Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

 

Muszáj mindig azokat megölni akik nagy arcokká válnak? :D 4. évadra már Vérebet meg Tywint is megkedveltem, erre nem meghalnak? Bár lassan már megkellene szokni hogy ez így működik :)

 

Azért elég nagy genyóság volt a fatert nagydolog közben átküldeni a másvilágra :D

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvspoiler

 

Arról nem is beszélve, hogy a Véreb is túléli :D (legalábbis a könyvben)

Amúgy én örülnék Mance megégetésének, de Davos "kinyírásának" nem sok értelmét látom.

Egy kicsit bánom, hogy nem hozták be Kevant, ebben az évadban, mert később vannak jó jelenetei Cersei-jel. Értem én, hogy Jamie-nek kellettek jelenetek, de így kétlem, hogy be akarják majd hozni szinte a semmiből.

 

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvspoiler

 

Arról nem is beszélve, hogy a Véreb is túléli :D (legalábbis a könyvben)

Amúgy én örülnék Mance megégetésének, de Davos "kinyírásának" nem sok értelmét látom.

Egy kicsit bánom, hogy nem hozták be Kevant, ebben az évadban, mert később vannak jó jelenetei Cersei-jel. Értem én, hogy Jamie-nek kellettek jelenetek, de így kétlem, hogy be akarják majd hozni szinte a semmiből.

 

 

KÖNYVSPOILER

 

Mivel a Vérebet itt se láttuk meghalni szerintem szinte biztosra lehet venni, hogy a sorozatban is életben maradt. Ami meglepett, hogy Ser Erős Robert introját is megkaptuk. A show készítői a természetfölöttit meg az ehhez hasonló fura dolgokat igyekeznek minimálon tartani (ezért maradt ki például Joramun Kürtje is aminek én NAGYON örülök), így nem gondoltam hogy ezt a Frankenstein történetet bele fogják szőni. Gondolom később nagy jelentősége lesz, ami túlmutat azon hogy ő fog harcolni Cerseiért

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Partners - Első és utolsó évad: Aranyos szitkom, de semmi extra igazából. Nem csodálom, hogy elkaszálták egyből. Egy hetero és egy meleg párról szól. Az össze sztereotíp poént elsütötték amit el lehetett, de azért a végére sikerült megszeretnem az egészet. Az elején kicsit idegesített az egyik főszereplő. Brandon Ruth - Superman - is egy butuska meleget játszott, akinek minden második részben volt egy Superman-es poénja. Nagyon mást nem ismertem a cast-ból. Egynek jó volt. 5/10.

PartnersHey-banner.jpg

 

Survivor - S28: Ez még mindig képes megújulni, és mégis ugyanaz. EGyszerűen imádom ezt a realityt. Aki el akarja kezdeni, annak érdemes a 19. évaddal kezdeni és onnan nézni, mert talán az a legjobb. Itt most már 3 törzs volt, és olyan fordulatok, hogy csak néztem, és bár nem az nyert akinek drukkoltam, az is megérdemelte, mert nagy sz-rkeverő volt. SZeretem a realityket, mert nagyon jól meg lehet nézni, hogy ki milyen ember, kinek szurkol, kinek a játékával ért egyet és miért. Elfogadja e hogy ez csak játék, és azért hazudik és csal 30 napon keresztül, vagy a szívére veszi és ellene szavaz a végén. A játékok még mindig nagyon ötletesek. 7,5/10.

n-SURVIVOR-SEASON-28-FULL-CAST-large570.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon erre is büszkék az alkotók? :D:P

 

Torrentezési rekordot állított fel a Trónok harca

 

A sorozat legutóbbi évadjának utolsó epizódját annyian torrentezték le, mint még soha semmilyen másik tévéműsort.

A Trónok harca negyedik évadjának utolsó epizódját vasárnap sugározta az amerikai HBO, ami várhatóan meg fog dönteni minden korábbi tévés rekordot. Az epizód nem csak a tévénézők, hanem a torrentezők körében is népszerű volt.

 

A TorrentFreak kalózblog szerint a záróepizódot tartalmazó videofájl minden idők legnagyobb adatforgalmat generáló állománya lett. A blog által közölt statisztikák szerint a tévés vetítést követő 12 óra alatt mintegy másfélmillióan töltötték le az epizódot, ami mintegy két petabájt adatforgalmat generált, ami mintegy kétmillió gigabájtot jelent. Ekkora adatmennyiség körülbelül 42 ezer darab Blu-ray lemezen férne el. Rekordot állított fel az epizód az egyidejű megosztások terén is: egyszerre több mint 254 ezer felhasználó osztotta meg Bittorrenten a részt, vagy annak egy - már letöltött - darabját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, GOT

 

 

Milyen eltérések is voltak a könyvhöz képest? És ki ez a Ser Erős Robert, mert nem rémlik? Amúgy a könyvekben arra kaptunk végül magyarázatot, hogy mi is az az érme pontosan, amit Jacen ad Aryának, ő meg most a kapitánynak?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, GOT

 

 

Milyen eltérések is voltak a könyvhöz képest? És ki ez a Ser Erős Robert, mert nem rémlik? Amúgy a könyvekben arra kaptunk végül magyarázatot, hogy mi is az az érme pontosan, amit Jacen ad Aryának, ő meg most a kapitánynak?

 

 

A részben a főbb eltérések a könyvtől:

-Tyrion inditéka az apa-gyilkosságra: a könyvben Jaime elmondja Tyrionnak, hogy Tysha, akit fiatalon elvett valójában nem is volt kurva. Az apja találta ki ezt a hazugságot azért hogy megleckéztesse. Tysha történetét ugyan a sorozatban is hallottuk (első évad), de szerintem jobb hogy itt nem került elő: Tyrionnak millió és egy friss inditéka van. Tysha csak egy név a nézőnek, akihez még arcot se tud kötni.

-Tyrion-Jaime viszonya az elválásnál: Tyrion a könyvben kifejezetten pikkel Jaime-re, amiért korábban hazudott neki Tysháról és haraggal búcsúznak. Annyira, hogy Tyrion azt hazudja Jaime-nek hogy valóban ő ölte meg Joffrey-t

-Joramun kürtje - A könyvben Mance azt állitja, hogy nála van a Tél Kürtje. A legendák szerint ha megfújják akkor leomlik a Fal. Mance ezzel fenyegetőzik, amikor Jonnal tárgyalnak. A sorozatban még csak a létezése se került szóba.

-Varys - A Pók Tywin halála után nem tart Tyrionnal helyette sejthetően a Vörös Erőd titkos járataiban bújdosik

-Jojen Reed halála - A könyvben még most is él és virul. De ha ilyen lazán ki merték nyirni akkor gondolom nagy szerepe a könyvekben sem lesz

-Csontváz-harcosok - A barlang bejárata előtt a könyvben sima "wight"-ok vagyis élőhalottak támadnak Branékre. A rendező ötlete volt, hogy valami veszélyesebb is jöhetne. Miután a megbeszéléseken kiderült, hogy a showrunnerek és a rendező is nagy Ray Harryhausen rajongó (akinek az egyik legikonikusabb alkotása egy csontváz-harc volt az Aranygyapjú legendájában (Jason and the Argonauts - 1963)) úgy döntöttek, hogy egyrészt ez a jelenet egy Harryhausen tisztelgés lesz másrészt kicsit fel is pörgetik azzal, hogy csontvázok támadnak a csapatra (gondolom azért Martinnál is rákérdeztek hogy ez mennyire fér bele)

-Brienne vs. Véreb - Ezek ketten sose találkoztak a könyvekben. A Véreb a könyvben egy ahhoz hasonló összecsapásban sérül le, amit az évad első részében láttunk. Eleve a könyvekben Arya és a Véreb nagyon rövid ideg, csak pár fejezet erejéig vannak együtt a Vörös Nász után. A "búcsújelenet" (vagyis hogy Arya magára hadja a haldokló Sandor-t) viszont a könyvekből van. Ugyanakkor az összecsapás sem teljesen légből kapott: a könyvekben Brienne meg akarj találni a Vérebet, sőt meg is öl egy embert aki a Vérebnek adja ki magát. Brienne egy alkalommal pedig leharapja valakinek a fülét egy harcban.

 

Ezek a legnagyobbak. Nyilván ezek mellett több kisebb is akad (a sorozatban Mance-nek nincs felesége, Tywin a könyvben egyetlen nyilvesszőtől hal meg, Cersei nem dörgöli az apja orra alá a viszonyát Jaime-vel, Bloodraven és az Erdő gyermekeinek más a megjelenése a sorozatban mint a könyvben stb.)

 

Ser Robert Strong kapcsán:

KÖNYVSPOILER

 

A könyvekben sejthető, hogy Ser Robert Strong, aki egy óriási, néma harcos aki szinte a semmiből kerül elő, nem más mint az átalakitott és újraélesztett Hegy. Gyakorlatilag Cersei saját különbejáratú szörnyetege, aki sose veszi le a sisakját, sosem látják enni vagy inni és aki a Királyi Testőrség tagja lesz. Amikor Cersei-t perbe fogják Ser Robert Strong lesz a bajnoka. Maga a küzdelem majd a következő könyvben lesz. Az epizódban a jelenet Qyburn-nel gyakorlatilag igazolja a népszerű teóriát: tehát Ser Robert Strong valóban az újraélesztett Hegy.

A könyvben egyébként egy kicsit elszálltabb a dolog: ott ugyanis levágják a Hegy fejét és elküldik a Martelleknek. Ott sejthető, hogy Ser Robert Strongnak egyáltalán nincs is feje.

 

 

 

Az érméről annyi rémlik, hogy a Faceless Man-ek céhének a jele van rajta. Ez a céh elég nagy megbecsülésnek örvend Braavosban. Nem rémlik hogy ennél részletesebben tárgyalták volna.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt összeszedtem, az évad nagyobb eltéréseit a könyvhöz képest

 

Sansa története másképp van, mert ott nem vallja be, hogy ő Sansa, sem azt, hogy Kisujj lökte le Lysát, hanem ráfogják egy dalnokra (a dalnokot egyébként az első évadban láthattuk is, amikor Cat viszi Tyriont a Sasfészekbe), akit Lysán és Robinon kívül mindenki gyűlölt a kastélyban, ezért hajlamosak elhinni.

A könyvben Robin sokkal betegesebb és gyakran vannak rohamai is. Kisujj azon dolgozik, hogy Robin minél hamarabb beadja a kulcsot, hogy Sansát hozzáadhassa majd a Völgy örököséhez. Eleve a nagy leleplezést majd csak azon a bizonyos esküvőn akarja megejteni, és ezt akarja majd felhasználni, hogy a Völgy is végre belépjen a háborúba. (Ugye Lysa Kisujj utasítására nem engedte az urainak, hogy háborúba lépjenek, pedig ezer örömmel csatlakoztak volna a Starkokhoz.) - Ezt mondjuk nem is bánnám, ha nem a könyv szerint haladna, bár a korai leleplezést kissé bánom.

 

A Falon játszódó jelenetekben egyáltalán nem szerepelt a "Crasteres kiruccanás" és Jon nem tudja, hogy Bran a falon túl van, mert Samet megesketik, hogy ne mondja el.

 

Branéknek a Falon túl van egy vezetőjük: egy zombi akit Feketekéznek hívnak, és aki valószínűleg valaha az éjjeli őrség tagja volt, de már Bloodraven (a gyökerek közti öreg) irányítása alatt áll. Vannak teóriák, hogy ezek kik lehetnek, de nem akarok poénokat lelőni.

 

A Fekete Vár ostroma is másképp zajlott, ugyanis a könyvben nem egyszerre támadtak a vadak, plusz a Várban a támadás idején szinte csak intézők és építők voltak (az összes harcost elcsalták és szétszórták a Fal mentén). Az északról jövő támadások is napokig/hetekig tartottak, és Jon nem önszántából ment tárgyalni, hanem Ser Allister és Janos Slynt küldték el, hogy "hozza vissza nekik" Mance Ryder fejét (ha nem megy el kivégzik, ha elmegy és visszajön kivégzik, ha elmegy és megöli Mance-t, akkor a vadak végeznek vele).

 

Brienne sztorija is más, de nem baj, hogy ez megváltozott, mert a könyvbeli dögunalmas.

 

A Vas szigeteken is van változtatás: a könyvben Balon király még Robb előtt hal meg, és trónviszály alakul ki, Balon 2 testvére és a lánya Asha (Yara) között - Theont halottnak hiszik, ezért soha nem is megy mentőakció érte. (Amúgy az egyik testvére egy nappal a halála után tér vissza a számüzetésből, ami kissé gyanús). Ebből még lehet valami, de nem hiszem, hogy bekerül a sorozatba.

 

Stannis a könyvben rögtön elindul a Falra, amint Davos mesél neki az Éjjeli őrség helyzetéről (itt ugye egy egész évad telt el a 2 esemény között), és soha nem ment Braavosba, de annak a szálnak még lesz vonzata, szóval nagyon jó, hogy bekerült.

 

Dany szála is más, ugyanis itt már Mereen ostroma előtt megtudta, hogy Ser Jorah elárulta (és hogy Ser Barristan hazudott neki), és büntetésből küldi őket a csatornába. Mormont így sem tudja elérni, hogy Dany megbocsásson neki. Még annyi változtatás is van, hogy ha jól rémlik, akkor Dany csak álmodozik Daarióhoz, de nem fekszik össze vele.

 

Jamie már csak Joffrey halála után érkezik meg Királyvárba, és a könyvekben végül elhidegül mindenkitől, ugyanis az apja megharagszik rá, hogy nem akar lemondani a testőrségről a levágott keze ellenére, és nem lesz az örököse. Cersei sem találja vonzónak a karja elvesztése után (csak Joffrey teteme felett kufircolnak egyet), ráadásul Tyrion a szökéskor elmondja neki, hogy Cersei félrekefélt, amíg ő láncban volt.

 

A többit Bomarr leírta

 

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt összeszedtem, az évad nagyobb eltéréseit a könyvhöz képest

 

Sansa története másképp van, mert ott nem vallja be, hogy ő Sansa, sem azt, hogy Kisujj lökte le Lysát, hanem ráfogják egy dalnokra (a dalnokot egyébként az első évadban láthattuk is, amikor Cat viszi Tyriont a Sasfészekbe), akit Lysán és Robinon kívül mindenki gyűlölt a kastélyban, ezért hajlamosak elhinni.

A könyvben Robin sokkal betegesebb és gyakran vannak rohamai is. Kisujj azon dolgozik, hogy Robin minél hamarabb beadja a kulcsot, hogy Sansát hozzáadhassa majd a Völgy örököséhez. Eleve a nagy leleplezést majd csak azon a bizonyos esküvőn akarja megejteni, és ezt akarja majd felhasználni, hogy a Völgy is végre belépjen a háborúba. (Ugye Lysa Kisujj utasítására nem engedte az urainak, hogy háborúba lépjenek, pedig ezer örömmel csatlakoztak volna a Starkokhoz.) - Ezt mondjuk nem is bánnám, ha nem a könyv szerint haladna, bár a korai leleplezést kissé bánom.

 

A Falon játszódó jelenetekben egyáltalán nem szerepelt a "Crasteres kiruccanás" és Jon nem tudja, hogy Bran a falon túl van, mert Samet megesketik, hogy ne mondja el.

 

Branéknek a Falon túl van egy vezetőjük: egy zombi akit Feketekéznek hívnak, és aki valószínűleg valaha az éjjeli őrség tagja volt, de már Bloodraven (a gyökerek közti öreg) irányítása alatt áll. Vannak teóriák, hogy ezek kik lehetnek, de nem akarok poénokat lelőni.

 

A Fekete Vár ostroma is másképp zajlott, ugyanis a könyvben nem egyszerre támadtak a vadak, plusz a Várban a támadás idején szinte csak intézők és építők voltak (az összes harcost elcsalták és szétszórták a Fal mentén). Az északról jövő támadások is napokig/hetekig tartottak, és Jon nem önszántából ment tárgyalni, hanem Ser Allister és Janos Slynt küldték el, hogy "hozza vissza nekik" Mance Ryder fejét (ha nem megy el kivégzik, ha elmegy és visszajön kivégzik, ha elmegy és megöli Mance-t, akkor a vadak végeznek vele).

 

Brienne sztorija is más, de nem baj, hogy ez megváltozott, mert a könyvbeli dögunalmas.

 

A Vas szigeteken is van változtatás: a könyvben Balon király még Robb előtt hal meg, és trónviszály alakul ki, Balon 2 testvére és a lánya Asha (Yara) között - Theont halottnak hiszik, ezért soha nem is megy mentőakció érte. (Amúgy az egyik testvére egy nappal a halála után tér vissza a számüzetésből, ami kissé gyanús). Ebből még lehet valami, de nem hiszem, hogy bekerül a sorozatba.

 

Stannis a könyvben rögtön elindul a Falra, amint Davos mesél neki az Éjjeli őrség helyzetéről (itt ugye egy egész évad telt el a 2 esemény között), és soha nem ment Braavosba, de annak a szálnak még lesz vonzata, szóval nagyon jó, hogy bekerült.

 

Dany szála is más, ugyanis itt már Mereen ostroma előtt megtudta, hogy Ser Jorah elárulta (és hogy Ser Barristan hazudott neki), és büntetésből küldi őket a csatornába. Mormont így sem tudja elérni, hogy Dany megbocsásson neki. Még annyi változtatás is van, hogy ha jól rémlik, akkor Dany csak álmodozik Daarióhoz, de nem fekszik össze vele.

 

Jamie már csak Joffrey halála után érkezik meg Királyvárba, és a könyvekben végül elhidegül mindenkitől, ugyanis az apja megharagszik rá, hogy nem akar lemondani a testőrségről a levágott keze ellenére, és nem lesz az örököse. Cersei sem találja vonzónak a karja elvesztése után (csak Joffrey teteme felett kufircolnak egyet), ráadásul Tyrion a szökéskor elmondja neki, hogy Cersei félrekefélt, amíg ő láncban volt.

 

A többit Bomarr leírta

 

 

 

Részemről csak tipp de szerintem Balon a következő évadban meg fog halni. Már csak azért is mert a piócás jelenetet a harmadik évadban bizonyára okkal tették bele. És szerintem Yara küldetésének is annyi értelme volt, hogy ne felejtse el őt a néző (meg hogy látszodjon hogy Bűzös mennyire kifordult régi önmagából). Meglepne ha legalább egy Greyjoy nagybácsit nem kapnánk a következő évadban.

 

Ja és Daario és Dany nagyon is összefekszenek. Igaz az ötös könyvben, de hát amit most láttunk tőle az évad végefelé az már mind az ötös könyvből volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

xqwcpsmo6q9zv1p9v0mq.jpg

 

 

 

Da Vinci démonai S2

 

 

Mintha Hollywood, illetve az általam nézet sorozatok showrunnerei figyelnének rám: a Hannibal S2 után a Da Vinci Démonai S2 is pont azokon a változtatásokon esett át, amik az egész évadot egy szinttel magasabbra emelték. Kicsit változtattak az arányokon, kicsit módosítottak az összetevőkön – elvégezték a finomhangolást – és szinte egy csapásra eltűnt az első évad majd összes negatívuma… No persze a hajmeresztő cliffhangert a végén csak képtelenek elhagyni, meg a sok pozitív változás mellé egy új bosszantó dolog is belopódzott – de mindezek nem akadályoznak meg abban, hogy meleg szívvel ajánljam a második évadot. Mindenekelőtt természetesen azoknak, akik már végigülték az elsőt, de aki ez alapján kap hozzá kedvet, bátran kezdheti az elsővel is: nem volt az sem rossz. Csak más.

 

 

Folytatás: ITT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin kalandjai

 

Megnéztem az első évad első két részét, és szerintem nagyon izgalmas és élvezhető sorozat. Bár ennél a Colin Morgan-nél találhattak volna valami sokkal karakteresebb és jobban játszó színészt... egyébként szerintem Bradley James a legkarakteresebb és nagyon jól játssza a szerepét. A sárkány meg egy kicsit gagyi lett... a szinkronnal viszont szerintem semmi baj. Folytatom tovább a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin kalandjai

 

Megnéztem az első évad első két részét, és szerintem nagyon izgalmas és élvezhető sorozat. Bár ennél a Colin Morgan-nél találhattak volna valami sokkal karakteresebb és jobban játszó színészt... egyébként szerintem Bradley James a legkarakteresebb és nagyon jól játssza a szerepét. A sárkány meg egy kicsit gagyi lett... a szinkronnal viszont szerintem semmi baj. Folytatom tovább a sorozatot.

Colin nagyon jó lesz, tetszeni fog. Kedves és aranyos sorozat. Hűűű de nagy magaslatokat ne várj tőle, de csomó jó rész lesz, rengeteg humorral, és évadról évadra keményebb, ahogy a látvány is. Itt most a sárkányt értem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca

A 4. évad végén mindenki számított a nagy cliffhangerre, ami a Királyok Csatája könyv végén volt..

Sajnos egy fontos a karakter kimarad majd a későbbiekben a sorozatból...

Könyves Spoiler és 5. évados spoiler

 

Michelle Fairley, aki Lady Starkot alakította a sorozatban, megerősítette az Entertainment Weeklynek, hogy a tévés verzióban valóban nem lesz Lady Stoneheart, és ő ezt már akkor tudta, amikor az írók elmondták neki, milyen sors vár Catelynre, azaz a harmadik évad elején. Azt is megérti, hogy a sorozat nem követheti szó szerint a könyvet, vannak olyan szálak, amiket ki kell hagyni belőle és kész. Ami a következő évadokat illeti, Lady Stoneheart Brienne-nel és Jaime-vel is összefut a könyvben, így az ő történetüket is átírják az alkotók.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről tud bárki bármit? (Gotham)

 

http://www.imdb.com/title/tt3216414/

 

A Batman univerzum mindig közelebb állt hozzám, mint szinte bármelyik másik képregény, úgyhogy ha hozná a színvonalat, várós.

 

Jake

 

 

Na ez ütött, azt nem gondoltam volna, hogy amblokk kihagyják, ezek szerint a könyvben sem lesz fontos szerepe?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: nagyon úgy tűnik. Bár ilyenkor mindig benne van a paklikban, hogy a könyvben egy pöppet majd máshogy alakulnak a dolgok. Martin lehet elvarrja az ő szálát a WoW-ban. Kíváncsi leszek.

 

Viszont ez kellemes meglepetés. Egy ismerős arc visszatérhet az 5. évadban. Örülnék neki. :clap:

http://winteriscoming.net/2014/06/23/familiar-face-returning-game-thrones-season-5/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca

A 4. évad végén mindenki számított a nagy cliffhangerre, ami a Királyok Csatája könyv végén volt..

Sajnos egy fontos a karakter kimarad majd a későbbiekben a sorozatból...

Könyves Spoiler és 5. évados spoiler

 

Michelle Fairley, aki Lady Starkot alakította a sorozatban, megerősítette az Entertainment Weeklynek, hogy a tévés verzióban valóban nem lesz Lady Stoneheart, és ő ezt már akkor tudta, amikor az írók elmondták neki, milyen sors vár Catelynre, azaz a harmadik évad elején. Azt is megérti, hogy a sorozat nem követheti szó szerint a könyvet, vannak olyan szálak, amiket ki kell hagyni belőle és kész. Ami a következő évadokat illeti, Lady Stoneheart Brienne-nel és Jaime-vel is összefut a könyvben, így az ő történetüket is átírják az alkotók.

 

Illetve egész pontosan egy interjú-nyilatkozatot sikerült a fél netnek félreértenie és túlreagálnia. Egyáltalán nem biztos, hogy kimarad

KÖNYSPOILER

 

Annyi történt, hogy a Cat-et játszó Michelle Fairley annyit mondott, hogy szerinte érthető ha kimarad a karaktere (és itt magyarázta azt hogy nem fér bele minden a TV showba ami nem valami hivatalos álláspont hanem egy szinész véleménye) illetve ő úgy tudja hogy az ő story arc-ja véget ért. De ehhez tudni kell hogy egyetlen szinész sem tudja, hogy mi lesz vele később a TV sorozatban. A sorozatkészitők senkinek nem árulják el és az ötös évad forgatókönyvei még nem mentek szét. Azt hogy lesz-e Stoneheart vagy sem azt jelen pillanatban valszeg csak Benioff, Weiss, Cogman és Martin tudja. Majd ha ők mondanak valamit akkor lehet arról beszélni hogy kimaradt vagy sem.

 

Egy másik oldalon egyébként összegyüjtöttem hogy mi szól a maradása és mi a kivágása mellett. Beszúrom ide:

 

Ami a megtartása mellett szól:

-Miért vezették volna be a Lobogó Nélküli Testvériséget és Beric feltámadását? Látszólag ennek a szálnak az egyetlen értelme hogy felvezeti Cat visszatérését

-Miért emlitették meg ebben az évadban hogy Cat holttestét a folyóba dobták? Ahogy telnek a részek miért hivják fel folyamatosan a figyelmünket Cat halálára és Brienne neki tett igéretére?

-Mit fog Brienne csinálni a következő évadban, ha nem fut össze Lady Stoneheart-al?

 

Ami a kivágás mellett szólhat:

-Martin a halálból való visszatérést túl sokszor használta el egy idő után a könyvekben: először Stoneheart, aztán Mance-ről is kideről, hogy mégse égett meg, Brienne se halt bele az akasztásba, Davos is előkerül a halálhire ellenére, még egy halottnak hitt Targaryen herceg is előkerül és végül ott van Jon Snow aki szinte biztos hogy visszatér. Ezek elvehetik a karakter halálok élét és lehet hogy cél hogy minimalizálják a visszatérők számát (Mance megégetését remélem eleve úgy ahogy van kihagyják)

-Stoneheart megjelenése egy remek sokkoló pillanat, de egyelőre a karakternek semmiféle hatása nem lett a nagybani eseményekre. Ami főleg úgy bántó hogy az első színre lépése óta két vaskos könyv is megjelent. Persze jó lenne hinni hogy ez később még változik, de ha nem akkor tényleg érdemes visszahozni egy halott főszereplőt csak a sokk hatás kedvéért?

-A bosszúálló Stoneheart-ot le lehet cserélni a bosszúálló Feketehalra, aki mondjuk Beric-hez és a Lobogó Nélküli Testvériséghez csatlakozik. A harmadik évad végén kiemelték, hogy Cat nagybátyja a Feketehal meglógott a Vörös Nászról. Valahogy csak használni fogják a karakterét és egyelőre úgy tűnik hogy Zúgó ostromát kihagyják, tehát lehet hogy az öreg inkább majd Freyeket akasztgat

-Beric visszatérése a halálból lehet hogy inkább Jon visszatérését alapozta meg. A sorozatban Melisandre meglátogatja a Testvériséget és beszélnek is erről a lehetőségről. Jon leszúrásakor pedig Melisandre ott lesz a közelben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a sorozatot csak én várom? :cool: A könyvet olvasta amúgy valaki?

Nem olvastam még. De ezek szerint akkor érdemes?

 

Bomarr: a történet komplexitását dicséri, hogy ennyi opció közül választhatnak a sorozat készítői :) Azért vannak érdekes és ötletes elképzelések... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve egész pontosan egy interjú-nyilatkozatot sikerült a fél netnek félreértenie és túlreagálnia. Egyáltalán nem biztos, hogy kimarad

No akkor megnyugodtam, és várjuk a valós infókat, akárhogyan is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.