Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És mi van a tervezett spin-offal?

Egyelőre nem sokat tudni róla. Annyi biztos, hogy az AMC hivatalosan is berendelte 2015-re. Más helyszín fog játszódni (nem Georgiában), más karakterekkel, ha minden igaz, a járvány kitörését követő kezdeti időszakban. Nem sokára indul a casting és a Pilot forgatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 8x8 - Az előző gyenge rész után, most - szerintem legalábbis - az évad egyik legjobb epizódja volt. Iszonyú hangulatos volt, végig izgalmas volt, nyomasztó, és tényleg agyalt rajta az ember, hogy mi a fene is lehet ez, és nagyon tetszett a magyarázat, a feeling, hogy hova is lyukadtunk ki. Voltak zseniális beszólások, dráma, poénok - imádtam minden pillanatát. Capaldi és a stílusa nagyon bejön.

 

Flash - pilot - megnéztem megint, és még mindig nagyon jó. A Gothamet kaszálom, és nézem inkább ezt helyette. sokkal szórakoztatóbb lesz, és hát erre vannak a sorozatok! :)

 

Supnat 10x1 - Hát ez tényleg nagyon gyenge nyitány volt, de úgy fogom fel mint alapozást egy jó évadra, mert ebben kb tényleg nem történt semmi, és az is uncsi volt. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow 3x01

 

Megkockáztatom, talán az eddigi legjobb nyitány. A csapat nagyszerű, a sztori érdekes, a vége pedig... :o ...

bár Sara halálára már a 2. évad végén tippeltem, ismerve Black Canary valódi személyazonosságát.

Számomra továbbra is remek kis sorozat, a The Flash crossoverekre pedig nagyon kíváncsi vagyok.

 

Supnat 10x1 - Hát ez tényleg nagyon gyenge nyitány volt, de úgy fogom fel mint alapozást egy jó évadra, mert ebben kb tényleg nem történt semmi, és az is uncsi volt. :S

Nálam ott kezdődik a gond, hogy a felvezetett szál se túl érdekfeszítő. A Deanes dologból lehetne valami, de nem a most látott módon, mert az kb. semmilyen volt...

Az angyal szál pedig olyan szinten unalmas és érdektelen sajnos, hogy nagy csodára van szüksége, hogy életképes maradjon. Kezd az az érzésem lenni, hogy Misha csak a rajongó lányok miatt van még a sorozatban (többször is ki akarták már írni).

 

Gotham nálam egyelőre semleges. Nem rossz, de hiányzik belőle az a plusz, amitől igazán pöpec lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 ötödik évad: ez frenetikus volt. Ennyi kavarás, megtévesztés, leszámolás, halál, stb. Volt itt minden.

 

Főleg szereplőritkítás. Palmer, Michelle, Tony, Edgar... Jézusom, mit szívtak az írók, mielőtt népirtásba kezdtek a sorozatukban? Az első évadból most már csak Jack és Kim van meg, mindenkit kinyírtak. Nem semmi. Persze, valahol jó, így azért volt okom izgulni a többiekért, mert itt tényleg csak Jack az, akinek a halála nem fenyeget. Ja nem, még megvan Mike és Aaron. Utóbbi milyen jelentős szereplő lett ahhoz képest, hogy anno csak pár epizódban tűnt fel. Az ilyet is nagyon tudom csípni.

Logan meg mekkora egy f*sz. Már akkor is rühelltem, amikor csak teszetosza volt, de most. Remélem, a következő elnök épeszű lesz. Kár, hogy nagy ejnyebejnyét nem fog kapni, azért egy elnököt nem lehet csak úgy lesittelni, ráadásul még a górékat sem sikerült elkapni - egyáltalán kik voltak azok? CIA-sok, üzletemberek? Kik voltak az elnök fölött? Ráadásul ilyen jó szervezettek, hogy szinte mindenről tudtak. Néha kicsit talán már túl sokat is tudtak, egyszer-kétszer azért felhorkantam miattuk, hogy mi mindent ki nem derítenek.

Az viszont kicsit gáz volt, hogy Mrs. Logan asszisztensét és annak lányát csak így elfelejtették. Oké, a Robotzsaru biztos megölte őket, de azért legalább Jack szóba hozhatta volna őket.

És akkor jöhet a 6. nap, hogyan jut ki Jack a kínaiak fogságából.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 8x8 - Az előző gyenge rész után, most - szerintem legalábbis - az évad egyik legjobb epizódja volt. Iszonyú hangulatos volt, végig izgalmas volt, nyomasztó, és tényleg agyalt rajta az ember, hogy mi a fene is lehet ez, és nagyon tetszett a magyarázat, a feeling, hogy hova is lyukadtunk ki. Voltak zseniális beszólások, dráma, poénok - imádtam minden pillanatát. Capaldi és a stílusa nagyon bejön.

Csatlakozok. Kíváló epizód volt. Zsinormértéke lehetne annak, hogy miként kell kinéznie egy jó DW résznek.

Clara pedig most is, mint ahogy általában ebbe az évadban szinte már felhábóritóan csinos :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

És elindult a szezon, végre! Sejtettem, hogy nem egy szimpla epizódot fogunk kapni. És lőn, voltak itt rettenetes és csodás pillanatok is, összességében egy fantasztikus nyitány láthattunk.

A ráadást is láttam a stáb után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 ötödik évad

 

Logan meg mekkora egy f*sz. Már akkor is rühelltem, amikor csak teszetosza volt, de most. Remélem, a következő elnök épeszű lesz. Kár, hogy nagy ejnyebejnyét nem fog kapni, azért egy elnököt nem lehet csak úgy lesittelni, ráadásul még a górékat sem sikerült elkapni - egyáltalán kik voltak azok? CIA-sok, üzletemberek? Kik voltak az elnök fölött?

 

Őőő... Hát erre a válaszra valahogy nem számítottam... :bumm::shocked::o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead SE05 EP1

 

Fél órája lett vége, de mostanáig vártam hogy írjak róla mert sok csillag lett volna. Nagyon durva kezdés volt. Sőt rettenetesen durva. Amit itt meg mertek lépni egy tévésorozat keretein belül az tényleg elképesztő. Jack Bauer beiratkozhat brutalitás szempontjából ezen sorozat némely tagjához továbbképzésre.

 

 

Abba már rég belefáradtam hogy megértsem hogyan képes valaki ,és miért nincs empátiája, mitől lesz "nem ember". Sajnos a valóságban is látjuk manapság az Iszlám Állam tetteiből hogy vannak "nem emberek". Megérteni, megsajnálni már sosem fogom őket, egyszerűen kiírtandók közé sorolom mint mondjuk a csótányt. Nem akarok velük beszélni, nem érdekelnek, nem érdekel az indokuk mert erre az iszonyatra amit műveltek itt is ,nincs épeszü magyarázat. Arra gondolok hogy mint egy tárygnak elvágják sorban az emberek nyakát. Ez is borzalmas de a legrosszabb az hogy nem is érdekli őket és nem is rendíti meg őket. Úgy veszik mintha felmosnának egy padlót. Namost ilyet ember nem tesz, ezért nem azok. Hálistennek Rick már rájött az előző évadban hogy ezekez meg kell ölni. Kitépte foggal a torkát aki majdnem megölte, a gyerekét megerőszakolni akaró férfit megölte több tucat halálos késszúrással.

Hálistennek kiszabadultak és akkor jött a meglepetés. Torokvágó uraság azt mondta hogy ne Ricknek. Ezt komolyan gondolta? Ő sem adott kegyelmet senkinek őt akkor miért is ne őljük meg? Komolyan elképesztő mikor gonoszok kegyelmet kérnek azután 5 perccel hogy rossz tetteket hajtottak végre. Aztán Rick ki is mondta hogy ezek nem emberek. Aztán hátba lött 4-et.. Majd jött Carol és a főcsajt lábon lövi és ráengedi a zombikat. Ezeket csak azért írom le mert teljesen egyetértek ezen tettekkel és VÉGRE valaki megteszi és nem mond olyanokat hogy ne tegyük mert, meg elengedik mert ők nem olyanok. Először is ezeket életeveszélyes életben hagyni hisz másokat is megölhetnek a kajáért. Meg hát amiket tettek borzalmas kinhalált érdemelnének nem csak egyszerü golyót. Az nem igazán tetszett mikor Rick azt mondta hogy menjenek vissza és öljék meg az összeset, erre a többiek vaciláltak. Vissza kellett volna menni és az össze ott lakót az utolsó szálig egymás után fejbe lőni. Aztán Tyreese. Ott van azzal az elállatiosodott csávóval akinek semmilyen érzelme van és csak a saját túlélése érdekli. Aki képes egy kislányt fenyegetni hogy kitöri a nyakát. Tuti hogy nem ölte meg és ebből baj lesz. Rick és Carol végre eljutottak oda, hogy a rossz embereket meg kell ölni. A jókat természetesen be kell fogadni. Kár hogy nem vagyok a csapat tagja komolyan.

Meg a flashbackek-ek hogy ezek is foglyok voltak ezeket is ették és ezért lettek ilyenek. Csakhogy erre semmilyen épeszü magyarázat nincs. Hátha kiszabadulok egy ilyen vagonból, megölöm a henteseket, de nem kezdek el én is embereket öldösni és enni. Ezért nem sajnáltam a csajt akire Carol ráengedte a zombikat. Nehogymár arra hivatkozok hogy azért vagyok kegyetlen állat, mert velem is ezt tették. Pont az áldozatoknak kéne rádöbbeniük arra milyen borzalmas volt a tudat hogy holnap őket eszik meg és nem másokat is ebbe kényszeríteni. Úgyhogy nálam akármilyen szörnyű múltat mutogathatnak,, a Terminus minden lakóját ki kell nyírni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead SE05 EP1

 

 

Aztán Tyreese. Ott van azzal az elállatiosodott csávóval akinek semmilyen érzelme van és csak a saját túlélése érdekli. Aki képes egy kislányt fenyegetni hogy kitöri a nyakát. Tuti hogy nem ölte meg és ebből baj lesz.

 

 

Elég egyértelmű, hogy agyonverte a fickót... Később mondta Carolnak is. Minek hazudott volna?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elég egyértelmű, hogy agyonverte a fickót... Később mondta Carolnak is. Minek hazudott volna?

 

 

 

 

Ez az hogy nem egyértelmü. Sőt azzal is utaltak rá a készítők hogy Carolt nem engedte oda. Ez nekünk nézőknek egy info szerintem hogy nem ölte meg. Illetve azt még el tudom képzelni hogy azt hitte hogy meghalt, de közben nem. Szerintem fel fog éledni, CB-n keresztül szól Gareth-nek és mennek a kis csapatunk után. Az tuti hogy Gareth nem csak most szerepelt. Egész nyáron azt olvastam hogy ő lesz a főgonosz. Tehát valahogy megint találkoznia kell Rickékkel. Nekem ez az elméletem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash 1x2 - Nagyon imádom már most ezt a sorozatot, imádom a karaktert, a zenét, a színészeket, és az ellenségeket. Rendkívül szórakoztató, legalábbis számomra biztosan, mert Flash az egyik kedvenc szuperhősöm, szóval aki szereti az Arrow-t az nézze ezt is. Barry kicsit jobban ki lehetne gyúrva, de amúgy nincs vele gondom. :D

 

SupNat 10x2 - Sokkal sokkal jobb rész volt mint az első. Sőt talán most már tart is majd valamerre. Az angyalos szál még mindig langyi, de a többi ütött rendesen most. Kíváncsi vagyok merre megy majd innen.

 

Na mivan az új Dokit senki más nem látta? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap megnéztem, csak valahogy elmaradt az írás. Jó rész volt, bár én annyira nem tartottam kiemelkedőnek. Clara nagyon dögös volt, az Orient expresszt meg mindig is csíptem. És végre kezdem Capaldit is megszokni, itt már voltak pillanatok, amikor tényleg a Doktort láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamivel tényleg jobb lett a heti SupNat, mint az 1. rész, akár még érdekes is lehet az évad. :D Viszont nem rosszindulatból, de az angyalos szál még mindig olyan szinten unalmas, hogy inkább bele se megyek...

Dean végre úgy viselkedett, ahogy azt elvártam tőle a jelenlegi állapotában. Kíváncsi vagyok, meddig marad ez a felállás, de szerintem a következő résznél nem húzzák tovább a testvéri viszony fenntartása miatt.

 

Gothamet szerintem kaszálom, talán évad végén kap egy darát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamivel tényleg jobb lett a heti SupNat, mint az 1. rész, akár még érdekes is lehet az évad. :D Viszont nem rosszindulatból, de az angyalos szál még mindig olyan szinten unalmas, hogy inkább bele se megyek...

Dean végre úgy viselkedett, ahogy azt elvártam tőle a jelenlegi állapotában. Kíváncsi vagyok, meddig marad ez a felállás, de szerintem a következő résznél nem húzzák tovább a testvéri viszony fenntartása miatt.

 

Gothamet szerintem kaszálom, talán évad végén kap egy darát.

Én már kaszáltam, nézz inkább Flash-t, sokkal sokkal jobb.

 

Igen az angyalos szál tényleg nagyon gyér sajna. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD s05e01

 

Nekem is megvolt, jó rész volt. Ütött a slussz-poén, nem számítottam rá. Nem is tudom miért néztem végig a videót, mert nem volt szokásom, úgy hogy nagyon meglepett.

Korábban is előfordult már ezen a szérián belül ilyesmi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD s05e01

 

Nekem is megvolt, jó rész volt. Ütött a slussz-poén, nem számítottam rá. Nem is tudom miért néztem végig a videót, mert nem volt szokásom, úgy hogy nagyon meglepett.

Korábban is előfordult már ezen a szérián belül ilyesmi?

 

Még nem volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 hatodik évad: az a jó ebben a sorozatban, hogy még egy évad alatt is baromi nagyot tudnak változni a karakterek. Megutálhatsz olyasvalakit, akit az elején szerettél, és megszerethetsz valakit, akit az elején lelőttél volna. De ebben az évadban a legmegdöbbentőbb mégsem a nagy robbanások, a váratlan elhalálozások, a visszatérő meglepetés szereplők voltak, hanem egy bizonyos család.

 

Pszichopaták, szociopaták, akrobaták, akármilyen paták... Ez a Bauer család nem semmi. Apuci és bátyuci valami hihetetlen nagy elmebajnokok. Különösen Phillip. Hát az csúcs volt, az elmebetegség királya. Megjegyzem, amíg a Bauer család nem került képbe, nem is nagyon tudott ez az évad meghatni. Annyira gyengék voltak az ellenfelek, hogy hiába robbangattak atommal (ami mondjuk nagyon tökös húzás volt), egyszerűen nem tudtak meggyőzni, hogy ezek képesek mindezt kivitelezni. Dr. Julian Bashir Al-Assad lett volna a jobb fenyegetés, de ő a jó oldalra állt, Fayed viszont inkább tűnik valami főgonosz ügyeletes verőemberének, mint olyannak, aki ki tudna tervelni egy ilyen fokú támadást. Sajnos társa, Gredenko sem tudott meggyőzni, mint mastermind, mert leginkább úgy néz ki, mint egy ex-KGB ügynök, aki a Szovjetunió felbomlása után állandó lakhelyéül egy kocsmát választott. A kínaiakkal meg mindjárt elmondom, mi volt a gond, legjobb lett volna, ha hanyagolják őket... Már a negyedik évadban. Szóval, összességében ez nekem egy gyengécske évadnak minősül, ahol túl sok volt az irritáló karakter, a gyenge gonoszok sem értek sokat, egy szál, ami szó szerint idegesített (kínaiak), és csak az mentette meg az egészet, hogy bevonták a dologba a diszfunkcionális Bauer családot.

 

És akkor most a kefete leves... Így töményen adagolva kezd a sorozatnak néhány rákfenéje kiütközni. Egyrészt, komoly poén, hogy Los Angelesben forgalomtól, időjárástól, termonukleáris robbanástól függetlenül bárhová oda lehet érni 5-10 perc leforgása alatt autóval. A reklámszünetben elindulnak, a visszatéréskor már ott is vannak - oké, érthető miért csinálják, hülyén nézne ki, ha egy-egy epizód csak arról szólna, hogy kocsikáznak, de akkor is, néha már pofátlanul visszaélnek ezzel. A másik - ami éppen ebből ered -, néha az az érzésem, hogy a készítők csak úgy random dobálnak be dolgokat, amikkel az időt akarják kitölteni, csak a kérdést nem gondolták át (ezt mondjuk már az első évad óta érzem, csak akkor még a Bauer család redundáns kínjai voltak terítéken, nevezetesen: mindig elrabolták őket). Ez már a 4. évadban feltűnt, amikor az USA kapja a fenyegetőzést a kínaiaktól (amiért a kínaiak lelőtték saját emberüket a konzulátuson), de az, hogy a kínaiak az USA területén megöltek két CTU ügynököt és elfogtak egy harmadikat, az persze szóra sem érdemes. Az előző évadban innét nézve azt sem nagyon vették zokon, hogy elrabolták Jacket, most pedig annak nem igazán látom következményeit, hogy a kínaiak betörtek a CTU-ba és megöltek számtalan embert, köztük egy ügynököt. Ha a következő évad nem úgy nyit, hogy Kína és az USA hadban áll, akkor kérem, kissé hiteltelennek veszem ezt az egész kínai szálat. Amúgy is az, de úgy még inkább. Kár volt ezt beleerőszakolni három évadba is...

Ja, és poén, hogy mindig minden akkor ér el a fordulóponthoz, amikor egészet üt az óra. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Pszichopaták, szociopaták, akrobaták, akármilyen paták... Ez a Bauer család nem semmi. Apuci és bátyuci valami hihetetlen nagy elmebajnokok. Különösen Phillip. Hát az csúcs volt, az elmebetegség királya. Megjegyzem, amíg a Bauer család nem került képbe, nem is nagyon tudott ez az évad meghatni. Annyira gyengék voltak az ellenfelek, hogy hiába robbangattak atommal (ami mondjuk nagyon tökös húzás volt), egyszerűen nem tudtak meggyőzni, hogy ezek képesek mindezt kivitelezni. Dr. Julian Bashir Al-Assad lett volna a jobb fenyegetés, de ő a jó oldalra állt, Fayed viszont inkább tűnik valami főgonosz ügyeletes verőemberének, mint olyannak, aki ki tudna tervelni egy ilyen fokú támadást. Sajnos társa, Gredenko sem tudott meggyőzni, mint mastermind, mert leginkább úgy néz ki, mint egy ex-KGB ügynök, aki a Szovjetunió felbomlása után állandó lakhelyéül egy kocsmát választott. A kínaiakkal meg mindjárt elmondom, mi volt a gond, legjobb lett volna, ha hanyagolják őket... Már a negyedik évadban. Szóval, összességében ez nekem egy gyengécske évadnak minősül, ahol túl sok volt az irritáló karakter, a gyenge gonoszok sem értek sokat, egy szál, ami szó szerint idegesített (kínaiak), és csak az mentette meg az egészet, hogy bevonták a dologba a diszfunkcionális Bauer családot.

 

És akkor most a kefete leves... Így töményen adagolva kezd a sorozatnak néhány rákfenéje kiütközni. Egyrészt, komoly poén, hogy Los Angelesben forgalomtól, időjárástól, termonukleáris robbanástól függetlenül bárhová oda lehet érni 5-10 perc leforgása alatt autóval. A reklámszünetben elindulnak, a visszatéréskor már ott is vannak - oké, érthető miért csinálják, hülyén nézne ki, ha egy-egy epizód csak arról szólna, hogy kocsikáznak, de akkor is, néha már pofátlanul visszaélnek ezzel. A másik - ami éppen ebből ered -, néha az az érzésem, hogy a készítők csak úgy random dobálnak be dolgokat, amikkel az időt akarják kitölteni, csak a kérdést nem gondolták át (ezt mondjuk már az első évad óta érzem, csak akkor még a Bauer család redundáns kínjai voltak terítéken, nevezetesen: mindig elrabolták őket). Ez már a 4. évadban feltűnt, amikor az USA kapja a fenyegetőzést a kínaiaktól (amiért a kínaiak lelőtték saját emberüket a konzulátuson), de az, hogy a kínaiak az USA területén megöltek két CTU ügynököt és elfogtak egy harmadikat, az persze szóra sem érdemes. Az előző évadban innét nézve azt sem nagyon vették zokon, hogy elrabolták Jacket, most pedig annak nem igazán látom következményeit, hogy a kínaiak betörtek a CTU-ba és megöltek számtalan embert, köztük egy ügynököt. Ha a következő évad nem úgy nyit, hogy Kína és az USA hadban áll, akkor kérem, kissé hiteltelennek veszem ezt az egész kínai szálat. Amúgy is az, de úgy még inkább. Kár volt ezt beleerőszakolni három évadba is...

Ja, és poén, hogy mindig minden akkor ér el a fordulóponthoz, amikor egészet üt az óra. :D

 

Jó, Dzséjt, de azért ez mégis csak egy sorozat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ezt nem tudom hová tenni. És? Azért, mert csak egy sorozat, nem kritizálhatom, vagy nem lehet erőltetett szakaszok nélkül megcsinálni, vagy nem lehetne jobb szereplőket belevenni, vagy mire írtad most ezt? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Dzséjt én pont a hatodik évaddal lettem rajongó. Persze tudtam hogy létezik a 24 nevü sorozat. De mikor egy kollégám megkért hogy írjam ki neki a 6. évadot, belenéztem pár részbe hogy mit esznek az emberek ezen a sorozaton. Nem tudom hányadik résznél jársz a 6. évadban, de engem a belenézés nagyon meggyőzött hogy nekem ezt látnom kell. Pont emiatt a kapocs miatt nekem az űber, a legnagyobb évad a 6. Mert az egyik legfontosabb kérdésre vártam a választ amit talán soha nem fogok megérteni. A kérdés az hogy: Miért, mikor látom, érzem, tapasztalom hogy nem a sátán kutyái, hanem érző emberi ,normális életet élő, jószivű emberek? Azt hittem ebből az évadból megértem a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.