Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

Nem volt rossz rész, de azért nem ez a legjobb évadnyitó, az tény.

 

 

Zavart, hogy amikor Brienne-ék rárontottak a Boltonokra, a kutyák és a gyalogos katonák egyik pillanatról a másikra eltűntek.

 

Engem Doran herceg és testőrének halála meglepett, de ahogy írtátok valóban ez volt a logikus lépés az évadzáró után. Most már biztos vagyok benne, hogy Dorne soha nem lesz a kedvenc helyszínem.

 

Most együtt tudtam érezni Cersei-el, de azért ebből tényleg ne legyen rendszer. :D Szegény Margaery, valószínűleg az egész évadot abban a kis tömlöcben fogja tölteni.

 

A legérdekesebbnek most Észak ígérkezik (Fal + Deres és majd később Bran-ék)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nekem egyik Dorne se tetszik. A könyvben szimpatikusabbak cserébe viszont nagyon unalmasak és elképesztően inkompetensek, ami nem lenne annyira zavaró ha nem ők lennének az egyik legfontosabb szereplők a négyes könyvben. Ráadásul hiába csillan meg a végén a reménysugár, amikor Doran előadja a nagy beszédét, kiderül hogy az évek óta kalapálgatott "Nagy Dorne-i Bosszúterv" annyira értelmetlen és gyenge hogy ennél Tywin vagy Roose Bolton másnaposan öt perc alatt is valami jobbat talál ki. És még ez se lenne talán annyira zavaró ha ezt a bizonyos tervet, Quentyn Martell elküldését nem ilyen iszonyúan széthúzottan, hosszan taglalnák (ráadásul ő már nem is szerethető, sőt kicsit irritáló) csak hogy a könyv végén kiderüljön , hogy az összes fejezetét nyugodtan át lehetett volna ugrani mert a figurát lefújja egy sárkány...

 

Azt nem értem, hogy a TV-sorozatban miért lettek Oberyn követői ennyire unszimpatikusak. A halála után tuti hogy a nézők nagy része bosszút akart, ez megadta volna az érzelmi kötődést, de ehelyett a sorozat Arianne-pótlékát Ellariát az ember megfolytaná egy kanál vízben. Ilyen szempontból ezt elrontották. De legalább nem telepszenek rá úgy a történetre mint a könyvekben. Itt is alig pár percre tűntek fel és akkoris olyasmit csináltak aminek van értelme és tovább viszi a cselekményt és nem csak egy végeláthatatlan filler a világépités kedvéért.

 

Edit: egy helyen azt irják, hogy az egyetlen fickó aki eltűnik (a kutyákkal) feltűnik a következő rész promójában Deresben. Elrohant a kutyákkal?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daredevil 2. évad: sokkal jobban tetszett, mint a Jessica Jones.

 

A karakterek is sokkal szimpatikusabbak, de igazán akkor szerettem meg ezt az évadot, amikor újra becsatlakozott Fisk. Már az első évadban is ő volt a kedvencem, úgyhogy nagyon reméltem, hogy ebben is megjelenik. És cseppet sem csalódtam.

Az új szereplők közül egyértelműen Frank sztorija jött be, Elektra kevésbé volt szimpatikus. Azt megértem, miért tett Frank azt, amit, de Elektra csak szimplán egy pszichopata gyilkos. Azzal, hogy Matt folyamatosan meg akarta menteni, tulajdonképpen az egész hitvallásával ment szembe. Elektra semmivel sem jobb, mint Fisk vagy Frank, őket mégis levadászta, ellenben Elektrát rendre védte.

Azt sajnáltam, hogy a trió szétbomlott, de remélem, azért Foggy nem esik ki a pixisből - az utolsó részekben elég keveset szerepelt, szóval úgy érzem, jogos az ettől való félelmem. Page viszont egyértelműen több teret kapott. Talán az, hogy most már ő is tudja, kicsoda Fenegyerek, újra összehozza a csapatot.

 

 

Agents of S.H.I.E.L.D. 3x17: na, csak beteljesül Ward első évadbeli jóslata.

 

Igaz, Skye kicsit megszállott, Ward kicsit halott, de azért csak összejönnek. Sajnálom Rezgőst, mert ha kiszedik belőle a Kaptárt, szerintem akkor sem fogja tudni ezt könnyen kiheverni. Malick kinyírását még talán igen, de azt, hogy elárulta Coulsonékat, azt nem.

A Secret Warriors jó sokáig kitartott, mondjuk nem csodálom, Daisy-n kívül egyikük sem volt erre a feladatra alkalmas.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daredevil 2. évad: sokkal jobban tetszett, mint a Jessica Jones.

 

A karakterek is sokkal szimpatikusabbak, de igazán akkor szerettem meg ezt az évadot, amikor újra becsatlakozott Fisk. Már az első évadban is ő volt a kedvencem, úgyhogy nagyon reméltem, hogy ebben is megjelenik. És cseppet sem csalódtam.

Az új szereplők közül egyértelműen Frank sztorija jött be, Elektra kevésbé volt szimpatikus. Azt megértem, miért tett Frank azt, amit, de Elektra csak szimplán egy pszichopata gyilkos. Azzal, hogy Matt folyamatosan meg akarta menteni, tulajdonképpen az egész hitvallásával ment szembe. Elektra semmivel sem jobb, mint Fisk vagy Frank, őket mégis levadászta, ellenben Elektrát rendre védte.

Azt sajnáltam, hogy a trió szétbomlott, de remélem, azért Foggy nem esik ki a pixisből - az utolsó részekben elég keveset szerepelt, szóval úgy érzem, jogos az ettől való félelmem. Page viszont egyértelműen több teret kapott. Talán az, hogy most már ő is tudja, kicsoda Fenegyerek, újra összehozza a csapatot.

 

 

Azt nem csodálom!

 

 

Elketra: Az a nő egy igazi femme fatale. Amikor megjelent aggódtam, hogy be fog keverni Page és Matt közé, de pár rész múlva annak szurkoltam, hogy hagyja a francba Page-t és legyen Elektrával. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 3x17

 

 

A Secret Warriors jó sokáig kitartott, mondjuk nem csodálom, Daisy-n kívül egyikük sem volt erre a feladatra alkalmas.

 

 

Szerintem már ott bukó volt, hogy szélnek eresztették a két spanyol-ajkút. Eleve, ha tudták, hogy a Hydra vadászik az inhumanokra, akkor nem lenne szabad hagyni, hogy egyedül flangáljanak (ok, lehet, hogy voltak megfigyelők körülöttük, mint anno Andrew mellett is volt, de ez akkor is botorság, hisz láttuk az is mennyire volt hatásos, egy komolyabb Hydra osztag ellen) :pfff: . A másik, meg ilyen hozzáállással nem is lehet egy különleges különítményt felkészíteni a bevetésre. Már most kiütközött az, hogy fogalmuk sincs a procedúrákról/protokollokról, arról nem is beszélve, hogy lelkileg sincsenek felkészítve a arra, ami a küldetésekkor várják őket. Sky-t is May hónapokig edzette, mire egy valamire való terepügynök lett belőle (még a terragenezis után is!). Talán a meleg srácnak van valami fogalma miről is szól a S.H.I.E.L.D., de a Jojónak köze sincs az egészhez... Egy szó mint száz: nem lepődtem meg a végkifejleten :roll:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x01: az epizód végén az első gondolatom: "mi a p*csa, máris vége?" :o Komolyan megnéztem a VLC-n az időt, hogy nem-e 20 perc után állt le a videó. Persze a cast lista ezt nyilván kizárta, de akkor is. Pik-pak elrepült. Mondanom sem kell, minden másodpercét élveztem. Véleményem nagyjából az, mint Bomarré.

 

 

A legjobban a Falra tett szakaszokat bírtam, itt gyűlt össze a legtöbb szimpatikus figura - mindezt annak tükrében, hogy nem vagyok nagy rajongója Jon Snownak, nekem tök mindegy, hogy él-e vagy hal. Thorne karaktere nekem továbbra sem szimpatikus. Jó katona, persze, de sz*r alak. Nem szegett parancsot? Jó fej, ettől még leszúrta a parancsnokát. Ugyanolyan rossz. És emiatt rossz katona. Pocsék katona. Borzalmas katona, akinek remélem, kiontják a belét, még mielőtt mindent elkefél, amit lehet, mert ahhoz van tehetsége. Ez az egy, amiben tényleg baromi jó. Szurkolok, hogy a vadak kardélre hányják az összes áruló rohadékot, a kölyökkel és Thorne-nal az élen. Nyugodtan agyoncsaphatják egyiket a másikkal.

 

Melisandre, nos, így kell egy dögös MILF hatását elegánsan lerombolni. :lol: Mivel már olvastam a fan teóriát, így nem lepett meg, sőt, hasonló van a Vajákban is. Abban is emlegették, hogy a boszorkányok varázslattal leplezik el valódi korukat és testi defektjeiket. A jelenet amúgy nagyon jó volt, szépen átadta, hogy Mel hite ebben az egészben mélyen megrendült. Azt viszont nem hiszem, hogy csak a nyakékétől függ az illúzió, mert az elég gyenge biztosíték lenne. A kamera eléggé ráfókuszált a kis üvegcséire is, így szerintem a kettő együtt fejt ki valamilyen hatást. Gondolom, egy ideje nem használta a szereket sem, és aztán még a nyakék is lekerült. Vagy az is lehet, hogy a nyakéknek semmi köze a dologhoz, csak Mel pontosan tudja, mikor jár le a szerek hatása, és úgy időzítette az egész nekivetkőzést, hogy addigra lekerüljön róla az utolsó "ruha" is. Akárhogy is, a szereknek tuti köze van hozzá, különben a kamera nem veszi fókuszba az üvegcséket. A teóriát amúgy a Bomarr által említett Sárkányköves epizód is erősíti, amiben Mel beszélget Stannis nejével az üvegcsékről, és még a kádjába is lötyköl.

 

Brienne eskütétele szerintem is az epizód csúcspontja volt. Az ötödik évad után vártam ezt a jelenetet. Ott nagyon nem tetszett, hogy Brienne pont lelépett bosszút állni, amikor Sansának szüksége lett volna rá, így reméltem, hogy ezt a hibáját jóvá teszik azzal, hogy most ő menti meg. Megtette, szép volt! Az eskütétel pedig mindkét nő oldaláról briliáns. Sansa tulajdonképpen öt év után végre az anyja helyébe lépett, kis híján szó szerint is, hiszen Brienne őt szolgálta, az ő neki tett esküjét teljesítette. És ezzel szerintem Sansa feltör a Starkok közül. Nagyon sokat várok a csajtól, köztük Deres visszafoglalását, aztán meg Cersei felkoncolását.

 

Apropó, Cersei. Hát, sajnálom, én egy pillanatig sem sajnáltam, nem éreztem együtt vele. Myrcella nem érdemelte meg, hogy meghaljon, de Cersei megérdemli, hogy az összes gyerekét elveszítse. Pech, hogy ez a halálukkal jár, bár a három kölyök közül egyedül Myrcellát sajnálom. Joffrey halálában csak az a szomorú, hogy nem fulladt bele a magzatvízbe, Tommen meg... Nos, ő roppantul semmilyen. Tulajdonképpen, eszembe sem jutott az epizódban. Egyedül Jaime-t sajnálom, félek, hogy a szimpatikus figurából átmegy egy dühöngő őrültbe.

 

Dorne-i szál, nos, annyira nem éreztem tragikusnak az ötödik évadban, mint sokan, bár tény, nem tartozik nálam sem az élvezetes szakaszok közé. Most viszont egész kellemes volt ezzel a rövid, de hatásos pillanattal. Doran nem volt szimpatikus, de nem is utáltam, az viszont tény, hogy nekem sem tűnt túl erős uralkodónak. Oberiont kifejezetten rühelltem, és hát Ellaria, meg a lányai is bőven benne vannak a "remélem megdöglenek" kategóriában. Oké, Oberiont ennyire nem utáltam, szóval az utódai rosszabbak.

 

Daenerys szála is bejött, hozta a formáját. Szépen eljátszotta a foglyul ejtett, butuska lányt, aztán csatt, nemsokára már a Khal is meghátrált. Igaz, van még egy kis bökkenő ezzel a mittoménmilyen templommal, de hát ennél sokkal jelentősebb akadályokat is intézett már el fél kézzel. Nem igazán aggódom érte, pláne, ha megjelenik a kis házi kedvence, meg befut Jorah és Daario.

 

A rész egyetlen "negatívuma" (nem tartom annak, csak ez a kedvencem a sorozatban, és alig volt) az Tyrion inaktivitása. Vele sem volt semmi baj, a nyelvi bakija jó poén volt, és látszik, hogy hozza a formáját. Lement a pórnéphez, személyesen méri fel a helyzetet. Csak nekem ő a kedvencem, imádom, amikor elkezd intézkedni, és nagyon várom a pillanatot, amikor nekilát az apja és a testvérei nélkül, korlátok nélkül rendet vágni. Persze tudtam, hogy ez nem lesz benne az első részben, de akkor is. :)

 

 

Azt nem tudnám megmondani, hogy hányadik legjobb évadkezdés volt ez, mert én öt évadot daráltam be, így kicsit összefolynak az epizódok, az évadok. Szóval csak annyi, hogy tetszetős évadnyitány volt, azzal a súlyos hibával, hogy vége lett az epizódnak. Ezt azért nehezemre esik megbocsátani. :D

 

Azt nem csodálom!

 

 

Elketra: Az a nő egy igazi femme fatale. Amikor megjelent aggódtam, hogy be fog keverni Page és Matt közé, de pár rész múlva annak szurkoltam, hogy hagyja a francba Page-t és legyen Elektrával. :D

 

 

Daredevil s2

 

Igen, Elektra famme fatale volt, és annak nagyon jó volt, csak nekem nehezemre esik szimpatizálni olyannal, aki olyan, mint ő. :) Page szimpatikusabb, sokkal, sőt, nekem jobban is tetszik. Még ha Elektra is a jobb bőr. Én Page-nek szurkoltam/szurkolok.

 

 

 

Szerintem már ott bukó volt, hogy szélnek eresztették a két spanyol-ajkút. Eleve, ha tudták, hogy a Hydra vadászik az inhumanokra, akkor nem lenne szabad hagyni, hogy egyedül flangáljanak (ok, lehet, hogy voltak megfigyelők körülöttük, mint anno Andrew mellett is volt, de ez akkor is botorság, hisz láttuk az is mennyire volt hatásos, egy komolyabb Hydra osztag ellen) :pfff: . A másik, meg ilyen hozzáállással nem is lehet egy különleges különítményt felkészíteni a bevetésre. Már most kiütközött az, hogy fogalmuk sincs a procedúrákról/protokollokról, arról nem is beszélve, hogy lelkileg sincsenek felkészítve a arra, ami a küldetésekkor várják őket. Sky-t is May hónapokig edzette, mire egy valamire való terepügynök lett belőle (még a terragenezis után is!). Talán a meleg srácnak van valami fogalma miről is szól a S.H.I.E.L.D., de a Jojónak köze sincs az egészhez... Egy szó mint száz: nem lepődtem meg a végkifejleten :roll:

 

S.H.I.E.L.D. 3x17

 

Teljes mértékben egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy szerintem Lincolnnak sincs ott sok keresnivalója. Túl lobbanékony, önfejű, cseszik a szabályokra, bizalmatlan és rohadtul nem csapatjátékos. Tényleg Joey lenne a legalkalmasabb a hármasból, ami nagyon szomorú, mert ő is mocskosul alkalmatlan. Yo-Yót nem is értem, hogy hogyan gondolhatták, hogy képes lenne egy titkos szervezetnek dolgozni, amikor már a megismerkedésükkor nyilvánvaló volt, hogy baromira nem bírja a kormányhivatalokat, titkos társaságokat, stb. És az egész, hogy mindenféle kiképzés nélkül vetik be őket, meg csak úgy szabadon engedik őket. Háááát... Skye őszintén szólva, ezt elcseszte, és Coulson is, mert ő meg hagyta, hogy elcsessze.

Valószínűleg azt hitték, hogy elég az, hogy van képességük, de hát ez önmagában kevés. Ha megnézzük, a legtöbb szuperhősnek van valami előképzettsége. Rogers, Wilson, Rohdes és Bucky kiképzett katonák, Romanoff és Barton kiképzett titkosügynökök, Thort egész életében harcra nevelték, Stark és Murdock is jártas a harcművészetekben, Banner is továbbképezte magát, de még Skye is átesett egy elég alapos kiképzésen Ward és May segedelmével. Szóval önmagában a képesség kevés. Amit mondjuk Jessica Jones is bizonyít, hiszen hiába van bivaly ereje, nem egyszer alulmaradt a harcokban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy szokásos GoT résznél rövidebb volt az évadnyitó, azért érezhetted így.

Kizárt, mert egyrészt, csak elhanyagolható percekről beszélünk - bár tény, ez volt a legrövidebb, de 49 vagy 52 perc annyira azért nem oszt -, másrészt, mint írtam, nekem egybefolyik az előző öt évad, így én azt sem tudom megmondani, mi volt az egyes részekben, nemhogy mennyi ideig tartottak. Harmadrészt, én itt komoly eltérést éreztem, mintha egy The Big Bang Theory epizódot néztem volna, ami 20 perc (amiket újabban 50 percesnek érzek, de ez más lapra tartozik :) ), nem egy 50 perceg GoT részt. Most néztem végig a Daredevil és Jessica Jones sorozatokat, amik szintén 50 percesek, de ott éreztem is mindegyik résznél. Egyszerűen ennyire élveztem ezt az epizódot.

 

Szuper összefoglaló Dzséjt! :rock: Nekem is hasonlóan elrepült az idő. Máskor 30-40 perces sorozatrészek nem tünnek olyan rövidnek mint ez az 50 perc.

Köszönöm. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nekem egyik Dorne se tetszik. A könyvben szimpatikusabbak cserébe viszont nagyon unalmasak és elképesztően inkompetensek, ami nem lenne annyira zavaró ha nem ők lennének az egyik legfontosabb szereplők a négyes könyvben. Ráadásul hiába csillan meg a végén a reménysugár, amikor Doran előadja a nagy beszédét, kiderül hogy az évek óta kalapálgatott "Nagy Dorne-i Bosszúterv" annyira értelmetlen és gyenge hogy ennél Tywin vagy Roose Bolton másnaposan öt perc alatt is valami jobbat talál ki. És még ez se lenne talán annyira zavaró ha ezt a bizonyos tervet, Quentyn Martell elküldését nem ilyen iszonyúan széthúzottan, hosszan taglalnák (ráadásul ő már nem is szerethető, sőt kicsit irritáló) csak hogy a könyv végén kiderüljön , hogy az összes fejezetét nyugodtan át lehetett volna ugrani mert a figurát lefújja egy sárkány...

 

 

Nekem a könyvbeli Dorne nagyon szimpatikus volt. Tény, hogy Doran sehol sincs stratégiaalkotás szempontjából az említettek mellett, de nem lehet mindenki olyan zseniális, mint Tywin- vagy Tyrion. Nem hiányoltam ezt a képességet, mert szerintem szükségesek a más típusú karakterek/világok is. Quentyn útja nagyon vontatott, ez tény, nehezen rágtam át magam rajta.

 

 

Daredevil s2

 

Igen, Elektra famme fatale volt, és annak nagyon jó volt, csak nekem nehezemre esik szimpatizálni olyannal, aki olyan, mint ő. :) Page szimpatikusabb, sokkal, sőt, nekem jobban is tetszik. Még ha Elektra is a jobb bőr. Én Page-nek szurkoltam/szurkolok.

 

Én is Page-nek szurkolok :) Ahogy írtad, sokkal szimpatikusabb Elektránál, szóval ez eldöntötte a kérdést.

 

 

Ez a Fear the Walking Dead jobban tetszik mint az utóbbi The Walking Dead évadjai.

Az első két részt elég unalmasnak találtam, a karaktereket sem sikerült megkedvelni, szóval egyelőre lelőttem a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az első két részt elég unalmasnak találtam, a karaktereket sem sikerült megkedvelni, szóval egyelőre lelőttem a sorozatot.

Tény nem voltak valami mozgalmas részek de a 3. rész már az volt. Nekem a karakterek miatt jön be érdekesek így együtt azon a hajón meg a látvány világa is sokkal jobb filmszerűbb a TWD Zs film szerű kinézetéhez képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem a könyvbeli Dorne nagyon szimpatikus volt. Tény, hogy Doran sehol sincs stratégiaalkotás szempontjából az említettek mellett, de nem lehet mindenki olyan zseniális, mint Tywin- vagy Tyrion. Nem hiányoltam ezt a képességet, mert szerintem szükségesek a más típusú karakterek/világok is. Quentyn útja nagyon vontatott, ez tény, nehezen rágtam át magam rajta.

 

 

Nekem Doran volt szimpatikus, de ő ott mellékszereplő, viszont Areo Hotah vagy Arys Oakheart például point-of-view karakterek és mint ilyenek valszeg a legérdektelenebbek a könyv-sorozat történetében. Oakheart-nak utána kellett nézzek, hogy kicsoda mert sikerült is elfelejtenem.

 

Azzal hogy a tervük gyenge az a baj, hogy a Varjak lakomája négy fejezetet szentel nekik úgy, hogy végül az derül ki hogy képtelenek bármit is hozzátenni a nagybani eseményekbe. A tervük csak pazarolja a helyet a következő könyvben a Sárkányok táncában, ahol öt fejezet kapnak (ebből négy Quentyn dögunalmas utazása). Az nem baj ha nem mindenki nagy stratéga, de miért kell egy gyenge terv kibontakozását ilyen hosszan lekövetni? Nyilván később fontos szerepük lesz -legalábbis remélem- de szerintem addig kellett volna várni a szinre lépésükkel amig valami érdekeset csinálnak.

 

Ugyanis miközben az utolsó két könyvben ez a csapat 9 fejezetet kapott, addig Sansának vagy Brannak mindössze 3 fejezete van. Ezek pedig finoman szólva nem túl velősek. Kiáltanak a folytatásért, ami azért se férhetett be mert kellett 4 fejezet ahhoz hogy Quentyn feldobhassa a pacskert. Ugyanigy parkolópályán van Arya is. Jaime egy fejezetet kapott az ötös könyvben (ugyanannyit mint mondjuk Areo Hotah...) az is csak egy cliffhanger felvezetése.

 

Amíg a történetnek vannak már bevezetett szerethető hősei addig szerintem semmi szükség olyan új figurákra, akik rátelepednek a sztorira, elveszik a teret a náluk sokkal érdekesebb főhősöktől. Pláne ha ezek az új figurák annyira emlékezetesek, mint Arys Oakheart.

Az sem túl biztató, hogy a bemutatásra váró hatos könyvből kikerült egy Arianne fejezet, amiben konkrétan semmi érdekes nem történik. Arianne utazik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Oakheart az a királyi testőr, aki elkísérte Myrcellát, ugye? Róla azért szépen megfeledkeztek (bár nem tűnt fel a második évad után, hogy Királyvárban eggyel kevesebb testőr lenne a nagyobb eseményeknél (névnapok, esküvők, lovagi tornák), így elképzelhető, hogy a könyvvel ellentétben Oakheart vissza is tért Dorne-ból, miután leszállította a hercegnőt).

 

Egyébként teljes mértékben egyet értek, felesleges lett volna nyújtani a Doran herceg szálat. Martin a negyedik könyvtől átesett a ló túlsó oldalára, mert bár azelőtt is voltak messzemenőkig elnyújtott történetszálak, de azoknak még volt koncepciójuk. Quentyn utazása komplett időhúzás és tartalomkitöltés minden értelem nélkül.

 

 

Azért, valljuk be, Martin túlértékelt író, aki elkövette azt a hibát, hogy hagyta, hogy az általa kitalált univerzum a sok felesleges kitérővel és elágazással maga alá temesse, és már képtelen onnan szabadulni. Úgy látom, a showrunnerek látják ezt, és igyekeznek nem beleesni ebbe a csapdába. A magam részéről a sorozatot most már sokkal összeszedettebbnek találom a regényfolyamnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juujj ez a Flash...

 

 

Most néztem meg a 15-16. részt amikor először ugrik az időben, a 15. rész végére minden a helyére kerül, Dr. Wells lelepleződik, Iris szerelmet vall Barrynek, (jó szegény Ciscot megölik, de az elenyésző negatívum lett volna számomra) erre mi van? Hát nem visszaugrik az időben, rész vége. Egyből nyomtam a 16.-kat, de már a főcímkor gondoltam, hogy az előző rész eseményeiből nem lesz semmi. Azért annak örülök, hogy Barry végre gyanakszik Wells-re.

 

Azt vettem még észre, hogy az újságon amit Wells oly előszeretettel nézeget, az "Eltűnt Flash" cikk alatt van egy olyan, hogy "Eltűnt a vörös égbolt" fogadni mernék, hogy ehhez meg Superman-nek van valami köze, mármint valaki(mondjuk Luthor) valahogy elérte, hogy a Nap vörös sugárzást bocsásson ki (ezáltal a kriptoniak elvesztik emberfeletti erejüket) és azért volt vörös az ég. Volt ilyen anno a Smallville-ben is. Ezt csak így érdekességképp. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Amíg a történetnek vannak már bevezetett szerethető hősei addig szerintem semmi szükség olyan új figurákra, akik rátelepednek a sztorira, elveszik a teret a náluk sokkal érdekesebb főhősöktől. Pláne ha ezek az új figurák annyira emlékezetesek, mint Arys Oakheart.

Az sem túl biztató, hogy a bemutatásra váró hatos könyvből kikerült egy Arianne fejezet, amiben konkrétan semmi érdekes nem történik. Arianne utazik.

 

 

Jogos, nem igazán gondoltam át ebből a szempontból a túlzott szerepeltetésüket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mókás": A Trónok harcából itthon az ötödik évad után kiadták az első évadot is Blu-ray-en. Az előbbivel nincs semmi baj. Utóbbin viszont szemben azzal amit a boritó meg a netes oldalak állitanak se magyar felirat se magyar szinkron nincs. A szinkron mondjuk nem érdekel, viszont kifejezetten a felirat miatt vettem meg a kiadványt, hisz az angol Blu-ray kiadás már 4 éve megvan. A vicces, hogy több más eltérés is van aközött, amit a boritó állit meg ami a lemezen van. Például a lemezen van lengyel szinkron, pedig erről a boritón egy szó nincs. Kis utánanézéssel rájöttem, hogy valójában az Angliában is kapható lemezek kerültek a magyar tokba.

Én ilyen kiadói bénázást még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szép, akkor ebből jó nagy balhé lesz.

Viszont most az a furcsa, hogy az Xpressen még csak előrendelhető az 1. évad BD, és az adatlapja szerint csak május 4-én jelenik meg. :hmm:

 

De azért nyugtass meg, hogy fisz-f*szok nincsenek a tokon. :evil: (Bocsi csoli, nem hagyhattam ki. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Media Markt-nál már van raktáron és rendelhető... de persze senki ne tegye. Ha kiderül, hogy nem egyszeri hibáról van szó valszeg itt is mindjárt megszűnik a rendelési lehetőség.

 

Viszont fisz-f*szok nincsenek rajta, úgyhogy csoli hármat is rendelhet (bocsi csoli ezt én se birtam ki :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzetem szükségesnek a spoiler kapcsolót, tekintve, hogy az évadzáró már közel másfél hónapja kijött (az már más kérdés, hogy az évadnyitó se volt "sokkal régebb óta" kint :D).

 

Meg eleve Marvelről beszélünk: 1 kezemen (talán ha a Yinsen féléket is beleveszem, akkor kell a 2) fel tudom sorolni azokat a fontosabb pozitív szereplőket, akik eddig feldobták a talpukat, így nem nagy meglepetés, hogy a Megtorló sem adta be a kulcsot 1 évadnyi szerep után :P

 

Amúgy még annyit tudni, hogy a Hannibal sorozat producere Steve Lightfoot vezényli majd le az évadot. Eddig egy netflixes show runnerben sem csalódtam, és ugyan nem ismerem az előbb említett sorozatot, de nagy reményeket fűzök a szériához

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzetem szükségesnek a spoiler kapcsolót, tekintve, hogy az évadzáró már közel másfél hónapja kijött (az már más kérdés, hogy az évadnyitó se volt "sokkal régebb óta" kint :D).

Nem szükséges, hiszen egy komplett sorozatot jelentettek be rá. Ez nem spoiler, ez egy tény, amit egyféleképpen lehetne kikerülni innentől: kihúzza az embert a falból a net és a tévékábelt. :) Ennyi erővel tegyük spoiler mögé, hogy van Daredevil 2. évad, hiszen ezek szerint Daredevil nem halt meg az elsőben. Spoiler alert! :)

Amúgy meg, lehet ám előzménysorozat is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.