Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ilyen jó kis tingli-tangli limonádé sorozat volt ez, sajnálom, ha vége lesz...

Ezt szerettem benne, könnyed kikapcsolódás, jó lenne, ha folytatnák.

 

Számomra meglepetésszerűen - mivel nem számítottam rá-, folytatódott a Person of Interest. Ott folytatták, ahol abbahagyták, szerintem jó nyitó epizód volt, főleg az első néhány percek voltak fantasztikusak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra meglepetésszerűen - mivel nem számítottam rá-, folytatódott a Person of Interest. Ott folytatták, ahol abbahagyták, szerintem jó nyitó epizód volt, főleg az első néhány percek voltak fantasztikusak.

 

Örülök, hogy felhívtad a figyelmem erre a sorozatra. Tegnap meg is néztem az új részt... sok minden már csak homályosan rémlett, hogy hol hagyták abba és nem is tudok annyira lelkesedni már iránta (szerintem a 3. évadban elérték a csúcspontot), de azért jó volt viszontlátni a már megkedvelt karaktereket. Sajnálni fogom, ha ennek is vége lesz. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán nagyon szívesen :) Nagyon megkedveltem a sorozat karaktereit, ha másért nem, de miattuk biztosan sajnálni fogom én is, amikor az évad végére érünk. Hétfőnként és keddenként is lemegy egy-egy epizód, szóval nem fog túl sokáig tartani az évad.

Ritkán nézek újra sorozatot- egy kezemen meg tudom számolni azokat, amelyekkel így tettem-, de valószínűleg végignézem az összes évadot. Nyáron úgysem lesz egyetlen másik sorozat sem, amit nézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten én is eljutottam az Agent Carter második évadának végéig. Tetszett, bár az első szezon jobban bejött. Meg most valahogy furcsa volt a lazasága, komolytalansága a Daredevil és a Jessica Jones után. De attól függetlenül jól szórakoztam rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én ezeket az "utolsó rész gyenge volt, az mindent elszúrt, stb." dolgokat nem szoktam érteni, mert szerintem eleddig egyik MCU évadzáróval sem volt gond az adott évad szintjéhez képest. Itt is, valóban lagymatag volt, de az egész évad az volt. Az első évadé meg szerintem egyenesen remek lett. Ilyenkor érdekelne, hogy mit vártatok? Epikus csatát, vagy mit? :hmm::?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az első évad végére nem ártott volna egy kis izgalom. Mondjuk ha nem azon kellett volna "izgulni", hogy...

l

...mi lesz azzal a Howard Stark-kal, akiről már az első MCU film óta tudjuk, hogy mikor és hogyan hal meg. Arról nem is bszélve, hogy az egész első évad arról szólt, hogy "The Leviathan is comig", erre kaptunk 2 leviatán ügynököt (akik OK, hogy így is szétcsaptak az SSR-on belül, de engem személy szerint túlságosan felcsigáztak az évad során ahhoz, hogy beérjem azzal a befejezéssel)

 

 

Ami a második évadot illeti: így elrontani egy főellenséget már-már művészet.

Az a "csapda", amit állítottak neki, és ahogy belesétált... Olyan érzést keltett, hogy az írók miután megírták az évadzárót utólag eszükbe jutott volna, hogy "Basszus, Whitney Frostról teljesen megfeledkeztünk. Valamit gyorsan csináljunk vele, mert mindjárt bezár a kocsma"

 

 

Félreértés ne essék, én kedvelem az Agent Cartert - főleg az első évadot -, de ami nem teszik, amellett nem fogok szó nélkül elmenni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, hát így már sokkal világosabb a kép.

Sajnos egy ilyen sorozatnál valóban nehéz, hogy izguljunk a szereplőkért - általános előzmény átok, tudjuk kivel mi lesz. Engem nem szokott zavarni, de megértem, hogy valaki ettől ásít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem vagyok Trónok Harca néző.

Mégis úgy adódott, hogy meg kell kérdezzelek titeket, hogy mi a helyzet a 6. évaddal?

Nem találok szinkronosat az nmagon..

Mikor kezdik itthon vetíteni és hol?

Előre is köszönöm! (Anyukámék kértek meg, hogy szedjem le nekik..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem vagyok Trónok Harca néző.

Mégis úgy adódott, hogy meg kell kérdezzelek titeket, hogy mi a helyzet a 6. évaddal?

Nem találok szinkronosat az nmagon..

Mikor kezdik itthon vetíteni és hol?

Előre is köszönöm! (Anyukámék kértek meg, hogy szedjem le nekik..)

Az HBO-n megy magyarul, de késéssel, megnéztem, most egyelőre az első rész elérhető szinkronnal, így valszeg az hamarosan lesz letölthető változatban is. A többi rész pedig majd utána, szintén kb.2-3 hét csúszással.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

És szegény Rickont sajnálom. Remélem az Umbernek van valami terve, hogy elintézzék Ramsey-t , és csak hazudik, hogy utálta az apját (ugye Greatjon Umber Robb egyik leghűségesebb zászlóhordozója volt, és még nem biztos, hogy meghalt), bár a levágott rémfarkasfejből nem erre számítok :( Végre kezdenek valamit szegény gyerekkel, erre odadobják a egész Westeros legrosszabb embere elé

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

És szegény Rickont sajnálom. Remélem az Umbernek van valami terve, hogy elintézzék Ramsey-t , és csak hazudik, hogy utálta az apját (ugye Greatjon Umber Robb egyik leghűségesebb zászlóhordozója volt, és még nem biztos, hogy meghalt), bár a levágott rémfarkasfejből nem erre számítok :( Végre kezdenek valamit szegény gyerekkel, erre odadobják a egész Westeros legrosszabb embere elé

 

 

 

Greatjon Umber meghalt mondta is a fia hogy legszívesebben ő ölte volna meg de meghalt magától. Ezért ő Lord Umber. És ez nem lesz kamu Umberek tényleg a Boltonokal lesznek. Észak ketté fog szakadni. Lesznek a Stark pártiak és a Bolton pártiak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/3

 

 

 

Nagyon vártam ezt az epizódot, egyrészt Jon visszatérése, másrészt a Tower of Joy flashback miatt, de jó volt látni, hogy más korábban kissé „elfelejtett” karakterek is visszatértek.

Sam feltűnésével jutott eszembe, hogy idén végre Óvárost és a Fellegvárat is láthatjuk, két újabb izgalmas helyszínt, amit korábban csak elképzelhettünk végre vizuálisan is megvalósítanak. Rajta keresztül fontos dolgokat tudhatunk meg a múltról, a Másokról, de akár a kevésbé nagy horderejű, de szintén érdekes mesterek képzéséről. Másrészt az apja is feltűnik a sorozatban, aki durvább, mint Tywin Lannister, érdekes lesz látni mit szól majd az „unokához”.

Rickont szintén jó volt viszontlátni, tekintve, hogy már évek óta nem adtak róla életjelet, már szinte meg is feledkeztem róluk a történetben. Érdekes, hogy az ő szálát milyen irányba vitték el. Mondjuk mikor bevezették a foglyokat, egy fél pillanatig azt hittem, hogy Sansát hozták vissza Ramsay karmai közé. Hát tényleg rosszabb helyre nem is kerülhettek volna Rickonék, azért Ramsaynek lehet megint egy két „emlékezetes pillanata”, már most is, ahogy nézett rá, mikor megtudta, hogy kicsoda… félelmetesen jó ez a színész. Sajnálom, hogy Borzaskutya meghalt, bár mivel ő keveset szerepelt, kevésbé lehetett megkedvelni, mint mondjuk Szellemet. Észak pedig egyre inkább egy puskaporos hordóvá válik, most már nem csak a Mások fenyegetése miatt, hanem az egyre inkább körvonalazódó északi hatalmi harcok okán, melynek első lépése Roose Bolton halála volt. Ramsayvel a kormányrúdnál itt nagyon kemény időszaknak néznek elébe, amiből ők már egyszerűen nem jöhetnek ki jól (főleg, ha jön Jon is).

Daenerys megpróbáltatásai engem már annyira nem kötnek le. A karakterét nagyon kedvelem, de azzal együtt, hogy itt Jorahnak adhatnak egy szép végjátékot (azáltal, hogy megmenti Danyt az élete feláldozásával mondjuk) ezzel együtt a dothrakiak és kultúrájuk megismerése annyira nem érdekel, mint ahány érdekes szál van még a sorozatban. Azért elnézve a következő epizód előzetesét nem húzzák talán már túl sokáig a megmentését, de annak végképp nem örülnék, ha végül Drogon mentené meg. Kissé olyan érzésem lenne, hogy amolyan deus ex machinaként emelik be a történetbe. Az előző évad végén ugye pont bajban volt, erre a sárkány megmenti, aztán így megint bajba kerül (érdekes, hogy így pont Drogon lett ez esetben az okozója az eseményeknek), erre a sárkány megint jön, és megint kimenekíti őt a szorult helyzetből… aztán lehet, megint bajba kerül. :)

Az világos, hogy őt még nem akarják átvinni Westerosba, majd gondolom, csak a széria végjátékában kerül erre sor és végül is még itt Essosban is van esemény bőven. Bizonyos szempontból jó volt Dany kikerülése a képből, mert így középpontba helyezte a – már az előző évadban is sziporkázó – Tyrion + Varys párost. Varys magánszáma egyszerre volt badass és hátborzongató, megmutatta a zsenialitását ennek a karakternek. Emellett jó látni, hogy realisztikusan állnak a környezethez és bemutatják, hogy egyrészt a már megszerzett területek feletti kontrollt nehéz fenntartani és azok nem csak egyszer hozzájuk kerültek és ott vannak, hanem külön életet élnek és akár meg is fordulhat a helyzet, másrészt a Daenerys által erőltetett új hatalmi struktúra milyen gyökeresen megy szembe a már korábban kialakult, társadalmilag, kulturálisan is beágyazódott establishmenttel, amit nagyon nehezen lehet megtörni. Ebbe a helyzetbe belehelyezve Tyrion és Varys azt mondom, hogy jó választás, mert a politikához jobban értenek, mint Dany, mégis a királynő nélküli hatalomgyakorlás felvethet bizonyos problémákat, konfliktushelyzeteket ezen a szálon, ami színesíti az eseményeket.

Apropó Varys és az ő kis madárkái, a csóró utcagyerekekről, nekem egyből Sherlock Holmes hajléktalanhálózata jutott eszembe, mint információforrás. A hatalmi harcok színterei közül azért még mindig nem lehet kihagyni a fővárost. Érdekes volt látni Cersei és a kistanács kis összecsapását, ami a legitimációt illeti. Itt az erőviszonyokban lehet változás, mert most a Lannisterek (itt nem Kevanre gondolok) partvonalra kerültek és nem bírnak akkora közvetlen hatalomgyakorlással, mint korábban… egyelőre. Cersei azért még mindig komoly befolyással bír a fiára (bár az is igaz, hogy arra a gyerekre ki nem?) és önmagában az, hogy megint a régi Cerseit láthatjuk (ahogy odaszólt Qyburnnek az is kemény volt, bár tőle már az „I choose violence”-t várom), aki megint erősnek érzi magát (Robert Stronggal az oldalán) és Jaime is úgy gondolom, hogy sokkal badassebb lesz ebben az évadban. Főleg, ha a Tyrellek is komolyabban színre lépnek, akkor az itteni hatalmi harcok még érdekesebbé válhatnak, még inkább úgy, hogy még ott van Hit is, mint egy új, ha nem is elsősorban politikai, de hatalmi frakció.

Arya kálváriája talán véget ért, mostantól lesz igazán badass és talán elkezdi lerövidíteni azt a bizonyos listáját. Nagyon örültem, hogy most már elmozdult a holtpontról a kiképzésében és végre nem csak egy helyben toporog, hanem talán ismét egy erős, kemény, tökös Aryát láthatunk, amilyennek én is megszerettem anno.

És végül, de egyáltalán nem utolsó sorban az északi (az igazi északi) szál. Jon visszatérése nagyon hatásosra sikerült, szinte tapintani lehetett a feszültséget a levegőben, amikor kilép Davos nyomában a Fekete Vár lakói elé. Nagyon jó volt látni, ahogy az epizód eleji még éppen visszatért megszeppentségből, az epizód végére, egy kemény, határozott figura vált, aki már egyáltalán nem az a Jon Snow (hanem inkább Jon Targaryen), akit korábban megismertünk. Az igazi vízválasztó szerintem az volt, amikor a végén kivégezte az árulókat (ez egyébként két jelenetet juttatott eszembe egyrészt, mikor Ned végezte ki az Éjjeli Őrség árulóját az első évadban, másrészt, mikor Robb végezte ki Lord Karstarkot a harmadik szezonban). Azt hiszem abban a jelenetben történt meg, hogy Jon átlépte a saját árnyékát és ahogy a fekete ruhát, úgy a korábbi énjét is hátrahagyta, mert a hosszú éjszaka során egy másmilyen vezetőre lesz szüksége az emberiségnek. Ahogy végignézte a fuldoklásukat, majd „lerakta a szolgálatot” és elsétált az volt az epizód egyik csúcspontja számomra, itt tényleg egy más ember vált belőle, ez egyébként parallel az újjászületésével is, mivel szószerinti és átvitt értelemben is újjászületett.

Az epizód másik csúcspontja pedig egyértelműen a várva várt Tower of Joy flashback volt, ami nagyon látványosra sikeredett. Mondjuk mikor láttam, hogy a rész elején ellövik ezt a flashbacket, akkor már sejtettem, hogy nem feltétlenül számíthatunk itt igazi nagy revelációkra. Az összecsapás tényleg nagyon jól nézett ki és Bran számára is tartogatott meglepetéseket, mindenesetre így Arthur Dayne hírnevén sem esett csorba, de mégis Ned Stark győzött. Itt a castingot is kiemelném, ami szintén remek volt a főleg a fiatal Ned miatt. Hogy mi vár ránk a toronyban az egyértelműnek tűnik (gondolom nem véletlenül így időzítették Jon visszatérésével), de azért örülnék bizonyos értelemben, ha meg tudnának lepni. Ezek a Branes visszaemlékezések engem mindig lenyűgöznek (főleg, amit a Háromszemű holló előrevetített, talán megtudunk valamit a Másokról, az Erdő gyermekeiről is és tényleg mindenről, ami misztikumként hozzákapcsolódik a sorozathoz, de még Martin nem fejtette ki), jobban érdekelnek ezek, mint a politikai intrikák, pedig azok miatt is nagyon lehet szeretni a sorozatot. Az igazi észak és az igazi törésvonal pedig ezen a szálon van, ahol a Mások és az emberek állnak szembe egymással, ehhez lehet egy kulcs Bran, a másik pedig Jon (Melisandre kikacsint egy másik próféciára is). Ehhez képest a belpolitikai hatalmi harcok gyerekes civódásnak tűnnek, ami az élők és a holtak közti csata súlyát illeti.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/3

 

 

 

Az igazi észak és az igazi törésvonal pedig ezen a szálon van, ahol a Mások és az emberek állnak szembe egymással, ehhez lehet egy kulcs Bran, a másik pedig Jon (Melisandre kikacsint egy másik próféciára is). Ehhez képest a belpolitikai hatalmi harcok gyerekes civódásnak tűnnek, ami az élők és a holtak közti csata súlyát illeti.

 

 

 

 

"There’s only one war. Life against death."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. 50 perces egy rész és 10 részes egy évad.

 

 

Igen, a pár hosszabb, akár egy órát is megugró részt leszámítva megszokott hosszúságúak a részek, de úgy eltelnek, hogy ihaj.

Köszi! Ez jól hangzik! Szeretem a tömörebb kevés epizódszámot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis könyvinfó a Háromszemű Hollóról (aki Brant tanítja)

 

Egyik népszerű teória az, hogy a Háromszemű Holló igazából egy Targaryen fattyú Folyami Brynden.

A Blackfyre (a Targaryen ház egy törvénytelen ága) lázadások idején a király segítője volt. Ezt a pozícióját úgy vesztette el, hogy az egyik király (I. Maekar) halála után nem volt egyértelmű, hogy ki következzen a trónon, ezért összehívtak egy Nagy Tanácsot. Az egyik Blackfyre is be akarta nyújtani igényét a trónra (ők akkor Essoson voltak száműzetésben), és Brynden mint a Király Segítője megesküdött arra, hogy sértetlenül megteheti ezt. Amikor azonban a Blackfyre Westeros partjaira lépett, azonnal letartóztatták és nem sokkal később Brynden parancsára lefejezték.

Az újonnan megválasztott király (V. Aegon, aki amúgy Aemon mester fiatalabb testvére volt) börtönbe vetette esküszegésért, de később felajánlotta neki, hogy feketét öltsön. 6 év alatt sikerült elnyernie a Fekete vár parancsnoki címét, de nemsokkal ezután az egyik felderítés alatt nyoma veszett a Falon túl.

 

Ez mondjuk annyiban nincs összhangban a sorozattal, Brynden mindössze kb. 160 éve tűnt el, de a sorozatban a Háromszemű Holló azt mondja, hogy ezer éve vár már Branre

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis könyvinfó a Háromszemű Hollóról (aki Brant tanítja)

 

Egyik népszerű teória az, hogy a Háromszemű Holló igazából egy Targaryen fattyú Folyami Brynden.

A Blackfyre (a Targaryen ház egy törvénytelen ága) lázadások idején a király segítője volt. Ezt a pozícióját úgy vesztette el, hogy az egyik király (I. Maekar) halála után nem volt egyértelmű, hogy ki következzen a trónon, ezért összehívtak egy Nagy Tanácsot. Az egyik Blackfyre is be akarta nyújtani igényét a trónra (ők akkor Essoson voltak száműzetésben), és Brynden mint a Király Segítője megesküdött arra, hogy sértetlenül megteheti ezt. Amikor azonban a Blackfyre Westeros partjaira lépett, azonnal letartóztatták és nem sokkal később Brynden parancsára lefejezték.

Az újonnan megválasztott király (V. Aegon, aki amúgy Aemon mester fiatalabb testvére volt) börtönbe vetette esküszegésért, de később felajánlotta neki, hogy feketét öltsön. 6 év alatt sikerült elnyernie a Fekete vár parancsnoki címét, de nemsokkal ezután az egyik felderítés alatt nyoma veszett a Falon túl.

 

Ez mondjuk annyiban nincs összhangban a sorozattal, Brynden mindössze kb. 160 éve tűnt el, de a sorozatban a Háromszemű Holló azt mondja, hogy ezer éve vár már Branre

 

 

1000 év sztem csak szimbolikus volt nem szó szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x03

 

Ismételten nagyon jó rész volt. Csak néhány megjegyzés:

 

 

 

A Tower of Joy flashback nagyon jó lett, nem aprózták el. Kicsit hiányoltam a harmadik királyi testőrt, pedig még a sorozatban is elhangzott (4. évad), hogy hárman küzdöttek meg a hatok ellen. Mindegy. Elképzelhető, hogy a harmadik Ned húgát őrizte a toronyban. Bran számára a jelenet igazi mítoszrombolóként hathatott. :D

 

Szegény Greatjon off-scree halált kapott, de legalább ez is tisztázódott. Jó mellékkarakter lehetett volna az első évados szerepléséből következtetve, de ez sajnos nem jött létre. Sebaj. Meg voltam győződve, hogy az Umberek a jó oldalon fognak harcolni. Szegény Rickont nem láttuk három éve, erre rögtön a legnagyobb pszichopata karmai közé került.

 

Jon merénylőit ki kellett természetesen végezni, de az esküszegőket nem tudom maradéktalanul elítélni. Thorne beszéde mindenesetre elgondolkodtató, a saját szemszögéből volt abban igazság, amit mondott.

 

 

Minden sorozat gyenge pontja a csecsemőkarakterek, legalábbis a probléma elég sűrűn jelentkezik:

 

 

Miért idősödik ilyen lassan Gilly gyereke, Sam?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.