Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A 2. évad nincs fent a vaterán?

Sajnos az nincs fent.

Spanyol honból én se rendeltem még, amazonról pedig haverom szokott.

A Pro Video meg nem fogja megjelentetni, mert még a régi FHE-s első évad sem fogyott el itthon :( Nincs rá kereslet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24, harmadik évad, kivégezve :P

 

 

 

Na ez már durva volt a javából a Bauer gyerek részéről. Chappellt csak úgy lelőni és a padawanja karját lecsapni...háááát. De ami még piszok brutál volt az az Elnök hozzáállása az egészhez. Ezt nem gondoltam volna, hogy ennyire enged majd a zsarolásnak. Mondjuk ez csak egy film, de baromság így is. De legalább igyekeztek adni a morális mondanivalónak is, igaz ezzel, hogy a Hazafi csak r*hadt terrorista lehet, aki ártatlanokat öl, szintén baromság, de legalább a végére már nem erőltették, hanem annak rendje és módja szerint simán őrültnek nevezték Sanderst.

Nagyon jó karakterek voltak továbbra is. Almeida tett amit tett, de megérdemelte a börtönt, Shelly pedig a halált. Kim már kevésbé volt idegesítő, Gail pedig igazi hőssé vált, pedig az elején... ;) Noh, ennyit per pillanat az egészről, most egy darabig szünet, aztán majd új erővel jöhet a folytatás és talán addigra már elfelejtem, hogy milyen fordulatokra lehet számítani :D Remélem a színvonal nem fog esni, No. 2 a sorozat nálam :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ugyanarra lennék kiváncsi mint Darth Sky. Sőt még valamire de ezt a többiektől is kérdezném, akik már látták a 3. évadot. Ez is morális kérdés lesz.

 

 

Elöször is Sanders egy nyomorult aljas szemétláda volt, simán benyomtam volna a szálloda halljába a fejét miután megmondta hol a többi gáz. Na de a kérdés Chapelle-n kívül. Michelle jól tette-e amit tett? Agyonlőtte a szállodából menekülni akaró vendéget. Szerintem nem gyilkosnak is tartottam utána. Miért? Bőven elég lett volna ha lábon lövi. Ráadásul a fazon ösztönösen cselekedett amiről nem tehet. Nyilván ha fűst van egy házban azonnal rohanok ki hisz az életösztön dolgozik. Azért agyonlőnek mert élni akarok?

Tony szerintem nem érdemli meg a börtönt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, 24 - 3. évad

 

 

Ez egy nagyon jó kérdés, bár némiképp más fajsúlyú, mint Jack tette. Michelle valóban lőhette volna lábon is tagot, ezért nem akarom őt 100%-ig pártolni... DE... így még fenn állt volna annak az esélye, hogy a fickó esetleg elkúszik valahogy az ajtóhoz a maradék erejéből és kinyitja azt, ami mondanom sem kell, mit jelentett volna. És azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Michelle többször is figyelmeztette a férfit, hogy ne tegye, különben kénytelen lesz lőni. A fickó mégis elindult. Tudta, hogy a nő kénytelen lesz lőni, ennek ellenére megpróbált kijutni. Persze, ilyenkor nyilván sokakban munkálkodik egyfajta túlélési ösztön, amikor a saját sorsukat több tucat, esetleg száz, vagy ezer ember élete elé helyezik, de véleményem szerint, Michelle helyesen tette, amit tett (persze ez megint morális kérdés, amit mindenki a saját felfogása szerint válaszol meg)... ha nem lövi le a tagot, vagy ha csak megsebesíti, akkor nagy az esélye annak, hogy 1 ember helyett egy városnyi pusztul el, amit CTU ügynökként hiba lett volna engednie. Lehet, az én felfogásommal van a baj, de megint csak azt tudom mondani, mint Jack esetében: nehéz döntés volt (látszott rajta utána, hogy megviseli), de sajnos nem volt választása.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én asszem lentebb már a Chapelles dolgot "megmagyaráztam", de akkor mégegyszer és bővebben :D :

 

 

Engem totál ledöbbentett, hogy Bauer lelőtte, de főleg az, hogy az Elnök beleegyezett. Ez némi ellentmondás azzal, hogy terroristával nem tárgyalunk. Én szentül hittem, hogy csak megjátsszák a halálát.

Michelles dologhoz. Sky, tök mindegy lett volna, hogy kinyitja e a férfi az ajtót vagy sem, ugyanis azt már előtte betörte ;) Amúgy bőven elég lett volna ha lábon lövi, de gondolom az írók kicsit továbbmentek és rágyúrtak arra, hogy megmutassák mennyire is komoly a dolog és hasonlók. :)

Tony meg igenis végső soron megérdemli a börtönt, Ő elsősorban a terrorelhárítás vezetője volt és csak másodsorban férj. Ez van. Erre esküdött fel. Viszont ügyesen kezelték a Bauerrel folytatott konfliktusát amikor megemlítette neki Terryt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Torchwood-ban is volt egy hasonló eset a Chapel-öshöz: 3. évad

 

Ahhoz, hogy megmenthesse a föld összes gyermekét a főhősnek, Jack Harkness kapitánynak fel kellett áldoznia a saját unokáját. Csak néztem, hogy wow...tényleg megteszi és nincs más kiút.

 

 

Mellesleg a Doctor Who iszonyú jó kis sorozat. Van egy erős retro feelingje, de amúgy egy sliders és SG1 keveréknek mondanám. Nagyon ötletes, látványos és humoros. Nem csoda, hogy ilyen rég megy már. Még csak a 2. évad végénél járok amúgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én asszem lentebb már a Chapelles dolgot "megmagyaráztam", de akkor mégegyszer és bővebben :D :

 

 

Engem totál ledöbbentett, hogy Bauer lelőtte, de főleg az, hogy az Elnök beleegyezett. Ez némi ellentmondás azzal, hogy terroristával nem tárgyalunk. Én szentül hittem, hogy csak megjátsszák a halálát.

Michelles dologhoz. Sky, tök mindegy lett volna, hogy kinyitja e a férfi az ajtót vagy sem, ugyanis azt már előtte betörte ;) Amúgy bőven elég lett volna ha lábon lövi, de gondolom az írók kicsit továbbmentek és rágyúrtak arra, hogy megmutassák mennyire is komoly a dolog és hasonlók. :)

Tony meg igenis végső soron megérdemli a börtönt, Ő elsősorban a terrorelhárítás vezetője volt és csak másodsorban férj. Ez van. Erre esküdött fel. Viszont ügyesen kezelték a Bauerrel folytatott konfliktusát amikor megemlítette neki Terryt.

 

 

Az a szomorú helyzet, hogy Bauernek és Palmernek két rossz közül kellett választania: vagy eleget tesznek Saunders kérésének és megölik Chapelle-t (persze így sem 100%-ig garantált, hogy nem vetik be a vírust, de bőven megnő az esélye), vagy elutasítják a követelőzést, mondván nem tárgyalnak terroristákkal, és biztos meghal több 10 ezer ember. Én akkor csalódtam volna, ha elnökként egy ember életét tízezrek elé helyezi. 2 rossz közül választhatott, nem volt más megoldás.

A Michelle-s dologhoz annyit, hogy emlékeim szerint, dupla üvegajtó volt az épületben, a fickó pedig csak a belsőt törte be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 harmadik évad

 

 

Egyébként a vita egész pontosan akörül zajlott, hogy ez óriási marhaság volt mint forgatókönyvirói húzás vagy nem. Én továbbra is az elöbbi mellett vagyok. Oké, hogy a 24-nél minden a feszültségen múlik és a készitők a mamájukat is eladnák hintaszékkel együtt csak hogy növelhessék az izgalmat, csak egy ponton túl nálam ez nem izgalmas hanem blődli. Kb. azt látjuk itt ami a negyedik évad elején még nagyobb dózisban jön és ami miatt -egy ideig legalábbis- felhagytam a sorozattal

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az a szomorú helyzet, hogy Bauernek és Palmernek két rossz közül kellett választania: vagy eleget tesznek Saunders kérésének és megölik Chapelle-t (persze így sem 100%-ig garantált, hogy nem vetik be a vírust, de bőven megnő az esélye), vagy elutasítják a követelőzést, mondván nem tárgyalnak terroristákkal, és biztos meghal több 10 ezer ember. Én akkor csalódtam volna, ha elnökként egy ember életét tízezrek elé helyezi. 2 rossz közül választhatott, nem volt más megoldás.

A Michelle-s dologhoz annyit, hogy emlékeim szerint, dupla üvegajtó volt az épületben, a fickó pedig csak a belsőt törte be.

 

Megoldás itt a megelőzés lett volna, de persze ez egy film. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 3. évad

 

Engem egyáltalán nem vágott földhöz, hogy Michelle lelőtte azt a vendéget. Igaz, hogy fegyvertelen volt és civil, de kapott felszólítást, stb. szóval megvolt az esélye. Jobb lett volna, ha csak megsebesíti, de ebben a sorozatban ilyen "apróságokra" nem igazán szoktak figyelni. Chapelle persze más eset, ott eleve felrúgták a terroristákkal nem tárgyalunk szabályt, onnantól pedig nehéz eldönteni, mi a helyes. A gyilkosság sosem az, de nagy a csábítás, amikor több ezer ember életéről van szó. Nem tudom, mit tennék egy ilyen helyzetben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy valamit kell megkérdezni magatoktól: Ti mit tettetek volna Jack helyében, és utána együtt tudtatok volna élni a következményekkel.

 

Abban a nonszensz helyzetben(ami a valóságban sosem történik meg mert semelyik kormány nem tárgyal velük akármivel fenyegetnek, hisz ha tárgyalna vagy engedne akkor elszabadulna a pokol, mert egy csomóan így intéznének el dolgokat), én Jack helyében lemondtam volna. Ennyi. Így a lelkiismeretem tiszta.

Viszont te együtt tudtál volna-e élni azzal a következménnyel hogy:

 

 

Lelövöd a fönöködet és Sanders mégis megteszi? Na pont ezért a valóságban nem tárgyalnak velük. Nem biztos hogy be is tartják az igéretüket. Ha terrorista mégis megteszi mert nem teljesítik a követelését, akkor azért csak maga a terrorista felelős senki más. Mert ha nem akkor ezek szerint téged bárki rátud venni gyilkosságra(ilyenkor mivel vagy különb náluk). Sosem szabad embertelen dolgot végrehajtani akárki követeli és akármiért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem a nézőpontod, Frenkie, nem tudom, ez fordítva is igaz-e?

 

Terroristákkal tárgyalni valóban nonszensz, Palmer is nemegyszer hangoztatta, hogy sosem enged nekik. De ebben a helyzetben már nem volt épeszű megoldás. Két rossz közül az egyik mindenképp bekövetkezett volna.

Tegyük fel, Palmer elutasítja a zsarolást (így hű marad az elveihez), Saunders pedig robbant. Eredmény: több ezer halott, köztük Chapelle is, mivel ő is a városban volt így biztos meghalt volna (a CTU-s óvóhelyeken sem marad örökké tiszta a levegő). A másik verziót pedig ugye ismerjük. Chapelle mindenképp meghalt volna.

Ha a terroristák beváltják a fenyegetéseiket, közvetlenül nyilván nem felelős érte senki más rajtuk kívül. Viszont ha van esély a megakadályozására, akkor közvetve felelős érte az, aki tehetett volna ellene. Én legalábbis nem tudnék úgy aludni egy ilyen eset után, ha Palmer helyében életben hagyom Chapelle-t, de meghal vele együtt ezer akárhány ember. Mert ott a tudat, hogy volt esély a megakadályozására. Ha nem is 100%-os, de volt. Nincs előírva, hogy a terroristák sosem tarthatják be a szavukat. Persze Saunders előbb-utóbb nyilván robbantott volna (nem szobadíszként tartotta a tartályokat), de itt az időnyerésen volt a hangsúly.

Ha lelövöm a főnököm és a terrorista mégsem állja a szavát, nyilván sz*rul érezném magam, bűntudatom is lenne, de még mindig nem lenne akkora lelki ismeret furdalásom, mint ellenkező esetben, vagyis ha tudom, hogy tehettem volna valamit, mégse tettem.

Ha mondjuk terroristák elrabolják a családod (persze nem kívánom ezt, de most nem ezen a hangsúly) és azzal fenyegetnek, ha nem ölöd meg a főnököd, nekik vége, mit teszel? Ha az én szeretteimmel történne valami úgy, hogy akár 1% esély is volt rá, hogy megmentsem őket, biztos kikészülnék. Remélem, érted, mire akarok kilyukadni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem tudod lemondani Frenkie! Ott állsz fölötte és döntened kell, hogy megteszed vagy nem. Hogy megadod e az esélyét, hogy azzal:

hogy ha megölöd, akkor esélye lehet már mittomén hány embernek, hogy éljen, viszont ha nem ölöd meg, akkor biztos, hogy a te lelkeden száradna a haláluk. És bár ez szörnyen hangzik, így "csak" egy emberé, akiével pedig megmenthetsz sokakat. Ráadásul Chapel belement a dologba, megértette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.