Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tudom csak szőrszál hasogatás, de Donát, NEM Dr. :P mivel nem titulusról vagy pozícióról, rangról van szó, hanem a karakter nevéről. Ő a Doktor. Ez a neve. A Who pedig arra utal, hogy senki sem tudja, hogy kicsoda ő valójában, és a who nem része a nevének :P:D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wal vagy kapisgál valamit vagy csak még jobban összezavarodott.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nw1ZhoaaTdg

 

http://www.youtube.com/watch?v=nqK16Gk_8nw

 

 

A múlt heti is érdekes. Meg lehangoló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy mi nem látjuk minden kalandját a Doktornak? Szóval vannak részek között is le nem forgatott részek?

 

A sorozatba csak pár útra kísérjük el a Doktort. A többi kalandja könyv, hangoskönyv, képregény és videó játék formába elérhető.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozatba csak pár útra kísérjük el a Doktort. A többi kalandja könyv, hangoskönyv, képregény és videó játék formába elérhető.

Vagy éppen sehogy. Vannak kalandok amire visszautalnak, de soha nem látunk belőle semmit. Például a hatodik évad negyedik részében

 

amikor a Doktor egy robotkirályról és egy visszailesztett fejről beszél, amiről Amy azt mondja, hogy ő is ott volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy éppen sehogy. Vannak kalandok amire visszautalnak, de soha nem látunk belőle semmit. Például a hatodik évad negyedik részében

 

amikor a Doktor egy robotkirályról és egy visszailesztett fejről beszél, amiről Amy azt mondja, hogy ő is ott volt.

 

 

Indeed.

 

Erre a robotkirályos utalásra nem emlékszek. Melyik részbe volt?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést. Remélem nem lőttem le semmi fontosat. Szerintem nem, de tényleg bocsi.

Egy valamit igen, csak több ne legyen :)

 

Wal vagy kapisgál valamit vagy csak még jobban összezavarodott.

Hmm... érdekesnek tűnik a következő rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gengszterkorzó S1

 

Van a szerelem első látásra, meg van a lassan érő, sokáig egymást nézegető bizonytalan szerelem.. Mielőtt belevágtam volna ebbe a projektbe, meg voltam róla győződve, hogy – hasonlóan többi eddig látott HBO sorozathoz – az első eset fog fenn állni, de aztán majdnem úgy lett, hogy még szerelem sem lett belőle…

 

Gengszterkorzó… Mily hatásos, megnyerő, csábító cím… Akit egy kicsit is érdekel ez a világ, rögtön rá kell, hogy harapjon: hisz eddig is jobbnál-jobb mozikat láthattunk e témában. Gondolok itt mindenekelőtt a Keresztapára, az Aki legyőzte Al Caponét-ra, a Volt egyszer egy Amerikára… valami ilyesmit képzeltem el magamban.

Gengszterkorzó… Mily becsapás ez a (magyar) cím. Talán jobb lett volna, ha valamilyen módon mégis csak a tengerparti sétányhoz kapcsolódó birodalomhoz kötik a címet… Akkor talán a kedves néző jobban fel tud készülni arra, ami vár rá.

 

Ugyanis ez csak nyomokban gengszterfilm – a szó klasszikus, eddig ismert, általam elképzelt értelmében. A 12 részes történet egy politikai és - korrupcióval és szerelemmel átszőtt, helyenként gengszterfilmes elemekkel megtámogatott - történelmi tabló 1920 januárjától, a szesztilalomtól 1920 novemberéig, az elnökválasztásig, ami a maga nemében ugyan egészen kiváló lett, azonban a címben sugallt lehetőségeket nem használja ki. Akkor sem, ha bizonyos részeiben kőkeményen jelen is van a fegyveres hatalmi harc. Tekintve azonban az alkotás realisztikusságát, ismerve a hihetetlen háttérmunkát, a történelemhez való lehető legnagyobb mértékű ragaszkodást valahol mégis csak ilyennek kellet lennie. Hisz abban az időben sem arról szólt csak a világ, hogy kalapos öltönyösök autók oldalán lógva gépfegyverrel mészárolták egymást. Ráadásul ez a sorozat még csak a prequel az igazi maffiabirodalmakhoz: a városok felosztása majd még csak ez után jön igazából, s Al Capone is fiatal még… Ugyanakkor az is látszik, hogy az HBO szükségét érzi a korrupció, politikai ármánykodások és az erotika képernyőre vitelét is sorozataiban – e tekintetben csak a történelmi korszakok változnak. Legutóbb a Rómában láttam ilyet, most meg az 1920-as évek Amerikájában. A legfőbb tanulság mindazonáltal így az, hogy a felhozott téma örök érvényű: tulajdonképp a világ kétezer éve nem változott semmit. A karaktereket mai politikusokkal behelyettesítve ez lehetne akár a valóság is.

 

Tekintsünk hát el az elvárásoktól, s nézzük, mit is akartak elmesélni nekünk az alkotók (többek között olyan producerekkel, mint Martin Scorsese, aki a pilotot is rendezte vagy Mark Wahlberg). Egy ember, Nucky Thompson történetét – mellesleg egy valós figura mintájára jött létre -, aki az alkoholtilalom 1920-as bevezetését kihasználva tovább bővíti, építi az Atlantic Cityben már eddig is kiépített magánbirodalmát. Ő a korrupció maga, mindenki és mindenért neki tejel – céljai elsősorban a vagyona gyarapítása, no meg a politikai befolyásának erősítése. Ennek persze minden létező módját megismerhetjük, a megvesztegetésektől kezdve az illegális szeszfőzdék sápjának leszedésén át a véres leszámolásokig. A sorozat fő vonala tulajdonképp az ő története, ami természetesen nem működhetne a további nagyszerűen megírt (mellék) szereplők nélkül. Ebben gyakorlatilag mindenki hibátlan, Margaret, Jimmy, Nelson: egy igazi, jó sorozat alapból is jó karaktereket kíván. Külön öröm és poén Al Capone szerepeltetése: suhancként, amikor még csak sofőr volt… De az egész társaság jellemrajza kiváló, a színészek egytől-egyig nagyszerű alakítást nyújtanak. Közhely, de a csúcs természetesen a főszereplő Steve Buscemi, de nekem Stephen Graham mint Al Capone és a félarcú Jack Huston mint Richard Harrow tetszett igazán.

 

Mint korrajz, a sorozat abszolút hozza a várt színvonalat. Totál visszarepít 1920-ba, minden díszlet, háttér zseniálisan korhű. Pláne, hogy a korzó nagy részét meg is építették. A fentebb említett karakterek sem hibádznak, a látvány, zene minden rendben van. Még a nagy ívű történet is rendben van, amiben én a gyengeséget érzem, az a történetet megtámogató, igazán ütős jelenetek hiánya. Akár a drámai vonalon, akár a véres vonalon. Ha már a cím Gengszterkorzó, jóval több és véresebb leszámolást vártam, itt ezeknek jó része gazdasági jellegű. Néha túl sok a személyes családi bonyodalom, néhány szál számomra túl erőltetett és érdektelen volt. Gondolok itt a leszbi/biszex vonalra, de a kalapos FBI ügynök savanyú felesége, illetve önsanyargatása is értelmezhetetlen volt számomra. Továbbra sem vagyok kibékülve az HBO erotika mániájával: még ha illik is a naturalizmus a történetbe – itt is és a Rómában is – kizár egy esetlegesen a történelmi témára fogékony iskolás korosztályt. Mert egyrészt tanítani valóan profi munka az adott időszak ábrázolása, másrészt a sok dugás indokolja a 18-as karikát. Sajnos ezt sem mutathatom meg a gyereknek – pedig hamarosan tanul majd róla.

 

Összességében a végére megjött az étvágyam, végül jól éreztem magam a Korzón. A néha kimondottan lomha, hullámzó epizódokból álló sorozat a végére szippantott magába, a végére éreztem azt, amit más esetben vagy a pilot után, vagy 2-3 rész után érzek. Ebből számomra picit hiányzik belőle a felpörgető akció, a feszültség, esetleg a cliffhanger, ami a képernyőhöz szegez. Az első és utolsó epizód a legjobb, de sajna összességében eddig ez a leggyengébb HBO sorozat, amihez szerencsém volt. Bőven nézhető, szerethető így is, de kicsit hiányérzetem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a visszatérés érdekel már egy ideje. Azt olvastam elég váratlan módon fog megtörténni.

Nem, ez nem az amiről tudunk, hanem egy másik. :) Nem is szó szerinti visszatérésről van szó, ezért is tettem idézőjelek közé. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus s02x01

 

Végre megnéztem az első részt és le vagyok nyűgözve. Jól folytatták az első évadot. Az új Spartacus sem zavart, jól játsza Liam a karaktert.

 

 

Egyetértek Oldie-val, hogy Lucy Lawless Oscart érdemelne a zavarodott domina megszemélyesítéséért. Kicsit hiányérzetem van hogy hogyan maradt életben, lehet tényleg a Doctore mentette meg. Biztos ki fog derülni. Ilithyia ugyanolyan aljadék mint az első évadban. Ki kell nyírni nem vitás. A feszültségek is már látszanak Spartacus emberei közt, de a végén elmondta hogy ha nem fognak össze ,akkor elbuknak ami nagyon igaz. Crixus indítéka érthető, én is keresném a szerelmemet. Az is tök jó volt mikor mutatták az arénában a ahrcot. Nagyon lehetett látni hogy mennyire lesüllyedt a színvonal Spartacusék lázadása óta. Kiváncsian várom a folytatást.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus s02x01

 

Végre megnéztem az első részt és le vagyok nyűgözve. Jól folytatták az első évadot. Az új Spartacus sem zavart, jól játsza Liam a karaktert.

 

 

Egyetértek Oldie-val, hogy Lucy Lawless Oscart érdemelne a zavarodott domina megszemélyesítéséért. Kicsit hiányérzetem van hogy hogyan maradt életben, lehet tényleg a Doctore mentette meg. Biztos ki fog derülni. Ilithyia ugyanolyan aljadék mint az első évadban. Ki kell nyírni nem vitás. A feszültségek is már látszanak Spartacus emberei közt, de a végén elmondta hogy ha nem fognak össze ,akkor elbuknak ami nagyon igaz. Crixus indítéka érthető, én is keresném a szerelmemet. Az is tök jó volt mikor mutatták az arénában a ahrcot. Nagyon lehetett látni hogy mennyire lesüllyedt a színvonal Spartacusék lázadása óta. Kiváncsian várom a folytatást.

 

Valószínűleg képbe kerülhet, mint a Domina megmentőjeként Ashur is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Aranyos szál volt ez a két Astriddal. Főszálon is haladtunk valamit, de most a Megfigyelők voltak sorosak. Azért érdekes, hogy a matekos fickó a szerkezet alapján képes volt arra, amire a Megfigyelők. Szeptember helyében most nagyon nem lennék. Vajon mit lát, amit a többiek nem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

S03E7.5-E10

 

 

Fantastic! Komolyan mondom, ez a négy rész... El vagyok kábulva! Először is a rajzfilm rész. Nem tudom, hogy jön az egyáltalán ide, és hogy miért rajzolták, de biztos meg volt rá a jó okuk. Mondjuk simán nézném, ha rajzfilmsorozat lenne, de azért élőszereplősnek jobb.

Aztán, hogy a Doktor teljesen ember lesz, és mindent elfelejt. :) Mekkora ötlet! És az egész rész tele van érzelmekkel, akcióval, kalanddal. Király.

Szeretem az olyan részeket amik a végével kezdődnek. És aztán szépen lassan rakódik össze a kép. Ilyen volt a Human Nature - Blood Family dupla rész is, és utána a Blink is. :) Csak a Blinkben az volt a jó, hogy azt hiszi az ember, hogy a végével kezdődik, de igazából a közepével és elé is, meg utána is kerülnek be képek. Mikor elkezdtem nem nagyon volt kedvem megnézni egyhuzamban a 3. részt is, de mikor megláttam Moffat nevét, nem bírtam ki, hogy várjak egy kicsit. Nem is bántam meg. :) Gondolom Riddick, nem szoktál pislogni szobrok jelenlétében mióta láttad ezt a részt. ;)

 

 

 

Igazából már megint nem írtam semmi használhatót... Mindegy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.