Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Castle 4/14

 

Legalább a sorozat vicces és aranyos oldala jól működik, még ha egyébként nem is történt semmi érdemleges :)

 

Ez szerintem az egyik legrosszabb Castle epizód volt. Egy mosolyra sem futotta tőlem.

 

Ha legalább valami korrekt maffiás ügy jött volna ki, vagy noiros magánhekusos valami, de ez így ebben a formában erőltetett volt. Ráadásul Filion és Katic is borzasztóan túljátszotta a szerepét az alteregóikkal (és Filion milyen dagadt már... rendesen elhízott a Firefly óta). Az ügy is baromira érdektelen volt, ráadásul szokás szerint kitalálható volt előre minden fordulat.

Ami jól sikerült, az Martha, Ryan és Espo alteregója, ők jól nyomták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck a vége után:

 

HÁt igen, ez már nem az én sorozatom. Még mindig nagyon aranyos és visszahozza a régi emlékeket, amiket az első három évad okozott, de nekem ez már nem tetszett annyira. Azt hiszem mindig a túl sok dráma és túlbonyolítás volt a bajom a sorozattal. De míg az első évadokban ezt rengeteg geek és egyéb poénnal tudták ellensúlyozni, itt már annyira nem. Morgan mint adatbázis aztán rossz lesz, majd mikor minden a helyére kerül, akkor meg Sarah veszti el az emlékeit, és vissza se jönnek a végére, totál fölösleges volt szerintem. Persze így be tudtak nyomni egy visszaemlékezős jelenetet, ami viszont kellett. Csak az volt ezzel a bajom, hogy felidézte, mennyire jók voltak az előző évadok, és így a végére mennyire kifulladt. Full jóbarátok feelingem volt. A sori végére mindenki elhúz, és szétszéled a banda. áááá. na mind1. A sorozatra adok egy 7,5/10et, de erre az évadra, csak 5/10et.

 

Viszlát Chuck!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 4/15

Meglepő rész volt

 

A múltkori után nem vártam egy ilyen komoly részt, és igazából nem teljesen tudom, mire akarnak kilyukadni vele. Vagy csak kellett egy ilyen?

Erről a CIA-s csaj szálról nem mondanám, hogy nem volt felesleges.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 4/15

Meglepő rész volt

 

A múltkori után nem vártam egy ilyen komoly részt, és igazából nem teljesen tudom, mire akarnak kilyukadni vele. Vagy csak kellett egy ilyen?

Erről a CIA-s csaj szálról nem mondanám, hogy nem volt felesleges.

 

Nagyon jó volt a Castle! Csak nekem volt kissé Chuck feelingem közben? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti sorozatadagomra egy rossz szavam nem lehet.

 

Supernatural - 7x15

 

Jó rész volt, az előző komolytalan sztorinál mindenképpen jobban tetszett. Végre visszahozták a démonokat is rosszfiúként (mert Crowley jelenleg nem igazán az), amire nagy szükség volt már, annyira eggyé váltak az egész sorozattal. A srácon meglepődtem, mekkora barom volt... abban a tudatban, hogy a démon jó neki képes volt megidézni, sőt sorozatgyilkossá válni miatta. :pfff:

Viszont lassan jöhetne már egy főszálas, leviatános sztori, rég láttuk őket.

 

 

Fringe - 4x13

 

Ez is remek volt, az utóbbi pár rész, amiket 2012-ben nyomtak le, enyhe túlzással valahogy újra felébresztették bennem a sorozat iránti rajongást. Kár, hogy valószínűleg ez lesz az utolsó évad, mert szemmel láthatóan nem romlik a színvonal, sőt...

Olivia emlékvisszatérése érdekes. Nem tiszta, hogy lehetséges ez, mert ahogy Peter is mondta, nem csak a vele átélt eseményekre emlékszik, így Walter elmélete rossz. Remélem nem arra megy ki a játék, hogy mindenki megkapja a párhuzamos idősíkbeli emlékeit is és el van intézve... továbbra is azt tartom a legjobb ötletnek, ha Peter visszatérne a saját idősíkjába, vagy a jelenlegi változna vissza azzá. Már ha ez lehetséges egyáltalán. Jó, hogy végre magyarázatot kaptunk Nina viselkedésére. Az viszont továbbra is kérdés, hogy mi az alakváltók és Jones célja...

 

 

Kár, hogy a következő rész után ők is 1 hónapos szünetre mennek...

http://www.youtube.com/watch?v=ioiI_fPCrb4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Egek, mik lesznek még itt! Arra tippelek, hogy a altNina művelte a kortexifanos dolgokat Oliviával, és most is ő van vele, hiszen az ez oldali Nina meg ott van Walterrel.

És szerintem ez a világ fog maradni végig, végül valahogy csak visszatér minden a normál kerékvágásba. Mint ahogy láttuk, lehetséges. Jó volt végre Oliviáékat úgy látni, ahogy megszoktuk :)

 

Megnéztem a promot is, remek résznek ígérkezik a folytatás is. Ha jól rémlik, az előző évadoknál is az évadok második fele mindig piszok izgalmas volt. Én is ismételni tudom magam: sajnálom, hogy véget fog érni :cry: És persze az egy hónapos szünet hosszú lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

 

Ahogy korábban is írtam, Peter nem fog visszatérni egy másik idősíkba, mert ez AZ a világ, ahol ő élt, csak nélküle. Egyre inkább efelé haladunk. A végét én most nem értettem. Oliviát elrabolták? Vagy a Cortexifan révén elteleportált a párhuzamos világba? És mit keresett mellette Nina? Egyáltalán, ez melyik Nina? Nagyon érdekesre sikerült a lezárás. Nekem végig az az érzésem volt (ellentétben az első mondatommal), hogy Olivia az eredeit, Peteres világba teleportált a mosdóból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalosan meg lett erősítve a FOX részéről, hogy "Ennyi volt Fringe!" ??

Sajnos nem tudom, de mindenki tényként kezeli, szóval jó lenne egy hivatalos megerősítés is.

A részhez

 

Felmerültek ám a kérdések. Nem vagyok abban biztos, hogy teleportált-e Olivia, de hogy elrabolták, az szinte fix (hogy mi előtt vagy után, az kérdéses, de nem látom okát annak, hogy csak úgy ok nélkül magától teleportált volna, régebben is komoly érzelmi hatás kellett hozzá, de negatív, ezért nem tartom túl valószínűnek a teleportálást, az viszont lehetséges, hogy átvitték, mint ahogy az első évad végén Bell is áthúzta vagy mit csinált vele), mivel más esetben miért lenne megkötözve? Nina esetében még nem is gondoltam rá, hogy akkor most melyik melyik. Még az is lehet, hogy a megkötözött az eredeti világbeli, és most Walterrel az alteregója diskurál. Hmm... könnyen lehet, hogy már több rész óta nem is az eredeti Nina szerepel az elsődleges világban.

Donát, az üzletben az eladó szerint Olivia el sem jutott a mosdóig, nem látta bemenni, már ha jól figyelt az ürge. Viszont akkor szinte lehetetlenül pici hely állt rendelkezésre ahhoz, hogy Olivia valahogyan eltűnjön... :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem tudom, de mindenki tényként kezeli, szóval jó lenne egy hivatalos megerősítés is.

A részhez

 

Felmerültek ám a kérdések. Nem vagyok abban biztos, hogy teleportált-e Olivia, de hogy elrabolták, az szinte fix (hogy mi előtt vagy után, az kérdéses, de nem látom okát annak, hogy csak úgy ok nélkül magától teleportált volna, régebben is komoly érzelmi hatás kellett hozzá, de negatív, ezért nem tartom túl valószínűnek a teleportálást, az viszont lehetséges, hogy átvitték, mint ahogy az első évad végén Bell is áthúzta vagy mit csinált vele), mivel más esetben miért lenne megkötözve? Nina esetében még nem is gondoltam rá, hogy akkor most melyik melyik. Még az is lehet, hogy a megkötözött az eredeti világbeli, és most Walterrel az alteregója diskurál. Hmm... könnyen lehet, hogy már több rész óta nem is az eredeti Nina szerepel az elsődleges világban.

Donát, az üzletben az eladó szerint Olivia el sem jutott a mosdóig, nem látta bemenni, már ha jól figyelt az ürge. Viszont akkor szinte lehetetlenül pici hely állt rendelkezésre ahhoz, hogy Olivia valahogyan eltűnjön... :hmm:

 

 

Hát ez az?! Az eltűnéshez még mindig kevesebb hely kell, mint egy elrabláshoz...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hát ez az?! Az eltűnéshez még mindig kevesebb hely kell, mint egy elrabláshoz...

 

 

Az is lehet, hogy eltűnt, és/aztán elrabolták. De miért tűnt volna el hirtelen magától? Az okát nem látom. Hacsak az nem, amit az előbb írtam, eleve a túloldalról húzták át, mint anno Bell is csinálta vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egy kis DVD-teszt. Bár ahogy már több ízben írtam én a Doctor Who-ból főleg az utolsó két évadért vagyok oda, azért persze az elsőket is szeretem ráadásul potom pénzért eszement sok extrával árulják őket.

 

dw01.jpg

 

A doboz négy évadot, vagyis a majdnem teljes Russell T. Davies-érát tartalmazza (a negyedik évad speciáljai nincsenek rajta egyedül). A 23 lemezes kiadványon tehát 52 epizód plusz 3 karácsonyi különkiadás van. Az annyi mint -puskázok az amazonról- 2661 percnyi DW. Minden rész 5.1-es hanggal van fent és már az első részek is meglepően jól szólnak. A képminőség viszont kezdetben inkább csak simán oké. Hozza a kötelezőt. De igazán minőségi képet csak a harmadik és a negyedik évadnál látni.

Bár a DVD tán épp a végnapjait éli, de arra aligha érdemes számítani, hogy ezek a közeljövőben Blu-rayen is kijönnek. A Doctor Who 2009-ben váltott először full HD-ra. Az ezelőtt készült részek és különkiadások effektjei még gyengébb képminőséghez lettek igazítva. Rettenet sok CGI effektet kéne újrarenderelni ahhoz hogy azokból valódi full HD legyen. Ezért is vettem meg: ezek minőségben valszeg egy jó darabig a csúcsminőséget fogják képviselni.

 

dw02.jpg

 

Az extrák:

 

Doctor Who Confidential: Mind az 52 részhez (!) jár egy 10-13 perces werkfilm. Hogy ne váljanak sematikussá és ne mindegyik az újabb diszletépitésekről meg a maszkolásokról szóljon, ezért mindegyikkel egy-egy konkrét témát ragadtak meg. Az első rész értelemszerűen a franchise újraindításáról szól, de van hogy a speciális effektekre koncentrálnak, vagy épp a felolvasásokra, a forgatókönyv adaptálására, a külső forgatások nehézségeire stb. Semmi fölös marketing duma. Nagyon érdekesek!

 

Egyéb werkfilmek: A Confidential-okon kivül főleg azokkal a momentumokkal foglalkozik külön kisfilm, amiknél úgy érezték, hogy nem elég a 10-13 perces időlimit. Ilyen az például, hogy Russel T. Davies mit érez a Doctor Who iránt vagy az hogy

hogy rombolták le a Big Bent az első évadban

. Ezek is jók!

 

Eccleston interjú: A kilépése után készült. Nagyon szimpi csávó: a totál átlagos kérdésekre mind szivből és öszintén válaszol. Itt persze inkább Ecclestont lehet jobban megismerni semmint magát a sorozatot.

 

David Tennant videónaplója: Először azt hittem, hogy ez majd valami helykitöltő marhaság lesz. Hát ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Már rögtön az eleje nagyon érdekes: Tennant a videóba elmondja mennyire izgul: most megy az első felolvasásra. Már megkapta a szerepet, de mi lesz ha most újra castingolják? Általában a leglehetetlenebb helyzetekben kapcsolja be a felvevőt: van hogy az ágyban fekve osztja meg a gondolatait az aznapi forgatásról. Aztán persze viszi magával a forgatásra is: van hogy felveszi a szinészekkel a közös marhulást, megmutatja milyen gané van "Jack kapitány" lakókocsijában, sőt még akkor is nyomva van a Rec, mikor a családjával megnézik az első Doctor Who részt amiben ő szerepel. Láthatjuk hogy reagál rá a nagynénje például... és aztán ahogy telik az idő Tennant lassan popkulturális ikon lesz: szemet merezgetve nézi az akciófigurát, amit az ő Doktoráról másoltak. Amikor már ismeri a közönség rajongók hada várja a forgatásokon. Ez nem egyszerüen a legjobb Doctor Who extra, de általába véve is a legjob extra amit valaha láttam. Annyi minden derül ki belőle a forgatás légköréről, a cimszereplő érzéseiről, amit egyetlen professzionális werkfilm se adhat át. Komolyan mondom: csak ezért megérné a kiadvány (a második évadhoz 82 percnyi anyag van, a harmadikhoz már sokkal több, de nem találom hogy az pontosan mennyi; mindenesetre több estés elfoglaltság megnézni).

 

Billie Piper videónaplója: Nem Tennant az egyetlen aki kamerát ragadott, de ez nem is mérhető az előbbihez. Piper csak néhány percnyi felvételt készített. A forgatást mutatja be picit más szemszögből. Érdekes, de az előbbivel nincs egy súlycsoportban.

 

Mark Gettis videónaplója: na ez rövid, de velős! Gettis forgatókönyvíróként illetve egy rész erejéig szinészként is részt vett a DW-ben (Fun fact: a BBC Sherlock sorozatában, amit Moffat csinál ő játsza Sherlock tesóját). A legjobb életkép, amikor az írók egy kocsmában összeülnek és mindenki megosztja a gondolatait a saját sztorijáról.

 

Children in Need speciálok: Ezek azok a pár perces kis rövidfilmek amik a Doktor néhány kisebb -néhol inkább viccesebb- kalandját mesélik el. Szerintem alap, hogy ezeket fel kellett tenni.

 

Freema bemutatja a stúdiót: Na ez is azok egyike ahol azt hittem, hogy egy fölös extráról van szó, majd kiderült, hogy közel sem. Miközben úgy tűnt, hogy a fentiekből már minden kiderült a forgatásról, ebből a stúdió túrából kiderül, hogy még mindig vannak fekete foltok: itt kapunk képet arról, hogy mekkora területen hányan dolgoznak a sorozaton. Néhány munkás le is van szólitva. Jópofa és informatív kisfilm.

 

Kivágott jelenetek: Nem számoltam mennyi, mindenesetre jó sok van. Ezek nagy része azért nem véletlenül került ki a végleges verzióból, de azért így is érdekesek. Egy nézést megérnek.

 

Music and Monsters: Kettő az egyben: egyrészt egy koncertfelvétel, amin a Doctor Who zenéjét játszották, másrészt a zenei anyagot néha megszakítják werkfilmes részletekkel. Ilyenkor Murray Gold értekezik arról mi inspirálta vagy épp mit szeretett volna elérni a zenéjével, de megszólal néhány másik készítő is a témában. Más sorozatoknál talán nem lenne sok értelme ennek egy órát szánni, de itt annyira erős a zene, hogy ennyi minimum kijár (egyébként egy órás).

 

Elrontott jelenetek: Ugyanaz mint ami ebben a műfajban lenni szokott: senki nem fogja hülyére röhögni magát, de néhány mosolyt megér.

 

Elözetesek: Hát ha már vannak, végülis miért ne pakolják fel őket a DVD-re. Elférnek.

 

Audio és in-vision kommentárok: Valamilyen kommentár minden részhez jár, de a legérdekesebbek az in-vision kommentárok. Ilyenkor nem csak halljuk hanem látjuk is a szinészek reakcióit. Ezeket akkor vették fel velük, amikor először nézték az adott epizódot. Jópofa látni mik az első reakciók, pláne azt jópofa látni ahogy Tennant zavarba jön a saját csók-jeleneteinél.

 

Füzet: Mint fentebb is látható jár hozzá egy füzet is, amiből részletesen kiderül melyik lemezen milyen extra van (hasznos!). Másrészt vannak benne rajzok, fotók és néhány gondolat a készitőktől a sorozat kapcsán.

 

Számomra döbbenet, hogy egy ilyen fullos kiadvány alig 16 ezer forintot kóstált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amazon.co.uk

 

Örülök, hogy tetszett a leírás. Szerintem ár/érték arányban nagyon kimagasló kiadvány :)

Lehet én is meglepem majd magam vele! :)

 

Supnat és a Fringe is nagyon jó volt a héten, ahogy mindig is szokták hozni a szintet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh, mik lesznek itt még a Fringeben?! Jól megkavarták az egészet, de merem remélni, hogy a készítők tudják, hogy mit csinálnak. Nem szeretnék egy második Lostot így a vége felé, ha minden igaz. :P

 

 

Spartacus. Most először éreztem azt, hogy betegek a készítők. De komolyan.

 

Ahogy azt a szerencsétlen gladiátort nyiszálták a mocskos rómaiak, na az igazán durva volt.

Annak idején a Rock DJ szám vágatlan változata váltott ki belőlem ilyet. De emellett iszonyú nagyot alakított megint mindenki. De mikor nem? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamar meglett a Spartacushoz a felirat. Holnap majd megnézem.

 

Walking Dead új rész.

 

 

Shane jó nagy paraszt az tuti, nem tudom miért mondják hogy helyes amit tett. Először is semmi köze hozzá vendégként hogy a pajtában bezárva a családtagjaikat tartják a dokiék. Kiváncsi vagyok vajon kiderül-e a gyilkossága? A végén kár volt behozni a két retardáltat a kocsmába azért hogy Rick lelőhesse őket, felmentve ezzel Shane-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Walking Dead új rész.

 

 

Shane jó nagy paraszt az tuti, nem tudom miért mondják hogy helyes amit tett. Először is semmi köze hozzá vendégként hogy a pajtában bezárva a családtagjaikat tartják a dokiék. Kiváncsi vagyok vajon kiderül-e a gyilkossága? A végén kár volt behozni a két retardáltat a kocsmába azért hogy Rick lelőhesse őket, felmentve ezzel Shane-t.

 

 

Lehet képregénybe is így volt, azért hozták be őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részhez

 

Felmerültek ám a kérdések. Nem vagyok abban biztos, hogy teleportált-e Olivia, de hogy elrabolták, az szinte fix (hogy mi előtt vagy után, az kérdéses, de nem látom okát annak, hogy csak úgy ok nélkül magától teleportált volna, régebben is komoly érzelmi hatás kellett hozzá, de negatív, ezért nem tartom túl valószínűnek a teleportálást, az viszont lehetséges, hogy átvitték, mint ahogy az első évad végén Bell is áthúzta vagy mit csinált vele), mivel más esetben miért lenne megkötözve? Nina esetében még nem is gondoltam rá, hogy akkor most melyik melyik. Még az is lehet, hogy a megkötözött az eredeti világbeli, és most Walterrel az alteregója diskurál. Hmm... könnyen lehet, hogy már több rész óta nem is az eredeti Nina szerepel az elsődleges világban.

Donát, az üzletben az eladó szerint Olivia el sem jutott a mosdóig, nem látta bemenni, már ha jól figyelt az ürge. Viszont akkor szinte lehetetlenül pici hely állt rendelkezésre ahhoz, hogy Olivia valahogyan eltűnjön... :hmm:

 

 

Én arra tippelek, hogy Nina alakváltó. Broyles-ból kiindulva nem lehetetlen. Több értelmét látom, mint annak, hogy a párhuzamos világban élő alteregója kavarja a dolgokat. Az Oliviás dolgot én se értem. Viszont ha annyiról lesz szó, hogy a jelenlegi idővonalban mindenki szép lassan elkezd emlékezni... nem tudom. Az emlékek egy dolog. Viszont az eseményeket nem tudják erre a világra vonatkozóan megtörténtté tenni. Tahát ha Peter idővonalán pl. 5 éve leomlott egy felhőkarcoló, a jelenlegi világban pedig nem, még nem válik megtörténtté azért, mert úgy emlékeznek rá. Remélem értitek. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet képregénybe is így volt, azért hozták be őket.

Képregény spoiler!

 

A képregénybe Shane már az Atlantai táborba meghalt. A sorozat csak pár helyszínt és 1-2 szereplőt vesz át a képregényből.

 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.