Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Engem Királyvára foglalkoztat a legjobban, olyan mértékű sz*rkavarás folyik ott, hogy az szinte hihetetlen. Az Arya, Robb és Stannis szálak is bejönnek (Stannis azért mert megérdemelné a Vastrónt - mondjuk amit Renly-vel tett az nem kicsit alávaló volt). A Greyjoy szállal kapcsolatban én is csak arra vagyok kíváncsi, amit mondtál. Jon szála remélem felpörög, mert eddig nem igazán jön be (mondjuk egy kisebb spoilerbe belefutottam miközben játszottam a játékkal (a stratégiaival) szóval sejtem mi lesz). Viszont a Targaryen lány nem kifejezetten szimpatikus, nem csinál mást csak nyafog, elég naiv is, és nem képes áldozatokat vállalni a célja érdekében, csak végig azt várja hogy a szájába repüljön a sült galamb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Királyvára foglalkoztat a legjobban, olyan mértékű sz*rkavarás folyik ott, hogy az szinte hihetetlen. Az Arya, Robb és Stannis szálak is bejönnek (Stannis azért mert megérdemelné a Vastrónt - mondjuk amit Renly-vel tett az nem kicsit alávaló volt). A Greyjoy szállal kapcsolatban én is csak arra vagyok kíváncsi, amit mondtál. Jon szála remélem felpörög, mert eddig nem igazán jön be (mondjuk egy kisebb spoilerbe belefutottam miközben játszottam a játékkal (a stratégiaival) szóval sejtem mi lesz). Viszont a Targaryen lány nem kifejezetten szimpatikus, nem csinál mást csak nyafog, elég naiv is, és nem képes áldozatokat vállalni a célja érdekében, csak végig azt várja hogy a szájába repüljön a sült galamb.

Jon szálát a könyvhöz képest így is felpörgették. Ami jelenleg történik vele az már a harmadik könyvben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egy barátnőmnek a laptopját csináltam és közben az RTL-en ment a Castle. Nem tudom melyik évad de Fillion-nak baromi jó dumája van. Mindegyik rész olyan mint a Derrick? Van egy ügy és azt nyomozzák ki?

Yep, teljesen klasszikus krimi vonalon halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Targaryen lány nem kifejezetten szimpatikus, nem csinál mást csak nyafog, elég naiv is, és nem képes áldozatokat vállalni a célja érdekében, csak végig azt várja hogy a szájába repüljön a sült galamb.

Én ezt egy kicsit máskép látom

 

Sokszor választhatta volna a könnyebb utat is: például hozzámehetett volna Quarth leggazdagabb emberéhez: 100-ból kilencvenkilenc királynő jelölt szerintem megtette volna. Épp csak akkor sose uralkodott volna: mert nem lett volna más mint egy szolga-királynő férjura a király mellett. Szerintem épp hogy nem naiv hanem pontosan tudja: a nagy ajándéknak nagy ára van. Ha valaki pedig kis hiján megszerzi neki a Királyságot akkor az valoszinüleg cserébe nem is éri be kevesebbel mint magával a Királysággal. Annyit pedig azért ő is sejthet, hogy pusztán a sárkányai is elegendőek lehetnek sok mindenre... ennyire nincs rászorulva mások segítségére. Akkor lenne szerintem naiv, ha elfogadná ezeket az ölébe esett felajánlásokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca kedvenc szál? Húha, nehéz kérdés... A Királyváras jelenetek általában mindig nagyot ütnek - valóban kegyetlen amit ott csinálnak. Arya-Tywin kettőse Harrenhallban is nagyon eltalált lett, a két színész között hihetetlenül megvan az összhang, de Jaqen H'ghar szerepe is külön jó ott. A Falon túli részek igazából mist lesznek érdekesek, Stannis meg közel sem olyan ütős mint a könyvben. Ott is egy igazi kellemetlen, karót nyelt alak, de valamilyen szinten vele is lehet szimpatizálni, itt viszont általában nincs akkora karizmája, de kezd alakulni a dolog. Daenerys szálával csak annyi a gond, hogy néha tényleg nem több a szerepe, mint hogy hisztizik, hogy a Vastrón akkor is az övé, és megszerzi. Van pár jelenete ami tényleg olyan, mintha csak azért került volna bele, hogy ne jegeljék a karaktert. A Deres-beli eseményeket nagyon jól átadták, viszont kíváncsi leszek

Theonnal mit kezdenek több évadon keresztül, amíg a könyvek alapján nem lesz szerepe.

 

A mai részre azért is leszek nagyon kíváncsi, hogy ha már eddig direkt visszafogták magukat, akkor mennyire sikerül kompenzálni a korábbi csaták hiányát a Feketevízzel :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daenerys egy nagyon rossz "játékos", még csak meg sem próbálja a saját malmára hajtani a vizet. Azt veszem észre, hogy ő tényleg csak "dobálja a dobókockákat", várja hogy teljen az idő és végre megnőjenek a sárkányai, csakhogy közben a környezetében sokan "építkeznek", és ha netán hátrányba kerül elkezd nyafogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daenerys egy nagyon rossz "játékos", még csak meg sem próbálja a saját malmára hajtani a vizet. Azt veszem észre, hogy ő tényleg csak "dobálja a dobókockákat", várja hogy teljen az idő és végre megnőjenek a sárkányai, csakhogy közben a környezetében sokan "építkeznek", és ha netán hátrányba kerül elkezd nyafogni.

Hát csak azért kár lenne belemennie egy lehetőségbe mert nincs jobb. Ideje azért van. Rossz játékos akkor lenne ha belemenne a félmegoldásokba, amiket viszont lepattint magáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak azért kár lenne belemennie egy lehetőségbe mert nincs jobb. Ideje azért van. Rossz játékos akkor lenne ha belemenne a félmegoldásokba, amiket viszont lepattint magáról.

És nem csak neki van ideje, hanem az ellenségeinek is... hogy eltiporják. Hosszútávon védelem nélkül nem fogja sokáig bírni - ahogy most is láthatjuk. Nem ártana hozzádörgölőznie valakihez amíg a sárkányok készen nem állnak a harcra, akit utána simán eltakaríthatna a trónhoz vezető útból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem csak neki van ideje, hanem az ellenségeinek is... hogy eltiporják. Hosszútávon védelem nélkül nem fogja sokáig bírni - ahogy most is láthatjuk. Nem ártana hozzádörgölőznie valakihez amíg a sárkányok készen nem állnak a harcra, akit utána simán eltakaríthatna a trónhoz vezető útból.

És amikor volt jó dörgölözési célpont akkor ő dörgölözött is

Khal Drogo-hoz ugyan a fivére miatt ment hozzá de a végén már amellett hogy szerette eszköz is volt: még arra is rávette hogy vonuljanak Westerosba, pedig Drogo önszántából sose tett volna ilyet. Csak azóta az a baj, hogy nincsenek jó célpontok: ez a Quart ura például egyértelműen nem az a fajta akit majd úgy félreállittunk menet közben.

 

Apróság: tudok olyat aki olvassa a fórumot és ezt a topikot de még nem látta az első évadot, viszont szeretné: minél több mindent rakjunk spoiler mögé!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amikor volt jó dörgölözési célpont akkor ő dörgölözött is

Khal Drogo-hoz ugyan a fivére miatt ment hozzá de a végén már amellett hogy szerette eszköz is volt: még arra is rávette hogy vonuljanak Westerosba, pedig Drogo önszántából sose tett volna ilyet. Csak azóta az a baj, hogy nincsenek jó célpontok: ez a Quart ura például egyértelműen nem az a fajta akit majd úgy félreállittunk menet közben.

 

Apróság: tudok olyat aki olvassa a fórumot és ezt a topikot de még nem látta az első évadot, viszont szeretné: minél több mindent rakjunk spoiler mögé!

 

Azért kíváncsi vagyok mi fog kisülni ebből, mert eddig nem úgy néz ki, hogy nincs jó taktika, csak kevésbé rossz.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a királyváras események tetszenek a legjobban, a Cersei-Tyrion jelenetek hatalmasak (bár a könyvben ezek a párbeszédek jobban ütnek). A másik természetesen Harrenhal, Tywin és Arya jelentei szintén nagyon élvezetesek, ez a sorozat egyik fő változtatása, hiszen a könyvben semmi ilyenről nem volt szó. A többi eseményszál is jó, de ez a kettő magasan kiemelkedik. Alig várom a 9-es részt és a feliratot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, Királyvár

2, Arya

3, Havas Jon

4, Qarth

5, Deres.

Az indokokat szinte már mindenki leírta. :D

De ha ez a csajszi többet fog szerepelni, akkor az adott rész feljebb ugrik nálam egy szintet! :D:love:

 

tumblr_m3vvirWqLc1qh0oqco1_500.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk elég rutinos vagyok, hiszen elég kevés sorozatot nézek, így sokat kell tekernem ebben a topicban.

Rutinról én is tudok beszélni, egyelőre az összes DW-t tekernem kell :D

 

Ma este jön a Trónok harca NAGY epizódja.... akik nézik a sorozatot: kinek melyik történeti szál a kedvence a hét közül? Ahogy a fórumokat néztem ez szinte nézőként változik. Spoiler mögött az én rangsorom:

Jöjjön az enyém, bár nem ennyire teljes rangsor

 

 

1. Daenerys szála nálam is az első, végig drukkolni fogok, hogy a végén övé legyen a trón, miután akárkinek, de sikerül végre a Lannistereket eltüntetni. Egyébiránt elolvastam a Sárkány táncának fülszövegét, kár volt, most tudok ezt-azt előre. Mindegy, úgyis neki állok olvasni. Egyetértek azzal, amit írtál róla. Szeretem benne, hogy nem alkuszik meg, nem megy bele félmegoldásokba, tudja, hogy miben áll az ereje. Az első évadban nagyon jó volt végignézni, ahogy lassan ráébred az erejére. És valószínűleg nem hiába úgy fejeződött be ez első évad, ahogy (mármint a látványon kívül). Hatalmas volt.

2. Itt már messze nem értünk egyet, mert Havas Jon szála a következő. Nem mintha annyira izgalmas volna, de annyira szeretem a karaktert, hogy nem számít, történetileg nem ez ez a legjobb szál ebben az évadban. Szerencsére az ő szála később izgalmasabb, jobb lesz (frászt is kapnék, ha nem, elvégre nekem úgy tűnik, hogy a Fal központi szerepet tölt be az egész történetben, nem hiába kezdődött úgy a sorozat, ahogy) :)

3. Arya a következő, szinte fej fej mellett az előző "helyezettel", kezdet óta kedvelem a karakterét. Szerintem jók a csajok ebben a sztoriban :D Remek nézni a Tywinnal való párbeszédeit.

4. Tyrion megjegyzés nélkül.

A többiek pedig a sereghajtók együtt egészben, nem rakom őket sorrendbe.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az összes szál tetszik. :) Karakterek közt Arya -az elejétől fogva csípem a kis csajt :D - de már úgy vagyok vele, mint a Spartacusnál, hogy a g*ci karakterek áskálódását is élvezettel figyelem. :D

De akire most veszettül kíváncsi vagyok, hogy milyen fő szerepe lesz, az az akit Ortis cimborám tuti besorozna a Hapan Nehézgárdisták kötelékébe. :lol: Nagyon durva az a szöszi golem aki most Kathrinenek fogadott hűséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones

Hát nem egy átlagos rész volt.

Bár egy kicsit sajnálom, hogy az egész Királyvárában játszódott, de ez a csata feledtette az összes eddigi be nem mutatottat. A stáblista alatti dalért meg külön plusz pont, még akkor is ha a Lannisterek nem is annyira szimpatikusak számomra.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca - Blackwater

 

Arra számítottam, hogy kapunk egy nagyon jó részt.... de ez nem nagyon jó volt, hanem a világ egyik legjobb mozgóképes 50 perce! A Gyűrűk Ura Helm szurdoki csatája? Az mesefigurák homokozója ehhez képest.... ez olyan csata volt, hogy letettem az állam. Igen most a hatása alatt vagyok, nem is akarok meg nem is tudnék objektiv lenni. 10 pontból ezret érdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT:

Aztarohadt... iszonyat jól megcsinált rész. Egyedül azt sajnáltam, hogy a csata egy hangsúlyos része kimaradt

a lánc, amivel szétzúzzák a hajókat. Azért a könyvben is nagy fejtörés volt, hogy mire kell, aztán amikor bevetették, az ütött.

De 50 percbe tény, hogy nem lehet mindent beletenni, és igen, azt mondom megérte a spórolás, hogy ezt így megcsinálják. Egyáltalán nem tévés színvonal. A Véreb meghasonulása is szépen be lett mutatva. Kár hogy csak egy rész van hátra, és várhatunk egy újabb évet a folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT: Remek rész volt :)

 

Mondjuk én Sansa helyében lépnék a fickóval, el Királyvárból. Még utána szaladhat.

 

 

Én arra számítok, hogy vele megy. Szerintem a következő részben mikor újra látjuk őket már együtt fognak menni Deres felé.... legalábbis remélem :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen a tippem nem jött be :D Mindenesetre nagyon várom, bár a kilencest tuti nem fogja felülmúlni, de remélem a kedvenc szálam most kap legalább 7-10 percnyi játékidőt :)

Én még csak ma nézem a 7. részt, szóval nem tudok nyilatkozni, de az HBOs sorozatoknál az utolsó előtti rész szokott ütni nagyon, aztán az évadzáró már langyibb, ahogy az előző évadban is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen a tippem nem jött be :D Mindenesetre nagyon várom, bár a kilencest tuti nem fogja felülmúlni, de remélem a kedvenc szálam most kap legalább 7-10 percnyi játékidőt :)

Nagy kár :( Mindenesetre lesz kedvenc szál, a kérdés, hogy mennyi ideig. Ahogy elnéztem a trailert, nem leszünk események híján az utolsó részben sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.