Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ami a TARDIS-t illeti, úgy tudom, hogy jó pár évvel (inkább évtizeddel) ez előtt volt egy per, amiben a bíró a Doctor Who-nak (így a BBC-nek) ítélte a kék rendőrségi bódé jogait a rendőrséggel szemben... :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a TARDIS-t illeti, úgy tudom, hogy jó pár évvel (inkább évtizeddel) ez előtt volt egy per, amiben a bíró a Doctor Who-nak (így a BBC-nek) ítélte a kék rendőrségi bódé jogait a rendőrséggel szemben... :)

 

De ha úgy írnám, hogy TARDISS, akkor nem perelhetnének, igaz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca 3. évados spoiler!!! Csak aki olvasta a 3. könyvet.

Szerintetek passzolna két ilyen stílusú zene

 

Vörös Nász közben?

Első zenei aláfestés

Közben drámai képek, amint Catleyn sírva körbe néz, a testvére holteste, a fia Robb könyörög az életéért, majd elképedve és döbbent arcal figyel Lord Freyre, aztán a nyakát elvágják, lassan földre huppan, közben behunyja a szemét, és flashback jelenet, amint Ned Starkkal ölelkezik (Sean Bean meglepetés cameo, csakúgy mint a 2, évadban Drogonál ), és a gyerekiről felvillanásokat láthatunk.... szép lehetne.

 

A második zenei aláfestés közben mutatnák kint a Stark sereg sátrait, és ahogy a Frey katonák üvöltözik, hogy " Öljétek meg az összeset" durva hatásos jelenet, amint az égő sátrakból nem engedik ki a bent regedt embereket.

Közben Arya megérkezik, lassan körbe kerüli a kamera amint meglepve tapasztalja a dolgokat, és cliffhanger, valaki leüti és behunyja a szemét. (2.évad 9.résznél Tyrion szintén így zárta a részt)

 

 

Na, valami ilyen drámai dolgot várok. Hogy aztán potyogjanak az Emmy díjak meg Goldeon Globe meg miegymás. Epikus, érzéki , művészi hatásokkal operáló, hatásos legyen.

Trónok III. évad spoiler

 

Nekem a Vörös Nász kapcsán inkább a durva és a nyers szavak jutnak eszembe. A könyvben Catelyn ugyebár próbálja menteni a menthetetlent, amikor az egyik Frey gyerek megölésével fenyegetőzik, majd Robb kinyirása után meg is öli a srácot. Nehezen tudnám ezt összeegyeztetni ilyen szomorkás körbenézéssel.

Viszont mióta a készítők pedzegették, hogy simán eltudnának képzelni egy Ned Stark flashbacket a sorozatba azóta várom, hogy valaki visszaemlékezzen rá (és sietniük kell mert a potenciális visszaemlékezők folyamatosan fogyatkoznak :D). De ha lesz ilyen azt körültekintően kell csinálják. Nehogy giccs legyen belőle. Igazából minél többet gondolkodok a jeleneten, annál inkább érzem úgy, hogy ez óriási falat lesz a készítőknek. Remélem nem fog ki rajtuk.

 

A rész végi "leütjük a karaktert, majd kiderül hogy él"-nek nem vagyok nagy rajongója. Én a végét inkább úgy tudnám elképzelni, hogy a Véreb és Arya miután valahogy kiverekedik magukat a sűrűjéből biztonságos távolságba menekülnek és onnan nézik az égő sátrakat. A kamera ráközelít a könnyező Aryára és jöhet a stáblista.

Ne egy olyan karakterért izguljunk aki egyébként életben marad (Arya), hanem sajnáljuk inkább a legyilkoltakat

 

 

 

Nabopolasszar

 

Martin mondta, hogy ha eltérnek a regényektől akkor a showrunnerek mindig odamennek hozzá és megkérdik, hogy lesz-e ebből baj a későbbiekben. Így ha esetleg a Vörös Nászon a sorozatban kinyirják Robb aráját akkor sejthetjük, hogy a könyvben se lesz már nagy szerepe :) De ez persze egyelőre még csak egy teória.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Martin mondta, hogy ha eltérnek a regényektől akkor a showrunnerek mindig odamennek hozzá és megkérdik, hogy lesz-e ebből baj a későbbiekben. Így ha esetleg a Vörös Nászon a sorozatban kinyirják Robb aráját akkor sejthetjük, hogy a könyvben se lesz már nagy szerepe :) De ez persze egyelőre még csak egy teória.

 

 

Bár nem nagy probléma mert egy szinte neve sincs emberről van szó, de pont a következő könyvben Dany-vel egy olyan valaki fog sokat szerepelni, akit a sorozatban már kinyírtak

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DW-hez milyen ismeretek szükségeltetnek? Illetve a speciel epizódokkal mi az ábra? Tisztában szeretnék lenni vele... úgy döntöttem, ennyi fórumbéli hype után megkóstolom a Trónok harca után, hátha bejön.

 

Ez Riddick területe, de annyit elmondok hogy a special epizódokat is érdemes megnézni mert pl. a Christmas Special-ök részei a történetnek, de 4. évadban van 2 5 perces special mikor

2 Doctor vagy egyszerre. Múltbéli és a jelenlegi találkozik.

Ja, meg Kylie Minogue is szerepel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akár alaptudás nélkül is bele lehet vágni. Annyit hozzá, hogy szigoruan szerintem az első részek még nem annyira jók és majd csak később indul be igazán. Illetve az utolsó évadokban jutottunk el oda hogy már a látvány is rendben van, mert azaz elején azért elég olcsónak tűnik. Annak idején ezért ajánlgattuk Pildinek, hogy kezdje az ötössel, de igazából az első évadokból is ki fog derülni, hogy ez téged le fog-e kötni.

 

Ami esetleg segíthet: a '63 óta futó sorozat egy Idő Lordról szól, akit Doktornak hívnak. Faja egykor a galaxis legfejlettebbje volt és rájött az időutazás titkára is, amit TARDIS nevü gépekkel lehet megvalósitani. A faj azonban csendes szemlélő volt, nem avatkozott bele a galaxis dolgaiba, amig ki nem haltak (hogy miként az ki fog derülni). A Doktor így fajának utolsó példánya és a saját TARDIS-ával járja a teret és az időt keresztbe kasul és rendszerint különféle kalandokba keveredik. Nincs igazi különös képessége: se nem különösebben erős -sőt igazából valoszinüleg az átlagnál picit gyengébb- nem lő lézert a szemével vagy ehhez hasonló. Viszont rettentő öreg (közel ezer éves) és sokat látott már, igy az igazi szuperképessége az agya. Nomeg az, hogy ha halál közeli helyzetbe kerül, akkor képes regenerálódni. Ilyenkor az összes sejtje újraépül, új kinézete és személyisége lesz és nem marad más csak az emlékei (de ha például felrobbantanák rögtön szörnyet halna... plusz csak akkor tud regenerálódni ha haldoklás közben békés környezetben van). Eddig a Doktor nyolc regeneráción esett át, így a 2005-ös első évad Doktorát a Kilences Doktornak hívjuk.

 

Remélem ebből lehet valamit érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, köszönöm az infókat.

 

Tehát, ha az új DW sorozatnak állok neki, + az ilyen-olyan különkiadásoknak, akkor 100%-ig érthető lesz a sztori? Mellesleg nem hangzik rosszul, számomra egyébként sem a látvány a leginkább mérvadó. Legyenek benn jó karakterek. No meg az sem árt, ha van szöszi lány. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100 százalékig érthető lesz. A 2005-ös sorozat ugyan közvetlen folytatása az 1963 és 1989 között ment sorozatnak, viszont direkt úgy rakták össze hogy az is értse aki egy részt se látott a régiekből. Persze vannak utalgatások a régiekre, de azok direkt ugy vannak elhelyezve hogy aki nem érti az is élvezze az adott epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, még annyit hadd tegyek hozzá, hogy Bomarr-ék ajánlására kezdvén az 5. évaddal is majdnem teljesen érthető volt minden, és annyira tetszett, hogy most már a 2005-ös elsőt nézzük, azért is, hogy ne kelljen legalább az új sorozaton belül vissza-vissza ugorni, hogy teljesen képben legyünk, de leginkább azért, mert tetszik. :) Nagyon szórakoztató, érdekes és sokszor mély gondolatokkal teli epizódokról van szó. Az első évad valóban kicsit döcögősen indul, de nem vészes, azok a részek is nézhetőek (egyszer legalábbbis :D), főleg, hogy tudja az ember, később mennyivel jobb is lesz majd, látva az 5. évadot, és néhány kapcsolódó részt a korábbi évadokból.

Szóval hajrá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak Sky! Ez ám a remek hír! :clap:

 

Bomarr alaposan és jól írta le a lényeget. Én is anno Bomarr és kudar ajánlása révén kezdtem neki a sorozatnak, de nekem még ennyi infóm sem volt róla, mint amit most te kaptál (akkoriban még nem volt ilyen közkedvelt és gyakori téma itt a fórumon)... menet közben derítettem ki wikipedia cikkekből illetve egyéb netes utánaolvasásokból háttérinfókat illetve fontosabb tudnivalókat az 1963-1989 közötti sorozatról.

 

Én a 2005-ös "új"első évaddal (Eccleston) kezdtem a DW-vel az ismerkedést... az első néhány rész alapján nem tudtam elképzelni, hogy Bomarrék mit esznek ezen a sorozaton annyira. USA sorozatokon és filmeken "szocializálódott" embernek nagyon idegen és éles váltás... DE, ez a sorozat járult hozzá ahhoz, hogy belemerüljek mélyebben a brit kultúrába, ezáltal igen erőteljesen megkedveltem Nagy-Britanniát és elmondhatom, hogy jóideje a DW az a sorozat, amit a legjobbnak tartok... sohasem hittem volna, hogy a LOST-ot nálam valaha megközelíti egy sorozat, nos a DW nem csak megközelítette, hanem sanszos, hogy le is dönti a trónjáról... ami nem kis szó! :)

 

Szóval hajrá Sky! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: még egy jó tanáccsal szolgálnék tanult kollégáim után. Az 1x06-ig ne ítéld meg a sorozatot. Az az első olyan rész, ami megmutatja, hogy mi rejlik a sorozatban. Addig meg a Doki elszórakoztat, mert addig az 1x02-t leszámítva elég ökör részek vannak (sőt, szeriintem azt első rész kifejezetten pocsék és már-már idegesítő, tegnap néztem újra és a falra tudtam volna mászni, tényleg csak a Doki menti meg), illetve az 1x03 csak szimplán érdektelen az utolsó perceket leszámítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Trónok S3-hoz

 

Eddig azt hittem, hogy csak én várom nagyon a Tullykat, ezek szerint te is :) Szerintem érdekes színfoltjai ennek a történetnek, és már a 2. évadból is hiányoltam őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyszer köszi mindenkinek a részletgazdag válaszokat! :) Az 1. évadot mindenképp végignézem majd. Egyébként a speciel epizódokat tartalmazzák az évad packek, vagy külön kell beszerezni őket? Ha így van, a történetbeli elhelyezkedésükre fellelhető valamilyen útmutató a neten?

 

Viszont a Game of Thrones kapcsán is megkérdezném, hogy az évadok előtti 0. részek mit takarnak? Speciális, sztori szempontjából jelentős részek, vagy extra jellegű érdekességek? Mert az epizódlistákon nincsenek feltüntetve, hogy létezne más az évadonkénti 10 részen kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyszer köszi mindenkinek a részletgazdag válaszokat! :) Az 1. évadot mindenképp végignézem majd. Egyébként a speciel epizódokat tartalmazzák az évad packek, vagy külön kell beszerezni őket? Ha így van, a történetbeli elhelyezkedésükre fellelhető valamilyen útmutató a neten?

Van olyan, amikben benne vannak a specialok, a miniket viszont leginkább össze kell vadászni. Itt-ott fellelhetőek akár felirattal is, illetve fenn vannak a youtube-on. De itt egy lista az elhelyezkedésükről és sorrendjükről.

 

 

Az első és a második évad között:

- Children in Need Special (mini, prequel)

- The Christmas Invasion (Christmas special)

 

Második és harmadik évad között:

- The Runaway Bride (Christmas special)

 

Harmadik és negyedik évad között:

- Time Crash (mini)

- Voyage of the Damned (Christmas special)

 

Negyedik és ötödik évad között:

- Music of the Spheres (mini)

- The Next Doctor (Christmas special)

- Planet of the Dead (Easter special)

- The Waters of Mars (Autumn special)

- The End of Time: Part 1 (Christmas special)

- The End of Time: Part 2 (New Year's special)

 

Az ötödik évad első és második epizódja között:

- Meanwhile in the TARDIS (mini)

 

Az ötödik és hatodik évad között:

- A Christmas Carol (Christmas special)

- Space (mini)

- Time (mini)

 

A hatodik évad tizenegyedik és tizenkettedik epizódja között:

- Death Is the Only Answer (mini)

- Night and the Doctor (mini, több részes: Bad Night, Good Night, First Night, Last Night, Up All Night)

 

A hatodik és hetedik évad között:

- The Doctor, the Widow and the Wardrobe (Christmas special)

 

A The Doctor, the Widow and the Wardrobe és a hetedik évad első epizódja között:

- Good as Gold (mini)

- Pond Life Part 1-5 (mini, prequel)

 

A hetedik évad ötödik és hatodik epizódja között:

- The Great Detective (mini, prequel)

- The Snowmen (Christmas special)

 

A minik amúgy nem fontosak, inkább csak érdekesek. Lényegesebbek azok lehetnek, amik mellé odabiggyesztettem, hogy prequel, de ezek sem olyanok, amik ismerete nélkül érthetetlenné válik egy epizód.

 

A hatodik évadtól vannak prequel minik is, ezeket külön gyűjtöttem.

6. évad:

- Prequel to 6x01 The Impossible Astronaut

- Prequel to 6x03 The Curse of the Black Spot

- Prequel to 6x07 A Good Man Goes to War

- Prequel to 7x08 Let's Kill Hitler

- Prequel to 6x13 The Wedding of River Song

 

7. évad

- Prequel to The Doctor, the Widow and the Wardrobe

- Prequel to 7x01 Asylum of the Daleks

- The Making of the Gunslinger (prequel 7x03 A Town Called Mercy)

- Vastra Investigates: A Christmas Prequel (prequel Snowman)

 

Ezek sem olyan nagyon lényegesek, csak extraként szolgálnak. Én például csak kettőt láttam összesen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, ha már Doctor Who. A legújabb rész kapcsán.

 

Csalódásként érném meg ha a Clara körüli rejtélynek nem lenne semmi köze a Csendhez vagy az Első Kérdéshez, esetleg Trenzalore mezejéhez. Ebben az évadban összességében annyit haladtunk a fő szállal, hogy a Doktor menekül a Csend elöl (akik egyébként azt hiszik hogy ő halott) és folyamatosan törli magát a különféle adatbázisokból igy azt a kevés nyomot is elvesztik vele kapcsolatban ami eddig volt. Ez magyarázza, hogy miért nem fut össze velük, meg nyilván úgy van vele, hogy a nagy összecsapás elött fel is akarja magát tápolni, ha mással nem hát információkkal. Viszont szerintem a történet megkövetelné, hogy ez az új rejtély valamiképp újra összehozza őt a Csenddel, akár akarata ellenére, akár úgy hogy rávilágit valami olyasmire amit eddig nem tudott velük kapcsolatban (abszurd módon Clara akár lehetne egy eszköz is, amivel a Csend kiakarja ugrasztani a nyulat a bokorból... egy olyan rejtély amire a Doktor mindenképp ráharap... persze úgy hogy hasonlóan ahhoz, ahogy a dalek "bábuknál" volt, Clara semmit nem tud arról hogy ő csak egy eszköz... ez persze csak egy ötlet)

Mert ha a Csend/Első kérdés/Trenzalore mezeje túl sokáig képen kivül marad akkor hiába volt a remek szál beinditás az elöző évad végén. Ennek pedig a sztori érdekessége látná kárát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem pont eme hiány miatt nagy csalódás eddig ez az évad... :(

 

Én még úgy vagyok vele, hogy ennyi -hat rész Csend nélkül- még belefér, pláne hogy azért utalás volt rá hogy nem felejtették el a dolgot (arra gondolok amikor River Song megjegyzi hogy a Doktor kezd eltűnni minden adatbázisból, amiből kiderül hogy mit értett azalatt amikor azt mondta hogy árnyékba húzodik). A DW szerintem alapvetően epizodisztikus sorozat igy a fő szálak ellenére arra van kitalálva hogy a végtelenségig tartson és különálló kalandokba keveredjen. És szerintem a Csend szál ki fog tartani a Moffat éra végéig. Szerintem Trenzalore mezeje lesz az utolsó Moffat/Matt Smith epizód, gyakorlatilag az éra zárója.

Én akkor leszek morcos, ha az évad elején tapasztalt csigalassúságban halad a Csend-szál a második félben is. Kaptunk egyébként anno egy igéretet, hogy a végére tudni fogjuk micsoda Tranzelore mezeje. Ha ez meglesz akkor én azt mondom, hogy oké. Ha a Clara-rejtély a fő szál része akkor emelem a kalapom. Ha egyik sem akkor csatlakozok a csalódásban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.