Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végülis nem volt biztos, hogy a legvégéig elmennek... akár az is lehetett volna hogy a happy end kedvéért megállnak a sztoriban valamivel előbb, másrészt alapvetően azért elég történelmietlen volt ahhoz, hogy akár a végén szembe is mehetett volna az ismert tényekkel. Krisztus filmből is van olyan egyébként ami nem pont úgy fejeződik be, ahogy azt a legtöbben ismerik. És szerintem elég sokan ismerünk olyan mozifilmet, ami egyébként teljesen történelminek tünik egész a végpontjáig, aztán hirtelen minden másképp alakul, ahogy azt az ember az oskolában tanulta (most a cimet nem irom de aki látta ugyis tudja mire gondolok)... akár itt is lehetett volna így, de most már mindannyian pontosan tudjuk hogy nem erre az útra léptek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, egy történelmi eseményt nem fogok spoiler gomb mögé rejteni, egyébként meg neveket nem is írtam, kivéve a triumvirátus tagjait, de hát gondolom az nem nagy meglepetés, hogy ők túlélik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, egy történelmi eseményt nem fogok spoiler gomb mögé rejteni, egyébként meg neveket nem is írtam, kivéve a triumvirátus tagjait, de hát gondolom az nem nagy meglepetés, hogy ők túlélik.

Ha az egyéb fontosban egy történelmi eseményről van szó akkor nem is kell spoilerbe rakni. Viszont ha egy történelmi sorozatnál szó van róla, hogy mit mutat meg és mit nem a kérdéses széria akkor azt légyszives.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mentségemre szóljon, hogy szerintem én nem írtam semmi olyasmit, ami csak sugallná hogy kivel mi lett. És mivel történelmi sorozatról beszélünk - ráadásul egy eléggé ismert történelmi személyről készült sorozatról - szerintem egy ilyesmi nem igazán számít spoilernak, hisz a szó maga is azt jelenti, hogy elrontja az élményt azzal, hogy lelövi a poént, de jelen esetben bárki aki kijárta a 8 osztályt tudhatja mi a poén, így azt nem is lehet nagyon elrontani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal egy iskolában se tanitják hogy mi a vége a Starz sorozat Spartacus sorozatának igy az továbbra is spoiler. "Vicces" egyébként hogy pont egy ilyen mondattal lett lelőve: "Az utolsó rész nagyon szomorúra sikeredett, s bár tudtam, hogyan alakult a történelem, mégis az utolsó pillanatig reménykedtem."

Na hát mi már nem tudunk semmi ilyesmiben reménykedni mert pontosan tudjuk mi jön. Remélem érthető így már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az egyéb fontosban egy történelmi eseményről van szó akkor nem is kell spoilerbe rakni. Viszont ha egy történelmi sorozatnál szó van róla, hogy mit mutat meg és mit nem a kérdéses széria akkor azt légyszives.

Nem írtam olyan mondatot a sorozattal kapcsolatban, amit le kellett volna spoilereznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis nem volt biztos, hogy a legvégéig elmennek... akár az is lehetett volna hogy a happy end kedvéért megállnak a sztoriban valamivel előbb, másrészt alapvetően azért elég történelmietlen volt ahhoz, hogy akár a végén szembe is mehetett volna az ismert tényekkel. Krisztus filmből is van olyan egyébként ami nem pont úgy fejeződik be, ahogy azt a legtöbben ismerik. És szerintem elég sokan ismerünk olyan mozifilmet, ami egyébként teljesen történelminek tünik egész a végpontjáig, aztán hirtelen minden másképp alakul, ahogy azt az ember az oskolában tanulta (most a cimet nem irom de aki látta ugyis tudja mire gondolok)... akár itt is lehetett volna így, de most már mindannyian pontosan tudjuk hogy nem erre az útra léptek.

Pedig leírhatnád a címet, mert nekem speciel így elsőre gőzöm sincs (a Becstelen brigantik ugrott be, de annak annyi köze van a történelemhez, mint hódnak a felhőkarcoló építéshez).

Csak annyira volt biztos a sztori vége, mint az, hogy a Titanic elsüllyed a Titanic című film végén. Mindegyik film végén, mindegyik sorozat végén, sőt, még a sci-fi köntösbe bújtatott Titanic is "elsüllyedt." Annak az esélye, hogy a Spartacus sorozat, ami amúgy is drámára, gyilkolásra, tragédiákra épít, nem úgy ér véget, ahogy a történelem szerint véget ért, egy olyan alacsony szám, hogy még C-3PO sem tudná kimondani. Ha nem úgy alakul, és azt írják le, na az lenne a spoiler, mert az meglepetés lenne, amit lelőttek.

Az ilyen sorozatokban nem az a poén, hogy mi lesz a vége, azt tudjuk, és akárhogy is cifrázzuk, ritka az, ami eltér, de ha eltér, arra a sorozat jellegéből hamar rá lehet jönni. Például a Titanicos példánál maradva, ha a sorozat elején a tervasztalnál elböfögi valaki, hogy legyen rajta több mentőcsónak, vagy nagyobb kormánylapátja, mer' az úgy biztonságosabb, akkor máris sejthető, hogy csavar lesz a sztoriban a végén. A Spartacusnál ilyen eltérés nincs. Ezeknél a poén az odavezető út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt több félreértés is van. Had világitsak rá az elsőre: szemben a citált XX. századi példákkal az ókor nem annyira jól dokumentált, igy nem történelmi tény, hogy Spartacust megölték a rómaiak. Az történelmi tény, hogy leverték a lázadását és azt jegyezték fel, hogy megölték. Ugyanakkor vannak eltérések a korabeli írásokban is: Appianosz arról számol be például hogy nem találták meg a holttestét a végső csata szinhelyén igy csak tipp hogy odaveszett (az a történelem oktatás hibája, hogy sajnos nem hivja fel a források hiányára illetve az eltérésekre a figyelmet, ami nem is annyira az ókornál, de föleg a középkornál lenne fontos, ahol sokszor tényleg csak a sötétben lehet tapogatozni annak kapcsán, hogy pontosan mi történt). A források megbizhatatlanságával maga a szuper-történelemhűnek elkönyvelt Róma is eljátszott (és akkor ezzel szeretnék rávilágitani egy második félreértésre: csak azért mert egy sorozat történelemhű a bevett kánontól még eltérhet, pláne ha nem egy olyan szuperjól dokumentált korszakról van szó mint mondjuk a XX. vagy a XIX század). Nem mondom meg melyik történelmi figuráról van szó az HBO Rómájában, de ott van egy ismert személy (nem Caesar), akinek a sorsa egyáltalán nem az ismert módon ér véget, mégse mond ellent egyetlen ismert történelmi forrásnak sem a bemutatott alternativa.

 

Ehhez csak bónuszba csapnám hozzá, hogy a Spartacus egy alapvetően rendkivül történelmietlen sorozat volt, ami a kor bemutatásánál olyan szintü lebutitást végzett az ismert tényeken, hogy hozzá képest bizony a Becstelen Brigantik (persze hogy erre gondoltam) első két-harmada maga a megtestesült történelemhűség. De mégha a Spartacus oda is figyelt volna az ismert forrásokra: mivel fikciós műről van szó, bármikor előfordulhatott volna egy olyan pont amikor úgy dönt hogy mégis letér az ismert Spartacus-útról. Engem azért bosszant különösen, hogy le lett ez lőve és azért pötyögök ennyi karaktert, mert bennem nagyon komolyan felmerült, hogy ez bizony pont egy olyan sorozat lesz amin mást fogunk látni a végén mint amit várnánk.

Ha valaki szól, hogy a Band of Brothers végén nem a németek nyernek, akkor semmi problem, de itt -részben pont azért mert az ókor a téma- szerintem bizony benne volt a pakliban hogy nem igy lesz. Persze most már tudom, hogy erről nincs szó. Kár, hogy ezt a fórumról tudtam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, három évad alatt nem tért el a már ismert Spartacus-vonaltól (fellázad -> kinyírják), majd pont az utolsóban tér el... Pláne egy "kill them all" jellegű sorozat, már csak az eddig elmeséltek tükrében sem (happy end? most ez komoly, azok után, amin Spartacus átment hogy lehetne ebbe heppy endet hozni?). Továbbra is tartom, hogy itt senki sem spoilerezett, ismert volt, hogy mi lesz a vége, akármilyen rosszul dokumentált a történelem, semmi meglepetés sincs ebben. Az lesz a meglepetés, és EZT senki nem lőtte még le, hogy ki hogyan ér véget. Hogy ez a rossz oktatásnak, a dokumentációk hiányának, vagy akárminek az oka, az lényegtelen. Az emberek nagytöbbsége ténynek veszi, hogy Spartacus akkor hősi halált halt, mert így szép ez a mese.

Ez olyan, mint amikor valaki az sw.hu-n azért kezdett el károgni, hogy az ep3 előzetesében lelőtték, hogy Palpatine Sidious nagyúr. Itt is simán meg lehetett volna csavarni, hogy nem is ő az Uralkodó, hiszen a Palpatine és Sidious név sosem hangzott el az ep4-5-6-ban, sőt, igencsak máshogy fest, mégis csak egy ember akadt ki ezen (aki ugyanúgy pontosan tudta, mi az ábra).

Persze, lehetett volna csavar is, de szerintem ennek az esélye milliós nagyságrendű volt így három évad után. Vagy csak én nem láttam bele semmi extrát ebbe a sorozatba, hogy feltételezzem róla, hogy képes elszakadni a Spartacus-ösvénytől? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, három évad alatt nem tért el a már ismert Spartacus-vonaltól (fellázad -> kinyírják), majd pont az utolsóban tér el...

Nem tudom, hogy hány példát kéne még erre felhozzak, de maradok az HBO Rome-nál. Közel két évad után lépett egy hasonlót (hogy ez mennyire lett jó húzás abban az esetben az más kérdés). Én se láttam egyébként semmi extrát a sorozatban: azt legalábbis nem érzem akkora extrának, hogy kicsit csavarnak az ismert sztorin. Nem happy endre de valami másra... de persze ezen most már agyalni is kár, hisz tudjuk mi lesz.

Szerintem egyébként ennek semmi köze a Palpatine - Sidious dologhoz, mivel az nem egy történelmi sorozat és nem máson alapul mint Lucas gondolatain aki többször is nyiltan beszélt arról hogy Palpatine egyenlő Sidious már az ep.3 elött is, igy aki ezzel problémázott az nem volt képben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most "ez a valami más" még simán összejöhet, hiszen Nute csak annyit írt, hogy "ismeri a történelmet és..." Te meg azt írod, hogy pont erről, amire gondolunk (mert ugye azért neveket nem írt, se eseményeket), az nincs lejegyezve. Szóval simán lehet "valami más is." Tehát akkor technikailag gőzünk sincs még mindig, hogy mi lesz a vége. Jó, nyilván X, Y és Z meg fog halni, de hogyan halnak meg? Mi van, ha Spartacust Crixus csapja le? Vagy öngyilkos lesz, mert olyan helyzetbe kényszerítik? Vagy nyitva marad a kérdés, és döntse el a néző. Ezek lelövése lenne a spoiler (én sem láttam még az évadból egy részt sem).

Arról nem beszélve, hogy a készítők ez esetben is már korábban elmondták, hogy a vége nem lesz "happy end." McIntyre kifejezetten sokszor élt ezzel a frázissal, ebből már leszűrhető, mire gondolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr leírta a lényeget. Mivel nem biztos hogy Spartacus meghalt, így lehetett reménykedni. Lehet itt ragozni még napokig a lényeg hogy számunkra lelőttétek a végét.

Dzséjt: Érdekes ha neked lőnek le valamit akkor robban minden ,ha másnak az nem baj. Ez meg független attól hogy ki mit tekint spoilernek. Ja és én ezt a 3. évad ismeretében mondom. A sorozat meg nem haladt a történelmi hűség útján. Ha megnézed majd a 3. évadot érdemes figyelned Ceaser-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Térjünk át izgalmasabb témára :D Kinek hogy tetszett a GoT mai része? Tetszetős volt ez is.

 

Valahogy azt hittem, hogy Dany esetében egy picivel tovább jutunk, de sebaj, majd legközelebb. Viszont milyen jól helyre rakta a "fiúkat" :D Igazán uralkodói volt. Annak is örülök, hogy megemlítették Rhaegart, a könyvben természetes, de a sorozatban is érdemel pár mondatot azon kívül, hogy Robert gyűlölte. Pod momentumok pedig :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Térjünk át izgalmasabb témára :D Kinek hogy tetszett a GoT mai része? Tetszetős volt ez is.

 

Valahogy azt hittem, hogy Dany esetében egy picivel tovább jutunk, de sebaj, majd legközelebb. Viszont milyen jól helyre rakta a "fiúkat" :D Igazán uralkodói volt. Annak is örülök, hogy megemlítették Rhaegart, a könyvben természetes, de a sorozatban is érdemel pár mondatot azon kívül, hogy Robert gyűlölte. Pod momentumok pedig :D

 

Nagyon bejött! Pár kedvenc jelenet:

 

 

-Hot Pie búcsúja szerintem nagyon aranyos volt. Jó látni, hogy ebből a sorozatból nem csak késsel a hátban lehet távozni, hanem akár úgyis hogy valaki süt egy farkasalakú kenyeret a másiknak majd elvonul péknek - ahogy ott állt Hot Pie a fogadónál az egyszerre volt szomorú (mert ugyanugy egy senki maradt mint eddig is volt) és örömteli (mert neki igy komoly sansza van rá hogy tán meg is öregszik)

-A lovas üldözős jeleneten tátottam a számat: az egyik legjobban megrendezett akció-jelenet volt a sorozatban

-Tetszett, hogy ebben a részben nagyobb hangsúlyt kapott a humor: az elbénázott temetés, a székfoglaló játék a Kistanácsban, forditós viccelődés Astaporban vagy akár Podric a sexgép poén is - sokszor elég sötét és borús tud lenni ez a sorozat, jó hogy vannak ilyen pillanatok is

-Feketehal Tully-t máris imádom. Minél több jelenetet neki

-Jaime kézlevágása gyönyörüen lett végigvive: mekkora pillanat, hogy amikor lesújt a kés egy pillanatig beáll a sokk a Királyölőnél és csak nézi a saját csonkját, majd csak utána jön az üvöltés... wow

-Rhaegar emlegetésének én is örültem! Ahogy annak is hogy elhangzott a könyv egyik kulcsmondata: "Rhaegar vitézül küzdött. Rhaegar becsülettel küzdött. Rhaegar meghalt".

-Ebben az évadban a sokadik belső poént sütik el: az első részben ott volt például az amikor Cersei azt mondja Tyrionnak, hogy úgy hallottam az egész orrodat levágták (a könyvben ugyebár pont ez történt Feketeviznél). Most is volt egy hasonló: Tyrion azt mondja, hogy az egyik prosti egyike a négy embernek, akik ki tudja gobozni a meereeni csomót. Poén magyarázat Sárkányok tánca (ötödik könyv) spoilerrel:

 

Meereen-i csomó: Martin hivta így azt a problémát ami a legnagyobb fejtörést okozta neki az ötös könyv irásakor: az hogy Meereen-ben az egyes szereplők pontosan milyen sorrendben keressék fel Daeneryst. Emiatt töbször újrairta a kérdéses bejegyzéseket. Önmagában ennek a problémának a feloldása több mint egy évébe telt

 

De igazából sorolhatnám szinte az összes jelenetet

 

Egy elvárás a későbbiekre nézve: remélem lesz legalább 3 olyan epizód majd amiknek a középpontjában Havas Jon lesz. Nehogy már épp most hanyagolják amikor övé az egyik legérdekesebb plot!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én minden tekintetben anti-spoileres vagyok, úghogy ha egy sorozat végéről beszéltek - legyen szó vélt vagy valós történelemről - tessék spoiler mögé tenni! Nem olyan nagy kaland! Kijelölöd, és megy a spoiler kapcsoló mögé. Másnak a szórakozását meg nem ölöd meg! Attól, hogy valami a történelmen alapszik, még nem biztos, hogy a főbb csapásvonal mentén zárul le, vagy hogy egyáltalán lezárul. Tessék nem elrontani más szórakozását.

 

Már arra is érdemes vigyázni, ha utaltok a végére. Ha valaki annyit ír egy film kapcsán, hogy "és aztán jött a fordulat", már az is spoiler, hiszen aki először nézi, agyalhat azon is, hogy lesz-e fordulat, vagy sem. Ha ezt Te beírod, akkor innentől kezdve az utóbbi opció kilőve. Tényleg nem nagy ügy használni azt a spoiler gombot, tegyük meg, és akkor tuti nincs probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Bomarr szinte mindent leírt, amit fontosnak tartottam volna közölni a résszel kapcsolatban :D

 

 

A vicces részek nekem is nagyon bejöttek, főleg a rész elején a Kistanács. Először Kisujj száguld elsőként a helyére, aztán Cersei cipeli át a székét, végül Tyrion... tudtam, hogy az asztalfővel szembeni helyet fogja megcélozni. :D És mindezek közben Charles Dance játéka nagyszerű volt, az egyik kedvenc színészem/karakterem a sorozatban.

 

Meleg Pite békés távozásának én is örülök. Remélem, nem lesz semmi baja később, szerintem jól döntött.

 

Hátborzongató volt látni, hogy az astapori palotába vezető út mentén keresztre feszített rabszolgák sora szenved.

 

 

 

 

Túl nagy változtatások szerintem nincsenek a könyvhöz képest,

 

 

azért azt sajnálom, hogy Vargo Hoat karakterét nem használták fel, pedig szerintem lazán meg lehetett volna oldani, hogy a zsoldoskompániája nem Lord Tywinhez, hanem Roose Boltonhoz szegődött.

 

ami Theont illeti, véleményem szerint arról van szó, hogy Bolton fattya, Ramsay csak szórakozik vele és elhiteti vele, hogy megszökhet. A fiú, aki segített neki, szerintem egyértelműen Ramsay (bár talán még tőle is meredek, hogy saját embereit lenyilazza a szórakozás miatt. A könyvben is volt arra utalás, hogy Theonnal néha üldözősdit játszottak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Érdekes ha neked lőnek le valamit akkor robban minden ,ha másnak az nem baj. Ez meg független attól hogy ki mit tekint spoilernek. Ja és én ezt a 3. évad ismeretében mondom. A sorozat meg nem haladt a történelmi hűség útján. Ha megnézed majd a 3. évadot érdemes figyelned Ceaser-ra.

Frenkie, megvan az a rész, amikor azt írtam, hogy én sem láttam az évadból egy részt sem? Gondolom meg, mert utaltál rá. Akkor hogy a fityfenébe írhatsz olyat, hogy "ha másnak?" Nyilván ezúttal is szereplője vagyok a "gaztettnek," hiszen antispoileres vagyok, aki még nem látta a részt.

Meg nyilván, azért csapok le másokra olyan filmek esetén, mint a szomszéd topicban az Oblivion, amit esélyes, hogy ebben az évtizedben nem nézek meg, annyira nem érdekel, sőt, a spoilert is elolvastam, mert csak az számít, ha előttem lőnek le valamit... :facepalm::roll::pfff:

Amúgy, most te is spoilereztél spoiler kapcsoló nélkül. ;):P

 

Donát: az elképzelés helyes, csak kivitelezhetetlen, ha csak nem írunk minden szót, a címtől az utolsó gondolatot lezáró pontig spoiler tag mögé. Mert ugye sokszor a címek is baromi spoileresek (én ezért szoktam általában csak epizódszámot kiírni), de rengeteg esetben már a szereplők neve is az. Gondoljunk például arra, hogy teszem azt ha egy krimiben kiírják egy több részre rendszeresített gyilkos nevét a főcím után, máris tudod, hogy visszatér (ilyesmi történt a Castle-ben, az egész epizódot úgy építették fel, hogy na majd mekkora meglepetés lesz a gyilkos megjelenése, csak a főcím után közvetlen kiírták a színész nevét). Szóval már ezek rombolnak. Ráadásul a te elképzelésedben például Bomarr lejjebb a Rómával kapcsolatban vétett, hiszen lelőtte, hogy két évad után lesz egy, a bevett történelmi sztoriktól nagyon eltérő fordulat. Én még nem láttam a Rómát, de tervezem a megnézését, szóval jogosan róhatnám fel, hogy én már a fordulat tényével is a sorozatban akartam találkozni, nem a fórumon értesülni róla. Frenkie meg lazán elszólta magát a Spartacussal, hiszen spoiler tag nélkül írta le, hogy Cézárral kapcsolatban is számítanom kell valamire. Khm... ;) És ezek sem hiszem, hogy olyan nagy horderejűek lennének, ami miatt ennyi karaktert érdemes lenne rájuk pazarolni, mint amennyit már elpazaroltam.

Tehát szerintem érdemes különbséget tenni spoiler és spoiler között, vagy tényleg mindent e mögé a tag mögé zárni. Technikailag tíz szabadon hagyott spoilert számoltam most így gyorsan össze a fogalom szigorúan vett értelmezése szerint. És a legtöbb piszlicsáré spoiler, nem is szólt senki érte. De még azért sem, hogy Ody elég szépen puffogtatott a múlt heti DW részről. Lelőtte a kort, a helyszínt, a végét, de még a fő motívumot is. Kicsit azért nagyobb spoilerek, mint homályosan megfogalmazva ellőni valamit, aminek bekövetkezése igen nagyon valószínű volt.

 

Amúgy, témába vág, The Big Bang Theory. Egy idei évados epizód pont erről szólt, hogy egyik szereplő lelőtte egy másik előtt néhány ismert film, sorozat, könyv poénjait (de tényleg nagyon durva spoilereket puffogtattak el viszonylag friss művekből). A gáz csak az volt, hogy ebből az egyik a The Walking Dead egyik szereplőjének sorsa volt, és azt én még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon bejött! Pár kedvenc jelenet:

 

Tényleg, kifelejtettem tegnap a Kistanácsban a székesdit, végig mosolyogtam az egészen, annyira tetszett, amit Tyrion művelt (plusz végig a színészek) :)

Meleg Pitével kapcsolatban jutott eszembe a gondolat, hogy nekem az is tetszik ebben a sorozatban/könyvben, hogy vannak olyan karaktereink is, akiknek az égvilágon semmi közük a fő eseményekhez, csak egyszerű átlag emberek, ők is léteznek a "hősök" és "rosszak" között, sodródnak az árral, és láthatjuk, hogy nekik milyen sors jut(hat) osztályrészül egy ilyen történetben. Ő pont egy tipikus példa erre.

Fekete Hal nekem is nagyon bejött, mint ahogy nagyon várom Jon jeleneteit is.

Egy apróbb negatív kritika. Megint ellőtték azt, hogy mások elbeszéléseiből tudhatunk meg eseményeket. Ami nem gond, csak ne tegyék túl sokszor, mert elvégre ez egy filmsorozat, ahol jó volna látni megtörténni az eseményeket, nem csak mások beszélgetéseiből értesülni arról, hogy megtörténtek. Ennek lehetnek anyagi és filmidőbeli okai, csak ne éljenek túl sokat vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Tényleg, kifelejtettem tegnap a Kistanácsban a székesdit, végig mosolyogtam az egészen, annyira tetszett, amit Tyrion művelt (plusz végig a színészek) :)

Meleg Pitével kapcsolatban jutott eszembe a gondolat, hogy nekem az is tetszik ebben a sorozatban/könyvben, hogy vannak olyan karaktereink is, akiknek az égvilágon semmi közük a fő eseményekhez, csak egyszerű átlag emberek, ők is léteznek a "hősök" és "rosszak" között, sodródnak az árral, és láthatjuk, hogy nekik milyen sors jut(hat) osztályrészül egy ilyen történetben. Ő pont egy tipikus példa erre.

Fekete Hal nekem is nagyon bejött, mint ahogy nagyon várom Jon jeleneteit is.

Egy apróbb negatív kritika. Megint ellőtték azt, hogy mások elbeszéléseiből tudhatunk meg eseményeket. Ami nem gond, csak ne tegyék túl sokszor, mert elvégre ez egy filmsorozat, ahol jó volna látni megtörténni az eseményeket, nem csak mások beszélgetéseiből értesülni arról, hogy megtörténtek. Ennek lehetnek anyagi és filmidőbeli okai, csak ne éljenek túl sokat vele.

 

GoT - 3*03

 

Melyik eseményre gondolsz egyébként, ami off-screen zajlott? Most nekem csak egy jut eszembe és az Edmure kalandja a Heggyel, de végülis az ilyen csaták rendszerint a könyvben is a látómezőnkön kivül történtek és maga az esemény van annyira jelentéktelen, hogy ne érje meg az óriási belefeccölt pénzt. Vagy másik eseményre gondoltál?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én elmaradtam a GoT 3*2-3. epizódjával, de holnap feltétlenül megnézem. Nagyon felcsigáz, hogy ilyen jók a vélemények. Na persze nem is számítottam másra az írott mű alapján. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Doctor Who" The Waters of Mars

 

Az egyik legkomolyabb, legdrámaibb epizód az első négy évad során.

Itt a legprofibb a rendezés, és a legjobban kivitelezett a forgatókönyv is.

Russell T. Davies író legérettebb munkája. A díszletek, a zene valamint a karakterek mind jól eltaláltak, bő 60 perc alatt el tudtak mesélni olyan fantasztikus történetet, hogy könnybe lábadt a szemem tőle. Ez igen!

10/10

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen megérdemelten nyert díjakat :);)

Az igazi dráma csak utána következik! :) De amgy igazad van. :)

Új poszter az új részhez! Egyre jobban várom, pedig eddig valahogy nem izgatott fel a dolog, de láttam képeket és jóó lesz ez, főleg ha Neil hozza azt a szintet amit legutóbb, csak most nem drámai hanem borzongató szinten. :)

tumblr_mlds21uq2N1qijoeyo1_r1_1280.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.