Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Általam is ismeretlen okból nekiülltem az American Horror Story-nak. Egyelőre csak az 1. évadon vagyok túl, elején csak néztem értetlenül, hogy most akkor ez mi is akar pontosan lenni. 1. rész szuper volt, utánna lévő 3-4 kicsit gyengébb, de az évad közepétől újfent belehúztak az alkotók, az utolsó 3 rész meg nagyon WTF volt nekem :D Összességében pofás sorozat, a stílusa nekem kicsit szokatlan, de hátha a 2. évad jobban bejön.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenlegi Dexter-t nézi még innen valaki?

 

Általam is ismeretlen okból nekiülltem az American Horror Story-nak. Egyelőre csak az 1. évadon vagyok túl, elején csak néztem értetlenül, hogy most akkor ez mi is akar pontosan lenni. 1. rész szuper volt, utánna lévő 3-4 kicsit gyengébb, de az évad közepétől újfent belehúztak az alkotók, az utolsó 3 rész meg nagyon WTF volt nekem :D Összességében pofás sorozat, a stílusa nekem kicsit szokatlan, de hátha a 2. évad jobban bejön.

 

A 2. évad szerintem sokkal jobb! Egyébként teljesen más, mint az előző, ha az első is bejött valamilyen szinten, akkor a második is biztos tetszeni fog neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dex 8x5 - nagyon komoly volt, főleg a vége, de azért alakulgatnak itt a szálak. :)

 

Végre elkapták az agyast. Vogel is rendben van, vagyis életben, és Debbel is minden okés. Jó kis trió ez én úgy gondolom. :D Masuka és a lánya gondolom már csak a zárásra vár, hogy legyen nekik is egy szép happy ending. Viszont a nőt remélem nem akarját komoly venni, akit a babysitter hozott. Bár ki tudja, lehet később jelentősége lesz.

 

Viszont most is, a végén lévő előzetes ütött a legnagyobbat. Csúnya dolgok lesznek is hamarosan! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. évad szerintem sokkal jobb! Egyébként teljesen más, mint az előző, ha az első is bejött valamilyen szinten, akkor a második is biztos tetszeni fog neked.

 

Abból ma néztem meg az első 3 részt, totál más mint az 1. évad és nekem nagyon bejön :D Tele van ez is WTF jelenetekkel, de azért ahogy látom a klasszikus horror-thiller filmekre kikancsitgatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter S08E05

(spoiler van benne a rész végén látható előzetesből is, úgyhogy aki azt nem látta, az ne olvassa el!)

 

 

 

Elég gyenge epizód volt ez a legutóbbi. Az eddigi "fő gonoszt" jó érzékkel kivették az egyenletből (azt hiszem volt már ilyen valamelyik korábbi évadban is, hogy gyakorlatilag két főbb célpontja volt Dex-nek), helyette megkapjuk a romlott lelkű "királyfit". Masuka mellékszála egyelőre elég filler volt, bár az biztos, hogy majd még vezet valahová. A láb-fétises gyilkos meg olyan punci volt, hogy azt már rossz volt nézni komolyan. (Megjegyzem az sem volt teljesen tiszta, hogy pontosan honnan jött ez a szexuális aberrációja... vagy erre az lett volna a logikus magyarázat, hogy az ágy alól csak az anyja lábát látta?... remélem nem!) Az az egész jelenet már inkább komikus volt mikor ott ülnek Vogelel abba a lakásba. Nem vagyok egy sötét lelkületű ember (illetve Vogelt is jó lenne minél tovább megtartani, mert a történet szempontjából talán a legnagyobb potenciált még mindig benne látom), de itt már azt kívántam, hogy ölje meg a nőt, vagy csak vágja le a lábujját, de csináljon már valamit!

Annak kifejezetten örültem, hogy a két fő karakter között megtörték a status quo-t, sőt paradox módom még meg is fordították, mert most már Debra kereste Dexter társaságát és pont Dex nem akart vele beszélni (egyébként az mekkora volt már, ahogy Dexter nézett rá + Vogelre a rész elején :rock:). Dexter leendő új csaja abból a szempontból lehet majd érdekes, ha ténylegesen visszatér Hannah, ami ugye nyílt titok. Remélem nem valami nagy fordulatot akarnak vele (bár ahhoz eddig túl jelentéktelen volt), hogy ő is valami pszichopata, vagy neki is köze van Vogelhez. (Persze az is lehet, hogy semmi komolyat nem terveznek a nővel, csak színezékként szolgál a történetben.)

Apropó Vogel, egyelőre szerintem csak altatnak vele kapcsolatban (mondjuk az az előzetesből kiderült, hogy lesznek még vele konfliktusok), de én mindenképpen úgy gondolom, hogy túl értékes karakter ahhoz, hogy csak ilyen "egyszerű" személyisége legyen, mint amit eddig láttunk belőle. Az új enemy legalább olyan szürke gyilkosnak tűnik, mint a most hidegre tett agyas fazon (bár ő amellett, hogy nem volt valami karakteres, még kifejezetten szerencsétlen is volt). Jó persze majd Vogel kitanítja őt is, de ettől még maga a karakter nem lesz semmivel se mélyebb, csak a helyzet éleződhet ki Vogel és Dexter között.

Ja és a vége... Quinnről már az elejétől fogva sejteni lehetett, hogy meg fogja tudni a dolgokat (valószínű a sorozat vége is az lesz, hogy minden kiderül). Elég csak arra gondolni, hogy tőle kért segítséget Debra, majd neki tett vallomást, amit utána úgy látszott, hogy Dexterék elsimítottak, de az is ott van, hogy ő egyszer (talán az 5. évadban) már igen közel járt Dexter leleplezéshez... szóval kiszámítható volt, hogy lesz ebből még valami. Egyelőre nagy jelentőséget nem tulajdonítanék ennek a fő szál és a végkifejlet szempontjából, meg az elég méltatlan is lenne, hogyha végül Quinn húzná le nekik (ugyanis most már vele bukik Debra is) a rolót... Az mindenesetre nagy piros pont, hogy a sorozat vége felé már abszolút csak vegetáló (fontosabb) mellékszereplőkkel próbálnak kezdeni valamit, talán még Angel lóg ki ebből a szempontból a sorból, de még vele is lehet valami. Viszont, ha Harrisonnal továbbra se tesznek semmit az írók, akkor az az egész sorozat legnagyobb kihagyott ziccere lesz a szememben és ezt sajnálnám a legjobban!!!

 

 

 

Szerintetek egyébként a két pólus közül milyen ending felé halad a sorozat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, őt a Torchwood 3. évada óta én is nagyon szeretem. Csak azért lenni kissé fura, mert a Fires of Pompeiban szerepelt (habár már volt példa rá, hogy egy későbbi Doktor szerepelt a sorozatban egy másik szerepben, Colin Baker az Arc of Infinityben), de felőlem jöhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból ma néztem meg az első 3 részt, totál más mint az 1. évad és nekem nagyon bejön :D Tele van ez is WTF jelenetekkel, de azért ahogy látom a klasszikus horror-thiller filmekre kikancsitgatnak.

 

Vannak benne klasszikus horror klisék. Egyébként, ha befejezted a második szezont akkor nem kell sokáig várni a harmadikra, ugyanis ősszel (október) elméletileg ez is érkezik majd. Lesz két új színésznő is benne, de a régi szereplők közül közül többen is visszatérnek majd, pl. Jessica Lange, Evan Peters, Lily Rabe, Frances Conroy, Sarah Paulson és Taissa Farmiga biztos, hogy ott lesz...

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És csak kívánnom kellett! :D

"Az ARROW sikerén felbuzdulva a CW egy új DC-szuperhősből tervez tévésorozatot csinálni. FLASH a tervek szerint először az ARROW második évadában bukkan fel mellékszereplőként (ahogy mellesleg a Black Canary is), majd pedig megkapja a saját szériáját. Közben viszont a csatorna egyelőre jegelte az AMAZON című Wonder Woman sorozatát."

39296_524758077573683_1041675896_n.jpg

 

Amúgy nagyon tetszik az Arrow. Hamarosan írok róla évadkritikát, mert haladok vele mint állat. XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak benne klasszikus horror klisék. Egyébként, ha befejezted a második szezont akkor nem kell sokáig várni a harmadikra, ugyanis ősszel (október) elméletileg ez is érkezik majd. Lesz két új színésznő is benne, de a régi szereplők közül közül többen is visszatérnek majd, pl. Jessica Lange, Evan Peters, Lily Rabe, Frances Conroy, Sarah Paulson és Taissa Farmiga biztos, hogy ott lesz...

 

Már csak 2 rész van hátra, októberig meg az Under the Dome-al elleszek :D Nekem tetszik ezaz antológia jelleg, színészek minden évadban más szerepben, a 2. évad végére már a karaktereket is megkedveltem, de aki előtt a kalapom leteszem az Jessica Lange, sose volt igazán kedvenc színészem/színésznőm, de ha ő egyszer nem fog szerepelni a sorozatban én komolyan nem nézem tovább :D Nem véletlen hogy sok díjra jelölték az AHS óta, valami eszméletlen az a nő :D

 

3. évadra kíváncsi leszek, az megint napjainkban játszódik majd mint az 1. évad, de remélem annál jobb lesz valamivel. Amúgy 2. évadnál ez a diliházas téma nagyon bejön, én a Stephen King-féle Kingdom Hospitaltől hasonlót vártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És csak kívánnom kellett! :D

"Az ARROW sikerén felbuzdulva a CW egy új DC-szuperhősből tervez tévésorozatot csinálni. FLASH a tervek szerint először az ARROW második évadában bukkan fel mellékszereplőként (ahogy mellesleg a Black Canary is), majd pedig megkapja a saját szériáját. Közben viszont a csatorna egyelőre jegelte az AMAZON című Wonder Woman sorozatát."

Nem hangzik rosszul! Ha hozza az Arrow színvonalát (amire az alkotógárdát tekintve van esély), gond nem lehet belőle.

 

Egyébként SupNat spin-offot is terveznek a CW-sek:

"Az egész ötlet a Supernatural új évadának 20. részében lesz bemutatva, amely amennyiben felkelti a csatorna érdeklődését és be lesz rendelve új sorozatként, akkor a következőkre számíthatunk majd. Chicagóban fog játszódni, ahol a szörnyek és emberek összecsapását követhetjük majd soron. Szörnyek és emberek is lesznek a főszereplők, ami annyit is jelent, hogy szörnycsaládokat és emberek családjait fogjuk megismerni, és sokkal szorosabbak lesznek a szálak, mint a Supernaturalben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - Zöld Íjász - Hát meg kell mondanom, nem sok reményt fűztem a sorozathoz. Mikor vége lett a Smallville-nek, amiben ugye szintén szerepelt az íjász, nem nagyon örültem, hogy lesz új sorozat belőle. Főleg mikor láttam a promó képeket, elég viccesnek tűnt az egész, meg eléggé hozzászoktam a szöszi csávóhoz, aki játszotta, bár nem volt épp tökéletes a szerepre. De ez a sorozat meg sem közelíti a SV-t, a jó értelemben. A SV rettentő gyerekes és átgondolatlan volt ehhez képest, arról nem is beszélve, hogy mennyire elhúzták a semmit. Ez a sorozat olyan mint a Dark Knight sorozat kistestvére. Az alapsztorija a képregényeknek is eléggé hasonló, milliárdos playboy, (kastélyban lakik, megölték valakijét) aki éjszakánként bűnüldöz, és így hogy ezt is inkább komolyabban közelítették meg, eléggé hasonló lett a kettő, de bánja a fene, mert így egy nagyon jó kis akció dráma sorozat kerekedett ki belőle. Voltak itt DC karakterek dögivel - huntress, terminator/slade, deadshot, black és red arrow, stb, és ha jól láttam a köv évad előzetesét akkor lesznek még páran. A karakterek nagyon el lettek találva, Oliver szerepére is a csávó nagyon jó lett, bár színészi játékot azért nem sokat kellett mutatni inkább izmokat. A gonoszt alakító színész pedig elég jól ismerjük innen páran. :) A mellékszál, a szigetes rész is nagyon jó volt, sőt néha jobban néztem volna azt, hogy ott mi történik. Szépen átívelő, egyre drámaibb történet, ami a végén iszonyú nagyot ütött. Az évadzáró nem csak akciódús, de drámából sincs hiány, és eléggé megdöbbentő is, amit el is lehetett várni ettől a sorozattól. Kíváncsi vagyok, hogy folytatják ezek után.

300.arrow.mh.031912.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=XQS7JkQmlx8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes, kudar! Örülök, ha elnyerte a tetszésed, bár sejtettem, hogy így lesz. :P Nekem jelenleg a kedvenc sorozataim közt van, a Supernatural és a The Walking Dead mellett (bár más szériát nem is igen nézek mostanság). Engem is főként a realisztikussága és darkossága ragadott meg... nem próbált elmenni a kosztümös, vicceskedő tinisorozatok irányába, hanem komolyabbra vették a figurát.

 

Egyébként olvastad, amit alább írtam? Csak mert nem érkezett reakció. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként olvastad, amit alább írtam? Csak mert nem érkezett reakció. :)

Nem vettem észre mert ugyankkor írtuk. :)

 

A flash szerintem nagyon jó lesz, csak nem tudom hogy illik majd bele ebbe a világba egy szuperképességű hős. Bár a Kanárinál is inkább a képessége ami különlegessé teszi, szóval kíváncsi leszek.

 

A Supnatról meg tudtam. Érdekesen hangzik, mert szóval egy helyen játszódna az egész, és akkor démonok és emberek közt lenne a harc. Remélem az elején sokszor benne lesz Dean és Sam. :D :D mindenesetre várós, ha hozza a SN színvonalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, a The Flash "egy olyan világban fog történni, amely szupererőkkel rendelkezik", míg az Arrow szupererőktől mentes világban játszódik. Így enyhe paradoxon, hogy a The Flash az Arrow-ban kapja meg a backdoor pilotját.

 

A SupNat spinoff kapcsán azt nyilatkozták, hogy a tervek szerint Jared és Jensen feltűnnek majd benne, de nem Sam és Dean Winchesterként. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaliforgia - 6. évad - Hát még mindig nagyon szerethető ez a sorozat és a h-lye Hank Moody. Egy újabb évadon vagyunk túl, és a megmaradt szerezzük vissza Karen-en kívül megint mutattak újat. Ott volt a kis kopasz "meleg vonala", szerencsére nem tartott sokáig de bírtam Marcy új barátnőjét, aki jól ismerhetünk a Jóbarátokból. Itt se volt sokkal kibírhatóbb. :D Hank pedig kapott, ha nem is végleg, de erre az évadra biztosan, egy új múzsát, aki tényleg csodálatos. BeCca még mindig iszonyú idegesítő, én nagyon utálom, de vannak jó pillanatai. Az egész sztori pedig egy rock opera és Atticus körül forgott, ami szintén bejött. Külön tetszett, hogy behozták cameo-ra Marlyin Manson-t gondolom életben is egy állat, amit itt is megmutatott. :D7/10, de ez még mindig egy feelgood guily pleasure sorozat maradt. :) jelszó: szex, drog rock and roll! :D

The%20man%20himself%20in%20all%20his%20dubious%20glory.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.