Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT trailer: egyrész végre valami hosszabb konkrétum, ami nagyon sokat ígér, másrészt remek volt Bomarr szételemzése :)

 

Sherlock: ugyan én még csak az első két évadot láttam, valamint a 3/1. részből az elejét (azt nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg, mi történt a 2/3. rész végén :D, az egész epizód pénteken kerül terítékre), de eddig zseniálisnak tartom! Az első évad is jó volt, különösen a befejezése, de a másodikból minden epizódot imádtam, és egyre jobban. :) A színészek valami elképesztően jók, és nagyon bírom a történet humorát. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem tünt volna fel láttam mind a 8 évadot. :D Elég sokat is értekeztünk róla. Egyik kedvenc sorozatom. Ha visszalapozol meglátod mennyit írtam róla.

Bakker annyira tudtam, mondom pedig úgy emlékszem a Frenkie nagy Bauer fan volt, de akkor lehet keverem. :D

Naná, hisz együtt imádtuk a módszereit. :D :D

 

Dzséjt: most talán így egy pisiszünet is bele fog férni valamikor. :)

 

Pildi: humorból idén kapsz többet is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem tünt volna fel láttam mind a 8 évadot. :D Elég sokat is értekeztünk róla. Egyik kedvenc sorozatom. Ha visszalapozol meglátod mennyit írtam róla.

 

Nekem nem hogy csak az egyik kedvenc, hanem egyenesen a legkedvesebb sorozatom. Azóta is viszonyítási alap sok egyéb moziban/sorozatban, az örökös No1... :)

 

Nekem sem ártana már befejeznem. :hmm: Nyolc nap alatt ki lehet pörgetni a 8 évadot? :D

 

 

Persze. Napi 16 óra nettóban, 8 nap szabi: 16 óra 24, 8 óra alvás. Sima ügy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát emberek, azért had jelentsem ki én is magamról, hogy elképesztően nagy és hamisítatlan 24 fan vagyok. Bizony ám! :) És már tűkön ülve várom ezt a kis kiegészítő (lezáró?) évadot... pláne, hogy Sarah is beszáll a buliba! :) Wow!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. három éve nyáron, egyszer megnéztem egy évadot egy nap alatt (úgy, hogy, ha a cselekmény reggel 8-kor indult, akkor én is pontban nyolckor tettem be az első lemezt)... ha van elég időd, feltankolsz munícióval és eléggé 24 junkie vagy, akkor hatalmas feeling-je van egy ilyennek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack Bauer május 5-én tér vissza terroristákat irtani a 24: LIVE ANOTHER DAY-ben, a sorozat új, 12 részes évadában, rögtön egy duplaepizóddal. A stábhoz egyébként időközben csatlakozott Yvonne Strahovski egy londoni CIA-ügynök szerepében. :):rock:

Nagyszerű! :yeah:

 

Célszemély: A mostani rész is frankó. Klasszul megoldották a múltkoriban kialakult helyzetet.

 

 

Dori belépője nagyon ütősre sikerált. :D

Amúgy ez a rész is egész jó lett bár a számlálós és a Fűrísz-stílusú dolog kicsit uncsi már nekem.

Igen, egész jól oldották meg a Célszemélyben kialakult szitut, de más fronton a helyzet még fokozódik :)

 

Dori valóban remek volt, szerintem a legutóbbi résznek ez volt a nagy pozitívuma.

 

Persze hogy ki. Csak ne aludj el. :D

De aludhat a reklámok "helyén", részenként 16 percet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Classic DW

 

 

Susan elbúcsúzott, kérdésem: biológiailag az unokája a Dokinak, csak "nevére vette" vagy nem tudni?

 

 

Közben megjöttek első képek, videók a 8. évadról.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Sherlock karácsonykor"... jó lenne, bár nem tartom valószínűnek.

 

http://tv.blog.imdb.net/2014/01/14/does-bbc-want-a-christmas-sherlock-martin-freeman-weighs-in/

Hát én se. Szerintem Moff eléggé el van foglalva a Dokival, a színészek meg a sok sok felkéréssel és forgatással, pedig nagyon jó lenne ha ilyen hamar folytatnák.

Viszont azt nyilatkozta Moff hogy Markkal már direkt úgy írták meg a 3. évadot, hogy előre kitalálták a 4. és 5.et sooo...maybe its all part of the plan! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock S3

Nekem eléggé ambivalens érzéseim vannak ezzel az évaddal kapcsolatban. Fő negatívum, hogy megborult a karakterek és izgalmas ügyek/nyomozás eddigi remek egyensúlya. Az utóbbiak kapkodósak, az előbbiek pedig néha túlzóak. Azt hiszem, a mögöttünk álló év nem Moffat éve volt, akár Doctort, akár Sherlockot nézem. Nem azt mondom, hogy nem jók, szó sincs róla, de nem az a szint, amit tud. Reméljük, a folytatásban visszatalál a régi önmagához :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem az a szint, de amit a The Name Of The Doctor, The Day Of The Doctor és a The Time Of The Doctor-ban művelt, az nálam a 2013-as mozifilmes felhozatalból MINDENT vert!

 

Sherlockot pedig még nem kezdtem el... de ami késik... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: hatalmas feeling lenne karácsonykor Sherlock-ot nézni, de tényleg örüljünk neki, ha már egyáltalán jövő januárba folytatják...

 

Sherlock S3

Nekem eléggé ambivalens érzéseim vannak ezzel az évaddal kapcsolatban. Fő negatívum, hogy megborult a karakterek és izgalmas ügyek/nyomozás eddigi remek egyensúlya. Az utóbbiak kapkodósak, az előbbiek pedig néha túlzóak. Azt hiszem, a mögöttünk álló év nem Moffat éve volt, akár Doctort, akár Sherlockot nézem. Nem azt mondom, hogy nem jók, szó sincs róla, de nem az a szint, amit tud. Reméljük, a folytatásban visszatalál a régi önmagához :)

 

Sikerült megfogalmaznod az eddigi gondolataimat a szezonról (egyébként ezeket részeket Gatiss jegyzi, mint író, ha jól tudom), de még az utolsó részt én nem láttam... pénteken nyomunk majd egy nagy maratont (a teljes 3. évadot - az első két részt, így megnézem még egyszer) tesómékkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig bejött az idei Sherlock. Sőt, pont a második rész tetszett a legjobban, baromi jól és érdekesen sikerült felépíteni. Ráadásul a második kedvenc Holmes történetemet dolgozták fel (vicces, a kedvenc Holmes történetem meg a 2. évadban volt a középső epizód :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megfogalmaznod az eddigi gondolataimat a szezonról (egyébként ezeket részeket Gatiss jegyzi, mint író, ha jól tudom), de még az utolsó részt én nem láttam... pénteken nyomunk majd egy nagy maratont (a teljes 3. évadot - az első két részt, így megnézem még egyszer) tesómékkal. :)

Az utolsót Moffat írta, a másodikra viszont nem emlékszem :oops: Pár nap múlva már nekem is több időm lesz, akkor végignézem ismét a három részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egész jól oldották meg a Célszemélyben kialakult szitut, de más fronton a helyzet még fokozódik :)

Az ehetiben néhány dolog szintén kipipálva. A korlátozott helyszínek ellenére kellőképp mozgalmas rész lett és Jani több segítővel ugyan de mégiscsak kiakciózhatta magát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock 3. évad: nem volt olyan ütős (értsd: kiélezett és áll-leejtő), mint a második évad, de semmivel sem érzem rosszabbnak az eddig két évadhoz képest. Tény, ebben a szezonban inkább a karakterek kapták a hangsúlyt, de szembenézve azzal, hogy hová futott ki ez az egész, ez már nem is akkora csoda, egy ilyen eseménysor átéléséhez a karakterek megélése kellett. Bár kétség kívül működött volna kevésbé személyes perspektívából is a dolog, de szerintem így sokkal jobban átérezhető, ki mit miért tesz. Az biztos, hogy ez az eltolódás az ügyekről egy másfajta évadot produkált, mint a két évvel ezelőtti, de hát ahogy a szereplők is mondták: továbbléptek. Vagy mégsem?

Szerintem mégsem, mert nagyon sok olyan csavar van, amire azért az ember nem számít, eszébe sem jutna, pedig ott van az epizódokban, csak észre kéne venni.

 

Gondolok itt például Mary-re, akinél a második epizódban én magam is megjegyeztem, hogy milyen okos, tehetséges nőt, és mennyire nem esik kétségbe, ha a férje gyilkosok után szalad. Sőt, szalad utána. Csak hát ki gondol arra, hogy CIA-s volt a drága ara. :) De az se volt éppen előre borítékolható csavar, hogy Magnussen ugyanúgy emlékpalotákból emlékszik. Megjegyzem, az évad legnagyobb zsenialitása az epizódok megrendezése. Iszonyú jó volt ez az időben ide-oda ugrálás, valamint a megtévesztő jelenségek/jelenetek és misztikus megmozdulások.

 

Mindent összevetve, nekem nagyon bejött a Sherlock 3. évada. Más volt, de nem rosszabb, egy hangyányit sem, sőt, nálam lazán lekörözi az első évadot.

 

Castle 6x12: ez vicces, Castle-családi epizód volt. Murisak az ilyen részek, csak rávilágítanak arra, miért is nem olyan jó már a Castle, mint annak idején.

 

Egyrészt, szinte a képünkbe tolják, hogy ezzel az epizóddal le van rendezve Martha egész éves jelenése. Hasonló volt pár résszel ezelőtt Alexisszel, aki annak ellenére, hogy itt a nagyapja szerepelt, tehát KELLETT volna a jelenléte, fel sem tűnik az epizódban. Egyszerűen reklámozzák az alkotók, hogy Alexist és Marthát már nem használják, de, hogy lehessen ellenpéldát hozni, hát évadonként kapnak egy-egy részt. Ezzel be lehet tömni a neten sípolók száját.

A másik, hogy az ilyen epizódokban remekül prezentálják, mennyire nem tudnak mit kezdeni Rick és Kate együttlétével. A két szereplő beszélgetése a házasságról átültetése lehet annak, ami az írói megbeszéléseken megy, amikor a téma szóba kerül. Nem tudnak vele mit kezdeni. Például, szerintem már az nonszensz, hogy még mindig Becketnek és Castle-nek nevezik egymást. De otthon is! Itt éreztem a legjobban, amikor Kate ott volt a Castle-lakásban, elvileg a családi fészke már neki is, erre simán Castle-nek hívja a vőlegényét. Ez aztán az intimitás. Nincs meg köztük már a szikra, a feszültség, de ez voltaképpen már a negyedik évadban kihalt, szóval nem az együtt járás vagy az eljegyzés az oka. Egyszerűen az írók nem tudnak mit kezdeni vele, ennek köszönhetően a színészek is - hiába próbálkoznak -, szintén nem tudnak mit kezdeni mindezzel. Csak úgy vannak... Pedig nem egy rejtélyes receptet kéne kinyomozniuk író urainknak, hanem olyan jeleneteket írni, amiben Kate ott van a Castle-családban (és azokat nem elbagatellizálni, mint a hálaadásos rész végén). Kate és Alexis beszélgetések, Kate és Martha beszélgetések, családi vacsik, tévézés a kanapén, reggeli készítés, hasonlók. Jó példa erre, amikor Kate lakását felrobbantották, és egy rövid időre odaköltözött Castle-höz, és reggelit készített. Abban az egy jelenetben minden benne volt, ami az elmúlt két évadból hiányzik.

 

Persze mindettől még nézni fogom, hiszen a humor még mindig jó, tudnak jópofa részeket készíteni és heti kikapcsolódásnak baromi jó, és hát na, Stana Katic még mindig dögös ( :love: ), de nem szomorodnék el, ha azt mondanák, hogy ez az utolsó évad. Sőt, legyen ez az utolsó évad!

 

Almost Human 1x08: miért nem jutott eddig még eszébe senkinek sci-fi-krimit csinálni? De most komolyan! Részről részre hozzák a jó ötleteket, mutatnak be olyan dolgokat, amik annak ellenére, hogy nem léteznek, sokszor sokkal reálisabbnak tűnnek, mint amit a CSI epizódjai tudnak prezentálni. Mindehhez két marha jó színész és sok humor társul. Részről részre élünk, lényegében semmiben sem tér el a klasszikus nyomozós sorozatok sémájától, de a sci-fi vonal hatalmasat dob rajta. Ezt ez a rész is simán prezentálta, amikor hőseinknek egy fantasztikus fegyvert kellett megtalálniuk, de mindezt úgy tálalták, hogy jelen korunkban is azt mondom: simán kivitelezhető lenne. Csak isten mentsen meg minket tőle, mert bár csak egy lőfegyver, veszélyesebb, mint a Cár bomba (a világ legnagyobb erejű hidrogénbombája). Pedig az akkorát szólt, hogy az oroszok is megijedtek tőle.

 

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x12: a múlt héten már ledöbbentettek, most újra. Innét lesznek aztán érdekesek a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól van, örülök hogy neked is tetszett Dzséjt. Szerintem jövő héten megnézem még egyszer a részeket, bár volt amit már 2x láttam így is.

Hogy tetszett a főgonosz?

 

ÉS mit gondolsz nem volt egy kicsit egyszerű, vagy nem Sherlockhoz méltó, hogy csak azt a megoldás volt, hogy megöli a pasit? ezzel gyakorlatilag ő nyert, és Sherlock veszített.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány részesre tervezik az Almost Human első évadját?

Nem tudom, gondolom a szokásos 20-22 epizód. Azt tudom csak, hogy eleddig össze-vissza adták a részeket. Például az e heti epizódban ordít, hogy a két főhős még nem kedveli egymást, holott már a második részben országos cimborák voltak. Nos, az 1x02 sorrendben valójában az ötödik epizód, míg az e heti 1x08 a valódi második rész. :45: Az eddigi leadási sorrend: 1×01, 1×05, 1×06, 1×07, 1×08, 1x03, 1x10, 1x02.

 

Na jól van, örülök hogy neked is tetszett Dzséjt. Szerintem jövő héten megnézem még egyszer a részeket, bár volt amit már 2x láttam így is.

Hogy tetszett a főgonosz?

 

ÉS mit gondolsz nem volt egy kicsit egyszerű, vagy nem Sherlockhoz méltó, hogy csak azt a megoldás volt, hogy megöli a pasit? ezzel gyakorlatilag ő nyert, és Sherlock veszített.

 

 

Szerintem egyáltalán nem nyert, sőt, éppen, hogy ő vesztett. Moriarty-t nem érdekelte, hogy élt vagy halt, de Magnessunt igen, ő csak akkor nyert volna, ha Sherlockékat letartóztatják, és utána tönkreteheti még Mary-t, meg a többieket. Sherlock meg jól tudta, hogy Mycroft kimenti, pláne, hogy korábban a bátyja már maga ajánlotta fel a menekülő utat. Magnessunnak az volt a legnagyobb baja, hogy azt hitte magáról, hogy sérthetetlen, pláne Angliában. Ezt több ízben is kimutatta a megbotránkoztató tetteivel. Csak azzal nem számolt, hogy Sherlock nem tipikus angol, sőt, nem normális ember. Hangsúly: nem normális. :D

A Sherlockhoz méltóság meg eléggé érdekes kérdés egy szociopata esetén. :) Ő ugyanolyan figura, mint Magnessun vagy Moriarthy, annyi a különbség, hogy ő azt választotta, hogy megoldja a bűnügyeket, nem elköveti. Az egyik novellában Wattson elmélkedik is arról, mekkora szerencse, hogy barátja a bűnüldözést választotta, mert félelmetes bűnűző lett volna belőle. És eddigi két ellenfele, sőt, sok esetben barátai is azt felejtik el, hogy Sherlock csak emiatt "hős", nem azért, mert jó. Erre meg a felügyelőnek van egy jó szövege az első évadban, hogy Wattson jelenléte talán egyszer majd jó embert csinál belőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, gondolom a szokásos 20-22 epizód. Azt tudom csak, hogy eleddig össze-vissza adták a részeket. Például az e heti epizódban ordít, hogy a két főhős még nem kedveli egymást, holott már a második részben országos cimborák voltak. Nos, az 1x02 sorrendben valójában az ötödik epizód, míg az e heti 1x08 a valódi második rész. :45: Az eddigi leadási sorrend: 1×01, 1×05, 1×06, 1×07, 1×08, 1x03, 1x10, 1x02.

Köszi. :) Akkor megvárom az évadzárót, és ledarálom a sorozatot kronológiai sorrendben. Soha nem tudtam megérteni, hogy miért jó, ha össze-vissza adják le a részeket, ez már a TCW esetében is zavart (1-2. évad), bár ott nem volt ennyire feltűnő. Gondolom, így próbálják maximalizálni a nézőszámot, de akkor sem értem, hogy ezt miképp mérik le (hovatovább nagyon izgalmas trailereket lehet összevágni unalmas epizódokból is, ezt a Lostnál és a Walking Dead-nél korábban már megtapasztaltam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :) Akkor megvárom az évadzárót, és ledarálom a sorozatot kronológiai sorrendben. Soha nem tudtam megérteni, hogy miért jó, ha össze-vissza adják le a részeket, ez már a TCW esetében is zavart (1-2. évad), bár ott nem volt ennyire feltűnő. Gondolom, így próbálják maximalizálni a nézőszámot, de akkor sem értem, hogy ezt miképp mérik le (hovatovább nagyon izgalmas trailereket lehet összevágni unalmas epizódokból is, ezt a Lostnál és a Walking Dead-nél korábban már megtapasztaltam).

Itt sem annyira zavaró, tulajdonképpen most először éreztem azt, hogy itt valami nem kóser az epizóddal. Lényegében csak azért tűnt fel, mert a főszereplő visszatért egy olyan kínjához, ami az első részben volt benne, és aztán néma csend, majd újra előjött, nyolc résszel később. Ez így feltűnt, de a többi epizódnál fel sem merül az emberben, hogy nem sorrendben látja - és itt sem zavaró, csak szemöldökráncolást okoz. Epizódikus sorozat, szóval nem zavaró, azt a csekély átívelő sztorit még egyszer sem vették elő.

Hogy miért keverték így meg, az jó kérdés. Az egyik tipp az, hogy a jobb epizódokat szánt szándékkal előre tették, hogy így fogják meg a nézőket. Ez részben bejött, részben nem. A sorozat jó kritikákat kap, de a nézőszám csökken(t pár hete, azóta nem néztem, lehet, hogy már beállt). A másik tipp - sokan erre tesik a voksukat -, hogy mivel pár rész leforgatása után a showrunner megpattant a sorozat éléről, az ő epizódjait pakolják előre, mivel az új showrunner esetleg új sztoriszálakat nyitott, így ezután folyamatában érdemesebb lesz azzal foglalkozni. Hogy melyik az igaz, az szerintem sosem fog kiderülni, de lényegében mindegy is. A sorozat attól még így is jó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

ÉS mit gondolsz nem volt egy kicsit egyszerű, vagy nem Sherlockhoz méltó, hogy csak azt a megoldás volt, hogy megöli a pasit? ezzel gyakorlatilag ő nyert, és Sherlock veszített.

Sherlock

 

Én nem érzem helyénvalónak, hogy Sherlock lelőtte a fazont, azt sem, ahogy az asszisztens csajjal bánt. Lehet, hogy én tudok a karakterről keveset, de eddig nem olyannak tűnt, akinek jól állnának az ilyen tettek. Lehet, hogy ez a legnagyobb bajom az évaddal :hmm:

 

 

Nekem is kicsit fura volt a heti Almost Human, de akkor a részkavarás az oka...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock

 

Én nem érzem helyénvalónak, hogy Sherlock lelőtte a fazont, azt sem, ahogy az asszisztens csajjal bánt. Lehet, hogy én tudok a karakterről keveset, de eddig nem olyannak tűnt, akinek jól állnának az ilyen tettek. Lehet, hogy ez a legnagyobb bajom az évaddal :hmm:

 

Sherlock

 

Pedig a kilenc rész alatt legalább ötször elmondta már, hogy nem pszichopata, csak magasan funkcionáló szociopata. És ez nem csak afféle poén, tényleg az, szociopata.

Pont ezért én attól rettentem meg, hogy "barátnője" lett. Legalább olyan pofát vágtam, mint Wattson. Örültem, hogy kiderült, mindezzel célja volt, és "dobta" is a csajt. EZ Sherlock Holmes! Csak sajnos még ezen is finomítottak azzal, hogy bemesélték: a leányzó sem éppen teljesen százas... :roll:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock

 

Azzal nekem se volt bajom ahogy bánt a csajjal, mert ő ezzel Sherlock. Mindent azért, hogy megoldja az ügyet.

Viszont a gyilkosság még mindig nem tetszik. Van abban logika amit Dzséjt mondd, de arra nem lehet alapozni egy gyilkosságot, hogy majd a nagy testvér megment. Moriartyt is jópárszor lelőhette volna, de ezeket le kell győzni, nem megölni. Rá kellett volna venniük hogy elkövessen valami bűncselekményt, mert számomra ez szimplán annyit, hogy Sherlock elismerte, az ellenfele okosabb, legyőzte, és nem tud mást tenni mint szimpla gyilkossághoz folyamodni, még akkor is ha esetleg tudta, hogy nem lesz akkora következménye. Ebben az évadban csak ez volt a bajom, hogy Sherlock nem volt annyira okos mint az előzőekben. Mindegyik részben volt valami amit nem tudott megoldani. Elsőben, bombán van kikapcsoló. Nyilván. 2.ban a zuhanyzós eset, és aztán ez. Egyedül ez nem jött be, de minden más igaz, szóval még mindig a 2. évad a király, de ez 3. jobb volt számomra mint az első.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezért vagy azért, de Sherlock a regényekben, novellákban sem tud mindig, mindent megoldani.

 

Sőt, több ízben is bebizonyosodik, hogy vannak korlátai, például a novellában Adler túljár az eszén - valójában, bár ez a kedvenc epizódom, ez az apró momentum nem tetszik, hiszen eredetileg Holmes pont azért "szeretett bele" Adlerbe, mert az képes volt ésszel legyőzni.

Például Az öt narancsmag című novellában meg is hal egy ember, csak mert Holmes elkésik. Mellesleg ebben jegyzi meg, hogy "eddig négyszer győztek le. Háromszor férfiak, egyszer egy nő."

Ami meg Magnessun megölését illeti, hát kérem, egy ember megölése is lehet felülkerekedés. A gyilkosságot nem arra alapozta, hogy majd Mycroft kimenti - az a mentőöve volt -, arra alapozta, hogy Magnessun csak így állítható meg. Az az ember halálos veszedelem volt mindenkire nézve, viszont törvényes úton esélytelen lett volna elkapni. Hiszen nem voltak kézzel fogható bizonyítékok ellene, lényegében minden, ami bűnösségét bizonyította, elméletben létezett. Mindezt pedig egy olyan ember kezébe adták, aki újságíró. Jómagam a majdvalamikoregyszer megjelenik regényemben egy ugyanilyen embert állítottam be főszereplőnek, aki ugyanilyen gátlástalan rohadék, csak ő a jó oldalon harcol (vagy sem, ki tudja? :evil: ). Az információ a mai társadalomban sokkal veszélyesebb fegyver, mint az atombomba, egy olyan ember kezében, aki pedig mindent publikussá tehet, a világ ura lehet. És Magnessun jól mondta, még csak bizonyítania sem kell. Egy ilyen ember, aki ilyen hatalommal bír, csak akkor állítható le, ha van ellene valami, vagy megölik. De ez az erkölcsiséghez oly görcsösen ragaszkodó, amúgy erkölcstelen társadalom ezt is elítélné, annak ellenére, hogy a fél világ alig várja, hogy meghaljon az ember, aki zsebben tartja őket. Jó példa erre a miniszternő vagy mi a fene volt. Valószínűleg ezer hálát adott istennek, hogy Holmes megtette, amire mindenki vágyott, de azért el nem engedné. Pedig Holmes nem gyilkolt meg senkit. Megölt valakit önmaga és "családja" védelmében, plusz teljesítette hazafias kötelességét. Csak, mint a kiváltott visszás érzelmek is mutatják, a mai társadalmi normákba ez nem fér bele, annak ellenére, hogy mindenki erre vágyott és az a pali mindenkit veszélyeztetett.

És ez Sherlock győzelme, egy olyan intellektuális cselekedet, amely tettben manifesztálódott. Magnessun abban a hittben élt, hogy amiért ő intellekutálisan olyan mérhetetlen csúcsokon ücsörög, hogy még Homles-t is legyőzte, és eme csúcsra még Mycroft és a törvény sem érhet föl, senki sem, ami azt illeti, hopp, Holmes lerántotta. Bebizonyította, hogy ő sem érinthetetlen. Valahol ez az ellentéte volt annak, amit Moriarty csinált. Akkor Holmes nem számolt egy golyó lehetőségével, azt hitte, hogy Moriarty csak szellemi párbajban akar győzedelmeskedni. Pedig nem.

Tehát, Sherlock előtt volt egy közveszélyes őrült, aki bárkit, bármikor elpusztíthatott. De törvényes módja nem volt, hogy elkapja. Az egyetlen intellektuális megoldás a végső megoldás: halál. Mert bármilyen barbár is ez a megoldás, ez is lehet egy megoldás. És a regényekben Moriarty professzornál is ezt választotta, hasonló okokból (Moriarty szellemileg egyenlő volt vele, így képtelen volt Sherlock bizonyítékot találni ellene). Megjegyzem, Magnessun karaktere sokkal közelebb áll az igazi Moriarty professzorhoz, mint az a pszichopata, aki ebben a sorozatban viseli eme nevet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.