Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Veronica Mars - sorozatzáró film! - Rob Thomas-nak sikerült végre tető alá hoznia ezt a lezárást így 7? év után azt hiszem. Elindított egy Kickstarter projectet, hogy be tudja fejezni az egyik legszerethetőbb sorozatot, amit sajna a 3. évad végén, elég hirtelen, elkaszáltak. A rajongók még ennyi idő elteltével is szeretik a sorozatot, és kb pár nap alatt össze is jött a 2 millás forgatási költség. És a végeredmény azt hiszem egy hamisítatlan VM rész lett, ami egyben remek lezárás is, vagy inkább folytatási alap? Ki tudja. Mindenesetre összeszedtek mindenkit akit lehetett, és feltűnt a 3 évad során, szóval jó volt látni a régi arcokat, hogy mivé is lettek. Történet egyszerű, Logan - szokásához híven bajba kerül, és csak Veronica tud rajta segíteni, aki már évek óta nem foglalkozott magánnyomozással. Maradt a csípős humor, remek fordulatok, szerelmi élet, akció és rengeteg kikacsintás a régi évadok felé, illetve a szereplők magán dolgaiból is bekerültek dolgok. Sőt még egy filmsztárt is meg tudtak győzni hogy cameozzon. :D Talán az eleje kicsit lassú volt, és rengeteg arcot is sikerült elfelejtenem, de még így is nagyon élveztem az egészet, és még most is sajnálom, hogy akkor vége lett a sorinak, mert bár nem a legjobb, de talán az egyik szerethetőbb,mint azt az elején már írtam. Kristen Bell pedig még mindig gyönyörű! :)8/10.

veronica-mars-movie-poster.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strike Back - Válaszcsapás 2. évad - Nagyon tökös sorozat. Kicsit, - vagyis nem is kicsit, - változott az első évad után, de nem mondom, hogy ez rossz változás lenne. Eltűnt belőle az angolosság, és felváltotta az amerikai hatásvadászat, rengeteg lövés/ölés, szex - minden részben legalább egy meztelen nő, - és hát humor és beszólások minden mennyiségben. Rettentő szórakoztató az egész, nincsen benne egy pillanatra sem holt járat, és hát az évadzáró Budapesten játszódik, és tényleg Budapest, nem oroszország vagy bukarest. :) Nem mondom, hogy nem hiányzik az első vad felállása, másképp is megoldhatták volna, de nem is bánom, mert talán bár az első évad stílusosabb, a második szórakoztatóbb, mert mi kell egy pasinak, ahogy Clay mondta a Sons of Anarchyban: Harc és punci. :D

Mindenképpen ajánlom és kíváncsi vagyok a folytatásra, hogy tudják e ezt a szintet tartani: 9/10.

Strike+Back.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strike Back - Válaszcsapás 2. évad - Nagyon tökös sorozat. Mindenképpen ajánlom és kíváncsi vagyok a folytatásra, hogy tudják e ezt a szintet tartani: 9/10.

 

 

Szerintem nem, egy picit a harmadikra visszaesik, aztán a negyedik megint jó lesz. Ha a Te 9/10-edből indulunk ki, akkor se megy 8 alá... :)

 

Örülök, hogy tetszik!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem, egy picit a harmadikra visszaesik, aztán a negyedik megint jó lesz. Ha a Te 9/10-edből indulunk ki, akkor se megy 8 alá... :)

 

Örülök, hogy tetszik!!

Amúgy tényleg nem lehet összehasonlítani az első évaddal, így nem is próbáltam. Szinte egy teljesen más habitust kapott, szóval úgy álltam hozzá, és bejött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eheti The Walking Dead elég durva volt. Nem látvány, inkább történet terén...

 

...azért egy élő kislány kivégzése nem gyenge húzás. Magamról nem tudom elképzelni, hogy képes lennék ilyenre, még akkor se, ha a rossz lehetőségek közül ez volt a legkevésbé az. Mert sajnos nagyon rosszul volt bekötve nála valami, ennyi erővel pedig a többieket is bármikor megölhette volna, mint szerencsétlen testévérét. Ha pedig elengedik, más embereket sodornak veszélybe. Szóval, megértem Carol tettét, de elég rideg jelenet volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

 

Ebben a helyzetben valóban nem volt más lehetőség, elvégre egy pszichológushoz nem tudják bedugni a lányt. Dupla dráma, hogy Carol karolta fel a két kislányt, és végül ő maga vetett véget az egyikük életének.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

 

Látom mindenkit megdöbbentett a kiscsaj kivégzése, engem sajnos nem mert elolvastam a képregényt az aktuális fejezetig, így lényegébe lelöttem a poént magamnak de sebaj :D Abban is ugyan ez a szituáció volt és ott is sajnos meg kellett ölni, csak ott az egyik kisfiút. Egyébként ha ezt bele merték rakni akkor elkövetkezendő évadokban itt nagyon cudar dolgok történnek majd amin mindenki lefog hidalni szerintem :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

 

Látom mindenkit megdöbbentett a kiscsaj kivégzése, engem sajnos nem mert elolvastam a képregényt az aktuális fejezetig, így lényegébe lelöttem a poént magamnak de sebaj :D Abban is ugyan ez a szituáció volt és ott is sajnos meg kellett ölni, csak ott az egyik kisfiút. Egyébként ha ezt bele merték rakni akkor elkövetkezendő évadokban itt nagyon cudar dolgok történnek majd amin mindenki lefog hidalni szerintem :D

 

Mire gondolsz konkrétan? Mert nekem megvan minden magyarul megjelent képregény (1-7. kötet), de ilyenre nem emlékszem. Vagy angolul olvasod, és ez a későbbiekben van? :) Egyébként örülök neki, hogy a sorozat továbbra is lelkesen követi a képregénysorozatot a főbb dolgok terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire gondolsz konkrétan? Mert nekem megvan minden magyarul megjelent képregény (1-7. kötet), de ilyenre nem emlékszem. Vagy angolul olvasod, és ez a későbbiekben van? :) Egyébként örülök neki, hogy a sorozat továbbra is lelkesen követi a képregénysorozatot a főbb dolgok terén.

 

Megszereztem angolul az aktuális számig és úgy olvastam el. Egyébként alap angollal is simán olvasható, nem nyelvészprofesszoroknak készült szóval nem akarsz várni akkor nekikezdhetsz te is. Idehaza még csak a 7. kötetnél vannak míg USA-ban már a 21.-nél, a sorozat 9-10. körül jár. Leírhatom ide mikre gondolok de csak akkor ha tényleg akarod, de nagyon spoilerezni nem fogok nem akarom elrontani. :) Pedig mennyi minden fog történni, hajaj... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

p9205d5oy1b29xirjf.jpg

 

 

Da Vinci démonai S1

 

 

Az első mondat, ami kiszakadt belőlem az utolsó rész utolsó perce után: „Menjetek a pi***ba!!!” Már megint csak egy jókora seggberúgást érdemelnének a showrunnerek, hogy úgy fejezték be ezt az évadot, ahogy. Mondjuk nem újdonság, láttam már autóbalesettel, félbehagyott akasztással, vagy félbehagyott szökéssel is befejezni évadokat – de igazából sosem szerettem meg ezt a fajta módot. Szemét egy dolog…

 

Ez egy is egy Starz sorozat, akárcsak a Spartacus volt. Ez nagyjából meg is határozza stílusát, kép világát, erőszakosságát, erotikuságát. Mégis, sokkal lágyabb annál, a 18+ os jelenetek messze nem annyira öncélúak, és erőltetettek, mint ott. A DaVinci démonai S1 1477-ben kezdődik, Firenzében. Leonardo (továbbiakban Leo) még csak szárnyait bontogatja, az első évad tulajdonképp ismerté válásának története – megspékelve rengeteg olyan dologgal, ami miatt a sorozat átlépi a történelmi hűség szabta kereteket és inkább egy történelmi háttér előtt zajló fantasyvá válik.

 

Az évad minimum három síkon mozog, minimum három síkon varázsolhatja el az arra fogékonyakat. Az első szín - s talán sajnos a hangsúlyosabb is -, a történet ágya, a korrajz. A Da Vinci démonai S1 nem más, mint a Medici és a Pazzi család hajdani valós és álnok harca a város irányításának megszerzéséért (néha még a címszereplőt is beáldozva ennek). Akit érdekel ez a kor, az csemegézhet: zseniálisan megcsinált középkor, annak minden kettősségével együtt. A gazdagság és szegénység, a pompa és mocsok kontrasztja szinte lefolyik a képernyőről, a város bigottsága és bujasága kegyetlenül jól átjön a figurákon, a művészet és az erotika összefonódása, a katolikus hatalom erőszakossága (különösen a fináléban) és álszentsége is parádésan van ábrázolva.

 

A második sík egyértelműen a címadóé, amit azonban rögtön ketté is választatunk: egyrészt a hitelesebb, életrajzi kötődésű dolgokra, másrészt természetesen a fantasy világra.

Da Vinci korának egyik legnagyobb polihisztora volt, egy végtelenül okos művész (bizonyos értelemben pedig talán bolond is), az ő valós életéből átemelt eseményeket szőtték bele a történetbe. Művészileg még csak rajzolgat, nem fest, inkább feltalálásai, hadmérnöki tevékenysége áll a középpontban. Ezek a képkockák, valós események zseniálisan vannak beleillesztve a cselekménybe, mint ahogy a szodómia (megtörtént) vádja is. A figura és sorozat másik énje – ami nekem talán a legjobban bejött – az a misztikum, a titkos kincsek utáni kutatás, megfűszerezve az egyházi bírálattal. Utóbbi számomra csupán sűrű bólogatást eredményezett, előbbi azonban tátott szájjal bámulandó kalandot hozott a nappaliba: Leo kutatása a Levelek könyvéért pont annyi rejtélyt és misztikumot tartogat, amennyi sikeresen átsegít az évadon, sőt, a legnagyobb bajom talán pont az, hogy önmagában ez a szál néha háttérbe van nyomva a Róma vs. Firenze mérkőzés miatt. Pedig milyen jó kis kalandok vannak itt!! Én egyébként nem bántam volna, ha könyv utáni hajsza, a török mágussal hangsúlyosabb az évadban – mert hiába történtek e szálban a leghajmeresztőbb és hiteltelenebb kalandok (pl. Transzilvánia) , nekem mégis csak ez lett volna a lényeg...

 

 

Ha valaki kíváncsi picit jobban kifejtve az értékelésre, a teljes, cenzúrázatlan írást megtalálhatja itt: :)

 

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t11p413-r2-d2-irasai

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy kérdezz-felelek esemény Robert Kirkman-el a Walking Dead-ről, kiderült egy-pár dolog:

 

Sorozat:

 

- 7. évad biztosan lesz

- 4. évad végére akkora cliffhangert ígér, hogy alig fogjuk kibírni az 5. évadig

- Megvan az esélye egy testvér sorozatnak ami a világ egy másik felén játszódik majd, teljesen új karakterekkel

- Kiderülthet hogy mi történt a Woodbury-i túlélőkkel

- Sorozat első évadában láthattunk zombikat köveket használni és ajtókilincset nyomogatni ami azóta nem volt. Ennek oka hogy azok még friss zombik voltak, mozgékonyabbak stb.

- Ha Kirkman írta volna a sorozat epizódjait akkor még mindig a 2. szezonnál tartanánk :D

- Amiért nagyon mérges az az, hogy az 1. évadban a CDC kutató Jenner elmondta hogy Párizsban is volt egy hasonló víruskutató intézet akikkel kapcsolatban volt. Ez azért nem tetszik neki mert nem szerette volna ha a karakterek bármi információhoz jutnak a külvilággal kapcsolatban, így a depressziós hangulat kissé feloldódott

- A sorozat nem fogja egyhamar utolérni a képregényt (gyorsabban készül el egy kötet mint 2 évad) így nem áll fent az a veszély mint a Trónok Harcánál

 

Képregény:

 

- Képregényt biztosan megírja a 300.-ik számig (most tart a 123.-nál), de mivel nagyon élvezi lesz az még több is

- Hogy mi történik a többi országban (például Kanada, Mexikó mert az szomszédos az USA-val), egyelőre csak akkor tudjuk meg ha a karakterek eljutnak oda

 

Egyéb:

 

- Nagyon sajnálja a Survival Instinct játékot, de mivel az AMC adta a jogot az Activision-nek így sok köze nincs hozzá, viszont a Telltale félét nagyon szereti

- A Survival Instinct, bár Kirkman nagyon szeretné az ellenkezőjét (nem a történet hanem a minőség miatt), a sorozat kánonjának számít, azaz tekinthető Daryl-ék előtörténetének.

- Jay Bonansinga-val közösen írt több könyvet a Kormányzó előéletéről és életéről mielőtt Rick csapatával összefutott volna (1. kötet már itthon is megjelent), a jövőben több karakter is kap majd hasonlót

- Szereti a Star Wars-ot de képregényt/könyvet nem írna hozzá (még)

 

Végére egy Herschel rap:

 

http://www.youtube.com/watch?v=E0aIYlj_7lU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy totál random megjegyzés: a sorozatjunkie ha hírekről van szó általában meglehetősen hiteles és naprakész forrásnak tűnik, de hogy a Trónok harcában mennyire nem képesek tartani a lépést a fejleményekkel az egészen meglepő. Minden Trónokos hír-összefoglalóban legalább egy oltári nagy marhaság szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kormányzóról valójában már a 3. kötet is megjelent itthon.

 

TWD s04e14:

 

 

Az írók nagyon merészek voltak, és ennek kimondottan örülök. Carol döntését megértem, a kislánynak meg kellett halnia, menthetetlen volt. A kisebbik lányt sajnáltam, ő nagyon aranyos volt. :( Mióta a szereplők elhagyták a börtönt a sorozat színvonala nagyságrendekkel emelkedett. Akár egy egész évadon keresztül el tudnám nézni a vándorlásukat, még akkor is, ha jobban belegondolva meglehetősen filler epizódokról van szó. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy kérdezz-felelek esemény Robert Kirkman-el a Walking Dead-ről, kiderült egy-pár dolog:

Köszi szépen a híreket, biztatóak :)

 

TWD s04e14:

 

 

Az írók nagyon merészek voltak, és ennek kimondottan örülök. Carol döntését megértem, a kislánynak meg kellett halnia, menthetetlen volt. A kisebbik lányt sajnáltam, ő nagyon aranyos volt. :( Mióta a szereplők elhagyták a börtönt a sorozat színvonala nagyságrendekkel emelkedett. Akár egy egész évadon keresztül el tudnám nézni a vándorlásukat, még akkor is, ha jobban belegondolva meglehetősen filler epizódokról van szó. :)

 

 

Egyetértek, remek részeket láthattunk, még ha akcióban kevés részünk volt is. Jók ezek a karakterközpontú epizódok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a könyvek újraolvasására nincs időm, elkezdtem nézni a Trónok Harcát az első évadtól. Eddig nagyon tetszetős. Csak azt tudnám, hogy hogy az ördögbe lehet az, hogy rossz verziójú felirat esetén folyamatosan csúsztatnom kellett manuálisan a feliratot? Az elején 3 másodperccel jött később, az utolsó percben pedig 120 másodperccel. Ez hogy az ördögbe lehetséges? Ha ugyanazok a jelenetek voltak végig, hogy lehet 2 perccel rövidebb a másik verzió??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a könyvek újraolvasására nincs időm, elkezdtem nézni a Trónok Harcát az első évadtól. Eddig nagyon tetszetős. Csak azt tudnám, hogy hogy az ördögbe lehet az, hogy rossz verziójú felirat esetén folyamatosan csúsztatnom kellett manuálisan a feliratot? Az elején 3 másodperccel jött később, az utolsó percben pedig 120 másodperccel. Ez hogy az ördögbe lehetséges? Ha ugyanazok a jelenetek voltak végig, hogy lehet 2 perccel rövidebb a másik verzió??

Senkinek sincs ötlete?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senkinek sincs ötlete?

Én régen elég sokat feliratoztam, de ezt én sem vágom. :S

Van olyan hogy jelenetek között van egy vágás, és az néha hosszabb vagy rövidebb mint egy másiknál. Vagyis ahol reklám lenne. Talán ez lehet.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régen elég sokat feliratoztam, de ezt én sem vágom. :S

Van olyan hogy jelenetek között van egy vágás, és az néha hosszabb vagy rövidebb mint egy másiknál. Vagyis ahol reklám lenne. Talán ez lehet.

Igen, de ebben a verzióban, amit nézek, nincs reklám (se vágás), és pláne nem úgy, hogy 10 másodpercenként 1 másodperc hátrányt összeszed...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strike Back - 3. évad - Ahogy R2 is írta, ez az évad tényleg egy kicsit gyengébb lett mint az előző, de az annyira jó volt, -számomra- hogy nehéz lett volna annál jobban csinálni. Persze ez az évad se volt rossz, csak egy kis minőség visszaesés történt. Minden maradt amúgy a régiben. Humor, akció minden mennyiségben és hát most sincs senki biztonságban. Az ellenségeket vszont szerintem itt jobban lehet utálni, mint az előzőben, de a lezárása meg nem sikerült olyan jóra, nem úgy kapták meg szerintem a büntetésük a gonoszok, ahogy kellett volna. Összességében még mindig nagyon szórakoztató a sorozat, és már nézem is a folytatást! :)

7/10. - Ja és imádom hogy tele van GoTos szereplőkkel a sorozat, de rengeteg más sorozatból is tűnnek fel színészek. :) Pl Oz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a könyvek újraolvasására nincs időm, elkezdtem nézni a Trónok Harcát az első évadtól. Eddig nagyon tetszetős. Csak azt tudnám, hogy hogy az ördögbe lehet az, hogy rossz verziójú felirat esetén folyamatosan csúsztatnom kellett manuálisan a feliratot? Az elején 3 másodperccel jött később, az utolsó percben pedig 120 másodperccel. Ez hogy az ördögbe lehetséges? Ha ugyanazok a jelenetek voltak végig, hogy lehet 2 perccel rövidebb a másik verzió??

Más a képkocka/másodperc Amerikában és más nálunk. Ha rossz feliratot szedsz le akkor folyamatosan tolódik el (HBO-n sosincs reklám tehát az tuti nem okoz zűrt).

Egyébként hanyadik résznél vagy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti Célszemély nagyon ott van a szeren. Ideje volt már egy ilyen résznek.

Egyetértek, remek rész volt.

 

Vasárnap 4. évad finálé, vajon mire utalt Kirkman ami olyan horderejű lesz hogy agyunkat eldobjuk? :)

Nem ismerem a képregényeket, ezért nincs különösebb ötletem, de ez a lenti kép nagyon jó. Mindjárt utána is nézek a mai epizódnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más a képkocka/másodperc Amerikában és más nálunk. Ha rossz feliratot szedsz le akkor folyamatosan tolódik el (HBO-n sosincs reklám tehát az tuti nem okoz zűrt).

Egyébként hanyadik résznél vagy?

Harmadik és nagyon tetszik! Ez tehát a megoldás. Volt egy sejtésem, hogy valami ilyesmi lesz, de sajnos ehhez a verzióhoz nincs magyar felirat. :( Azt hiszem, le kell töltenem újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.