Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel a sorozatban nagyon sok a kulturális, történelmi stb. utalás, illetve a valóságnban élt személyek, ezért én minden rész után igyekeztem utána nézni a korszaknak.

 

 

Masseriát 1931-ben nyírták ki, így valóban, jó pár évet ugrott a cselekmény az előző évadhoz képest.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a vége felé neki is voltak húsvér kapcsolatai, például Marcy unokahúgával, Amberrel. Persze, ettől függetlenül nem ez volta a jellemző rá. Viszont Bud volt a legokosabb és legsikeresebb a családban pénzügyekben, szóval ezért is furcsa lenne, ha hirtelen családfő lett és apjához hasonló vesztes. Valahogy az ő jövőjét pont úgy képzeltem, hogy mivel a nőkkel sosem volt sikere, pénzügyileg lesz az (ellentéte Alnek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár mindkét színésznek van most saját sorozata, szerintem pár epizód erejéig simán visszaugranának. Egy ilyen sorozatnál erre valószínűleg minden néző már az elején számít, és szvsz nagy csalódás lenne, ha nem tűnnének fel. Én tuti végig azt várnám, hogy mikor lép be Al nagypapa Budék ajtaján és jön a nyitás: ma bejött egy kövér nő a cipőboltba. Azt kérdezte, van-e neki való cipő. Mondom neki, az nincs, de van pár csónakunk a raktáron. :D

Ugyanígy Kelly sem maradhatna ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis adalék a Boardwalk Empire kedvelőinek. Így néztek ki a gengszterek a valóságban. (Maranzano mondjuk pont nem szerepel az összeállításban, de Luciano, vagy Masseria igen. Sőt Vito Genovese, Joe Bonano biztosan feltűnik majd a továbbiakban, de Frank Costello, Joe Adonis, Joe Profaci és Carlo Gambino is nagyon valószínű.)

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis videó :) Tudnál ajánlani honlapot, ahol viszonylag részletesen lehet olvasni a korszakról/témáról?

Első részhez:

 

Nem is írtam korábban, hogy sajnálom AR "kikerülését" a sorozatból, mekkora fazon volt!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis videó :) Tudnál ajánlani honlapot, ahol viszonylag részletesen lehet olvasni a korszakról/témáról?

Első részhez:

 

Nem is írtam korábban, hogy sajnálom AR "kikerülését" a sorozatból, mekkora fazon volt!

 

 

Igazából most így elsőre inkább egy könyvet ajánlanák (az írójára már nem emlékszem én anno könyvtárból vettem ki), az volt a címe, hogy Cosa Nostra. Abból sok mindent meg lehet tudni a maffiáról. Egyébként a wikipédiás oldalakon szinte mindent meg lehet tudni a karakterekről, ha kifejezetten ez a New York-i konfliktus érdekel, akkor a 'Castellammarese War'-ra keress rá, de ha nem szereted a spoilereket, akkor majd csak az évad után. Nem véletlenül volt ez a neve és lesz még itt egy nagy showdown, úgyhogy nem akarom 'lelőni' :D a poént.

 

 

 

Azt már akkor lehetett tudni, hogy Rothstein nem fog szerepelni többet, mikor mondták, hogy 7 évet fognak előreugrani a történettel (ő meg közben meghalt). Szintén időközben távozott (az élők sorából) Frankie Yale, akit csak megemlítettek (az ő gyilkosaira például sohasem derült fény). Amit sajnálok még az időugrás miatt, hogy a Chicagói vonalon kimaradt az egyik legnagyobb esemény, a leszámolás a két oldal között (Capone vs. az írek). A Valentin-napi mészárlást sem láthattuk, ami részben Capone vesztét okozta. Egyébként valamilyen maffiával kapcsolatos oldalon olvastam erről a jegyzőkönyvről, miszerint a Valentin-napi mészárlás egyik áldozatával esett meg, hogy kb. 16 golyó volt a testében, de még élt... és mikor a rendőr megkérdezte, hogy ki lőtt rá, azt mondta, hogy senki. Ez foglalja össze az Omertá - "a hallgatás törvénye" - igazi esszenciáját, hogy nem adták ki még az ellenségeiket sem a rendőröknek, hanem mindent egymás között akartak elintézni a bandák.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, köszi :) Utána nézek a könyvnek. Oké, majd a sorozat vége után kutatgatok.

 

Amúgy az itt spoilerbe tett részt még nyugodtan elolvashatod, mert az arra világít rá, ami már megtörtént (csak az időugrás miatt kimaradt), nem arra, ami még ezután fog. ;)

 

Wilde:

 

Yale a sorozatban is szerepet kapott, rögtön a pilot epizódban ő ölte meg Colosimo chicagói főnököt, Torrio elődjét. :)

 

 

Tudom, azért írtam bele, hogy ő is szerepelt, csak aztán az időugrás miatt idő közben kikerült a sorozatból. Egyébként a valóságban ő volt Capone főnöke New Yorkban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az itt spoilerbe tett részt még nyugodtan elolvashatod, mert az arra világít rá, ami már megtörtént (csak az időugrás miatt kimaradt), nem arra, ami még ezután fog. ;)

Köszi, elolvastam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 8x4 - Tetszett a rész, és bár nem lesz új Silence vagy Weeping Angel kaliber számomra, a vége nagyon erős lett, és alig várom, hogy holnap újra megnézzem. Tetszik hogy Clara sokkal többet szerepel a részekben, de az új szereplőt még kicsit szoknom kell, mert fura. :D Holnap majd írok róla szerintem hosszabban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 8x04 - Röviden: nekem nagyon bejött! Kifejezetten eredeti volt. Ennél többet nem is merek mondani, mert félek még akaratlanul is spoilerezni kezdek.

 

Sokkal jobban az összehang a mostani Doki és Clara között, és mintha sokkal több szerepet is kapna, és tényleg egyre jobban impossible girl. Ezzel, hogy ott volt a legfiatalabb dokinál, akit szerintem eddig mutattak, és ő súgta a fülébe, hogy milyen is legyen, nagyon komoly volt. ÉS főleg az, hogy nem hoztak létre megint egy szuperszörnyet, hanem kiderült hogy nem is volt semmi. :D Legalábbis nekem ez jött le. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Sokkal jobban az összehang a mostani Doki és Clara között, és mintha sokkal több szerepet is kapna, és tényleg egyre jobban impossible girl. Ezzel, hogy ott volt a legfiatalabb dokinál, akit szerintem eddig mutattak, és ő súgta a fülébe, hogy milyen is legyen, nagyon komoly volt. ÉS főleg az, hogy nem hoztak létre megint egy szuperszörnyet, hanem kiderült hogy nem is volt semmi. :D Legalábbis nekem ez jött le. :)

 

 

Nekem ez tetszett a legjobban az egészben. Végig élveztem a részt, de közben az járt a fejemben, hogy az egész kártyavárként fog összeomlani amikor a végén megint előkerül egy újabb gigaerős szörny. Ráadásul egy olyan ami első hallásra a Csend koppintása lesz.

És helyette kiderült, hogy nincs semmiféle szörny. Ráadásul Clara látogatása fix pont volt, hisz semmit nem kavart meg hogy odament a gyerek Doktorhoz, sőt eleve el se indulnak ezen a kalandon, ha nem lett volna ez a gyerekkori élménye. Külön tetszett hogy kiderült: a War Doktor abba a pajtaszerű épületbe vitte a tömegpusztító gépet, ahol gyerekként sírdogált

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.