Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos ez a Doctor Who-epizód tényleg elég gyenge lett. (Az évad leggyengébbje címért mondjuk nálam az évadnyitó is komolyan versenyez, mert az első harmada nagyjából úgy működésképtelen, ahogy van. De azt legalább a középső harmada megmenti, és a végére nagyon jó lesz.)

Az epizód címe és több eleme William Blake munkásságra utal, akit ma már az egyik legjelentősebb romantikus költőnek és festőnek tartanak számon, bár a saját korában (1800-as évek első fele) nem örvendett nagy elismertségnek. Én nagyon szeretem a verseit, a képeit és a világlátását is, pl. az ilyen mondatait:

 

"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, infinite." (Ha az érzékelés ajtói megtisztulnának, minden úgy tűnne fel az ember előtt, amilyen valójában: végtelennek.)

 

Innen választották Jim Morrisonék az együttesük nevét (The Doors).

 

Blake egyik leghíresebb műve "Az ártatlanság és tapasztalás dalai", nagyrészt ez inspirálta ezt az epizódot. A verseskötetet saját maga illusztrálta, itt egy oldal belőle.

 

Egyik legismertebb festménye:

 

ancient.jpg

 

 

Az epizód címe A tigris című vers második sora:

 

 

 

 

Tiger, tiger, burning bright

In the forests of the night,

What immortal hand or eye

Could frame thy fearful symmetry?

 

In what distant deeps or skies

Burnt the fire of thine eyes?

On what wings dare he aspire?

What the hand dare seize the fire?

 

And what shoulder and what art

Could twist the sinews of thy heart?

And when thy heart began to beat,

What dread hand and what dread feet?

 

What the hammer? what the chain?

In what furnace was thy brain?

What the anvil? What dread grasp

Dare its deadly terrors clasp?

 

When the stars threw down their spears,

And water'd heaven with their tears,

Did He smile His work to see?

Did He who made the lamb make thee?

 

Tiger, tiger, burning bright

In the forests of the night,

What immortal hand or eye

Dare frame thy fearful symmetry?

 

Kosztolányi fordítása:

 

Tigris, tigris, csóvafény

Éjszakáknak erdején,

Mily kéz adta teneked

Szörnyü és szép termeted?

 

Mily mélyben, ég-tájakon

Izzott a szemed vakon?

Volt tüzét felkapni vész?

Volt-e megragadni kéz?

 

Szived izmait mi csel

És mi váll csavarta fel?

És mikor vert, volt erő,

Kéz-láb, dacra vakmerő?

 

Volt pöröly? és lánc-e, több?

Mily kohón forrt a velőd?

Volt üllő? volt vad kapocs,

Gyilkos présével dacos?

 

Hogy a csillagfény kigyult

S az ég nedves könnye hullt,

Rád mosolygott Alkotód?

Ki bárányt is alkotott?

 

Tigris, tigris, csóvafény

Éjszakáknak erdején,

Mily kéz adta teneked

Szörnyü és szép termeted?

 

 

Ezért jelenik meg az epizódban egy tigris. Az egyik vers címe pedig (ami a linkben is látszik): Little girl lost - ez az epizód egyik központi motívuma, és a vers címe el is hangzik a Doktor szájából. A fák burjánzása

 

mint védő motívum szintén összhangban van Blake misztikus világképével, amelyben az ártatlan lényeket (amilyen egy gyermek) a természet minden ereje védi a gonosztól.

 

 

Utalásokból tehát van bőven, de ebből valami jobbat is ki lehetett volna hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna ez akkor sem jött át a részből. :S Legalábbis nekem nem.

Talán ez lesz az egyetlen rész amit nem nézek meg másodszorra is.

 

Blacklist - 1. évad - Nem igazán érdekelt a sorozat, amíg a nagybátyám nem mondta, hogy csak kezdjem el nézni, mert remek szórakozás, és teljesen igaza lett. James Spader aka Daniel "stargate" Jackson, ez iszonyú brutál karaktert hoz. Az FBI egyik legkeresettebb bűnözőjét, aki az első részben önként feladja magát. Persze nem lehet tudni miért, de segíteni akar az FBI. Van egy listája, amin az összes ismert és keresett bünöző megtalálható, és apróbb szívességekért cserébe, ő segít az FBInak előkeríteni őket. Persze csomó titok és rejtély van a karakter mögött, amik szépen lassan kiderülnek. Csavaros, akicódús, és brutális. Picit Bárányok hallgatnak feelinge van az egésznek, mivel bevonnak egy fiatal FBIos nőt, akit Reddington kér, és csak vele hajlandó dolgozni. Az átívelő szál is érdekes, és robban a végén, de az egyes részek, az ügyek, az ellenfelek akik rajta van a feketelistán, szuperül felépített gonosztevők. Mindegyik nagyon egyedi, és ezért is volt jó nézni.

7/10 az évad.

the-blacklist-5240769d55646.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet kell értenem, nem volt valami erős epizód, de összességében eddig ez az évad szvsz nagyon jó. Bár gyenge filler ide vagy oda én nem haragszom az epizódra egyáltalán. Egy percig sem éreztem, hogy ezt ki kell kapcsolnom.

 

A finálé előzetes meg, huhh!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Constantine 1x01

 

Ez eddig csalódás, némileg többet vártam a címet ismerve. Ezt a heti "démonűzés + mellé egy főszál" dolgot már egyébként is alaposan ellőtte a Supernatural, nem tudom, itt mennyiben fog újat nyújtani... a sztori nem túl érdekes, a karakterek kb. semennyire nem fogtak meg, a vágás meglehetősen siralmas, egyedül az effektek voltak valamivel jobbak az előbb említett sorozatnál, de tudtommal az NBC tehetősebb csatorna a CW-nél. Összességében nem reménytelen, de semmi extra. Na mindegy, pár részt még adok neki, addig bizonyíthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Constantine 1x01

 

Ez eddig csalódás, némileg többet vártam a címet ismerve. Ezt a heti "démonűzés + mellé egy főszál" dolgot már egyébként is alaposan ellőtte a Supernatural, nem tudom, itt mennyiben fog újat nyújtani... a sztori nem túl érdekes, a karakterek kb. semennyire nem fogtak meg, a vágás meglehetősen siralmas, egyedül az effektek voltak valamivel jobbak az előbb említett sorozatnál, de tudtommal az NBC tehetősebb csatorna a CW-nél. Összességében nem reménytelen, de semmi extra. Na mindegy, pár részt még adok neki, addig bizonyíthat.

Ezt olvasd el, talán írnak valami okosat. Én nem fogom nézni amúgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód címe és több eleme William Blake munkásságra utal, akit ma már az egyik legjelentősebb romantikus költőnek és festőnek tartanak számon, bár a saját korában (1800-as évek első fele) nem örvendett nagy elismertségnek.

Köszönöm, hogy leírtad az utalásokat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbiakból az derült ki, hogy van pár ember, akit érdekel az új Trónok harca évad forgatása, de kevesen követik naprakészen. Remélem még mindig ez a felállás, mert írtam egy hosszabb összefoglalót arról, hogy hol tartanak most az ötös évad felvételei és mik a legújabb fejlemények :)

 

 

 

-Most már biztos, hogy a legdurvábban a Vas-szigeteki szál lesz megvágva. Abban a formájában ahogy az utolsó két könyvben szerepel nem lesz benne a sorozatban. Könnyen lehet, hogy az új évadban egyetlen új Greyjoy se fog szerepelni.

 

-Casting hírekből tudni, hogy lesznek beválogatott "vadszereplők", akik hadi terveket fognak meghányni-vetni néhány főszereplővel... valszeg Stannis-el. Hogy Stannis kit fog megtámadni az viszont rejtély. Egyelőre az északi szál az egyetlen olyan ami nehezen akar körvonalazódni. Az biztos hogy látni fogunk egy csatát (azt amit eredetileg Izlandon akartak felvenni), de nem tudni hogy Stannis máris megtámadja a Boltonokat vagy csak néhány vas-szigetekit aláz le, hogy bizonyitsa rátermettségét az északi uraknak...

 

-Kapunk egy új thenn vezetőt (ők a kopasz, kannibál vadak). Loboda lesz a neve

 

-Hivatalosan is meg lett erősitve, hogy az ötös évadban lesznek elemek, amik a hatos könyvből lettek beemelve. Ebből az egyik az Arya-szál évad végi zárása lesz. Csak az olvassa el a spoilert, aki nem bánja ha lelövöm a poént

 

az évad végén Mace Tyrell Braavosba utazik, hogy tárgyaljon a Vasbankkal. Az egyik testőre az a Meryn Trant lesz, aki megőlte Syrio-t. Arya ki fogja nyirni és ezzel egy újabbb nevet húzhat ki a listájáról. Hasonló történik a hatos könyvből kikerült Mercy fejezetben is, csak ott Arya Raff-ot öli meg

 

 

-Dany esküvőjén Tyrion nem az arénában hanem a pódiumon fog állni! Egyelőre csak tippek vannak, de valszeg Tyrion Hizdahr szolgája lesz. Akárhogyis ez szerintem remek változtatás. Frusztráló az ötödik könyvben hogy az első oldaltól várja az ember hogy Tyrion és Dany interakcióba kerüljenek... és hiába

closeup-2.jpg

 

Jorah pedig az arénában aláz majd le pár harcost... hmmmm

Jorah1.jpg

 

A Homokkigyók harci szerelése. Láthatóan Oberyn ruhájából indultak ki. Ő hordott hasonló bőrmellényt amikor megütközött a Heggyel. Azért remélem lesz normál civil viseletük is, ami már Homokkigyókként változni fog :)

Snakes-1024x768.jpg

 

-Több forrás is megerősítette, hogy az első rész egy visszaemlékezéssel kezdődik, amiben látjuk majd a fiatal Cerseit és azt ahogy megjósolják a jövőjét

 

-Az már korábban kiderült, hogy Jaime az ötödik évadban Dorne-ba megy, de a legfrissebb hírek szerint egész az évad végéig ott is fog maradni

 

-Dorne ura, Doran Martell (minusz a papucs ami persze nem a kosztüm része)

B0D9RmtIgAA_tYV.jpg

 

-Volantis lesz az évad egyik új helyszíne

 

-Komoly esély van rá, hogy az eltitkolt Targaryen herceg, Aegon úgy ahogy van ki lesz vágva a sorozatból. Nem tudom ki hogy van vele, de ha igy lesz annak én nagyon örülni fogok. Mintha igy is nem lenne elég szereplő egyszer csak jön egy vadiúj figura aki magának akarja a trónt... Aegon "hóditása" kevésbé nem is érdekelhetett volna. Ha a hatos könyvben az első lapon meghal -aligha- már az is túl késői.

 

Ellaria, Oberyn (ex)kedvese igy fog kinézni az új évadban:

10733760_735901759797799_9178938361868841804_o.jpg

 

-A Sétát a következőképp vették fel: Lena egyik dublőre vállalta a leghúzósabb részeket, tehát amikor teljesen pucéran van és az emberek dobálják mindenfélével. Lena dubrovnik utcáin sose volt teljesen meztelen. Egy testhez simuló bőrszinü ruhát viselt. De használtak green-screent is a forgatáson, tehát lesznek még stúdiófelvételek, ahol Lena meztelenül játszik majd. Ezeket utólag illeszthetik a jelenetbe. A beszámolók szerint a Séta brutál lesz. Egy kép a dublőrről. Mint látható Cersei haját rövidre vágják és véres lesz a háta

scene02.png

 

-A Septa Unellát játszó szinésznő. Ő fogja Cerseit faggatni a zárkájában:

Hannah-Waddingham.jpg

 

Jonathan Pryce mint High Sparrow, Királyvár legfőbb vallási vezetője

Jonathan_Pryce1.jpg

 

-Számomra talán az egyik legjobb hír: Lancel Lannister visszatér! A készitők mindig hangsúlyozzák, hogy ők úgy fogják fel a Trónok harcát mint egy 70-80 órás filmet. Ezzel a szemlélettel viszont rendesen szembement, hogy Lancel, akinek azért volt pár emlékezetes jelenete a második évadban egyszer csak felszivódott. A sztorija hellyel-közel követni fogja a könyvbeli story arcját: amikor viszont látjuk már buzgó vallásos lesz.

Sajnos Kevan Lannister visszatéréséről viszont még mindig csak pletykák vannak. Sokan pusmogják de még senki nem erősítette meg 100 százalékra. Pedig jó lenne...

 

-A könyvekben is fontos elem a vallási fanatizmus erősödése, de ez a sorozatban még jobban ki lesz hangsúlyozva. A Hét fanatikus követői feketében fognak járni és a homlokukba lesz karistolva a hétágú csillag, a vallás jelképe (a könyvben ugyan ilyen karistolás nem volt, viszont a legendák szerint amikor az andalok meghódították Westerost a bőrükbe belevésték a hétágú csillagot... valszeg innen vették az ötletet a showrunnerek)

igra_prijestolja5-_701893S0.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a jelenlegi Doctor Who évaddal teljesen el vagyok maradva (konkrétan két résszel), így SimonZ plusz infóit majd akkor nézem meg, ha már ott járunk. Addig is köszönet érte. :)

Egyébként tetszik az évad, Capaldi-t egész hamar megszoktam, és végre Clara is ki tudott mellette bontakozni, mint útitárs. :) A kapcsolatuk alakulását olyan szépen vezetik előre, hogy emiatt még a gyengébb részek is jók voltak véleményem szerint.

 

A korábbiakból az derült ki, hogy van pár ember, akit érdekel az új Trónok harca évad forgatása, de kevesen követik naprakészen. Remélem még mindig ez a felállás, mert írtam egy hosszabb összefoglalót arról, hogy hol tartanak most az ötös évad felvételei és mik a legújabb fejlemények :)

Köszi szépen, nagyon érdekes volt. :) Nekem is tetszenek a bemutatott változtatások, semmi gondom nem lesz velük, ha így jobban fog működni a történet. :)

Aegon abszolút nem fog hiányozni, pont úgy voltam vele, mint Te, én is csak néztem, hogy őt minek keverték bele. Nem volt rossz a sztori, főleg hogy összefonódott Tyrionéval, de ez már talán tényleg felesleges bonyolítása a nagy egész történetnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, köszönöm az összefoglalót, a felállás még mindig ez, nem követem naprakészen, de időnként jó olvasni arról, hogyan haladnak.

KÖNYVSPOILER

 

Nekem Aegonról elejétől kezdve az a jóslat jut eszembe, amit Dany még a 2. részben kapott. Részben mintha az szerepelt volna benne, hogy 3 feje van a sárkányának, ez nem 3 Targaryent jelentene? Vagy ennél sokkal átvittebb módon kellene értelmezni? Persze ha kimarad a karakter teljesen, és nem csak ebből az évadból, akkor biztosan nincs túl nagy jelentősége, viszont akkor kár volt behozni...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terveztem egy átfogóbb írást a sorozatról, de nehéz nekifogni, annyiféleképp megközelítő a téma. Minden esetre, természetesen ide is beteszem majd. Mire gondolsz az 1. évad kapcsán?

 

Most a hetem a munkahelyen kemény lesz de hétvégén írnék valamit. Nem csak az első évaddal kapcsolatban Úgy általában a posztapokaliptikus sorozatokkal, filmekkel kapcsolatban persze a Walking Dead-en keresztül. nagyon nagyon érintve az emberi oldalt.

 

Na de nézzük az 5. évad 3. részét.

 

Azt a paszta, és végre, bár meglepően hamar.

 

 

Amitől nagyot néztem hogy Garethet és bandáját megölték. Nem arról volt szó hogy ebben az évadban ő lesz a főgonosz? Persze örültem neki. Ennél százszorosabb halált érdemelt volna és kínosabbat. Én biztos bedobtam volna a zombik közé. Nagyon szeretem mikor a magabiztos gonosz pofára esik és mindjárt nincs akkora száj. Az hatalmas volt mikor fejbe lőtték a két ajtónál álló manust. Már az elején idegesített a felelősségelhárítás, hogy az anyja Carol miatt halt meg. Nem a mutter azért halt meg mert egy tömeggyilkos érzéketlen valami volt(nem ember természetesen). Mert ha nem az lett volna Carol nem öli meg. A tesójára ugyanez a helyzet. Aztán a vég elött még van pofája azzal védekezni az általa elkövetett borzalmakra, hogy hát velük is ezt tették, meg hogy éheztek. Kedves Gareth úr. Az USA-ban rengeteg hiper,, supermarket, kisbolt akármi van. Évekig elálló kajákat találhatott volna benne. Vagy ahogy Rickék csinálták állatokat növényeket tartanak nevelnek, és vadásznak állatokra. Tehát nem volt létszükséglet embereket enni. ha engem ma ököllel arcon ütnek nem megyek holnap másokat verni. Ez sem érv. Meg hát mikor érzéketlenül emberi lényeknek vágták el a torkát akkor ön semmit nem érzett. Semmit sem. Miért is adjunk önnek könyörületet mikor nem adott másnak? Szóval gyönyörü jelenet volt mikor megölték ezeket a templomban. Ez egyfajta rendörségi feladat is volt, hisz ebben a világban is elzárjuk a bűnözőket. Hát ott nincs börtön és tényleg ha elengedik őket ezek mindenkit megölnek és megesznek. A primitiv agyukkal a saját túlélésük érdekelte csak őket. Viszont az a rosszallás nem tetszett amit a pap és Tyreese csinált. Elmondta valaki nekik hogy milyen nyomorult aljasok voltak ezek a véglények? Nem érdemelték meg az életet.

Viszont marha kiváncsi vagyok így ki lesz a főrossz az évadban. Meg kik jönnek elő Daryl mögül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD 5/3

 

Ahogy olvastam, a sorozat nem teljesen követi a képregényt (pl. Daryl csak a sorozatban létezik), így aztán nem lehet előre biztosan tudni semmit. Sem főgonoszt, sem egyebet, ami megjelent a képregényekben. Valószínűleg Beth sztorija nem egy szimpla ügy lesz elnézve az előzetest.

 

 

Marvel' Agents

Múlt heti résszel bezárólag azt kell, hogy mondjam, jó eddig az évad. Elég érdekes csapat jött össze :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blacklist - 1. évad

Tegnap belekezdtem és három részt már le is tudtam belőle. Az eddigiek alapján egész frankó sorinak tűnik. :cool: Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig a harmadik rész a legbejövősebb.

 

Nagyon érdekfeszítő a csajszi pasijának és az apjának az ügye. Tomi jó nagy sz*rt kavarhatott hogy Top Secret lett az aktája. A faterról meg semmit se tudunk de már most várom hogy "Red" tovább adagolja az infókat.

Apropó "Red": hogy kinyírta már a kínai skacot aki rájött a csajszi machinációjára. Nem lepne meg ha több ilyen mentőakciója is lenne. Már-már el is várom tőle.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD 5x03

 

Azt a paszta, és végre, bár meglepően hamar.

 

 

Amitől nagyot néztem hogy Garethet és bandáját megölték. Nem arról volt szó hogy ebben az évadban ő lesz a főgonosz? Persze örültem neki. Ennél százszorosabb halált érdemelt volna és kínosabbat....

...Viszont marha kiváncsi vagyok így ki lesz a főrossz az évadban. Meg kik jönnek elő Daryl mögül.

 

 

 

Ez engem is meglepett, főleg abból az infóból kiindulva, hogy Gareth-et az évad állandó szereplőjeként emlegették korábban. Viszont tényleg kajált a húsból, ami sütés ide vagy oda, nem épp biztonságos. Szóval lehet, hogy amúgy se húzták volna sokáig... Ráadásul, a képregénybeli "vadászok" (Gareth bandájának megfelelője), szintén brutális halálát lelte Rickék által, miután a megcsonkított Dale (itt Bob) visszamászott hozzájuk. Örülök, hogy nem akartak rétestészta szálat csinálni ebből, a Kormányzó után fölösleges lett volna ilyen korán elővenni egy újabb "nagy gonoszt". Szerintem enélkül is elég érdekes tud maradni a sztori... egyik szálon ott lesz Washingon, a másikon Beth-re tippelek. Kormányzó kaliberű "fő gonoszt" nem hiszem, hogy egyhamar láthatunk... Negannek még jócskán odébb kell lennie. Amúgy jó, hogy a képregényben csak a főbb szálak egyeznek (és bizonyos jelenetek), de máskülönben nálam is rendesen játszik a meglepetésfaktor. Kíváncsi vagyok, kik jönnek elő Daryl mögül... talán Carol és Morgan? :hmm:

 

Gareth kapcsán kb. én is azt érzem, amit írtál. Nem tartom magam szadistának, de ennél lassabb halált érdemeltek volna a tetteik után. Rick pedig ismét a szívemből szólt, amikor elmondta az érvét, miért nem lehet életben hagyni az ilyen férgeket. Tyreese-nak szívesen elmondanám, hogy nem a megbocsájtástól lesz valaki jó ember... inkább attól, ha van bátorsága kigyomlálni a gazt, ami mások vesztét okozhatja. Nem egy példa volt már rá, hogy a könyörület okozott számos olyan halált, amit a gyilkolás meggátolt volna. Gareth emberevés mellett szóló "érvének" megcáfolásával meg inkább nem is fárasztom magam. Azt hiszem, egyértelmű, miért és mekkorát tévedett.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat - 10x4 - Hát sajna ez is a gyenge részek sorát gyarapítja. Totál nem tudott érdekelni, se csavar, se poénok, csak egy kis szenvedés, amin jó lenne túllépni. Az ügy is langyos volt, de szép lányok voltak legalább. :D

 

Flash - Wenthworth Miller remek ellenség, jól hozta a karaktert, plusz a régen látott karakter is jó volt, örültem neki, de maga ez a rész most valahogy nem volt annyira egyben mint a korábbiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A feketelista: Ma délután megvolt a hetedik rész. Egyre jobb és jobb ez a sori. Red eddig ugyan még nem vitte túlzásba az állatkodást de azért vannak piszkos húzásai.

 

Gondolhattam volna hogy ő áll a Tomi-ügy hátterében. Nem semmi az a fazon. Mondjuk kicsit csalódott vagyok hogy tisztázódott Lizzy férjura. Bár még reménykedek hogy mégis van valami vaj a fején mert Red újra utalgatott a múltjára.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat 10x04

 

Szerintem inkább a pozitívan átlagos részek sorát gyarapítja, az előző részek után mindenképpen felüdülés. A sztori kiszámítható volt, de nem zavaró mértékben. Egyszer elment, tipikus kis heti kalandnak. A két szösziért pedig nagy piros pont jár. :P

 

Még a múlt heti The Flash - Arrow párosra se volt időm, szerintem együtt nézem meg a 4 részt a heti adaggal együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A feketelista: Ma délután megvolt a hetedik rész. Egyre jobb és jobb ez a sori. Red eddig ugyan még nem vitte túlzásba az állatkodást de azért vannak piszkos húzásai.

 

Gondolhattam volna hogy ő áll a Tomi-ügy hátterében. Nem semmi az a fazon. Mondjuk kicsit csalódott vagyok hogy tisztázódott Lizzy férjura. Bár még reménykedek hogy mégis van valami vaj a fején mert Red újra utalgatott a múltjára.

 

Hehe na majd ezt mond a 9. rész után. :D és ami utána jön. XD :D

Csavaros a sori, szóval nem lehet itt semmit kizárni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 7. évad: ez sokkal-sokkal jobban tetszett, mint a hatodik évad, sőt, eddig ez a best of.

 

Az egyetlen negatívum talán csak Tony vissszahozása volt, kicsit megalapozatlannak és erőltetettnek tartom ezt a "Christopher Henderson valójában nem is akarta megölni, csak..." dumát. Nettó hülyeség, hiszen 1) Handerson eleve nem tervezte, hogy Tony életben marad, 2) nem tervezte, hogy elfogják és beviszik a CTU-ba, 3) lövése sem lehetett arról, hogy ha Tony életben is marad, a CTU-ba szállítják és éppen akkor magánál lesz, sőt, még meg is támadja és 3) a fecskendőt Tony akarta használni, hogy megölje, nem pedig Henderson vitte magával vagy kapta fel. Erre azért jobbat is kitalálhattak volna. Arról nem beszélve, hogy Tony állítása szerint 10 percig halott volt. Eh... Aztán jött a Jézuska és feltámasztotta? :roll: Szóval ezt azért jobban megoldhatták volna.

Ezt leszámítva nagyon egyben volt az évad, minden fordulattal, minden akcióval. Végre újra jó elnök volt, bár a pereputtyát ez is otthon hagyhatta volna. Hogy inden elnök szív a családjával. A fia egész rendes volt, de a lánya jó nagy ringyó volt. Meg a férje is megér egy misét...

Sajnáltam Bill halálát, egyik kedvenc karakterem volt. Tony halálát viszont egyáltalán nem sajnáltam volna, mekkora egy rohadék lett belőle a végére. Még annak ellenére is golyót érdemelt volna, hogy a végén, amikor szembe kerül a nagy-nagy főnökkel, és előadja a kiselőadását, már sajnáltam, hogy mennyire kibabrált vele az élet. Jó húzás volt, hogy így egy anti-Jacket csináltak belőle. Mindkettejüket ugyanaz a csapás érte - Terry is meghalt Jack meg nem született gyerekével, ahogy Michelle is -, Jackből mégsem lett mindenkin átgázoló, mindenkit feláldozó, mindenkit eláruló rohadék. És végül ő bosszút tudott állni, Tony viszont nem.

Az új karakterek közül bírtam Renee Walkert, szépen elindult Jack útján. Vele kapcsolatban nagyon tetszett, hogy az FBI-t szembe állították a CTU módszereivel. Ez amúgy mindig is tetszett a sorozatban, hogy a CTU-t nem egy fedhetettlen szervezetnek, hanem a szükséges rossznak állítják be, vele együtt Jacket is. És most Renee-n keresztül láthattuk, miért van szükség egy szép alkotmánnyal megáldott országnak (meg minden országnak) egy olyan szervezetre és olyan emberekre, akik két lábbal tiporják azt az alkotmányt. Mert bizony a rossz fiúk leköpik azt az alkotmányt, a szabályokat, a törvények nekik kedveznek, az emberi jogokból ők húznak hasznot. Ha nincs valami és valaki, ami az ő szabálytalan játékaikat játssza, akkor az lesz, ami itt is történt. Totyognak a nyomozó szervek, mint a fosó libák. Renee erre végül ráébredt, kíváncsi vagyok, végül mi lett vele. Jó lenne még viszont látni, bár szerintem a Jackkel való kooperálás megtörte.

 

Szóval, csak ismételni tudom önmagam, remek évad volt.

 

24 8. évad első két rész

 

Nem tetszik ez a high-techy-techy CUT NY. Mint valami game show, csupa csilli-villi modern kütyü. Ha a terrorpisták ki akarják iktatni, nem fog sokáig tartani leamortizálni. Az ennél "visszamaradottabb" CTU LA-t is könnyű volt kicsinálni, de itt szvsz. már egy mágnes is komoly károkat tud okozni. :) És már megint erőltetik a most-behozott-CTU-ügynök magánéletét. Eh... Ez anno Lynn McGilnél sem jött be, egyelőre itt sem. És látom, a Fehér Házból áthelyezték a CTU-hoz a balfütyiket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

24 8. évad első két rész

 

Nem tetszik ez a high-techy-techy CUT NY. Mint valami game show, csupa csilli-villi modern kütyü. Ha a terrorpisták ki akarják iktatni, nem fog sokáig tartani leamortizálni. Az ennél "visszamaradottabb" CTU LA-t is könnyű volt kicsinálni, de itt szvsz. már egy mágnes is komoly károkat tud okozni. :) És már megint erőltetik a most-behozott-CTU-ügynök magánéletét. Eh... Ez anno Lynn McGilnél sem jött be, egyelőre itt sem. És látom, a Fehér Házból áthelyezték a CTU-hoz a balfütyiket.

 

 

Még szerencse, hogy nem csak ebből az első két részből áll az évad... fogsz Te még máshogy is gondolkodni! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szerencse, hogy nem csak ebből az első két részből áll az évad... fogsz Te még máshogy is gondolkodni! ;)

Igen, arra már rég rájöttem, hogy ami a 24 évad elején van, az köszönő viszonyban sincs a végével. Húzósak ezek a napok, na. :D De ezek még így a feléhez közeledve is balfütyik.

 

A főnök inkompetens hülye, Starbuckot már minősíteni sem lehet, olyan idióta, a hormonjaival küzdő túlérett kamasz technikusról meg el sem tudom dönteni, hogy rühelem-e minden jelenetét, vagy csak örülnék, ha nem szerepelne a sorozatban. Egyedül Kanant bíróm az új CTU-ból. Na meg persze Chloe-t és Jacket, de hát ők a régi banda utolsó túlélői. Eskü, jól járnának, ha az egész bandát kirúgnák, aztán Chloe átvenné a főnökösdit/elemzősdit, Jr. és Jack meg ellenne a terepen. Úgyis mindig nagyjából három ember viszi a hátán a CTU-t. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe na majd ezt mond a 9. rész után. :D és ami utána jön. XD :D

Csavaros a sori, szóval nem lehet itt semmit kizárni. :)

A szezon felén túl is vagyok. Red egész frankón beindult. Nagyon az az érzésem hogy lesz majd nemulass. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

Bejött! Kitaláltam ki Missy! Pontosabban a legerősebb teóriám jött be, mindenesetre döbbenet volt szembesülni vele a rész végén. Apropó, egyébként iszonyú erős évadzáró felvezetés volt. Bravó! :)

Egyébként belegondolva az előállt helyzet egy nagy félelmemet vetíti előre a sorozat jövőjét illetően (erről majd később) de továbbra is bizakodó vagyok!!

 

Valószínűnek tartom, hogy a facebook el lesz árasztva Missy leleplezésével, szóval igyekezzetek ezt kerülni, mert véletlen belefuttok és oda a meglepi!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who - WTF!!! :D Remek remek remek rész volt, creepy, nagyon adta a feelinget, és ha ez még csak a felvezetés, akkor mi lesz itt az évadzáróban.

Missy pedig - aki egyébként remekül játsza a szerepét -

 

nekem bejön hogy a mester, DE! szerintem igazából nem ő lesz az. Valahogy túl egyértelmű nekem, Moff nem ilyen kiszámítható, plusz ugye akkor előjön az is, hogy a Dokiból is lehet egyszer nő, és azt a sorozat nem bírná el. Persze lehet másképp magyarázzák meg,hogy nem regenerációval kapott új, női testet, de akkor is. Én még várok ebből egy csavart. Mindenesetre annak örülök, hogy Time Lord, de simán lehet más is. De az is szuper hogy végre a Dokinak van egy méltó ellenfele.

 

Szóval wow...nagyon jó kis rész volt, de most még jobban várom a végét, amire tippelni se tudok hogy mi lesz benne, főleg hogy egy órás epizód lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.