Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

TWD - 5. évad - NA végre én is a végére értem. Jó volt egyben ledarálni. Nagyon vegyes érzésekkel áltam neki az évadnak, mivel 4. közepétől konkrétan szenvedtem. Volt ott is pár jó rész, de összességében számomra egy semmi volt. Lassú semmi. Majd megérkeztek a menedékbe,

 

ahonnan elég gyorsan meg is léptek. Kétségtelen hogy nagyon erős nyitány volt, a sok zombival, az újraegyesüléssel, és a kannibálokka. Sajnáltam is nagyon hogy kb 3 rész alatt vége lett a szálnak. Az elején nagyon úgy éreztem hogy megint nem tudják mihez kezdjenek és csak dobálják be az ötletek - a papot, kannibálok, a pár részes korház, hogy mégsincs semmi washintonban amivel meg elhetne változtatni a világot... - a kórházas résznél konkrétan elegem lett amikor Bess-nek egy ilyen idióta halált adtak. A rendőrnő karaktere is totál értelmetlen. Ha felhúznak egy rendes hosszabb sztoriszálat azt mondom oké, de ebbe is csak belekaptak kicsit. Persze mindegyik magába azért jó volt, csak összecsapott. Ja ami még zavar, de az utolsó - az íratlan mindig csak két néger pasi lehet a sorozatban - jött a pap meg fiatal gyerek...a szakállasnak meg kellett halnia. A gyerek meghal, visszahozzák Rickék régi barátját. :D Na de visszatérve - jött a fordulópont - egyszerűen imádtam a falon belüli dolgokat. Annyira más volt. A reakciók végre nem csak azok amiket 4 évadon keresztül látunk hogy meghal valaki, vagy megbosszúlunk valakit. Itt megérkeztek. A béke szigetére és jó volt látni hogy ki hogyan reagál. NEm mondom hogy mindenki reakciója volt érthető számomra, de tetszett. Rick-nek is néha elment az esze, deösszességében a legjobb vezető. És Carol egyértelműen feljött a 2. legjobb karakterre.

 

Úgy nézem lesz egy új kezdete az egésznek és nagyon kíváncsi vagyok merre megy majd az egész. Rick új világot épít-e. :D

7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel közeledik az Avengers: Age of Ultron, úgy döntöttem, felfrissítem kicsit amúgy sem megkopott emlékeimet az MCU-ról, egyben pótlom hiányosságaim (Agent Carter, Daredevil, Agents of S.H.I.E.L.D. 2. évad). Mivel időrendben nézem az eddig elkészült alkotásokat, így a Captain America: The First Avenger után természetesen az Agent Carterbe vágtam bele. Eddig csak az első részt néztem meg, de baromi jó. Carter karaktere is sokkal jobb, mint a filmben - abban ugye nem sok szerepe volt azon túl, hogy Rogers vágyakozott utána -, jobb a személyisége is. A sztori is tetszetős, és persze máris milyen jó szereplők jelentek meg.

 

J.A.R.V.I.S. valódi változata, Edwin Jarvis telitalálat. És nem csak azért, mert ő Tony digitális komornyikjának "elődje", hanem mert a képregényekben valóban egy ember volt Tony komornyikja, méghozzá Edwin Jarvis. Az Iron Manre ezt azért változtatták meg, mert ugye akkoriban futott a The Dark Knight-trilógia epizódjai is, és már így is elég durván hasonlít Stark Wayne-re (egyik sem bír különleges erővel, viszont milliárdos playboyok, akik elvesztették szüleiket, feltalálók és instant zsenik), Jarvis pedig a képregényekben echte Alfred, szóval inkább egy "korhűbb" komornyikot alkottak a filmekhez.

Aztán megjelent dr. Anton Vanko is, az Iron Man 2-ben megismert Ivan Vanko (Whiplash). Az öreg Antont látjuk még meghalni a film elején.

Howard Stark karaktere is jól muzsikál, tiszta fia. Remélem többet is szerepel majd - nagyon úgy tűnik a befejezés alapján, bár az Agent Carter című Marvel One-Shot epizód alapján sejthető, hová fut ki a játék.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretem az Agents of S.H.I.E.L.D.-et, de azt kell mondjam, hogy a másik két Marvel sorozat köröket ver rá. Az Agent Carter-nek csak a vége nem jött be (pontosabban az utolsó rész - ott egy kicsit epikusabb lezárásra számítottam), de a Daredevil (a 8. részig) egyszerűen hibátlan.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan vagyok a Marvel-sorozatokkal. Az Agent Carter jobban bejött, mint a SHIELD, a Daredevil pedig az eddigi legjobb "Marvel-film". Mindkettőből újrázni fogok, amint véget érnek a jelenleg futó sorozatok. Szóval Dzséjt, hajrá, kíváncsi vagyok a további véleményedre.

Carterhez

 

Jarvist én is telitalálatnak érzem, nagyon jó, hogy találtak helyet valahol a hús-vér karakternek. És kiváló színészre sikerült bízni a szerepet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor fel is van véve a megnézendők listájára.

Kint van mind a 13 rész, bár magyar felirat csak az első részhez van, (nagyon) lassacskán meglesz mindhez. Nem néztem utána részleteiben, de lesz még 3 ilyen miniszéria más hősökkel is, a végén pedig amolyan Avengers-módra egy közös. Arról viszont még nem láttam semmit, hogy ezek után lesz-e bármilyen folytatás, vagy csak marad miniszériás darabnak.

Egyébiránt ha esetleg számít: az imdb-n 9 feletti értékelésen áll :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kint van mind a 13 rész, bár magyar felirat csak az első részhez van, (nagyon) lassacskán meglesz mindhez. Nem néztem utána részleteiben, de lesz még 3 ilyen miniszéria más hősökkel is, a végén pedig amolyan Avengers-módra egy közös. Arról viszont még nem láttam semmit, hogy ezek után lesz-e bármilyen folytatás, vagy csak marad miniszériás darabnak.

Egyébiránt ha esetleg számít: az imdb-n 9 feletti értékelésen áll :)

A DD kapott 2. évadot, ami jövőre jön majd.

Amúgy az opensubtitles.org-on van magyar felirat már az 5. részig.

ÉN most tartok a 10. résznél és nagyon jó a sori. A 9. résznél csak pislogtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kell neki adni pár részt, de miután beindul szerintem nagyon szórakoztató lesz. A Kincses sziget előzményeiről szól néhol kissé naturálisan, de ez az aspektus nincs túlzásba víve.

 

Köszi. Adok neki egy esélyt.

 

 

Kint van mind a 13 rész, bár magyar felirat csak az első részhez van, (nagyon) lassacskán meglesz mindhez. Nem néztem utána részleteiben, de lesz még 3 ilyen miniszéria más hősökkel is, a végén pedig amolyan Avengers-módra egy közös. Arról viszont még nem láttam semmit, hogy ezek után lesz-e bármilyen folytatás, vagy csak marad miniszériás darabnak.

Egyébiránt ha esetleg számít: az imdb-n 9 feletti értékelésen áll :)

 

Neked is köszi. Az biztos hogy megvárom míg mind a 13 részhez lesz felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelőtt a végére jutottam az Agent Carternek, nagyon kellemes csalódás volt. Jó lenne, ha lenne második évad. Peggy Carter karakterét szépen kibontották, Edwin Jarvis pedig szerintem az egyik legjobb szereplő lett az MCU-ban - a színész is elsőosztályú választás volt, és a karakterét is nagyon jól megírták. A sztori is tetszett, jó kis fordulatok voltak benne. Egyedül a vége volt feszültségmentes.

 

Leszokhatnának arról a sorozatírók, hogy olyanokkal akarnak halálos feszültséget kelteni, akikről tudjuk, hogy nem halhatnak meg. Pontosan tudjuk, mikor és hogyan hal meg Howard, így egy percig ne lehetett izgulni azon, mi fog történni. De szerencsére ezt csak a legvégén sütötték el, addig, ha ilyen helyzet állt, az új szereplőket állították középpontba. Sajnáltam is egyiket-másikat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DareDevil - Az első évad után - (mivel lesz 2. is jövőre :) ) - Azt kell mondjam, hogy igazán jó sorozat lett ez. Nem lepett meg, mert valami hasonlóra számítattam a beharangozók és trailerek alapján. Ha hasonlítanom kéne, olyan mint a Batman Begins darkos hangulatát kevernénk egy kis Banshee verekeséddel és brutalitással, mivel igen, ebben a sorozatban sok van belőle. Alap sztori ugye, ami képegény alapján készült,( és egyben az utalások miatt úgy nézem erősen tagja az MCUnak is, ) hogy Matt Murdoch gyerekkorában egy balesetben elveszíti a látását, de felerősödnek a többi érzékszervei. Hallás, szaglás stb. Ezt a képességét pedig arra használja majd hogy megvédi a városa lakóit a gonoszoktól, nappal mint ügyvéd, este meg mint egy csuklyás jótevő. :D

Tetszett nekem ez a darkos beütés. Sokkal komolyabbra vették mint számítottam, talán túlságosan is. Az első két rész teljesen megfogott. Egyszerűen imádtam, és utána még sok ilyen rész volt. A dráma, akció jelenetek, mind stimmeltek. Jó volt az elegy. Humor is volt, amit Foggy, Matt partnere hozott rendesen. :) De aztán a végére valahogy az egész nekem ellaposodott. Persze voltak még ott is olyan jelenetek, hogy leesett az állam, de ezek inkább akció jelenetek voltak. Viszont a karakterek közti kémia, dráma totál unalmas lett számomra, és az egy órás részek alatt gyakran unatkoztam. Sok volt a rizsa. Ami viszont a legnagyobb csalódás volt az DD ellenfele, Wilson Fisk, vagyis a Vezér(Kingpin) volt. SEmmit nem hozott abból amit a képregényből megiserhettünk belőle. Úgy érzem valami újat akartak a készítők mutatni de hiba volt, mert ezzel nem egy igazi ellenséget hoztak létre akit lehet utálni.

Egyszerre utáltam, szántam, és sajnáltam. A színész remek volt, de maga a karakter megírás szörnyű. Nem tudtam mit kezdjek vele.

A vége a sorinak persze azért helyre tette az egészet, mert az eléggé ott volt a szeren, de így is csak egy 7/10et tudok rá adni. Mások biztos lehordanának hogy hogy tudok ilyet mondani, mert teljesen más kategória az egész, de egy Flash számomra 100x szórakoztatóbb mint ez. (ami ugye szintén tetszett összességében) Senki ne értse félre,hogy leginkább a negatívumokat írtam le, csak ezek bökték nagyon a szemem. A sorozat nagyon jó még így is, főleg azoknak akik szeretik ez a stílust. :)Érdemes megnézni! :) Huhh erről a sorozatról is mennyit tudnék még írni, a sok easter eggről, a karakterekről, melyik volt jó szerintem melyik nem, de akkor itt ülnék még sokáig. :D

banner-daredevil1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DD kapott 2. évadot, ami jövőre jön majd.

Köszi, ez igazán jó hír.

 

Huhh erről a sorozatról is mennyit tudnék még írni, a sok easter eggről, a karakterekről, melyik volt jó szerintem melyik nem, de akkor itt ülnék még sokáig. :D

Pedig biztosan örülnék neki, mert nem ismerem annyira a képregényvilágot, szóval biztosan sok utalás és miegymás mellett elmentem közben :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami viszont a legnagyobb csalódás volt az DD ellenfele, Wilson Fisk, vagyis a Vezér(Kingpin) volt. SEmmit nem hozott abból amit a képregényből megiserhettünk belőle. Úgy érzem valami újat akartak a készítők mutatni de hiba volt, mert ezzel nem egy igazi ellenséget hoztak létre akit lehet utálni.

 

 

Szerintem remek volt Fisk és én tudtam utálni, amellett, hogy szántam is egyben. Az a fajta kettősség, ami az ő karakterében benne volt - itt kicsit jobban kidomborították a múltját - szerintem zseniális elegyet alkotott és ahhoz szerintem nem fért kétség, hogy melyik oldalon is áll. Ő volt az abszolút antagonista ezzel, hogy az ő szemén keresztül nézve a világot hasonló motivációk mozgatják, mint Murdockot, szerintem pont azt érték el, hogy ugyanannak a célnak, két alapjaiban eltérő folyamatát prezentálták.

Amúgy, mintha a képregényben másként lett volna a Vanessával való kapcsolata is, ahol a nő miatt még a bűnözéssel is felhagyott egy időre (én csak a Pókemberből ismerem a karaktert). Ez egyfelől tetszett, bár azt, hogy a nő miért volt ilyen meglehetősen amorális nem tudtam mire vélni. Kezdetben mintha még megijedt volna Fisktől, de aztán szépen lassan teljesen elfogadta a dolgot. Az ő jelleméről nem sokat tudhattunk meg és itt hiányoltam valami kapaszkodót még, mert jó meg lehet magyarázni a szerelemmel, de igazából azt sem értettem meg, hogy miért is volt ő annyira szerelmes belé. :hmm:

 

Egyébként nekem végig tetszett a sorozat, de a vége felé nem éreztem annyira azt a szerzőiséget, ami még az elején megvolt a kamerakezelésnél, fényekkel, beállításokkal stb. Így is ez a sorozat a legjobb dolog, ami történhetett a karakterrel!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem remek volt Fisk és én tudtam utálni, amellett, hogy szántam is egyben. Az a fajta kettősség, ami az ő karakterében benne volt - itt kicsit jobban kidomborították a múltját - szerintem zseniális elegyet alkotott és ahhoz szerintem nem fért kétség, hogy melyik oldalon is áll. Ő volt az abszolút antagonista ezzel, hogy az ő szemén keresztül nézve a világot hasonló motivációk mozgatják, mint Murdockot, szerintem pont azt érték el, hogy ugyanannak a célnak, két alapjaiban eltérő folyamatát prezentálták.

 

 

 

 

Nem tudom mennyire ismered a képregényekből, de a Vezérben szinte soha, 98%ban nem volt meg ez a kettősség mint a sorozatban. Ott szimplán hatalmas, magabiztos, és keménykezű volt. Számomra itt egy akaratos kisgyerek volt aki nem kapta meg a nyalókáját és ezért néha bedühödött. Ég és föld a két karakter a képregény és a sorozat között. Voltak remek pillanatai, de ez a kevesebb részhez tartozott számomra. TAlán majd a 2. évadban már ilyen lesz. :) Talán nem.

 

És bár én kisebb koromban szerettem a BAes DDt is, ez a sori tényleg jót tett a karakternek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem tudom mennyire ismered a képregényekből, de a Vezérben szinte soha, 98%ban nem volt meg ez a kettősség mint a sorozatban. Ott szimplán hatalmas, magabiztos, és keménykezű volt. Számomra itt egy akaratos kisgyerek volt aki nem kapta meg a nyalókáját és ezért néha bedühödött. Ég és föld a két karakter a képregény és a sorozat között. Voltak remek pillanatai, de ez a kevesebb részhez tartozott számomra. TAlán majd a 2. évadban már ilyen lesz. :) Talán nem.

 

És bár én kisebb koromban szerettem a BAes DDt is, ez a sori tényleg jót tett a karakternek. :)

 

 

Nekem pont, hogy jobban tetszett, hogy nem ilyen egysíkú, nagyon kemény, nagyon gonosz karakter volt, hanem valamelyest megpróbálták árnyalni a figurát. Ebbe a sorozatba sokkal jobban illett ez a fajta ábrázolásmód, azzal együtt, hogy a képregényes történteknél fel sem merült volna bennem, hogy ilyen irányba is el lehet vinni a karaktert. Szerintem a 2. évadban biztos, hogy meg fog változni, ez inkább csak előkészítette a karakter igazi arcát, aki immáron egyedül uralhatja az alvilágot (talán még Gao kavarhat be, ő neki nagy befolyása volt felette).

 

 

Melegen ajánlom mindenkinek (csak 3 rész egy évad):

 

Már megvolt és egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI: totál szívleállás, nem tudom, mi lesz itt még a jövő héten...

 

Igaza volt a gépnek, Harold nem helyettesíthető :) Mondjuk a többiek sem igazán, ezen a ponton már nem.

Azt hiszem, jelen esetben nem működőképes opció, hogy a gép szupergyorsan elköltözteti magát.

 

 

Agents of SHIELD: ez sem volt rossz, de azt hiszem, a következő résszel be kell várnom az Avengers 2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eheti PoI tényleg ütős lett. Janiék innen kerülnek csak igazán a sűrűjébe. Eddig is benne voltak nyakig de most már tutira el fogja lepni őket.

Végre Éliás is jelentkezett. Már nagyon hiányoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az Agents of S.H.I.E.L.D. pontosan azt mutatja be, hogy mi lett a S.H.I.E.L.D.-del és magával az MCU világával, mivel ez úgymond real time játszódik (a Thor 2 premierjekor volt egy Thor-hoz kapcsolódó rész is, és a S.H.I.E.L.D. bukását is valós időben követhettük, az eheti részben meg volt egy Ultron kora "beharangozó" is). És mindeközben elkezdte a megágyazást a 2019-ben érkező Inhumans-nak.

 

 

Szerk.:

 

Nem tudom mennyire ismered a képregényekből, de a Vezérben szinte soha, 98%ban nem volt meg ez a kettősség mint a sorozatban. Ott szimplán hatalmas, magabiztos, és keménykezű volt. Számomra itt egy akaratos kisgyerek volt aki nem kapta meg a nyalókáját és ezért néha bedühödött. Ég és föld a két karakter a képregény és a sorozat között. Voltak remek pillanatai, de ez a kevesebb részhez tartozott számomra. TAlán majd a 2. évadban már ilyen lesz. :) Talán nem.

 

Szerintem a MCU-ban már van elég 1 dimenziós gonosz, szóval én nagyon nem bántam, hogy Loki mellett végre van egy másik rendesen kidolgozott antagonista

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.