Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sky véleményével értek egyet, a két sorozat stílusa, érthető történeti okokból, egyelőre jelentősen eltér egymástól.

 

 

A véleménykülönbséggel nincs baj, csak az oldaladon úgy jött le, mintha neheztelnél winnie-re, amiért neki "sorozatguru" létére bejött az FTWD. Ha nem így van, akkor: :peace:

 

Egyébként te milyen sorozatot vártál az FTWD személyében? :)

 

Neheztelni??? Ááá... semmiképp. Sem okom, sem jogom nincs hozzá, csak furcsálltam, hogy egy sorozatguru - rengeteg tapasztalattal - ennyire képes máshogy megfogni bizonyos dolgokat. De persze, szíve joga, véleménye fontos lehet sokaknak - ami ebben az esetben messze nem egyezik az enyémmel.

 

Mit vártam? Talán leginkább egy Fertőzéshez hasonló, nulladik betegtől induló sorozatot, amiben nem 6 rész alatt érünk el "a futunk és kaszabolunk" eseménylánchoz. Ennek, így nem sok értelme van, ez így nem sokban különbözik a TWD-től, csupán annyiban, hogy egy rakás szerencsétlen naiv szereplője van. A sablonszituációk családon belül most nem ide tartoznak.

 

Másrészt meg... ahogy írtam is, rengeteg hangulati és látványelemet kénytelen átvenni az anyasorozatból, mert csak akkor tud feszültséget generálni. Önmagában, zombik nélkül egy szappanopera, zombikkal viszont egy TWD light. Nem éreztem benn azt, hogy ez annyira más, annyira új lenne, mint azt beharangozták.

 

Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a második évadra, viszont nem tudok mást elképzelni, mint hogy ugyanaz fog történni itt is, mint északon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eltér, de a TWD messze jobban lebilincselt annó.

Vannak érdemei a fTWD nek, és egye fene létjogosultsàga is, de lemarad a Twd első évadàhoz képest.

Egyelőre csak ahhoz hasonlítom. Egyben a 6rész már valami, de az epizódok közt nem éreztem azt mint régen, hogy "na még egyet! Gyerünk tovább! Kit érdekel, hogy mondjuk éjfél elmúlt és holnap meló"

Mert mindkettőt "daràltam" ugyanis. Az ftwd szörnyű lehetett heti egy résszel..

 

A Twd 601 most ment a tv-ben és nincs benne reklám. Meglepődtem.

Nem volt rossz rész.

Én nem bánnàm, ha màr zàróévad lenne. Erről nincs valami infó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Érdekes jelenetsor, Harold volt a legjobb :D Öcsém is kérdezte már az időpontot, sajnos nem tudtam neki válaszolni, szóval piszkosul várjuk még mindig legalább azt, hogy mikor kezdődik.

 

Nincs mit, ugyan azt továbbra is tartom, hogy ezzel a Samaritan-os konfliktussal túl magasra tették a lécet és onnantól kezdve nagyon egyoldalú lett a sorozat, nem tudta emelni a tétet és megrekedt... de azért nagyon sajnálom, hogy vége lesz és nem tudom 13 részben, hogy fogják ezt lezárni. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de azért nagyon sajnálom, hogy vége lesz és nem tudom 13 részben, hogy fogják ezt lezárni. :hmm:

Hasonlóan sajnálom, hogy véget ér, szerettem a karaktereit. A lezárás pedig totál homály.

 

A Daredevil videót köszi, sajnos várhatunk még rá néhány hónapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látta valaki az eheti big bang theory-t (s09e04)

"Thor & Dr. Jones" Beszarás! :lol2:

Ezek azok a pillanatok, mikor az ember körülnéz és nem hisz a szemének meg a fülének!

Ezek állatok, nagyon pihentek..nincs is rá szó! :laugh:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem néztem meg, de hamarosan sort kerítek rá. Van már magyar felirat? Sheldon sebes beszéde és Raj akcentusa miatt ezt nem szeretem magyar felirat nélkül nézni. :)

Van! Dobjam ide?

Nélküle esélyem se lenne! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis ókori Egyiptom:

 

Tut S1

 

Ha valaki hallott már róla, annak maxi tiszteletem... ;)

Pár hete töltöttem le magamnak és az első részbe beletekergettem, hogy lássam hogy néz ki, aztán valahogy ennyibe maradt. Jó hogy írtál róla. Hamarosan pótolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Én azt nem értem, hogy Coulson miért nem hagyta, hogy Sky-t nyilvánosságra hozzák. Oké, hogy az egyik ügynöke, és azoknál nem ideális, ha úton-útfélen felismerik, de ő pont az, aki tud vigyázni magára, ráadásul ha az ideje 80 %-át úgyis a főhadiszálláson tölti, akkor pláne nincs nagy veszélyben. Max azt tudnám elviselni magyarázatként, hogy Coulson szándékosan akart beépülni a szervezetbe, hogy jobban megismerhesse vagy bomlasszhassa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT hatodik évad

 

Megerősítést nyert, hogy a Feketehal visszatér! Durva hogy már a harmadik évad óta nem láttuk. Úgy látszik ez a nagy visszatérések évadja lesz: újra itt lesz Yara és vele együtt jön a Greyjoy szál, újra lesz Bran, Hodor, Mira, az Erdő gyermekei és a Háromszemű Varjú, megint itt lesz Vörös Nász szemétládája Walder Frey, ahogy minden jel szerint a Véreb, Sandor Clegane kalandjai is folytatódnak.

 

Most igy hirtelen mégis talán a Feketehalnak örülök a legjobban. Nagyon jó volt a casting és jó lenne látni ahogy pofán ver egy-két Freyt.

 

Ami talán mindezeknél is meglepőbb, hogy a Feketehal egy hasonló jelenetben fog visszatérni, mint ami a Varjak lakomájában is volt. Tehát Zúgó védője lesz és igen ott lesz Jaime Lannister is (nem túl nagy meglepetés de Jaime a sorozatban Bronnal fog a Folyóvidékre menni). Én korábban komoly összegben mertem volna fogadni, hogy ezt a részt átugorják és Jaime rögtön azt vagy valami hasonlót fog csinálni a hatos évadban mint ami a következő könyvben vár rá. De ehelyett bepótoljuk amit kihagytak.

 

Néhány kép ehhez. Íme Zúgó kapuja (a kapu felett ott diszeleg a Tullyk címer-állata):

 

Corbet-4.jpg

 

Ez pedig itt egy rakás Lannister sátor közel a várhoz:

 

tents.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a híreket, mostanában nem követtem a fejleményeket casting ügyben. :)

 

 

Van egy olyan érzésem, hogy Frey végre meg fogja kapni, ami jár neki. Örülök, hogy Zúgó végül nem maradt ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Én azt nem értem, hogy Coulson miért nem hagyta, hogy Sky-t nyilvánosságra hozzák. Oké, hogy az egyik ügynöke, és azoknál nem ideális, ha úton-útfélen felismerik, de ő pont az, aki tud vigyázni magára, ráadásul ha az ideje 80 %-át úgyis a főhadiszálláson tölti, akkor pláne nincs nagy veszélyben. Max azt tudnám elviselni magyarázatként, hogy Coulson szándékosan akart beépülni a szervezetbe, hogy jobban megismerhesse vagy bomlasszhassa.

 

 

Az egy dolog, hogy tud magára vigyázni, de ha közellenséggé válik - márpedig jelenleg mindenki közellenség, aki szuperképességű és nem tagja a Bossszúállóknak -, akkor minden tette, ami önmaga megvédésére irányul, csak tovább erősíti az emberek félelmét. Jelenleg Daisy az egyik, ha nem a legerősebb ismert inhuman. Már az fokozná a tőle való rettegést, ha megtudnák, hogy képes földrengést előidézni és valami seggfej politikus erre rákontrázva az emberek fejébe veri, hogy Los Angeles közepén is képes erre, és egymaga a földdel teheti egyenlővé a várost - és tudjuk, hogy képes rá, hiszen az előző évadban simán előidézett egy lavinát. Ha csak egy kicsit megrengeti a földet a Szent András törésvonalon álló Los Angeles alatt, máris kész a tömegkatasztrófa.

Plusz, a S.H.I.E.L.D. ügynökeként baromira nem jó, ha úton-útfélen felismerik, például ezzel lazán ellehetetlenülne, hogy beépüljön valahová.

 

 

S.H.I.E.L.D.

Gondolom, ezekre a kérdésekre hamarosan választ kapunk :)

 

Nem mellesleg Simmonsnak piszok jó szőrtelenítő módszere van :evil:

 

Hehe, hasonló jutott nekem is az eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a '"Fenegyerkőc" első részét. Utána úgy döntöttem adok a sorinak egy esélyt és folytatom. Immár a másodikon is túl vagyok. Arra jutottam hogy a szezon hátralevő részeit is meglesem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, hasonló jutott nekem is az eszembe. :D

:D

 

Tegnap letudtam a '"Fenegyerkőc" első részét. Utána úgy döntöttem adok a sorinak egy esélyt és folytatom. Immár a másodikon is túl vagyok. Arra jutottam hogy a szezon hátralevő részeit is meglesem.

Remek, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.