Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én még a második mozifilmet sem néztem meg. Az X-aktákat még anno, az M1-en néztem (vagy hívták akkor a túró tudja, hogy, nekünk csak 1-es volt :) ), most visszanézve az első két évadból emlékeztem csak pár részre. Meg láttam az első filmet. De most egész jó véleménnyel vagyok a sorozatról. A 7. évadnál már kezdtem érezni egyfajta fáradást, de aztán a 8. évados vérfrissítés egész jó lett.

 

John Doggett nagyon eltalált karakter és jó párost alkot Monica Reyesszel és Scully-val. Muldert meg baromira nem hiányolom.

Az egyetlen bajom, hogy néha annyira rejtélyesek akarnak lenni, hogy vagy semmissé tesznek korábbi dolgokat, vagy lazán önellentmondásba kerülnek. A megoldás Mulder húgára például kifejezetten béna volt. Érezhetően nem volt soha semmi ötletük erre, de mivel rezgett a léc a sorozat fölött, le akarták zárni. Hát, olyan is lett. Egy évadokon át húzódó sztoriszálat egyetlen évadközepi részben lezárni... Pffff...

Ráadásul a megoldás: bár teljesen tisztázták, hogy a Szindikátus tagjai az egyik gyermeküket az idegeneknek adják, Samantha voltaképpen a Cigis felügyelete alatt volt, együtt nevelkedett a fiával - aki egy szót nem szólt volna erről Muldernak -, és valójában már több mint tíz éve halott. Illetve nem halott, hanem elvitte őt egy másik idegen faj, vagy angyal, vagy a Déli Bába, ami jön, ha egy gyermek bajban van. De csak néhány gyermeknél, akit mondjuk pedofil üldöz. De azok között is szelektíven. :facepalm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, vannak hibái. De nálam akkor is nagy kedvenc.

Én tavaly néztem meg az egészet és nekem a 4-5. évadtól voltak részek amiket először láttam.

Az első két évadról voltak konkrét emlékeim. Annak idején az annyira új volt, annyira jó korban kapott el engem.

Valójában a 9 évad alatt szinte mindent gőrcső alá vettek ami misztikus, vagy legendásan parás.

Tervben van a fő -idegen gyarmatosítók- szál külön való megtekintése, mert lehet, hogy egész más kizökkentések nélkül.

Vannak igazi kakukktojás részek, szinte vígjátéki szintig elmennek egyszer-kétszer. Zseniális. Én a "minőségi sorozatok" előfutárának tartom.

És ahogy Scully az évekkel egyre jobb nő lesz, azt is öröm nézni! :love:

 

Ja és a második mozifilmet hagyd ki nyugodtan, ha csak nem akarsz egy teljesen átlagos "misztikus" thrillert látni.

Semmi extra; egy

"frankenstein"-dokiról szól, aki fejek transzplantációjához nőket rabol/raboltat el.

 

Esetleg a stáblista utáni jelenet miatt érdemes megnézni, mert ott Scully bikiniben lazul! :cool:

 

tumblr_np8adjFe9d1t0f7cho1_500.jpg

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hónapja úgy álltam hozzá az X-akták témához hogy az új eresztés előtt legalább a kilences szezont meglesem de semmire se jutottam vele. A tízest azért meglesem. Amúgy még egy szezont se láttam teljesen. Elég sok részt kihagytam belőlük. Nem hiszem hogy valaha sort kerítek a bepótlásra. Nem érzem szükségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24: Legacy

 

Simán működhet jól. Nem is biztos, hogy jó lenne Jack karakterét egy az egyben másolni. Én izgatottan és nagyon kíváncsian várom az új 24-et, annak ellenére, hogy nyilván nem vagyok feldobódva a hírtől, hogy Jack ezúttal nem tér vissza!

 

X-akták:

 

Nos engem a 2. X-Files mozifilm vett rá arra, hogy a teljes sorozatot bedaráljam. Szóval tényleg nem kiemelkedő, de arra tökéletesen jó volt, hogy pótoltassa velem az egész cuccost, úgy, ahogy van. Sőt... azóta már kétszer is ledaráltam teljesen nulláról és bizony bőven a kedvenc sorozatok között van. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The X-Files: Season 10 Episode 1

 

Nos, a kritikusok szerint a 10x01 borzalmas, a 10x02 jó a 10x03 pedig zseniális? Ha a 10x01 reprezentálja a "borzalmas"-t, mint jelzőt, akkor milyen lesz a 10x02 és a 10x03? Ha azok a részek jó illetve zseniális jelzőt kaptak? :)

 

Véleményem szerint a borzalmas és egyéb jelzők a közelébe sem érnek eme klasszikus sorozat új felütésének jellemzésében. Állati jó volt. Igazi (de tényleg az igazi) X-Akták hangulat. A fősodorral foglalkoztak erőteljesen ebben az epizódban és azt remekül tették. Tény, hogy az epizód egy új nyitány és egyfajta felvezetés a további részekhez, de annak elsőrangú volt.

 

De hogy negatívumot is említsek. Elkezdtem háborogni. Határozottan háborogni! Mégpedig azért, mert most érzem, hogy ebből 6 rész mennyire édeskevés lesz!!! Most is azonnal néztem volna a folytatást!

 

Állítólag ma jön a 10x02 szinkronnal. Iszonyúan várom. Pláne, mivel a kritikusok szerint az már nem borzalmas, hanem jó. :D :D :D :D :D LOL

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből az új 24 sorozatból és mennyire lesz életképes Bauer nélkül. Bár az nem világos, miért kellett új főszereplőt keríteni, amikor a Live Another Day egyértelműen úgy végződött, hogy születhessen folytatása. Arról van szó, hogy Sutherland sokat kért a szerepért, vagy szimplán nem vállalta el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből az új 24 sorozatból és mennyire lesz életképes Bauer nélkül. Bár az nem világos, miért kellett új főszereplőt keríteni, amikor a Live Another Day egyértelműen úgy végződött, hogy születhessen folytatása. Arról van szó, hogy Sutherland sokat kért a szerepért, vagy szimplán nem vállalta el?

Szerintem már a készítők is érezték, hogy újra Jacket behozni kínos lenne.

 

Amennyi mindenen ő átment, ahogy (újra) eltűnt a színről, már felesleges visszahozni. Kiöregedett, kiégett emberi roncs, aki úgy került egy idegen hatalom fogságába, hogy szinte senki sem tud erről.

Ennek ellenére, ha a Legacy-t berendelik, szerintem van rá esély, hogy mellékszereplőként visszatér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már a készítők is érezték, hogy újra Jacket behozni kínos lenne.

 

Amennyi mindenen ő átment, ahogy (újra) eltűnt a színről, már felesleges visszahozni. Kiöregedett, kiégett emberi roncs, aki úgy került egy idegen hatalom fogságába, hogy szinte senki sem tud erről.

Ennek ellenére, ha a Legacy-t berendelik, szerintem van rá esély, hogy mellékszereplőként visszatér.

 

 

Ebben én is szinte biztos vagyok.

De ha nem is tér vissza mellékszereplőként egy rövid időre, biztosan fognak róla beszélni! Ez 100%!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-akták s10e01:

Teljesen jó kezdés. Kellemes emlékeztető fényképekkel és kommentárral majd a régi nagy sztori elmélyített továbbgondolása.

Ami újdosnág volt, hogy egyes dolgokat megmutattak premier plánban, amiket korábban nagyon ritkán.

Persze régen sóvárogtam, hogy; "-na még egy kicsit! -had lássam már!" -de ebben rejlik a misztikum ereje. Egyelőre most még nem ment a rovására a látvány a dolognak.

Szóval nem vártam mást! Így kell ezt. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról van szó, hogy Sutherland sokat kért a szerepért, vagy szimplán nem vállalta el?

Inkább már ideje volt a váltásnak, de nem tudom, mi áll a háttérben.

 

Annyit azért jó lenne látni, hogy kiszabadul, és végleg lelép ismeretlen helyre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább már ideje volt a váltásnak, de nem tudom, mi áll a háttérben.

 

Annyit azért jó lenne látni, hogy kiszabadul, és végleg lelép ismeretlen helyre.

 

 

Ennyi nehéz nap után megérdemelné a boldog nyugdíjas éveket, bár tudom, hogy a happy end elég távol áll a 24-től. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam az X-akták S10E01-et. Egész jól sikerált ahhoz képest hogy sz*r. Lehet hogy az már az "annyira sz*r hogy az már jó" kategória. .:D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öööö... what?

 

Ja, visszaolvastam, vágom már. Neked nem gyere be eleve ez az X-Files "bohóckodás", ergo sz*r. Vagyis neked sz*r. Így már világos! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam az X-akták S10E01-et. Egész jól sikerált ahhoz képest hogy sz*r. Lehet hogy az már az "annyira sz*r hogy az már jó" kategória. .:D

Nehéz eligazodni a hsz-en. De akár vicc, akár nem; nem tudok egyetérteni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony ki lettek gúnyolva az "első részt" ócsároló kritikusok és egyéb személyek. :)

 

 

Nehéz eligazodni a hsz-en. De akár vicc, akár nem; nem tudok egyetérteni vele.

Elég ha azzal egyetértesz hogy egész jól sikerált. Az a lényeg. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X akták s10e03:

 

Mivan??? He? Azthittem párszor, hogy bealudtam és álmodom az epizódot.

Ez lenne a "zseniális" 3. Rész?

Szórakoztató volt és egyedi. De az ilyen paródia jelegű epizódokat egy kezemen meg tudom számolni még ezzel együtt is. Nem hittem, hogy belefér ebbe a szűk 6osba egy ilyen.

De Scully?? AZTA!!! :love: Emiatt külön megérte! Köszönjük! :yes:

 

Várom a véleményeteket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, pedig a paródiarészeket bírtam a legjobban. Örülök, hogy a tizedik évad sem mellőzi. :yeah:

Tetszeni fog szerintem!

Muldernek

a főcímzene a csengőhangja

!!! :lol:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The X-Files 10x03:

 

Az igen! Nagyon örülök, hogy ebbe a 6 részes mini évadba belefért egy ilyen poén rész is! Nagyon jó pillanatai voltak és tetszett a csavar is!

Scully meg hihetetlen, hogy mennyire jó nő lett "vénségére" :P:D

 

A csengőhang valóban ... LOL! :D:lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A plasztikai sebész természetanya csodákra képes. (I Want to Believe) :evil:

Azért régen sem utasítottam volna vissza, de ha így tipeg be az irodába, hát Mulder hülye, ha odaát odakünn keresi az igazságot. :)

 

Apropó, hátha ezt nekem valaki meg tudja magyarázni. A sorozat jelmondata, azaz "the truth is out there" hogy a fityfenébe lett magyarul "az igazság odaát van"? Már kiskoromban sem értettem, miért zagyválnak odaátról, hol odaát? Minek a túloldalán? Aztán amikor a jó múltkor újranéztem, hát meglepve vettem tudomásul, hogy nem is ez van odaírva, hanem az, hogy "az igazság odakinn van." Ez a mondat konkrétan el is hangzik az első részben - ráadásul magyarul is ezt mondja Mulder. Sőt, az évadok alatt többször is elhangzik így a mondat a szinkronban is. Egyszer sem susognak odaátról. És ennek értelme is van. Szóval milyen hikomatos ferdítőt ültettek le a sorozat elé a '90-es években, aki ezt a pofon egyszerű mondatot ilyen értelmetlenné tette? (És hány mondat lett még megváltoztatva úgy, hogy értelmét vesztette? - Egyszer meg fogom nézni angolul, akkor talán a folyamatos UFO-zás is elmarad, mert hülyét tudok kapni attól, hogy mindenre rávágják, hogy UFO, még a kis szürkékre is, holott azok baromira nem UFO-k. :roll: )

Amúgy szeretem az X-akták szinkronját, csak ez olyan fura (mint a "történetek az FBI titkos ügyeiből", de ezt sejtem, miért maradt rajta évadokon át).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.