Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A karácsonyi Doctor Who nálam annyira csapnivaló volt, hogy nagyon sajnáltam a színészeket, mert látszik, hogy ők mindent beleadnak, de rajtuk kívül annyira szörnyű minden, hogy menthetetlen az egész. A tavalyi River Song kellemes meglepetés volt, látszik, hogy Moffat úgy írta, hogy az lesz az utolsó története. Szép búcsú lett volna.

 

Innentől a 10. évad sem érdekel túlzottan. Hosszú ideje gyengélkedik a sorozat, a 9. évad csak egy fantasztikus beszédet és egy darab kiváló epizódot (Heaven Sent - igaz, ez 2005 óta az egyik legjobb lett) tud felmutatni néhány általában gyengécske rész mellett. Az évadnyitó meggyalázta volna a dalekos történelmet, már ha komolyan tudtam volna venni, a Gallifreynél meg voltak jó ötletek, de ez is kevés volt. Szerintem Moffat már túlcsinálja a Doktort, üres és önismétlő. Elfáradt, na - ami nem csoda, 2010 óta vezeti, 2005 óta ír bele, az eddig beleöntött kreativitását szinte emberfeletti teljesítménynek is tarthatnánk. Megalkotta az én Doktoromat, és az Amy-vel töltött két és fél évad, meg az utána jövő néhány epizód a Doctor Who legjobb időszakát jelentik nekem. És persze neki köszönhető a sorozat megnövekedett nemzetközi népszerűsége.

 

A Sherlock új része ellenben egész jó volt, pedig féltem tőle, hogy ez is kaszaéretté válhat.

 

A tavalyi évből amúgy a Stranger Things, a The Night Manager és a Westworld tetszett nagyon. Meg az X-akták is egész jó volt.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Sherlock s04e00-át a Förtelmes menyasszonyt pótoltam be a héten.

Nagyon érdekes volt, de jó.

Megpróbálom kivárni szinkronnal a 3 új részt. Úgy láttam korábban sem késett többet egy-két hónapnál.

Melyik tv csatorna adja/adta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A WW első szezonja részemről is letudva. Frankón összekapta magát a második felére az évad. Nagy esélyt látok arra hogy a következő szezon már az enyém is lesz. Túlzással akár azt is ki merem jelenteni hogy a WestWorld akár az én sorozatom is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock S04E03

 

 

 

Ilyen nagyszabású epizódot talán a második évad végén láttam utoljára a sorozatban. Nagyon tetszett a felépítése a végső próbának. Az erkölcsi dilemmában, ahol Mycroft és John közül kellett választania Sherlocknak benne volt Eurus gyerekkora, amikor úgy érezte, hogy Sherlock egy idegent választott helyette és nem vele, a testvérével játszott. Az a metafora is remek volt, hogy Eurus, aki a nagyon magas intelligenciája révén úgy képes átlátni a káoszon, ahogy senki sem... ő az egyetlen éber ember a gépen és azt érzékeli, hogy körülötte mindenki alszik. A Sherlockkal való kapcsolata mondjuk nem volt teljesen tiszta előttem. Ugye elvileg ő az, aki igazán fontos neki, akihez egy segélykiáltásként szólt abban a kis versikében... akkor miért akarta az elején azzal a drónnal megölni? Vagy akkor Moriarty utasításait teljesítette? Az viszont tetszett, hogy a végén a zene révén kapcsolódnak egymáshoz.

Ami még felmerült bennem, hogyha megölte volna Mycroftot a 4. próbán, akkor miért mondta azt, hogy utána már csak két emberre van szükség? Illetve az se volt tiszta előttem, hogy miután Sherrinfordon elkábították őket mégis hogyan kerültek át Musgravebe?

A harmadik évadnál nagyon azt éreztem, hogy egy ilyen öntömjénezésbe fordult néhol a sorozat, de itt sokkal inkább visszaköszönt az első évadok hangulata. Mondjuk az szerintem nagyon érződik, hogy milyen körülményesen jönnek össze az évadok (most talán 2019-ben folytatják majd) és ott lebeg a levegőben, hogy nem lesz folytatás... lehet ebben szerepe annak is, hogy nehezebben tervezhetőek, összeegyeztethetőek a dolgok, miután a főszereplők nagyon befutottak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kellően szép lezárása volt a sorozatnak. A folytatás már erőltetett lenne, főleg így hogy bezárult a kör. Tény, hogy az utóbbi 2 évad legjobb epizódját kaptuk, de számomra a harmadik évadtól kezdve a sorozat eléggé lejtmenetben volt amúgyis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek volt a Lucifer új része. Volt benne pár jó kis momentum. :lol:

Nekem is bejött.

 

 

Leginkább a rajongós részt tudom kiemelni. Igazi fanatikus fan a csaj. :D

Az a vírusos szál meg nagyon izgisnek ígérkezik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.