Ugrás a kommentre

Chapter 1: Stranger in a Strange Land


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2022. 01. 02. - 18:42, Ody Mandrell írta:

Először is: Boba Fett nem gonosz.

Tegyük hozzá, hogy sokan ilyenkor a Legends-et veszik alapul. Ott is kifejezetten nem volt gonosz, még a Crispin-féle Han-trilógiában is van egy kedves szava Han felé.

 

A TCW-t se felejtsük el, ahol Bobának megesett a többi klóngyereken a szíve, és Castast is sajnálta. Emberi figura volt mindig is, de az tény, hogy fejvadászként sokszor csak a vérdíj érdekelte. Korábban itt elhangzott, hálás dolog most megalkotni Boba Fett-et, mert üres vászon. Nem teljesen igaz ez, ugyanis már őhozzá is számtalan ember számtalan dolgot kapcsolt, még akkor is, ha sokkal kevésbé ismerjük az eddigi filmek alapján az ő figuráját, mint a többi ikonikus OT-figuráét.

 

Szerintem Tem Morrison egy kiváló színész, érezhetően lélekkel tölti meg a figurát, és fizikailag jelen van, gondol valamit a figurájáról. Érdemes megnézni a Disney Gallery vonatkozó részében Morrison gondolatait, hogyan képzelte el az idősebb Bobát. Nem teljesen világos számomra, hogy nektek, vagy egyáltalán bárkinek mi a jó színészet. Szerintem az nagyon sokféle lehet, és lehet minimalista eszközökkel is nagyon erős a jelenlét. Eleve szerintem a közbeszédben kialakult egy szerintem téves értelmezése a jó színészetnek, ami valahogy a harsány, túláradó színészetet dicsőíti. Lehet, hogy Boba és vele Tem Morrison az a macsó hőstípus, amely karakternek számtalan limitációja van (pl. John Wayne, Eastwood, Schwarzenegger stb.), de hogy sokkal emberibbnek érzem már néhány gesztusából is, mint a legtöbb mai akciósztárt, az biztos. Szerintem mindent és mindenkit a maga kategóriájában kell megítélni. Érdemes megnézni a Once Were Warriors című filmet Morrisontól. Egyébként az Aquamanben is jó volt, és a Moanában is jól szinkronizált. Nem tudom, Ming-Na Wen mely jelenetben törölte fel vele a padlót, és mi volt az a zseniális Olivier-i gesztus, amivel ezt elérte. Maradjunk abban, hogy azért a forgatókönyv és az alkotók is meghatározzák, milyen a színész, a színészek teljesítményéért a rendező felel elsősorban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis adalék Mos Espa fejlődéséhez A bolygók és helyszínek című könyvből: " Mos Espa a Xelric-hasadék stratégiai pontján, annak a bejáratnál található. A Xelricben fut a nyugati és a keleti településeket összekötő, ősidőktől használt kereskedelmi útvonal. Mivel minden kereskedőnek itt kell közlekednie, Mos Espa piaca rohamosan fejlődik." Talán ez a gazdasági fejlődés is tette olyanná Mos Espát, amilyennek látjuk. És ugye a Baljós Árnyak óta több évtized is eltelt már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig Mos Eisley-t képzeltem annak, de ezután én is azt mondom, hogy mostanra Mos Espa a főváros. Tök jó lenne azért egy olyan képet vagy térképet látni, amiből megtudhatnánk, hogy hol vannak azok a helyek, amiket az ep1-ben láttunk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván hiányos olvasott műveltségem is oka, hogy sokáig azt hittem, hogy Mos Espából lett Mos Eisley. Aztán a Mandi tovább "bonyolította" a harmadik Mos-szal, Mos Pelgoval. Mellesleg nagyon tetszett. Jobb így, hogy Tatooine ennyivel bővült. Nekem nagyon tetszik. Sokaknak egyet jelent a bolygó a star wars-szal. Bár csak homok és por, de van benne valami, el kell ismerni. Valóban a star wars és vele két Skywalker bölcsője, nem lehet elhanyagolni, és nagyon jó ötletnek bizonyul árnyalni, foglalkozni vele. Mos Espa Jedha városhoz hasonló szintűre nőtt, nagyon hangulatos lett, imádtam a megjelenését! Elképesztő, hogy mit művelnek a Tatooinenal ezzel a minimalista ingerszegény világgal, hogy lassan a lizgalmasabb helyszínek egyike, sőt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.