Ugrás a kommentre

Chapter 1: Stranger in a Strange Land


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Magyarán rabszolgák voltak.

Sajnos igen, ami még szomorúbbá teszi Shmi halálát. Lars felszabadította Watto rabszolgasága alól, de végül a buckalakók rabszolgájaként halt meg. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láthattuk, hogy a buckalakók is úgy tekintettek az idegenekre, mint Anakin rájuk: állatokként. Én sokatokkal ellentétben nem sajnálom Ani mészárlását még eme új tények birtokában se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 12. 29. - 13:38, Dzséjt írta:

Így viszont sokkal komolyabbá válik Anakin tette, hogy látjuk: igen, primitív nép, de nem lelketlen szörnyek. Sőt bizonyos szemszögből nézve felettéb tisztességesek. Ahogy erre ez a rész is rávilágított.

Nem tudom, nekem inkább arra világított rá ez a rész, hogy eléggé lelketlen szörnyek ahhoz, hogy kihasználják a sivatag áldozatait, vagy levadásszák a gyanútlan telepeseket. :) 

 

2021. 12. 30. - 10:28, Dzséjt írta:

Boba pár óránál több időt nem tölthetett el a sarlacc-ban, mert a levegője már fogytán volt, az a páncél meg nem rendelkezik olyan extra tartállyal, ami napokra elegendő levegőt biztosítana neki. Szóval szerintem még a csata napján kimászott.

Amennyiben ez így volt akkor jó pár évnyi flashback anyag vár elmesélésre. :D 

 

 

 

2021. 12. 30. - 14:02, Donát írta:

Ez a kép mindent elmond a részről. Elérték, hogy elkezdett érdekelni Boba és baromira tetszik Morrison játéka is. Nagyon ígéretes kezdés, másodjára még jobban tetszett, mint elsőre!

Én már 4x láttam és dettó így érzek. A zenéjét meg napközben is dúdolom néha, önkéntelenül. :D 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 minutes ago, Ody Mandrell said:

Most láthattuk, hogy a buckalakók is úgy tekintettek az idegenekre, mint Anakin rájuk: állatokként. Én sokatokkal ellentétben nem sajnálom Ani mészárlását még eme új tények birtokában se.

Egy fokkal mondjuk még mindig emberibbek a javáknál. De a rabszolgatartásukat egyértelműen elítélem. Amúgy az új infók fényében Anakin mészárlása(i) a buckalakók körében egyre árnyaltabb színt kapnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anakin tette önmagában gáz volt, hisz Jedi. Ezen nem változtat az, hogy a buckalakók milyenek. :)

 

 Nem túlzottan sajnáltam őket annó, és ez így van ma is.

Nálam mindenképpen árnyaltabb lett a mészárlása, látva főként a gyerekeket. Ettől még megértem a tettét, de Jedi létére így még jobban kijön a kontraszt, hogy mennyire helytelenül cselekedett.

 

Kicsit ehhez tudnám hasonlítani:

Tegyük fel, hogy az EpIII csak annyit mutatott volna meg Dooku halála kapcsán, hogy Anakin mondjuk utólag elpanaszolja Padménak, hogy kinyírta a fegyvertelen Dookut és nem volt helyes amit tett Jediként.

Én ekkor, nézőként csak megvonnám  a vállam, hogy na és, végül is Sith, azok sohasem fegyvertelenek.

Aztán később jönne egy EpIII sorozat és én végignézhetném az Invisible Handen játszódó párbajt és látnám, hogy Anakin konkrétan hogyan ölte meg Dookut. Akkor máris sokkal árnyaltabb lenne az egész és valóban helytelen tettnek érződne Anakin gyilkossága.

 

Kicsit ezt érzem itt is. Amíg Anakin csak beszélt arról, hogy nőket, gyerekeket is kinyírt, kicsit megvonta az ember a vállát, elvégre azok is buckalakók. De így, látva, hogy azért a youngling mennyivel tehetetlenebb egy ereje teljében lévő férfi taskenhez képest, máris más a helyzet. Mondjuk a nőkről pont nem mondható el ez a kiszolgáltatottság, mert Bobát leverte a csaj. :D Ettől még a rész jól bemutatta amúgy, hogy mennyire könyörtelenek a buckalakók, de egyúttal szépen árnyalta a gyerekek és a felnőttek közötti különbséget, amitől nekem Anakin - Jediként elkövetett - tette még borzalmasabbnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a pusztában élő barbárok nem fognak szofisztikált demokráciában élni és az emberi jogok élharcosai lenni, de én itt egyáltalán nem láttam szörnyetegnek őket. Vad népek, de mégiscsak érző lények. Nagyon emberi gesztus, amikor a törzsfő hallgatja a beszámolót a szörny leöléséről és úgy tűnik hogy a gyerek úgy meséli, hogy ő győzte le a rémséget. A főnök viszont átlát a szitán és mivel már egy fokkal jobban megbecsüli Bobát ad neki egy kis vizet. Nyilván ettől még nem fog a mennybe menni. Mint a többiek nyilván kegyetlen és valszeg nem sokba nézi azokat akik nem buckalakók, de semmiképp sem gondolnám őt vagy a többieket szörnyetegnek.

Egy kegyetlen vidéken élnek, ahol minden bizonnyal csak kegyetlen módszerekkel lehet túlélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Nagyon emberi gesztus, amikor a törzsfő hallgatja a beszámolót a szörny leöléséről és úgy tűnik hogy a gyerek úgy meséli, hogy ő győzte le a rémséget. A főnök viszont átlát a szitán és mivel már egy fokkal jobban megbecsüli Bobát ad neki egy kis vizet.

Igen, ezt én is írtam az értékelésemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Nyilván a pusztában élő barbárok nem fognak szofisztikált demokráciában élni és az emberi jogok élharcosai lenni, de én itt egyáltalán nem láttam szörnyetegnek őket. Vad népek, de mégiscsak érző lények. Nagyon emberi gesztus, amikor a törzsfő hallgatja a beszámolót a szörny leöléséről és úgy tűnik hogy a gyerek úgy meséli, hogy ő győzte le a rémséget. A főnök viszont átlát a szitán és mivel már egy fokkal jobban megbecsüli Bobát ad neki egy kis vizet. Nyilván ettől még nem fog a mennybe menni. Mint a többiek nyilván kegyetlen és valszeg nem sokba nézi azokat akik nem buckalakók, de semmiképp sem gondolnám őt vagy a többieket szörnyetegnek.

Egy kegyetlen vidéken élnek, ahol minden bizonnyal csak kegyetlen módszerekkel lehet túlélni.

Ez igazából nézőpont kérdése. Külső szemlélőként megadatik nekünk az a luxus, hogy ne szörnyetegnek hívjuk őket. De azok, akik elszenvedik a kegyetlenséget, teljes joggal tekinthetnek rájuk szörnyetegként, pl. Anakin, amiért kinyírták az anyját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra viszont a nyakam rá tenném, hogy Boba össze fog komázni velük.

 

Az Anakin mészárláshoz ajánlom az alábbi topikot.

 

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Donát írta:

Ez igazából nézőpont kérdése. Külső szemlélőként megadatik nekünk az a luxus, hogy ne szörnyetegnek hívjuk őket. De azok, akik elszenvedik a kegyetlenséget, teljes joggal tekinthetnek rájuk szörnyetegként, pl. Anakin, amiért kinyírták az anyját.

Nem vitatom, viszont ez egy fiktiv történet a külső szemlélőknek igy főleg az a releváns hogy nekünk mit mond a sorozat, ha már jobban elemezzük. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 minutes ago, Ody Mandrell said:

Arra viszont a nyakam rá tenném, hogy Boba össze fog komázni velük.

Lehet arra megy majd ki a flashback szál, hogy Boba-t valamiért a törzs befogadja. Így majd megkapja a gaderfi botot és a ruhát amit a The Marshallbam viselt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem vitatom, viszont ez egy fiktiv történet a külső szemlélőknek igy főleg az a releváns hogy nekünk mit mond a sorozat, ha már jobban elemezzük. Szerintem.

Teljesen egyetértek. Igazából csak azt akartam mondani, hogy a karakterek szemszögéből jogos, ha szörnyetegnek tekintik őket és eszerint kezelik pl. a párafarmerek vagy Anakin. Anakin tette elsősorban azért gáz, mert ő Jedi és tényleg különb kéne hogy legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó megismerni a taszkenek civilizàltabb énjét, ennyiben mindenképp árnyaltabb most már a róluk kialakult kép. Az egyszerű farmert teljesen megértem, aki elindul levadászni a buckalakókat. Anakin azonban Jedi létére irtott ki egy teljes falut. Megérdemelték a sorsukat, de ez ettől teljesen független.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Itt Fett kb. annyi idős lehet, mint Jango az EPII-ben?

Nem tudjuk pontosan, hogy Fett mikor született, de az EpII-ben olyan 40-esnek nézem. Boba kb. 42 éves a Jabba palotás szálban, ha jól számolom. Szóval körülbelülre stimmel szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis egyelőre így véljük. Igazából Jango előéletéről alig tudni valamit, és ez még a régi Legends-ben is így volt. 

 

Egyébként én gyerekkorom óta azt gondoltam, hogy a sarlacc gyomrában az áldozat valahogy életben marad 1000 évig (mondjuk a szörny folyamatosan gondoskodik a sejtregenerációról vagy valami ilyesmi) és úgy emésztődik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Legalábbis egyelőre így véljük. Igazából Jango előéletéről alig tudni valamit, és ez még a régi Legends-ben is így volt. 

 

Egyébként én gyerekkorom óta azt gondoltam, hogy a sarlacc gyomrában az áldozat valahogy életben marad 1000 évig (mondjuk a szörny folyamatosan gondoskodik a sejtregenerációról vagy valami ilyesmi) és úgy emésztődik. 

Gondolom Jabbáék is csak találgattak, hogy pontosan mi történik az áldozatokkal. Aligha hiszem, hogy túl sok ember előmászott volna a sarlacc gyomrából korábban. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Honnan tudod, hogy a későbbiekben nem lesz visszaemlékezés a Kaminón?

Ne legyen igazam, de nem tartom elképzelhetőnek, szerintem ennyi időt kapott. Ha lesz is valami akkor azt a Klónok támadásából esetleg belerakják, mint flashback jelenet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ne legyen igazam, de nem tartom elképzelhetőnek, szerintem ennyi időt kapott. Ha lesz is valami akkor azt a Klónok támadásából esetleg belerakják, mint flashback jelenet. 

Azért nem olyan egyszerű érdemben mutatni valamit a kaminoi időkből. Daniel Logan már felnőtt. Morrison meg azért csak jóval idősebb lett (20-21 évvel az EpII forgatáshoz képest). Ez egy bónusz volt, hogy bevágták, ne legyünk telhetetlenek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És elképesztően jó kis bónusz! Tudható, hogy archív felvétel e, vagy újonnan készült trükközés Dániel Logan jelenete? Csak 2.-ra esett le, hogy eddig nem látott képsorok,mert Kaminot látva letettem a hajam. De bármi is a válasz, mindkét eset nagy bravúr. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, csoli1138 írta:

z! Tudható, hogy archív felvétel e, vagy újonnan készült trükközés Dániel Logan jelenete? Csak 2.-ra esett le, hogy eddig nem látott képsorok,mert Kaminot látva letettem a hajam.

A Kamino új, a geonosisi jó kérdés. Az biztos, hogy a jelenet nem az ep2-ből van, de lehet, hogy az ep2-höz forgatták, csak nem használták fel mostanáig. A háttér viszont új, mert a reek nem látható, míg az ep2-ben ott van. Tehát, ha a jelenetet korábban is forgatták, a hátteret valószínűleg csak most készítették el. De az gyanús, hogy a kissrác arcát nem mutatják, még a tükröződés is eléggé torz, szóval lehet, hogy az egész jelenetet most forgatták egy statisztával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Tegnap megnéztem magyar felirattal is, nézhető, de nincs ez a mando feeling sajnos. 

Mert ez nem a Mando. :) Ebbe Boba feeling legyen, ne Mando. Egyébként még csak egy rész ment le, szóval én még várnék az ítélettel. 

 

10 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ha már annyira sok időt szántak a visszaemlékezésekre, lehetett volna egy picivel több játékidő a Kamino-n.  :(  

A visszaemlékezéseknek nincs vége, bár kétlem, hogy visszamennénk a Kaminora. Az csak egy hangulati elem volt, ahogy fentebb is írták. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.