Ugrás a kommentre

Chapter 1: Stranger in a Strange Land


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akárki is a polgármester, egész biztos vagyok abban, hogy egy talpig becsületes alak. :lol:

Itt és most hadd emeljem ki a segédjének a színészi játékát. Zseniális volt a fickó. Understandable misunderstanding. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

Itt és most hadd emeljem ki a segédjének a színészi játékát. Zseniális volt a fickó. Understandable misunderstanding. :lol: 

Az egyik legjobb karakter volt az epizódban. A szüveg is marha jó volt abban a párbeszédben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Kenobi tábornok said:

A Polgármester szerintetek is az Ithorian lesz? Kíváncsi vagy kettejük konfrontációjából mi fog kisülni. 

Szerintem csak az ithori lesz. Őt lengették be a trailerek és a spotok a legjobban az új karakterek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Ebben a jelenetben csak engem emlékeztet Temuera Morrison arcjátéka a jóságos Palpatine főkancellár arcjátékára? :D 

 

fett_palpatine.jpg

Ez a csajszi/milf még sok rajzolót fog megihletni az tuti! Jól eltalált karakter! 

Boba is így kezdte... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló epizód volt, nagyszerű indítás. Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog. Tatuin alapvetően egy sokat szerepeltetett bolygó, de itt és most ezek a  helyszínek, szereplők és lények mindegyike lenyűgözött. Az új sokkarú szörny nagyon jól nézett ki. A visszaemlékezések kiválóak. Még nem sok minden történt, de alapozásnak kiváló. Nagyon biztató indítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egyszer láttam, ma már kétszer. Szóval, jöhet a következő rész. :-D

A látványvilág, a vizuális effektek eléggé moziszerűek voltak. Szerintem szépen is lett fényképezve és a fények is pont jók voltak. Egyre jobbak lesznek vizuálisan is ezek a tv sorozatok. 

 

Ezek a javák egyre ellenszenvesebb figurák. Ezek olyanok, mint a gyári munkás a kommunizmusban: ami nincs lebetonozva, viszik. Vagy mint a mágnesszemű fiúk Hadházi Lacinál. :-D

 

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ezek a buckalakók eléggé sterilnek néztek ki. Talán ez zavart egy picit, de gyorsan túl tettem magam rajta. 

 

Nagyon kíváncsi leszek az Andor-ra ill. a Kenobira, mert látványban főleg az előző kell, hogy nagyot mutasson. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó évadkezdet volt! Kissé meglepett, de egészen más hangulatot ütött meg, mint a nagy előd Mandi. E téren nem tudtam mire számítsak, de inkább vártam valami hasonlót, mint teljesen mást. Szerencsére már most megkapta Boba a maga védjegyét és hangulatát.

 

Tetszett a két szálas történetvezetés, ami utat enged Boba múltjának felfedezésére. Talán a legtöbb rajongó erre volt a leginkább kíváncsi. Meglepő lehet, hogy ezt nem intézték el két percben, hanem úgy tűnik egy egész sztorit fűznek fel rá. Amúgy már az elején megvettek Kamino feltűnésével, majd a Geonosisi jelenet beidézésével. Fantasztikus alapozás volt, a sarlaccról nem is beszélve. El nem tudtam képzelni milyen az, amikor „1000 éven át emészti önöket” ez a lény. Ezt most megmutatták, iszonyat hangulatosan. Csak találgatni lehet meddig volt ott Boba ebben a vegetációban. Talán a sarlacc lassú emésztése olyan, hogy életben is hagyja az áldozatot? Vagy Bobának egyszerűen szerencséje volt a beskar miatt? Láttuk, hogy a rohamosztagos már rég halott volt, és a páncélját is felmarta a gyomorsav. Vajon ő milyen régen lehetett ott? Ezek mind érdekes kérdések, és mindez három perc alatt. 

 

A buckalakós rész szenzációs volt! Már Djarin története közben is bepillantást nyerhettünk az életükbe, amit most tovább mélyítettek. Igazából nekem az EPII óta a szívem csücske ez a brutálisnak tűnő primitív faj, de amit a TV sorozatok csinálnak velük, arra sose gondoltam volna. Főleg itt, ahol talán először vagyunk részesei a mindennapi életüknek (Bomarr elbeszélését nem számítva :D ). Részben arra is választ kapunk, miért nem ölték meg Shmi-t anno. Mert a betolakodókat kínozni és megalázni jobb. A halál nem opció, amíg bírják a szenvedést. Lehetne ezért gyűlölni őket, de valószínűleg terület védelemről van szó, és valószínűleg csak azt torolják meg, amit ők is kaptak a másik oldaltól. A törzsfőnök és a felesége(?) feltűnő jelenségek, már ha az a predator utánzat valóban a felesége volt. Az egyik negatívum a résszel kapcsolatban számomra épp a nő kinézetével kapcsolatos, a másik pedig az éjszakai harc a sivatagban. Ott nagyon érződik a műterem feeling. De ezek csak nüánszok a többihez képest. Apropó nő…azt a furkós botot amit használ, később Fetnél látjuk. Érdekes lesz látni miként kerül hozzá. Az első lépést már az epizód végén megteszi a megemlékezés végén látható lenyűgöző harccal, amit azzal a hat végtagot számláló lénnyel vív ( aki egyébként olyan, mintha egy Ray Harryhausen filmből lépett volna ki). Boba ott megmutatta igazi kvalitásait, és bár később a táborban a tusken fiú úgy adta elő, mint a saját győzelmét, a rutinos rókák, mint a fater egyből levette, hogy ez bizony Fett műve. Kapott is egy korty vizet érte.

 

Fett jelenkori helyzetének lefestése is teljesen rendben volt egy sorozat kezdéséhez mérve. Megismertünk néhány fontosabb szereplőt és a környezetet. Tök jó volt, ahogy jöttek hajbókolni a kisstílű gengszterek az új főnök előtt: volt, aki egy kis aprót vitt, más egy szőrmét, vagy éppen semmit. A polgármester embere máris nagy kedvencem, igazán egyedi figura. Ebbe a sorba tartozik a két gamorrai őr is, akik gyorsan megdöntötték azt a mítoszt, hogy ezek a zöld „malacok” semmire se jók. Fett remekül ráérzett, hogy hasznára tud válni a két hűséges testőr. És milyen jól döntött. Remélem, később nevesíteni fogják őket.

Ejtsünk szót a környezetről is. Dobtam egy hátast azon, hogy ez a város Mos Espa! A fene se gondolta volna, hogy cirka 45-50 év alatt ennyit változott, fejlődött. Most már van polgármester, meg olyan klubok, amik szinte minden igényt kielégítenek. Ezek az első jelek arra, hogy a Tatooine-on is van fejlődés és nem csak a nihil.

 

Az első epizód főleg Bobáról szól, őt teszi nagyon emberivé, hozza hozzánk végre igazán közel. A későbbi ellenfelekről csak morzsákat szór el, de ez a különös elegy pont elég arra, hogy izgatottan várjuk a következő részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

A Polgármester szerintetek is az Ithorian lesz? Kíváncsi vagy kettejük konfrontációjából mi fog kisülni. 

Szerintem 100%, hogy ő lesz. Ebben az esetben elmondhatjuk, hogy tényleg hatalmas fejlődésen ment keresztül a bolygó. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Kiváló epizód volt, nagyszerű indítás. Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog. Tatuin alapvetően egy sokat szerepeltetett bolygó, de itt és most ezek a  helyszínek, szereplők és lények mindegyike lenyűgözött. Az új sokkarú szörny nagyon jól nézett ki. A visszaemlékezések kiválóak. Még nem sok minden történt, de alapozásnak kiváló. Nagyon biztató indítás.

Nekem pont az tetszett ebben az epizódban és a Mandalorianban is, hogy egy sokat szerepeltetett bolygót láttunk egy teljesen új szemszögből. Míg mondjuk a Baljós Árnyakban és az Új Reményben folyamatosan pörögnie kell a történetnek, addig itt a lassabb tempó mellett van idő jelentéktelenebb dolgokat is megfigyelni. Láthattunk másfajta tuskeneket, láthattuk a tatooine-i városok maffiájának működését, illetve nekem az olyan apróságok is nagyon tetszettek, mint amikor például a javák a Boba fejéből kiesett pénz után kaptak. Az ilyen jelenetekben van benne hamisítatlanul a sokat emlegetett "Star Wars hangulat".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az első képsoroknál (Kamino és Geonosis) tudtam, hogy ezek engem megint megvesznek kilóra. Erős nosztalgikus érzések lettek úrrá rajtam, ma meg is néztem az EP2-t. A sarlacc-ból való kiszabadulást nem bonyolították túl, de ennek örültem. Bármiféle heroikus küzdelem most fölösleges lett volna.

 

Amit elsősorban ki tudnék hangsúlyozni, hogy mi is tetszett igazán, az a világépítés. Eddig annyit tudtunk, hogy Jabba számított a Tatooine tényleges urának. Ez csak egy puszta tény volt, amelynek hátterét nem ismerhettük meg. Most azonban el kezdtük felfedezni a Tatooine "politikai" életét, amely itt egyet jelent a szervezett bűnözés kiépítésével. Ott van ugye ez a vazalussi rendszer, ahol a klienseken keresztül lett kiterjesztve az alvilág különböző szegmenseire a huttok befolyása. Nagyon látványos ennek megnyilvánulása a rész elején, amikor a különböző helyi alvezérek ajándékokat visznek az új főnöknek, Bobának. És igen, az a trandoshai bizony vukiszőrmét vitt. Jó volt viszontlátni a droidot, 8D8-t.

 

Egy renitens már van, a mos espai polgármester. Amennyire merész volt az udvarmestere, csodálom, hogy élve hagyhatta el a tróntermet. Az is látványos különbség a régi, Jabba fémjelezte rezsimhez képest, hogy Boba Fett értékeli a hűséget... akkor is, ha ez a hűség az ellenoldalnál nyilvánul meg. A két gamorreai pedig minden bizonnyal a végsőkig szolgálni fogják új urukat (a maszkjuk szerintem itt sokkal jobban sikerült, mint a Mandalorian 2. évadnyitóban). Nagyon tetszetős volt a Boba és Fennec közti interakciók is, remekül kiegészítik egymást. A rész bemutatta a Tatooine valamelyest virágzó részét is. Ennyire élőnek Mos Espa soha nem tűnt. Régi ismerősök tűnnek fel újszerűnek tűnő kaszniókban, lásd Max Rebo. 

 

Ha már Tatooine, a helyi jellegzetes kultúrák bemutatása sem maradhat el. A jawák most kimondottan rohadékok voltak, egy az egyben leszedték a haldokló Fettről a páncélt és hagyták a fejvadászt ott pusztulni. Pedig korábban inkább pozitív színben tűntek fel, lásd Cobb Vanth megmentését. Persze ahány jawa jármű-közösség, annyi habitus és becsületesség. Ezzel teljes ellentétes hatást értek el a buckalakók esetében. Már a Mandalorian-ban megkezdődött a "rehabilitációjuk", és ez itt csak folytatódott. Bár egyértelműen erőszakos népségről van szó, mégis ismerik a becsület, tekintély vagy az elismerés jelenségeit. Aztán ott vannak a buckalakó gyerekek. Egy kegyetlen harcos világban szocializálódnak, de nem lehetett nem észrevenni azt az univerzális gyermeki ösztönös izgalmat, ami látszott a kölykön, amikor Fett megölte azt az ijesztő négykarú szörnyeteget. És mindezek bizony egészen más színezetet adnak annak a sorsdöntő jelenetnek, amikor Anakin dühödten magyarázza Padménak, hogy minden buckalakót megölt... még a gyerekeket is. Persze nem tudom hibáztatni, hisz végsősoron, külvilágiakat tartanak fogva... akkor Shmi, most egy szerencsétlen rodiai és Fett. De ez a rész is azt mutatta meg, hogy nincsen fekete és fehér, és a dolgoknak egyszerre létezhet több aspektusa is.

 

Egyetlen dolog nem volt tiszta. Kik voltak azok, akik kifosztották azt a kunyhót? Valami jelet is felfirkantottak a kunyhó falára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

lásd Max Rebo

Az biztos ő volt? Nem volt ott Jabba bárkáján a robbanáskor?

 

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Egyetlen dolog nem volt tiszta. Kik voltak azok, akik kifosztották azt a kunyhót? Valami jelet is felfirkantottak a kunyhó falára. 

Mert ők még a jövő zenéi. :) Benne voltak az előzetesben is, szóval találkozni fogunk velük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes felvetés az SW Explained csatornától: a képregényekben Vader egyszer visszatér a Tatooine-ra és újra beirt a buckalakók között. Egy túlélő nyomán pedig kialakul egy Vader kultusz. Mi van ha az epizódban látott buckalakó törzs ennek a kultusznak a része? Ez magyarázná, hogy ők miért hordanak feketét és talán azt is, hogy a szokottnál miért forditanak nagyobb figyelmet a közelharcra (legalábbis az egyikük meglepően jól elbánt Bobával).

 

darth-vader-25.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Bomarr said:

Egy érdekes felvetés az SW Explained csatornától: a képregényekben Vader egyszer visszatér a Tatooine-ra és újra beirt a buckalakók között. Egy túlélő nyomán pedig kialakul egy Vader kultusz. Mi van ha az epizódban látott buckalakó törzs ennek a kultusznak a része? Ez magyarázná, hogy ők miért hordanak feketét és talán azt is, hogy a szokottnál miért forditanak nagyobb figyelmet a közelharcra (legalábbis az egyikük meglepően jól elbánt Bobával).

 

darth-vader-25.jpg

Érdekes felvetés. Olvastam is ezt a képregényt, de azon az egy füzeten kívül nem sokat foglalkoztak a Vader kultusszal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Pedig korábban inkább pozitív színben tűntek fel, lásd Cobb Vanth megmentését.

Szerintem Cobbot sem puszta jóindulatból mentették meg, hanem mert ő eléggé magánál volt ahhoz, hogy ne merjék kifosztani és így üzletet köthetett velük.

 

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Részben arra is választ kapunk, miért nem ölték meg Shmi-t anno. Mert a betolakodókat kínozni és megalázni jobb. A halál nem opció, amíg bírják a szenvedést.

Szerintem nem csak azért tartják őket fogva, hogy kedvükre kínozzák és megalázzák őket, hanem munkaerőnek is. Valószínűleg Shmit is úgy dolgoztatták, mint Fettet és a rodit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Whill írta:

Nekem pont az tetszett ebben az epizódban és a Mandalorianban is, hogy egy sokat szerepeltetett bolygót láttunk egy teljesen új szemszögből. Míg mondjuk a Baljós Árnyakban és az Új Reményben folyamatosan pörögnie kell a történetnek, addig itt a lassabb tempó mellett van idő jelentéktelenebb dolgokat is megfigyelni. Láthattunk másfajta tuskeneket, láthattuk a tatooine-i városok maffiájának működését, illetve nekem az olyan apróságok is nagyon tetszettek, mint amikor például a javák a Boba fejéből kiesett pénz után kaptak. Az ilyen jelenetekben van benne hamisítatlanul a sokat emlegetett "Star Wars hangulat".

Igen, ezeket én is így gondolom. Bár itt a Boba Fettben még A mandalorinál is izgalmasabbnak tűnt Tatuin

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.