Ugrás a kommentre

Part II


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az Obi-Wan sorozat hatására újra belevetettem magam az ep.3 és az ep.4 közötti művekbe. Ami érdekelne, hogy honnan jön ezaz ötlet, hogy Vader valamiféle galaktikus híresség lenne akiről mindenkinek hallania kellett? Eddig a kánonban ilyenbe nem futottam bele. Vagy rossz helyen keresem? Hol volt erről szó?

Mindenesetre a Tatooine nem birodalmi bolygó, ahogy az el is hangzott már a sorozatban. Így az pláne meglepő lenne ha még itt is tudnának róla.

Én csak abból gondoltam, hogy az EPIV-ben le is úgy viselkedik pl Leia, hogy egyrészt nem először találkozik vele, másrészt komolyabb múltjuk van. 

és még ezer meg egy ilyen van az EPIV-ben amiről nekem az derült ki, hogy bizony ő nem egy barlangban élő emberke, hanem szerves része a Birodalomnak, így vagy úgy.

Szerkesztve: - Galen Malek89
kihagytam az alanyt, ami nélkül nem értelmes a mondat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Part II
45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annak a nőnek az Erőérzékeny fiát akiknek segített Haja kimenekülni a bolygóról, Corannak hívják. A nyakam ráteszem, hogy Corran Horn volt a Zsiványosztagból. :D Újabb Legends elem...

Ugye hogy nem is olyan rossz ez a Legendsből nyúlás, "csak" okosan kell csinálni. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is sok mindent már leirtatok amit magam is gondolok a részről.  Kenobi elhagyja a Tatooine-t hogy megmentse Leiát. Az is zseniális utalás az OT-ra hogy itt kiviláglik az hogy Luke-ot fontosabbnak tarja kenobi mint Leiát. Tudat alatt úgy érezheti hogy Luke-nak van több esélye kitanulni a Jedi tanokat és legyőzni Palpatine-t mint leiának. Ez az OT-ből nagyon lejött, hisz Leiát csak akkor akarta a két Jedi képbe hozni,

mikor úgy gondolták hogy Luke kudarcot fog vallani.

Na inne ez nagyon lejön is itt vezetik fel azt. Ha Luke lett volna bajban Kenobi szerintem azonnal rohant volna.

Az is látszik Ben-en hogy nagyon rég volt kint a való világban. 10 évig az volt a menetrend hogy reggel felkelés ,meló este alvás. Mindezt a barlang a város, és a munkahely között.

Kicsit esetlenül mozog. A csaló "Jedi" szimpi volt, mert rendben van hogy csalt, de ugyanakkor segített is.

Az milyen durva már hogy az is veszélyben van aki a Birodalom után született ,de Erőérzékeny. Nem csak volt Jediket vadásznak le, hanem nemrég született lényeket. Mint a nácik akik csak azért öltek meg embereket mert zsidónak születtek. Iszonyat komolyan.

Nincs tárgyalás, kivégeznek úgy hogy semmi rosszat nem tettél. Na ilyenkor jó az EP9 végére gondolni mikor ezer darabra szakad az a nyomorult.

Reva tényleg irritáló karakter, de azért mert még nem tudjuk az okát. Bár szerintem 3 ms alatt cáfolható indok lesz a megoldás.

A másik rettenet számomra még az hogy ezek az inkvizítorok valaha Jedik voltak. Mekkora aljasság kell már ahhoz hogy eláruld azokat akik között felnöttél, és mekkora ostobaság kell ahhoz hogy elhiff hogy a Jedik a rosszak. Hisz köztük éltél, nyilvánvalónak kéne lennie hogy nem akarták a Köztársaságot megdönteni.

A Kenobi-Leia páros nagyon jó, a kislány optimizmusa szöges ellentétben áll Ben letargiájával. Aztán jön a ége mikor kiderül hogy Anakin Skywalker él.

Hát az kemény volt. Én is azt hittem eddig hogy az EP3 óta tudja, de így még durvább a helyzet. Marta önmagát Anakin miatt abban a tudatban hogy meghalt.

De most még azért a rémtettekért is marhatja magát amiket Vader az elmúlt 10 évben elkövetett. Eddig az volt a baj hogy meghalt Anakin. Most az lesz hogy miért nem ölte meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hősünk megérkezik a sorozat első vadonatúj bolygójára, a Daiyúra. Ha valamivel jogosan meg lehet vádolni a Disney-éra filmjeit és sorozatait, akkor az az, hogy a legtöbb bolygója eléggé egyszerű, lakatlan vagy gyéren lakott erdős, sivatagos vagy havas világok. Kevés az igazán monumentális, high-tech helyszín, mint a Coruscant vagy a Bespin. De az utóbbi időkben elkezdtek az ilyen világok is visszaszivárogni az SW-be. Ott volt a The Book of Boba Fett-ben a Glavis Gyűrűvilág, a Rogue One-ban Kafrene Gyűrűje, az ep9-ben a Sinta Gleccserkolónia és így tovább.

Most az ilyen high-tech világok sorát erősítheti Daiyu is, ami egy afféle csillagközi Tokió lett. Sötét, minden neonfényben pompázik. Nagyon tetszik a kikötője, ami meglehetősen hétköznapi lett, még tábla is van, ahová kiírják a menetrendet. Ugyanakkor itt megmutatkozik egy érdekesség is. Míg a Magban lévő Corellián már négy évvel ezelőtt is csak szigorú ellenőrzések árán lehetett a dokkban közlekedni, itt a Daiyún szabadon lehet mozogni, annak ellenére, hogy a Birodalom itt is jelen van.

Mindezek mellett Daiyu remekül megidézi Coruscant alsóbb rétegeit, péládul azt, ahol Anakin végigüldözte Zam Wesell-t. A látvány pedig pazar, az embernek eszébe sem jut, hogy ez tévésorozatot, nem pedig mozifilmet néz. Az viszont nem semmi, hogy innen szignál nem jut ki. Ez szó szerint a titkok világa lehet. És mindez a Birodalom áldásával működik.

 

Temuerra Morrison cameója telitalálat volt. Egy ilyen kis apórság is hogy összekapcsolja a világot. A The Bad Batch-ben láttuk, hogyan indult a klónok kivonása a forgalomból, a Rebels-ben meg láthattuk, hogy néhány szerencsésebb hogyan él később. És most putty, itt egy szerencsétlenebb. Szakadtan koldul egy isten háta mögötti világ utcáján. S a legdurvább, hogy ez a klón az 501-es légióban szolgált. Akik ott harcoltak Obi-Wan és Anakin mellett, így az is lehet, hogy Ben látásból még ismeri is ezt a klónt. Vagy lehet, hogy ez a klón részt vett a Jedi Templom elleni ostromban. Talán ott volt az első rész elején, vagy amikor Bail szeme láttára lemészárolták Zettet a hangárnál.

És aztán egyből ott vannak az utódok is, a Birodalom "hős" rohamosztagosai.

 

Aztán Benhez odalép egy lány, és mi újabb szörnyű képet láthatunk arról, hogy mivé vált a Galaxis. Persze, a Köztársaságban is voltak drogdílerek, hiszen pont Kenobit környékezte meg egy a fővárosban. De akkor messze a figyelő szemek elől, egy bárban sefteltek sutyiban. Itt meg egy gyerek árulja nyíltan az utcán, karnyújtásnyira a rendet és békét őrző rohamosztagosoktól. S míg a dokkban úgy tűnik, itt másabb a helyzet, mint Corellián, ebben a jelenetben máris levehető, hogy annyira nem más. A Birodalom és az alvilág itt is pajtiban van.

És alighogy a kiscsaj odaadja az "elsőt ingyen" Kenobinak, máris odapattan egy másik gyerek, hogy levarrja Bent. Itt aztán virágzik a gyerekbűnözés.

 

Máris képbekerül Haja, aki egy eléggé ellentétes figura. Látszik, hogy kapzsi, kihasználja a rászorulókat. Ám valahol mégis meglehetősen bátor, tökös és a szíve is a helyén van. Igen, megszabadítja azt a szegény anyát és gyermekét a pénze egy részétől, de mégis csak segít nekik kijutni Daiyúról. Oké, Corellia nem éppen a legjobb úticél, de hát ebben az időben talán már semmi sem az. Pláne, ha Erőérzékeny vagy. És azért Jedinek kiadni magát... Nos, ahhoz vagy komplett őrültnek kell lenni, vagy nagyon is tökösnek. Mert azért ez nem kevés életveszéllyel jár. Persze, lehet mondani, hogy még egy rohamosztagos is gyorsan rájöhet, hogy csak trükközik és nem Jedi, ugyanakkor ténylegesen segít Erőérzékenyeknek szökni. Ha ez kiderül, neki lőttek. És akkor is, ha egy ostoba birodalmi tör rá, aminek valjuk be, nagy az esélye, hiszen nem az átlagos birodalm fogdmegek nem IQ fighterek.

De igazán vicces, ahogy a Jedi Tanács egyik ex-tagjának próbálja eladni magát, mint Jedi, ám Kenobi hamar átlát a szitán. És hát gyorsan meg is győzi Haját, hogy segítsen, aki fura mód megbízhatónak bizonyul. Talán sejtette, hogy nem akárkivel áll szemben - és nem csak a mellkasának szegezett lézerstukker miatt.

 

Haja útmutatásának hála Kenobi hamar megtalálja a rablovicsok búvóhelyét, ami egy drogtanya. Vaó! Ilyet sem láttunk még az SW-ben. Már láttuk, honnan jön a fűszer, azt is, hogyan kerül oda, pár perce azt is, hová kerül, és most láthatjuk, hogyan lesz belőle drog. Úgy kotyvassztják itt nagyüzemben a szert, hogy attól még Jabba, a hutt szíve is elérzékenyülne.  A robbanástól meg összetörne a pici szíve. Hát kárbamegy a jó anyag.

Kenobi ügyesen átsurran az őrön, de még így is hamar lebukik. Itt két dolog is tetszett. Az egyik, hogy a zabrak a tetovált feje alapján egy dathomiri éjfivér, mint ahogy Maul vagy Savage volt. A másik, hogy amikor Obi-Wan fejbe üti, megfájdul a keze. A TCW-ben, majd később a Rebels-ben is engem zavart, hogy a klónokat és rohamosztagosokat, de még a droidokat is úgy ütlegelik puszta kézzel, mintha a páncéljuk gumiból lenne. És nem csak a Jedik, akiknél ráfoghatjuk az Erőt, mint védőpajzsot, de az egyszerű halandók is. Puszta kézzel simán ki lehetett ütni egy sisakba bújt klónt vagy rohamosztagost, és az ütlegelőnek még csak meg sem fájdult a keze. Hülyeség, na, az ilyen verekedős részeket jobb lett volna kihagyni. Szóval öröm, hogy itt végre látni, hogy az ütő félnek is fájhat. (És, aki ütött már meg embert ököllel, az tudhatja, hogy nem is kicsit tud fájni, és napokig nem múlik el.) Persze nem lehet mindent reálisan ábrázolni, de tetszenek az ilyen apróságok - mellesleg Ben a kezét később is fájlalja még, szóval az alkotók itt törekedtek a valóságosabb ábrázolásra.

Hősünk viszont hiába veri le a hitványakat, sajnos csapdába sétál. Szegény Kenobi, míg a PT-ben folyamatosan lógicsált, itt rendre gyomorbántalmai vannak a sok hasra mért ütéstől. Vect Nokru továbbra is egy bájos figura, de azért most nem egy kislánnyal áll szemben. Bennek tart vagy harminc másodpercig kiszabadulnia, pedig az Erő még vele sincs. De legalább már számára is egyértelmű, hogy ez az egész nem egy egyszerű emberrablás, nem az alderaani királyi család volt a célpont, hanem ő maga. S mint egy tanúbizonyságul a Harmadik Nővér már meg is jelenik. Persze késve, Ben ugyanis még előtte megleli Leiát (aki újfent hasba vágja szegény Jedit). Reva már csak az elszállt csatlósait lelheti meg.

 

Az ezt követő beszélgetés a Harmadik Nővér és a Főinkvizítor között szerintem megint csodásan sikerült. Szitne süt a főfejből, mennyire lenézi Revát, aki viszont pofátlanul dacol vele. A Harmadik Nővér egy igazi Renegát és láthatóan nem becsüli a tekintélyt. Törtető, és átgázol bárkin. És láthatóan ebből a Főinkvizítornak kezd elege lenni. Van egy olyan gyanúm, hogy fejben már "fel is mentette a szolgálat alól", ami szerintem ebben a munkában a fejvesztett távozást jelenti, lábbal előre.

Persze mindez Revát annyira sem érdekelte, mint egy hangya, amire véletlen rálép. Fél pillanattal később Nokrún keresztül felbérli Daiyu összes fejvadászát, hogy kezdjenek el vadászni Kenobira. Meg is indul a mozgósítás, ami egy kicsit megidézi a The Mandalorian harmadik epizódját, a The Sint, amiben szintén láthattuk, hogy mozgósítják a fejvadászokat Djarin ellen. Ami érdekes, hogy itt hologramokon, komlinkeken és kézi számítógépeken megy le a riasztás, nem pedig a tracking fobokon keresztül. Most vagy nem használják még ezeket a mágikus eszközöket ekkortájt a fejvadászok, vagy ezt csak a Fejvadász Céh tagjai kapják meg, esetleg nem lehet mindenkinél használni, mert mondjuk nincsenek benne a rendszerben.

 

Ben és Leia párosa hatalmas. Kicsit Han és Leia párosára emlékeztetnek, annyi különbséggel, hogy Kenobi nyelve nem annyira éles, mint a corelliai csempészé, így ő nem vág vissza olyan ízesen. De Leia tündéri, ahogy oltogatja Bent, közben azért finoman puhatolózik is. Ártatlan kislánynak akar tűnni, de közben folyamatosan teszteli megmentőjét. Ami viszont nagyon bejön, hogy itt az ep4 egyik nagy kérdőjele lett tisztázva: amikor Luke benyit Leia cellájába, ő azt mondja, hogy vele van Ben Kenobi is. Leia pedig izgalmában felugrik és egyből Luke-kal tart. Honnan tudta, hogy Ben Kenobi az Obi-Wan? Kérdezem sok-sok éve már. Ő Obi-Wan Kenobiért lett elküldve. Az üzenetében is ezen a néven említette. Persze, kézzelfekvő magyarázat volt, hogy Bail felvilágosította, mi az álneve vagy magától is összeköthette a pontokat, mégis, az az izgalom, ahogy felugrik a Ben Kenobi név hallatán, valahogy többet sejtetett. Persze nyilván még a legvadabb álmaimban sem láttam bele olyat, hogy Leia és Obi-Wan korábban személyesen ismerték egymást, csak szimplán volt itt egy hiányérzetem azzal kapcsolatban, hogy bár Leia Obi-Want keresi, mégis a Ben név hallatán is ugrik. Talán ezt a hiányérzetet az is növelte, hogy az ep2-ig igazából Bail Oragana is csak annyi volt, hogy "atyám", még neve sem volt a filmekben, nemhogy arca vagy jelleme... Hm... Félelmetes belegondolni, hogy Leiát és Bailt 1977 óta most először láthattuk beszélgetni, ebben a sorozatban. Mennyit hozzáad ez a nagy egészhez. És most tessék, Leia megimserte Kenobi álnevét, és együtt vannak, így az az izgatott felugrás is a helyére került bennem. Már nem furcsa, nem fogok a film nézése közben egy pillanatra kizökkenni és elgondolkodni ezen, hanem felidéződik bennem az, amit itt látok és hallok.

 

S míg hőseink egymást csípkedve és fejvadászokat leütve járják Daiyu utcáit, az inkvizítorok is vadásznak. Magabiztosságuk már-már lenyűgöző. A Főinkvizítor külön kiemeli, hogy itt nem akármilyen Jediről van szó, erre az Ötödik Fivér magabiztosan kijelenti: vedd elintézettnek. LOL! Hát még olyan átlagosabb Jedikkel sem boldogul később, mint Ezra vagy Kanan, itt meg Obi-Wan Kenobiról van szó. :lol2:

Aztán a Főinkvizítor megint ráébred, hogy Reva sz*rik a fejére, de úgy jó magasról. Ha eddig nem is akarta felszecskázni, itt már tuti beledobná az ipari aprítóba.

 

A következő szakaszon viszont kicsit úgy érzem, megtört Leia karaktere. Nem is azzal, hogy elmenekül Ben elől - a következtetése, hogy valójában Kenobi miatt rabolták el, nagyon eszes meglátás. Inkább az zavar, hogy Bent vádolja meg az emberrablással. Ez azért elég nagy logikai bakugrás. Ha Leia ismeri a Jediket, tudnia kéne, hogy a Birodalomban körözik őket, és elég eszes ahhoz, hogy tudja, jobb nem felhívni magukra a figyelmet, vagyis elkerülni a fénykard és az Erő használatát - amire amúgy Ben is felhívja a figyelmét. Szóval ez az egész kicsit olyan hirtelen, nem passzol az eszes, jó emberismerő kislány képébe. Mintha az írók nem tudtak volna jobb megoldást találni arra, hogy Benék kijöjjenek a sikátorból annál, hogy bevetik az ezerszer látott "a gyerek ostobaságot csinál" húzást. És ez sajnos itt nem csak a szokásos módon baromi idegesítő, de Leia eddig felvezett karakteréhez sem passzol. Szóval ezt az egszet szerintem meg lehetett volna oldani enélkül "te vagy az elrabló" és "nem hiszek neked" kitétel nélkül is. Nem volt rá szükség, hogy megtörjék a kislány karakterét. Szimplán elég lett volna annyi, hogy Leia rájön, hogy Obi-Want keresik, és nagyobb biztonságban van, ha távol marad tőle.

Ráadásul itt már kicsit én is szívom a fogam az akció miatt. Ami zavar, az a dinoszaurusz. Elég órmótlan alak, aki áll a nyílt placcon, de Ben képtelen eltalálni - viszont képes több ízben is majdnem ugyanoda mellé lőni. Mondhatnánk, hogy nem nagy lövész, de egyrészt, a TCW-ben már láttuk, hogy igenis az, másrészt ebben a sorozatban is láthatjuk, hogy amúgy mesterlövész.

Szóval szerintem ez a leggyengébb szakasza az epizódnak. A vége viszont ott van a szeren. Tetszik, ahogy a dokk környékét a magasból szemmel tartó Reva, mint egy vércse, megindul áldozata felé. Igazi vadász a kicsike. De a jelenet a végével éri el a megbocsátásomat: ahogy Ben küszködve kinyúl az Erővel és lebegteti Leiát, megmentve az életét. Nagyon jó! Egy újabb lépést tettünk afelé, hogy Benből újra Obi-Wan legyen.

 

Haja megjelenése bizonyossá teszi, amire már első feltűnésekor következtethettünk: szereti a pénzt, de azért a motivációi között a segíteni akarás is ott van. És bizony bátor, hiszen bár nem Jedi, mégis kiáll egy inkvizítorral szembe, márpedig az senkinek sem életbiztosítás. Szóval én nagyon megkedveltem ezt a kis fickót, akit ráadásul gyermeki öröm tölti el, hogy egy olyan nagy ember, mint Obi-Wan Kenobi megjegyezte egy olyan jelentéktelen figura nevét, mint ő. Plusz, Haja Leia jelenlétében mondja ki az Obi-Wan nevet, így Leia már nem csak az álnevét ismeri.

 

Közben Nokrut is eléri a végzete, amikor arccal leveszi a Főinkvizítor ventilátor üzemmódban kapcsolt fénykardját. Méltó vég egy ilyen gazvezérnek. Reva meg Kylo Rent játszva pik-pak kiolvassa Haja fejéből, hová ment Kenobi. Ez azért azt is bizonyítja, hogy Haja azért nem a legerősebb elme a világon, mármint olyanokhoz viszonyítva, mint például Poe. Akinek a fejéből Kylo úgy tépte ki az infót, legalábbis Poe üvöltéséből következtetve olyasmi lehetett. És azért na, a lézersugarat a levegőben megfagyasztó Kylo Ren kicsit magasabb ligába tartozik, mint a Főinkvizítor által ide-oda taszigálható Harmadik Nővér.

 

És elérkeztünk az epizód csúcsához. Benék megérkeznek az automatizált dokkba, ahová Haja küldte őket. Az első, ami itt nagyon tetszik, hogy Ben felismeri Leiában Padmét. Tudom, van, aki szerint Satine ugrik be neki, ami végül is nem lehetetlen, de szerintem ebbe a kontextusba Padmé passzol. Elvégre az ő lányát kísérgeti, akitől nyilván megörökölt néhány jellemvonást. Meg logikusabb is, hogy a kislányról az anyja jut eszébe valakinek, aki a barátja is volt a nőnek és aki kis túlzással a kezei között halt meg és ő vigyáz a fiára, semmint egy a kislányhoz semmilyen formában nem köthető nő.

Aztán megérkezik Reva, aki ezúttal egy macsak módjára vadászik Benre. S elárulja a szörnyű titkot: Anakin Skywalker él. Itt McGregor olyan színészi játékot villant, hogy ihaj. Ahogy meghallja, hogy Vader válja, a felismerés szinte késként szeli át az arcát. Hogy ez mekkora érzelmi sokk lehetett számára, azt jól mutatja, hogy még Reva is megérezte. És talán eléggé leblokolta ahhoz, hogy elkaphassák, ám a Főinkvizítor megjelenése észhez térítette, a Harmadik Nővért figyelmét meg elterelte. Jön is a meglepi, Reva simán leszúrja a fickót. Hát ennyire tojik rá.

Hogy nem halt meg a főinkvi, afelől nincs kétségem. Ez a sorozat rengeteg téren kapcsolódika  Rebels-hez, az ott látottak és hallottak közül sok minden visszaköszön. Ezután meglepne, hogy akkora szavarashibát követnek el, hogy megölik a Rebels első évadának főellenfelét. A hasbaszúrást ebben a világban (de valójában a miénkben is) azért túl lehet élni, ha időben orvosi ellátást kap. Sőt a Star Warsban még súlyosabb sérüléseket is túl lehet élni akkor is, ha késve kap orvosi ellátást. Elég csak Darth Maulra gondolni, aki az ep1-ben történt kettévágása után 10+ évvel kapott orvosi ellátást a Death Watch-tól. Addig az Erő tartotta életben. Vagy ott van Fennec Sand, aki a hasbalövése után minimum egy napig aszalódott a tatooine-i homokban, Boba Fett mégis képes volt talpra állítani, pedig Fennec még csak nem is Erőhasználó. Szóval kár itt azon aggódni, hogy a Főinkvizítor belehal egy kis bibibe.

 

Az inkvizítorok közti belharcot kihasználva Obi-Wan megpattan, Reva meg tehetetlenül kiabál utána, mintha bárki is hallhatná, amit mond. De Ben még a vele egy hajóban lévő Leiát is alig hallja. Tetszik, hogy ezt a kislány hangjának eltompulásával is jelzik.

 

És aztán jön a zárókép: Darth Vader sárga szemei felpattannak a bakta tartályban és felhangzik a jól ismert légzés egy félelmetes zene keretében. Apropó, szerintem a zene a rész végén attól kezdve, hogy Reva befut a hangárba, nagyon erős. Lehet, hogy nincsenek itt klasszikus dallamok, de szerintem egy Star Wars zene nem attól lesz jó, hogy olykor-olykor felcsendülnek Williams taktusai. Anélkül is lehet jó, és ez itt bizony jó. Egyáltalán nem érzem gyengének és őszintén szólva, még egyszer sem volt hiányérzetem a klasszikus dallamok távolmaradása okán.

 

Mindent összevetve, ez is nagyon izgalmas és látványos epizód (majdnem azt írtam, hogy film :) ) volt, ami tényleg csak Leia "te vagy a rabló" elszólása és a dinoszaurusz fejvadász lelőhetetlensége miatt bicsaklik meg egy nagyon kicsit. De ennyi hiba bármibe belefér, hát még egy zseniális Star Wars sorozatba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Fél pillanattal később Nokrún keresztül felbérli Daiyu összes fejvadászát, hogy kezdjenek el vadászni Kenobira. Meg is indul a mozgósítás, ami egy kicsit megidézi a The Mandalorian harmadik epizódját, a The Sint, amiben szintén láthattuk, hogy mozgósítják a fejvadászokat Djarin ellen. Ami érdekes, hogy itt hologramokon, komlinkeken és kézi számítógépeken megy le a riasztás, nem pedig a tracking fobokon keresztül. Most vagy nem használják még ezeket a mágikus eszközöket ekkortájt a fejvadászok, vagy ezt csak a Fejvadász Céh tagjai kapják meg, esetleg nem lehet mindenkinél használni, mert mondjuk nincsenek benne a rendszerben.

Ez tök jó hasonlóság, nem is esett le. Egyből a John Wickre gondoltam, pedig ki se kellett volna lépni az SW keretei közül. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért Obi-Wan elég nagylelkű, hogy adott a klónnak kreditet. Azok után amit a klónok tettek a Jedlikkel. 

Micsoda plot twist lehetett volna, ha a klón meglátja a fénykardot és neki támad Kenobinak a chip hatására. Igazi criple fight lehetett volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Idén novemberben fog megjelenni a Star Wars Dawn of Rebellion The Visual Guide című forráskönyv, amelyből bemutattak pár részletet a San Diego-i Comic Conon. Ezekből derült ki, hogy az ebben a részben szereplő klón katona neve Nax, aki egyebek mellett harcolt a christophsisi, a teth-i és az umbarai csatában is, majd súlyos sérülés miatt kivonták a frontról még a klón háborúk befejezése előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.