Ugrás a kommentre

Part II


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az egy igazán megrázó pillanat, amikor Obi-Wan megtudja, Vader él. Eddig az árulása és a fájdalmas halála miatt gyötrődött, hogy mit csinált rosszul, hol rontotta el a tanítását - és ehhez most még hozzájön a bűntudat mindazért, amit Vader azóta Sith-ként tehetett. Ewan annyira jó ebben a pillanatban is! Benne van a tekintetében ez az újabb lelki teher. 

 

Az viszont érdekes, hogy Reva miért tud ennyi mindent Vaderről. Hisz azt hittük, hogy Sidious-on kívül birodalmi berkekben igazán senki nem tudta, kicsoda Vader. Szerintem az, hogy Reva ennyire képben van, megerősíti azt a teóriát, hogy Reva Jedi tanítvány volt, ismerte Obi-Want és Anakint is, és ezt a tudását Vader fel akarja használni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem fura egy kicsit ez.

Amikor Yoda és Obi megnézik a biztonsági felvételeket, ott Anakin még rendes valójában van, és Sidius Lord Vadernek szólítja.

Tehát Obinak is tiszta sornak kellene lennie, hogy Vader=Anakin, hiszen látta, hallotta.

 

Elfelejtette volna? vagy gondolta Sidius minden tanítványa Vader, és mivel ő megölte Anakint a Mustafaron, ezért ez egy új Vader?

 

Érdekes ellentmondás ez szerintem.

Jobban tetszene, ha tudta volna, csak elnyomta volna magában, hogy biztos nem, biztos nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Nekem fura egy kicsit ez.

Amikor Yoda és Obi megnézik a biztonsági felvételeket, ott Anakin még rendes valójában van, és Sidius Lord Vadernek szólítja.

Tehát Obinak is tiszta sornak kellene lennie, hogy Vader=Anakin, hiszen látta, hallotta.

 

Elfelejtette volna? vagy gondolta Sidius minden tanítványa Vader, és mivel ő megölte Anakint a Mustafaron, ezért ez egy új Vader?

 

Érdekes ellentmondás ez szerintem.

Jobban tetszene, ha tudta volna, csak elnyomta volna magában, hogy biztos nem, biztos nem.

Azt hitte Vader meghalt. Ennyi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. És én nem hiszem, hogy tudott vagy hallott volna róla más csatornákon keresztül. Hiszen az Inkvizítorok is úgy tűnik, hogy csak 10 év után jutottak el a Tatunira és alapvetően nem is Obi-Wan, hanem Nari miatt. Plusz Kenobi elég nomád körülmények között tengette a mindennapjait. Én nem hiszem, hogy figyelte volna Holonetet vagy valami hasonlót. Nem tudta, hogy Vader él. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Mások is tudták a Császáron kivül hogy ki Vader. Például Tarkin is tudta. Thrawn admirális is rájött. Illetve az inkvizitorok hozzáférhetnek a jedi adatbázisokhoz, igy szerintem az se lenne meglepő ha több inkvizitor is tudná, hogy ki a "főnökük".

Tarkin és Thrawn tudta, de ők fejesek, másrészt Tarkin közel állt az uralkodóhoz, Thrawn pedig nagyon okos volt. Reva egyik kategóriába sem tartozik, és más nem is emlegeti Vader és Obi-Wan kapcsolatát az inkvizítorok közül, csak ő. Szerintem egyértelmű, hogy neki van egy külön motivációja megtalálni Obi-Want, ami még a Főinkvizítornak sincs. Abból, amit láttunk nálam erős a gyanú, hogy van egy külön megállapodása Vaderrel és többet tud, mint a társai és akár a főnöke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Pildi írta:

Tarkin és Thrawn tudta, de ők fejesek

Bizonyos értelemben az inkvizitorok is fejesek, hisz Palpatine személyesen nevezte ki őket és ültette rá őket Vader nyakára. Közvetlen Vader alá tartoznak ráadásul Erő használók. Elég speciális a helyzetük. Tudtommal semmi olyat nem tudunk ami kizárná hogy legalább egy részük képben legyen Vader kapcsán. Mégsem egy utolsó rohamosztagosokról van szó, hanem volt templomőrökről, padawanokról meg jedikről, akik szimplán az Erőn keresztül megérezhetik hogy Vader valójában Anakin, mindenféle kutakodás meg nyomozás nélkül.

 

Ugyanakkor én is arra számitok, hogy még bővebben kifejtik majd hogy mi is pontosan Reva motivációja és háttérsztorija.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Amúgy amikor Vader kinyitotta a szemét, akkor megérezte vajon Obi-Want? 

Szerintem is igen. Ettől üt a jelenet. És Obi-Wan oldaláról még annyit, hogy valószínüleg nem csak az aggasztja, hogy él és hibázott, meg, hogy miket követhetett el azóta Vader, de igen letaglózó lehet az az érzés is, hogy rájött, 10 évig szinte feleslegesen gyötörte magát Anakin megölése okozta lelkiismeret furdalással. Mert biztos, hogy az első részben bemutatót rémálmai emiatt vannak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/27/2022 at 1:44 PM , csoli1138 said:

Mielőtt bármit írnék a részről, tisztáznom kéne magamban, hogy a GI meghalt-e? Mert úgy tűnik igen, de azt nem fogják megbocsátani sokan. Na nyugtassatok meg ha tudtok. 

Kizárt, hiszen a Rebelsben szerepel, és ott ,,hal meg". Szerintem majd valami gépi beültetéssel megmentik mint Fennecet a Book of Boba Fettben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azt hitte Vader meghalt. Ennyi

 

Értem.

Nekem nem ennyi, mert közel lehetetlennek tartom, hogy 10 évig nem hallotta az a nevet hogy Vader. 

Vagy Bail Organa aki jobban benne van a közéletben, nem hallotta a nevet. (oké, őt nem feltétlen avatta be Yoda meg Obi ebbe, de akkor is.)

Na mindegy, igazából nincs jelentősége, csak szerintem ez fura. Értem, hogy akartak egy epic jelenetet ezzel kapcsolatban, ez össze is jött. Csak nekem nem passzol.

 

Amúgy nagyon kellett ez a sorozat, Ewan lubickol a szerepben, a Főinkvizítor is a trailerhez képest meglepetés, Leia nagyon cuki, és hozza a felnőtt Leia viselkedését. 

Reva nekem már most top3 legidegesítőbb sw karakter ever, nem tudom elviselni a karaktert, sajna már a trailerben is láttam, hogy nem fog tetszeni, de a Főinkvizítorral szemben aki meglepetést okozott, ő még lejjebb vitte a szintet. Lehet azért mert nem jó színésznő.

Nem lehet komolyan venni. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Értem.

Nekem nem ennyi, mert közel lehetetlennek tartom, hogy 10 évig nem hallotta az a nevet hogy Vader. 

Vagy Bail Organa aki jobban benne van a közéletben, nem hallotta a nevet. (oké, őt nem feltétlen avatta be Yoda meg Obi ebbe, de akkor is.)

Na mindegy, igazából nincs jelentősége, csak szerintem ez fura. Értem, hogy akartak egy epic jelenetet ezzel kapcsolatban, ez össze is jött. Csak nekem nem passzol.

Ahogy látom, Obi-wan konkrétan elvágta magát a Galaxistól, egy barlangban él, Baillel is valószínűleg 10 éve beszélt utoljára. Simán ellehet hinni, hogy 10 évig abban a hitben volt, hogy Vadert, alias Anakint otthagyta a Mustafaron meghalni. Holonetet meg nem igen nézett szerintem, maximum ha valamelyik városban volt és még ott se hiszem, hogy Vader téma lenne.

 

Vader pedig egy mítosz a Birodalmon belül. A felsőbb rétegek tudnak róla, de szerintem maga a Galaxis egy töredéke van képben vele.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Ahogy látom, Obi-wan konkrétan elvágta magát a Galaxistól, egy barlangban él, Baillel is valószínűleg 10 éve beszélt utoljára. Simán ellehet hinni, hogy 10 évig abban a hitben volt, hogy Vadert, alias Anakint otthagyta a Mustafaron meghalni. Holonetet meg nem igen nézett szerintem, maximum ha valamelyik városban volt, de mivel Tatooine egy senki földje, érthető.

 

Vader pedig egy mítosz a Birodalmon belül. A felsőbb rétegek tudnak róla, de szerintem maga a Galaxis egy töredéke van képben vele.

Értem. És akkor a sok történet Vaderről, a jedik levadászása, stb, ott egyáltalán nem látták őt az élőlények? nem hagytak ezek után soha szemtanúkat? Azért mozgolódott Vader már az OT idejében elég sokat, Fejvadászokat fogadott, stb, tehát nem gondolnám, hogy Mítosz.

Vagy az OT idejére már átment valóságosba a személye?

 

Nem kukacoskodás, csak kérdezem. 

Azt elfogadom, hogy Obi el volt vágva mindentől, de ha senki soha nem hallott még Vaderről, vagy látta, mert mítosz, akkor Vader is kvázi burokban élt, nem csak gyakorlatilag a páncéljában, de még így is elzárva:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Kizárt, hiszen a Rebelsben szerepel, és ott ,,hal meg". Szerintem majd valami gépi beültetéssel megmentik mint Fennecet a Book of Boba Fettben. 

Oké, remélem is, sőt most magam arra jutottam, hogy elegáns megoldás ezzel a GI-t mellékágra rakni, így Reva kerülhet a központba és bukhat anélkül, hogy a GI bukna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 minutes ago, csoli1138 said:

Oké, remélem is, sőt most magam arra jutottam, hogy elegáns megoldás ezzel a GI-t mellékágra rakni, így Reva kerülhet a központba és bukhat anélkül, hogy a GI bukna. 

Igen, szerintem ez lehetett az írói megfontolás az alkotók részéről. Külön-külön is erősek és fontosak, ha pedig Reva és a Fő Inkvizítor közösen szerepelne a Kenobiban, akkor utóbbi nagy valószínűséggel elnyomná Reva karakterét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett ebben a részben, ahogy a Kánonban korábban több helyen megjelenő, 66-os parancs utáni Jedi dilemmára reflektál. 

Ahsoka, Kanan, Cal Kestis mind ugyanebben a cipőben járnak. Rájönnek, hogy el kell vágniuk magukat az Erőtől, hogy ne fedezhessék fel őket, ugyanakkor egy kiélezett szituációban, nem tudják meghazudtolni magukat és az Erő segítségével segítenek megmenteni valakit, de ezzel felfedik magukat. Ahsoka Hedalat, Kanan Hera-t, Cal meg Prauf-ot menti meg így. Ezt próbálják kihasználni az Inquisitorok a Tatooinon.

És ugyanez került elő Obi-Wannal, mikor Leia elkezdett zuhanni, és természetesen megmentette őt, de látszott, hogy nagyon nehéz volt számára újra kapcsolódni az Erővel. Viszont én ezzel kötöm össze, hogy utána amint újra összekapcsolódott az Erővel meg is érezte Anakin/Vader jelenlétét. 

 

 

Fellapoztam kicsit az Ahsoka könyvet, ott úgy fogalmaz Ahsoka a visszaemlékezéseiben:

"Teljesen egyedül érezte magát az Erőben, és minden egyes alkalommal, amikor megpróbált kapcsolatba lépni a Jedikkel, csak végtelen, hideg sötétséget talált. (...)

Aztán a mesterére gondolt, akit többé már nem érzett az Erőben, és a többi Jedire, akik hiánya nyíltseb ként tátongott a valóság szövetén."

 

Ennek ellenére Obi-Wan és Yoda is próbálnak beszélgetni a túlvilági Erő szellemekkel, de ezt valahogy úgy képzelem, hogy a nagy kozmikus Erőnek van egy része ami "összekapcsol minden élőlényt az univerzumban", ettől vágják el magukat, hogy az Erő segítségével ne lehessen megtalálni őket, de van egy transzcendentális időn átívelő része, amin keresztül pedig találkozhatnak esetleg Qui-Gonnal, ez az amit ők is kevésbé ismernek, és gyakorolniuk kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Jinx Lumos Joke írta:

de látszott, hogy nagyon nehéz volt számára újra kapcsolódni az Erővel.

 

Azért necces lett volna,ha ezekben az időkben találja meg Maul... Jó lenne látni majd azt az utat is ami során Obi-Wan arra a szintre jut ahogyan a Rebelsben is bemutatták.

 

Egy csoda egyébként ez a két rész eddig. És az is ahogyan úgy ülök a fiam mellett mintha én is 10 éves lennék :) És amikor majdnem bekapcsolta a fénykardot..úú :)
Remélem sok ilyen pillanatom lesz még. Bár gyanítom,minden részben fülig fog érni a szám Kenobi láttán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek, amikor azt mondja Ben Leiának a teherkikötőben, hogy nagyon emlékezteti egy régi barátjára, akkor kire gondol? 

Padmé lenne a logikus válasz, de ahogy az arcán végigvonuló szomorúságot látom, szerintem inkább Satine lenne az. 

 

Reva motivációja: nem lehet, hogy nem személyes bosszú vezérli, csupán az általa elfogott és Vadernek átadott Kenobiért cserébe kapott hatalom lenne az a motivációs erő, amiért ennyire rögeszméjévé vált az egykori jedi? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Szerintetek, amikor azt mondja Ben Leiának a teherkikötőben, hogy nagyon emlékezteti egy régi barátjára, akkor kire gondol? 

Padmé lenne a logikus válasz, de ahogy az arcán végigvonuló szomorúságot látom, szerintem inkább Satine lenne az. 

Nekem is megfordult a fejemben Satine, de szerintem is Padméra gondolt. A kis Leia nem csak külsőre, de vakmerő viselkedésében is hasonlít a vér szerinti anyjára. Ahogy az előző részben az Anakin-Luke, úgy itt a Padmé-Leia hasonlóság felismerése csaphatott Kenobiba. Padmé Obi-Wannak is jó barátja volt, így természetes, hogy szomorú. Plusz egyúttal Anakint és a kudarcát is újra eszébe juttathatja. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan kiszabadul hát a remeteségéből és világot lát. A Daiyu elég sokban hasonlít a Coruscanti alsóvárosra, így ez a szememben egy EPII-es cameonak is felfogható. A tíz évig remeteségben élő lovag itt újra rácsodálkozik a világra. Valószínűleg először találkozik Birodalmi fennhatósággal. A lány is párhuzam, aki drogot akar eladni neki (érdekesség, hogy ő valójában McGregor lánya). Láttunk ilyet ugyebár az EPII-ben, ami ráadásul egy emlékezetes jelenet, de itt most meg se próbál elme trükköt bevetni. Teljesen más maga az ember és ez tökéletesen lerí Obi-Wan-ról. Végig érezni rajta a feszültséget, a paranoiát.

A korábbi sorozatokban mindig remek érzékkel nyúltak a kis kiegészítésekhez, és ez itt sincs másként. Természetesen az 501-es koldusra gondolok, aki elit katonából egy utcán kéregető elhízott alkoholista lett. Ha semmi mást nem kaptunk volna a klónok jövőjét illetően csak ezt, már elég lenne.

Aztán itt van Haja Estree! Egy hatalmas poénnak indul az ember, de a végére több lesz. Egész végig egy szerethető komikus alak, akinek végtére is jó szíve van, amiről tanúbizonyságot tesz. Örültem, hogy Reva nem ölte meg. Az anyuka és a fia ironikus elemek voltak számomra, hisz a srác Erő-használóként pont a Corellia-ra menekül, ahol, mint később láttuk szintén nincs maradása a normális polgárnak. Előre sajnáltam őket.

Obi-Wan beszivárgása a drog laborba egy újabb remek kiegészítése a fűszer témának. Az anyagot már sokszor láttuk, de azt a láncszemet, amikor drog lesz belőle még nem. Ezzel ez a lyuk is be lett tömve. Obi itteni verekedése talán az első Grievous óta, amire remek utalás, amikor egy ütés után felkiált a csuklóját fájlalva (később még masszírozza is a sikátorban).

Az inkvizítorok nekem továbbra is nagyon bejönnek. A szótlan csaj persze egyelőre kimarad, de mind a főnök mind az ötödik fivér tetszetős. Reváról nem is beszélve, akit csak úgy körül leng a titokzatosság. Szinte idegen test a csapatban. Ettől független ő a legélesebb kés a fiókban: ahogy tőrbe csalja Kenobit azt tanítani kellene. Itt volt egy nem kevés John Wick áthallás a vérdíj kapcsán, de azért nem akkora, hogy zavaró legyen. Mindössze felismerhető.

Obi-Wan bizonytalanságára és önbizalomhiányára a legjobb példa az volt, amikor megmentette Leiát a lezuhanástól. Itt a rendezés és McGregor játéka fantasztikus harmóniát alkotott. Obi-Wan szemeiből sütött a pánik, hogy ezt is elszúrja, mint korábban sok minden mást.

A dokkban zajló események a rész csúcspontjai voltak! Amikor Obi-Wan megtudja, hogy Anakin él az akkora érzelembomba számomra, hogy a könnyem is kicsordul. Zseniálisan játszott a skót végig, amire csak rátett Reva, aki mint egy kígyó, minden szavával belemart a szívébe. Imádtam Ingram játékát, szerintem fantasztikusan elkapta az inkvizítor szerepét.

A Főinkvizítor hasba szúrása teljesen váratlan volt és egyelőre nem is tudom hova tenni. Állítólag a Paunoknak két gyomruk van. Így vagy úgy muszáj lesz neki túlélni, mert a Rebelsben is benne van.

A kis Leia itt ha lehet még inkább jobb lett. Imádnivaló ez a kislány még akkor is, ha rakoncátlan. A rész utolsó képkockái pedig magukért beszélnek. Obi-Wan szinte gyengéden ejti ki Anakin nevét, de ha tudná mi lett belőle, nem venné érzelgősre a figurát.

 

A végére annyit tennék hozzá, hogy remek felvezetést kaptunk. Már itt érezni, hogy nagyon-nagyon erős dráma lesz itt a későbbiekben. Az Obi vs. Vader konfliktus meg fogja rengetni az internetet és a rajongói bázist egyaránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 28. - 11:54, Pildi írta:

Az egy igazán megrázó pillanat, amikor Obi-Wan megtudja, Vader él. Eddig az árulása és a fájdalmas halála miatt gyötrődött, hogy mit csinált rosszul, hol rontotta el a tanítását - és ehhez most még hozzájön a bűntudat mindazért, amit Vader azóta Sith-ként tehetett. Ewan annyira jó ebben a pillanatban is! Benne van a tekintetében ez az újabb lelki teher. 

Akkora volt a trauma, hogy Obi-Wan szó szerint teljesen elzárkózott a külvilágtól. Még az a szerencse, hogy az Erőtől nem vágta el magát, mint tette azt Luke.

 

2022. 05. 28. - 14:19, Tindalos írta:

Ehez én annyira de annyira nem értek...:/

Írjátok le légyszi hogy mire gondoltok!

Engem is érdekelne hol és milyen hibák vannak a rendezésben, ugyanis én se vagyok rendező. :P 

 

2022. 05. 28. - 14:59, Galen Malek89 írta:

Nekem nem ennyi, mert közel lehetetlennek tartom, hogy 10 évig nem hallotta az a nevet hogy Vader. 

Hol hallotta volna? A halpiacon? :) Vagy a barlangjában? Luke mellett Obi-Wan a másik Jedi aki teljese izolálta magát a külvilágtól. Ez szerintem teljesen hihető. Bailel meg nem hiszem, hogy beszélgettek volna, szerintem csak most kerültek kapcsolatba Leia kapcsán.

 

2022. 05. 29. - 9:25, Jinx Lumos Joke írta:

Nekem nagyon tetszett ebben a részben, ahogy a Kánonban korábban több helyen megjelenő, 66-os parancs utáni Jedi dilemmára reflektál. 

Ahsoka, Kanan, Cal Kestis mind ugyanebben a cipőben járnak. Rájönnek, hogy el kell vágniuk magukat az Erőtől, hogy ne fedezhessék fel őket, ugyanakkor egy kiélezett szituációban, nem tudják meghazudtolni magukat és az Erő segítségével segítenek megmenteni valakit, de ezzel felfedik magukat. Ahsoka Hedalat, Kanan Hera-t, Cal meg Prauf-ot menti meg így. Ezt próbálják kihasználni az Inquisitorok a Tatooinon.

És ugyanez került elő Obi-Wannal, mikor Leia elkezdett zuhanni, és természetesen megmentette őt, de látszott, hogy nagyon nehéz volt számára újra kapcsolódni az Erővel. Viszont én ezzel kötöm össze, hogy utána amint újra összekapcsolódott az Erővel meg is érezte Anakin/Vader jelenlétét. 

Én úgy vélem csak olyan régóta nem használta az Erőt, hogy most nehezére esett egyből ekkora tettet végrehajtani. :) Említi is korábban, hogy nem használhatja az Erőt mert az rá terelné a figyelmet.

 

2022. 05. 29. - 21:50, cyrano írta:

Szerintetek, amikor azt mondja Ben Leiának a teherkikötőben, hogy nagyon emlékezteti egy régi barátjára, akkor kire gondol? 

Padmé lenne a logikus válasz, de ahogy az arcán végigvonuló szomorúságot látom, szerintem inkább Satine lenne az. 

Lehet, hogy mindkettő átfut az agyán. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi-Wan sorozat hatására újra belevetettem magam az ep.3 és az ep.4 közötti művekbe. Ami érdekelne, hogy honnan jön ezaz ötlet, hogy Vader valamiféle galaktikus híresség lenne akiről mindenkinek hallania kellett? Eddig a kánonban ilyenbe nem futottam bele. Vagy rossz helyen keresem? Hol volt erről szó?

Mindenesetre a Tatooine nem birodalmi bolygó, ahogy az el is hangzott már a sorozatban. Így az pláne meglepő lenne ha még itt is tudnának róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem. :hmm:

 

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hol hallotta volna? A halpiacon? :) Vagy a barlangjában? Luke mellett Obi-Wan a másik Jedi aki teljese izolálta magát a külvilágtól. Ez szerintem teljesen hihető. Bailel meg nem hiszem, hogy beszélgettek volna, szerintem csak most kerültek kapcsolatba Leia kapcsán.

Nekem csak egy kérdésem lenne: Ha 10 évig elszigetelten élt, honnan tudta, hogy kik az Inqvizítorok? Vagy lemaradtam valamiről? :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden és tömören: a nyitány után nagyon erős rész volt ez is! Csak azt sajnálom, hogy nincs időm bővebben írni róla. :( Mert lenne mit.

 

Olyan plusz rétegek kerülnek az SW-re, amiről korábban álmodni se mertem volna. Az Obi-Leia duó zseniális! :clap: A kislány elképesztően cuki és Leiás. El tudom hinni, hogy ő AZ a Leia, akit jól ismerek. A rész egyik fénypontja nálam az volt, amikor Kenobi megmentette őt a zuhanástól. Lehet, hogy a Jedi 10 éve nem használta az Erőt, plusz közben még vadásztak rá a vérdíj miatt, mégis - a saját életét nem féltve - kinyúlt az Erővel, hogy megmentse Anakin lányát. A másik durva érzelmi bomba akkor robbant, amikor Obi-Wan megtudta, hogy egykori tanítványa még életben van, és őt keresi. Ewan tekintetén minden remekül tükröződött... Kenobi rémálmainak, legfőbb kudarcának központi alakja, és az, aki miatt 10 évig gyötörte magát a múlt szellemei révén: mégsem halt meg. Sőt, terrorba taszította a Galaxist, és vadászik rá. Elképzelni is nehéz, mit érezhet Obi-Wan. SW-történelmi pillanat lesz kettejük visszavágója. A Daiyu remek hangulatú világra sikerült, tényleg a Coruscant alsóbb, romlottabb szintjeit idézi a sok kábszeres formával. A Főinkvizítor lebökésén nagyot néztem, hiszen Qui-Gon egy hasonlóba belehalt. De a felől nincs kétsétem, hogy a pau'an túléli, hiszen Filoniék nem adhatnak ekkora pofont a Rebelsnek. Erős nyitány volt, még mindig igyekszem befogadni, erre mindjárt itt a 3. rész. Micsoda problémák. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.