Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Survivor


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Az első részben volt egy kombó ahol egy csapás-sorozat erejéig Cal kettéválasztotta a kétpengés kardot de külön két kardos fegyverkombináció nem volt tudtommal. Amit anno sajnáltam is. Szívesen mentem volna két karddal, de ott még nem lehetett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr Igen, így volt, de innen a logikus lépés nem az, hogy most már kombóban sem tudja használni a bármikor szétszedhető kardját kétkardos funkcióban, hanem az, hogy egyszerre tudja tartósan használni egypengés, kétpengés és kétkardos üzemmódban. Hiszen egy bármikor szétkapható kétpengés kardról van szó. Mintha az inkvizítorok nem tudnák bármikor használni a kard forgó funkcióját, vagy Ezrának meditálnia kéne, mielőtt a sugárvető funkciót élesíti. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem tudom én vagyok-e retardált, vagy csak a játák bugos, de konkrétan itt ragadtam:

 

Spoiler

Konkrétan nem tudom elengedni ezt a kib*szott ágyút, vagy mit....

 

image.png

 

Megfejtettem, én vagyok a retardált. Mondjuk valami hintet dobhatott volna a jéték, hogy az Alt-ot nyomjam...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre befejeztem a játékot. Nagyon tetszett, méltó folytatása a Fallen Ordernek. Szerencsére a játék vége után szabadon lehet barangolni a Galaxist, szóval kezdetét veszi nálam a 100%-os felderítés. Aztán majd később nehezebb fokozaton újra végigjátszom.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem előjött egy bug, konkrétan ez: https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/Devastated-Settlement-Second-updraft-inactive/td-p/12517736

 

Ezzel az a baj, hogy megakadályozza a tovább haladást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újrakezdtem Jedi Master fokozaton. Újrajátszva is óriási és egyelőre Master-en sem annyira vészes a nehézség, hogy már idegesítő legyen (a Grand Master fokozatot viszont inkább nem kockáztatom meg). Bár még nagyon az elején vagyok :) Még csak itt tartok:

Spoiler

Most szálltam le Kobohra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis pihenőt tartok, mert olyan adrenalinfröccs volt ebben a játékban, amit rég nem tapasztaltam videójátékban. Talán utoljára a Tomb Raider rebootban, amikor megkergette szegény Larát a lezuhant C-130-as ronccsa. Akik még nem vitték végig Cere küldetését, amiben meg kell találni valakit, mert fontos adatok vannak nála, azok ne nyissák le.

Spoiler

Ez a jedhai égi boszorkány-hullámvasút valami fantasztikus volt. Eleve már a koncepció: a Jedha (Rogue One) egy templomából kell kimenekülni, miután megszereztük a Rejtett Ösvényre (Obi-Wan Kenobi) vonatkozó infókat, nehogy a Birodalom (OT) rátegye a kezét. Közben egy dathomiri boszorkány (TCW) mágiáját is átélhetjük, és csak így zúzhatunk le egy Trident osztályú támadó hajót (TCW). És ha ez nem lenne elég, éppen kétpengés (ep1) és keresztvasas (ep7-9) konfigban használtam a kardot. Ja, és az egész cirkusz azért megy, mert egy s*ggfej Jedi átugrott a Birodalom idejébe hisztizni a Köztársaság Fénykorából. És mindezt olyan folyékonyan fűzték össze, mintha minden egy médiumban és egy érában lett volna kitalálva.

Most már azon sem lepődnék meg, ha a végén kiderülne, hogy Roken és menekültjeit végül Cal helyezi biztonságba. Brutális. Ez egy hálaisten játék!

 

Mondjuk azért volt egy kis vicces dolog, amin mosolyogtam. Miközben mentem a jedhai templom felé, egy ponton lényegében csak körözünk, és inkább felfelé haladunk, nem a cél irányába. Épp ellenkezőleg... Mivel a térképen jelezve van, mennyire van a helyszín, ez szembetűnt nekem. Amikor Cal és Merin először szétválnak, a templom még 540+ méterre volt. Aztán, amikor feljutottam a csúcsra, Cal megjegyzi, hogy "azt hiszem, közeledünk". Közben a térkép szerint hősünk ekkor már 570+ méterre volt a templomtól. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a csávó a hónap dolgozója a Birodalomnál. :lol2:
 

Spoiler

Őszintén meg akartam kímélni, de, amikor elkezdtem ténykedni mögötte, észrevett és hát na, egy Erőlökéssel elküldtem a távoli messzeségbe. :D 

Hredaea.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 05. 02. - 23:19, Dzséjt írta:

Kis pihenőt tartok, mert olyan adrenalinfröccs volt ebben a játékban, amit rég nem tapasztaltam videójátékban. Talán utoljára a Tomb Raider rebootban, amikor megkergette szegény Larát a lezuhant C-130-as ronccsa. Akik még nem vitték végig Cere küldetését, amiben meg kell találni valakit, mert fontos adatok vannak nála, azok ne nyissák le.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Én letettem a hajam! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ooookéééééé... Még nem fejeztem be a sztorit, de az ne nyissa le ezt, aki még nem fejezte be. Mert spoilermentesen nem tudnám körülhatárolni azt, amiről írok, szóval inkább ne nyitogassátok.

Spoiler

Szóval, nagyjából egy picit túl a félidőn szembesültem azzal, hogy Dagant kinyírtam. WTF? A főellenség a játék felénél megmurdel? Hát akkor most ki ellen kell küzdeni? Ránk szabadítanak egy inkvizítort, vagy mi? Persze a trailerek miatt tudtam, hogy Jedhánál be fog ütni a krach még, mert az előzetesekben szerepelt, amikor Cal felrepít egy scout troopert, akit aztán elgázol egy TIE vadász, és ez az egész motoros üldözés még nem volt. Szóval, gondoltam, majd Jedhánál betipeg valaki, én a Főinkvizítor megjelenésére számítottam, hiszen mégis csak az Obi-Wan Kenobival fut a játék párhuzamosan, aztán ott nagyon rá volt kattanva a Rejtet Ösvényre.

Itt jegyezném meg, hogy ekkor már baromira biztos voltam benne, hogy Bode áruló. Játék közben kezdett gyanússá válni, hogy bár beszél a lányáról, nem árulja el, hol van. Azt se, kik vigyáznak rá. Először úgy gondoltam, a lánya is meghalt valójában. De jelen időben beszélt róla, szóval azért ebben kételkedtem. Aztán jött a harc Dagannal. Eleve baromira furcsáltam, hogy egy mezei halandó képes harcolni egy ilyen erős Jedivel, aki Calt is majdnem lenyomta (azért, amikor Calt Dagan mellkason vágta a fénykarddal, hősünk meg aztán úgy állt fel, mintha mi sem történt volna, kicsit erős volt - játékmenetben még hagyán, de az átvezetőkből ezeket kihagyhatták volna, vagy legalább adhattak volna magyarázatot arra, Cal miért nem fordult fel, amikor keresztbevágták a mellkasát, és az izzó sérülés egy ideig ott is van... na de mindegy, ez csak egy kis szőrszálhasogatás, amúgy baromi ütős harc volt). De ezt eleresztettem, hiszen Cal is túlélte azt, hogy felvágták a mellkasát fénykarddal, akkor Bode is kaphat ennyi kreditet. Mégis csak egy játék. Az viszont gyanúsabb volt, ahogy arra reagált, hogy Cal az Ösvénynek akarja adni Telanorr-t, majd gyanúsan hátramardt, mondván, még meg akar nézni valamit. Na, ekkor kezdtem azt érezni, hogy vaj van a füle mögött. Aztán visszagondoltam arra, hogy Coruscanton is hátramaradt, majd csak úgy feltűnt. Ráadásul, arra nem lett meg a magyarázat, hogy Coruscanton miért ütöttek rajta Cal csapatán az inkvizítorok. Szóval kezdett összeállni a kép. Bár reméltem, hogy nincs igazam, kicsit sok az árulás a Star Wars-ban.

De, hiú remény volt, Bode brutálisan kivégezte Cordovát. :( Na mondom, akkor gyerünk... Nem lepett meg, de a bosszúm beéri. Mégis csak egy ember, én meg az elszabadult Erő. Aztán puff... hát letettem a hajam. Úgy taszított el az Erővel, hogy csak úgy pislogtam. Aztán előkapta Dagan kardját, és leverte szegény Kestist, mint Jar Jar az árút Watto polcairól. Oké... Szegény Cal még nincs partiban egy képzett Jedi lovaggal. Akkor tehát Bode lesz a főellenfél. Aztán váltás Cere-re, aki Jedi mesterként prezentálta erejét. Jaaaa... igen, Cal még nagyon nincs ezen a szinten. Cere-rel be lehetettt szántani mindenkit, ellenfele nincs. Aztán...

darth vader lightsaber GIF by Star Wars

ÓbazmeghátezVader! Mondjuk Cere nem semmi, hogy képes volt kétszer is megfingatni a Sith Nagyurat. Azért tetszik, hogy Vader bár afféle Star Wars Terminator, mégis sokszor igen közel kerül a halálhoz, ha képzett Jedikkel kerül szembe. Szóval azért nem teszik legyőzhetetlenné. Ugyanakkor elég leleményes, ki tud használni helyzeteket, és ez lett Cere veszte. :(

Szóval elég sötét fordulatot vett ez a Survivor. Cere és Cordova halott, Bode áruló, az újjáépülő Jedi archívum megsemmisült, a jedha-i segítők halottak vagy menekülőre fogták. Az Ösvény újabb komoly kárt szenvedett, és, mivel már túlvagyok az BBI bázison, most már Calt a Sötét Oldal is durvány megkísértette. Hát nem egy vidám sztori... Kíváncsi vagyok a végére.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nem nyitom le, csak annyit írok, hogy olyan plot twistek vannak a sztoriban, hogy besz*rok :o és progress alapján még csak 70%-nál járok

Amikor ezt írtam, akkor jártam ott, hogy (csak az nyissa le, aki már végzett)

 

Spoiler

kinyírtuk Dagant, ami már önmagában meglepő volt, tekintve, hogy kb a sztori felénél járunk. Mondom ok, kinyírtuk a főgonoszt, minden nagyon happynek tűnik, még Cal is összejön Merrinnel. Persze gondoltam, hogy nem ilyen egyszerű, hiszen a youtube-nak "hála" tudtam, hogy lesz még Darth Vader fight, illetve láttam olyan címet is, hogy "Cal joins the empire"... És nagyon pedzegetik, hogy Calt kísérti a sötét oldal, így azért fosok, hogy tényleg át fog állni :(

 

Ezután a rohadék Bode elárul minket, kinyírja Cordovát, a Hidden Path-t támadás éri. Ettől már letettem a hajam, de még tudták fokozni: Bode egy túlélő Jedi! És szépen le is győz minket. Ezután úgy tesznek, mintha Cal meghalna, még be is dobja a szokásos Respawn képernyőt. Erre Respawnolunk Cere-ként. Akivel tolhatunk egy hősies last stand-et, és tűnik, sikerül végre elmenekülni, aztán egyszer csak.... Hogy Ewan McGregort idézzem: "I turned around, and fucking Darth Vader was coming at me."

 

És ezúttal megküzdünk a sötét nagyúrral, nincs menekvés. És Cere hiába hozza ki magából a maximumot, sajnos őt is elveszítjük. A halálán én is együtt sírtam Callal

Valami azt súgja még ezt is tudják tovább fokozni. De egy biztos: ehhez hasonlót videojátékban korábban a Portal 2-nél éltem át annál a bizonyos plot twistnél, de ez még azt is felülmúlta!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigvittem a sztorit! Eszméletlen jó játék! Őszintén eddig meg voltam róla győződve, hogy a Mandalorian új évada vagy az Ahsoka lesz az év SW élménye nálam, de egyelőre ez viszi a prímet simán, és magasra tette a lécet a togruta lány sorozatának

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég én is befejeztem a történetet, és hát na, eléggé érzelmi hullámvasút volt. Nagyon sokat fejlődött a Fallen Order óta - kivéve technikai oldalról, ami visszafejlődés volt, mármint a bugok tekintetében. Poén, hogy a teszt megírása után kerültem szembe több súlyossal is. Például nem is egyszer nem tudtam használni az Erővel emelést, ami ugye megnehezíti a rejtett dolgok felkutatását. És ezt csak a játékból ki- és újra belépéssel lehetett orvosolni. Vagy például minden egyes kidőlt AT-ST esetében ott marad a lépegetés hangja. Ezekért lehet levontam volna még 1-2%-ot. De remélhetőleg javítják, és akkor a lelkiismeretem is tiszta maradhat.

A történet nagyon érdekesre sikerült, remekül hozta össze a különböző érákat, műveket és médiumokat. Itt aztán tényleg volt minden, a Köztársaság Fénykora, klón háborúk, Birodalom, különböző lények mindenhonnan... Ilyen szinten talán még egy mű sem kezelte egységben az SW-t. Persze, itt bőven volt rá tér is, hiszen egy sorozattal vagy filmmel ellentétben itt a hős szabadon bejárhat rengeteg helyet, és interaktivitásba kerülhet rengeteg lénnyel. Szóval ez nem emeli a többi mű fölé (a maguk keretei között azok sem kezelik rosszúl, némelyik pedig kifejezetten kiemelkedő), egyszerűen csak szép volt és jó érzés volt így kalandozni, ráismerni arra, mi honnan van és érezni, hogy a Disney tényleg nem utálja a PT-t és az ST-t. :D 

Különösen tetszett, hogy a sztori egy része szorosan kapcsolódik az Obi-Wan Kenobihoz. Azt egyelőre nem tudni, hogy eme események a sorozat előtt vagy után játszódnak-e, minden esetre egy ottani kérdésre válasszal szolgálhat, ráadásul utat nyit annak, hogy több Jedi vagy Erőérzékeny ember is átvészelje biztonságban a polgárháborút. Ami a Rey-filmre is hatással lehet.

Spoiler

Gondolok itt a Rejtett Ösvényre. Ugye az Obi-Wan Kenobiban nem derült ki, mégis hová rejtik el a Birodalom és az inkvizítorok elől az Erőérzékeny gyermekeket. Nos, erre adhat választ a Mantis legénysége azzal, hogy megtalálták a jól elrejtett és Exegolhoz hasonlóan piszok nehezen megközelíthető Tanalorr-t. Bár az biztos, hogy a rendszerben, Koboh fölött megjelent birodalmi csillagromboló nem fogja megkönnyíteni az Ösvény dolgát, ahogy a jedhai és a jabiimi bázisok szétverése sem szolgál az előnyükre. Szóval nyilván a dolguk nem lesz egyszerű, de ez mégis egy lehetséges "rejtett ösvény" a történetben, ami rengeteg lehetőséget biztosít.

 

Érdekes volt a sztori annak tükrében is, hogy a múltból idetévedt gonosz annyira nem is volt főellenség. Kicsit Snoke megölésére emlékeztetett, arra sem számított az ember a trilógia felénél, mert mindenki azt hitte, ő a főgonosz. Hát nem, ám itt egy barátból lett ellenség, és micsoda fordulat volt ez is. Bode amúgy remek példa, miért érdemes a Jediknek kerülni a kötődést. Bár szándékai érthetőek (eddig talán a legérthetőbb gonosz a Star Wars-ban), hisz csak a lányát akarja biztonságba helyezni, a félelem attól, hogy őt is elveszti úgy, mint ahogy elvesztette a feleségét, végül a Sötét Oldalra vezette. Mert szerintem Bode a végén már egyértelműen átállt, hiszen két alkalommal is olyan tett, ami életveszélybe sodorta Kata-t, sőt második alkalommal, ha Merrin nincs ott, Bode a halálát okozta volna.

 

Dagan Gera is érdekes karakter volt, bár úgy érzem, az ő motivációit nem sikerült rendesen átadni. Nem igazán értem, miért volt olyannyira megszállottja Tanalorr-nak, hogy emiatt átállt a Sötét Oldalra és Jediket kezdett gyilkolni, miközben a Nihil ostrom alá vette a bolygót. Az tény, hogy jól bánt az Erővel, neki nem kellett műkar, hogy boldoguljon. Azért nem voltak semmik a Jedik a Köztársaság Fénykorában. Tényleg így tolják? A Köztársaság végnapjaiban úgy tűnik, ha képesek átugrani egy toronyházat, már szuper hatalmuk van, itt meg Dagan harc közben egy kézzel használ két kardot és olyan elmetrükköt tolt le, hogy Cal és Bode azt sem tudta, merre van a fel és a le (szó szerint). S közben még önmagát is lemásolta párszor, csakhogy teljes legyen az öröm (bár valószínű az is csak illúzió volt, de hát akkor is, mi ez ahhoz, hogy Sidious képes volt szenátusi podokat dobálni?). És láthatóan Cal ezzel nem tudott sokáig mit kezdeni. És mint kiderült, Bode sem, pedig őt még a régi Rendben ütötték Jedi lovaggá, és jól láthatóan azért jártasabb volt néhány dologban, mint Cal, aki azért még nem teljesen vetkőzte le azt, hogy padawanként érte el a 66-os parancs.

 

Dagannál amúgy szerintem sokkal érdekesebb figura volt Durge "kistestvére", Rayvis, akit a végén kicsit sajnáltam is. Évszázadokig volt egy ilyen vadmarha szolgája, csak mert az nem adta meg a neki kijáró halált. Amúgy érdekes (és veszélyes) kultúra lehet ez a gen'dai, bár láthatóan azért igyekeznek adni a sajátságos becsületükre.

 

A világok is jól működtek, bár azért többet is el tudtam volna viselni. Oké, nyilván nem lehetett könnyű már ezt is megtölteni, és sokkal nagyobb és elevenebb játszóterünk volt, mint a Fallen Orderben, de talán még egy bolygó belefért volna. Vagy, ha kicsit többet bejárhattunk volna Coruscantból. De nem lepne meg, ha egy DLC még bővítené kicsit a repertoárt. Olyan érzésem volt, hogy a sztori nyitva hagyott szála ezért kiállt. Egy teljesen új játékra kicsit soványnak érzem azt, hogy "szedjük össze a Rejtett Ösvényt", egy DLC-re viszont elég lehetne.

Na, összességében azt kell mondjam, ez a játék eddig az év játéka nálam, átvette a vezetést a Hogwarts Legacy-tól. De persze a Dead Space remake-kel még nem játszottam, ami szintén nagy kedvencem, de hát mivel az nem Star Wars, legjobb esetben is valószínűleg csak a második helyre futja majd. Csak így tovább, Respawn, ti tudjátok, mi a jó a Star Wars-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár gondolat, részben reflektálva @Dzséjt által spoilerben írt dolgokra.

 

Spoiler

Nagyon sok dolgot vet fel a játék, és ki lehetne vesézni sok mindent, én most inkább 2 dolgot emelnék ki: Cal sötét oldal felé sodródása, illetve Tanalorr.

 

Kezdjük Tanalorral... Egyrészt a bolygó az első ránézésre tényleg egy remek antitézise az Exegolnak, és baromira bejönne ez a koncepció is, ha így vinnék tovább ezt a szálat. Ugyanakkor nekem az egész játék során valami nagyon sántított ezzel a bolygóval kapcsolatban, és a sztori végére sem változott ez meg.

 

Egyrészt, a Jedi tanács még a Nihilek támadáse előtt sem igazán támogatta Dagan ötletét, miszerint ott kéne megtelepedni a Jediknek. És ha jól emlékszem, ennek az oka nem is derült ki. Ez felveti a kérdést, hogy vajon mi lehet ezzel a bolygóval, amiről a Jedi tanács kb. hallani sem akart? Tudtak valamit ők, amit mi nem?

Másik nagyon furcsa dolog Tanalorron, hogy ha jól láttam, a növényvilágon kívül nincs más élővilág? Míg a többi bolygó tele volt állatkákkal, akiket lehetett simogatni vagy éppen aprítgatni, itt konkrétan semmi nem volt. Ami azért eléggé különlegessé teszi a bolygót, legalábbis nekem ilyesfajta bolygó nem rémlik másik. Nem olyan, ahol ilyen érintetlen természet van, nincsenek emberek, és gyakorlatilag minden adott az állatvilágnak, amit csak el lehet képzelni

A harmadik dolog pedig, hogy furcsa mód mindenki, aki rögeszmés módon kezdte el keresni az utat Tanalorra, mindenkit megkísértett a sötét oldal egytől egyig: Dagan, Bode, Cal... és Katának is nagyon rossz érzése volt a hellyel kapcsolatban, amikor ott voltak.

 

És ezek kapcsán az merült fel bennem, hogy nem lehet, hogy az idilli látszat ellenére ezen a bolygón nagyon is erős a sötét oldal? És ez lehetett az oka annak, amiért a Jedi Tanács jó formán hallani sem akart a helyről?

 

És mivel így meg lett említve Cal sötét oldal felé sodródása... Egyrészt baromi jól megcsinálták ezt az "embrace Cal's darkness" feature-t, szenzációsan átjött a mámorító hatalom érzése, amikor használtuk ezt a képességet, hogy így biza jóval, de jóóóval erősebb volt, gyakorlatilag egyhitelni lehetett vele bármit és bárkit, aki mozog. Ezzel szemben pl. ott van a Jedi Academy, ahol semmi hatása nincs az erődre annak, hogy átállsz a sötét oldalra. Itt most ezt nagyon eltaláta a Respawn. Másrészt, nekem nem úgy jött le, hogy Cal igazán úrrá lett volna a benne szunnyadó sötétségen, inkább csak ideiglenesen. Azért azt ki merem jelenteni, hogyha Merrinnel történne valami, akkor jelen lelkiállapotában Cal nem maradna a világos oldalon, ez fix. És ha lesz harmadik rész, amit nagyon remélek, akkor én örülnék neki, hogyha a Calben lakozó sötétség lenne a sztori egyik fő fókusza, és az, hogy ezen hogyan tud úrrá lenni.

 

Én amúgy bizakodó vagyok, és 99%, hogy fogunk még Tanalorról hallani, és Calt sem most láttuk utoljára akcióban :) a rendező egyébként szeretné trilógiává bővíteni a történetet: https://www.ign.com/articles/star-wars-jedi-survivor-director-wants-to-make-cals-saga-a-trilogy

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler


4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Másik nagyon furcsa dolog Tanalorron, hogy ha jól láttam, a növényvilágon kívül nincs más élővilág? Míg a többi bolygó tele volt állatkákkal, akiket lehetett simogatni vagy éppen aprítgatni, itt konkrétan semmi nem volt. Ami azért eléggé különlegessé teszi a bolygót, legalábbis nekem ilyesfajta bolygó nem rémlik másik. Nem olyan, ahol ilyen érintetlen természet van, nincsenek emberek, és gyakorlatilag minden adott az állatvilágnak, amit csak el lehet képzelni

Amikor szállnak le, látni madarakat, és, ahogy haladsz a templom felé, hallani is állatok hangját, szóval van állatvilág Tanalorr-on is. Csak gondolom a készítők nem érezték szükségét annak, hogy egy hegy tetetjére helyezett körömpiszoknyi térképre mindenféle állatkát zsúfoljanak. Az majd ráér egy DLC-ben/folytatásban, amikor fel is lehet fedezni a bolygót.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A harmadik dolog pedig, hogy furcsa mód mindenki, aki rögeszmés módon kezdte el keresni az utat Tanalorra, mindenkit megkísértett a sötét oldal egytől egyig: Dagan, Bode, Cal... és Katának is nagyon rossz érzése volt a hellyel kapcsolatban, amikor ott voltak.

Bode-ot már jóval azelőtt megkísértette a Sötét Oldal, hogy összeállt Callal. Nagyjából azon a ponton, amikor meghalt a neje és ő lepaktál a BBI-vel, hogy a Birodalom "ellenségeit" leszállítsa, cserébe a biztonságukért és azért, hogy megtudja, melyik inkvizítor végzett Tayalával (tehát már a bosszú hajtotta). Kata mondja is, hogy az apja megváltozott az anyja halála után.

Calt meg azért kísértette meg, mert Bode brutális árulása sokakat, köztük a mesterét (a családtagját) elpusztított. Ehhez sincs köze Tanalorr-nak, hiszen még a közelében sem volt, amikor először eluralkodott rajta a sötétség a BBI bázison. Az, hogy épp a Tanalorr-ra vezető utat kereste, nem számít. Ha a kisbicskáját keresi, az eredmény akkor is ugyanez, mégsem okolnád a bicskát. Ráadásul Santari Khrinek és a többi Jedinek, akik részt vettek a bolygó utáni kutatásban, semmi baja sem volt, pedig Santari előbb elkeztde keresni, mint Dagan. A félkarú rabló valószínűleg abba hülyült bele, hogy élete felfedezését elvették tőle, ő meg ragaszkodott ehhez. Az meg tudjuk, mihez vezet a ragaszkodás.

Az, hogy a Jedi Tanács hogy vélekedett a helyről, nem igazán derült ki. Azért egy Jedi templomot mégis felhúztak ott, Oppo Rancissis is odalátogatot, több Jedi is részt vett a nagyszabású kutatásában, sőt még egy darabig a Nihil ellen is védték, szóval annyira nem lehettek ellene. A feladása pedig érthető. Minek küzdjenek egy nehezen megközelíthető, mindentől távol eső helyért, amikor számos jobb hely is van a Galaxisban? Pláne, hogy még a Koboh holdja is felrobbant, ami megannyi Jedi halálát okozta.

Persze ettől még lehet Tanalorr-on Sötét Oldal jelenlét, ahogy jelen volt Dagobah-n és Ahch-Tón is. ("Powerfull light, powerfull darkness.") De nem maga a bolygó miatt kerültek közel vagy álltak át a Sötét Oldalra bizonyos Jedik. Pláne, hogy a háromból kettő még nem is járt ott, amikor megkísértette őket a sötétség. Calt egyértelműen Bode árulása, valamint Cere és Cordova halála sodorta közel a Sötét Oldalhoz, Bode-ot meg az, hogy elvesztette a nejét és féltette a lányát. És ezek Tanalorr-tól függetlenek, valószínűleg, ha nem is pont így, de megtörténtek volna akkor is, ha Tanalorr-ról soha nem is hallanak. Hiszen Denvik eleve azzal bízta meg Bode-ot, hogy kerítse elő Cere-t, ezért csapódott Cal mellé. Ezek az események már rég mozgásba voltak, amikor Tanalorr egyáltalán képbe került.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bode-ot alakító színész, Noshir Dalal nem más, mint aki Rampart hangját adta a Bad Batchben! :O nem csoda hogy olyan ismerős hangja volt

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek melyik volt a kedvenc fénykard stance-e? :) Kezdem én: én leginkább a keresztmarkolatos és a kétkardos változatot használtam, váltogatva a kettőt. Dagan ellen nekem jobban feküdt a keresztes, de Bode ellen a duplapengés vált be jobban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a duplapengést alkalmaztam a legtöbb esetben. A játék végefelé előkerült nálam a keresztvasas verzió, meg egy-két alkalommal a fénykard+pisztoly kombó, de leginkább Maul stílusban csapadtam. :cool:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, azért a játékmenet elemeit nem kell ám spoilerbe rakni. ;) Sőt, technikailag a sztorit sem kéne spoiler mögé rakni, mert az a játék saját topikja.

Én a duplapengés/keresztpengés felállást használtam. A duplapenge remek a védekezéshez, a tömegoszlatáshoz és gyors támadásokhoz, a keresztpengéssel meg jól oda lehet sózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én mikor megláttam a játék elején, hogy 5 féle stance oldható fel, akkor nem tudtam, hogy melyik lesz a másik 3 :D a kétkardosat sejtettem, de a maradék 2-ről nem tudtam, mi lehet (előzeteseket csak felületesen követtem) :D

 

A spoiler címke amúgy nincs kinn a topikon, ahogy az lenni szokott máskor ;)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.