Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Survivor


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Amellett hogy egy atomjó játékról van szó, ami különlegessé teszi az egészet az, hogy mennyire egységben kezeli a Star Wars világát. Nem csak filmes, de sorozatos és regényes utalások is vannak dögivel. Ezen a téren ez a játék most új szintre emelkedett. Elképesztő.... (videojáték spoiler alább)

Spoiler

... álmomban nem gondoltam, hogy a játék ennyire tele lesz High Republicos utalásokkal. Sőt a High Republic az egyik központi fókusza a sztorinak, még ugyis hogy ez a korszak itt már a régmúlt. High Republicos droid, templomok, visszaemlékezések. Még egy "befagyasztott" ősi jedi is felbukkan a High Republicból. És mennyire gyönyörüek a régi High Republicos aranyozott jedi ruhák! 

Most érzem igazán hogy ez az éra szerves része az SW univerzumnak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ennyit számít, ha eltölthetsz egy népszerűnek ígérkező játékot. 13:00-kor kezdtem el letölteni, és most, 18:40-kor írta ki a PS5, hogy a játék telepítve van. Pedig csak 60 GB, máskor egy ilyet 20 perc alatt lerendez. Csak ennyire voltak leterhelve a Sony szerverei még úgy is, hogy az előrendelők már tegnap lehúzhatták a játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte tökéletesen időzítettem a Jedi: Fallen Order befejezését. Tegnap késő este folytattam a sztorit és végül be is fejeztem, most pedig már töltöm is a Jedi: Survivort. Már alig várom!

 

Mondjuk azért közel 130 giga (amiben gondolom az első patch is beletartozik) jó terjedelmes játékot sejtet.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na, ennyit számít, ha eltölthetsz egy népszerűnek ígérkező játékot. 13:00-kor kezdtem el letölteni, és most, 18:40-kor írta ki a PS5, hogy a játék telepítve van. Pedig csak 60 GB, máskor egy ilyet 20 perc alatt lerendez. Csak ennyire voltak leterhelve a Sony szerverei még úgy is, hogy az előrendelők már tegnap lehúzhatták a játékot.

PC-n 130 gigás a játék :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két és fél óra után nagyon megvagyok elégedve a játékkal, pedig még nagyon az elején vagyok

Spoiler

most találkoztam csak Greezzel. :)

 

Holnap majd folytatom a játékot. Egyelőre csak egyszer volt az, ahol a játék megakadt, pont amikor mennék be a bárba. Ott valamiért az ajtó nem akart kinyílni, pedig már fél perce ott álltam előtte. De végül a menübe kilépve, majd vissza megoldotta a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát eddig k*rva jó. Este fél nyolctól eddig játszottam vele, de össze-vissza kóbászoltam minden (mármint mindkettőn, ahol eddig jártam), szóval a sztori nem nagyon haladt. A felfedezős részek sokkal jobbak, mint az első részben, a pályák is tetszetősebbek, és hát na, érezhetően sötétebb a hangvétel.

Spoiler

Én is most érkeztem meg Greezhez, aludtam egyet, aztán itt hagytam most abba kicsit. Kíváncsi vagyok, hogy a többi régi szereplő hogy lép be a képbe, illetve minden bolygó olyan nagy lesz-e, mint a Koho, vagy Kobo vagy mi. Tetszik ez a "félnyitott" világ, és az is, hogy mennyi kis apróság van benne. A B1-es és B2-es harci droidok imádnivalóak, jókat lehet rajtuk vigyorogni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 óra már benne van, most

Spoiler

jött össze a kiscsapat újra, illetve majd most fogok visszamenni a Koboh-ra, ott is elsőként a laborba.

 

Nagyon jó a játék, a térkép is sokkal egyszerűbben kezelhető (na nem mintha a Fallen Orderben lévőt nem értettem volna, de ez sokkal letisztultabb, így jobban átláthatóbb) na és a fénykarddal való párbajok. Szinte mindig meglepődök azon, hogy milyen kivégzési műveleteket hajt végre Cal. És mind egyedi, eddig nagyon ritkán találkoztam két azonos kivégzéssel. A droidok valóban jók

Spoiler

a HR-es droidon jót kacagtam, haláli volt a hölgyemény. :D

és hát ha már

Spoiler

High Republicos droid: micsoda kapcsolatok vannak itt kérem szépen azzal az érával. Már maga a ruházat is tetszik, de amit eköré építettek, az nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok, hogy Dagan miképp került a bactába, gondolom a vele tartó nő tett keresztbe neki. És vajon Rayvisszel mi a kapcsolata? Sejtésem szerint hamarosan kiderül.

 

És végre Merrin is felbukkant. Még szerencse, hogy a szüleim most terveztek egy kis sétát tenni a faluban: amekkora felkiáltást csináltam, szerintem mentőt hívtak volna. :P

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a térképpel vannak problémáim, nem is használom.

Nem tudok kiigazodni rajta.

Hiába rakok jelet valahova, nem lehet azt látni a rendes játéknézetben. Így mi az értelme? 

Ez az egy nehézkes nekem, a tájékozódás, így általában térkép nélkül járkálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 04. 28. - 17:59, Bomarr írta:

Amellett hogy egy atomjó játékról van szó, ami különlegessé teszi az egészet az, hogy mennyire egységben kezeli a Star Wars világát. Nem csak filmes, de sorozatos és regényes utalások is vannak dögivel. Ezen a téren ez a játék most új szintre emelkedett. Elképesztő.... (videojáték spoiler alább)

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Na, ennek különösen örülök. Minél több ilyen összekötés van, annál jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy olyan kérdésem, hogy... (Bomarr szerintem nyugodtan lenyithatja az alábbit, ha már a finálénál jár :D )

 

Spoiler

Mi a tököm az a "Koboh Tuner" és hogyan lehet használni? Vagy az majd egyértelmű lesz, amikor használni kell? Annyit írt ki a játék, hogy "New Ability Aquired: Koboh Tuner", meg hogy ezzel lehet a High Republic technológiákat használni és új területek fedezhetők fel... De azon kívül sok segítséget nem kaptam, hogy ezt pontosan hogy meg mikor kéne használni...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a következő másfél napban nem leszek konzolközelben ezért tegnap délután ráfeküdtem a sztori részére és végül hajnalban végigvittem. Eszméletlen! Eleve egy mesterművet vártam, de ez a játék minden várakozásomat toronymagasan felülmúlta. És hiába van vége a sztorinak még mindig rengeteg mindent lehet benne csinálni.

 

Yoda József: annyi minden lehet felvenni ebben a játékban, hogy most igy hirtelen nem rémlik, hogy pont az a kütyü micsoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta rájöttem, mi az és hogy működik :)

 

Én hajlamos vagyok felfedezni és a sztorival lassan maradni, úgyhogy nekem messze még a vége :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is olyan nehéz mint a Fallen Order?  Mármint ha te vágod az ellent az alig sebesül, míg ha ő talál be téged, akkor nálad leugrik a fél életerő. Mert ha nem változott a nehézség, 

akkor a leggyengébb fokozaton kezdem majd el, nem akarok úgy szívni vele mint a Fallen Orderrel.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én nem tudok válaszolni, mert én story módban csapatom. Legfőképp azért, hogy elsőként gyorsan megismerkedjek a történettel. Később nehézséget váltok. De ha tippelnem kéne, akkor lehet könnyebb, mint elődje. Bár csütörtökön pont Alex videójából láttam egy néhány percet (SWExplained) és ott éppen egy madár ment neki. A legnehezebb fokozaton volt, nos, a madár levitte a teljes életerejét majdnem a nullára. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Ez is olyan nehéz mint a Fallen Order?  Mármint ha te vágod az ellent az alig sebesül, míg ha ő talál be téged, akkor nálad leugrik a fél életerő. Mert ha nem változott a nehézség, 

akkor a leggyengébb fokozaton kezdem majd el, nem akarok úgy szívni vele mint a Fallen Orderrel.

Annyi különbség van a Fallen Orderhez képest, hogy míg az előző játékban 4 fokozat volt (Story, Jedi Knight, Jedi Master, Jedi Grandmaster), itt 5 fokozat van: Story, Padawan, Jedi Knight, Jedi Master, Jedi Grandmaster. A Fallen Ordert én Jedi Knightban toltam, és eléggé megizzasztott. Ott pl. a Kilencedik Nővéres harcot a Kashykon szerintem minumum 50-szer próbáltam újra, mire megtanultam az összes kombóját levédekezni és sikerült :D a legvégső harcot Trillával pedig vagy 100-szor próbáltam újra, de nem ment, úgyhogy ott levettem Story módra, hogy befejezzem :D 

 

A Survivort Padawanban tolom most, és könnyebbnek érzem, de azért a boss fightok során el szoktam használni az összes stimet és alig marad életem. Nekem ez így pont jó, megvan a kihívás, de nem akarom a billentyűzetet sem kettétörtni :D illetve amit fontos megjegyezni, hogy értelemszerűen itt Cal jóval erősebben kezd, mint a Fallen Order elején, lehet picit túlzás amit mondok, de szerintem kb majdnem olyan erős, mint az előző játék végén. Legalábbis tud elég sok skillt már rögtön az elején, amit amúgy az előző játéknak csak a második felében kapsz meg.

 

Szóval ha a Fallen Ordert Knight-ban toltad, és nehéznek érezted, de azért szeretnél kihívást a Survivorrel, akkor a Padawan fokozat egy jó választás lehet :) 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádtam az elsőt, amit annó elő is rendeltem, de most se pénzem se időm vele játszani - de persze idővel sor lesz rá kerítve -, viszont mindenhol azt olvasom, hogy a PCs verzióval elég sok volt a gond, erre egy haverom küldte, hogy belépéskor ilyen cuccot kaptak egy játékban -apex- a survivor megjelenésének tiszteletére. :D Én mindenesetre jót nevettem. :D :D

image.png 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Imádtam az elsőt, amit annó elő is rendeltem, de most se pénzem se időm vele játszani

Nálam is várólistán van. Ezek fejben úgy le szoktak fárasztani, hogy jól meg kell gondolnom mikor álljak neki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, tegnap nem volt lehetőségem játszani vele, mert nem voltam otthon, de ma egész délután és este toltam. Továbbra is baromira tetszik, főleg, hogy rengeteg az interakció mind csapattársainkkal, mind az utunkba eső jámbor NPC-kel. Bár akkor nem tűt fel, de most már igen, hogy a Fallen Order eléggé kihalt volt. Úgy értem, minden bolygón csak birodalmiak, lázadók és mi voltunk. A falvakat kiirtották, kitelepítették vagy lerombolták. Na, itt ez nincs, és baromira tetszik, hogy itt egy élő Galaxis van. Civilek élik mindennapjaikat, jönnek-mennek. Különösen tetszik, hogy abban a bizonyos kocsmában senki sincs mindig ugyanott, folyamatos a mozgás. De pont ezért messzire még nem jutottam, annyira leragadtam Kobo felfedezésében. A végén szó szerint már ráparancsoltam magamra, hogy azért a sztorival is kéne haladnom, elvégre nekem ebből a hété második felére tesztet kéne írnom. Szóval tovább repültem, és milyen jól tettem. Persze csak a második bolygóig jutottam, ott is a "bázisig", mert hát na, itt is lehet csellengeni.

Spoiler

Jedhát meglátni érdekes élmény volt, tudván, mi lesz a hold sorsa. Kicsit reméltem, hogy ellátogatunk Jedha City-be, de így is jó. Amitől letettem a hajam, az Cordova volt. Én totál meg voltam arról győződve, hogy ő már a 66-os előtt meghalhatott, de legkésőbb a tisztogatáskor. Szóval az, hogy itt él és virul, hát leesett az állam.

Tetszetős, hogy az Ösvényt is beleszőtték a sztoriba az Obi-Wan Kenobiból. És ez azért is nagyszerű, mert a Survivor és a sorozat ugyanabban az évben játszódik.

És örülök, hogy újra együtt a csapat. Cere mondjuk tényleg creepy, ahogy Geez mondta, de Merinnek jót tettek az elmúlt évek. Remélem, nem csak futólag állnak össze, hanem a Mantison is csatlakoznak hősünkhöz.

A boss fightok még mindig izzasztóak tudnak lenni (én Jedi Knighton nyomom ezt is), fűbe haraptam már párszor. Néha még a mezei ellenfelek is meg tudnak szívatni, ha nem figyelek oda és sokan vannak. De még ezzel együtt is, kicsit könnyebbnek érzem, mert Cal gyorsabban fejlődik. Bár lehet, hogy ez csak azért van, mert a sztori helyett felfedezek, de például már hat stimem van. Az előző játékban szerintem a sztori fele elment, mire ennyi slimed lett. Plusz, Cal már eleve tud egy rahedli trükköt, nem 0-ról kezdi, ami nagy előny sok katonával szemben. Na, de azért egy rancorral még nem jó ökölharcot vívni, az simán agyonüt egy ütéssel. És az még a jobbik eset, mert könnyen a szájában is végezheted. Szóval azt eltettem későbbre.

Ja, és nekem ez az első találkozásom a Hight Republic érával - mármint komolyabb formában, mert érintőlegesen itt-ott már volt hozzá szerencsém, de az az első eset, hogy az az éra nem csak "cameo" szerepet tölt be, hanem a sztori szerves és fontos része.

Holnap folytatom, kíváncsi vagyok, mit sodornak majd még elém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sikerült este haladni, igaz a hétvégém nagyjából annyiból állt, hogy a játékkal kb. fél órát játszottam, utána kellett segítenem otthon (ekkor 2-3 órát a menüben hagytam a játékot), utána sikerült már játszanom és előrehaladnom. És ez mindkét nap pont ugyanúgy megtörtént. :D

A mai napom kifejezetten produktív volt:

Spoiler

sikerült Koboht és a széttöredezett holdat is megjárnom, valamint a Jeddhai melót is elvégeztem. Utóbbi mondjuk picit hosszabb volt a kelleténél, de ez főleg azért volt, mert volt 1-2 rész, ahol megakadtam (vagy puzzle ügyben, vagy béna voltam a parkourködésben :P)

A történet is tetszik, ahogy haladunk előre

Spoiler

Cordován amúgy én is meglepődtem. Én azt hittem, hogy ő a 66-os egyik áldozata lett. Ezekszerint kitérőt tett a külső részekbe. :hmm:

 

És az a sok High Republic kapcsolat. Remélem lesz még egy pár. A nihilek megemlítése, a dizájnok. Illetve a menü azt írta, hogy 200 évvel a történet előtt történtek az események. Kíváncsi vagyok, hogy a közeljövőben kapunk-e valamilyen tie-in anyagot könyv/képregény formában. :hmm:

 

Ja és

Spoiler

Merrin. :love: Micsoda képessége lett. Nagyon bejött az az utazás. :D

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most jól felb*szta az agyamat a játék. A nyugalom megzavarására alkalmas szóáradat következik. Aki szerint a South Parkban túl sok és durva a káromkodás, az ne nyissa le. :) És azok se, akik még nem jutottak el a Shattered Moonra, legyen nekik meglepetés. :evil:

Spoiler

Épp Koboh holdján vagyok, és hát na... Az ugrálós szakasz most simán a klasszikus Tomb Raider játékokat idézi. Mármint azokat a részeket, amikor a sok elcseszett ugrabugra miatt bele akarom állítani a kontrollert a tévébe. Van egy szakasz, ahol egyik falról a másikra kell felfelé mászni, közben két ponton is kicsapnak a lángnyelvek, aminek hála Cal egyből leesik. Idegileg már amúgy is eléggé feszült voltam, mert az idevezető út is kész horizontális és vertikális életveszélyes akadálypálya (a szaladj a csövön, amíg lőnek rád és elektromos ívek is száguldanak feléd, már egy elég erős pont volt). Na, hát ez annyiszor nem sikerült fölmásznom azokon a kicseszett falakon, hogy elfogyott az összes stimem, és az életem is, szóval kezdhettem az utolsó mentési ponttól. Hogy a készítők feje szakadt volna bele az anyjukba, amikor kitalálták ezt a felfelé ugrabugrát a lángnyelvekkel. Aztán fürdették volna őket piranhákkal teli vízben kiskorukban, amiért egy szem mentési pontot tettek a pályára, annak a legelejére. Az is jó lett volna, ha aknamezőn tanultak volna biciklizni, amiért shortcutokat is csak párat tettek le. És végül, hogy csörgő helyett miért nem gránátot adtak nekik, amiért minden kik*rt k*rva g*ci rohadt ellenfelet, amit addig kinyírtam, visszatermelnek. Lényegében kib*szottúl megbűntetnek azért, mert nem tudtam elsőre végigvinni a k*rva nehéz akadálypályájukat. Hogy száradtak volna el az anyjuk valagán! :fuckoff::chainsaw::fuck2::angry::kylo::saber_kylo:

Jajj, de jó volt ezt kiírni magamból. 

  • Zavaros 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap szerintem már befejezem a játék sztoriját, eléggé a vége felé vagyok. De ma nekem is "felment a pumpa", bár nem azért, mint Dzséjtnek. Igaz, nekem is meggyűlt 1-2 ugrabugrálással a bajom, de azt még elnézem (ma amúgy se voltam formámban), de az, hogy kétszer is becrashelt a játék, azon én rendesen nevettem, aztán elküldtem őket a másvilágra. Oké, PC-n játszok, érthető, meg most éppen frissíti a játékot, de akkor is. Pont, amikor végeztem ki az utolsó purge troopert. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erre az a magyarázat, hogy @Dzséjt béna. :P :D 

star wars lack of faith GIF

 

Amúgy platformerek esetében tényleg az vagyok, nem is nagyon szeretem őket. És az ilyen és ehhez hasonló akciójátékokban (UnchartedTomb Raider) sem a platformer elemek a kedvenceim. Azt, amikor fénykarddal aprítom az ellent vagy fejtörőket kell megoldani, azok az én erősségeim. Az ugrabudga gyorsan felidegesít, aminek hála még többször hibázok. Most, miután lehiggadtam, már elsőre felmásztam.

 

Amúgy mindezek ellenére kibeb*szott jó játék. Nem hittem volna, hogy a Hogwarts Legacy-t idén valami verni fogja, de a Survivor úgy vágja pofán, mint Cal a rohamdroidot. Az aprólékossága valami eszement jó.

Spoiler

Összetűzésbe kerültem egy magnaguarddal. Jön a "kivégzés" animáció, na mondom, szevasz, bádogdoboz. Lecsaptam a fejét, erre nem elkezdett cséphadarni? Hát a készítők nem feledkeztek meg arról, hogy ezek nem mekkennek meg, ha elvesztik a fejüket. De imádom Geez kocsmájának bővítését is, van itt pár érdekes alak.

Amit viszont kicsit visszalépésnek érzek az előző részhez képest, hogy csak két fegyverkombináció lehet nálunk. A Fallen Orderben Cal simán használta a kardját egypengés, kétpengés és két kard üzemmódban, és ez minden változtatás ellenére ugyanaz a kard. Szóval így azért visszalépés, hogy most csak két változatban tudja használni. Bár még reménykedm, hogy esetleg felszabadul egy harmadik slot is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.