Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Survivor


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Nekem a két kardos verzió jött be, azzal lehetett berserker módra gyilkolni:D

Vége felé, főleg a tápos droidok ellen, jól jött a keresztvasas pallos.

 

A pisztolyra nem tudtam ráérezni, eszembe jutott Obi-Wan bölcselete: "not as clumsy or random as a blaster". 

Még a Maul féle dupla is jó, néha beállítottam, de nem igazán foglalkoztam vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A spoiler címke amúgy nincs kinn a topikon, ahogy az lenni szokott máskor ;)

Aminek nem is kell ott lennie a filmek, sorozatepizódok, könyvek, képregények és videójátékok saját topikjánál. ;) Mert ugye szabályzatunk értelmében:

  

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

- Új videojáték esetén nem kötelező a spoiler kapcsoló használata az adott videojáték topikjában.

Aki belép valamilyen mű topikjába és spoilerbe fut, az magára vessen. Persze lehet spoilerkapcsolót használni jóindulatból, de nem kötelező. Ezen topikok látogatása mindenkinek saját felelőssége. De akkor se már a játékmenet elemeire alkalmazzuk, ne essünk át a ló túloldalára. Ez olyan, mintha egy film esetében spoiler mögé raknád, hogy az operatőr áttűnési effektet használ vagy van benne zene.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 27. - 23:04, Bence1997 írta:

2023!

 

 

Azért ezt az előzetest visszanézni a játék után... felettébb érdekes érzés :D Anno spekulálták, hogy a "Survivor" alcím nem biztos, hogy Calre utal, hanem a tartályban maradt Daganre. Így a sztori alapján alapvetően legalább 4 emberre ráhúzható a jelző: Cal, Merrin, Dagan, Bode

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg tudjátok mondani, hogy az idővonalon hol játszódik a sztori? Az Andor első évadához képest hol járunk? Vagy pl. a Rebelshez képest?

 

Most járok ott amúgy, hogy

Spoiler

megtaláltam a High Republicos droidot és kaptam egy kulcsot.

Zseniális eddig a játék!!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 05. 13. - 8:01, Donát írta:

Én is letöltöttem. Alig várom hogy átéljem a sztorit. Látom volt valami spoiler vita fentebb úgyhogy egyelőre menekülök innen. :D

A helyedben ezt jobban betartanám :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A helyedben ezt jobban betartanám :P 

Egy kérdés:

A Reach of the Forrest Arrayben a high republic Jedi temple-ben van egy puzzle. Már majdnem mindent megoldottam de van egy blocked path a legvégén, amire nincs ötletem. Ahhoz később vissza kell jönni? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Egy kérdés: A Reach of the Forrest Arrayben a high republic Jedi temple-ben van egy puzzle. Már majdnem mindent megoldottam de van egy blocked path a legvégén, amire nincs ötletem. Ahhoz később vissza kell jönni? 

Ezt most így hirtelen nem tudom melyik puzzle, de sok blocked path van, amit a játék elején nem tudsz kinyitni, az biztos :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ezt most így hirtelen nem tudom melyik puzzle, de sok blocked path van, amit a játék elején nem tudsz kinyitni, az biztos :)

Gömböket kell dobálni egy templomban ahová lift visz fel. Az egyik gömb egy olyan utat nyit meg ami azelőtt megszűnik mielőtt atersz a tuloldalra. :D

 

Ott megszereztem pár dolgot csak a közepén van egy kék, világos folyosó ami a végén egy kapuban ér véget. A kapu rácsos és a túloldalán van egy crait meg valami fényforrás. Arra nem tudtam rájönni hogy elsőre fel lehet-e oldani. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Nem biztos, hogy jól értem, hogy mire gondolsz, de ez a Chamber of Reason lesz szerintem:

Ott van a ráccsal elzárt rész felett egy kör alaku nyílás, az egyik olyan gömböt kivülről be kell dobni a nyílásba és akkor kinyilik belül a kapu és hozzáférsz a ládához. Az itt lévő felvehető dolgokat mindet meg lehet szerezni elsőre ha nem tévedek.

 

Most hétvégén kezdtem hozzá a játékhoz, az eddigiek alapján szerintem még jobb lett, mint a Fallen Order, pedig nekem az is nagyon tetszett. A kedvencem ez a horgászós kiscsávó, aki aztán lazán ott úszkált a háttérben a kocsma akváriumában miközben beszélgettem a pultos droiddal.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! Nem kell a spoilerkapcsoló!

 

2023. 05. 13. - 12:21, Dzséjt írta:

Ezen topikok látogatása mindenkinek saját felelőssége. De akkor se már a játékmenet elemeire alkalmazzuk, ne essünk át a ló túloldalára.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Skacok! Nem kell a spoilerkapcsoló!

 

 

Előfordulhat hogy tanácsért jön ide valaki, miközben a játék elején jár. Miért lőjem le valakinek a poént?

 

Dzséjt már így is lelőtt virágnyelven egy kisebb spoilert egy másik a New Jedi Order topikban. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg egyből beírja a kérdését, és nem fogja elolvasni az egész topikot. :) 

 

7 perccel korábban, Donát írta:

Dzséjt már így is lelőtt virágnyelven egy kisebb spoilert egy másik a New Jedi Order topikban. :( 

Spoiler mögé rakta ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Előfordulhat hogy tanácsért jön ide valaki, miközben a játék elején jár. Miért lőjem le valakinek a poént?

A kérdést fel lehet tenni az általános videójáték topikban is. Vagy úgy, hogy nem olvasod el a többi posztot. Vagy PM-et küldesz valakinek, akiről tudod, hogy játszott vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

A kérdést fel lehet tenni az általános videójáték topikban is. Vagy úgy, hogy nem olvasod el a többi posztot. Vagy PM-et küldesz valakinek, akiről tudod, hogy játszott vele.

Vagy itt felteszem spoiler mögé rakva, biztos ami biztos. ;) 

 

2023. 05. 08. - 19:11, Dzséjt írta:

Érdekes adalék. Bár most a Jedi: Survivor nyitott egy lehetőséget arra, hogy akár több Jedi vagy legalábbis Erőérzékeny, akik kaphatnak Jedi okítást, átvészeljék a polgárháborút és az utána jövőket. És ki tudja, lehet az Ahsoka is nyit lehetőségeket. Ha igaz, hogy már egy ideje fejlesztik ezt a projektet, más, már futó projektekkel elkezdhetik/elkezdhették megalapozni a lehetőségeiket.

Az viszont jó, hogy Rey az ősi könyvekre alapozza az új Jedi Rendet, illetve Luke tanítására. Például az, hogy az Erő nem exkluzívan a Jediké, és a jó nélkülik is fent maradhat, fontos tanítás volt.


Ezt nem rakta spoiler mögé és a játék egy pontján ez igencsak komoly spoiler, amikor még a történet szerint nem nagyon kéne sejtenünk mit fogunk találni később...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt tényleg tehettem volna spoiler mögé, bár az infó már egy korai trailerben és több, a készítőkkel készült interjúban is benne volt, de legalábbis lehetett volna homályosabb a fogalmazásom. De ez nem változtat azon a tényen, hogy itt, ebben a topikban akkor sem kell a spoiler kapcsolót használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez nem annyira fontos, de ez szerintem nem bakta. Vagy erre van utalás? Nem emlékszem.

Az hogy valakit le lehet fagyasztani abban nem látok nagy csodát. Nem mintha ez mondjuk például Sidiousnak bármit is segítene. Hisz onnantól, hogy valaki le van fagyasztva, teljesen tehetetlen és ki van téve annak, hogy a testével bármit tehetnek. Nem véletlen hogy itt is büntetésként használták. A jedik láthatóan túlzásnak érezték a kivégzést, ezért inkább csak eltették befőttbe :) Azzal sajnos nem számoltak, hogy eljöhet azaz idő amikor már nem lesz Jedi Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bomarr írta:

Bár ez nem annyira fontos, de ez szerintem nem bakta. Vagy erre van utalás? Nem emlékszem.

Az hogy valakit le lehet fagyasztani abban nem látok nagy csodát. Nem mintha ez mondjuk például Sidiousnak bármit is segítene. Hisz onnantól, hogy valaki le van fagyasztva, teljesen tehetetlen és ki van téve annak, hogy a testével bármit tehetnek. Nem véletlen hogy itt is büntetésként használták. A jedik láthatóan túlzásnak érezték a kivégzést, ezért inkább csak eltették befőttbe :) Azzal sajnos nem számoltak, hogy eljöhet azaz idő amikor már nem lesz Jedi Rend.

Mondjuk lehet hogy nem bacta mert 

(HR spoiler)

Spoiler

emlékeim szerint a technológiát épp csak el kezdik felfedezni a HR könyvekben.

 

Nekem az nem tetszik benne, hogy túl könnyen kijátszható a halál. Nem tetszik a jelenkor? Lefagyasztom magamat jobb időkre, aztán valaki majd kiolvaszt. :D A hibernálási technológia az EpVI óta velünk van, de ott a) kockázatos, hogy egyáltalán túléli-e valaki azt, b) senki sem mondta, hogy ezzel évszázadokat túl lehetne élni.

A sidiousos vonalat csak viccnek szántam. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kriogenetika a Star Wars-ban az ep5 óta jelen van, és a Hanon alkalmazott karbonizálás nem a metódus miatt volt kockázatos, hanem mert a bespini fagyasztó egyszerű volt és nem élőlények fagyasztására lett kiépítve, ahogy azt Vader és Lando is meghegyzi. Ugyanez a technológia a Jedi Temolomban mindenféle kockázat nélkül volt használható, ahogy azt láttuk a TCW-ben, sőt Kix is ennek köszönhetően élt túl kb. 50 évet, és lett az utolsó klón katona az ep7 idején. Vagy, ahogy azt láthattuk a The Mandalorianben, akár egy kisebb magánűrhajón is berendezhető egy ilyen fagyasztó, és tökéletes biztonsággal hibernálható bárki. Szóval a megfelelő berendezéssel a karbonizálással is biztosan át lehet vészelni több száz évet. Han is ellehetett volna 500 évig Jabba falán.

Dagan Gera valóban bactában lett "lefagyasztva", de ez nem a halál becsapása. Csak a bacta "mágikus" regeneratív képességeinek hála Gera egyszerűen képes volt sokáig életben maradni öntudatlan állapotban - ez utóbbi nem fura, a bactakezelést általában mesterséges kómában végzik el. A halál becsapásáról én itt nem beszélnék. Igen, túl lehet élni benne így több száz évet, és aztán? Azalatt mindent elveszít az illető, a világ megváltozik, lényegében 0-ról kell kezdeni, szó szerint, hiszen azt sem tudhatja, mi merre hány méter. Az öntudatlan lét pedig olyan, mintha halott lett volna. Gerának is csak annyi mákja van, hogy volt egy szövetségese, ami átélte ébren azt a kétszáz évet, és végig képes volt fenntartani egyfajta minimális, teszetosza hatalmat szedett-vedett bűnözőkkel, akik 10 éve elavult harci droidokkal akarnak valakik lenni.

Csak gondoljunk Ripley-re, mennyire volt előrébb, hogy átvészelt 57 évet hibernálva? Semmit sem ismert abból a világból, amit felismert. Ugyanígy ezzel Sidious sem tudna mit kezdeni. Eleve miért felelne meg neki, ha több száz évet "alva" tölt? És mi szavatolná neki, hogy amikor felébred, akkor egy olyan világ várja, amiben labdába rúghat, és nem lesz valaki, aki két nap múlva összecsomagolja? Ez nem a halál kijátszása, csak egy hosszú alvás. Amiből felébredhetsz akár úgy is, hogy a következő pillanatban főbe lőttek. Vagy főbe lőnek, miközben alszol, és akkor fel sem ébredsz. Ez a kontrol abszolút feladása és a sorsod rábízása a színtiszta vak szerencsére. Igazából, ha belegondolunk, Dagannak már azzal nagy mázlija volt, hogy a hiperűr kataklizma alatt a hely, ahol elspájzolták, egyben és működőképes maradt. A hold szétrobbanásakor simán elpusztulhatott volna.

Szóval, ha ez a módszer megfelelne Palpatine-nak, igazából bármikor elspájzolhatná magát egy karbontömben vagy egy baktatartályban. De nyilván nem vágyik arra, hogy magatehetetlenül és öntudatlanul éljen át évszázadokat, ami alatt bárki és bármi megölheti, ami alatt neki semmire sincs ráhatása, aminek végén semmi sem garantálja, hogy felébred. És pláne nincs garancia, hogy az a világ, amibe ébred, számára bármiféle lehetőséget kínál. Erre Sidious nem vágyik. Ő folyamatossan akar élni, végig tudatosan uralkodni. Nem kihagyni pár száz évet, aztán talán újrakezdeni mindent az abszolút 0-ról. Hiszen még az endori csata utáni visszatérése sem a 0-ról indult, hanem birodalmi tiszteket és technológiát használt és egy olyan flottát, amit már az ep5 idején javában épített. Pedig azalatt az idő alatt csak pár órát hagyott ki, maximum, nem évszázadokat. És még így is bebukta. Most képzeljük el, ha olyan galaxisba tér vissza, aminek nem ismeri a történelmét, a poliotikai berendezkedését, amiben nincsenek szövetségesei, amiben ő csak a rég elfelejtett történelem része. És, mivel ezzel a módszerrel nem lett halhatatlan, az ideje limitiált, így 0-ról kezdeni kifejezetten gáz lenne számára is. Hiszen Sidious hatalma csúcsán már rég nem volt ifjú titán.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is értem hogy jön szóba hogy ennek a technológiának bármi köze lenne a halál kijátszásához. Az illető nem fog éberen több időt tölteni. Az élet érzésre igy is ugyanolyan hosszú, annyi különbséggel, hogy a nagy alvás után fogalma sincs az illetőnek hogy mi van és a legtöbb ismerőse halott. Ahogy Dzséjt jól levezette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

A sidiousos vonalat csak viccnek szántam. :P 

John Lewis Lol GIF by Waitrose & Partners

 

Amúgy meg úgy jön ide, hogy ha a bacta ennyire OP, hogy belezárva évszázadokat át lehet vészelni (ergo az elöregedő sejteket folyamatosan képes visszapotolni és életben tartani) akkor Sidiousnak elég lenne minden este megmártózni benne mondjuk 6-7 órát és garantáltan meghosszabbíthatja az életet akár 100 vagy több évvel is. 

 

Továbbra is tsrtom hogy baromság ennyire OPre belőni a bacta tartályt. Megvannak a limitáció (pl Vadernek is kell a maszk ha kijön belőle, tehát nem képes meggyógyítani őt a bacta) épp ezért nálam nem fér bele hogy valaki évszázadokat átvészeljen benne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy meg úgy jön ide, hogy ha a bacta ennyire OP, hogy belezárva évszázadokat át lehet vészelni (ergo az elöregedő sejteket folyamatosan képes visszapotolni és életben tartani) akkor Sidiousnak elég lenne minden este megmártózni benne mondjuk 6-7 órát és garantáltan meghosszabbíthatja az életet akár 100 vagy több évvel is. 

Azért szerintem az eddig látottak alapján nem utal rá semmi, hogy ez így műkődne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért szerintem az eddig látottak alapján nem utal rá semmi, hogy ez így műkődne

Hát ha valaki évszázadokat simán átvészel benne, akkor napi 6-7 óra miért ne lehetne élethosszabbító? Hiszen csak úgy élheti túl az alany a tartályban ilyen sokáig, ha a bacta képes őt a sejtregeneráció révén életben tartani (az evésről, ivásról stb. nem is beszélve).

 

Szerintem sokkal királyabb megközelítést láttunk a Book of Bobában, ahol Fettnek jó néhány fürdőt kellett vennie, hogy meggyógyítsa a bacta. Nekem ezzel nehezen fér össze, hogy a bacta olyan erős, hogy simán visszapótolja egy amúgy hosszú távon haldokló szervezet sejt elhalálását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bár ez nem annyira fontos, de ez szerintem nem bakta. Vagy erre van utalás? 

 

Van rá utalás, az adatbankban a 'Fallen Jedi' bejegyzésben ezt írja: "At the heart of the forest, in a High Republic-era facility, Cal discovered a man with one arm, preserved in a bacta tank." Egybként itt kapunk egy külön bejegyzést is magáról a bactáról a boss fight után, úgyhogy ez mindenképpen bacta lesz. 

 

Magáról a megoldásról egyébként azt gondolom, hogy ötlet szintjén értem, hogy miért éltek ezzel az eszközzel, hogy így be lehetett hozni egy olyan erőhasználót, akivel Cal megküzdhet és nem csak az inkvizítorok, meg maximum Vader van. Ráadásul nem csak egy bukott jedi, mint Taron Malicos, hanem így összekapcsolták ezt a korszakot a High Republic érával is, ami szintén jó ötlet. Ettől függetlenül abban egyetértek Donáttal, hogy évszázadokat átvészelni a bactával egy kicsit soknak tűnik. Oké, hogy gyógyít meg minden, de így most kinyitották a kaput egy olyan "időutazáshoz", hogy sokkal régebben élt szereplők átkerülhetnek a távoli jövőbe, egy teljesen másik korszakba és ez nekem annyira nem tetszik.

 

Maga a boss fight viszont nagyon jó volt, tetszett, hogy hiába volt csak fél karja a csávónak, úgy volt megkoreografálva a mozdulatsora, hogy teljesen kompetensnek tűnt a harcban és nem volt erőltetett a cutscene sem, mint mondjuk a Fallen Orderbe mikor másodszor találkozunk Trillával, én simán lenyomom és úgy jön ki a jelenet utána, hogy jajj Cal éppen csak el tudott menekülni, miközbe inasba lett rakva a csaj rendesen. Szóval nem volt túl OP, pont jó volt Gera Zoli és a történet is most kezd el egyre érdekesebb lenni. Egyelőre még mindig a Koboh-t fedezgetem fel, side questelek... egyszerűen több élet van ezen az egy bolygón, mint az egész első játékban együttvéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.