Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Nálunk nincs is Exit. De azzal a majommal nem is kell.

Hát valóban nem lett szimpatikusabb.

Új sem hangzott el.

Talán csak annyi, hogy nem is annyira nemtörődöm a srác, hisz visszamenőleg egy rakás szerepére emlékezett.

Meg ennyi új, hogy gyakran fórumozik a szinhaz.hu-n, mert hogy ott (is) össuejött egy csapat, hallgatja a kritikákat.

Ja és annyi, hogy Inyuasa rajongói találkozókon is volt, és szivesen jön az sw 30. szülinapra.

 

Ő inkább csak a klónok 30.dikjára jöjjön.

 

Meg is találtam a fórumon a topikját.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes volt, mert ott beszélték meg mellettünk ezt a az Exites interjút. Tamara kijelentette, hogy ő nem megy. :) Ő az én nőm. :):)

Pedig jövő hónapban ő lesz!

Egyszerre vették fel a Moseréval, illetve egymás után, legalábbis a beírt fórumon ezt írta a Karcsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk nincs is Exit.

Nálunk sincs, régebben is neten néztem. Még mindig nem lehet winamppal nézni? Ugyanis régen azzal viszonylag szaggatás nélkül lehetett tisztességesen nézni, de egy idő után megszüntették, és media playerrel sz** az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma Zsigmond Tamara lesz az exitben.

Elvileg 21.15-kor, de a fix.tv szinte sosem tartja be a műsort. Szóval aki akarja nézni nyomjon oda 10 körül is.

Akinek nincs meg az adó nem kifogás neten is lehet nézni tök jó minőségben.

Bal oldalt a LIVE gombra kattintva bejön media playeren az adás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy olvasom 10-ig tart a "Game Over" c. műsor, mégtovább csúszik a dolog.

Jaja a port azt írja 10-ig tart a Game over. De azt is írja, hogy 21.20-kor kezdődik.

És már megy...

Szóval ennyire tartják a műsort. Könnyen lehet, hogy 21.15 jön az exit, de az is lehet, hogy valami mást adnak, és mégis 22-kor kezdődik az exit.

A fiv.tv-n általában negyedkor kezdődnek a műsorok, és egészig tartanak. Aztán a következő óra negyedéig reklám van illetve híradó.

 

Szóval negyed környékén nézzen oda akit érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az, hogy AHS?

 

De akármit is jelent biztasan úgy van. Mert 10 óra és Czeizel kezdett el beszélni A szép az élet c. műsorban. Hiába várom Tamarát. :hmm:

 

Mondjuk ez jó taktika, mert ha érdekel valami az egész műsorukat végig kell néznem, hogy elkapjam amit akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na csak lement!

 

Zsigmond Tamara, nagyon profi, nagyon szimpatikus, nagyon aranyos.

10 perccel többet beszélt, mint Moser.

Füle kérdései sokszor nagyon hülyék és feleslegesek voltak. Olyat kérdez amiről már volt szó, vagy ami hülyeség.

Pl végigmentek a sorozatokon. Rém rendes és Dawson volt a leghosszabb sorozatai. Aztán megkérdezi, hogy milyen sokáig menő munkában dolgozott, ugyanez a válasz. :hmm:

Aztán mik a kedvencei, vagy mi az amiben szívesen szerepelne újra, ugyanez a 2 sori :)

Többször kérdezett olyat, amiről már volt szó(mikben szerepelsz), vagy szimplán érdektelen, és kínos hallgatás lett a válasz, pl mit tud a 2 tv sorozatról ami készülnek az SW témában(szerepele benne). Erről persze, hogy nem tud, semmit, hisz mi sem. Akkor jött a szokásos válasz, ha lesz Amidala, akkor lesz, hisz a szeződése köti... Ezt a témát is erőltette legalább 3-4 kérdés erejéig és ugyan ez volt a reakció.

Azért rövideb egyeztethettek volna ilyesmiket, hogy ne legyen ilyen szintű ismétlés üresjárat, szervezetlennek tűnt. Szóval szerintem egy 5 perces duma simán kiküszölhette volna, ezeket, hogy ezt húzd ki, mert nem tudok mit mondani.

 

De azért érdekes dolgok is elhangoztak. Például, hogy a Rendőr azért engedte el, mert, mikor elkérte a jogsiját, ZST, Kelly Bundy!! Megvan az összes rész, menjen ahova akar siessen.

Vagy, hogy a Mindennütt Jó! c. filmet, amiben szintén Natalie-t kellett szinkronizálnia. 2 szer csinálták meg, elég rövid időn belül. Susan Sarandon hangja is duplázott. Az első az a légitársaságnak kellett. Második (gondolom az HBO, mert ott láttam) mehetett a DVD-re. Mondták is a rendezőnek, hogy nem rég csinálták. De most nemrég nézte egy áruházban, és csak felirat volt rajta. :) Kettőből semmi. :)

 

Rém rendesről azt mesélte, hogy az elején még együtt volt a csapat, úgy vették fel. De aztán Básti Juli elment szülni kétszer is. Csuja Imre forgatni, szóval az is ilyen egyenkénti felvevős lett, és hogy 4 évig csináták.

 

Closert viszont együtt vették fel az összes szereplő mikrofonnál volt, és mamár ez a ritkább. (Én nem láttam magyarul, moziban feliratosan ment, de dvd-n van szinkron.) Nem is kellett vele sietni, több idő volt rá szerinte azért is lett jobb a szokottnál.

 

Hirtelen ennyi jut eszembe, ami újdonság esetleg annak aki nem látta a klubnapi műsort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nem állom meg szó nélkül, mert amit tegnap átéltem az nem mindennapi volt. Hozzám került a Krande-Karrde páros jóvoltából, a tavaly kiadott Star Wars 'klasszikus trilógia' DVD kiadása. Erre az élelmes magyar kalózok rátették az eredeti magyar szinkronokat is, gondolom ezzel is növelni akarván a filmek nosztalgikus hangulatát.

 

Nos a Birodalmat próbáltam nézni eme becses szinkronnal, de egyszerűen olyan volt mintha vígjátékot néznék. Kevés kivételtől eltekintve szétröhögtem az agyam. Annyira gyenge szinkronhangok és megoldások vannak benne, hogy az valami elképesztő. De az mégnagyobb döbbenetre ad okot, hogy valakinek ez jelenti a legjobb SW szinkront. Beba korábbi SW.hu-s cikkében pl. méltatta Luke EPV-ös magyarhangját (a csávó nevére nem emlákszem, de jobb is), aki szerinte igazi mélységet adott a karakternek. Hát kéremszépen ez a magyar csávó nem hogy mélységet nem adott neki, de egyenesen hazavágta az egészet! Fényévekkel sz*rabb az összes más Luke magyarhangnál! Semmi hangsúlyozás, monoton hanghordozás, egyszerűen szörnyű. De ha már a monton hanghordozást említettem, meg kell emlékezzek Darth Vader szinkronjáról, ami Nagy Attila nevéhez fűzödik. Lehet hogy remek színész volt, de hogy itt egyszerűen totál röhejes amit művel, az is biztos (és erre nem mentség, hogy azt hitték Vader robot...). Olyan a szövege, mintha egy papírlapról olvasná fel egy teljesen amatőr csávó. Főleg a legelső jelenete volt fenomenális, amikor Piett felfedezi a lázadók bázisát...az a hanghordozás, és a szörcsögés.... :oops: Nagyobbat nevettem, mint az űrgolyhókon. Node hogy végképp kellemes legyen az estém, arról Yoda gondoskodott. Egyszerűen olyan lett ezzel a hanggal, mint egy kivénhedt buzi! Nem bírtam abbahagyni a röhögést, komolyan mondom, ahányszor csak megszólalt már nyúltam is a zsebkendőért. :( Szívesen raknék be ide hangmintákat ezekről a jelenetekről, de sajna nemtom hogy kell kivágni őket.

 

Összegzésképpen annyit tudok mondani, hogy a TESB régi szinkronja szerintem az egyik legrosszabb magyar szinkron amit valaha csináltak, és aki szerint ezek a hangok mélységet adtak a karaktereknek, azt cserben hagyta a józan ítélőképessége. Ez egész egyszerűen a film meggyalázása. Nem tudom ki volt a szinkronrendező, de jól fel kellene pofozni (vagy hátbaverni néhányszor a szeneslapáttal).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, nem tudom, sokan miért sztárolják azt a szinkront (pedig én is ezt hallgattam egészen kis koromtól egészen az SE kiadás megjelenéséig, szóval azt hiszem, ezt többszőr hallottam), de az ep5 eredetije egy nagy kalap xar. Az eredeti ep4 és 6 viszont klasszisokkal jobb, mint az ep5, az totál kilóg a sorból. Mintha amatőrök csinálták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az mégnagyobb döbbenetre ad okot, hogy valakinek ez jelenti a legjobb SW szinkront.

Egy szót módosítanék: a legjobb szót ki lehet hagyni, de számomra ez A STAR WARS SZINKRON. Ezt hallottam tiniként kismilliószor, mindig is ez marad az elsődleges, a többit meg nem viselem el. Főleg, mivel 2001 után hallottam másikat ezen kívül, amiket képtelen vagyok a mai napig megszokni. Vagy ez az első, vagy angol hanggal nézem, kész, slussz-passz. Akármilyen szarnak számít, akkor is.

Érzelmileg kötődöm hozzá, így innentől nem érdekel, hogy jó vagy rossz.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'Nemet' nem is írtam az idézetben. :( Nem akartam beléd gázolni, csak leírtam a véleményem. :oops: Én soha az életbe nem tudnám ezzel a hanggal élvezni a filmet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nem bántottál meg, de a BSG 3*19 jöhet :):( Csak győzzem kivárni, amíg hazaérek, lehet, hogy este lesz, mert mennem kell máshova is még, és ha pechem van, akkor nem érek haza du. :oops:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van egy másik álláspont by Beba1. :oops:

 

"A régi Csillagok háborúja-rajongók körében határozott véleményként van jelen, hogy a legjobb Star Wars-szinkronnak A Birodalom visszavágé nevezhető. Méghozzá a legelső: ami az 1981-es magyarországi premierre készült, valamikor az év elején vagy netán előző év során.* A Darth Vader személyiségének rendkívül összetett voltát kiválóan visszadó hang Nagy Attiláé volt, Han Solo természetének vagány oldalát Téri Sándor orgánuma idézte fel, és a főhős Luke Skywalker tekintetében is talán a legjobb megoldást sikerült megtalálnia a szinkronrendezőnek Szatmári György személyében. Az akkor pályája legelején járó, de tévészereplés révén korántsem ismeretlen fiatal aktor hanghordozása által Luke-ot olyan oldaláról ismerhettük meg, amire a későbbi szinkron(ok) kevesebb figyelmet fordítottak: hogy nem egy szimpla kalandfilm-figura, nem egy ügyes és bátor vidéki srác, nem csak egy szuperpilóta és bajvívóbajnok - hanem egy érzékeny lelkű fiatalember, akinek valami nagy feladatot rendelt a sors, aki efelett kész tépelődni, majd az embert próbáló kihívásnak megfelelő döntéseket meghozni, lépéseket megtenni. Akiről elhihető, hogy egy új világrend, egy boldogítóbb társadalmi rend szellemi atyamestere, új nemzedékek tanítója lesz később."

 

Forrás: starwars.hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Beba azért magasztalja annyira ezt a szinkront, mert elfogult. Ha jól emlékszem, ő eléggé ragaszkodik az "eredeti trilógia" hangulatához, nem igazán tud túllépni rajta, úgyhogy egybevág ezzel a képpel az ilyesfajta elfogultsága. Mondom ezt úgy, hogy még nem hallottam ezt a szinkront, de az elmondásotok alapján talán erről lehet szó.

 

Ha esetleg tévedtem volna Beba álláspontját illetően, elnézést.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ilyet írni, hogy: "korántsem ismeretlen fiatal aktor hanghordozása által Luke-ot olyan oldaláról ismerhettük meg, amire a későbbi szinkron(ok) kevesebb figyelmet fordítottak: hogy nem egy szimpla kalandfilm-figura, nem egy ügyes és bátor vidéki srác, nem csak egy szuperpilóta és bajvívóbajnok - hanem egy érzékeny lelkű fiatalember, akinek valami nagy feladatot rendelt a sors, aki efelett kész tépelődni, majd az embert próbáló kihívásnak megfelelő döntéseket meghozni, lépéseket megtenni. Akiről elhihető, hogy egy új világrend, egy boldogítóbb társadalmi rend szellemi atyamestere, új nemzedékek tanítója lesz később."

 

:oops: Ne mondja már nekem senki, hogy ez a szinkron hang feltárja bennünk Luke személyiségének mélységeit. :( Egyszerűen nem tár fel semmit, hanem inkább ami az eredeti hangban fellelhető kifejező erő, azt is sikeresen nyomja el a monotonitásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.