Ugrás a kommentre

Part V


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Előrebocsátom hogy nem olvastam még el egyetlen hozzászólást sem. Emiatt lehetnek ismétlések. Előre bocsátom hogy írdatlan sokat fogok írni ,előre is elnézést érte.

 

 Igy hogy már kicsit leülepedett a dolog, elmondhatom hogy ez a rész nálam a Star Wars esszenciája. Ugyanakkor zsigerileg behatolt a lelkembe.

 

Már a kezdés is kemény volt mikor Vader kinevezte Revát Főinkvizítornak. Na mondom magamban egy újabb kánonátírás, jobbnak látják ezt a megoldást mint a Rebelsét a Főinkvizítor tekintetében.

De ze nem zökkentett ki.

A feszültség nagyon erős, Kenobi és Leia a Jabiim-on, Vader tudja hol vannak a nyomkövetőnek hála. Na és ekkor jött az első sokk.

Hayden újra padawanként. De nem ám akárhogy. PONTOSAN úgy játsazotta el a padawan Anakint ahogy az EP2-ben. Még a hanghordozása is ugyanolyan. Komolyan le a kalappal elötte.

Ebben a flashbackben egy újabb adalék hogy Anakint nem szabadott volan kitanítani. Agresszívan támad, ki is mondja hogy könyörülettel nem lehet legyőzni az ellenfelet. Mindezt Jedi-tanulóként.

Hát koma te akkor rossz szervezetbe léptél be.

Nagyon tetszenek az újabb utalások Anakin Jedinek való alkalmatlanságára.

De ami ebben a visszaemlékezésben szenzációs az a mester-tanítvány viszony. Kenobi a bölcs Jedi-lovag és a forrófejü tanítvány.. Ami még zseniális ebben a jelenetben az az 

hogy végig azt sugallja hogy Anakin nyerő helyzetben van, de mi pontosan tudjuk hogy nem lesz abban nemsokára. Hát kérem ,ez a rendezés csúcsa.

Szívszorító látni a békés nyugodt templomi környezetet a háttérben a világos szintén békés Coruscanttal, a két baráttal.

Aztán snitt és Vader sisakja közelről. Ekkor az merült fel bennem hogy csak nem Vader emlékeit láttuk? Csak nem ő gondolt vissza erre a párbajra? Mert szerintem igen.

Mivel őt mutatták először és nagyon közelről ezzel azt akarták sugallni a készitők hogy az ő emlékeiben járunk.

Aztán Vader kiadja a parancsot hogy támadás.  A hangár teteje bezáródik, Lolának "hála". Totális csapda. Kint a Birodalom Vaderre, Revával, tető bezárva, bent Leia akinek nem szabad lebuknia, illetve Kenobi akit keresnek.

Nagyon tetszett hogy Haja is itt van és kimondta hogy már tudja milyen Jedinek lenni. Ő tényleg egy jószivü ember aki bár vitatható módszerekkel, de segített az embereken.

Aztán persze kicsi a hely ahol meg lehetne javítani a tető kinyitását és Leiát odaküldik hisz csak ő fér fel oda. Zseniális húzás hogy kivitték a harctérről őt.

Belegondolva ki ő ,a helyzet borzalmas. Kint az apja aki egy örjöngő Sith. Bent a védelmezője  Obi-Wan, akit ki akar nyírni a kinti apja. Kenobi ereje fasorna sincs Vaderéhez.

Ha Kenobi elbuki(meghal), Leia Vaderhez kerül és onnan már nem sok esély van rá hogy kiderüljön hogy ő Anakin lánya, onnan meg szintén nem sok kell hozzá hogy van még egy gyerek a Tatooine-on.

Aztán a Jediknek örökre lőttek.

Szóval most olyan a helyzet hogy pengeélen van a táncolás.

Elindul a támadás egy bazi nagy fegyverrel(Dzséjt tudja mi ez) ami darabokat tép ki az ajtóból. Pillanatok alatt bent vannak.

Kenobi erre rájön és tárgyalást kér. Odamegy az ajtóhoz és az Erővel megtudja ki Reva.

Akit sejtettünk is hogy a kislány az első részből.

Nekem külön öröm volt az hogy az jött be amit tippeltem, hogy azért utálta Kenobit mert Anakin/Vader ölte meg a társait és mivel Obi-wan képezte ki őt, felelősnek tarja érte.

Persze azért most is kitünik az egésznek az ostobasága, mikor a rosszak a bosszúvágyra hivatkoznak.

Először is attól hogy Anakin/Vader megölte a társait, nem kéne tömeggyilkosnak állni. Az tiszta sor hogy gyülöli Vadert emiatt. Az is hogy gyerekként nem mérte fel hogy vajon miért jön Anakin klónokkal a Templomban, és Anakinra vajon miért nem lőnek a klónok. Merthogy azt hitte segíteni jön. Igaz hogy a klónok körülötte a Jediket írtják, , és Anakin szintén klónok élén érkezik, és rá nem lőnek rá.

De egy gyerekről van szó aki ijedt volt, nem látta a nyilvánvalót.

De az hogy a bosszú miat beáll Inkvizitornak hogy Vader közelébe jusson és emiatt ugyanolyan rémtetteket követ el ártatlanokon(hisz ők nem bántották a társait) az már beteges és ostoba is egyben.

Nagyjából ez olyan mintha Dzséjtre haragudnék, emiatt meg kiírtanám fél Veszprémet hogy közel legyek hozzá.

A bosszúszomj helyes, de a módszer nem az.

Kenobi megpróbál Revára hatni hogy segítsen neki Vader ellen megérezve a nő gyenge pontját.

Reva visszautasítja majd jön a támadás. Na kérem itt pontosan látjuk azt amit Kenobi mondott Luke-nak az EP4-ben. Ilyen pontos lövései csak a birodalmi rohamosztagosoknak vannak.

Mert itt nagyon durván hatékonyak voltak. Nem voltak balfékek aki mellélőnek. Halálpontosan löttek folyamatosan haladva és tüzelve előre. Revának be se kellett szállni. Kenobi nagyon jól védekezett és támadott vissza, de neki is hátrálnia kellet a rohamosztagosok elöl. Rohadtul bejött hogy profi katonákként mutatták be őket, akik nagyon hatékonyak a harcban.

Tala önfeláldozása megható volt. Na és az amit elmondott Kenobinak hogy mi volt a munkája a Birodalomban.

Mennyire durvítja már a Birodalmat is az hogy nemcsak bujkáló Jediket öltek meg hanem Erőérzékenyeket is. Nekem ez azért sokkoló mert azt gondoltam méfg a sorozat elött hogy "csak" a régi Jediket keresték és őlték meg(ami persze szintén nagyon durva), De az hogy családokat öltek meg mert Erőérzékenyek(amiről ugye nem tehetnek) az már a szintíszta galaktikus nácizmus.

A Sith-ek nemhogy kiirtották a Jediket, hanem még a lehetőségét is nagymértékben csökkentették annak hogy valaha újraéledjen a Rend. Hisz ha nincs Erőérzékeny lény a Galaxisban akkor nincs kit Jedinek tanítani.

Ezen a ponton jött Kenobinak az az ötlete hogy mivel semmi esélyük a Birodalom ellen kimegy ő. Itt kiemelném hogy Kenobi órák óta már Jediként viselkedik. Irányit, döntéseket hoz, menekíti az embereket.

Ebben a pillanatban jött el az a jelenet ami szintén sokkolt. Kenobi fegyevr nélkül ment ki. Én is csak néztem hogy mi van? Aztán rájöttem, hogy mekkora pillanat ez. Kenobi VALÓDI Jediként viselkedett.

Mert mi a slusszpoén? Hogy mi azt vártuk hogy a prequles Obi-Wan jöjjön vissza. De nem ő jött hanem egy sokkal jobb. A Jediség VALÓDI értékeire rájövő pár résszel ezelött még egy meghasonlott volt Jedi.

Egyszerüen annyira gyönyörü ez a jelenet mikor fegyver nélkül kimegy hogy én elbőgtem magam. Obi-Wan aki a háborúban sok mindent fénykarddal oldott meg, most kiment fegyver nélkül.

Mekkora ST-utalás már ez Rey-re vonatkozóan.

Kimegy, megadja magát és próbál megint beszélni Reva fejével. A flashback alapján már tudjuk mi is mi Anakin/Vader gyengéje. A mindenáron való győzni akarás. Emiatt nem figyel eléggé. Reva bele is megy. Hogy honnan tudjuk ezt? Hát úgy hogy akkor nem vitette volna be Kenobit két rohamosztagossal akiket Kenobi simán elintéz(és ezt Reva is tudja ,ezért biztos hogy szándékos volt), hanem megvárja kint Vadert ahonnan Kenobi nem igazán szökhetne el.

Bent Kenobi el is szelel.

 

Aztán jött Vader. De hogy. Mint egy szükülő vadállat, akiben iszonyat düh és gyülölet fortyog és majd szétfeszíti. Mekkora EP5 feeling volt már az ahogy a folyosón ment mint egy megvadult bika és mikor belép ott a hajó. Na és itt jön az hogy látjuk milyen az mikor az Erőben egy nagyon jártas(magas a midichlorian-szintje) Sith mire képes. Már a múltkori örjöngés is kemény volt de itt belémfagyott minden szó szerint.

Fél kézzel levett egy induló űrhajót a földre, úgy hogy el tudjuk képzelni milyen erős annak a motorja. Aztán mint valami papírmasét szétszedi a hajó oldalát. Itt az igazi Vader Nagyúr. Az ep4-ben még csak egy félelmetes alak páncélban, brutál dolgokat nem csinál, de mégis tartanak tőle. Hát most láttuk miért. Most már pontosan tudjuk hogy lett ő rettegett legenda. Akik ezt látták azok továbbadták és elterjedt a hír hogy jobb Vader bácsival jóban lenni mint rosszban. Itt a vegytiszta brutális minden gátlás nélküli Erőhasználatot láttuk. Abba is belegondoltam ha Vader ebbyire erős mire lehet képes Sidious?

És akkor mint az EP5-ben a Falcon elrepül a roncs mögül az "igazi" ürhajó. Zseniális az a kontraszt a flashback-el Amig nem tudod uralni örökké padawan leszel. Fegyver nélkül térdre lett kényszerítve úgy hogy mindenben ő most az erősebb. Nem látta az elvakultságtól a fától az erdőt.

Aztán jön Reva és megtámadja Vadert. Eddig is sejtettem hogy nem sok esze van, de most már biztos voltam benne. Elég régóta Vaderrel van ahhoz hogy tudja hogy az egykori Jedi mérföldekkel erősebb nála mindenben. Honnan gondolta hogy legyözheti? Hogy egyáltalán meg tud közelíteni egy ennyire erős Sith-et?

It jött a negyedik sokk. Hogy Vader milyen elképesztően erős ekkor. Kard nélkül fél kézzel mindenfajta erőfeszítés nélkül hárította az Erővel Reva csapásait. Reva baromi gyenge hozzá képest. Még a kardot is kivette a kezéből Vader kettétörte hogy harcoljanak akkor. De Reva ott is a totális nulla volt.

Komolyan annyira szánalmas volt hogy már kínos volt.

Aztán leszúrja őt és flashback-ben mutatják hogy a Templomban is kapott egy szúrást.

Aztán jött az ötösdk sokk mikor bejön a Főinkvizitor és rájöttem hogy Revát csak felhasználták Kenobi ellen. Valószinü Vader a kezdetektől pontosan tudta ki került az inkvizitorok közé nem csak most jött rá Reva valódi kilétére.

Revát nem tudtam sajnálni. Egy ostoba ember aki rosszul használta a bosszúját. Jebinek kellett volna maradnia, bujkálnia, aztán kiképezve többet ártott volna Vadernek mint így. De mi lett belőle? Egy szánalmas tömeggyilkos, aki ártatlanokat öl, aki annyira mélyre süllyedt hogy egy 10 éves kislányt akart megkínozni. De csak kihasználták. 

Semmi sajnálatot nem érzek iránta. Dögöljön meg.

Viszont érdekes hogy Vader miért nem ölte meg? Ha jól láttam csak vállon szúrta. Szerintem abban bizott hogy Reva bosszúból Kenobi mellé áll, és ha követik kiderül hol van az egykori Jedi mester.

A másik izgalmas kérdés, hogy látni hogy a Templomban Anakin/Vader leszúrja Revát, miután megölte a társait. Hogy maradt életben, illetve miért nem ölte meg ott a Templomban Vader?

Akkor még nem tudhatt Aanakin hogy Kenobi túlélte a 66-os parancsot, így nem is használhatta fel ellene a kislányt. A Főinkvizitor is mondja újra hogy a sárban találtak rá.

Ez nyilván nem a Jedi Templom. Tehát hogy maradt életben Reva, hova ment utána és hogy került az Inkvizitorok közé? Ezek a kérdéseim.

A véeg nagyon kemény volt mikor Reva meglátja az üzenetet. Szerintem a Tatooine-on lesz egy nagy leszámolás az utolsó részben.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 15. - 10:22, NorbiLordi írta:

Viszont ennyit a Disney-féle családbarátságról, simán láttuk ahogy Anakin gyerekeket mészárol :shocked: 

Duplán lehet most már utálni, mert egyrészt itt már tényleg mutatják ahogy kaszabolja őket, másrészt ezek mások voltak. És még mennyi lehetett utánuk... :( Hihetetlen volt Anakin arca közben. Reva visszaemlékezése meg pláne a kihülő gyerek hullákkal. :o 

 

2022. 06. 15. - 10:22, NorbiLordi írta:

Nem hiszem, hogy Vader visszafogadná

Visszafogadni? :hmm: Azok után, hogy Reva meg akarta ölni? A nő játszmája akkor véget ért amikor nyíltam konfrontálódott Vaderrel. Innentől ők ketten ellenségek. :) 

 

2022. 06. 15. - 11:38, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy öröm volt látni a végén Rupert Friend Grand Inquisitorját. Nagyon megszerettem őt! Igazi Krennic-es hatásvadász, önimádó, monologizáló genyó, imádom az ilyet. Már vártam, hogy mondjon egy epic nagymonologot.

Kimondta azt a mondatot is ami Reva túlélését is előrevetítheti: a bosszú szinte csodaszerként hathat az élni akarásra. Mondjuk ezt Vader is tudja. :P 

 

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Csatlakozom. :) 

Zene milyen volt? :D 

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

a légiforgalmat azért hiányoltam.

Ott volt az, csak kicsit jobban kell figyelni az eget. :D 

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Viszont a credit alapján az egyik Erő-érzékeny gyermek neve Corran volt, aki a Jabiimon a kimenekítésre várt. Csak nem Corran Horn? Még a kor is stimmelne!

Őket menekítette ki Haja a második epizódban. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

 

Reva visszautasítja majd jön a támadás. Na kérem itt pontosan látjuk azt amit Kenobi mondott Luke-nak az EP4-ben. Ilyen pontos lövései csak a birodalmi rohamosztagosoknak vannak.

Mert itt nagyon durván hatékonyak voltak. Nem voltak balfékek aki mellélőnek. Halálpontosan löttek folyamatosan haladva és tüzelve előre.

 

 

 

 

 

Jó írás volt, ezt a gondolatod azért vitatnám.

Pont megint az volt, hogy szinte csak rohamosztagosok hullottak, legalábbis csak őket mutatták eldőlni.

Lehet persze megöltek sok "lázadót", de most sem hazudtolták meg magukat ilyen téren.

Persze lehet rosszul láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Szóval most olyan a helyzet hogy pengeélen van a táncolás.

Bizony, és Haja kapta abban a pillanatban a galaxis legfelelősségteljesebb feladatát. Vigyáznia kellett Leiára! Obi-Wan rá bízta! Rá merte bízni. Ez azért elég jót jelent Haja-ra nézve.

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Tehát hogy maradt életben Reva, hova ment utána és hogy került az Inkvizitorok közé? Ezek a kérdéseim

Szerintem ezt nem ebből a sorozatból fogjuk megtudni. Esetleg a második évadból. Ha lesz... :) 

 

21 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Jó írás volt, ezt a gondolatod azért vitatnám.

Pont megint az volt, hogy szinte csak rohamosztagosok hullottak, legalábbis csak őket mutatták eldőlni.

Lehet persze megöltek sok "lázadót", de most sem hazudtolták meg magukat ilyen téren.

Persze lehet rosszul láttam.

Konkrétan mellbe lőttek egy civilt, majdnem premier plánban. Azt se láttad? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Elindul a támadás egy bazi nagy fegyverrel(Dzséjt tudja mi ez)

E-web. Ilyen, vagyis hát egy újabb modell volt az ep5-ben és a The Mandalorian 1. évadjának a végén is.

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Viszont érdekes hogy Vader miért nem ölte meg? Ha jól láttam csak vállon szúrta.

Nem, mellkas/has tájékon szúrta. Szerintem azért nem törte össze ennél jobban magát, mert így Reva szép lassan kiszenvedhet. Ezzel is bűntetve az árulását. Számára Reva ezzel valószínűleg halott. Ahogy mondta, többé már nincs hasznára. Nem tervez vele semmit.

sjxiW9u.png

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hogy maradt életben, illetve miért nem ölte meg ott a Templomban Vader?

Szerintem Vader már ott meg akarta ölni, hiszen leszúrta, csak valahogy Reva túlélte a hullák között lapítva. Arra meg korábban már célzott a Főinkvizítor, hogy a csatornákból szedték össze. Szerintem a Jedi Templom biztonsági kameráinak felvételeit később azért átnézte a Birodalom, és így több szökevényt is sikerült azonosítaniuk (az egyik képregényben az inkvizítoroknak van egy listája a túlélőkről), köztük lehetett Reva is. Ezekre nyilván vadászni kezdtek, és mivel ő még fiatal volt, valószínűleg addigra dühvel telve, felhasználták inkvizítornak, mint például Trillát.

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kimondta azt a mondatot is ami Reva túlélését is előrevetítheti: a bosszú szinte csodaszerként hathat az élni akarásra. Mondjuk ezt Vader is tudja. :P 

Maul meg pláne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem Vader már ott meg akarta ölni, hiszen leszúrta, csak valahogy Reva túlélte a hullák között lapítva.

Akkor ezt megint eljátszották. Vader leszúrta, de Reva megint túléli? Legközelebb le kell fejezni. Az egyszer már bevált. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor ezt megint eljátszották. Vader leszúrta, de Reva megint túléli? Legközelebb le kell fejezni. Az egyszer már bevált. 

Átlagon felüli a tűrőképessége a csajnak, az fix. Mondjuk itt most egyelőre számomra kérdéses, hogy marad meg. Mert a bázison úgy tűnik, nincs több hajó (ha csak a lezúzottat be nem üzemeli valahogy), a Birodalom meg nyilván elviszi a sajátjait. Hajó nélkül meg a túlélési esélyei 0-ra csökkennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajók hagyján, de még emberek sincsenek. Egyedül marad ott. Persze ismerjük a sötét oldalt és a gyűlölet hatalmát, az sokáig életben tarthatja. Nagyon kíváncsi leszek hogy menekül majd meg. Szerintem lesz ott még egy komp valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezután a rész után nem csodálom, hogy Kylo Ren attól félt, hogy nem lesz olyan erős mint Darth Vader.

A kis Revánál én ott úgy gondoltam, hogy nem kell szó szerint érteni és nem pont úgy történt. Kb. mint amikor láttuk Kylo emlékein keresztül ahogy Luke megpróbálja lecsapni. Itt is úgy éreztem hogy nem azt látjuk ahogy mindez ténylegesen történt hanem ahogy Reva fejében él a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezután a rész után nem csodálom, hogy Kylo Ren attól félt, hogy nem lesz olyan erős mint Darth Vader.

A kis Revánál én ott úgy gondoltam, hogy nem kell szó szerint érteni és nem pont úgy történt. Kb. mint amikor láttuk Kylo emlékein keresztül ahogy Luke megpróbálja lecsapni. Itt is úgy éreztem hogy nem azt látjuk ahogy mindez ténylegesen történt hanem ahogy Reva fejében él a dolog.

Ez is egy opció és nekem is ez fordult meg a fejemben...

 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért nehogy már a komplett bolygón ne legyen senki más :D

Biztos volt, de azon a bázison senki nem maradt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bizony, és Haja kapta abban a pillanatban a galaxis legfelelősségteljesebb feladatát. Vigyáznia kellett Leiára! Obi-Wan rá bízta! Rá merte bízni. Ez azért elég jót jelent Haja-ra nézve.

 

Szerintem ezt nem ebből a sorozatból fogjuk megtudni. Esetleg a második évadból. Ha lesz... :) 

 

Konkrétan mellbe lőttek egy civilt, majdnem premier plánban. Azt se láttad? :) 

De láttam.

viszont egy szóval sem mondtam, hogy senkit nem lőttek le.

menyasszonyommal néztem, ő nincs elmerülve az sw világában, de neki komikus volt a jelenet, hogy SZINTE csak rohamosztagosok haltak az elején.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reva leszúrása párhuzamosan futott múltbéli képsorokkal. Kicsit fura de felmerült bennem, hogy régen is le lett szúrva? Azt mondta halottnak tettette magát. De a kamera állás, nézőpont félreérthető kissé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezután a rész után nem csodálom, hogy Kylo Ren attól félt, hogy nem lesz olyan erős mint Darth Vader.

A kis Revánál én ott úgy gondoltam, hogy nem kell szó szerint érteni és nem pont úgy történt. Kb. mint amikor láttuk Kylo emlékein keresztül ahogy Luke megpróbálja lecsapni. Itt is úgy éreztem hogy nem azt látjuk ahogy mindez ténylegesen történt hanem ahogy Reva fejében él a dolog.

Viszont azt mondta, hogy a hullák közt húzta meg magát, azon a függőfolyosón meg azért nem lehetett csak úgy elbújni egy Sith nagyúr és egy csapat klón katona mellett. Azt meg kétlem, hogy ez az ellenséges társulat csak úgy elsétált mellette. Szóval szerintem valaminek kellett történnie, még ha nem is pontosan az, amit láttunk, de Vadernek úgy kellett otthagynia, hogy azt hitte, halott.

 

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért nehogy már a komplett bolygón ne legyen senki más :D

Miért ne? A Hoth-on, az Ajan Krosson, az Endoron vagy a Craiten nyüzsögtek az emberek és az űrhajók a Lázadók/Ellenállás vagy a Birodalom bázisain túl? Bőven benne van, hogy Reva az egész bolygón egyedül marad.

Amúgy szerintem nem kell itt túl sok sötét oldali praktikát alkalmazni, hogy Reva túlélje. A bázison van egy bakta tartállyal is felszerelt orvosi szoba. Elég csak odáig eljutnia. Az űrhajó a kardinális kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

neki komikus volt a jelenet, hogy SZINTE csak rohamosztagosok haltak az elején.

Akkor ne mutass neki több SW-t, az EPIV elejét kivéve. :D 

 

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Reva leszúrása párhuzamosan futott múltbéli képsorokkal. Kicsit fura de felmerült bennem, hogy régen is le lett szúrva? Azt mondta halottnak tettette magát. De a kamera állás, nézőpont félreérthető kissé. 

Bomarr is épp ezt taglalta fentebb. ;) Valószínűbb, hogy csak így képzelte. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont azt mondta, hogy a hullák közt húzta meg magát, azon a függőfolyosón meg azért nem lehetett csak úgy elbújni egy Sith nagyúr és egy csapat klón katona mellett. Azt meg kétlem, hogy ez az ellenséges társulat csak úgy elsétált mellette. Szóval szerintem valaminek kellett történnie, még ha nem is pontosan az, amit láttunk, de Vadernek úgy kellett otthagynia, hogy azt hitte, halott.

Tettethette halottnak magát. Még a valóságban is vannak akik igy úsznak meg egy tömegmészárlást. Aztán bebújhatott a halottak közé hogy ne kezdjék el nézegetni hogy nincs sebe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Tettethette halottnak magát. Még a valóságban is vannak akik igy úsznak meg egy tömegmészárlást. Aztán bebújhatott a halottak közé hogy ne kezdjék el nézegetni hogy nincs sebe.

Na jó, de itt nem tömeg volt, hanem mindössze öt gyerek. Azért Vadernek vagy a klónoknak csak feltűnt volna, hogy az egyik magától esett össze és nem lövés vagy fénykardpenge érintése miatt. Egy nagy tömegben összejöhet, de öt gyereknél, akik egy fedezékek nélküli, nyílt folyosón állnak egyedül, szemben az ellenséggel, szerintem kizárt. Mind az ötre rálátsz, nem nehéz azt sem figyelemmel kísérni, hányat vágtál már meg a karddal, és nincsenek olyan sokan, hogy ne lehessen szemmel felmérni, kinek izzik a vágás a ruháján (a fénykard ugyanis elég látványos sérülést hagy maga után). Szerintem Vadernek minimum meg kellett vágnia Revát ahhoz, hogy el is lehessen hinni, hogy eme körülmények között el lehessen hinni, hogy halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Tettethette halottnak magát. Még a valóságban is vannak akik igy úsznak meg egy tömegmészárlást. Aztán bebújhatott a halottak közé hogy ne kezdjék el nézegetni hogy nincs sebe.

 

Ez kizárt. Ok hogy mondta ,de ahogy Dzséjt is írta meg a jelenetből is lejön, egyszerüen teljesen kizárt az hogy Anakin megöli a társait amit mutatnak is, őt meg életben hagyja. Vagy ránézett és azt gondolta milyen aranyos és életben hagyta? Ami biztos hisz mutatták is hogy megszúrta a lányt. Hogy hol az kérdéses. Szerintem úgy maradt életben mint Anakin a Mustafaron. Átengedte magát a gyűlöletnek a társai halála miatt és emiatt maradt életben.

Anakin ott senkinek nem kegyelmezett. Ölt mindenkit aki Jedi függetlenül a korától. Reva ha kicsit idősebb nem lett volna olyan naiv hogy az egyértelmü jelekből ne látta volna hogy Anakin nem segíteni jön.

Ahogy az értékelésemben írtam is. Nem lőnek rá a klónok pl. Egy klónosztag élén érkezik. A klónok meg épp Jediket ölnek. Felnöttként hamar össze lehet rakni a képet, de hát ráfaragaott mert gyerek volt és naiv.

Az hogy halottnak tetetti magát megint nem jó ,mert Anakin megérezné az Erőben ha élne. Visszamenne és lesújtana.

Ott még történt valami amit mi nem tudunk, de teljesen kizárt hogy úgy történt hogy Anakin NE halálos csapást mért volna Revára.

Csak akkor lehetséges ez hogy nem ölte meg hogy már ott bevették az Inkvizitor-képzőbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez kizárt. Ok hogy mondta ,de ahogy Dzséjt is írta meg a jelenetből is lejön, egyszerüen teljesen kizárt az hogy Anakin megöli a társait amit mutatnak is, őt meg életben hagyja. Vagy ránézett és azt gondolta milyen aranyos és életben hagyta? Ami biztos hisz mutatták is hogy megszúrta a lányt.

Ahogy fentebb irtam: szerintem nem azt látjuk ami történt, hanem egyfajta rémképet ahogy Reva emlékszik rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Frenkie írta:

hát ráfaragaott mert gyerek volt és naiv.

Halálra volt rémülve. Egy kislányról beszélünk, aki pár perce még békésen gyakorolt a többi padawannal. Az a nagy csoda, hogy megúszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Ahogy fentebb irtam: szerintem nem azt látjuk ami történt, hanem egyfajta rémképet ahogy Reva emlékszik rá.

 

Igen, olvastam. Csak irtad azt is hogy halottnak tetette magát, amit én kizártnak tartok azért merthogy ott Anakin/Vader megérezte volna hogy él. Az persze lehet hogy nem halálos csapást mér Vader Revára véletlenül, de azt éreznie kell hogy halottak vagy sem. Kizártnak tartom hogy a Templomban valaki azért maradt volna életben mert Vader mellécsapott és azt hitte hogy az illető meghalt.

Szerintem azt látjuk amit átélt. Ha nem azt látnánk akkor az is lehetséges képzelgés lenne hogy a társait megöli Anakin. Hisz ha képzelgés akkor lehet a társai halála is az.

Így viszont nincs dráma, semmi értelme a jelenetnek. Pont az a lényeg szerintem hogy megmutatták Anakint gyerekgyilkolászás közben. Ha ez csak Reva fejében létezik akkor elveszti a súlyát.

Gondolom te arra gondolsz hogy a társai kinyírása a valóság és önmaga Anakain általi leszúrása a képzelgés.

Ezt sem hinném.  Ugyanoda lyukadunk ki.. Ha így van, miért hagyta volna Anakin életben Revát? Ott még valaminek történnnie kellet hogy ez legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Halálra volt rémülve. Egy kislányról beszélünk, aki pár perce még békésen gyakorolt a többi padawannal. Az a nagy csoda, hogy megúszta.

 

Tehát mivel gyerek volt és naiv ráfaragott. Nem hibáztatásként írom. Ez a tragédia. Egy felnött azonal rájött volna hogy Anakin nem segíteni jön.

Reva ott szívta meg hogy rosszkor született és rossz helyen volt rossz időben. Ashoka egy ezredmásodperc alatt rájött volna hogy aki jön egy klónosztaggal azt ki kell nyírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ashoka egy ezredmásodperc alatt rájött volna hogy aki jön egy klónosztaggal azt ki kell nyírni.

Na jó, de Ahsoka nem egy 10 éves kislány volt a 66-os idején. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy hogyan jut ki Reva a Jabiimról:

 

Mikor Vader lekapja a hajót az égről, látszik, hogy van ott egy T-47es. A hajót úgy csapja földhöz, hogy onnantól kezdve mint néző nekünk takarásban van. Mikor elindul a "tényleges" szállító, akkor nem megy utána a T-47, tehát ezzel Reva el tud menni.

 

image.png

 

Direkt nem karikázgattam, mert nagyon menő így és nem akarom elrontani :D Simán mehet háttérnek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kiváló észrevétel! Már csak az a kérdés, hogy marad életben segítség nélkül. :)

Arra írta Dzséjt a bakta tartályt, amit talán nem vittek magukkal a nagy rohanásban a lázadók. Már csak addig kell elkúsznia, mint Vadernek Mustafaron. :) 

 

A fentebbi beszélgetéshez: abszolút @Frenkie-vel értek egyet. Nehogy már az egész csak Reva képzelgése legyen. Szerintem az egész jelenet elvesztené a súlyát. Szerintem Vader ott is leszúrta és itt is leszúrta, és úgy fest, Reva mindkettőt túléli valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.