Ugrás a kommentre

Part V


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mikor Vader lekapja a hajót az égről, látszik, hogy van ott egy T-47es. A hajót úgy csapja földhöz, hogy onnantól kezdve mint néző nekünk takarásban van. Mikor elindul a "tényleges" szállító, akkor nem megy utána a T-47, tehát ezzel Reva el tud menni.

Akkor, ha van település a bolygón, a megoldás megszületett: Reva a bázison lévő orvosi részlegben összefoltozhatja magát, aztán a T-47-essel elrepülhet a legközelebbi településig, ha van olyan a Jabiimon.

Ha nincs, akkor van baj, mert a T-47 nem űrjármű, még a bolygót sem lehet elhagyni vele. Ugyanakkor most kicsit utána néztem a bolygónak, és mivel az Első Rend wookiee-kat dolgoztatott az itteni bányákban, feltételezhető, hogy azok a bányák már most megvannak, és vannak még hasonló bázisok és kisebb-nagyobb települések a bolygón.

 

@Donát, @Frenkie, Bomarr nem úgy érti, hogy az egész csak képzelgés, hanem, hogy olyan, mint ahogy az ep8-ban láttuk, ahogy Kylo és Ben a kis kunyhóban konfrontálódott. Ott ugye Ben úgy látta az emlékeiben Luke-ot, mint valami őrült embert, aki meg akarja ölni.

HlL6m7U.png

 

Míg a Luke valójában szégyenkezve és sajnálkozva állt mellette:

fG58SgK.png

 

Ez ugye a "bizonyos szemszögből nézve". Kylo is a valóságot látta, csak az ő emlékezetében máshogy él, más kép égett bele a tudatába. Szóval nem képzelgés, csak lehet, hogy nem pontosan az játszódott le, amire Reva emlékszik. Az eltelt idő, a gyerek agy, a félelem a dolgokat másképpen regisztrálhatta.

DE, én is azt mondom, hogy sérülés nélkül kizárt, hogy Vader otthagyta volna. A minimum az, hogy azt kellett hinnie, hogy a kislány haldoklik, ehhez pedig sérülést kellett okoznia rajta és Reva csak azután tudta halottnak tettetni magát a négy társa között. Egy sérülés megszerzésének mikéntjére lehet rosszúl emlékezni, de magára a sérülésre már nem nagyon. Az ugyanis tovább megmarad, fájdalmas, pláne egy fénykarddal okozott, ami után heg is marad. Ott már nincs "bizonyos szemszögből nézve".

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nagyon fog elidőzni az utolsó rész azon, hogy Reva hogyan kerül el a bolygóról. Valószínűbbnek tartok egy olyat, hogy már csak egy űrhajón látjuk a Tatooine felé.

Esetleg egy rövid kis baktás jelenet, aztán vágás a Tatooinra.

 

Persze lehet hogy vacakolnak a "megoldással" többet, de nem látom most magam előtt, hogy perceket áldozzon erre az utolsó rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Köszönöm Dzséjt pontosan igy gondoltam!

De most akkor szerinted is megsérült a templomban vagy sem? Fentebb úgy jött le nekem, hogy szerinted csak szimplán halottnak tetette magát, ami sérülés nélkül szerintem kizárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekesebb kérdés, hogy miként lett belőle inkvizítor. Jelentkezett az újsághirdetésre?

Szerintem úgy lett ő is az, ahogy a legtöbbjük: elfogták, és kínzásokkal és hazugságokkal indoktrinálták őket, valamint felpiszkálták félelmeiket és haragjukat, minek hála átsodródtak a Sötét Oldalra. Ebbe már kaptunk pici betekintést a Fellen Orderben. Akinél működött a módszer (jellemzően a fiatalabb Jedi lovagoknál és a padawanoknál), abból inkvizítor lett, akinél nem, az meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

De most akkor szerinted is megsérült a templomban vagy sem? Fentebb úgy jött le nekem, hogy szerinted csak szimplán halottnak tetette magát, ami sérülés nélkül szerintem kizárt.

Igazán komoly sérülést szerintem akkor nem szenvedett. Úgy gondolom esetleg valami kisebbet.

 

Más: :D 

Kép

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Donát, @Frenkie, Bomarr nem úgy érti, hogy az egész csak képzelgés, hanem, hogy olyan, mint ahogy az ep8-ban láttuk, ahogy Kylo és Ben a kis kunyhóban konfrontálódott. Ott ugye Ben úgy látta az emlékeiben Luke-ot, mint valami őrült embert, aki meg akarja ölni.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

Igazán komoly sérülést szerintem akkor nem szenvedett. Úgy gondolom esetleg valami kisebbet.

 

 

Igy már más tészta. Én úgy értelmeztem Bomarr sorait hogy Reva a sokk hatására(ami teljesen ok ilyen brutális helyzetben, főleg gyerekként) azt látta hogy Anakin levágta őt is, miközben a valóságban Anakin nem szúrta le, hanem a kislány elbújt a halottak között. Akkor félreértettem.

Viszont ha így nézzük akkor mit látunk? Feltételezve hogy a kislány szemszögéből látjuk a templomi jeleneteket akkor azt látjuk amit Reva késöbb hisz hogy történt a sokk hatására.

Reva azt mondja Kenobinak hogy azt hitte hogy Anakin segíteni jön. Most a jelenben erre emlékszik vissza. Tényleg látjuk is az emlékképet, jön Anakin az 501-esekkel.

Odaér hozzájuk és levágja Reva társait. majd azt látjuk hogy lesújt Revára is. Szerintem ez a hamis emlékkép. Hogy Anakin rá is lesújtott.

Szerintem itt is snitt van és majd az utolsó részben látni fogjuk mi történt ezután. Nagyon az a gyanúm hogy Aanakin mikor megölte Reva társait elképesztő gyülöletet érzett Revában azt a zabálatlan gyülöletetet amit mi is láttunk tőle a sorozatban. Most meredek lesz amit írok, de szerintem magával vitte és ő képezte ki Inkvizitorrá.  Ez megmagyarázná miért volt olyan közel Vaderhez hogy még a Főinkvizítor leszúrásáért sem böntette meg. Azt is megmagyarázná hogy hogyan maradt életben Reva, azaz miért nem ölte meg őt is a társaival együtt.

Mert azt kizártnak tartom hogy Anakin akkor ott a Templomban bárkinek is megkegyelmezett volna, illetve valakinek csak kisebb sérülést okozott volna. Miért tett volna ilyet? Írtani ment, azért küldte Sidious.

Ránézett Revára és megsajnálta? Ha az összes gyereket, illetve felnött Jedit halálos csapással sújtotta miért pont Revának okozott volna kis sérülést? Anakin biztosra ment és halálos szúrásokat, vágásokat ejtett áldozatai testén. Ha Revának megkegyelmezett az nagyon karakteridegen.  Pont az a durva a templomi mészárlásban hogy nem hezitált.

Szóval szerinetm magával vitte a gyereket ,érezte benne a gyűlöletet és ő képezte ki Inkvizitorna. Így látom értelmét hogy életben hagyta.

 

 

 

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na jó, de Ahsoka nem egy 10 éves kislány volt a 66-os idején. :)

 

Itt is félreértést érzek. Pont azt írtam amire most te is utalsz hogy az a tragédia hogy szegény kislány (mivel gyerek és naiv mint minden gyerek, és jóhiszemü, és a hős Skywalker jön) a jóhiszemüsége miatt hitte azt hogy Anakin segíteni jött. Én is azt hittem volna ott 10 évesen. Nagyon sajnálom szegényt hogy ekkora árulás áldozatává vált. A mai felnött Revát azonnal kivégezném, de a gyerek Reváért mmegszakad a szívem. Ashoka csak egy felnött Jedi példa volt.

Viszont ezzel kapcsolatban felötlött bennem egy gondolat.  Anakin ugye bemasírozik a klónok élén a Temlomba és elkezd írtani. De nyilván felnött Jediket is, Kardozik velük.

Vajon a felnött Jedik a Templomban megérezték-e hogy Anakin már nem az az Anakin akit megismertek, hanem átállt a Sötét Oldalra?

Pl a legelső Jedi akivel Anakin összeakadt mit gondolhatott? Nem kérdezte meg döbbenten hogy Skywalker mester mit csinálsz? Miért támadsz rám?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Reva csak tanúja volt ilyen ledöfésnek a mészárlás során és hát a sokktól emlékeiben most összemosódott mintha vele történt volna. 

Amúgy szerintetek megfejtendő, vagy megállapítandó egyáltalán, hogy Vader vagy Obi-Wan fejében zajlik a flashback? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Frenkie írta:

Mert azt kizártnak tartom hogy Anakin akkor ott a Templomban bárkinek is megkegyelmezett volna, illetve valakinek csak kisebb sérülést okozott volna.

Egyet kijelenthetünk: halálos sebet nem ejtett Reván. Hisz Reva él, szemben a többi padawannal. Tehát bármit is gondoljunk arról hogy mit láttunk a részben, Anakin az ő esetében nem sújtott le úgy hogy megölje őt. Ezaz amit biztosan tudunk. Mivel 20 perce még jó jedi volt nem érzem karakteridegennek, hogy nem figyel rá hogy minden egyes padawant hajszálpontosan kinyirjon. Még a Mustafaron is könnyezik, aminek bármi legyen az oka, nekem azt mutatja, hogy még alakulóban van a sithsége. Könyörtelenségben nincs határ, de ez még nem társul hideg profizmussal. Egy profi, tapasztalt sith nem megy ki egy mészárlás után az erkélyre az egereket itatni.

 

Mindenesetre Reva beszéde pont attól hatásos nekem hogy azt mondja ami történt: tehát bebújt a halottak közé. Így maradt életben. Szerintem is úgy van ahogy fentebb csoli írja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk jövő héten. Remélem lesz rá utalás.

 

19 perccel korábban, csoli1138 írta:

Amúgy szerintetek megfejtendő, vagy megállapítandó egyáltalán, hogy Vader vagy Obi-Wan fejében zajlik a flashback? 

 

Szerintem Vaderében. A flashback után egyből Vader sisakját mutatta a kamera jó közelről. Szerintem ez jelzésértékü.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szerintem Reva csak tanúja volt ilyen ledöfésnek a mészárlás során és hát a sokktól emlékeiben most összemosódott mintha vele történt volna. 

De egy ilyen fals emléknek nincs fizikai nyoma, ellenben egy valódi szúrásnak van. Vagyis, ha észhez tért, még egy 10-enegynéhány évesnek is rá kellett jönnie, hogy valójában nem szúrták le, mivel nincs fájdalom, nincs seb, nincs sebhely (márpedig a fénykard maradandó nyomot hagy, lásd Kylo Rent), nincs lyuk a ruháján. Ha csak nem hetekig rejtőzött sokkos állapotban a halottak között, akkor lehetetlen, hogy az emlékeiben éljen a leszúrás úgy, hogy percekkel vagy órákkal később kutya baja. Ha kitisztul a fejed és rájösz, hogy semmi bajod, akkor arra is rájösz, hogy az érzékeid csaltak csak meg, és nem emlékszel 20 év múlva is arra, hogy leszúrtak.

 

Sokkal logikusabb és a jelenethez is jobban passzol, hogy leszúrták, de Anakin elbánázta, így a seb nem volt halálos. Reva elájult a fájdalomtól, ezért halottnak hitték. Nyilván pulzust nézni nem álltak meg. Amikor meg magához tért kisvártatva, elbújt a hullák közé, hogy még véletlenül se vegyék észre, hogy él.

 

56 perccel korábban, csoli1138 írta:

Amúgy szerintetek megfejtendő, vagy megállapítandó egyáltalán, hogy Vader vagy Obi-Wan fejében zajlik a flashback? 

Vader fejében, ő az egyetlen, aki a flashbackek előtt vagy után vagy előtte és utána is ott van. Plusz a "tanítvány marad, ami nem lesz úrrá a bizonyítási vágyán" konklúzió is neki szól. Ezek bizony Vader emlékei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sokkal logikusabb és a jelenethez is jobban passzol, hogy leszúrták, de Anakin elbánázta, így a seb nem volt halálos. Reva elájult a fájdalomtól, ezért halottnak hitték. Nyilván pulzust nézni nem álltak meg. Amikor meg magához tért kisvártatva, elbújt a hullák közé, hogy még véletlenül se vegyék észre, hogy él.

 

Nekem ez sem áll össze. Jön szembe Anakin. A Reva melletti gyerekeket megöli, akik a lesújtás szempontjából még rossz helyen is álltak. De a legjobban kinyírhatót aki középen áll elbaltázza? Ráadásul ugyanolyan mozdulattal sújt le Revára mint a többiekre. A klónhábórú hőse aki nagyon sok droidot levágott aki Sith-el harcolt, elbaltáz egy kislányt aki ott áll előtte? Nekem ez nonszensz. Ha fedezékben lett volna Reva vagy van valaki elötte és úgy sújt le Anakin, vagy Anakin figyelmét elvonja a sújtás pillanatában valam elfogadnám hogy nem sebezte halálra a kislányt. De itt kristálytisztán ott állt elötte a gyerek. Még a legbénább padawan is ahlálra sújtaná a gyereket félkézzel, nemhogy Anakin Skywalker.

Ha tényleg így van akkor viszont ez egy nem jó irói húzás. Azért maradt életben Reva mert Anakin elbénázta az elötte lévő kristálytiszta célpontot? A többi padawannál meg nem volt hiba?

Nekem sokkal logikusabb hogy életben hagyta azaz le sem sújtott rá és Reva azért "emlékszik" a sújtásra mert így akarja  a lelkifurdalását eltemetni hogy a társait megölték, őt meg nem. Sokkal könnyebb neki abban a tudatban élni hogy rá is lesújtottak és megbújt a holtak között mint szembesülni azzal a valósággal hogy nem ölték meg hanem kiképezték Inkvizítornak. Azt a lelkifurdalását nyomja el hogy elárulta a társait azzal hogy azok közé került akik megölték őket.

 

A méásodik rész az én elméletem, de az elsőt úgy is látom ahogy írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem sokkal logikusabb hogy életben hagyta azaz le sem sújtott rá és Reva azért "emlékszik" a sújtásra mert így akarja  a lelkifurdalását eltemetni hogy a társait megölték, őt meg nem. Sokkal könnyebb neki abban a tudatban élni hogy rá is lesújtottak és megbújt a holtak között mint szembesülni azzal a valósággal hogy nem ölték meg hanem kiképezték Inkvizítornak.

Akkor azért ment a templomba Anakin, hogy mindenkit megöljön akit ott talál. Akkor még szó nem volt az inkvizitor programról. 

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy elfogták, ugyanúgy mint még egy pár társát. Ennek mikéntje az érdekes kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor azért ment a templomba Anakin, hogy mindenkit megöljön akit ott talál. Akkor még szó nem volt az inkvizitor programról. 

Így van! Az Inkvizitor programról már Vader hacukában értesült először ahogy a képregényekből kiderül, már azután hogy a Birodalom hivatalosan is megalakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy pont a flashback-párbajban, ahol Anakin dühtől vezérelve ugyanolyan mozdulatokkal ütötte a földre kerülő Obi-Wan kardját, mint később abban az ikonikus EP6-os párbajban Luke Vaderét, amikor az egyik kezétől is megszabadította. Ez a párhuzam nekem nagyon tetszett, itt már egyértelműen a düh és a sötét oldal vezérelte Anakin mozdulatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Van egy pont a flashback-párbajban, ahol Anakin dühtől vezérelve ugyanolyan mozdulatokkal ütötte a földre kerülő Obi-Wan kardját, mint később abban az ikonikus EP6-os párbajban Luke Vaderét,

Itt a harmadik részben lévő párbajban is van egy pont ilyen mozdulatsor. :) 

@Dzséjt az értékelésében képet is rakott be róla. Már ha egyre gondolunk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális epizód! :) 

Már a kezdés remek Vader visszaemlékezésével, amely szépen megágyaz a későbbi játszmáknak, amelyet egyrészt Vader irányít Obi-Wannal szemben, de mi azt is láthatjuk, hogy párhuzamosan Obi-Wannak is megvan a maga játszmája Vaderrel szemben, amely ugyanezeken a közös mester-padawan gyakorlatokon alapul. Mindketten jól ismerik a másikat, és Vader rendesen megőrizte Anakin emlékeit és fel is idézi, ha szükség van rá - és most szükség van rá.  

Aztán itt van Reva játszmája. A nő története nagyon megrázó, és külön érdekes, mennyire ellentmondásos a személyisége épp a múltjából fakadóan. Vaderen bosszút akar állni, amiért megfosztotta őt a Jedi "családjától" és sok megpróbáltatást kellett átélnie, mire idáig eljutott, hogy főinkvizítor lehet - de közben büszke is arra, amit elért a saját erejéből. Ahogy a Jabiim-i bázist megrohamozza, abban nincs egy szemernyi Jedi múltra utaló könyörület sem, s ugyan Vader ellen fordul, de közben fel sem merül, hogy esetleg bármit megbánt volna abból, amit inkvizítorként elkövetett.  A bosszú és a gyűlölet élteti, a Sith-ek igaz támogatója a javából. És ahogy Vader puszta kézzel elbánik vele, az megmutatja, kicsoda is Vader Nagyúr, aki még sosem volt ennyire félelmetes.

 

Obi-Wan pedig végre magára talált. Kellett ez a küldetés és felelősség a kis Leia iránt, hogy rádöbbenjen, nem lehet mindig rejtőzni és hogy számára is tartogat még a sors feladatot, amiben aktívan kell közreműködnie, és nem elég csak csöndben egy távcsövön át figyelni azt, aki megóvására feltette az életét. Nagyon várom a következő epizódot, ez fogja feltenni az i-re a pontot! 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos kicsit késve, - mert nyaralni voltam pár napot -, de itt az én véleményem is a részről. 

 

Számomra egyértelműen eddig a legjobb Kenobi rész volt. Imádtam az előzőt is, de ez nem kicsit magasabbra emelte a lécet. 5x néztem meg a nyaralás alatt. XD

Na de szépen sorjában:

- Anakin és Obi párbaja ami végigkísérte az egész részt egyszerűen zseni volt, ahogy végig reflektált a rész történéseire. Néztem youtube videót, ahogy a kardozós jeleneteket összevágták és baromi jó volt egyben is látni. Mikor elsőre néztem Anakin kicsit öregnek tűnt, úgy éreztem lehetett volna kicsit fiatalabb, de most már egyáltalán nem érzem ezt. Mindenesetre jó volt egy EP3 szintű kardozást látni megint, főleg hogy átfedések is voltak a 3. rész (Kenobi) koreográfiájával is.

- Vader a csillagrombolóján. Nem tudom, hogy ez már az Executor volt e, vagy sem, mindenesetre jó lett volna látni a hajóját nem csak belülről,  - és alulról - de kívülről is.

Reva előléptetése nagyon adta, ahogy a hídon ott térdel Vader előtt. A menekülő hajók leszállása a Jabiimra egyszerűen csodaszép volt.

- Nagyon jó volt - bár biztos voltam benne, hogy visszahozzák - ismét látni Hajat. Nagyon nagy arc, és az is poén volt ahogy Lola szépen keresztbe tett a menekülésnek.

- Na itt már tényleg volt feszkó, ahogy közeledett Vader, két szállítóhajónyi trooper és Reva a bázishoz, ahol úgy tűnt, ott ragadtak. Obi szépen átvette a vezető szerepet.

Ahogy felsorakozott az a rengeteg trooper az ágyúkkal én már tűkön ültem. :D Viszont itt is kicsit kizökkentett egy pillanatra, a helyszín. Nem tudom hol vették ezt fel, de nekem annyira stúdió szaga van az egésznek, hogy picit rossz volt nézni. Lehet,hogy szabadban és tévedek, de ettől függetlenül nekem az ordít róla, hogy bakker egy stúdióban vagyunk. Ugyanez futott át az agyamon, amikor Vader és Obi a 3. rész végén akcióztak a tűznél. De igazából ez csak szőrszálhasogatás, csak úgy feltűntek ezek egy pillanatra.

vlcsnap-2022-06-19-21h30m13s005.pngvlcsnap-2022-06-19-21h31m00s202.png

 

Mindenesetre ezek ellenére is úgy véltem, hogy sokkal sokkal jobb a rendezés, mint a korábbi részekben. És ez megmutatkozik a zenénél is, ami szerintem sokkal jelentősebb, és egyből felfigyel rá az ember. Amikor Vader menetel a folyosón, uhh. Amikor Tala feláldozza magát a harcban. Nagyon jó. Szegényt sajnáltam, megkedveltem, de szép halála volt, ahogy az egész harc menő volt. Szépen feltartottak ennyi katonát.

- És itt jön Reva. Úgy érzem, hogy a 2. rész végétől szinte már biztosra vettem, hogy ez lesz a háttérsztorija, amit részben sajnálok, hogy kitaláltam, részben pedig nagyon tetszik. Imádtam ezt a történetet, ahogy szegény tanonc mindent megtesz, hogy bosszút álljon a társaiért, és közel kerüljön Vaderhez, hogy aztán lesújthasson rá. Picit több párbeszédet elviseltem volna kettejük közt, de nem érdekel, mert ami ezután következett attól leesett az állam.

- VADER! Ahogy végigmenetelt a folyosón, ahogy megállította a hajót, és apró darabokra szedte, mintha csak egy kisfiús álmom vált volna valóra. Nagyon jó ahogy ezeket a sorik bemutatják a hőseinket erejük teljében, pl Lukeot a Mando 2. évadzárójában. De hát ez itt egy más szint volt. Én úgy csináltam volna, hogy esetleg fel is robban a hajó amit szétszedett - Obiék bombát tettek volna bele - amit szintén hárítania kellett volna, és így még több esélyük van menekülni. Több videóban láttam, hogy sokan kritizálták, hogy a hajó túl gyorsan szállt fel, és Vader azt miért nem tudta már megfogni. Bennem ezek nem merültek fel, de talán ezzel megoldható lett volna ez is. Mind1. Brutális volt így is.

És ahogy mikor ezt a képet látod, tudod: You are f-cked. :D

 

vlcsnap-2022-06-19-21h38m05s027.png

Amit Vader itt művelt azt nem tudom hányszor újranéztem. Ahogy elő se veszi a saját kardját, mert annyira se tartja Revát, és csak a puszta erővel löki ide oda, és szegény lánynak esélye sincs. És végig az jár a fejemben, hogy feltette az egész életét erre a pillanatra, de kicsit Obi is kihasználta, és látszik, hogy esélye sincs és csak vergődik. Amikor leszúrja és jönnek a flashbackek, az zseniális. Itt is ki kell emelnem a zenét, hogy mennyire jó volt. Én amúgy úgy értelmeztem, hogy Vader leszúrta az ifjoncot, de nem halt bele, viszont halottnak tettette magát.

Amit kicsit sajnálok, hogy a sorozat során többször elhangzott, hogy Reva milyen erős, és hogy az erejének köszönhetően küzdötte fel magát, viszont ebből sajnos semmit nem láttunk a részek alatt, kivéve azt a kínos parkourozást a tetőn. Jó lett volna egy összehasonlítása alap, ahol megmutatja mennyire jól bánik a karddal meg az erővel, így ez a jelenet még nagyobbat üthetett volna annak fényében. De ez megint csak ez olyan dolog amit én beletettem volna. :)

- És hát mint már korábban sejteni lehetett a GI tényleg életben van. Tetszett a belépője é a szövege is. A kinézete még mindig nem tetszik, totál olcsó, de már megszoktam és elfogadom.

 

Erre a része így 9,5/10et adok, mert érzem - remélem - hogy az utolsó rész még nagyobbat fog ütni ennek a résznek a tükrében, és arra adhatom a 10/10et. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, kudar írta:

- Vader a csillagrombolóján. Nem tudom, hogy ez már az Executor volt e, vagy sem, mindenesetre jó lett volna látni a hajóját nem csak belülről,  - és alulról - de kívülről is.

Ez a Devastator volt, ugyanaz, ami a Rogue One-ban és az ep4-ben is szerepel. Az elkészülte után az lett Vader zászlóshajója egészen addig, amíg az ep4-5 között meg nem épült az Executor.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az epizód vége nagyon jól átadja a fenyegetettség érzését, és azt, mit is jelent Obi-Wan hiánya. Eddig efölött hajlamos voltam átsiklani, de a Reva cliffhanger rávilágított, hogy Obira igenis szükség van Luke mellett!

Plusz a fény-sötétség kontraszt is szépen látszik a két képen. Ahol Ben szemmel tartja Luke-ot, ott még világosság van, de alatta, a Jedi/fény hiánya sötétséget szül, baljós eseményeket előrevetítve. Tetszenek az ilyen apró szimbolikák.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, vágjunk bele... :D

 

Lassan érkezik a finálé, úgyhogy megpróbálom összegezni a gondolataimat az 5. felvonásról. Újfent eszméletlen rész volt! A készítők konstans képesek saját magukat felül múlni, ami nem kis teljesítmény az egyre erősebb mezőnyt figyelembe véve. Sejtettem, hogy Haydent nem csak néhány snitt kedvéért hívták vissza a sorozathoz (korábban, amikor a Vader-maszk alatt láttuk, illetve Obi-Wan látomásaként), de a nyitány láttán így is könnybe lábadt a szemem. Hihetetlen érzés volt újra együtt látni mestert és tanítványát: Obi-Wan Kenobit és Anakin Skywalkert, Ewan McGregor és Hayden Christensen megformálásában. Az sem zavart, hogy CGI helyett sminkkel dolgoztak, ami bár szerintem meglátszott (főleg Hayden esetében), de nálam nem csorbította a jelenet élét. Amit a régi motoros fanoknak Luke, Leia és Han jelenthet, nekem azt jelenti ez a páros. Nosztalgia a köbön! Az már csak hab a tortán, hogy Anger Zsolt és Moser Károly is mindketten visszatértek szinkronhangokként. Bár ma már jobban szeretem eredeti nyelven, annak idején magyarul ismertem meg és rögzült belém az előzmény trilógia, így nagy hatással voltak rám a visszatérő szinkronok is.
 
Brutálisan erős nyitánnyal indít tehát az epizód: remek volt a visszaemlékezésben látott edzés jelenet (egyúttal a Coruscant visszatérése is), Obi-Wan tanítása pedig rávilágított arra, amit Anakin az Ep2-ben mondott Padménak a mestere kapcsán: "Készen állok a próbákra, de szerinte... kiszámíthatatlan vagyok. Nem enged tovább lépnem." Egyúttal az Ep4-es "Tanítványodként hagytalak ott, s most, én vagyok a mester." szöveg is finomhangolásra került. Hiszen Anakin bizonyítási vágya később sem mérséklődött, így hihette azt, hogy a mestere szemében mindig is padawan/tanuló maradt. A terem a béke szigeteként testesíti meg a Világos Oldal harmóniáját és nyugalmát, bár Skywalkerben már ekkor is heves érzések dolgoznak. Tetszett az arra a mozdulatsorra való reflektálás is, amikor az Ep6-ban Luke hasonlóan agresszíven támadja Vadert. A jelenet szép kontrasztot alkot az 1. részben látott visszaemlékezéssel, ahol a világosság és béke helyett a sötétség és az erőszak dominál a 66-os parancs során. A mustafari párbaj elemeivel való összhang megint csak szép kapocs itt. Az egész rész során tetszett annak ábrázolása, hogy Obi-Wan milyen szinten ismeri Anakin gondolkodásmódját (ezáltal a flashbackek a jelen szál szerves részévé váltak). Ezzel az is magyarázatot nyert, hogy bár hiába tűnt jobb harcosnak és agresszívebbnek/veszélyesebbnek Anakin, Obi-Wan képes volt "fejben nyerni", azaz kihasználni egykori tanítványa gyenge pontjait. Ezzel nálam plusz töltetet nyert a mustafari párbaj. Kenobi mester nem csak a 'high groud' miatt győzött. :) Obi-Wan az élet védelmét definiálja a Jedi feladatának (amire reflektál a jelen szál is), míg Anakin az agresszivitást részesíti előnyben (amire értelemszerűen láthattunk pár példát Vadertől). 

 

A Devastator feltűnésének örültem. A hajón Vader reszpondja Revának megintcsak bejövős utalás volt az Ep6-ra, ahol a Sith-et szintén nem hatotta meg a félelemből eredő udvariaskodás Jerjerrod részéről. Teljes mértékben Vaderre jellemző, hogy ki nem állhatja a formaságokat, illetve mindenkit csupán eszköznek tekint Aphrától kezdve Reván és a Főinkvizítoron át egészen Palpatine-ig. Reva előléptetése érdekes, és mint utólag kiderült, ármányoktól nem mentes jelenet volt. De a lányról később.

 

A Jabiim engem a Geonosis, a Crait és a Hoth kombinációjára emkékeztetett, hangulatilag és történeti funkcióikat nézve egyaránt. Legalábbis számos jelenet visszautalt egy már ismert motívumra - a sarokba szorult lázadók/ellenállók: Crait; a Sith elől iszkoló, majd éppen csak elmenekülő felkelők: Hoth; a Geonosis pedig a sziklás, vöröses-barnás textúrája miatt. Haja érdekes karakter, nem bánom, hogy továbbra is foglalkoznak vele. Látszik, hogy helyén van a szíve (csodálja a Jediket és segíti a Birodalom elől menekülőket), ám gyakorlatias is, és nem veti meg a krediteket, ami valamilyen szinten érthető. Révén, az átlagember a messzi-messzi Galaxisban is pénzből él, ami főleg a Birodalom rémuralma idején nem lehet könnyű, főleg nem rendesen működő lelkiismerettel párosulva. Hiszen arról már szép képet kaptunk, hogy a korrupt, gátlástalan, de engedelmes személyeket bőkezűen jutalmazza ez a galaktikus kormány.  

 

Nálam eddig is működött a karakter Ep3 és Ep4 közötti átmenete (hiszen cirka 20 év alatt volt ideje megbékélni a történtekkel), de Obi-Wannak nagyon jót tett ez a sorozat. :clap:

9NsU9WS.jpg

Noha már az Ep3 fentebb illusztrált jelenete is elég kifejező és hatásos volt, engem mindig is foglalkoztatott, konkrétan miként élte meg az Anakinnal történteket, és tért vissza onnan a Jediség mezsgyéjére. Remek látni, ahogy a megtört Jedi-mester lépésről lépésre nyeri vissza a tíz évvel ezelőtti tragédiából felocsúdó egykori önmagának darabkáit. Ez tisztán érződik. Míg az 1. részben szemet hunyt az igazságtalanság felett (a húsfeldolgozónál), elhajtotta a túlélő Jedit (aki aztán meg is halt) és alig akart Bail/Leia segítségére indulni, addig itt már előtérbe helyezi a menekülők sorsát a Jabiimon, még ha ezzel saját és Leia életét teszi is kockára. Persze, valószínűleg korrektségből is teszi, hiszen Roken is segített Leia kimenekítésében. A kudarcba való beletörődés helyett, Kenobi immár reménnyel és fortéllyal veszi fel a harcot a Birodalom ellen. Holott ezúttal is érik veszteségek Tala személyében. Satine elvesztése és ezt követően a Maul elleni bosszú elvetése után, Obi-Wan lelki ereje ismét megmutatkozik: néhány nap alatt gyakorlatilag sorra érik őt a rossz dolgok (a túlélő Jedi halála, Leia veszélyben, az Inkvizítorok támadása, Anakin Skywalker életben van, megégés a Mapuzón, Tala halála), mégis képes folytatni, és széllel szemben haladni, úgy, hogy közben másokat is vezet és motivál, életben tartja a Kiválasztott kislányát, és persze életben marad egy vér- és bosszúszomjas Sith Nagyúrral a sarkában. Egyébként, amikor Obi-Wan kiiktatta a két rohamosztagost, az hasonló volt ahhoz a jelenethez, amikor az Ep4-ben, a Halálcsillagon Luke-ék szereztek maguknak rohamosztagos hacukát a Falconra betévedt delikvensekkel.

 

Leia szerepe amilyen kevés volt, annyira jó. :) Nem erőltették őt szükségtelenül az előtérbe, ugyanakkor fontos mozgatórugója volt az eseményeknek - hiszen nélküle és Lola nélkül valószínűleg durván megszívták voln Rokenék ezt az egész menekülős és életben maradós dolgot. Egyébként imádnivalóan hozta a parancsolgató hercegnőt (nem győzőm hangsúlyozni, mennyire Leiás) aki gondolkodás nélkül hasznossá tette magát és a tettek mezejére lépett, a veszélyeket mellékes tényezőkként mérlegelve. Bail holo-üzenete érdekes volt, talán pont az előző résznél merült fel bennem, hogy mennyire aggódhat a szenátor a lányáért. Sajnos az üzenet a történet egy hőseink számára kedvezőtlen fordulatához is elvezet később.

 

Reva múltjára végre fény derült. Ezzel alaposan sikerült árnyalniuk a karaktert, érdekesebbé téve őt egy szimpla hataloméhes végrehajtónál. Bár megértem, ennek ellenére sem gondolom jogosnak azokat a tetteit, amiket Inkvizítorként elkövetett és elkövethetett, hogy felküzdje magát a ranglétrán. Az viszont, hogy Obi-Wan képes volt hatni rá (és manipulálni őt) az ártatlan családok/gyermekek említésével nekem azt jelzi, hogy ott van még benne a jó és az empátia szikrája. Amit lehetséges, hogy épp Kenobi oltott ki belőle azzal, hogy átverte őt... bár korábban nem így volt, ennek hatására Reva szerintem immár zokszó nélkül képes lenne végezni a tízéves Luke-kal, csak hogy bosszút álljon Kenobin. :( Eleinte olyan szinten nem volt nekem érhető Reva karaktere, mint Barriss Offee pálfordulása: Barriss hibáztatta a Jediket a háborúért/erőszakért, ezért az erőszak hírnöke - terrorista lett. Reva bosszút akart állni barátai/családja haláláért, ezért csatlakozott az elkövetőkhöz, és feltehetően számos más család gyilkosává vált. Azzal, hogy csupán Vaderhez akart közel férkőzni (nem pedig az elismerésére szomjazott), nálam a sokkal érthetőbbé vált a dolog. Szomorú sors az övé, ami kicsit Ventressre emlékeztet: tudjuk, hogy sosem állhat bosszút a fő célpontján (Dooku, Vader), ám erre ő in-universe csak a keserűbb ösvényen jöhet rá. Bár Kenobi levezetése racionális volt, hogy Vader csak rá figyel majd, Reva részéről ennek ellenére hatalmas baklövés volt a Sith megtámadása. Szimpla logika alapján is feltételezhette volna, hogy Vader tudni fogja, hogy mögé osont és érezni fogja a szándékait (mint kiderült: az elejétől fogva). A Főinvizítor visszatérése, és gőggel teli szövege vihette be a kegyelemdöfést. Nem gondoltam volna, de egy kicsit megsajnáltam a porban fetrengő Revát. Kockáztatott, mindent egy lapra tett fel, és hatalmasat, megalázót bukott. Innentől kezdve, mi maradt neki? Csak a bosszú. Vader már nem reális opció, így maradt Kenobi. Rajta pedig Luke-on keresztül állhat bosszút.   

 

Felkavaró volt ismét átélni Vader gyerekmészárlós akcióját. Ráadásul, most minden korábbinál nyersebben láthattuk... Nálam az SW leg-, ha nem A vérlázítóbb tettei közé tartozik a Sith ezen tette. Többek között ezért sem vagyok képes elfogadni a megváltását az Ep6 végén. Mert szép és jó, hogy végül korrigált Luke megmentésével, de nem tudom elfelejteni ezeket a szenvtelen cselekedeteit sem. Szóval, 66-os parancs újratöltve: Reva visszaemlékezését én sem igazán tudom értelmezni. Nekem először úgy jött le, hogy egy másik ifjoncot szúrt le Vader, és a lány attól retten meg. Gyanús a vágás (mármint a részben), hiszen nem mutatják a gyereket ledöfő Sith-et. Azt kizártnak tartom, hogy Vader ténylegesen leszúrta volna Revát ifjoncként. Ha egy Qui-Gon Jinn kaliberű Jedi-mester elesett egy fénykard által okozott sérüléstől, akkor nehogy már egy tapasztalatlan Jedi-kislány életben maradjon ugyanettől. :nana: Akár létfontosságú szervet ért a fénykard, akár nem. A sötét oldali tagoknál (Maul, Vader, Főinkivízor, Harmadik Nővér?) még annyiból hihető, hogy a harag, a gyűlölet és a bosszúvágy olyan plusz erőt adott nekik, amik segítségével túlélték és átvészelték az elsőre halálosnak tűnő sérülést. De egy Jedi-ifjonc ne élje túl azt, ha leszúrja egy Sith Nagyúr. Ez nekem legalábbis nem fér bele. Mellesleg Reva sem azt mondja, hogy Vader leszúrta és a sorsára hagyta, hanem azt, hogy elrejtőzött a holttestek között. Kérdés viszont, hogy akkor mi történt valójában? Az öt gyerek közül kettő meghal, mire a flashback kritikus részére érünk. Reva hogy rejtőzött el úgy a két darab hulla között, hogy az nem tűnt fel se a Sith-nek (aki az Erőben is érezhette, hogy él-e vagy sem), se az 501-es tagjainak. :hmm: Nekem jelenleg nem áll össze ez a szegmens, pedig fontos lenne.

 

Azt azért remélem, hogy a fénykard szúrás túlélése nem lesz ilyen "gyakori" bravúr. (előbb a Főinkvizítor, majd Reva kétszer?) Persze magyarázható azzal, hogy a Sötét Oldal olyan erőt adhat, amivel túlélhető/átvészelhető egy halálos seb - Maul és Vader tudna erről mesélni, de történetileg kissé élét veszi egy e féle sérülésnek. Szerencsétlen Gui-Gonnak pont peche volt: nem adott neki Erőt a Sötét Oldal, és még a tanítványa sem sajátította el az Erő-gyógyítást (lásd: Rey, Grogu). :) 

 

Az szerintem vitathatatlan, hogy Vader élőszereplős formában itt volt a legdurvább. A Rogue One folyosójelenetének első helye veszélybe került. Jelzésértékű, hogy míg Ahsokának vagy Rey-nek irdatlan erőfeszítésbe került, hogy visszatartsanak egy hajót, addig Vader nem csak, hogy könnyedén visszatartotta azt, de úgy rántotta le, mint egy papírsárkányt. A héjazatot pedig úgy hasította fel, mintha nem dúracél, hanem kartonpapír lett volna. A fortyogó harag remekül érződik James Earl Jones hangjából, amikor a Sith gyakorlatilag széttépi az űrhajó oldalát. Ezt követően, a Revával való játszadozása megintcsak a Sith hatalmát demonstrálta, már-már emberfeletti szintre emelve. Nekem is a Sidious vs. Maul, Savage harc ugrott be a TCW-ből, a Mandalore-on... ha akarta volna, Vader abban a pillanatban kioltja a nő életét, amikor a háta mögé settenkedett. Hiszen nyilván érezte, ahogy a szándékait is. Fénykard bekapcs, nyissz, és kész, ennyi lett volna. De abban mi a szórakozás egy Sith-nek? Inkább megalázta az első körben azzal, hogy fénykard nélkül hárította a csapásait, csupán az Erővel, majd azzal, hogy "tisztességes" párbajban is legyőzte, miután oda vetette neki a saját kardjáknak egyik felét. Ezzel még nagyobb hangsúlyt kapnak az Ep5 és Ep6 azon jelenetei, ahol Vader Luke ellen harcolt... eddig is az volt, de így még egyértelműbb, hogy egy pillanat alatt megölhette volna a fiát, ha akarja. Az egyik legmegalázóbb momentum az lehetett Reva számára, hogy Vader a saját Inkvizítor-kardjával szúrta le. 

 

Tömény rész volt nagyon, és biztos, hogy nem tértem ki mindenre, amire szerettem volna, de már így is ég a szemem, és holnap meló, azaz aludni is kéne. :D Viszont a lényeg asszem átment mindenkinek: zseniális epizód volt! Bele se merek gondolni, mit tartogathat a finálé. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.