Jump to content

Zoraida Córdova: Convergence

Recommended Posts

A 2. fázis Del Rey könyve november 15-én fog érkezni Amerikában. Borító és szinopszis.

Image

A Köztársaság Fénykorának új kalandja elkezdi kibővíteni a Star Wars új éráját egy olyan történettel, amely generációkkal a Jedik fénye előtt játszódik.

Ez a felfedezések kora. Jedik utaznak a Galaxisban, bővítve az Erővel kapcsolatos megértésüket és a világok és élőlények Erőhöz való kapcsolatát. Eközben a Köztársaság, két főkancellárja vezetésével, azon dolgozik, hogy világokat egyesítsen egy egyre növekvő közösségben a közeli és a távoli csillagok között.

A közel keringő Eiram és E'ronoh bolygókon érezhető a korlátozott erőforrásokkal de korlátlan ambíciókkal rendelkező Galaxis növekvő fájdalma. Egymás iránti gyűlöletük fél évtizeden át fokozza a konfliktust és most azzal fenyeget, hogy felemészti a környező rendszereket. A béke utolsó reménye akkor merül fel, amikor a két bolygó királyi családjának örökösei házasságot terveznek.

Mielőtt a tartós béke létrejöhetne, egy, a házaspárt célzó merénylet visszabillenti Eiramot és E'ronoht a teljes háborúba. Mindkét világ megmentése érdekében Gella Nattai jedi lovag önként jelentkezik, hogy felfedje a tettest, míg Kyong kancellár fiát, Axel Greylarkot nevezi ki, hogy képviselje a Köztársaság érdekeit a nyomozásban.

De Axel mélységes bizalmatlansága a Jedikben Gella Erőbe vetett hite ellen csap át. Gella még soha nem találkozott ennyire felfuvalkodott, kiváltságos fiúval és a fiú se találkozott még egy ilyen kérlelhetetlen jótevővel. Minél többet dolgoznak a nyomozás árnyékhálójának feloldásán, annál bonyolultabbnak tűnik az összeesküvés. A vádak és a potenciális ellenségek minden árnyékában a párnak együtt kell működnie, hogy reményük legyen az igazság napvilágra hozására és mindkét világ megmentésére.

58 minutes ago, Ody Mandrell said:

Én is erre gondoltam. Akkor tudjuk ennek a sztorinak a végét. 

Hát, nem azt a végét amire a Convergence ki fog futni, de az már ismert, hogy mi a két bolygó sorsa. 

• 1 month later...
Posted (edited )

A tegnapi THR show alatt új koncepciós képeket adtak ki.

Axel Greylark, az egyik kancellár fia, aki ebben a regényben szerepel majd.

h90n8d423ke91.jpg

Edited by kdani20

• 2 months later...

Egyébként Qui-gon és Yoda mit érettek Konvergencia alatt a Baljós árnyakban? Ennek a szónak a jelentése: különböző embercsoportok életszínvonalának egymáshoz történő felzárkóztatása, vagy összetartás. Anakinnal kapcsolatban ez mit jelent? És itt a könyvben?

Matematikában is használatos a kifejezés.

Elemek sorozatának konvergenciája lényegében azt jelenti, hogy ennek a sorozatnak a tagjai egyre közelebb kerülnek egy értékhez, amit itt nevezhetünk akár "középpontnak" is.

Úgyhogy én ezt úgy magyarázom magamnak, hogy Qui-Gon értelmezése szerint, minden jel (vagyis az elemek sorozata) arra mutat, hogy Anakin a kiválasztott (rá mutatnak a jelek, az ő "értékéhez" közelítenek az elemek).

De hogy ez így van-e, azt passzolom.

Illetőleg,  hogy itt mit jelent... ezt a kérdést majd a könyv megjelenése után tudjuk megvitatni. Lévén ezt még angolul se olvashatta senki. :)

2 hours ago, Darth Revan9 said:

Egyébként Qui-gon és Yoda mit érettek Konvergencia alatt a Baljós árnyakban? Ennek a szónak a jelentése: különböző embercsoportok életszínvonalának egymáshoz történő felzárkóztatása, vagy összetartás. Anakinnal kapcsolatban ez mit jelent? És itt a könyvben?

Qui-gon a konvergencia alatt a zavart értette szerintem. 

Szerintem inkább konvergencia alatt a jelek különféle összességét értette, melyek mindegyike Anakinra mutat, ő van a középpontjában.

A konvergencia nem jelent semmilyen formában zavart. Arra leszek kíváncsi, vajon a jelen regényben lesz-e valami kapcsolat a Qui-gon által észlelt konvergenciával kapcsolatban.

27 minutes ago, Darth Revan9 said:

Szerintem inkább konvergencia alatt a jelek különféle összességét értette, melyek mindegyike Anakinra mutat, ő van a középpontjában.

A konvergencia nem jelent semmilyen formában zavart. Arra leszek kíváncsi, vajon a jelen regényben lesz-e valami kapcsolat a Qui-gon által észlelt konvergenciával kapcsolatban.

Igazából így is lehet értelmezni. Mondjuk én a konvergenciát, erő-zavart Anakin esetében úgy képzelem el, mint egy csomót, vagy egy gravitációs pontot az erőben, ahol az összesűrűsödik.