Ugrás a kommentre

1x03 - Reckoning


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

32 perccel korábban, Bence1997 írta:

Idősebbnek néz ki, hogy egy 6 éves a flashbackekben, így viszont több, mint 26 éves a RO-ban. :hmm:

Egyrészt, Cassian csak annyit mondott, hogy 6 éves kora óta harcol, azt egy szóval sem említi, hogy a klón háborúkban kezdte - ezt még az enciklopédiák sem írják.

Másrészt, most válik világossá, hogy mennyi minden nem igaz róla. Nem Cassian Andor az igazi neve, nem a Festen született, szóval a kora is lehet más. Szerintem a korábbi dolgokat akár tekinthetjük úgy is, hogy azok a birodalmi adatbázisokba bevésett hamis adatok, és most ismerjük meg a valódi tényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyrészt, Cassian csak annyit mondott, hogy 6 éves kora óta harcol, azt egy szóval sem említi, hogy a klón háborúkban kezdte

Egész pontosan ezt mondja: i've been in this fight since i was six years old - az "in this fight" a Birodalom vs. Lázadás, vagy annak előfutáraként szolgáló Szeparatisták vs. Köztársaság szembenállásra értendő (a this szó miatt). Szóval Cassian vagy rosszul emlékszik, vagy a flashbackben 6 éves esetleg még fiatalabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Egész pontosan ezt mondja: i've been in this fight since i was six years old - az "in this fight" a Birodalom vs. Lázadás, vagy annak előfutáraként szolgáló Szeparatisták vs. Köztársaság szembenállásra értendő (a this szó miatt). Szóval Cassian vagy rosszul emlékszik, vagy a flashbackben 6 éves esetleg még fiatalabb.

Köszi a pontosítást.

A rosszúl emlékszik is lehet egy jó magyarázat. Eddig úgy tűnik, gyerekkora egy nagyobb részét egy elhagyatott bolygón élte, technológiai dolgoktól megfosztva, gyerekek között. Szóval az idő múlásának ponton mérése sanszos, hogy egészen addig elveszett számára, amíg Andorék ki nem vitték. Így az sem lehetetlen, hogy Kassának fogalma sincs, mikor született, szóval Andorék is csak tippelhettek a korát illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval az idő múlásának ponton mérése sanszos, hogy egészen addig elveszett számára, amíg Andorék ki nem vitték. 

 

Az Andor a férfi neve volt vagy a nőé? Ok hogy a nő keresztneve Maarva. Elég fáradt voltam mikor néztem. Már nem rémlik.

 

A másik hogyha a klónháború elött játszódik a flashback akkor még érdekesebb amit Maarva. Ugye azt mondta hogy ki kell vinnük a fiút mert nemsokára ide érnek a köztársaságiak és meg fogják ölni. Viszont ekkor még nem volt klónhadsereg. A Jedik tuti nem ölnek gyerekeket és ez szerintem köztudott a Köztársaságban ergo Maarva nem rájuk gondolhatott.

Vajon kik lehetnek azok akik a klónháború előtt kinyírnának gyerekeket mert önvédelemből megöltek embert?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Az Andor a férfi neve volt vagy a nőé? Ok hogy a nő keresztneve Maarva. Elég fáradt voltam mikor néztem. Már nem rémlik.

Mindkettejüké. a nő volt Maarva Andor és a férfi Clem Andor. A rész végén a cast listában szerepel a teljes nevük.

 

9 perccel korábban, Frenkie írta:

A másik hogyha a klónháború elött játszódik a flashback akkor még érdekesebb amit Maarva. Ugye azt mondta hogy ki kell vinnük a fiút mert nemsokára ide érnek a köztársaságiak és meg fogják ölni. Viszont ekkor még nem volt klónhadsereg. A Jedik tuti nem ölnek gyerekeket és ez szerintem köztudott a Köztársaságban ergo Maarva nem rájuk gondolhatott.

Vajon kik lehetnek azok akik a klónháború előtt kinyírnának gyerekeket mert önvédelemből megöltek embert?

Ez egy nagyon jó kérdés. A klón háborúk idején elképzelhető, hogy a Tarkin és Krennic féle vezetőknek hála voltak túlkapások, de előtte valóban, mire gondolhatott Maarva?

Bár ki tudja, miket hallottak a Jedikről is. Azt azért már tudjuk régóta, hogy olyan kevés Jedi létezett ekkortájt a Galaxisban, hogy sokan csak legendaként vagy mesei alakokként gondoltak rájuk. Főleg a Köztársaság határain túl, a Külső Gyűrű távoli világain. Ki tudja, milyen mesék terjengtek még róluk. Lehet sokaknak a Sith-ek rémtettei úgy rögzültek be, mintha a Jedik tették volna.

A másik lehetőség, hogy Maarva az Igazságügyi Osztályra (Judicial Department) gondol, a Köztársaság elsődleges bűnüldöző szervezetére, ami a Köztársasági Nagy Hadsereg előtt töltötte be a rendfenntartó szerepet és támogatta ily minőségben a Jedi Rendet. Az ep1-ben a Qui-Gon és Obi-Want szállító köztársasági cirkáló, a Radian VII és pilótái (Maoi Madakor kapitány és  Antidar Williams) is eme szervezetbe tartoztak. Na most, tudjuk, hogy ez a szervezet a klón háborúk előtt is került fegyveres konfliktusba különböző szervezetekkel és államokkal, például a Hutt Klánnal vagy az Ontotho bolygó szabadságharcosaival (ebben a konfliktusban két Jedi, Eno Cordova és Cere Junda is részt vett). Plusz az sem utolsó szempont, hogy egy ideig egy bizonyos Wilhuff Tarkin volt a vezető, amíg le nem mondott, hogy a szülővilágán kormányzó lehessen. A KNH nem Jedi admirálisai, tábornokai és egyéb vezető tisztjei is többségében innen kerültek ki.

Ki tudja, hogy ez a szervezet olyan fejessel, mint Tarkin, miket művel a Köztársaság peremén és annak határain túl. Mert néha ott is működtek, ha külső veszély fenyegette a Köztársaságot. Meg milyen szóbeszédek terjedtek el róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig ez a rész tetszett a legjobban a sorozatból, az első két rész építkezése itt csúcsosodott ki mind a karakterek, mind a történet szempontjából. Egyrészt Cassian kénytelen volt szembenézni a tettei következményével, másrészt láthattuk azt is, hogy milyen lavinát indított el azzal a véletlen balesettel, ami az első rész elején történt és aztán ez a lavina hogyan temetett maga alá szinte mindenkit. Végre komolyabban is megismerhettük Luthent, aki továbbra is a sorozat legizgalmasabb szereplőjének tűnik és elhagyva ezt a bolygót, illetve ezt a konfliktust, amit kirobbantott itt, elkezhetünk haladni a nagyobb léptékű események felé. A flashback szál szempontjából is ez egy mérföldkő volt, mert megtudhattuk, hogy miként került el ő a Kenariról és hogyan került kapcsolatba Maarvával. Syril Karn számára is ez egy sorsfordító epizód lehet, ugyanis az eddig látott viselkedése katasztrófához vezetett és érdekes lesz, hogy milyen irányba viszik tovább az ő karakterét.

 

Számomra, mint rejtély továbbra is Cassian előtörténete az, ami a leginkább elgondolkoztat, hogy mégis hogyan lehetne itt kibogozni a szálakat. Az elég egyértelműnek tűnik, hogy a flashbackekben látható események még a Birodalom megalakulása előtt játszódnak és maga a bányatelep pedig még azelőtt vált elhagyatottá, szóval a Birodalomnak nem volt köze hozzá. Érdekes lenne az a megközelítés, hogy mivel a Köztársaság és a Birodalom között van valamiféle folytonosság, még ha teljesen más a két berendezkedés, de végül is a Birodalom a Köztársaság utódja és tegyük fel, hogy a bányának is van valamiféle jelentősége, hogy amit ott bányásztak az nagyon értékes, valamiért el is kell utólag titkolni és a Birodalom azt a jelenben fel akarja használni, mondjuk a Halálcsillaghoz, vagy valami fontos projekthez (a Köztársaság idejében volt az a Zillo sárkányos eset is, amit Palpatine titokban akart felhasználni, úgyhogy el tudnék képzelni egy ilyen forgatókönyvet). Annó a Szeparatisták hozzájutottak ehhez az anyaghoz, de lelőtték a hajójukat a köztársaságiak, hogy nehogy kitudódjanak a terveik, esetleg fény derüljön a korábbi bánya incidensre. Ezért voltak Andorék olyan idegesek, amikor mondták, hogy egy köztársasági fregatt érkezik és gyorsan el kell tünniük onnan. 


Ráadásul ott van az a tényező is, hogy mintha a Kenari valami titkos világ lenne, amihez valamiféle rejtély kötődik. Maarva olyan idegesen reagált a jelenben, mikor kiderült, hogy egy Kenariról származó férfit keresnek, kicsit úgy tűnt nekem, mintha a Kenariról nem nagyon lehetne beszélni. Persze lehet egyszerűen arról van szó, hogy kellett adni egy személyazonosságot a gyereknek, miutána elhozták a Kenariról és úgy ítélték meg, hogy jobb, ha nem említik az ott történtek után, hogy onnan származik, hanem beírják neki az "anyakönyvébe" a Festet, de én arra gyanakszom, hogy a Kenari körül van még valami titok. Lehet, hogy a Kenarin nem szabadott volna túlélőknek maradni és azok a gyerekek, akiket ott láttunk már eleve valami véletlen folytán menekültek volna meg és nem szabad senkinek sem megtudnia, hogy ő valójában a Kenariról származik. Szerintem ez túlmutat a lelőtt szeparatista esetén, nekem az az érzésem, hogy az elhagyatott bánya és az ott maradt gyerekek, valami még sötétebb titkot rejtenek, ami lehet, hogy felszínre is kerül majd ha eljutunk Cassian már emlegetett hugához. Ugyan most úgy tűnik, hogy a flashbackekenek ez a fejezete lezárult, de szerintem biztos vissza fogunk még térni Cassian származáshoz, mert az egész sztori úgy kezdődik, hogy a hugát keresi, onnan indul a bonyodalom és el tudom képzelni, hogy ugyan az évad során mindenféle kalandba keveredik, láthatjuk ahogyan formálódik a Lázadás, de személyes szinten mégis csak oda fogunk eljutni az évad végére, hogy vagy megtalálja, vagy megtud valami fontosat a hugáról.

 

Amit még kiemelnék ebből az epizódból az az akció és az azt követő káosz. Ennek elsősorban két szereplője volt, az egyik Cassian, aki elkövetett egy hibát és aztán ennek a következményeit láthattuk továbbgyűrűzni az első három részen. A másik főkolompos pedig Karn volt, aki nem volt hajlandó annyiban hagyni az ügyet és azáltal, hogy ő csak jót akart cselekedni, a végére járni két emberük halálának, persze kellő adag becsvágy is fűtötte, de így ő volt aki méginkább hozzájárult az elszabaduló káoszhoz (zárójelben még megemlíteném Timmet is, azért neki is volt része ebben). Végül odáig fajult ez az eset, hogy pont az ellenkezője történt, mint amitől a főnöke óva intette, hogy ne legyen semmi nagy ügy. Volt két halott és egy megoldatlan eset, majd ebből lett egy rakás halott (köztük civil áldozat), a Ferrixen a helyiek ellenük fordultak és ráadásul még Cassiant sem sikerült elkapni, tehát úgy eszkalálták tovább a konfliktust, hogy még semmi eredménye sem volt, és persze most már elsikálni sem lehet az ügyet, ahogy az elején a két halottal még megoldható lett volna. Karn esetében pedig láthattuk, hogy a kötelességtudat és a bizonyítási vágy egy túlbuzgó emberben milyen bonyodalmakhoz vezethet. 

 

A tágabb képet nézve pedig onnan indult az egész, hogy két kötekedő alak összeszólalkozott valakivel, aztán most már ott tartunk, hogy az ellopott Starpath egységet otthagyták a Ferrixen, mivel Cassian mindenképpen vissza akart menni érte, szerintem annak még jelentősége lesz és ez elvezethet egy nagyobb, sokkal fontosabb dologhoz is, ami már jobban érdekelheti a Birodalmat, mint az egyszerű céges incidensek. Ugyanis ezek a hétköznapi, átlagembereket érintő szituációk eltörpülnek amellett, hogy itt a Birodalom vs. Lázadás szembenállásnak a csíriái kellene, hogy megjelenjenek, itt mégis ilyen szokványos nem túl nagy léptékű konfliktusokkal indítunk, de ezek vezethetnek el aztán a nagyobb fontosabb eseményekhez. A másik pedig az, hogy nagyon jó volt látni, ahogy azok az emberek, akik azt hiszik, hogy jót cselekszenek szemberülnek a valósággal. Timm esetében nyilván ott volt egy nagy adag féltékenység is, de alapvetően én őt is úgy képzelem, hogy nem nagyon firtatja a fennálló viszonyokat, hanem ő csak úgy cselekszik, ahogy az adott rendszer elvárja, és mikor lelövik teljesen meg lehett döbbenve, hogy hát ő lenne a törvénytisztelő polgár, vele hogy történhet ilyen. Karn teljesen idomulni igyekszik ehhez a világhoz és az elvárásaihoz, nem merül fel benne, hogy jó-e amit tesznek. Az előző epizódban Linus Mosk gúnyosan megjegyzi, hogy az esedékes fórumon majd lehet reklamálni a polgároknak, ha nem tetszik valami és ez a hozzáállás nem kelt ellenérzést Karnban sem, hanem ők adottnak veszik ezt a világot. Most szembesülve a tettei következményeivel tényleg látszik rajta a sokk, a megdöbbenés, hogy ennek nem így kellett volna történnie és ő csak jól akart eljárni az embereik halálát illetően, nem akarta ezt a káoszt. Ez a káosz pedig végigkíséri Cassiant is, aki úgy hagyja ott a Ferrixet és veti bele magát a nagyobb téttel bíró kalandokba, hogy amit ott hagy maga után arra nem lehet büszke. Bix elveszíti Timmet, Maarva ott marad egyedül a szétdúlt lakásban, talán a bartaikra, akik segítették őket (aki kikötötte a hajót) is felelősségrevonás várhat.

Érdekelne, hogy visszatérünk e még a Ferrixre, mert jó lenne ha reflektálnának erre a káoszra, ami itt maradt és hogy ez milyen hatással volt Bixre, Maarvára, az nagyon tetszik eddig a sorozatban, hogy még a véletlen tetteknek is van következményük, ettől olyan életszagú az egész és tetszene, ha ennek is lenne egy szép kifutása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 30. - 16:27, Wilde írta:

Ráadásul ott van az a tényező is, hogy mintha a Kenari valami titkos világ lenne, amihez valamiféle rejtély kötődik. Maarva olyan idegesen reagált a jelenben, mikor kiderült, hogy egy Kenariról származó férfit keresnek, kicsit úgy tűnt nekem, mintha a Kenariról nem nagyon lehetne beszélni. Persze lehet egyszerűen arról van szó, hogy kellett adni egy személyazonosságot a gyereknek, miutána elhozták a Kenariról és úgy ítélték meg, hogy jobb, ha nem említik az ott történtek után, hogy onnan származik, hanem beírják neki az "anyakönyvébe" a Festet, de én arra gyanakszom, hogy a Kenari körül van még valami titok. Lehet, hogy a Kenarin nem szabadott volna túlélőknek maradni és azok a gyerekek, akiket ott láttunk már eleve valami véletlen folytán menekültek volna meg és nem szabad senkinek sem megtudnia, hogy ő valójában a Kenariról származik. Szerintem ez túlmutat a lelőtt szeparatista esetén, nekem az az érzésem, hogy az elhagyatott bánya és az ott maradt gyerekek, valami még sötétebb titkot rejtenek, ami lehet, hogy felszínre is kerül majd ha eljutunk Cassian már emlegetett hugához. Ugyan most úgy tűnik, hogy a flashbackekenek ez a fejezete lezárult, de szerintem biztos vissza fogunk még térni Cassian származáshoz, mert az egész sztori úgy kezdődik, hogy a hugát keresi, onnan indul a bonyodalom és el tudom képzelni, hogy ugyan az évad során mindenféle kalandba keveredik, láthatjuk ahogyan formálódik a Lázadás, de személyes szinten mégis csak oda fogunk eljutni az évad végére, hogy vagy megtalálja, vagy megtud valami fontosat a hugáról.

Szerintem kicsit túlbonyolítod. Kenari említése csak azért fontos, hogy a Ferrix lakosai közül ki tudja, hogy a felhívás Cassianra értendő. Maarva azért ideges, hogy a fia származását ismerők lebuktathatják. 

 

2022. 09. 30. - 16:27, Wilde írta:

Érdekelne, hogy visszatérünk e még a Ferrixre,

Az előzetesből úgy tűnt, mintha szerepelne még.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom azt a megállapítást, hogy a Cassian-Luthen párbeszéd az epizód legerősebb jelenetei között tartható számon. Andor amit itt elmond a módszeréről, gyakorlatilag egy az egyben használja a Scarifen is. Besurran, senkinek még csak fel se tűnik, mert annyira beképzeltek és vakok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranéztem (félig-meddig hallgattam) az első három részt, és kezd a fejemben összeállni a kép a Kassa-Maarva illetve a Ferrix-Morlana körül kialakult helyzet kapcsán. Ennek egy része spekuláció lesz, egy része pedig lehet hogy ismert, de nálam így állt össze a háttérsztori:

 

Ugye azt már régebb óta tudjuk (vagy legalábbis az enciklopédiában ez állt), hogy Cassian a harcolást még a szeparatisták oldalán kezdte meg. Az egész gondolat, amit most ide lekörmölök ott szökkent szárba a fejemben, amikor Clem Andor közölte a fiatal hajóromboló Kassával, hogy "I like your spirit". Szemlátomást nem a lehetséges zsákmány megrongálása miatt aggódott, hanem kifejezetten tetszett neki a kölyök romboló magatartása. Aztán ott van az a tény is, hogy Maarva végig a Köztársaságról beszél, és úgy tűnik ignorálja a tényt, hogy szeparatista tiszteket öltek az őslakosok.

 

Aztán eszembe jutott az a gondolat, hogy mégis mit keresnek ott Maarváék? Mármint nagyon úgy fest, hogy zsákmányolásból tartják fent magukat, de nem tűnt logikusnak a számomra, hogy eredetileg a Kenarin lettek volna, sokkal valószínűbb, hogy aktívan radarozták a környező űrt, és felfigyeltek valamire, ami potenciális zsákmányt jelenthetett számukra. Arról nem beszélve, hogy kicsivel később értek a roncshoz, mint a kőkorszaki technikákat használó őslakosok, pedig Maarváéknak űrhajója, droidja, stb-je is van.

 

Ha ezt összerakom Cassian eredeti eredettörténetével és Clem kiszólásával Kassa rombolása kapcsán, nekem több mint valószínű, hogy Maarváék célzottan repülnek rá köztársasági cuccokra, viszont szeparatistákat nem rabolnák le. Szóval fogtak egy jelet / kaptak egy fülest, azonosítottak egy sérült köztársasági cirkálót (vagy mi volt ez) és valamivel később felbukkantak a becsapódás helyszínén, hogy zsákmányt szerezzenek. Továbbgondolva szerintem az is valószínű, hogy az egész mögött meghúzódik egy ideológia, pl. a Ferrixnek elege van a Köztársaságból és a Konföderációval szimpatizálnak inkább, így ahol lehet, igyekeznek keresztbe tenni a Köztársaságnak (és később a Köztársaság helyét átvevő Birodalomnak). Erre utal az a kiszólás a Morlana egyik alkalmazottjától, hogy a ferrixiek máshogy intézik a dolgaikat, és ezért kérdezi meg Karnt az egyikük, hogy járt-e már a Ferrixen: tudják, hogy az ottaniak nem épp segítőkészek, hiszen Morlana (valószínűleg) inkább Köztársaság párti, Ferrix pedig Szeparatista párti volt a klón háború idején, ami tovább öröklődött a Birodalom vs. gyarmat bolygó (papíron) formájában. Ezért gondolják, hogy teljesen felesleges kiküldeni az üzenetet a Ferrixre (mert úgysem lenne senki, aki válaszolna rá), és ezért említi meg Linus is, hogy mérgelődhetnek majd esetleg a helyiek.

 

Ehhez szorosan kapcsolódik a szervezett és cseppet sem titkolt közösségi fellépés (egymás figyelmeztetése ütemes jelzéssel) és a szabotázs (Brasso), illetve ezért gondolja - tévesen - Linus, hogy "ostrom alatt vannak", amikor felrobban az egyik csapatszállító. Továbbmegyek, szerintem alighanem Clem Andor felakasztásának is ehhez a szeparatista támogatáshoz lesz köze, és ezért reagált annyira vehemesen Cassian arra a tényre, hogy Rael ismeri a múltjának eme pontját. Hiszen alighanem, az aki ezt a történetet ismeri, az azt is tudja, hogy neki a Birodalomtól lopni nem csupán izgalom, pénzszerzési lehetőség, móka és kacagás, hanem kőkemény gyűlölet húzódik meg mögötte. Ezért tudja Rael, hogy Cassian nagyon is vissza akar csapni a Birodalomnak, és hogy nagyon is van a lopások mögött egy intenzív gyűlölet (ez majd a kövi részben jön szóba).

 

Visszatérve Maarvára és a Kenarira. Szerintem vélhetően kaptak egy fülest, vagy kiszúrtak egy köztársasági - sérült - hajót a radaron, és összerántották a cuccaikat és odamentek, hogy lerabolják. Egyrészt elvi megfontolásból (mert gyűlölték a Köztársaságot), másrészt haszonszerzés reményében. A köztársasággal szemben érzett megvetésük egyébként ott is tetten érhető, hogy automatikusan azt feltételezik, hogy az érkezők kinyírnák Kassát, ami azért nem feltétlenül van így (bár ők a Janus-arcú Köztársaság keményebbik oldalát is ismerhetik, szemben azzal az inkább emberközpontúbb, Jedik vezette oldallal, amit eddig mi láttunk inkább), de ők mégis a legrosszabbat feltételezik, amiből szintén úgy tűnik, hogy utálják őket. Mivel előzetesen azt az infót kapták/szerezték meg, hogy itt lezuhant egy köztársasági hajó, amikor láttak egy hullát, automatikusan arra következtettek, hogy az egy köztársasági tiszt (a szeparatista embléma kiszúrása nélkül), hiszen így tűnt logikusnak: a lezuhant köztársasági hajó melletti hullák szintén köztársaságiak, pláne, hogy már egy másik, azonos oldalon álló fregatt is közeledik a bolygó felé.

 

Szerintem a nyomok már ott vannak szépen elrejtve az első három részben, és ahogy haladunk majd Cassian eredettörténetének a kibontásával, alighanem szépen kibontakozik majd a teljes sztori.

 

***

 

Amit még megjegyeznék: baromira tetszik, hogy a szereplők megszerzett sérülései nem párolognak csak úgy el. Cassian arc sérülése még a következő részben is téma, ahogyan az épületben lezajlott csetepaté hatására megsérült karja is beszédtéma lesz majd a következő epizódban. Ez is mutatja, hogy mennyire nagy hangsúlyt helyeztek a készítők a következményekre ebben a sorozatban: ha valaki megsérül, a következő epizódra a sérülés nem válik köddé, hiába van bakta, az nagyon úgy fest, hogy az átlagemberek számára nem igazán áll rendelkezésre, illetve a katonai tisztek is szörnyülködve fogadják a veszteséget (pl. Linus, amikor meghallja, hogy két emberük kidőlt), ahelyett, hogy szemrebbenés nélkül újakat küldenének a helyükre. Ezek azok a kis részletek, amik méginkább valóságosnak éreztetik a bemutatott harcot. A szűkös készletek, a sérülések konkrét kihatása a szereplők mindennapjaira mind-mind aláhúzzák a tényt, hogy itt a szereplők élete forog kockán, illetve hogy mennyire fontosak a stratégia erőforrások (pénz, bakta, stb.), amik nélkül nem igazán lehet háborút nyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó okfejtés. Ehhez még érdemes hozzátenni, hogy az episode guide szerint a kenari-i események még a klón háborúk előtt játszódik. A szeparatisták nyilván ismertek már, de még nem egy hivatalos, deklarált kormány. Bár papíron két évvel az első geonosisi csata már létezett (miután Dooku elmondta a raxusi beszédét, nem hivatalosan megalapult az FRK) a szervezet, a hivatalos paktum, azaz a geonosisi megállapodás a klón háborúk előestéjén jött létre (ezt konkrétan láttuk az ep2-ben), ezzel vállt hivatalos kormánnyá. De addig nem nagyon voltak egységes ímerek, se hadihajók. A droid sereg ugye még javában épült, a Lucrahullkok és társaik pedig még - az ep2-ig - független kereskedelmi szervezetkhez tartoztak.

Szóval könnyen lehet, hogy emiatt Maarva fel sem ismerte a szeparatisták jelét, mert az ekkortájt még nem annyira elterjedt, mint a klón háborúk idején, amikor minden bázison és hajón ott virított a jel. Ők csak annyit láttak, hogy lezuhant egy köztársasági hajó, és a legénységben nem ismerték fel a szeparatistákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik Donát elmélete!

Olvasva még inkább hangsúlyossá vált, hogy az átlagpolgár szemszögéből mennyire ugyanazt jelentheti a Birodalom, mint a Köztársaság (a központi hatalmat, ami rosszul bánik a Peremvidékkel, és ami ellen lázadni kell), pedig azért mi tudjuk, hogy nem így van pl. csak a rendfenntartást is tekintve. A Köztarsaságban korrupció volt és saját pecsenye sütögetés a köz szolgálata helyett, de az erőszak a Birodalomra volt jellemző sokkal inkább, hiszen az Ep2-ből is tudjuk, hogy rendes hadseregük sem volt. A döntéshozásbeli eltérésről már nem is beszélek, ami még határozottabb különbség (szenátus vs uralkodó).

 

Szóval, hiába az egyik demokratikus, a másik meg zsarnoki és kizsákmányoló, a távol élő átlagpolgár számára ez minimális különbséget jelenthet a mindennapokban. Egyre jobban érthető, miért akartak a szeparatisták elszakadni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az, hogy az ep2 előtt játszódik, senkinek sem jutott eszébe. A szeparatista jelvény, minden, a Köztársaságra tett utalás és a Cassianról eddig tudott infó azt feltételezte, hogy már a klón háborúkban járunk.

De a guide infója adott egy támpontot arra, hogy hozzávetőleg megtudjuk, mikor is játszódik: Ye. 24-22 között. Ye. 24-ben alapult meg a Konföderáció, aminek a jelvényét most láttuk, és Ye. 22-ben tört ki a klónok háborúja. Vagyis a flashbackeknek csak valamikor ebben a szűk két évben játszódhattak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor tehát a TCW idején játszódott a flashback. :) 

Nem tudjuk, mivel a Clone Wars az BBY 22 - BBY 19 között van, ez a flashback meg BBY 24 - BBY 22 között játszódik valamikor.

 

Ha a flashback éve BBY 22 akkor lehet a TCW idején, de ha BBY 24 vagy BBY 23 akkor biztos, hogy még a Clone Wars előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mennyire homályos ez a dolog, ráadásul direkt úgy is van megcsinálva. Vajon miért? Most kétlem, hogy már visszatérnénk erre a szálra, hisz beteljesítette a feladatát Cassian sztorijában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor tehát a TCW idején játszódott a flashback. :) 

A starwasr.com-on azt írják, hogy a klónok háborúja előtt játszódik. Imigyen képtelenség, hogy a TCW-vel egy másodpercig is párhuzamban fussanak az események.

Ahogy fent írtam, a kenari-i események valamikor a Ye. 24 és Ye. 22 között játszódnak, tehát a klónok háborúját megelőző nagyjából két év valamelyik napján. Egyelőre lehet, hogy 600 nappal a háború előtt, de az is lehet, hogy húsz perccel a geonosisi csata előtt.

 

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha a flashback éve BBY 22 akkor lehet a TCW idején, de ha BBY 24 vagy BBY 23 akkor biztos, hogy még a Clone Wars előtt játszódik.

Még ha Ye. 22-ben játszódik, akkor is mindenképpen az első geonosisi csata előtt játszódnak az események. Nincs semmilyen átfedés a kenari-i események és a klónok háborúja között, így az Andor és a TCW között sincs jelenleg ilyen. Annyi lehet a maximum, hogy a flashback események az ep2 azon szakaszával játszódik párhuzamban, ami megelőzi a geonosisi csatát.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes mennyire homályos ez a dolog, ráadásul direkt úgy is van megcsinálva. Vajon miért? Most kétlem, hogy már visszatérnénk erre a szálra, hisz beteljesítette a feladatát Cassian sztorijában.

Szerintem főleg az volt a cél, hogy bemutassák, a galaktikus eseményekből mennyire keveset vehet le a mezei ember. Pláne, ha annyira elszigetelt, mint Cassian. Kicsit olyan, mint az ep4, amiben csak annyit tudhatunk meg a Birodalomról, amennyit Luke és Leia lát belőle. Csak ez sokkal fókuszáltabb, mert egy ember nézőpontját használják, és az még annyira sem nagyvilági, mint Luke volt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem főleg az volt a cél, hogy bemutassák, a galaktikus eseményekből mennyire keveset vehet le a mezei ember. Pláne, ha annyira elszigetelt, mint Cassian. Kicsit olyan, mint az ep4, amiben csak annyit tudhatunk meg a Birodalomról, amennyit Luke és Leia lát belőle. Csak ez sokkal fókuszáltabb, mert egy ember nézőpontját használják, és az még annyira sem nagyvilági, mint Luke volt.

Akkor ez a sorozat legnagyobb hibája eddig. Meg lehetett volna ezt szépen is írni, úgy, hogy tudjuk mi is történt valójában. Ennek hiányában meg csak találgatunk, mint vak gúnár a sivatagban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor ez a sorozat legnagyobb hibája eddig. Meg lehetett volna ezt szépen is írni, úgy, hogy tudjuk mi is történt valójában. Ennek hiányában meg csak találgatunk, mint vak gúnár a sivatagban. 

Lehet, hogy majd a sorozatban (amiből még jó pár rész hátravan, szóval kár előre farkast kiáltani) vagy egy kiegészítő műben ez is meg lesz magyarázva, szóval én nem mondanám feltétlen hibának (pláne, hogy a cselekmény és Andor karaktere így is érthető, a rajongókon kívül senki nem is rugózik ezen - ennél nagyobb kérdőjeleket is elfogadtunk már és védtük meg, amikor hibának titulálták). A birodalmi szenátus működéséről is csak találgathatunk, még ebben a percben is. Remélhetőleg ez a 45 éve tartó találgatás holnap vagy a következő hetek folyamán megszűnik, és nem az ep4-nek, amiben először említették, hanem az Andornak hála.

Hibákról szerntem legkorábban is majd a második évad végén lesz érdemes beszélni, amikor már összeállt ez az összefüggő sorozat. (És az eddigiek alapján még azután is bőven lesz lehetősége az alkotóknak javítani, ha valami bent marad.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ezt a szálat már lezártuk, nem hiszem, hogy többet kapnánk ezen eseményekből. Két lehetőség van: 

1: megírom rendesen, hogy ne legyen kérdés.

2: sejtelmes leszek, később kibontom

3: sz*rok bele

 

Remélem az 1-2 élvezett prioritást. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem az 1-2 élvezett prioritást. :D

Nem tudom, miért csak reménykedsz ennyi Star Wars matéria után én biztos vagyok benne, hogy az 1-2-es pontot választják. Hát hagytak minket már lógva? Arra is veszik a fáradtságot, hogy 45 éves dolgokról rántsák le a leplet, akkor kétlem, pláne a megannyi élőszereplős film és sorozat, az animációs sorozatok és a könyvek és képregények után, hogy pont most állnának rá a 3-as pontra.

Amúgy nincs teljesen lezárva a kenari-i szál, hiszen Cassian húga még kérdőjeles. Az ő nyomvonalán még simán visszatérhetünk a Kenarira. Mivel a trailerekben láttunk klón katonákat, tuti lesznek még flashbackek. És mivel Cassian tudja, hogy a húga már nincs a Kenarin, ez is azt feltételezi, hogy még a sorozat nyitánya előtt visszatért oda. Hiszen hogy máshogy tudná meg, hogy a testvére elhagyta a bolygót, ha nem úgy, hogy visszamegy és megnézi? Ha visszatér, akkor az űrhajó rejtélyére is fény derülhet. És ez csak az, amit itt gyorsan kiötlöttem. A készítőknek jóval több idejük volt ezen gondolkodni, szóval akár mást is kitalálhattak. Úgyhogy én kétlem, hogy csak ennyi volt ebből a bolygóból és Cassian múltjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy nincs teljesen lezárva a kenari-i szál, hiszen Cassian húga még kérdőjeles. Az ő nyomvonalán még simán visszatérhetünk a Kenarira. Mivel a trailerekben láttunk klón katonákat, tuti lesznek még flashbackek. És mivel Cassian tudja, hogy a húga már nincs a Kenarin, ez is azt feltételezi, hogy még a sorozat nyitánya előtt visszatért oda. Hiszen hogy máshogy tudná meg, hogy a testvére elhagyta a bolygót, ha nem úgy, hogy visszamegy és megnézi? Ha visszatér, akkor az űrhajó rejtélyére is fény derülhet. És ez csak az, amit itt gyorsan kiötlöttem. A készítőknek jóval több idejük volt ezen gondolkodni, szóval akár mást is kitalálhattak. Úgyhogy én kétlem, hogy csak ennyi volt ebből a bolygóból és Cassian múltjából.

Tuti fog még szerepelni a Kenari szál a sorozatban. Nem véletlenül ilyen sejtelmes egyelőre a sztori. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.