Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Bár más okból kerestem őket (abban tudtak segíteni egyből), ha már a csávó rákérdezett, segíthet-e még valamiben, jeleztem nekik az ep1-2 és az ep8-9 4K hiányát. Természetesen a helpdesk ezúttal sem tudott segíteni, de felvette a hibajegyzéket továbbküldésre, szóval a szokásos. De azért ne felejtsék el, háhta egyszer foglalkozni is fognak vele és megoldják. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem tudom, hogy mennyire megbízható a businessofapps.com, de itt van néhány adat a Disney+ eddigi fenállásáról:

 

A D+ negyedéves bevételei:

image.png

 

 

A D+ negyedéves felhasználó-bázisa:

image.png

 

 

És akkor egy összehasonlítás a Disney+ és a Netflix között:

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy míg a Disney plus felhasználók száma az indulást követő gyors felfutás után úgy tűnik stabilizálódik egy adott szinten (140-160 millió között), addig a Netflix ennyi év után is bővülni tud. Pont fordítva vártam volna, hogy a Disney fokozatosan közelítse a Netflixet, mert utóbbinak nyilván megvan az első belépő előnye, de annak az idő előrehaladtával csökkennie kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A bevétel a lényeg, az pedig konstans növekszik.

A bevétel növekedése optimális esetben két faktorból fakad:

 

a) 1 előfizetőre jutó átlagos előfizetési ár növekedése

b) az előfizetők bővülése

 

Az árakat természetesen lehet növelni, de az organikusabb növekedés mindig a piaci részesedés növeléséből fakad. Tehát a Disney-nek biztosan kritikus fontosságú a felhasználó szám folyamatos bővítése. Az áremelkedéseknél mindig bejöhet a képbe a meglévő előfizetők lemorzsolódása, miközben a streamingek közötti versenyben is hátrányt jelenthet ha túlárazzák magukat a versenytársakhoz képest. Az új előfizetők megszerzése esetén nyilvánvalóan ilyen probléma nincs.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekes, hogy míg a Disney plus felhasználók száma az indulást követő gyors felfutás után úgy tűnik stabilizálódik egy adott szinten (140-160 millió között), addig a Netflix ennyi év után is bővülni tud.

Talán ebben az is benne van, hogy a Disney+-nak elég kevés az új saját gyártású műsora a Netflixhez képest, ami ontja magából a saját gyártású filmeket és sorozatokat. Azok minőségével természetesen már lehet vitatkozni, sajnos a mennyiség sokszor megy a minőség rovására, de az átlag felhasználót szerintem ez kevésbé zavarja, mint a fotelkritikus kisebbséget - megnézi egy fárasztó nap végén, oszt jónapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney+, a Hulu és a Max egy közös árral elérhető lesz Amerikában, csupán $16.99 (kb. 6.150Ft) (a reklámmentes $29.99 (kb. 10.860Ft)) lesz.

https://variety.com/2024/digital/news/disney-plus-hulu-max-bundle-price-release-date-1236084329/

 

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ti is kaptatok emailt a Disney-től, amiben több díjcsomagról és reklámokról írnak? Nem volt még időm jobban bele merülni.

 

Igen. Szerződésmódósításról van szó. Beleolvasgattam, nekem is a reklám tünt fel. A lényeg, ha reklámblokkolót használsz azért fel is mondhatják a szerződést. Mondjuk én tv-n nézem ott nincs,

de lehet nem platformfüggő. Gondolom a legolcsóbb előfizetésre vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig egy előfizetés volt, nem voltak csomagok. Azt írják minden csomagban lesz reklám. Hamarosan hazaérek és utána nézek mert ez elég rosszul hangzik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Eddig egy előfizetés volt, nem voltak csomagok. Azt írják minden csomagban lesz reklám. Hamarosan hazaérek és utána nézek mert ez elég rosszul hangzik.

 

Megnéztem jobban és tényleg bárhol lehet reklám. Az nagyon gáz mert arról volt szó hogy a mostani ami nekünk van az marad reklámmentes és lesz olcsóbb ami reklámos. A tököm tele van hogy egyoldalúan módosítják. Ha egy perc reklámot is meglátok azonnal mondom le és akkor ncore. Nem tudom miért kell ennyire szívatni a normális fizető embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

Én nem kaptam

Majd fogsz....igen, majd fogsz. :D 

 

37 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Megnéztem jobban és tényleg bárhol lehet reklám. Az nagyon gáz mert arról volt szó hogy a mostani ami nekünk van az marad reklámmentes és lesz olcsóbb ami reklámos. A tököm tele van hogy egyoldalúan módosítják. Ha egy perc reklámot is meglátok azonnal mondom le és akkor ncore. Nem tudom miért kell ennyire szívatni a normális fizető embereket.

Ráadásul egy hónapja fizettük ki az éves díjat. Érthetetlen a dolog, de a részletekre még mindig vadászok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért még ne nyomjátok meg az AZ5 gombot. Jelenleg még ugyanazok az előfizetési csomagok vannak, mint korábban voltak. De a jövőbeliek sem lesznek reklámokkal teletűzdelve Ez az USA Disney+ súgóból van:

 

When will I see ads while watching Disney+?

If you subscribe to Disney+ Standard with Ads, you will see ads during movies and shows. Ads are typically shown before the show starts and throughout playback — similar to what you'd expect from commercials during a traditional TV broadcast.

 

Magyarul: csak akkor kapsz reklámokat, ha a Disney+ Standard (a lenti táblázatban Basic, az USA-n kívül hívják Standardnek) csomagra fizetsz elő. Ezt alátámasztja a csomagok leírása is:

Disney+ Basic

Monthly: $7.99

Disney+ Premium

Monthly: $13.99 

 

Annual: $139.99

***May include promos for Disney+ programs. Limited live programs may include ads. For more details, read about ads on Disney+.

 

Érdekes módon az UK-ban a Disney+ Standardnek két változata van, egy reklámokkal tűzdelt és egy reklámmentes. És az UK oldalán kifejezetten úgy fogalmaznak, hogy nem szakítják meg a műsort reklámokkal ("Streaming without commercial interruption"). Új Zélandon pedig az egy szem Standard csomag is reklámmentes. Megnéztem a némat, a cseh és a svéd változatokat is, azoknál is az a reklámmentes Premium csomag leírása, mint fent az USA-nál.

 

Szintén az UK súgójából származik ez:

Disney+ provides some plans without commercial interruption — Disney+ Standard and Disney+ Premium. However, those tiers may include limited promotional content, clips and trailers for Disney content, products and services, as well as branded or sponsored content. Live content or special events may include commercial breaks or commercial messages.

 

Vagyis előfordulhat, hogy Premium (vagy, ha lesz ilyen, reklámmentes Standard) változatban is feltűnhet Disney+ műsor trailere, de nem a film/sorozatepizód megszakításával, és ezek csak a Disney dolgaira korlátozódnak. Ezt személyes tapasztalataim alapján úgy tudom elképzelni, ahogy a SkyShowtime-on már most működik: egyetlen egyszer egy film vagy sorozat előtt feltűnik egy pár másodperces (eddig a leghosszabb 10 másodperces volt) trailer valamelyik műsorukról. Mármint egyszer fellépésenként, nem filmenként vagy sorozatepizódonként.

De az is lehet, hogy minden marad úgy, ahogy már most is van. Mert biza már most is vannak mindenki számára látható reklámok a Disney+-on. A jelenlegi kép a főoldal tetején a Deadpool and Wolverine mozipromóciója, máskor pedig jövendőbeli vagy jelenlegi műsoraik promóciója látható. Ezek is reklámnak számítanak. Esetleg a Netflix mintájára ezeket a felső ajánlókat állóképről lecserélhetik trailerre.

 

Szóval nem kell attól tartani, hogy a jövőben egy Star Wars sorozat drámai pillanatát a körömgomba áldatlan állapota szakítja meg, ha az előfizetési csomagunk reklámmentes. A legtöbb, amitől "tartanunk kell", hogy talán, talán(!!!) láthatunk egy-egy trailert néha egy-egy műsor előtt, vagy esetleg úgy, mint a Netflixnél, a film/teljes sorozat után. Ott ugyanis trailerekkel ajánlják az embernek a kövi műsort, nem állóképes ajánlóval. Ami megjegyzem, szerintem sokkal jobb megoldás, mert néha iszonyú béna képeket tudnak betenni a Disnye-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén a fenti két streamingen tapasztaltak alapján, igen, sajnos ez nagyon is elképzelhető, sőt szinte biztos. Bár lehet, hogy nem feltétlen a reklámmentességért, hanem a jobb minőségért kell majd fizetni.

A SkyShowtime esetében a régi előfizetésem kedvezményes díja megmaradt, de 400 forintos kiegészítő csomagot csaptak hozz, ez adta a reklámmentességet.

A Max esetében szintén megmaradtam reklámentesen, de a Standard csomagba kerültem, ami viszont nem adott hozzáférést a 4K és UHD minőséghez. Ez volt a Standard antigo (reklámmentesség, de maximum 1080p minőség), ez külön nem volt elérhető, csak azok kerültek ebbe, akiknek volt korábbi HBO Max előfizetésük, ráadásul az induláskor kiadott, "életre szóló" kedvezményes csomagra fizettek elő. Ebben az esetben fel kellett vinnem a csomagot a Premiumba, ha a jobb minőséget is el akartam érni. Ezzel együtt ugrott az "életre szóló" 33 százalékos kedvezmény is.

De azt azért hozzá kell tennem, hogy mindkét esetben a következő számlázáskor lépett érvénybe minden, addig a régi mederben folytak a dolgok. Az én esetemben mindkét streamingnél ez a következő hónap volt. Szóval azt nem tudom, hogy a fenti változások hogyan lettek éves előfizetések esetén menedzselve. Lehet ki kell majd fizetni egyben a különbözetet, de az is lehet, hogy nem lesz változás jövő évig. Mivel én a múlt hónapban feladtam az éves Disney+ előfizetésem, így már itt sem fogom látni és tartok attól, hogy a Maxhoz hasonlóan itt is fel kell majd pimpelnem Premiumra a csomagom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.