Hozzászólás ideje: 2017. December 9.8 éve Köszi az írást. Ezek alapján Vali valóban nem volt a csúcsok csúcsa, azt viszont fenntartom hogy Padme szempontjából hülyeség volt az eltávolítása. Az öreg Palpi rendesen tönkrevágta a már ezer éve fennálló rendszert az biztos. Viszont az érdekes hogy milyen hosszú ideig kellett várnia a hatalomra. Volt türelme az öregnek.
Hozzászólás ideje: 2017. December 9.8 éve 8 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta: Köszi az írást. Ezek alapján Vali valóban nem volt a csúcsok csúcsa, azt viszont fenntartom hogy Padme szempontjából hülyeség volt az eltávolítása. Az öreg Palpi rendesen tönkrevágta a már ezer éve fennálló rendszert az biztos. Viszont az érdekes hogy milyen hosszú ideig kellett várnia a hatalomra. Volt türelme az öregnek. Off Mindig azt mondjuk, milyen zseniális volt az öreg, pedig ha azt nézzük, hogy mennyi idejébe és konspirációjába telt hatalomra jutni és uralkodóvá válni, majd aztán az egész birodalmi uralkodása csak kb. 20 évig tartott, és egy maroknyi lázadó tette tönkre, az azért kissé szánalmas. Úgy néz ki, hogy a háttérből jobban tudott irányítani, az eseményeket a maga érdekei szerint befolyásolni, aztán a nyílt hatalom elbizakodottá tette. Ezek szerint Palpatine feltörekvő politikusnak jobb volt, mint uralkodónak. On Szerkesztve: 2017. December 9.8 éve - Pildi
Hozzászólás ideje: 2020. Május 4.6 éve Az Ep2 tegnapi megtekintésekor esett le, hogy Padmé még akkor is egy ruhakölteményt visel egy elegáns fejdísszel, miközben épp rangrejtve utazik, "menekültet" játszva. Lehet benne volt Portman szerződésében, hogy minden részben legalább egy ilyen ruha kijár neki.
Hozzászólás ideje: 3 órával korábban3 órája Tegnap este a Revenge of the Sith nézése közben merült fel benem, hogy azért nem csoda, hogy ezt a nőt a gyermekei születése ellenére elhagyta az életereje. Számomra legalábbis brutális belegondolni, hogy egyik nap még azt tervezte, hogy a férjével hazatér a szülővilágára, ott szüli meg a gyermekeit és végre nyugiban élhetnek. Eltellik mindössze 3 nap, és a világ, amiben élt, megsemmisült. A Köztársaságnak vége, átvette a helyét a Birodalom egy zsarnokkal. Aztán Obi-Wantól megtudta, hogy ez az ember nem csak egy szimpla zsarnok, hanem egy Sith Nagyúr, aki a maga oldalára állította a férjét.Ez azért fontos, mert Padmé így nem csak azzal szemberült, hogy egy zsarnokot segített hatalomra és támogatott 10 évig, ami már rendkívül megterhelő lehet számára, hanem azzal kell szembesülni, hogy a történelem leghatalmasabb szörnyetegét segítette hozzá ahhoz, hogy megszerezze a hatalmat az egész Galaxis fölött. Mert kétlem, hogy Padméban nem fordult meg vagy ezerszer, hogy neki köszönhetően lett Palpatine főkancellár.És akkor jött a következő csapás, a férje, a szerelme, hamarosan megszülető gyermekének (hisz ő nem tudott arról, hogy ikrek jönnek) apja nem csak átállt a Sötét Oldalra és beállt a zsarnok szörnyeteg mellé, hovatovább, tanítványként ő lett a helyettes szörnyeteg, részt vett a Jedi Rend kiirtásában és eközben gyerekeket gyilkolt. Nem is csoda, hogy instant tagadásba kapcsolt, hiszen ez lelkileg már nagyon sok lehetett. De sajnos a Mustafaron pofán vágta az igazság. Anakin valóban szörnyé vált. Ott a szeme láttára bújt elő a gyilkos rémség, és végül rá támadt.Nem egészen 3 nap alatt Padmé egy boldog, reményteli jövő ábrándképétől eljutott egy olyan pokoli valóságba, amihez képest egy feldühödött rathtarokkal teli fészek feszültségmentes, biztonságos hely. És akkor jött a támadás, majd a korai szülés megterhelése - nem a férje jelenlétében a Naboo-n, ahol talán a nővére, a szülei és a két unokahúga várják őt és gyermekét, hanem egy rideg, idegenekkel és droidokkal teli, halott aszteroidán, és csupán két barátja volt jelen -, ami fizikailag is végleg legyengíthette, miközben még több lelki terhelést jelenthetett.Három nap, és Padmé számára mindennek vége lett. Olyan mértékben, hogy gyermekei világra jövetele sem adhatta már vissza az életkedvét. És ki tudja, milyen módon készült az anyaságra. Van egy olyan érzésem, hogy lelkileg az sem ment egészséges módon. Titkolnia kellett a terhességét, ami már alapból feszültséggel jár. De közben nem volt ott neki senki, aki támogathatta, hiszen 8-9 hónapig Anakint nem avatta be. Az egész terhesség legnagyobb részét egyedül, a lebukástól rettegve vészelte át. Ez a félelem olyannyira kiélesedett, hogy már akkor is remegett, amikor Anakinnak végre elmondta. Szóval van egy olyan érzésem, hogy Padmé azon az estén gondolt először felszabadultan az anyaságra, amit a filmben láthattunk. De, ha nem is első, valószínűleg nagyon kevésszer juthatott úgy eszébe az anyaság, hogy nem villant be egyből az, hogy mit fog eredményezni a gyerek születése. Anakint kizárják a Jedi Rendből, ő elveszti az állását, és valószínűleg egy botrány is ki fog alakulni körülöttük.Nem hiszem, hogy ez egészséges lelki felkészülés lenne az anyaságra. És talán ez okozta azt, hogy Padmé és a gyerekei között sajnos nem alakult ki olyan lelki kötelék vagy ilyesmi, hogy az elég erőt adjon neki az élni akaráshoz. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy Amidala rossz anya lett volna, vagy felelősségre akarnám vonni azért, mert volt mersze meghalni, ahelyett, hogy felnevelte volna a gyermekeit. Csak azon lamentálok, hogy milyen lelki állapotban lehetett már a film kezdetén, és hová jutott a végéig. Nem kis csapás érte. A szülés önmagában sem egyszerű dolog, de ha előtte a férjed gyerekgyilkos szörnyeteggé válik, és az, akit te juttattál hatalomra, egy szörnyeteg zsarnoknak bizonyul, picit még tetézi ezt.És tudom, sokszor jönnek azzal a nagy OT tudorok, hogy "de hát Leia sem halt bele Alderaan felrobbanásába", nos, ezek nyilván nem látják, mi a különbség egy narancs és egy tégla között. Leia nem volt terhes és nem szült. Nem elhanyagolható különbség. Emellett bár ő is titokban élt, és eléggé stresszes volt az élete attól kezdve, hogy szenátor és lázadó vezető lett, ő eleve ilyen környezetben nőtt fel. Ő nem a békés Köztársaság Naboo bolygóján cseperedett fel, egy békés, idilli világban, hanem a Birodalomban. Ez eleve megedzi az embert a rémtettekkel szemben. Másrészt, Leia világa akkor már a Birodalom elleni lázadás volt, szóval tudta, hogy veszteségek fogják érni, erre már jó előre felkészülhetett. Életveszélyes játékot űzött az egész Organa család, amin bármikor rajta veszthettek, és Leia jól tudhatta, mi történne az Alderaannal, ha a Birodalom lázadáson kapja az uralkodó házat. Lehet ahhoz képest a Halálcsillag kegyes halált hozott.Ami a lényeg, hogy Leia világát az Alderaan pusztulása bár megrendítette, de ezzel egyidőben tüzelte is, hiszen még egy jó okot kapott arra, hogy harcoljon a Birodalom ellen. Szóval Leia vesztesége bár hatalmas, valamelyest mégis kisebb, mint Padmé számára volt. Leia olyan közegben nőtt fel, ahol a veszély lesett rá. A zsarnokság a világa része volt. Nem volt felelőssége abban, hogy egy szörnyeteg került a Galaxis élére. Nem derült ki (akkor még), hogy bármelyik szerette ennek a szörnyetegnek a tanítványa. És nem volt terhes. Szóval Leiával összemérni Padmé sorsát ilyen formában kábé olyan, mintha azzal érvelnének, hogy ha a tégla kibírja egy kalapács ütését, akkor a narancsnak is ki kell bírnia. És igen, ezzel azt is sugallom, hogy Leia keményebb volt, mint az anyja, de ez nem Padmé hibája. Ő egyszerűen más világ szülötte, már környezetben nőtt fel, nem csordogált benne az a makacs Skywalker vér. Abban a világban, amiben Padmé felnőtt és élt, kemény csajnak számított. De az a világ 3 nap alatt megsemmisült, és a helyére egy sokkal keményebb, durvább világ került.
Hozzászólás ideje: 3 órával korábban3 órája 33 perccel korábban, Dzséjt írta:Leia keményebb voltLeia egész életét elnézve ez kétségtelen. Mert amiket az a nő átélt, hát abban sok öröm és köszönet nem volt. Egyébként érdekes, hogy a hivatalos oldal tegnap állt elő egy Padmés videóval.
Csatlakozz a beszélgetéshez!
Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.