Ugrás a kommentre

Chapter 19: The Convert


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

 

Ok ezt én megértem. Valószínűleg unszimpatikus neked, azért érzed így. Ezzel igazából nem is lehet mit kezdeni mert ízlés dolga. :) 

Ezek a megfoghatatlan érvek. Gyenge színészi játék, gyenge karakterek.... Ezzel se lehet igazából mit kezdeni. Szerintem bőven jók voltak egy ilyen filmben.

Nem oktattalak ki, csak szomorú, hogy általában akkor írsz ha valami nem tetszik. :( De talán majd egyszer lesz... kíváncsian várom azt az SW művet ami kielégíti az igényeidet. :)  

Sajnálom ha nem tetszett, de azért együtt tudok élni vele. :) Na majd hátha a következő.

 

Nem unszimpatikus, akkor azt a szót használnám.

Nem hiszem el Revaról, hogy ő egy inkvizítor, nem hiszem el Dedraról, hogy ő minimálisan is kompetens személy a birodalom adminisztrációjában, és erről az Eliaról sem hiszem el hogy egy birodalmi kötelékbe tartozott komoly tudóst így az orránál fogva tud rángatni és átverni.

És ez nem azért van mert antipatikusak, mert Cad Bane is az, vagy Palpatine, de ők hitelesek a szememben.

 

Én nem érvelek semmi mellett, senkinek nem akarom megmagyarázni, hogy a saját véleményem miért egyetlen igazság.

Ez egy vélemény, benyomás.

 

Az sem igaz, hogy akkor írok amikor nem tetszik valami.

A Bad Batchről is írtam legutóbb, kb top 5 SW élményem volt az egyik epizód az elmúlt 5-6 évben.

És ebben a részben is a látvány pl abszolút pozitívum.

 

De hogy mondjak olyat, ami kielégítette az igényeimet így a viszonylag közelmúltból, akkor az a Clone Wars 7. évada. Az top kategória nálam.

De a Mandoban is volt jónéhány rész ami tetszett, és abszolút top élmény.

És az Andor is leszámítva a már említett két karaktert nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolataim nem rendezettek, szóval tömör leszek:

- Bo-Katam hallgat a mythosaurusról. Szerintem még ő sem hisz a szemének, ugyanakkor talán a mítoszok és legendák kezdenek közelebb kerülni hozzá. Megmártózott a tóban, és azóta tényleg nem vette le a sisakot, pedig megtehette volna. Véletlen? Vagy megérintette valami vallásosság? Ahogy a végén nézi a mythosaurs emblémát, az nagyon érdekes.

- TIE Interceptorok. Nyamiii! De ezeket nincs hiperhajtómű, akkor honnan jöttek? Ennyi TIE-hoz minimum egy Arquitens kell, de sanszosabb egy Imperial. Csak nem megbújik egy ott valahol a Mandalore rendszerben?

- Coruscant, ep3-at idéző képváltások aztán a Galaxis Operaház! Szóljanak már a készítőknek, hogy emberéletekkel játszadoznak!!! 

- Monumentum Pláza az Umate csúcsával... már nem kell szólni, meghaltam.

- Elia Kane; pár napja néztem a 2. évad utolsó részét, és vettem észre, hogy ezt a csajt csak vállon lőtték. Erre baz' meg, megjelenik itt. Jó volt látni, és már majdnem kezdtem neki hinni, de valahogy túl egyszerű volt minden. Aztán zutty, borult a bili. Na mondom, most már köztársasági besúgó. Ja, nem... Más színekben játszik a drága. Tuti még mindig Gideon ölebe. Szegény Pershing.

- Az új Köztársaság rehabilitációs programja hatalmas. Tényleg érződik, hogy itt máshogy alakulnak a dolgok. A lázadók hol végezték volna fordított esetben? Jól jártak, ha elküldték őket kitartó és nehéz munkával megdögleni a kesseli fűszerbányákba, vagy olyan helyre, mint a Narkina 5, ahová ugye a beutalót akkor is megkaphattad, ha csak rosszkor voltál rossz helyen. Rosszabb esetben lásd Tawni Ames desixi kormányzó esetét, akit homloklövéssel rehabilitált a Birodalom. Amúgy nem lennék meglepve, hogy ha kiderülne, hogy néhány itt rehabilitált figura húsz évvel később a Szenátusban éltetné a Birodalmat. Tuti átcsúszott néhány ganajtúró is a listán a megfelelő összeg vagy titok megvillantásáért cserébe.

- Érdekes, hogy mennyire ódzkodnak a birodalmi technológiák használatától, de közben az elmenyúzót (gyanúsan emlékeztet az Andorban látott kütyüre) lazán felhasználják jobb célokra. Vajon mi alapján rostálnak?

- Pacsi, hogy megmelítették a Szövetség flottájának leszerelését is. Talán hamarosan megjelennek az első T-70-esek és RZ-2-esek?

- A döglött csillagromboló de feelinges volt. Mondtam én, hogy ezeket épp szétszedik. :) 

 

Viszont van egy negatívum, amin nem tudok túllépni. Ezt nagyon elcseszték, de tényleg.

Spoiler

Már megint egy hetet kell várni!!!!! Egy ilyen részt csinálnak, aztán van képük egy hetet várni a következő részre. :fuck2::fuckoff::angry::chainsaw:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Én nem érvelek semmi mellett, senkinek nem akarom megmagyarázni, hogy a saját véleményem miért egyetlen igazság.

Ez egy vélemény, benyomás.

Senki nem mondta ezt. Itt minden vélemény annak a sajátja aki írja, nem általános igazság. Ezekkel pedig általában lehet vitázni, ha nem értünk egyet. De ha ezt téged zavar, többet nem fogok reagálni rá. :) 

 

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az új Köztársaság rehabilitációs programja hatalmas. Tényleg érződik, hogy itt máshogy alakulnak a dolgok. A lázadók hol végezték volna fordított esetben? Jól jártak, ha elküldték őket kitartó és nehéz munkával megdögleni a kesseli fűszerbányákba, vagy olyan helyre, mint a Narkina 5, ahová ugye a beutalót akkor is megkaphattad, ha csak rosszkor voltál rossz helyen. Rosszabb esetben lásd Tawni Ames desixi kormányzó esetét, akit homloklövéssel rehabilitált a Birodalom. Amúgy nem lennék meglepve, hogy ha kiderülne, hogy néhány itt rehabilitált figura húsz évvel később a Szenátusban éltetné a Birodalmat. Tuti átcsúszott néhány ganajtúró is a listán a megfelelő összeg vagy titok megvillantásáért cserébe.

Jobban belegondolva tényleg sokkal emberibb eljárás ez, mint ami a Birodalmat jellemezte. Persze vannak kétséges dolgok, de mindent egybevetve teljesen jól járnak el. És ezt még a re-integráltak is elismerik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

Gyorsan meg is nézem a BB-t, hogy ez kimenjen a fejemből.

Nem tartom túl tisztességes nézői viselkedésnek, hogy azért mert nem kap meg az ember azonnal, előre megemésztve valamit, rögtön már sz.rnak is kell titulálni azt. Feszengve nézted, mert izgalmas és rejtélyes volt, ami itt abszolút tudatos építkezést mutat a készítők részéről. De mondhatnám úgy is, hogy

 

A THE MANDALORIAN NAGYKORÚSÁGA

 

Engem nagyon meglep Jon Favreau-ék elképesztő reakcióideje a közönség szokásaira, az új trendekre. A The Mandalorian 1. évada mert kicsi lenni, mert nagyon Star Warsos lenni, de mégis csak apróbb léptékében, nem dobált be lépten-nyomon fő karaktereket, mert akkor jól érezte Favreau, hogy az új trilógia és a két spin-off kimerítette ezt átmenetileg. Gondoljatok bele, a 2020-as Mando 2. évadot már a Rise of Skywalker idején forgathatták, de hogy megírva meg volt, az tuti. Akkor Favreau azt érezte meg, hogy olyan lehetőség van a kezében, mint nagyon keveseknek: az új trilógia befejeztével a The Mandalorian lehet az a sorozat, ami betölti a filmek után maradt űrt, és 2020-tól ez lesz A Star Wars, a fő produktum. És a 2. évad nem egészen egy évvel az első évad és a sequelek lezárulta után belelépett a hatalmas bakancsba, és immár mert nagy lenni, a nagy filmek eseményeihez kapcsolódó lenni: Boba Fett, Ahsoka és persze Luke Skywalker. És mert arra a pályára lépni, amit már a Solo-val pletykáltak, egy valódi shared univerzumot felépíteni: Mando, Book of Boba, Ahsoka, (nyugodtan ide lehet sorolni a The Bad Batch-et is) stb. Szerintem a Book of Boba esetében jó érzékkel jött rá Favreau arra is, hogy ebben a sorozatversenyben ha 2 évre elfelejtjük Grogut és Mandot, a kutya nem fog rájuk emlékezni, főleg, hogy a 2. évad lezárásszagú volt.

 

A harmadik évad kapkodósan indult, a múlt heti rész már sokkal erősebb volt és fókuszáltabb. Hogy megkapjuk a mostani részt. És Favreau (és Filoni, Famuyiwa és az egész csapat persze, itt mindről szó van) megint baromi jól reagált a közelmúltra. Jelesül az Andorra. Gondoljatok bele, bár az Andor jó sokáig forgott, ez a sorozat alig pár hónappal jött ki az után, egyszerűen a Mando alkotóinak az Andor készítésének egy nagyon korai fázisában rá kellett ismernie, hogy az Andor elképesztően intelligens és finom sorozat lesz. És azonnal adaptálták ezt a saját sorozatukra. Bravó! Ez az a rész, amivel a The Mandalorian vállalja a kockázatot, és félrerakja Grogu cukiságát, hogy igazán felnőttként kezelje a rajongóit, és egy, mind a két szálán elképesztő történetet tártak elénk, mégha első ránézésre Mando és Bo-Katan sztorija csak minimálisan haladt előre.

 

Egyben most kapta meg a The Mandalorian azt a vérátömlesztést, amire a második évados félig-meddig lezárás után nagyon szüksége volt. Most berobbant a történet. Újra rejtélyek tömkelege feszíti szét a "vásznat". Mindezt egy olyan A-kategóriás rendezőre bízták, Lee Isaac Chungra, akiben megvolt a potenciál a részletekben, a finomságokban való elmélyülésre.

 

És még több is volt ez, mint az Andor. Az Andor intelligens volt, de nem mert annyira fanboy-kodni, ezért némileg elütött a világa az addig látottaktól. Sokan, sokat panaszkodtunk az űrlények hiányára. Ez itt most nincs. Egy Mon Calamari ébreszti Pershinget, de ti éreztetek bármi feszültségvesztést, komolytalankodást? Én egyáltalán nem. Az Andorban nagyon látványos volt Coruscant, és már nagyon hiányzott nekünk addigra. Ugyanakkor valljuk be, részben idézte csak az általunk ismert Coruscantot (és nem csak azért, mert a Birodalom idejére kevésbé pezsgő és megváltozott), de itt ténylegesen az a hely tér vissza, amit ismerünk. Az indusztriális negyed, az opera. Az egyik első shot mintha teljesen megegyezne talán a RotJ special edition végén látható Coruscant-snittel. Még az Andor lakásai is megjelennek, vagy legalábbis egy nagyon hasonló gangra látunk rá.

 

Az elejét és a végét nem számítva ez a rész önmagában is megállja a helyét mint egy kiváló disztópikus sci-fi film, Kafka és Lucas THX-1138-ának stílusában. Sokáig azt éreztem, Elia Kane figurája kiszámíthatóan birodalmi, de végülis duplacsavar volt a dologban. Az árulása után agymosott köztársasági ügynöknek, később talán ismét birodalminak tűnt, de összességében jó értelemben összezavart a dolog, s tart még most is abban.

 

Arról nem is beszélve, hogy egyébként a The Bad Batch ugyanígy gyönyörűen aládolgozik a Mandónak, ld. s02e07-08, s02e11, s02e12. Nagyon nem meglepő, hogy a két sorozat egyszerre fut.

 

A Mandótól a klasszikus SW-kalandot vártuk, ami nekem kicsit hiányzott is már az Andor után. Ehhez képest beolvasva a rajongóknak, akik leírták a második évad végének TBoBF-es felülírása után, előlépett az Andor legjobb tulajdonságait magába olvasztva, minden korábbinál keményebb beskar-páncélban, az Élő Vizek által megtisztulva.

 

Örömmel írom le a sorozat kissé elkoptatott frázisát: THIS IS THE WAY!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nem tartom túl tisztességes nézői viselkedésnek, hogy azért mert nem kap meg az ember azonnal, előre megemésztve valamit, rögtön már sz.rnak is kell titulálni azt. Feszengve nézted, mert izgalmas és rejtélyes volt,

 

Egy szóval sem tituláltam sz.rnak.

A rémes szót használtam, de a karakterre, és miatta éreztem magam feszengve, nem a rejtély és izgalom miatt.

 

Rossz helyen kopogtatsz most, mert engem sokakkal ellentétben, sose zavart egy sorozat lassú építkezése.

Az zavar, ha egy karakter kidob az élményből.

 

Mondok erre egy közelmúltbeli, nem SW-s példát: a The Last of Us-ban Kathleen karaktere volt ugyanez. Nem hiteles, nem kompetens karakter ahhoz, hogy vezessen bármiféle csoportot. 

Engem az ilyenek kidobnak az élményből.

 

Szerkesztve: - Galen Malek89
lemaradt egy gondolat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, bocsi akkor, elfogadom!

 

Egyébként Pershing nem egy klasszikus birodalmi, nagyon nem, egy monomániás pacák képe rajzolódik ki. Ezért tudta Kane így átverni, mert láthatóan Pershing a legtöbb birodalmi felsővezetővel ellentétben nem egy sakknagymester, egy taktikai zseni, hanem egy elhivatott, kissé gyermeki lélek, aki szeretné azt csinálni, amihez ért, és ezzel zsarolható, megvezethető is. Ezért tudta Kane befolyásolni. Egyébként szerintem Kane karaktere és a színésznő teljesítménye is jó, koherens, hiteles volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nem tartom túl tisztességes nézői viselkedésnek, hogy azért mert nem kap meg az ember azonnal, előre megemésztve valamit, rögtön már sz.rnak is kell titulálni azt. Feszengve nézted, mert izgalmas és rejtélyes volt, ami itt abszolút tudatos építkezést mutat a készítők részéről.

Nem írta, hogy sz*r, csak volt benne ami nem jött be neki. Kicsit én is neki ugrottam, de nem kell. Minden vélemény elfér itt, ha kulturáltan van leírva. @Galen Malek89 eddig mindig ezt a vonalat követte. :) 

 

Egyébként le a kalappal az írásod előtt, nagyon egyetértek vele! :clap: Ez a rész simán súrolja alulról az Andort, megtartva a Mandos jellegzetességeket. De mintha lett is volna egy ilyen utalás, hogy várhatunk ahhoz hasonló stílusú részeket. 

 

31 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Az egyik első shot mintha teljesen megegyezne talán a RotJ special edition végén látható Coruscant-snittel.

Nem a legelsőre gondolsz? Mert az egy az egyben az EPIII-ból van. A Padmé apartmanos. Vajon ki lakik most ott?

 

13 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként Pershing nem egy klasszikus birodalmi, nagyon nem, egy monomániás pacák képe rajzolódik ki. Ezért tudta Kane így átverni, mert láthatóan Pershing a legtöbb birodalmi felsővezetővel ellentétben nem egy sakknagymester, egy taktikai zseni, hanem egy elhivatott, kissé gyermeki lélek, aki szeretné azt csinálni, amihez ért, és ezzel zsarolható, megvezethető is. Ezért tudta Kane befolyásolni. Egyébként szerintem Kane karaktere és a színésznő teljesítménye is jó, koherens, hiteles volt.

Pershing csak jót akart, engem meghatott az anyja drámáján át elmesélt története. Igazából Grogut se akarta bántani, viszont nem nézte ki biztosít számára lehetőséget, hogy azzal foglalkozzon amivel szeret és tud. Tragikus sorsra jutott, a végén ott az "elmenyúzónál" bevallom megsajnáltam. :( 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem a legelsőre gondolsz? Mert az egy az egyben az EPIII-ból van. A Padmé apartmanos. Vajon ki lakik most ott?

Azért hihetetlen, hogy még a szenátusi lakóparkot is viszontláttuk, és ennek hála Padmá lakását. Egek, belegondolva, hogy lassan 30 éve halott szegény. :( 

Csakhogy szerepeljen egymás mellett (alatt) az ismerős épületek az ep3-ból és Mandiból

vUVQ6Bx.png

f3uHTdP.png

u4WDdyB.png

IiXWKAU.png

5aojToA.png

icMOEZA.png

uAK1tb4.png

xkvT6u4.png

 

Illetve itt egy TCW-s kikacsintás is akadt:

LGEfyfj.png

u50v3Xv.png

(Mekkora poén már, hogy a verkli a March of the Resistance-t fújja az ep7-ből :lol:)

 

Amúgy érdekes, hogy szerintem Coruscant újra színesebb és élettel telibb, mint a régi Köztársaság idején, és nem olyan komor és szürke, mint az Andorban a Birodalom idején.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok

Engem az előző rész teljesen szetszedettt,napokig agyaltam rajta és egy 6oldalas wordot sikerült összehozni, ami eléggé csapongó is, ezért megtartottam magamnak. csak pár ide vonatkozó gondolatot emelnek ki

 

 

Én az előző részben végig azt éreztem, hogy Bo és Din közelednek egymáshoz, és az a tény,hogy a mythosaurt együtt találják meg, a közös uralkodasuk/vezetésük felé mutat. A történet egy pontján én biztos vagyok benne, hogy egy párt alkotnak majd.

 

 

Ezen gondolatokat csapta agyon nálam a nyitás.

 

Din mint aki vasárnap délután mártozott egyet a balcsiban..... És nem emlékszik semmire, éljen a vallási ahitat.

Bo pedig válsz nem hisz a szemének, ezért várt megerősítésre Djarintol. Ez fura volt

 

 

Számomra annyira egyértelmű, hogy lerántotta valami, nem értem az egészet

 

Bo utanaugrik, látható,hogy még 10+ lépcső van a víz alatt. Dinnek simán oda vissza masirozva sikerülhetett volna megmartani a feje bubjat is.

 

Sokan a fém/beskarsulyat hozzák fel, de maga az akna egyáltalán nem függőleges, ilyen gyorsan,ilyen mélyre, öntudatat vesztve életszerűtlen, hogy magától került oda

 

Gondoljatok bele, Mandalor a csúcsán.

 

Ezek a járatok csurig lehettek munkásokkal, mozgolódás 0-24, az élő vizek még mint a gyerekmedence, naná hogy huznek én is onnan a mytho helyeben, keresni valami nyugodtabb helyet többezer evre

 

A bombázás felkeltette, majd évek után valami felzavarja a vizet, alap, hogy fenyegetésnek/reggelinek tekinti. Djarin ki is emeli, hogy a vizek leszivarognak, mint dogkutba a holé.

A mi kis sarkanyunk is megerezhette, hogy rossz ízű a víz, valamimi nem oké.

 

Nem tudom, élhet e más is azokban a barlangokban, hiszen ennie kell a hullonknek is, és jóval mélyebbnek tűnik, mint amit akar a Mandok is hittek/tudtak

 

Egy ilyen hatalmas háznak, mint a Kryze, ugyan miért nincs egy nyavalyás turbolezere/védelmi rendszere? Kell, hogy tovabbgordulhessen a sztori?

 

Bo fogadása nálam a csúcspontja a résznek. Tedd az ellenségedet a barátoddà pipa. O is változhat, illetve a motivációit is megismerhetik/megérthetjük. Kozeledhetnek a felek, ez akár a többi klannal is osszehozhatja.

 

 

Annyiféle vallást és motívumot használnak, fogjátok fel úgy, hogy Bo megkeresztelkedett, amivel az eredendő és minden egyéb bűnét lemosta. Amennyire karotnyeltek és maradjak a sisak esetében, elég következetes döntés, hogy a megbocsátás is hasonlóan tortenik.

 

Ami zavar, hogy egyre inkább érzem a din=spacejesus párhuzamot, és a sorozat végi önfeláldozás át sejtem. Addigra grogu is felveheti a sisakot, és szólhat róla tovább a sztori, hiszen "the mandalorian" a címe, ez akár rá és az ő élettörténete is lehet utalas

 

Érzelmes volt, O maga lepődött meg talán a legjobban az események alakulásán.

 

Fun: a nyakamat rá, hogy Pershing doki nem véletlenül volt ennyit képernyőn, válsz más médiumokban is gyakrabban jelenhet meg.

Sokan velem együtt számíthattak arra, hogy az évad vége/csúcspontja lesz mandalore és a bànyài, ehhez képest az évad 25%a után már meg is jöttünk onnan. Ez adhatott teret/időt a coruscant szálra is

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az külön érdekes volt számomra, hogy most olvasom a Fergeteghajtót és így a két Köztársaság rehabilitációja egyszerre volt előttem.

Azt nem olvastam. Miről is van szó konkrétan?

 

55 perccel korábban, BADam013 írta:

Sokan a fém/beskarsulyat hozzák fel, de maga az akna egyáltalán nem függőleges, ilyen gyorsan,ilyen mélyre, öntudatat vesztve életszerűtlen, hogy magától került oda

Szerintem itt a készítők kicsit áldoztak a logika oltárán. :) Még ha a mythosaurus húzza le, akkor se kerülhetett olyan mélyre, ráadásul a lénynek se volt semmi nyoma amikor Bo a vízbe ugrott.

 

56 perccel korábban, BADam013 írta:

Egy ilyen hatalmas háznak, mint a Kryze, ugyan miért nincs egy nyavalyás turbolezere/védelmi rendszere?

Nem jellemző ilyen védelmi rendszer. Sundarinak se volt, amikor lebombázták a Birodalmiak. :( Ráadásul Bo-Katan kastélyát meglepetésszerű támadás érte, kétlem, hogy bárkinek lett volna ideje bekapcsolni a védelmi rendszert még akkor is, ha az létezik. Esélyes, hogy robotokon nem is volt más élőlény.

 

58 perccel korábban, BADam013 írta:

Bo fogadása nálam a csúcspontja a résznek. Tedd az ellenségedet a barátoddà pipa. O is változhat, illetve a motivációit is megismerhetik/megérthetjük. Kozeledhetnek a felek, ez akár a többi klannal is osszehozhatja.

Ez nekem is nagyon tetszett, meglepő lépés volt a Fegyverkovácstól.

 

59 perccel korábban, BADam013 írta:

a nyakamat rá, hogy Pershing doki nem véletlenül volt ennyit képernyőn, válsz más médiumokban is gyakrabban jelenhet meg.

Lehet, hogy belőle lesz Snoke. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt nem olvastam. Miről is van szó konkrétan?

 

Vannak rehabilitációs hajók amik járják a galaxist, és ahol segítségre van szükség, például valamilyen természeti katasztrófa utáni helyreállításban segétkezés, akkor a Köztársaság ebbe belevonja a rabokat is. Ezekért a munkákért napi pár kreditet is kapnak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszanézve csak a Mandos tartalmàt ennek a résznek, el kell, hogy ismerjék Djarin beleesett... Angolul és magyarul is erre utalnak "when I fell" illetve "zuhanás közben". A bombázás miatt szeizmikus aktivitás miatt megnyíltak mélyebb rétegek is, ahol a mythosaurus meg élhetett háborítatlanul. Ezek után is még kusza számomra a jelenet, de tullendulok rajta.

 

Ami megfogott még, hogy din elkezdi tegezni bo-katant  simán csak "Bo",majd amikor a  gauntleten elhangzik a this is the Way, talán az első alkalommal nem gúnyos hangsullyal, hanem őszintén Bo-Katan szajabol is, sisakban,ami még fontosabb!eddig minden megjelenésekor még meg se szólalt, már a kezében volt.

Jelenleg érzelmei leplezesere is szolgálhat, sokminden felkavarta, és most kapóra jött a végén. Változik a csajszi

Din az előző részben megáll, és gyakorlatilag tiszteleg/részvétét nyilvanit neki egy "This is the Way"-jel, mert az apja Mandalorert esett el, ott szerintem átázott az alaoltozoje.

Minden szempontból közelednek egymáshoz bajtársi és párkapcsolati szinten is.

 

 

Din a rész elején nagyjából rendezi is a tartozását, hiszen ha Bo csak otthon üldögél és depizik, a bombázás őt is felkészületlenül érhette volna és ott(hon) hagyja a fogát. 

 

A védelmi rendszerre felhozott érvek logikusnak tűnnek, köszönöm a valaszt :)

Pershing feltűnhet majd a BB evadzaroban is akar, mint birodalmi gyakornok :)

Csak ne a tartály rossz oldalán 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Din süllyedés problémájára: mivel egy Godzilla méretű állat mozog odalent, ez elég komoly áramlásokat és örvényeket okozhatott a járatban és az az alatti barlangban, ami elkephatta Dint. Példának okáért Dylan Gartenmayert idén januárban a Golf áramlat alig néhány pillanat alatt kb. 46 méter (150 láb) mélyre rántotta le. És mivel az ilyen áramlatok/örvények pillanatok alatt alakulhatnak ki és szűnhetnek meg az állat mozgásától függően, simán reális, hogy az, ami elragdta Dint, már megszűnt (mert mondjuk az állat mozdulatlanná vált, így a víz is lenyugodhatott), mire Bo fejest ugrott.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy belőle lesz Snoke. :D

:lol: Az egy elég csúnya fúzió lenne, mivel jelenlegi tudásunk szerint Snoke már lassan húsz éve éldegél az Exegolon. Bár maga is elég csúnyácska, az fix.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, BADam013 írta:

a  gauntleten elhangzik a this is the Way,

Erről jut eszembe, itt Grogu is próbálja mondani. Din hátra is néz, hogy jól hallotta-e. :D 

 

31 perccel korábban, BADam013 írta:

Bo-Katan szajabol is, sisakban,ami még fontosabb!eddig minden megjelenésekor még meg se szólalt, már a kezében volt.

Jelenleg érzelmei leplezesere is szolgálhat, sokminden felkavarta, és most kapóra jött a végén. Változik a csajszi

Így van, amire valószínűleg hatalmas lapáttal rátett az amit látott. 

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Din süllyedés problémájára: mivel egy Godzilla méretű állat mozog odalent, ez elég komoly áramlásokat és örvényeket okozhatott a járatban és az az alatti barlangban, ami elkephatta Dint. Példának okáért Dylan Gartenmayert idén januárban a Golf áramlat alig néhány pillanat alatt kb. 46 (150 láb) méter mélyre rántotta le. És mivel az ilyen áramlatok/örvények pillanatok alatt alakulhatnak ki és szűnhetnek meg az állat mozgásától függően, simán reális, hogy az, ami elragdta Dint, már megszűnt (mert mondjuk az állat mozdulatlanná vált, így a víz is lenyugodhatott), mire Bo fejest ugrott.

No, ez nekem jó magyarázat. Maul esetében is volt evilági példa, hogy ez félbevágott ember túlélte a dolgot. Asszem valami kínai pacák élt úgy.

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az egy elég csúnya fúzió lenne, mivel jelenlegi tudásunk szerint Snoke már lassan húsz éve éldegél az Exegolon. Bár maga is elég csúnyácska, az fix.

De azt hogy? Snoke egy strandcast, nem? A technológia pedig csak kísérleti szinten létezik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

No, ez nekem jó magyarázat. Maul esetében is volt evilági példa, hogy ez félbevágott ember túlélte a dolgot. Asszem valami kínai pacák élt úgy.

Nem csak kínai, egy texasi fickót is félbefűrészelt egy vonat, és túlélte (hozzátapadt a kerékhez, így nem vérzett el azonnal, szóval meg tudták menteni az életét).

 

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De azt hogy? Snoke egy strandcast, nem? A technológia pedig csak kísérleti szinten létezik.

Minden kísérletnek van kezdete. A szintén strand-cast Dathan is 12 évvel az ep4 előtt született, Snoke pedig még nála is előbb jött létre, ő pont eme kísérletek egyik legelső szüleménye. Talán az első strand-cast, ami a Birodalomban született.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Palpatine szempontjából teljesen irreleváns Pershing munkája, mert ők már ismerik a technológiát. Az Erőérzékenység betáplálása az egyetlen, amit még nem tudnak az Exegolon. A doki ezzel is kísérletezett, bár erről most nem beszélt. Bonyolítja a helyzetet, hogy kifelé jövet épp ezt a szegmenst taglalta az egyik fickónak. Hogy kivetette az alany a (midichlirianokat) folyadékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Pershing munkájának az a része releváns itt még, hogy midi-chloriant tudjon beletenni egy klónba vagy strand-castba, és lehetőleg annyit, amennyivel a test már megbírkózik Sidious lelkével. Mert ebben az időben már nem az az alapvető baj, hogy nem lehet Erőérzékenyt létrehozni. A strand-cast Snoke és Palpatine klón teste is bizonyítja, hogy lehet. Csak az a nem mindegy, hogy az a test elbírja-e Palpatine lelkét, amire ugye a klón teste (ami ugye már létezik, Sidious az endori csata óta használja) nem volt képes. Ezt a problémát nem tudták megoldani az ep9-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért, de végig azt hittem a sorozat alatt, hogy Snoke létrehozásának leszünk majd szemtanúi. Ahogy olvasom a fórumokat mindenki ezt gondolja. De az alapján amit írsz, ez a klónozós szál teljesen irreleváns, zsákutca és nem vezet sehová. Hacsak nem változtatják meg Snoke keletkezésének történetét, amit végülis még sehol nem meséltek el, csak egy utalás volt rá az enciklopédiában (hirtelen nem is találtam hol van).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem olvastam ilyet. Egyáltalán melyik jelenetben lenne cgi? Hol olvastad ezt?

Konkrétan az unokaöcsém állítja, mert neki feltűnt. Én írtam neki, hogy full nem értem mire gondol.

Azt írja, hogy akkor, mikor az előadást tartja, meg utána az előtérben.

De padon Eliával már igazi.

Azt írja, redditen is azt gondolják páran, amit ő. Hogy főleg az auditóriumos jelenetben "nagyon nyilvánvaló"...

Azt írja,  idézem, amit viberen írt ;

"nem gagyi cgi, sőt ellenkezőleg, erre mondják azt, hogy a számítógépes grafika a "kényelmetlenség völgyébe" (uncanny valley) tartozik. ez azt jelenti, hogy ahogy egyre jobb lesz az animáció, egy ideig egyre jobban tetszik, mert fú de élethű, de aztán jön egy pont, ahol ez beesik és az érzékelt minőség, jól néz ki de valami nem stimmel, majd ezt megugorva a valóságtól megkülönbözhetetlen szintet ér el."

Na erre beírtam, hogy alig értem miről beszél, -programozó a lelkem...- és nem tapasztaltam semmi gyanúsat, de megkérdezlek Titeket is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsi, de sebaj. Érdekel, hogy bárki más is találkozott-e a "problémával"? Rohadtul nem akarom elhinni, hogy erre bármi okuk lett volna.

Ahogy írod is Darth Lóvé is nagyúr, ;) , ez a rész így is igen drága lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Mi okuk lett volna CGI-zni Pershinget? Főleg az előtérben? Csinálj meg egy millió dollárért egy CGI-t, amikor ott a színész? :D Abban a jelenetben semmi olyan nincs amiért Pershing-nek számítógéppel kellett volna megjelenni. Mi mindent találnak ki az emberek....döbbenet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, amíg a többiek gondolkodnak, hogy nekik CGI volt vagy sem ( ;) ), addig egy érdekesség. Az utóbbi két rész egy-egy Bo-Katan totállal ért véget. Csak, hogy tudjuk ki is itt a lényeg. 

 

bo1.jpg

 

bo2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.