Ugrás a kommentre

Chapter 19: The Convert


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remek - noha felépítésében furcsa - rész volt. Coruscant mindent vitt! Az előttem szólók fényében, nincs sok hozzáfűznivílóm... :D

 

Dr. Penn Pershing személyében egy újabb karaktert ismerhettünk meg, aki nem feltétlenül a Birodalom eszméi miatt választotta azt az oldalt, amit. Nekem már Grogu megmentési kísérleténél is gyanús volt, hogy nem egy birodalmi elveket valló, elvakult mocsadékkal van dolgunk... Egy meglepő "honnan hova" jutott út az övé is:

 

4MW6MSH.jpg

 

Elia Kane megvezetése és felültetése mögött szerintem egyértelműen az áll, hogy az Új Köztársasági "agymosása" ellenére még továbbra is hithű birodalmi elveket vall, és állhatatosan szolgálja Gideont, akinek a sorsa kérdéses..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Elia Kane megvezetése és felültetése mögött szerintem egyértelműen az áll, hogy az Új Köztársasági "agymosása" ellenére még továbbra is hithű birodalmi elveket vall, és állhatatosan szolgálja Gideont, akinek a sorsa kérdéses..

Az ő karaktere a legizgalmasabb itt, mert több irányú lehetőség van benne.

 

Én is inkább hajlok afelé, hogy még mindig birodalmi érzelmű, és segít valakinek. Valószínű Gideonnak (amúgy biztos nem ő a csúcsvezető). Az a nagy kérdés amit Pershing is feltesz a rész végén. Miért? Tegyük fel, hogy amit írtam helytálló és akkor lehet:

 

1. Bosszú Gideon utasítására, amiért elárulta őket a második évad utolsó részében. Ennek sok értelmét nem látom. 

2. Azért kellet kimosni az agyát, nehogy túl sokat fecsegjen az ÚK-nak. Ez is necces, hisz legalább egy éve van már fogságban, amit akartak tőle már megkérdezték/kiszedték belőle.

 

És persze még mindig ott a legkevésbé valószínű lehetőség, hogy a nő tisztán ÚK spicli, és saját indíttatásból f*ngatta meg a dokit. Most hogy többször is láttam a részt fura, de néhol mintha szociopata hatásokat mutatna a test beszéde. Folyton vigyorog és furán viselkedik. Másnak nem volt ilyen érzése? Főleg a metróban ahogy ingatja a fejét. 

 

Pershing fontos volt a birodalmi klón projekt számára, most már azt is tudjuk miért (a rész elején elmesélte). Itt gyakorlatilag a klónozó semmisült meg, minden tudásával együtt. Azt se lehet mondani, hogy a Köztársaság elől akarták menteni a dolgokat, mert azokat rohadtul nem érdekelte a klónozás. Be van tiltva még kísérleti szinten is.

 

Egyértelmű, hogy visszatérünk még erre a szálra, mert az előzetesben látott Carson Teva jelenet még hátra van. Ez a sztoriszál lehetett eredetileg a Rangers of the New Republic része is, amit aztán ide beépítettek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

No, amíg a többiek gondolkodnak, hogy nekik CGI volt vagy sem ( ;) ), addig egy érdekesség. Az utóbbi két rész egy-egy Bo-Katan totállal ért véget. Csak, hogy tudjuk ki is itt a lényeg. 

 

bo1.jpg

 

bo2.jpg

 

Amúgy itt a "Megtért" cim utalhatna Bo-Katan-ra is. Lényegében ő is megtért, még ha kicsit fura is volt ahogy egyből elfogadták a klán tagok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 16. - 12:12, Dzséjt írta:

A Din süllyedés problémájára: mivel egy Godzilla méretű állat mozog odalent, ez elég komoly áramlásokat és örvényeket okozhatott a járatban és az az alatti barlangban, ami elkephatta Dint. Példának okáért Dylan Gartenmayert idén januárban a Golf áramlat alig néhány pillanat alatt kb. 46 méter (150 láb) mélyre rántotta le. És mivel az ilyen áramlatok/örvények pillanatok alatt alakulhatnak ki és szűnhetnek meg az állat mozgásától függően, simán reális, hogy az, ami elragdta Dint, már megszűnt (mert mondjuk az állat mozdulatlanná vált, így a víz is lenyugodhatott), mire Bo fejest ugrott.

 

:lol: Az egy elég csúnya fúzió lenne, mivel jelenlegi tudásunk szerint Snoke már lassan húsz éve éldegél az Exegolon. Bár maga is elég csúnyácska, az fix.

Hmm, erre bevallom nem is gondoltam, pedig abszolút életszerű,amit írsz. Ezek alapján eszembe jutott a medencés sztori, ahol maga az örvény és a működési elv ugyanaz talán.

https://www.google.com/amp/s/www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/man-dies-after-being-sucked-into-sinkhole-in-israel-swimming-pool/news-story/998b146aea9a1a51ae30d70b3529e521%3famp

 

Köszi az infót, így nyugodtabban alszom :)

 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

No, amíg a többiek gondolkodnak, hogy nekik CGI volt vagy sem ( ;) ), addig egy érdekesség. Az utóbbi két rész egy-egy Bo-Katan totállal ért véget. Csak, hogy tudjuk ki is itt a lényeg. 

 

bo1.jpg

 

bo2.jpg

Igen,ez nekem is szemet szúrt, ráadásul mindkétszer közvetlenül a mythosaur megjelenése után. (Elő/femkoponya)

 

Nekem ez a kamerabeallitas kifejezetten tetszett,olyan, mintha áldozati gyertyák lennének előtte :D

IMG_20230318_085917.jpg

Vajon Bo-Katan lesz a főszereplője az évadnak? Már teljesen megzavarodtam.

Elkezdtem kicsit részletesebben ismerkedni a Kalevalaval, hátha az nyomra vezet és vannak benne apró reszletek, finomságok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, BADam013 írta:

Nekem ez a kamerabeallitas kifejezetten tetszett,olyan, mintha áldozati gyertyák lennének előtte

Igazán értékes darab ha beskarból van, és miért ne lenne abból? :D Egyébként tök jó, hogy a lény azokban a bányákban él, ahonnan a fémet is bányászták. Ennél jobban nem is lehetne összekötni a Mandikkal.

 

6 perccel korábban, BADam013 írta:

Vajon Bo-Katan lesz a főszereplője az évadnak? Már teljesen megzavarodtam.

Most minden arrafelé mutat, hogy Bo-Katan valami nagy dologra hivatott, de mint tudjuk, volt már ilyen és elbukott. No de....három a Mandalóri igazság (egy a ráadás :P

 

6 perccel korábban, BADam013 írta:

Elkezdtem kicsit részletesebben ismerkedni a Kalevalaval, hátha az nyomra vezet és vannak benne apró reszletek, finomságok

Az elmúlt részig azt se tudtam, hogy létezik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy így olvasom, amit Bo-Katan kapcsán írtok, nekem most már egyértelmű, hogy ő a kiválasztott, akinek el kell foglalnia Mandalore trónját. Az sem lehet véletlen, hogy az említett két rész végén őt látjuk, de az sem, hogy ő látta a mythosaurt, Din meg nem. Szerintem a Fegyerkovács is azért fogadja be azonnal és elsőre, mert neki valamiféle "Földön túli" tudása van a dolgokról, mindig egyből rátapint a lényegre és tudja, kitől mit kell kérdeznie. Igazából nem is fegyverkovács csak, hanem egyféle sámán (de asszem ezt már az első évadban is pedzegettük). Szerintem ő tudja, hogy Bo-Katan a trónörökös, és pusztán már az a tény, hogy eljött hozzájuk, tiszteletben tartva a szabályokat (nem vette le a sisakját), neki elég volt, hogy megadja a bizalmat, miszerint Bo-Katan most végre már készen áll arra, hogy a törzseket egyesítse és vezesse. Tutid, hogy már két Megtértünk van. :) 

 

A rész pedig nagyszerű volt, mind a két szál külön is! A Mando-s szálhoz még annyit, hogy bennem felmerült korábban, hogy ugyan miért is kellene Dinnek bizonyítania azt, hogy valóban ott járt a bányában és megfürdött az élő vízben, hiszen ha ezt mondja, akkor az úgy is van - még soha nem fordult elő, hogy hazudott volna, legfeljebb nem mondott el mindent, de egyenes kérdésre mindig egyenes választ adott, többek között amikor beismerte, hogy levette a sisakját. Szóval az, hogy a Fegyverkovács ezt demonstrálta is azzal, hogy tesztelte, csupán a többieknek szólt, főleg Paz Vizslának, aki szívesen ebrudalná ki ki onnan Dint. Azt gondolom, hogy a "kinél van jó kezekben a Sötét Kard" kérdés is leginkább az ő részéről merül majd fel. 

 

Dr. Persching pedig egy nagyon szerencsétlen figura, én sajnáltam. :( Már az első évadban is látszott, hogy ő a tudomány oldaláról közelíti ezt a klónozási kérdést, izgatja a feladat és szegény Grogut is igyekszik a lehetőségekhez képest emberségesen kezelni. Nem nehéz megvezetni azzal, hogy a tudása jó és hasznos, és csak egy tévedés, hogy ezt az Új Köztársaság nem látja. Elia nem habozik a tudományos munka iránti igényét kihasználni, és rászedni. S hogy miért? Szerintem a nő még mindig Gideonnak dolgozik, és az a cél, hogy ezt az elvarratlan szálat elvarrják. A doki nem beszélhet most már senkinek arról, miben mesterkednek a Birodalom romjain még néhányan. 

 

No és ami még feltétlenül megemlítendő, az Coruscant! Csodálatos volt a város, főleg, mert a polgári részéből (és végre nem csak az alvilágiból) is láttunk valamit élőszereplős sorozatban is. Azok a sétányok, a park, a lakótelep, na meg a fagyi, amit ettek, mind nagyon tetszettek. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Pildi írta:

Ahogy így olvasom, amit Bo-Katan kapcsán írtok, nekem most már egyértelmű, hogy ő a kiválasztott, akinek el kell foglalnia Mandalore trónját. Az sem lehet véletlen, hogy az említett két rész végén őt látjuk, de az sem, hogy ő látta a mythosaurt, Din meg nem. Szerintem a Fegyerkovács is azért fogadja be azonnal és elsőre, mert neki valamiféle "Földön túli" tudása van a dolgokról, mindig egyből rátapint a lényegre és tudja, kitől mit kell kérdeznie. Igazából nem is fegyverkovács csak, hanem egyféle sámán (de asszem ezt már az első évadban is pedzegettük). Szerintem ő tudja, hogy Bo-Katan a trónörökös, és pusztán már az a tény, hogy eljött hozzájuk, tiszteletben tartva a szabályokat (nem vette le a sisakját), neki elég volt, hogy megadja a bizalmat, miszerint Bo-Katan most végre már készen áll arra, hogy a törzseket egyesítse és vezesse.

Vigyázz jön Dzséjt és szétszed. :lol: Amúgy hasonlót érzek én is.

 

30 perccel korábban, Pildi írta:

Fegyverkovács ezt demonstrálta is azzal, hogy tesztelte, csupán a többieknek szólt, főleg Paz Vizslának,

Süt a sisakjáról, hogy neki nem tetszik a dolog. :D Plusz még a nyakába kapja Bo-Katant is. Lehet, hogy Paz nem szimpatizált Pre Vizsla halálőrségével már a múltban se.

 

34 perccel korábban, Pildi írta:

doki nem beszélhet most már senkinek arról, miben mesterkednek a Birodalom romjain még néhányan. 

Erről fentebb írtam pár gondolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ahogy így olvasom, amit Bo-Katan kapcsán írtok, nekem most már egyértelmű, hogy ő a kiválasztott, akinek el kell foglalnia Mandalore trónját. Az sem lehet véletlen, hogy az említett két rész végén őt látjuk, de az sem, hogy ő látta a mythosaurt, Din meg nem. Szerintem a Fegyerkovács is azért fogadja be azonnal és elsőre, mert neki valamiféle "Földön túli" tudása van a dolgokról, mindig egyből rátapint a lényegre és tudja, kitől mit kell kérdeznie. Igazából nem is fegyverkovács csak, hanem egyféle sámán (de asszem ezt már az első évadban is pedzegettük). Szerintem ő tudja, hogy Bo-Katan a trónörökös, és pusztán már az a tény, hogy eljött hozzájuk, tiszteletben tartva a szabályokat (nem vette le a sisakját), neki elég volt, hogy megadja a bizalmat, miszerint Bo-Katan most végre már készen áll arra, hogy a törzseket egyesítse és vezesse. Tutid, hogy már két Megtértünk van. :) 

 

A rész pedig nagyszerű volt, mind a két szál külön is! A Mando-s szálhoz még annyit, hogy bennem felmerült korábban, hogy ugyan miért is kellene Dinnek bizonyítania azt, hogy valóban ott járt a bányában és megfürdött az élő vízben, hiszen ha ezt mondja, akkor az úgy is van - még soha nem fordult elő, hogy hazudott volna, legfeljebb nem mondott el mindent, de egyenes kérdésre mindig egyenes választ adott, többek között amikor beismerte, hogy levette a sisakját. Szóval az, hogy a Fegyverkovács ezt demonstrálta is azzal, hogy tesztelte, csupán a többieknek szólt, főleg Paz Vizslának, aki szívesen ebrudalná ki ki onnan Dint. Azt gondolom, hogy a "kinél van jó kezekben a Sötét Kard" kérdés is leginkább az ő részéről merül majd fel. 

Már ha csak azt nézem, hogyan is forgatta Bo, a Dark Saber-t, és hogyan is forgatta Din, ég és föld. :) 

Din kezébe nem való, hiába próbálja forgatni, valójában egy nyűg neki ez az egész, szerintem. 

De mivel a beskar lándzsát beolvastatta a kováccsal, igy lényegében a sötét penge van neki most, a blaster mellett. 

(Na meg neki ott van a tökmag is, az erővel :P , amolyan cheat code gyanánt :D )  

 

Arra leszek kiváncsi, hogy ha elveszti a Dark Saber-t, akkor lesz-e helyette valamilyen más fegyvere, esetleg kap valakitől valamit, alapon!? 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az ő karaktere a legizgalmasabb itt, mert több irányú lehetőség van benne.

 

Én is inkább hajlok afelé, hogy még mindig birodalmi érzelmű, és segít valakinek. Valószínű Gideonnak (amúgy biztos nem ő a csúcsvezető). Az a nagy kérdés amit Pershing is feltesz a rész végén. Miért? Tegyük fel, hogy amit írtam helytálló és akkor lehet:

 

1. Bosszú Gideon utasítására, amiért elárulta őket a második évad utolsó részében. Ennek sok értelmét nem látom. 

2. Azért kellet kimosni az agyát, nehogy túl sokat fecsegjen az ÚK-nak. Ez is necces, hisz legalább egy éve van már fogságban, amit akartak tőle már megkérdezték/kiszedték belőle.

 

És persze még mindig ott a legkevésbé valószínű lehetőség, hogy a nő tisztán ÚK spicli, és saját indíttatásból f*ngatta meg a dokit. Most hogy többször is láttam a részt fura, de néhol mintha szociopata hatásokat mutatna a test beszéde. Folyton vigyorog és furán viselkedik. Másnak nem volt ilyen érzése? Főleg a metróban ahogy ingatja a fejét. 

 

Pershing fontos volt a birodalmi klón projekt számára, most már azt is tudjuk miért (a rész elején elmesélte). Itt gyakorlatilag a klónozó semmisült meg, minden tudásával együtt. Azt se lehet mondani, hogy a Köztársaság elől akarták menteni a dolgokat, mert azokat rohadtul nem érdekelte a klónozás. Be van tiltva még kísérleti szinten is.

 

Egyértelmű, hogy visszatérünk még erre a szálra, mert az előzetesben látott Carson Teva jelenet még hátra van. Ez a sztoriszál lehetett eredetileg a Rangers of the New Republic része is, amit aztán ide beépítettek. 

Jó gondolatok! Az biztos, hogy ennek a szálnak lesz még jelentősége, és nem "időhúzás" céljából töltötte ki az epizód kb. 80%-át.

 

Nekem az a benyomásom, hogy Elia továbbra is hithű birodalmi, aki az Új Köztársaság amnesztia programjának álcája mögött is Gideont szolgálja - legyen bármi is a moff jelenlegi státusza. Gideon szereti fanatikusokkal körülvenni magát (ott volt pl. az a birodalmi kapitány, aki inkább öngyilkos lett, mintsem beszéljen). Eliának van egy pszichopata beütése: tökéletesen meg tud játszani érzelmeket, ugyanakkor szenvtelenül végrehajtja a feladatát - nekem legalábbis ez jött le az eddigiekből. Az szerintem kizárt, hogy megváltozott, és az Új Köztársaság oldalán állna. Akkor nem sütötte volna ki Pershing agyát. Én úgy látom, hogy Elia nem akarta, hogy az áttörés küszöbén álló doki az ellenséget segítse, ezért szabotálta, mondván: inkább vesszen a tudása.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Arra leszek kiváncsi, hogy ha elveszti a Dark Saber-t, akkor lesz-e helyette valamilyen más fegyvere, esetleg kap valakitől valamit, alapon!? 

Eddig mindig kettő fegyvere volt, szóval ha csak a pisztoly maradna az kevés. :) Bo-Katan csak harcban nyerheti el tőle, de attól most olyan távol állnak, mint Makó Jeruzsálemtől. 

 

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nekem az a benyomásom, hogy Elia továbbra is hithű birodalmi, aki az Új Köztársaság amnesztia programjának álcája mögött is Gideont szolgálja

Vagy valaki annál is magasabbat. :D Valójában ezt támaszthatja alá a végén a keksz rágcsálás. Nem is annyira bújtatott utalás. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig mindig kettő fegyvere volt, szóval ha csak a pisztoly maradna az kevés. :) Bo-Katan csak harcban nyerheti el tőle, de attól most olyan távol állnak, mint Makó Jeruzsálemtől. 

De ha Din elveszitené mondjuk egy Gideon 2.0-ás fight alkalmával, és utána Bo meg legyőzi Gideon-t, akkor már más a szisztematika. :P 

Vagy ha nem is Gideon ellen, hanem valaki más ellen elveszti, onnantól szabad a pálya Bo-Katan-nak is. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig mindig kettő fegyvere volt, szóval ha csak a pisztoly maradna az kevés. :) Bo-Katan csak harcban nyerheti el tőle, de attól most olyan távol állnak, mint Makó Jeruzsálemtől. 

 

Vagy valaki annál is magasabbat. :D Valójában ezt támaszthatja alá a végén a keksz rágcsálás. Nem is annyira bújtatott utalás. Meglátjuk.

Találtam is rá utalást:)  mikor repkednek,Bo elejti,hogy egy birodalmi hadurnak nem lehet ennyi fightere. Itt behoznam a Mandoverse témát, a sorozatok közötti atjarast. És mind tudjuk, kit is keres Ashoka :lol:

Filoniek az évad végére Luke megjelenéséhez hasonlatos wauuuuu pillanatot ígértek, tippre utolsó részben behozzák thrawnt és már mindenki remeg is az Ashoka sorozat indulasaert :)

 

 

A köztes részhez nem igazán tudok hozzászólni,első nezesmnel nagyon kirantott a hangulatbol, az Andort még nem láttam, lehet ezért. Már megértem, akik a BoBnal negatívumként éltek meg Din megjelenését, viszont a sztori végkifejlete szempontjából egyáltalán nem volt elhanyagolható. Ha látjuk a teljes évadot, több minden fog a helyére kerülni.

 

Edit: Ody a kekszragcsalassal arra celzol, hogy még mindig "kapja" a birodalmi fejadagot, tehát a birodalom tenyeréből eszik?

 

Készülök egy "kis" iromannyal, miket is fedeztem fel az összképet tekintve, de gyanítom, még szunditok egyet ra

Szerkesztve: - BADam013
Hozzáadott kerdes
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, BADam013 írta:

Ody a kekszragcsalassal arra celzol, hogy még mindig "kapja" a birodalmi fejadagot, tehát a birodalom tenyeréből eszik?

Igen, ilyesmire gondoltam. Magyarán még mindig Birodalom szimpatizáns. Sajnos ez a vonal az ÚK későbbi éveiben igen erős lesz. Mármint a nosztalgia a Birodalom iránt. A szenátusban egy egész frakció szól erről. Centristáknak fogják hívni őket. 

 

12 perccel korábban, BADam013 írta:

Készülök egy "kis" iromannyal, miket is fedeztem fel az összképet tekintve, de gyanítom, még szunditok egyet ra

Jöhet majd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Á, szóval ilyen második utas megoldásra gondolsz. Így már jobban elképzelhető. :) 

Csak úgy odaadni Katan-nak az gáz lenne, harc nélkül. Most eléggé jóban van Din meg Bo, szóval valami nagyon nagy dolognak kellene lennie, hogy Bo nyiltan ellene forduljon, és kihivja egy valódi párbajra.

Ez a vonal nagyon ködös még.......de az biztos, hogy Din nem lesz a mestere annak a pengének, valahogy nem tudom elképzelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

De ha Din elveszitené mondjuk egy Gideon 2.0-ás fight alkalmával, és utána Bo meg legyőzi Gideon-t, akkor már más a szisztematika. :P 

Vagy ha nem is Gideon ellen, hanem valaki más ellen elveszti, onnantól szabad a pálya Bo-Katan-nak is. :)  

Én inkább azt tartom elképzelhetőnek, hogy menőbb lesz meglovagolni a Mythosaur-t, mint egy fénykardot forgatni, és a Mandók betojnak majd a látványától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Csak úgy odaadni Katan-nak az gáz lenne, harc nélkül.

Odaakarta adni neki a második évad utolsó részében, de Bo nem fogadta el. Tudta már ő is, hogy ennyi nem elég.

 

5 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Én inkább azt tartom elképzelhetőnek, hogy menőbb lesz meglovagolni a Mythosaur-t, mint egy fénykardot forgatni, és a Mandók betojnak majd a látványától.

Szóval szerinted nem Bo-Katan üli meg a pacit. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vagy valaki annál is magasabbat. :D Valójában ezt támaszthatja alá a végén a keksz rágcsálás. Nem is annyira bújtatott utalás. Meglátjuk.

A jakkui csata után elvileg már csak birodalmi maradványok voltak. Az egyik ilyen sejt vezetője volt Gideon. Kíváncsi vagyok, ki lehetne nála is magasabb szinten. :hmm: Sloane ekkorra Huxékkal már az Ismeretlen Régiókba menekült. Thrawn pedig egy nagy kérdőjel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a kék ürgére gondolok. :) De elvileg ő is az ismeretlen régiókban van. Viszont ezek az interceptorok valószínűleg a Mandalore-ról jöttek. Valami vagy valaki lehet ott, amiről nem tudunk. Ezért kellett volna kinyírni Bo-Katant és Djint, hogy ne vigyenek hírt arról, hogy a felszínen belélegezhető a levegő. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigi három rész közül ez jött be legjobban.
A dokis vonalnak van egy kis szakasza aminek vártam a végét. A többit kellően érdekesnek tudtam találni.
Egy ideig nem igazán tudtam elhinni hogy a doki tényleg jó célokra akart törekedni. Nagyobb esélyét láttam annak hogy csak kamuzott a jó szándékáról és rossz fát akart tenni újra a tűzre. Nem sokkal a mobil laborért való indulás előtt már jobban kezdtem hinni neki. Szegényt jól megszívatta a csaj. Már akkor gyanús lett nekem mikor a doki először találkozott vele és a többi amnesztiással.
Az a nőcske is megéri a pénzét. Jól bepalizta a dokit hogy aztán még jobban kitolhasson vele.
Coruscant amúgy nagyon faja lett. Plusz az ellenállás témájának felhasználásának ötlete is bejött. A megvalósítás már nem igazán. Nem lett valami bejövős az a feldolgozás ami a városban szólt. Alig bírtam kivárni hogy ne kelljen tovább hallgatnom.
A mandis vonal nagyon bejött. Abból főleg az üldözés. Azon belül meg hogy Din leugrott erősítésért és a gépének elfoglalása után már ketten ritkították a vadász rajt.
A szektásoknál játszódó rész is frankó. Bo biztos eléggé megilletődött hogy nagy hirtelen elkezdett némelyik új cimbi bratyizni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Rog írta:

Egy ideig nem igazán tudtam elhinni hogy a doki tényleg jó célokra akart törekedni. Nagyobb esélyét láttam annak hogy csak kamuzott a jó szándékáról és rossz fát akart tenni újra a tűzre. Nem sokkal a mobil laborért való indulás előtt már jobban kezdtem hinni neki. Szegényt jól megszívatta a csaj. Már akkor gyanús lett nekem mikor a doki először találkozott vele és a többi amnesztiással.

Pedig szerencsétlenről sütött, hogy nincs rossz szándéka. Elia finoman terelgette a csapdájába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Baromira tetszett! Már az előző résznél is ért bennem, mostanra viszont egyértelmű: egyelőre ez a kedvenc Mandalori évadom. Bejön, hogy minden téren kinyílt a sztori. Egyrészt egyre átfogóbb képet kapunk a galaxis helyzetéről, másrészt láthatóan a filmes technológia sokat fejlődött, hisz itt az elején olyan akciót kapunk ami simán megállná a helyét egy mozifilmben is. És csak utána jön Coruscant! Emlékszem az első évadnál még egyértelműnek tűnt, hogy nem láthatunk nagy városbolygókat, most meg tessék itt van. 

Szinte hátborzongató belegondolni, hogy ha ilyen tempóban fejlődik az SW sorozatok léptéke akkor mi vár ránk pár év múlva. Minden bizonnyal hamarosan már akár nagyszabású űrcsatáknak is lesz hely a Disney+-os szériákban.

 

Az alulnézetből megmutatott galaxis egy olyan téma ami eleve a gyengém, igy amikor kiderült, hogy az Új Köztársaság hétköznapjaiba kapunk egy kis betekintést már egyértelmű lett, hogy ez lesz az egyik kedvenc SW sorozat-epizódom. Az abszolút kedvencek: a visszatérő operaház, a Monument Plaza és a vonatozás.

Bár a Monument Plaza-t nem Charles Soule találta ki, de az ő könyve, a Jedik fénye adott igazán olyan leírást róla, amitől nagyon bevésődött nálam ez a hely. Amikor láttam, hogy most előkerül főszereplős formában is majd kibújtam a bőrömből. Pláne hogy még a tér "háttérsztoriját" is megkaptuk.

Szóval le a kalappal. Nagyon kiváncsi vagyok hogy fogják kezelni azt hogy bejött a coruscanti szál. Vajon mennyi időközönként fogjuk ezután látni Pershing hányattatásait?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

a vonatozás.

Az nálam is az egyik kedvenc! Ahogy elindul a vonat és Pershing felnéz a felhőkarcolókra, azzal a zenével megspékelve olyan monumentális érzést ad, amiből tényleg el lehet hinni, hogy pár éve még ez volt a galaxis fővárosbolygója. 

 

Meg az olyan apróságok, hogy lefekvés előtt a doki a bolygó történelmével, földrajzával ismerkedik? Megtudtuk, hogy egy trillió lakosa van a bolygónak, továbbá több ezer rétegnyi épület és felhőkarcoló borítja a felszínt, amivel a nagyon ritka ekumenopolisz kategóriájú világok közé tartozik.

 

Amúgy örülök, hogy tetszik. Ha így folytatódik nekem is a kedvenc évadom lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lusta vagyok visszaolvasni, de kinek volt meg, hogy a March of the Resistance hallható ez egyik jelenetben? :) 21:50-től 22:40-ig kb :) 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.