Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szép hosszú lett Bomarr. :) Azt kell mondjam én is a Te véleményeden vagyok. Pár remek javítás, de sok amatőr megoldás. Ami végülis nem baj, hisz ez amatőr munka. Kezeljük is úgy szerintem.

Szerintem eddig senki se azt mondta, hogy profi szakemberek által elkövetett dolog lenne. :) A késztermék, na az profi. :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mihez képest. :) Egy rajongó otthoni ténykedéséhez képest az. :)

Pontosan. Oly annyira, hogy az ILM-től rögvest kirúgnék pár embert és a helyükre ültetném, hogy profi cuccos legyen a keze alatt. A Revisited volt a vizsgafeladata. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Oly annyira, hogy az ILM-től rögvest kirúgnék pár embert és a helyükre ültetném, hogy profi cuccos legyen a keze alatt. A Revisited volt a vizsgafeladata. Ennyi.

Szerintem ez akarat kérdése. :) Lucas nem foglalkozott vele. Szerinted nem tudnák kijavítani rendesen azt a pár effektet? Ne nevetess már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Oly annyira, hogy az ILM-től rögvest kirúgnék pár embert és a helyükre ültetném, hogy profi cuccos legyen a keze alatt. A Revisited volt a vizsgafeladata. Ennyi.

Attól hogy nagyobb teljesítményű gépet kapna, nem csinálna jobb effekteket.Amik rosszul néznek ki a Revisitedben azok nem erőforráshiány miatt néznek ki úgy ahogy, hanem mert nem tudta jobbra megcsinálni.Szóval a profi ILM-es srácokat hagyjad, ők csak maradjanak a helyükön.Nem az ő hibájuk hogy elbaxták a 2004-es dvd kiadást, ha a kezükbe nyomták volna a filmet hogy cseréljétek ki az xy effektet a filmben akkor ők mindent tökéletesen megcsináltak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy nagyobb teljesítményű gépet kapna, nem csinálna jobb effekteket.Amik rosszul néznek ki a Revisitedben azok nem erőforráshiány miatt néznek ki úgy ahogy, hanem mert nem tudta jobbra megcsinálni.Szóval a profi ILM-es srácokat hagyjad, ők csak maradjanak a helyükön.Nem az ő hibájuk hogy elbaxták a 2004-es dvd kiadást, ha a kezükbe nyomták volna a filmet hogy cseréljétek ki az xy effektet a filmben akkor ők mindent tökéletesen megcsináltak volna.

Nézd, ugyan nem tudom milyen gépparkja van otthon a srácnak, de az tuti, hogy arcon pírított velük néhány ILM.-es gurut. Azt meg honnan veszed, hogy nem csinálna jobbat????? Ő nem Lucasfilm-es akit a nyereség hajt. Ő teljesítményorientált és igyekezett megfelelni inkább az elvárásoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, ugyan nem tudom milyen gépparkja van otthon a srácnak, de az tuti, hogy arcon pírított velük néhány ILM.-es gurut. Azt meg honnan veszed, hogy nem csinálna jobbat????? Ő nem Lucasfilm-es akit a nyereség hajt. Ő teljesítményorientált és igyekezett megfelelni inkább az elvárásoknak.

Az ILM-nek ugyan mikor volt lehetősége bizonyítani?Remélem most nem a 1977-es grafikához akarod hasonlítani Adywanét.

Onnan tudom hogy nem csinálna jobbat, hogy nem csinált jobbat.Ha tudna jobbat, akkor nem elégedett meg volna ennyivel.Ha annyira teljesítmény-orientált lenne a gyerek, akkor sokkal jobb lenne a végeredmény.Még mindig messze áll a profi munkától, egy cgi-guru ötször lekörözné.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ILM-nek ugyan mikor volt lehetősége bizonyítani?Remélem most nem a 1977-es grafikához akarod hasonlítani Adywanét.

Onnan tudom hogy nem csinálna jobbat, hogy nem csinált jobbat.Ha tudna jobbat, akkor nem elégedett meg volna ennyivel.Ha annyira teljesítmény-orientált lenne a gyerek, akkor sokkal jobb lenne a végeredmény.Még mindig messze áll a profi munkától, egy cgi-guru ötször lekörözné.

Tudtommal a 2004-es verzióból indult itt ki mindenki, elvégre ő is abból ki a fejlesztés terén.

De ha neked nem mond semmit az, ami észrevehető javulás a Revisited az ILM munkájához képest, akkor tartok tőle hiába magyarázná is neked bárki is akinek tetszenek a javítások, sose fogod elfogadni azokat. Nem is kell elfogadni, ott van az a gagyi zöld effektes fénykard meg a zsírkrétaszerű lézernyalábok a 2004-esben. Lehet rajongani értük, a múlt hétig én is azokért rajongtam. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De oldi! Azok az effektek 1977 -esek, ahhoz képest még szép, hogy otthon is jobbat csinál. :) Csak azért kellene s*ggberúgni Lucas-t, mert trehány volt eddig figyelmet fordítani ezek kijavítására.

Azokhoz az effektekhez tudtommal 2004-ben is hozzányúltak.

Én se másért rúgnám s*ggbe Lucast. Neki kellett volna lépnie az ügyben és nem egy amatoernek. :) Főleg, hogy telecsilivilizte az előzményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adywan valszeg semmit nem tudna kezdeni az ILM gépparkjával, hisz mint a legtöbb trükkcég ők is házilag kifejlesztett szoftvereket használnak és egy adott jelenet elkészitéséhez több szakember is kell.

 

Obi1-hoz hasonlóan én is ugy látom, hogy ez a srác inkább lelkes, mint tehetséges. A jelenetei mögött nyilván sok munkva van, de ettől még jól nem néznek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokhoz az effektekhez tudtommal 2004-ben is hozzányúltak.

Amennyire tudom, a lézernyalábokhoz senki sem nyúlt. Sőt, mivel a Falconon a fénykard még mindig lyukas, van egy olyan sanda gyanúm, hogy ahhoz sem :)

 

Attól hogy nagyobb teljesítményű gépet kapna, nem csinálna jobb effekteket.Amik rosszul néznek ki a Revisitedben azok nem erőforráshiány miatt néznek ki úgy ahogy, hanem mert nem tudta jobbra megcsinálni.

Na ezzel azért erősen vitáznék, mivel jól tudom, mekkora különbségeket szül az erőforrás hiány és annak megléte. Haverom egészen más animációt készít profi stúdióban, mint az otthoni P3-asán, amivel megizzad, hogy a vizsgamunkája egyáltalán kész legyen, nemhogy még megfeleljen a technológiai elvárásoknak is, amiket egyesek néha megkövetelnek. Lehet Adywan is kitudott volna hozni olyan 3d rendert, hogy az agyunk ketté áll, de akkor nem két évig, hanem tíz évig ül a gépe előtt (bár nem tudom, milyen gépparkkal rendelkezett, de kétlem, hogy komplett renderfarm állna a rendelkezésére, amivel az ILM ténylegesen rendelkezik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a 2004-es verzióból indult itt ki mindenki, elvégre ő is abból ki a fejlesztés terén.

De ha neked nem mond semmit az, ami észrevehető javulás a Revisited az ILM munkájához képest, akkor tartok tőle hiába magyarázná is neked bárki is akinek tetszenek a javítások, sose fogod elfogadni azokat. Nem is kell elfogadni, ott van az a gagyi zöld effektes fénykard meg a zsírkrétaszerű lézernyalábok a 2004-esben. Lehet rajongani értük, a múlt hétig én is azokért rajongtam. :)

Az ILM-nek köze nem volt azokhoz a javításokhoz, mint ahogy Zééé is írta, csak állítottak a a kontrasztokon, színárnyalatokon meg hasonlókon.Ha ténylegesen ők csinálták volna a tupírozást, akkor az állad is leesne.

Tehát a kettő munkát nem lehet összehasonlítani, mert Adywannak megvolt a lehetősége a javításra, az ILM-nek nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adywan valszeg semmit nem tudna kezdeni az ILM gépparkjával, hisz mint a legtöbb trükkcég ők is házilag kifejlesztett szoftvereket használnak és egy adott jelenet elkészitéséhez több szakember is kell.

Na, ez meg a másik, az sem mindegy, hogy egy ember, vagy 10-20-+++ áll még mellette. De ez is az erőforrás része a dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ILM-nek köze nem volt azokhoz a javításokhoz, mint ahogy Zééé is írta, csak állítottak a a kontrasztokon, színárnyalatokon meg hasonlókon.Ha ténylegesen ők csinálták volna a tupírozást, akkor az állad is leesne.

Tehát a kettő munkát nem lehet összehasonlítani, mert Adywannak megvolt a lehetősége a javításra, az ILM-nek nem.

Már ne haragudj, de mi az hogy nem volt meg a lehetőségük? :) A hangot újrakeverhették? A karcokat kivehették? Jabbát újra alkozhatták?

Ugyan...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezzel azért erősen vitáznék, mivel jól tudom, mekkora különbségeket szül az erőforrás hiány és annak megléte. Haverom egészen más animációt készít profi stúdióban, mint az otthoni P3-asán, amivel megizzad, hogy a vizsgamunkája egyáltalán kész legyen, nemhogy még megfeleljen a technológiai elvárásoknak is, amiket egyesek néha megkövetelnek. Lehet Adywan is kitudott volna hozni olyan 3d rendert, hogy az agyunk ketté áll, de akkor nem két évig, hanem tíz évig ül a gépe előtt (bár nem tudom, milyen gépparkkal rendelkezett, de kétlem, hogy komplett renderfarm állna a rendelkezésére, amivel az ILM ténylegesen rendelkezik).

Aki egy film komplett felújítására vállalkozik az biztos hogy nem egy P3-as géppel kezd neki.Akkora erőforrásra nincs is szükség, mivel ezek elég egyszerű jelenetek.Ha tegyük fel tényleg csak egy ókori számítógéppel rendelkezik a gyerek, fogja 3 haverja gépét és együtt lerenderelnek pár percet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ne haragudj, de mi az hogy nem volt meg a lehetőségük? :) A hangot újrakeverhették? A karcokat kivehették? Jabbát újra alkozhatták?

Ugyan...:)

Ennyi volt a feladatuk.Ha én azt kapnám feladatnak hogy modellezzek egy karaktert, nem kezdek neki egy egész kolónia megalkotásának.Őket azért fizették hogy tegyenek bele a filmbe egy korrekten kinéző Jabbát, amit meg is csináltak.A karcokat se az ILM vette ki, hanem vegyi úton tisztították a szalagokat meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg, hogy telecsilivilizte az előzményeket.

Mit vilizet? Oldie ugye nem jössz ezzel a blődséggel pont Te...ez Quarron sajátja nem a Tiéd. Persze ha bosszantani akarsz az se fog sikerülni, mett most nyugodt vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ne haragudj, de mi az hogy nem volt meg a lehetőségük? :) A hangot újrakeverhették? A karcokat kivehették? Jabbát újra alkozhatták?

Ugyan...:)

A hangot nem ők keverték újra, a karcokat nem ők vették ki és Jabbát nem az ILM rakta be, hanem egy külsős cég. De mielött ebbe jobban belemennénk azért tisztázzuk: az ILM-nek nem a kreativ munka a feladata. Ők nem szolhatnak bele, hogy mely részekbe nyulnak bele (hál istennek), ők csak azt csinálják, amire megbizást kapnak. És lám: sokszor még adott feladatokra sem őket kérik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.