Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó írás Bomarr bár nagyrészt nem értek veled egyet.

Abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy technikailag fel kell hozni a prequel szintjére az EP 4-et a következő hivatalos kiadásra.Nem iagzán miattunk, hanem az új generációs rajongók miatt.Tegyük fel unokaöcsém 2 év múlva megnézi sorrendben a filmeket.Neki már írdatlan gagyi lesz az EP 4, és esetleg el is veszi a kedvét a további nézésektől.Nekünk, akik a nyolcvanas évek elején láttuk persze, hogy nem volt zavaró, hisz az akkori kor csúcstechnológiájával készült.Nekünk ütött a technika is.

Egy mai srácnak viszont zavaró lehet amit meg is értek, és nem látok benne semmi kivetnivalót ha lehetséges megcsinálni(márpedig az), akkor nosza.Attól nem veszti el a báját, hogy nem festett lézersugarak repkednek és a fénykard is normális szinű.

A hozzátett jelenetekkel nincs mit tenni, valakinek bejön valakinek nem.Engem nem zavarnak.

Jabba jelenléte pedig nem érdekel, mégpedig azért mert a legelső változatban sem volt és ott sem hiányzott, máárészt mindkét esetben rosszul csinálták meg.Jabba belépője pont tökéletes az EP 6-ban, Boba Fetté pedig az EP 5-ben.

Én sem tartom tökéletesnek ezt a kiadványt, de sokkal jobb(technikalilag) mint a dvd-kiadás.

A srácot gondolkodás nélkül felvenném az ILM-be, ahogy Oldfighter írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangokhoz vajmi kevés köze lehet az ILM-nek :)

 

Obi1: álmodik a nyomor azzal a pár perccel. Azért ez messze nem így működik.

Akkor úgy fogalmazok hogy maga Lucas. Nyugi, tudom, hogy ő az atyaúristen és ő utasítja a melósait. De ettől még nem lesz szebb a véleményem a 2004-es kiadásról így a Revisited változat megnézése után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabba belépője pont tökéletes az EP 6-ban, Boba Fetté pedig az EP 5-ben.

Csakhogy Jabba az ep1-ben lép be, Boba meg az ep2-ben Így viszont már szükségesebb az összekötés. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, olvasd el Frenkie véleményét, abban benne van amit a csili-vilin értettem.

Hát akkor elég tágan értelmezted a dolgot, mert számomra mást jelent. Főleg, hogy ezt a kifejezést az új részek fikázására szokták használni. Az hogy valami technikailag fejlett, még nem csilli-villi szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Nekem az a tapasztalatom, hogy a kissrácokat nem érdeklik az effektek. Nekem van egy 6 éves és egy 8 éves unokaöcsém és mindketten szeretik a Star Wars filmeket és még sosem hallottam tőlük, hogy bajaik lennének az effektekkel, mert ők még nem is tudnak szerintem igy gondolni a filmek látványára. Ők ugymond elhiszik minden percét, függetlenül attól, hogy makett, báb, számitógépes grafika vagy matt painting amit látnak.

 

Olyan szempontból azért mindenképp fontos ezaz Adywanos változat, hogy most azoknak is kedvezve lett akik az ep.4-et szeretnék jobban felturbozva látni. Én szinte biztos vagyok benne, hogy Lucas sosem fog igy hozzányulni az első SW-hez... hogy ez jó-e vagy rossz-e az ugy tünik egyéni nézőpont kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor elég tágan értelmezted a dolgot, mert számomra mást jelent. Főleg, hogy ezt a kifejezést az új részek fikázására szokták használni. Az hogy valami technikailag fejlett, még nem csilli-villi szerintem. :)

A megvalósítás technikai mivoltjára értettem, mert elvégre most erről szól a vita, továbbá, hogy ez hogy rajzolódik ki a filmben. :) Egy szó mint száz, az előzmények -a sztori időrendiségét is figylembe véve- sokkal jobban tűnnek mai munkának, mint a klasszikus epizódok amik ugyebár jóval utána játszódnak. Ezért tartom én fontosnak, hogy a klasszikus részekben az effekteket valahogy szinkronba hozzuk az előzményekben szereplő effektekhez, és ez úgy tűnik részemről, hogy Adywan-nak sikerült jobban megközelítenie, ellentétben azokéval akiknek ez a kötelességük lett volna.

Így már világos? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a renderidőre értettem a pár percet, hanem a jelenetek hosszúságára.

Én is. Megnézem, hogy három-négy ember hogyan animál le ILM szintűre egy 30 X-Winget (ami alapvetően nem egy egyszerű gép, hiszen négy mozgó szárnya van, be lehet látni a pilótafülkébe, tehát nem árt, ha mozog a pilóta, illetve még az R2-est is lehet mozgatni, ha nagyon muszály), pár száz lézersugarat, legalább 30 TIE vadászt és még a Halálcsillag felszínét is felvonultató űrcsatát. Ezt nem lehet megcsinálni az otthoni PC-n istenkirálycsászárra, ha tíz havert hívsz át bivaly gépekkel, akkor sem (eleve azért, mert sok program alapvetően nem is férhető hozzá az egyszerű pórnépnek). És persze mindnél több az objektum, a gép annál jobban izzad, stb... ja és igen, a renderidő bizony húsosan beletartozik a munkálatokba, mert ha a közepén megsül a gép, mert nem bírja a vinyó+proci egyebek a teszem azt két hétig történő zakatolást, akkor megedte az egészet a fene. Az ILM fel van erre készülve, a sufnianimátor messze nincs, ezért nem jelenteném ki kategórikusan, hogy azért, mert itt nem tudott professzonális szintű animációt csinálni, ami után mind a tíz ujjadat megnyalod, az egyben azt is jelenti, hogy egy profi csapat tagjaként ugyanennyit érne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már világos? :)

Világos, de én ezeket a dolgokat mindig el tudtam helyezni magamban. Pl. a lázadás erősödésével a technikájuk is fejlődik. De mint mondtam, a kijelzőket és a fénykradokat kijavíthatnák, azt szívesen venném.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Nekem az a tapasztalatom, hogy a kissrácokat nem érdeklik az effektek. Nekem van egy 6 éves és egy 8 éves unokaöcsém és mindketten szeretik a Star Wars filmeket és még sosem hallottam tőlük, hogy bajaik lennének az effektekkel, mert ők még nem is tudnak szerintem igy gondolni a filmek látványára. Ők ugymond elhiszik minden percét, függetlenül attól, hogy makett, báb, számitógépes grafika vagy matt painting amit látnak.

Ez teljesen így van. Ugyanis náluk még a fantázia teljes mértékben pótolja az agyban a teljesen valósághű hatáshoz esetlegesen hiányzó tényezőket, ráadásul úgy, hogy ezt nem is veszik észre. Lám, milyen csodálatos a gyermeki elme! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: De nem kell 60 űrhajó a csatába, ahhoz nyílván egy erőműhöz lenne szükség.És azt se értem hogy miért kell egyáltalán többet beletenni.Tarkinnak túlzott magabiztossága miatt meg se fordult a fejében hogy a lázadók hibát találtak a Halálcsillag tervei között, ezért küldött csak ki pár Tie vadászt, hogy leszedjék azt a pár gépet.Végül is elég volt a lázadó gépek kiiktatásához, csak ugye van egy Han Solonk akivel nem számoltak, és ő kilőtte Vadert.

De az Adywan verzióban se szerepel 60 hajó, amelyikeket meg beletette nem néztek ki valami jól, szóval nem hiszem hogy erősforráshiány volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Bomar:Természetesen elhiszem, hogy unokaöcséidet nem igazán érdekli a technika, de azért a mai fiatalság abban nő fel, hogy a CGI természetes.Nekik nem olyan nagy dolog látni egy űrhajót repülni az űrben, mert az utóbbi 17 évben(mondhatni a T2 óta) a filmekben az ilyen trükkök mindennaposak.Pl:Pókember, Matrix, most a Vasember stb.., de a nekik készültekben is.(Harry Potter).Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy mível ez a megszokott esetleg gagyinak találhjatják az EP 4-et.

Pilid, mi kb egy generációhoz tartozunk, gondolom te is a nyolcvanas évek elején láttad az EP 4-et először.Akkoriban azért keltett akkora hatást, mert egyszerűen nem lehetett látni a trükköket ellentétben az akkori szovjet és magyar sci-fi-knél(lábas volt az űrhajó, a hátteret odavetítették de látszott ezért hiteltelen volt).A suliban állandóan arról beszéltünk, hogyan csinálhatták, néha tényleg elhittük, hogy az igazi lézerpisztoly.

A megvalósítás , a történet a zene alkotott egy olyan egyveleget ami legendává nőtte ki magát.Ha nem lettek volna olyanok a trükkök amilyenek ,akkor szerintem megbukik.

 

Ezzel arra utalnék, hogy igenis a gyerekeknek is fontos, hogy ne gagyi effektet rakjanak eléjük.A szovjet-magyar sci-fiket kiröhögtük, a Star Warst- istenítettük pedig 8-10 évesek voltunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Prix kapitány (magyar sci-fi...bár ez kissé erős) effektjeit a nagypapám készítette részben.

 

Nemrég mesélte, hogy a holdbéli tájat hungarocellből alakította ki és szépen lefestette. Oké nem egy ILM...de mégis a papám dolgozott rajta. Amúgy nem egészen egy napot adtak rá!!! Ráadásul a többiek még annyit sem szagoltak a dologhoz mint ő.

Amúgy nagyprofi a papám...díszleteket épített a filmgyárban. Hiába no....a tehetség örökletes. :)

 

Azért ha csak az eredeti Új Remény effektjeit nézem, kétségtelenül eljárt felettük is az idő. Akármennyire is korszakalkotó volt a maga idejében és tényleg gyermeki szemmel nagyon rá tudtam csodálkozni, ma már a látvány kevésbé tudna megragadni...ha tényleg az eredeti verziót bámulnám nap nap után. Az Új Reménynek mindenképpen jót tett a 97-es feljavítás, és a 2004-es is.

 

A Star Wars egy effektfilm, ez kikerülhetetlen tény. És minden effekt egy idő után idejétmúlt, gyenge...majd pedig gagyi lesz. Ez ellen csak a trükkök tupírozásával lehet segíteni. Ha ezt nem végzik el, akkor néhány generációt követően kiveszik a rajongói táborból a lelkesedés...és olyan sűrűséggel fogják megtekinteni az emberek, mint az eredeti King-Kong mozifilmet manapság. Ami ugyancsak korszakos technikai megoldásokat alkalmazott a 30-as évek derekán...ma mégis mindenki mosolyog rajta és persze senki nem nézi túl buzgóan.

 

Akárki akármennyire is agitál ellene...ez a jelenség a Star Wars valamennyi részét utol fogja érni egyszer. És ha nem is 10, de 50 év múlva...éppen úgy fogják gagyinak minősíteni, mint a régi fekete-fehér King Kong film híres trükktechnikai megoldásait manapság.

 

A Star Warst újítani kell...máskülönben lemarad. És tetszik nem tetszik ez egy verseny...ahol a Star Wars nem a dráma vagy irodalom, hanem a látvány kategóriában versenyzik, ami bizony gyorsan megkopik.

 

És bár kétségtelen tény, hogy a saga immáron 30 éve töretlenül tartja magát...ha a látvány mögött nem lett volna az a hatalmas és csodálatos mese minden mondanivalójával együtt...talán már el is felejtették volna, mert az effekt önmagában nem visz el egy filmet 3 évtizeden keresztül.

 

A kérdés pusztán annyi...van e ebben a mesében még 30 évnyi patron, ha közben a látvány maximálisan amortizálódik.

 

Mert bár a jövőt meg nem jósolhatom, abban biztos vagyok...a következő évtizedek mozis látványvilága olyan élményt fog kínálni, amitől a ma embere talán sokkot kapna. Így technikai értelemben kedvenc mesénket csak és kizárólag a folytonos megújulás mentheti meg a jövő nemzedékei számára.

 

És ezt jól tudja Lucas is, nem véletlenül téma a filmek 3D-sítése. Hiszen a jövő mozis élményeinek szerves része lesz a mozgókép térbeni megjelenítése. És ez még csak az újdonságok azon része ami ma is belátható. De mi van mindazokkal a technológiai megoldásokkal, amik majd csak 40 év múlva fognak megjelenni? Hogy lehet majd versenyeztetni kedvenc űreposzunkat?ha még az is vita tárgya, hogy elég e 5 makett TIE fighter az Új remény vége űrcsatába?

 

Nekünk lehet hogy elég?sőt talán még a most fiatal generációnak is elég?de vajon elég lesz 30 év múlva is????

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow! Micsoda csörték alakultak itt ki. Nem baj, lényeg, hogy zajlik az élet.

Én még nem láttam ezt a cumót, de azért két megjegyzést tennék.

 

Egyrészt Zééé-vel egyetértek meg nem is.

Azt kétlem, hogy a filmek a technika fejlődésével túl sok újdonságot hordoznának még magukban. Nyilván egy 3D-s vonal még üthet, de mi az amivel még újíthatnának? Benne érzed magad a filmben, érzed a szagokat, beleszólhatsz a cselekménybe, amolyan Matrix-szerűen? Az már inkább a videójátékok kategóriája.

 

Viszont a SW egy monumentális eposz. Én azt vallom, hogy a történetben már minden a helyén van, viszont a látványban van mit javítani, ami súlyt adhat a történet egyes elemeinek. Azt hiszem a tavaly kiadott trilógia pont azt akarta elérni, hogy betömje azok száját, akik az akkori (70-es 80-as évek) érzéseket szeretnék feleleveníteni. De ők hogy nézik az ep1-3-at?

Azt vettem észre magamon az utóbbi években, hogy a SW-nál nem jön elő nosztalgia. Mindig be tudok lépni a világába, és agyalni rajta, ha éppen megnézem. És itt jön be az, hogy az ep4 kicsit kizökkent. Vannak dolgok, amikkel meg lehet barátkozni (70-es évek sérói, pajeszok :) ). De úgy érzem képileg és hang tekintetében ennek a filmnek nagyobb súlyt lehetne adni (az ep5-6 is hangban szintén szenved egy kicsit).

Egy példa: 97-ben a yavini csatába belerakták azt a részt, amikor egy TIE üldöz egy vadászt és a TIE mögött követi a kamera őket, ahogy egyre jobban közelítenek a Halálcsillag felszíne felé. Ez egy olyan jelenet, mely súlyt ad a cselekmények. Itt a látvány és hang egyszíntű bármely epízóddal. Én ennek a változtatásnak/hozzáadásnak a szellemét hiányolom több jelenetben is. Hogy ez azt jelenti, hogy az űrcsatába kellenek még monumentális képek? Lehet. De nem csak az űrcsatáról van szó.

A képi összeállításokból nekem úgy tűnik, hogy Adywan érti mely részeknek kellene gyógyszer, csak talán a szellemét tévesztette el.

 

Igyekszem majd én is beszámolót írni a REVISITED-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem kell 60 űrhajó a csatába, ahhoz nyílván egy erőműhöz lenne szükség.És azt se értem hogy miért kell egyáltalán többet beletenni.

De nem is ezt vitattam, hanem ama kijelentésed, hogy Adywan az ILM-ben sem tudna jobbat alkotni, ez azért ugye nem mindegy. És azért nem is két-három plusz gépet tett be, pl. a TIE vadászok rárepülésénél. Az, hogy kell-e ennyi, vagy sem, az már más kérdés. Szerintem nem ártana legalább a háttérben látszódnia csatának, és nem csak egyes jelenetekben. Persze, nemkem sem kellene az a plusz kibővítés, mint amit ebben jártunk, több egy-egy ellenes küzdelem (max tényleg csak akkor, ha archív felvételekkel és új animációkkal dolgoznak), de a háttérben, a kabinok ablakai túl azért látszódhatna, mert nem igaz, hogy minden gép látótávolságra volt a többitől. És azért a 30 lázadó vadászgépnek, amit ugye a filmben be is mondanak, nem ártana legalább a csata elején jelen lenni. Szóval, úgy szvsz minden hatástönkretevés nélkül meglehetne ezt oldani, mint az ep3-ban, ahol a kamera előtt tényleges vadászösszecsapás egy szem volt, az is tartott mindössze egy percig. Viszont a háttérben lehetett látni még V-Szárnyút is. Persze, ezt sem végig, mert azoknak azért fogyniuk kell, hiszen a végén alig maradt pár.

A film trükkjei meg olyanok, amilyen egy rajongói alkotásnak lehet. Nem hiszem, hogy te jobbat tudnál alkotni otthon a gépeden (persze nyitott vagyok a bizonyításra :) ). A megoldásai így is ötleetesek, mert valószínűleg tudta, hogy képtelen lenne megfelelő mennyiségű elfogadható 3D animációt alkotni, ezért többnyire - mikor éppen nem más filmből ollózott - 2D-s animációt használt, ami egy nagyon ötletes megoldás (az meg megint más kérdés, hogy ezt a profi filmekben általában csak háttérhez használják, mert még ott is kiszúrható, hogy csak 2D, hát még olyan közelről, mint ahogy ő elhelyezte őket). De ez megint abból fakad, hogy nem 10 évig akart a gépe előtt ülni.

 

A Star Warst újítani kell...máskülönben lemarad. És tetszik nem tetszik ez egy verseny...ahol a Star Wars nem a dráma vagy irodalom, hanem a látvány kategóriában versenyzik, ami bizony gyorsan megkopik.

Hát ezzel maximálisan nem értek egyet. Elkerülhetetlen az elkopás, ahogy írod, de a végtelenségig se tupírozzák. Eleve nem lehet a végtelenségig javítani, mivel sajnos Lucas előbb fog már elmúlni, mint utóbb, és utánna nekem senki ne érjen hozzá ezekhez a filmekhez (sőt, ehhez az univerzumhoz, bár ez a vágyam úgyse fog teljesülni). És mint ebben a világban minden, az SW-nek is el kell múlnia, ha nem életképes. Ha pusztán az idővel "gagyivá" válló effektek miatt a közönség már nem fogadja be a mondanivalóját, akkor a tisztelt közönség meg is érdemli, hogy elveszejtse. De nekem ne azért maradjon fenn, mert minden tíz évben az aktuális kor trükktechnológiai színvonalára emelik, mert akkor átírhatják Shakespeare és egyéb régi írók műveit is modern nyelvezetre, a fekete fehér filmeket beszínesíthetik, a némafilmeknek adhatnak hangot, stb... stb... stb... És ez nem verseny, mert az SW-n kívül nem sok olyan film van még, amit felújítottak (Star Trek TOS, E.T., aztán többet nagyon nem tudok mondani). Ha csak ilyen kevés van, akkor ezt a versenyt a Star Wars már 11 évvel ezelőtt megnyerte, mint egyedüli indul és a világ összes filmjének 99,9% vesztett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor némi kieg ehhez a vadászgép mizériához.

Én nem tudom, hogy Dzséjt te mit néztél a csaták hátterében, de szerintem gyönyörűen végig lehetett követni a háttérben zajló fogócskázást, igaz 2D-ben, de ott voltak a többiek is. ( Amúgy ugyanúgy 2D-s volt az EP III csatája is amikor Obiék a Láthatatlan Kéz kilátójában voltak).

Továbbá ha olvastad a film regényváltozatát, akkor tudhatnád, hogy a 30 gépből majd a fele az egyenlítő környékén kötötte le az ellenfél tűzerejét, hogy a többiek számára támadható legyen az északi pólusnál lévő hőelvezető akna. A támadó X-, és Y-szárnyúakat pedig nagyon szépen meg lehetett figyelni az alakzatból való kiválás kezdetekor. Az meg, hogy nem mutatták az egyenlítői küzdelmet szerintem nem gond, a lényeg úgyis a VÁM hadművelet volt. :D TIE vadászból meg azért ötöt csak nem küldenek rá több századnyi támadó vadászgépre. Szóval szerintem a csata így volt rendben, legalábbis ha a történet regényváltozatát nézzük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha pusztán az idővel "gagyivá" válló effektek miatt a közönség már nem fogadja be a mondanivalóját, akkor a tisztelt közönség meg is érdemli, hogy elveszejtse. De nekem ne azért maradjon fenn, mert minden tíz évben az aktuális kor trükktechnológiai színvonalára emelik, mert akkor átírhatják Shakespeare és egyéb régi írók műveit is modern nyelvezetre, a fekete fehér filmeket beszínesíthetik, a némafilmeknek adhatnak hangot, stb... stb... stb...

Dzséjt, ezzel én nagyon-nagyon egyetértek :P:D

 

 

Ehhez nem is érdemes túl sokat hozzátenni. Én is csak annyit jegyeznék meg, hogy különösen a Shakespeare-példa ragadta meg a fantáziámat, és előre elborzadtam, mi lenne ha az angol mester ma is zseniális, ütős, aktuális, szenzációs stb. (mert még lehetne sorolni a pozitív jelzőket) műveit kezdenék kibővíteni újabb jelenetekkel, vagy megváltoztatni a párbeszédek sorrendjét, meg átírni a szöveget, csak azért, hogy jobban elmenjen a kommerszializálódó tömegízlésűek számára :) Már a gondolat is szörnyű!

 

Aki a Star Wars-t leginkább csak az effektek kedvéért szereti, az úgyis biztosan át fog majd szokni a rajongásával a mindenkori aktuálisan legfejlettebb technikával készült új filmekre. Ezek miatt majdnem nem is érdemes újítani, mert az tényleg egy értelmetlen versenyfutás volna.

Aki meg fordítva van ezzel, és elsősorban a történet az, ami miatt szereti, persze nem elfelejtve a csodálatos látványvilágot sem (mert azért a látvány kategóriájába nemcsak az tartozik bele, hogy hogyan jelenítik meg a dolgokat, hanem az is, hogy milyen látványról beszélünk egyáltalán a környezetet és a szereplőket egyaránt tekintve), annak meg ez a folyamatos látvány aktualizálás nem annyira létkérdés. Sőt, ha túlmegy egy határon, akkor már egyenesen zavaró.

 

A kérdés persze leginkább az új rajongók megnyerése miatt érdekes, akik minden bizonnyal főleg tizenévesek, és lehet, hogy tömegesen valóban csak a legmodernebb vizuális technikával készült alkotások rúgnak náluk labdába. Ettől fogva azonban mindez már csak a pénzről szól, és oda lesz Lucas álma, ami azért elsősorban nem a pénzről szólt, bár szépen keresett vele. És ez akkor már nem az az Star Wars lesz, amit én is szeretek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Bomar:Természetesen elhiszem, hogy unokaöcséidet nem igazán érdekli a technika, de azért a mai fiatalság abban nő fel, hogy a CGI természetes.Nekik nem olyan nagy dolog látni egy űrhajót repülni az űrben, mert az utóbbi 17 évben(mondhatni a T2 óta) a filmekben az ilyen trükkök mindennaposak.Pl:Pókember, Matrix, most a Vasember stb.., de a nekik készültekben is.(Harry Potter).Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy mível ez a megszokott esetleg gagyinak találhjatják az EP 4-et.

Pilid, mi kb egy generációhoz tartozunk, gondolom te is a nyolcvanas évek elején láttad az EP 4-et először.Akkoriban azért keltett akkora hatást, mert egyszerűen nem lehetett látni a trükköket ellentétben az akkori szovjet és magyar sci-fi-knél(lábas volt az űrhajó, a hátteret odavetítették de látszott ezért hiteltelen volt).A suliban állandóan arról beszéltünk, hogyan csinálhatták, néha tényleg elhittük, hogy az igazi lézerpisztoly.

A megvalósítás , a történet a zene alkotott egy olyan egyveleget ami legendává nőtte ki magát.Ha nem lettek volna olyanok a trükkök amilyenek ,akkor szerintem megbukik.

 

Ezzel arra utalnék, hogy igenis a gyerekeknek is fontos, hogy ne gagyi effektet rakjanak eléjük.A szovjet-magyar sci-fiket kiröhögtük, a Star Warst- istenítettük pedig 8-10 évesek voltunk.

frenkie, én bevallom neked, hogy bár a látvány engem is székhez szegezett a moziban és nem csak első megnézésnél, de nem néztem volna meg vagy 15-ször, amíg adták moziban, ha nem ilyen lett volna a történet, a karakterek, a zene, az egész együtt. És a Sith-ek bosszúja sem lett volna rám fele ilyen hatással sem, ha nem az és úgy történik benne, ahogy történik, sokkal valósághűbb látvány ide vagy oda.

Persze, rám mondhatod, hogy nem én vagyok a tipikus SW-rajongó, de azt nem lehet tudni, hányan vannak ilyenek, nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként valamely szinten a régi filmeket is felújítják, csak azt más esetekben remake-nek nevezik. :) Shakespeare művekből is van rengeteg. Szóval valami útón módon, de a régi történetek ugyan állandósulnak, de látványviláguk újból is újból megújul. ( Rómeó és Julia, Sok hűhó semmiért, Lear király de a King Kong is ilyen vagy a Titanic) Nem tudom mi lenne jobb, Ha a Star Warsból is remake születne vagy pedig maradna a felújítás? A technikai fejlődés így vagy úgy de sose hagyja porosodni a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom, hogy Dzséjt te mit néztél a csaták hátterében, de szerintem gyönyörűen végig lehetett követni a háttérben zajló fogócskázást, igaz 2D-ben, de ott voltak a többiek is. ( Amúgy ugyanúgy 2D-s volt az EP III csatája is amikor Obiék a Láthatatlan Kéz kilátójában voltak).

Továbbá ha olvastad a film regényváltozatát, akkor tudhatnád, hogy a 30 gépből majd a fele az egyenlítő környékén kötötte le az ellenfél tűzerejét, hogy a többiek számára támadható legyen az északi pólusnál lévő hőelvezető akna.

Édes egykomám, én a hivatalos filmről beszéltem, hogy kellenek a háttérben zajló események, nem az Adywanos-ról, ahol még a rossz szememmel is elég nyílvánvalóan ott voltak, így vajmi nehezen beszélhetnék arról, szóval már csak a logika miatt is nyílvánvaló, hogy nem arról beszéltem. Ha nem ovlastad volna az Obi1-tól általam beidézett szöveget, akkor most mondom, hogy az ő szavaira reflektáltam, mely szerint nem kell a filmbe több gép. Szerintem kell, nem új jelenet, de a háttérben mindenképpen, pont, ahogy az Adywanos arc csináta. Plusz még azt is írtam én is, hogy a proffi filmekben (ebbe remélhetőleg az ep3 beletartozik) is ugyanígy 2D-s trükköket alkamaznak a háttérhez, szóval had kérdezzem meg: te milyen postomat olvastad? :D

Továbbá, már párszor leírtam, hogy engem a film szempontjából nem érdekel a könyv, ennek ellenére igen, olvastam. Baromi régen, de azért megvolt, de mivel eléggé ellentmondásos a filmben látottakkal (pl.: Luke, mint Kék 5...), így inkább nem keverem bele :)

 

A remake meg teljesen más kategória, mint a felújítás. Ezt szerintem még véletlen sem szabad összehasonlítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A remake meg teljesen más kategória, mint a felújítás. Ezt szerintem még véletlen sem szabad összehasonlítani.

Persze, hogy más kategória, de akkor is részben arról van szó, hogy a rég leírt, filmre vitt sztorikat újra is forgathatják, nem csak felújíthatják. Arra akartam ezzel célozni, hogy nem csak az Sw esetében beszélhetünk folytonos megújulásról. Más történetek is igénylik a felújítást, még ha azokat gyakrabban remake változatban is kerülnek a szemünk elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az nagyon-nagyon-nagyon távolról nézve megújulás. Más szellemben készül (leginkább a profit szellemében), más módszerekkel, szóval teljesen más filmeket kapunk, amik köszönő viszonyban sincsenek az eredeti művel és az egyetlen dolog, ami legtöbbszőr közös bennük, a cím. Míg a felújítás után a film szellemisége, megvalósításai, szóval a trükkök kivételével (illetve, sokszor még azok sem, mert némely esetben csak abban meról ki a felújítás, hogy letisztítják a kópiát, meg felkeverik a hangot) mindenben ugyanaz a film marad. Nem mindegy, hogy renoválom a házat a Szabadság utca 88-ban, vagy építek egy teljesen új házat, hasonló formával, de új technológiákkal, más építetőkkel ugyanazon a címen. Ez után azt mondanád, hogy az új ház, vagy azt, hogy a régi, csak megújult? :)

Arról nem beszélve, hogy a legöbb remake egy kalap kaki (tisztelet a kivételnek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, én bevallom neked, hogy bár a látvány engem is székhez szegezett a moziban és nem csak első megnézésnél, de nem néztem volna meg vagy 15-ször, amíg adták moziban, ha nem ilyen lett volna a történet, a karakterek, a zene, az egész együtt. És a Sith-ek bosszúja sem lett volna rám fele ilyen hatással sem, ha nem az és úgy történik benne, ahogy történik, sokkal valósághűbb látvány ide vagy oda.

Persze, rám mondhatod, hogy nem én vagyok a tipikus SW-rajongó, de azt nem lehet tudni, hányan vannak ilyenek, nem? :)

Ugyanezt állítom amit te.Gyerekoromban A Star Wars , a történet, látvány, zene hármas körül összpontosult.Ezen három dolog pedig és kapcsolatban volt egymással.Ha bármelyik kiesik bukik az egész.

Felnöttként a prequel már csak a story meg a zene miatt érdekelt.Mert akkor már minden film tudta azt a látványt.Az EP 1 látványban semmiben nem különbözött a Műátrixtól, tehát hasra nem kellett tőle esni.Lucas abban volt zseniális, hogy a történetet olyan jól megcsinálta, hogy az EP 1 kiemelkedett a többi közül.

A véleményem az, hogy a Star Wars-ban igenis fontos a látvány, elválaszthatatlan része.Nem hinném, hogy ekkora sikere lett volna, ha Józsi bá tanyáján játszódott volna Karakószörcsögön.

 

Zéé:Veled teljes mértékben egyetértek.Ha lehet akkor újítsanak.

 

Abba különben belegondoltatok, mi lesz akkor ha 20 év múlva valaki kitalálja, hogy remake-et készít az EP 4-ből??Na az számomra maga lenne a borzalom.

 

 

Ja igen, valaki magyarázza már el nekem legyenszíves milyen űrhajók körül lévő kék dobozról van szó ami látszik?Rengetegszer láttam a filmet moziban dvd-n se sosem vettem észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.