Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem. Minden erőlködés nélkül kiszúrtam, kizökkent a hangulatból, ergo nem kicsit zavar, akkor hogyan lenne már mindegy? Ez nem egy baki. Jó nektek, hogy ti az apróságokon nem akadtok fenn, de én egy olyan ember vagyok, aki a legapróbb koszfoltra is odafigyel, pláne, ha a filmet már látta pár százszor, és ezekből a részletekből épül fel a teljes kép. Szóval engem nagyon tud zavarni egy ilyen mértékű duplikáció (megjegyzem, nem itt, hanem az űrcsatánál a Jedis jelenetek, azok zavartak. Itt csak a képpel volt a bajom, valamiért filmtől idegennek hatott, több, mint valószínű, hogy azért, amiért Ody-nak, viszont nekem tetszik az ötlet, hogy ep1-2-es sziklákat helyeztek el. Csak a módszer és a mennyiség nem jön be nagyon.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavart, pedig én is észrevettem jó néhányat. Tuti neki nem volt meg az a technikája amivel komoly és egyben teljesen új hátteret tudott volna varázsolni. Majd ha neki is meglesz az a technikai apparátusa és személyzete mint az ILM-nek akkor lehet, hogy húznám a szám, de így....?! Íg az ILM munkáján húzom, mert tőlük aztán igazán elvárható lett volna mindaz amit Adywan alkotott a teljesen új jelenetekkel és korekciókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem volt meg. Éppen ezért nem lesz számomra sohasem több egy fan munkánál.

Nem is kell annál többnek lennie. :) Részemről túlteljesítette még az ILM-nek szánt elvárásokat is, még ha annak a munkáját tekintette is alapnak.

Felőlem akár a Digital Reality is nekifeszülhet, ha jobb mint az ILM, elismerésem nekik és égjen tovább a bőr Lucas arcán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Felőlem akár a Digital Reality is nekifeszülhet, ha jobb mint az ILM, elismerésem nekik és égjen tovább a bőr Lucas arcán. "

 

 

Ezzel csak egyet tudok érteni Oldival...tök mindegy hogy ki csinálta.

Ilyen koncepcióban kellett volna dolgoznia az ILM.nek is...és akárki akárhogy próbálja kerekíteni, hogy ez fan munka, meg néhol nem az igazi, meg hogy ki lett vágva, meg valahol rossz az editálás...ez mind bakfitty, mert a REVISITED nem magát minősíti fel...hanem az ILM-et minösíti le erkölcsi értelemben.

 

Az ILM és Lucas nem veszi figyelembe a rajongói igényeket, soha nem is vette és soha nem is fogja, mert üzleti alapon működik minden tagja. És mivel a Lucas birodalom cégcsoportok összessége...az éves üzleti tervek kidolgozásában a rajongó szó, csak mint bevételi forrás fog szerepelni...nem mint az igények kielégítést megcélozandó réteg.

 

Akárhogy is nézzük, erőforrás, pénztőke idő stb...a REVISITED arányosan mindenben jobban alkalmazkodott a rajongói igények kielégítéséhez mint bármely eddigi hivatalos kiadás.

(Persze minden rajongó nem nyilvánított még véleményt...így ez részemről szubjektív megítélés.)

 

Nekem ezért a REVISITED nem fan munka...hanem az igényeim azon formában történő kielégítése, amire 2004-ben a Lucasfilm nem volt képes.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ILM és Lucas nem veszi figyelembe a rajongói igényeket, soha nem is vette és soha nem is fogja, mert üzleti alapon működik minden tagja.

Ami nincs azt nem lehet figyelembe venni. Olyan nem létezik, hogy egységes rajongói álláspont. Van aki ezt szereti van aki azt. Van aki szerint bün hozzányulni az eredeti filmekhez és Lucas már az SE-kel is vétkezett (és ők is rajongóknak valják magukat) és van aki szerint az egészet felkéne tuporozni (ők ugyszintén). Elég csak ezt a topicot átolvasni: noha az ideiró társaság elég homogén SW-szintjén (hisz a prequel szkeptikusok innen eleve kivannak zárva; ráadásul szinte mindenki igy vagy ugy de SE párti) mégis számos meglátás született: és van aki szerint ehhez vagy ahhoz hiba volt hozzányulni valaki szerint ez a csúcs. És mi alig tizen vagyunk itt... Lucas hogy ragaszkodhatna a világ csilliónyi rajongójának csilliónyi elváráshoz? Nyilván sehogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is várom Bomarr azt az írást. :)

 

Abban egyetértek, hogy a filmet csak akarat kérdése lenne olyan szinten felújítani, hogy ott minden klappoljon. Ez nyilván azért nem történt meg eddig, mert még nincs vége a kiadásoknak. Én a Blu-Ray korongokra várok egy tökéletes, befejezett verziót. Ha ott se kapjuk meg, nem tudom mi lesz....az is lehet, hogy kiábrándulok.

 

Most vagy az van, hogy Lucas nem nagyon akarja megváltoztatni a filmet, vagy a rókabőr effektus, miszerint sajtoljunk ki belőle annyit, amennyit csak lehet. Azonban két éve kiadta a filmek első változatát, így én reménykedem, hogy a nagyfelbontású verzióban már nem lesznek olyan hibák mint a DVD esetében, és végre valóban betömi a lyukakat. Ismétlem, ezeket szerintem direkt nem csinálta még meg eddig, várva mindig egy újabb kiadás adta lehetőségre, mert ugye akkor megint el kell adni valamivel a filmet. Én a helyében most befejezném végleg, és többet nem változtatnék rajta. Jöjjön az ULTIMATE EDITION!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy Adywan nem akarja ugyan ezt az utat végigjárni és amit egyszer beleépít a filmbe azt nem szedi ki, mint most a purist verziónál. Mert ugyebár az összes rajongó igényét tényleg nem lehet figyelembe venni. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

 

DE van egységes rajongói álláspont bizonyos dolgokban és azt sem veszik figyelembe.

 

Amúgy nem is tudom, hogy egy kard színének rendbetételéhez mennyire kell ismerni a rajongói igényeket. Az én igényem pölö, hogy a kék az kék legyen...a piros meg piros.

A vadászgépek körül ne legyen áttetsző doboz és lehet a végtelenségig sorolni mindazokat a hibákat amit (már ezerszer leírtam) a 2004 DVD-n nem sikerült kijavítani. Tehát igenis van közös rajongói álláspont a javítások többségében.

 

Éppen ezért gyenge érv (bár senki nem hozta fel) hogy azért nem lett kijavítva...mert különbözőek az igények, amit nem lehet egy kiadásban összefogni. Nem tudom Luke zöld kardja a Falconon, az mondjuk melyik rajongónak tükrözi az igényét.

 

És a végére annyit...hogy egyetértek Odyval és szerintem is részben profitorientált érdekek vezénylik a javításokat (részben pedig trehányság)...amik minden verzióban egy kicsit többet adnak.

 

Én is úgy gondolom (mint minden tudatos SW vásárló) hogy a következő verzióban is lesz valami javítás. A kérdés csak az...vajon az eddig meglévő változatokat ki fogják e előbb hozni...csak hogy a rókabőr effektus a verziók minden szegmensében érvényesüljön.

 

Az én válaszom erre: IGEN...minden eddigi verzió, de a 2004-es mindenképpen meg fog jelenni HD formátumban...és majd csak utána....jó sokára lesz egy újabb de még mindig nem végleges változatunk.

 

Én viszont HAPPPY vagyok, mert beléje vagyok szerelmesedve a REVISITED DVD-be és nekem ennyi bőven elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Nem irígyellek.El nem tudom, képzelni, hogy úgy nézzek egy filmet, hogy minden egyes fűszál a helyén van-e?Ez megöli a szórakozást.Jól néznénk ki ha a Luke vs Vadernél a hátteret néznénk a párbaj helyett.Én ezen fórumon tudtam meg minden+bakit".Soha nem vettem észre egyet sem.

Pesrez ez nem gon ,mások vagyunk.

 

A következő hivatalos kiadásnak már a Blue-Raynek kell lennie mégpedig mind a hat film egyben, díszdobozban és a régi trilógia felújjítása az újjak szintjére, minimum a revisited szintjén.A srác megmutatta, hogy kell csinálni, lehet nekiállni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Nem irígyellek.El nem tudom, képzelni, hogy úgy nézzek egy filmet, hogy minden egyes fűszál a helyén van-e?Ez megöli a szórakozást.

Már akinek, én speciel annál jobban szeretek egy filmet, mindnél több ilyen dolog van elrejtve benne. Ezért szeretem nagyon az SW-t, mert nagyon sok apró dolog történik a háttérben (persze nem a Luke vs Vaderben, de sok jelenetben érdemes arra is figyelni). Persze megvan az a hátránya, hogy kiszúrhat bakikat, nem oda illő dolgokat, de ezen túl lehet lépni ez bizonyos szintig (amikor már 80-90%-ban vannak copy-zva dolgok, az speciel már túlvan azon a szinten). Viszont bőven sok olyan dolgot lehet felfedezni, ami kárpótol is, főleg az olyan komplex alkotásokban, mint egy SW epizód.

 

DE van egységes rajongói álláspont bizonyos dolgokban és azt sem veszik figyelembe.

 

Amúgy nem is tudom, hogy egy kard színének rendbetételéhez mennyire kell ismerni a rajongói igényeket. Az én igényem pölö, hogy a kék az kék legyen...a piros meg piros.

A vadászgépek körül ne legyen áttetsző doboz és lehet a végtelenségig sorolni mindazokat a hibákat amit (már ezerszer leírtam) a 2004 DVD-n nem sikerült kijavítani. Tehát igenis van közös rajongói álláspont a javítások többségében.

De mi van azokkal, akik a '77-es verziót tartják szent és sérthetetlennek, és ott van zöld doboz, szaggatott és dög lassú X-Wing, meg egyebek. Ők tuti nem kérnek CGI X-Wingeket, meg eltűntetett zöld dobozokat. Vagy, itt vagyok én, akinek szintén nincs jelenleg igénye a zöld dobozok eltakarítására, mert az én TV-men egyszerűen nem látszódnak. Persze, a zöld fénykardot én sem szívlelem, de vannak olyanok, akik a régivágású technikával odavarázsolt pengét akarják, nem egy CG pengét. Szóval, nincs egységes rajongói igény. Max olyan, hogy egy kisebb-nagyobb csoport igénye.

Amúgy, szvsz a 2004-es DVD-nek sosem volt különösebben az a célja, hogy feljavítsa az ep4-5-6-ot az ep1-2-3 szintjére (persze, ha valaki talál nekem egy ilyen interjút, vagy bármit, amiben erre céloznak, az meggyőzhet az ellenkezőjéről). Egyszerűen csak addig sírtak a rajongók, míg megjelentették DVD-n (máris teljesítették a rajongói igényeket), és ezért betoldottak még pár jelenetet, ha már éppen útba esett. De sose volt arról szó a kiadás előtt, hogy az lesz az Ultimate nagy javítás (az az SE volt, és azt bizony feljavították a '97-es évek szintjére bőségesen, csak hát '97 és 2004 között eltelt pár év és pár technológiai szintlépés), sőt, szerintem különösebben arról sem beszélt Lucas, hogy ő valaha is akarna egy gigamegahiperszupernagytatarozást. Ezt csak a magunkfajta rajongók szeretnék, hogy legyen technikailag egységes két olyan trilógia, amit közel 30 év választ el. De azért ne a rajongó mondja meg, milyen legyen egy alkotó műve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A srác megmutatta, hogy kell csinálni, lehet nekiállni.

Sajnos a srác néhol teljesen megölte a filmet, ahogy telnek a napok egyre-inkább így érzem. Lucas nagyon jól érzi, hogy nem lehet eszetlenül belenyúlni, de ettől független a technikai oldalát megcsinálhatná rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes meglátás Ody, mert nekem meg dinamikával telítetté vált a film. Már nem is tudom hányszor pörgettem vissza a Millenium Falcon vs. TIE vadászok harcát, vagy a film végi csatát. Eszméletlen lett. :) Ehhez képest még az EP III nyitócsatája is bakfitty. No én még oda toldanék be vadász-vadász elleni kergetőzést. :)

De hát különbözőek az ízlésein. :) Az enyémet most nagyon eltalálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút egyetértek Dzséjttel: Nincs egységes rajongói álláspont, legfeljebb nagy többségű. Mindig lesz olyan, aki nem lesz elégedett valamelyik részével a filmnek.

 

Azt mondom én is, hogy vannak dolgok, amikhez nem kell hozzányúlni, mert túl sok.

 

Vannak viszont, aminek a kijavítása kötelező lenne (színváltós fénykard).

 

Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi. Szerintem az EPIV nem olyan film amelyben garmadával kellene, hogy repkedjenek a TIE vadászok és az X-szárnyúak. Történt egy korszakváltás a Köztársaság után, így a látvány is más. Nem kell mindent felturbózni, mint a 'régiekben', hisz ez nem az az éra. Amúgy én eddig is átéreztem a film végi harcot annak ellenére, hogy nem mutatnak több száz űrhajót... De a két legnagyobb melléfogás az a Halálcsillag belépője, és Vader vs. Obi párbaja. Annyira de annyira nem illik pl. az utóbbiba a Battles of Heroes, hogy az már fáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, azért ne túlozzuk el. Nem több száz hajóról van szó, hanem annyiról amennyiről a regénybe is írnak. Nekem is bejött az "eredeti" csata, de így sokkal de sokkal jobb lett. Most végre tényleg látszik, hogy nem csak a vaktában lövöldöző lövegtornyok kapják el furcsa mód azokat az X-szárnyúakat amik ott sem voltak a vásznon, hanem láttunk minden egyes találatot.

A HCS-nél nekem bejött a csillagrombolós, bolygófelszínes panorámakép. Jó volt látni, hogy a flotta addig tényleg őrzi a HCS-t amíg nem hozták működésbe. A zene kicsit furcsa volt számomra is ez tény, de én sok más kisebb hiba miatt kaptam föl a fejem, és ezzel szemben mégis jobban működik nálam a Revisited, mint az ILM munkája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az túlzás ahogy ajnározzátok. Az űrcsatán is látszik, hogy amatőr munka. Én már csak ezért sem tudom imádni. Sajnos én az ilyen félmegoldásokat nem szeretem. De annak örülök, ha neked tetszik. Végülis mindenki azt nézi amelyiket akarja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami megérdemli a dicséretet az meg is kapja.

Én inkább a kivitelezést nevezném amatőrnek, de a végeredményt már koránt sem. Elég jó a rálátásom a technikai megoldásokra, de ha agyonütnek akkor se tudom azt mondani, hogy a végeredmény az gyengébb mint az ILM munkája.

Abban egyetértek, immár van több verzió, mindenki tud magának választani, hogy melyik tetszik neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a két legnagyobb melléfogás az a Halálcsillag belépője, és Vader vs. Obi párbaja.

A HCS felrobbanása is kész borzalom. :)

Legalábbis nekem az.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már egyszer leírtam, de szerintem nem sok értelme van ezeknek a változtatásoknak.A film '77-ben készült el, és már akkor is tökéletes volt.Senki se várja el az 1933-as King Kongtól hogy monumentális cgi gorillák és dínók verekedjenek epikus csatákban, senki se várjon hatalmas cgi űrcsatákat se egy 31 éves filmtől.Attól hogy 3d-sek a kijelzők, nem lesz se szórakoztatóbb, se teljesebb a film.Hazavágja a teljes hangulatot, a retrós látványvilágot.Aki csili-vili korszerű effekteket akar az nézzen meg egy prequel epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No imhol a véleményem:

 

Először én is lerónám a tiszteletkört: Adywan munkája ugyanis mindenképp elismerésre méltó. Mig a legtöbb FanEdit abból áll, hogy kivágnak pár nem tetsző jelenetet, addig ő nagyrészt azon gondolkodott mit lehetne hozzátenni. Illetve nemcsak gondolkodott, de hozzá is tette. A nyilvánvaló elöny mellett, vagyis azon túl, hogy magának örömöt okozott, egyben kielégitett egy olyan igényt is, amit a Lucasfilm -ez minden bizonnyal megkockáztatható- sosem fog: eszközölt nem egy radikális változtatást, aminek itt a fórumon is és minden bizonnyal még nagyon sok helyen és sokan örülnek. Ha valami hát ez tényleg kalapemelést, de minimum egy elégedett fej-biccentést érdemel.

 

Az már egy másik tészta, hogy nekem ez -a Star Wars Revisited- nem különösebben tetszik. És akkor innentől az én személyes, egyvonalú, talán kissé vaskalapos véleményem (amivel véletlenül sem mások örömét akarom elvenni, de ez gondolom egyértelmű):

Én a rajongásban kissé maradi vagyok. Ha valamit szeretek akkor azt ugy szeretem, ahogy van. Nem rontanék vésővel a Notre Damme-nak, temperával a Mona Lisának vagy CGI-vel egy hőn szeretett filmnek: nem azért mert tökéletesnek tartom, hanem mert úgy szeretem élvezni igazán, ahogy az alkotója/alkotói megalkották. Az otromba építészeti és festői példa helyett inkább a filmesre térve: nekem valoszinüleg az is megfeküdné a gyomrom, ha Murnau ?Faustjában? tupiroznák a Sátánt vagy Hitchcock ?Madarakjában? CGI szárnyasok ijesztgetnék az embereket. Persze a példák sántitanak, hisz ezek nem egy sorozat részei igy nem kell valami máshoz illeszkedjenek, de nekem pont emiatt volt szimpatikus Lucas SE-s hozzáállása, mert úgy láttam kettős célt tart a szeme elött: egyrészt a Saga egységesitése, másrészt a film "sármjának" a megtartása. Az SE-k úgy tettek hozzá az alapanyaghoz, hogy nem akarták elvenni az eredeti film báját.

Persze újralehetne rajzolni az egészet, csak ahogy Obi1 is mondta itt a topicban: az már nem az a film lenne (teszem hozzá Lucas még ha csak pár helyen is, de még igy is átlépte nálam a büvös vonalat: a régi dianogát azért én benthagytam volna).

És a Star Wars Revisited nálam már bőven túlvan a határon: ez már messze nem az amibe én "beleszerettem". A változtatások nagy részét nem is igazán értem: néhol hang-effektek vannak kigyomlálva számomra teljesen érthetetlen okokból, máshol képek/jelenetek vannak átrajzolva, úgy hogy nem látom mitől lenne ez picivel is jobb, mint korábban volt. De mielött ebbe jobban belemennék, elötte azok a változtatások amik tetszettek, mert ilyenek is akadtak:

 

Elöszőr is tele van a Revisited olyan apró változtatásokkal, amik valamilyen folytonossági hibát vagy az akkori pénztelenségből (pl a hiányzó 'parabola' az MF-ről) vagy a korai koncepcióból (pl. Vader vöröses szeme) adodó 'hibát' küszöbölnek ki. Ezeket imádtam és itt bizony mehet a dorgálás a Lucasfilmnek, hisz elég valoszinütlen, hogy teszem azt azért fekete a háttér minden pilóta mögött a végén, mert nem akarják megpiszkálni a régi 'feelinget'. Most Luke zöld kardjáról nem is beszélve, aminél mindig borzolom a szemöldököm. És öszintén meglepett, hogy házilag is milyen ügyesen kilehet javitani ezeket a problémákat (najó a fénykardok azért lehetnének jobbak is).

A másik nagy dobás a kijelzők újragondolása. A régi, Commodore korszakot idéző kijelzőket nem hinném, hogy bárki is siratná. Már a 'Birodalom'-hoz képest is cikik és Andywan meglepően jó munkát végzett. Egyedül az új X-wing kijelzők furák, de a többi akár útmutató is lehetne a Lucasfilmnek.

A nüansznyi toldások közül még kiemelném a 'battle droid' berakását. Csodálom, hogy ez Lucasnak nem jutott eszébe. Amikor kijött a 2004-es DVD én szinte biztos voltam benne, hogy valahol, ha elrejtve is, de látható lesz egy. És Andywan jól rakta bele: nem tolakodó, de aki tudja merre kell nézni az észre fogja venni.

 

Öhöm... és itt véget is ért a hozsanna. Pennámat innentől vitriolba mártom, igy mostantól tényleg csak saját felelősségre tessék olvasgatni.

 

Ha röviden össze kéne foglalnom miért nem tetszik a Revisited akkor annyit mondanék, hogy Andywan nem látta a saját korlátait: miközben egyes hibákat professzionálisan kitudott küszöbölni addig más jeleneteket totálisan tönkretett. Nem látta mi az a pont amikor a belenyulásnál már nem hozzátesz hanem elvesz az élményből. Nem fogom részletesen közölni az összes változtatást ami nem tetszett (túl sok van belölük) inkább csak szemezgetnék, azokból amik igy hirtelen eszembe jutnak:

 

Ep.2-es sziklák a kanyonban: Na ha már felmerült itt a topicban akkor magam is hozzáteszem a magam öt centjét: szerintem a hat film véletlenül sem attól lesz koherensebb, hogy a Tatooine pont úgy néz ki mindenhol. Miért ne lehetnének itt mások a sziklák? Nem is a copyzás zavar, hanem hogy az összkép itt bénább és egy gyönyörü naplemetés eget áldozott fel ezért a ?maszatolásért?.

 

Homok-kuszó a szembedombon: apróság, de jó példa hogy lehet egy adott jelenetből kivenni a ?varázst?. Az eredetiben szépen húzzák a jawák és a homok-kuszó ?megjelenését? és némi titokzatossággal ruházzák fel azt a jelenetet, amikor 3PO meglátja a messzi tárgyat, amin megtörik a fény? most meg gurul le a szembe-dombon. Profánabb és semmitmondóbb igy.

 

Az újravágott kunyhó-jelenet: Megvolt az oka annak, hogy Lucas nem időrendi sorrendben mutatta be ezt a párbeszédet. Hogy mi is volt az, az föleg most tiszta, ahogy látja az ember ?helyrehozva?. Nincs meg a beszélgetés ive, aminek a csúcspontján, a történelmi háttér kibeszélése után kerül elő a Leia-felvétel. Egyébként ezaz ep.4 egyik legjobb jelenete, föleg a prequel óta? öszintén meglepett, hogy egy ?rajongó? szükségét érezte, hogy megbolygassa.

 

A Halálcsillag új feltünése: na míg a fentebbiek inkább csak kibillentettek az élményből és fancsali képet csaltak elő belőlem, addig ez olyan mentális seggberugásként ért, hogy kétszer is visszakellett tekernem, hogy ?akkor ez most hogy??. És nemcsak a gyenge effektekről, meg az ollozótt zenéről van szó: az egész jelenet film-idegen. Inkább ep.5-öt idézi és pont annyira nem mutat jól, mintha Coruscant megjelenne az ep.5-ben.

 

A szegényesebb Mos Eisley: Az SE-ben egy igazi forgatagnak tünt Mos Eisley, ráadásul a toldásoknak köszönhetően ebben az epizódban is megjelent a burleszk humor, ami szinte minden részben igy vagy ugy, de jelen van. Mos Eisley igy unalmasabb.

 

A vér nélküli levágott kéz: na ennek kapcsán lefolyt már pár vita az sw.hu fórumán is anno. Akkor is mondtam és most is mondom: az SW-ben szerintem nem borithatja fel a ?logika? a coolsági faktort. Egy világban ahol zizegnek a hajók az űrben miért ne lehetne egy lénynek olyan vére ami egy fénykard-vágás után is folyik? Csak azt tudom mondani amit Plok is anno: ne szivattyuzzuk már ki az utolsó csepp vért is az SW-ből. Már csak azért is felszisszentem ezen, mert ez az egyik kedvenc jelenetem: ahogy Obi-Wan mint valami szamuráj lesujt, majd a véres kar és Obi-Wan ellenállást nem türő körbenézése? ez a jelenet igy rohadt jó. Az ep.4-nek egyébként is ad egyféle bájt, hogy miközben sokkal felhőtlenebb, mint a későbbi részek, vizuálisan sokszor messzebb merészkedik (a szétégett Beru-Owen holttest ugyebár). (ugyanakkor ha Andywan ekkora koherenciát akar, akkor majd a Jedi visszatért ugy kell megcsinálja, hogy Luke kardja ne botként üzemeljen majd a bárkán, hanem vagdossa a testrészeket :))

 

Csak Han lő: Számomra újfent bizonyosságot nyert, hogy mennyivel gyengébb ha csak Han lő. Ülnek, nagy füst, aztán konyec? ettől lenne vagányabb Han? Nálam tuti nem. Greedo pislogása meg idegesitő és érthetetlen. A prequelekben se pislognak, most minek? (ugyanakkor hogy egy kis dicsérettel is oldjam a lehúzás-áradatot: a kantina szörny-maszkjainak ?animálása? kifejezetten tetszett, az meg pláne, hogy a kis iszákosnak már nem lehet átlátni a fején)

 

Jabba jelenetének eltávolitása: Eddig igazság szerint nem is éreztem, hogy ennyire kell ide ez a jelenet. De most hogy kilett húzva, érzödött hogy enélkül sokkal elkapkodottabb az egész. Obi-Wanék hirtelen ott teremnek, ráadásul kimarad az egyik legjobb átkötés: Boba Fett feltünése. Eddig csak kétszer néztem olyan emberekkel az ep.4-et, akik a prequelekkel kezdték és mindketten felsikitottak ennél a résznél: ?huhh, ez a fejvadász-kisgyerek??. Ez kell ide.

 

(újabb apró pauza a lehordásban: a Millenium Falconon a feljavitott táblás játék nagyon jó!)

 

A rohamosztagos hangtalanul veri be a fejét: megintcsak apróság, de egyszersmind az ep.4 egyik legjobb poénjának ?kiiktatása?. Ha összekéne ütnöm egy listát az SW legjobb poénjaiból, a fejbeverés tuti ott lenne a legjobb tizben (Lucas is hasonlóképp gondolkodhatott, amikor a csattanást felerősitették a 2004-es DVD-re). Ráadásul ez egy olyan apróság, amire még a prequelekben is utalnak (az ep.2-ben, amikor Jango beveri a fejét felszállás elött).

 

Vader - Obi párbaj-paródia: a Halálcsillag felbukkanása mellett ez a másik mélypont nálam. A Battle of Heroes egy olyan zene, amit epikus jelenetekhez irtak. A Vader-Obi párbaj pedig minden csak nem epikus. Ahogy megszólalt a kórus az volt az érzésem, hogy valami paródiát nézek. És mindezt még megsüvegelte a lassitott összeesés, aminek nemcsak az ep.4-hez de a Star Warshoz sincs sok köze. A drámai hatás ettől nem lett nagyobb, de a jelenet számomra kétségkivül gyengébb lett.

 

Hypertér utazás: Komoly összpontositást követelt tőlem, hogy a karakterekre és a párbeszédekre tudjak figyelni de végül elbuktam. A nagy ?kék leves? menthetetlenül elvonta a figyelmem, aminek a vége még pulzál is mindennek a tetejébe. S hogy ezaz egész belepasszoljon az eredeti vágásba (merthogy a párbeszéd a filmben valójában már a megérkezés elötti pillanatokbn játszodik) beletett egy hypertérből való érkezést is, ami szintén meglehetősen gyenge, mint az összes plusz-betét. Ezért kár volt.

 

Új űrcsata: tömören benne van minden, amit a Revisited kapcsán érzek, mert egyrészt van egy rakás kifejezetten jó, apró toldás (hátterek, vagy épp a Vörös Vezér halála), de ugyanakkor van pár olyan ormotlan toldás, amitől égnek áll a hajam és ezek szépen át is billentik azt a bizonyos serpenyöt.

Ugyan én azt hittem, hogy a Halálcsillag ?új feltünését? nem lehet ütni bénaságban, de a Tie Fighterek felbukkanása rám cáfolt. Tragikus. Pedig feltételezem, hogy Andywan azért cserélte le az eredetit, mert ugy gondolta, hogy az övé a jobb. Ha igy van, döbbenetem nem is lehetne nagyobb. Most az Imperial March nem éppen elegáns bele-erőszakolásáról nem is beszélve.

És itt sem csak és kizárolag az effektek rendkivül gyenge szinvonala az ami bántó (persze az is), mert ez igy az ILM effektjeivel se müködne nálam: ez a mindent megmutatni akarás tönkreteszi az egész űrcsata hangulatát. Ami az eredetiben a Lázadók drámai küzdelme, az itt egy számitógépes játék átvezető-animációjává silányul. Súlytalan az egész, amit fokoz a végén lecserélt Halálcsillag robbanás is. Az az eredetiben egy csodálatosan megvágott jelenet volt. Sose gondoltam volna, hogy egy rajongó abba beleakar piszkálni.

 

És leginkább ez zavar: az én konzervativ, egy-orrú véleményem szerint, ha valaki egy filmet igazán tisztel, nem akarja minden második jelenetét újragondolni. Ez csak az én személyes véleményem persze, de nekem a tisztelet hiánya az ami leginkább érződött ezen a FanEdit-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már egyszer leírtam, de szerintem nem sok értelme van ezeknek a változtatásoknak.A film '77-ben készült el, és már akkor is tökéletes volt.Senki se várja el az 1933-as King Kongtól hogy monumentális cgi gorillák és dínók verekedjenek epikus csatákban, senki se várjon hatalmas cgi űrcsatákat se egy 31 éves filmtől.Attól hogy 3d-sek a kijelzők, nem lesz se szórakoztatóbb, se teljesebb a film.Hazavágja a teljes hangulatot, a retrós látványvilágot.Aki csili-vili korszerű effekteket akar az nézzen meg egy prequel epizódot.

A King Kongból remake-ek készültek. :)

 

Nem várnék én se CGI csatákat ha a történetben sokkal korábbi időszakba se csempésztek volna egy jó nagy adag komputergrafikát. De így...:S Köll a homogén megjelenés a két trilógiához, ha hiteles akar maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És leginkább ez zavar: az én konzervativ, egy-orrú véleményem szerint, ha valaki egy filmet igazán tisztel, nem akarja minden második jelenetét újragondolni. Ez csak az én személyes véleményem persze, de nekem a tisztelet hiánya az ami leginkább érződött ezen a FanEdit-en.

Dettó, ezzel mélységesen egyet értek (nem csak erre, hanem általánosságban minden műre vonatkozva, kivetítve a folytatásokra is).

 

Jó kis összegzés lett Bomarr, egyet értek úgy 90%-ban mindennel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.