Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mina! Feltudnád rakni valami értelmes helyre ezt a kis videót? Mellesleg igazán megcsűrhetné az anyukáját aki kitalálta ezt a macskás kódolást a rapidnál.  :)

:D Á! A többi ilyen feltöltős oldalt utálom. Ez a legjobb...

A macskáknál pedig azt a karaktert kell beírni amibe a cicus van. Ma nekem 81x kellett ezt végrehajtanom, még se nyavalygok :)

 

Szerk: Na jó, felrakom az uw-ra :)

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, felraktam az uw-ra ( :) )

Viszont akkor ebbe a hozzászólásba lesznek a linkek :)

 

FIGYELEM! EZEK EXTRÁK, NINCSENEK BENNE A FILMBEN! NEHOGY VALAKI AZT HIGGYE, HOGY BENNE VANNAK! EZ A DVD9-ES VÁLTOZAT EXTRÁI!!!

 

Alderaan bővített pusztulása

 

Alternatív Halálcsillagról való szökés

 

Alternatív kezdet

 

Luke és Biggs beszélgetése a Tatooine-on

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült végül leszedni ezt a videót... Nos azt hiszem én se több képet, se több videót nem akarok látni. Majd a filmet fogom megnézni. Mindenesetre ez az Alderaan jelenet így roppant gagyi szerintem. Egyszerűen nem áll össze egy egésszé. Kezdek félni ettől a DVD-től...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revisited verzióból a rajongók kérésére törölve lett az új Jabba. És amikor megállítja hőseinket az a pár rohamosztagos, ott az eredeti jelenet van visszaállítva.

Csak gratulálni tudok ezeknek a rajongóknak. Eleve hogy vetődhet fel valakiben, hogy kivesznek a filmből?! Anakin Skywalker exábrázatát nem akarják majd visszaerőltetni Hayden helyett? Esetleg a Majom Nőt nem akarják visszahozni? Mert ez legalább olyan érvágás lenne, mint Jabbát kivenni az EpIV-ből.

 

Ody: Nekem tetszett a felrobbanás. Mondjuk kérdés, hogy Jar-Jar mit keres az Alderaanon. De amúgy jó, nekem tetszik, mutatja, hogy hogy robbanthat fel egy bolygót a Halálcsillag.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nekem tetszett a felrobbanás. Mondjuk kérdés, hogy Jar-Jar mit keres az Alderaanon. De amúgy jó, nekem tetszik, mutatja, hogy hogy robbanthat fel egy bolygót a Halálcsillag.

Szerintem iszonyatos. Maga a robbanás szép, de ez az Alderaan fortyogás és főleg Jar Jar...mert ugye meg kellet ölni.... Ez egy vicc.

 

Mina. azért arról szólhattál volna, hogy ez nincs is benne a filmben, csak poén... Engem meg elkap itt az agyérgörcs. :) A robbanás az nagyon jó egyébként!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader vs Oby

 

Ez bizony egy nagyon fontos jelenete a trilógiának, talán a legjelentőseb történések egyike, hiszen Luke mentora, egyike az útolsó Jediknek megkűzd egy félig gép szörnyeteggel aki anno a tanítványa volt és önfeláldozásával erkölcsi győzedelmet szerez hőseinknek és a saját maga álltal képviselt értékeknek.

 

A jelenet technikailag régen sem volt csúnya, kétségtelen tény, hogy a három jelenet közül, melyben fénykard és penge látható...nos ez sikerült a legszebben.

Néhány apró hiba természetesen itt is szemet szúrt a rajongóknak, mint például a pár képkocka elejéig felvillanó fémrúd, néhol a kard aurájának hiánya és Oby nem teljesen kék illetve Vader nem teljesen piros kardja. Továbbá a falon látszódott a pirotechnikai effektek nyoma, mielött még kardal hozzá érhettek volna.

 

A 2004-es DVD változat potenciális vásárlói és úgy nagyjából minden rajongó várta, hogy a jelenet talán valamennyire közelebb kerül az új részek színvonalához. Mind képileg, mind effekt ügyileg, mind pedig zeneileg jó lett volna, ha ráncfelvarják a jelenetet.

 

A szereplők mozgása, részben Vader ruhája részben pedig Alec Guiness kora miatt kissé lassú lett.

És ez az új részek tükrében ha nem is rossz, de talán az ember többet várt tőle.

Sajnos a 2004-es DVD nem javított ezen a jeleneten sem és bár a kardok színe szebb lett és azt nyilatkozták a Lowry Digitálnál, hogy kényes rész volt a kardok helyretétele...hazudtak! HAZUDTAK! És le is írom miért.

 

Tudom, hogy ebben a jelenetben a 2004-es DVD változat látszólagosan új kardokat, szebb aurát hozott...és néhol rózsaszín kardot...de ez nem emberi beavatkozás és mégcsak nem is programszintű automatikus javítás volt.

 

Egyszerűen arról van szó...hogy az eredeti kópián tényleg Vader kardja sok helyen piros helyett rózsaszín lett...csak az alacsony kontraszt és színmélység miatt ez nem jött ki annyira szignifikánsan, hogy zavaró legyen. DE bizony a trilógia mind a 3 részét érintő technikai tökéletlenségről van szó.

 

Namost a HD (High Def-Magas Felbontás) digitalizáláshoz (1060 dpi 1900szoros felb) egy új színpaletta járult új színmélységgel...olyan színtartományról van szó, amit a szem már nem is képes érzékelni...de természetesen így ezzel a felbontással és ezzel a színképpel a hiba már láthatóvá vált. És hogy miért tűnik mégis újnak?

 

Nos az egész lényege az 1900 szoros felbontásban keresendő...a HD szabvány egyik jellemzője, hogy a kép jóval kontrasztosabb...nem csak nagyobb a felbontása, hanem a vonalak sokkal élesebbek is.

 

Anno a BlueRay és HD DVD harcában a HD elő is vette azt az ütőkártyát, hogy

a Blue Ray túl kontrasztos képet kínál, amin a vonalak túl élesek...namármost ez a hiba részben valóban létezett és ennek a túl kontrasztos eljárásnak köszönhető hogy az aura sokkal jobban elkülönül...és van itt még más is amit nem tudnak sokan.

 

A rotoscope eljárás több mint két részből áll. Először van ugye a fehér belső csík...azután nem az elkent színes aura következik egyből, hanem egy a fehértől jól elkülönülő színes sáv (piros kék stb.) és a végén erre adtak egy olyan effektet, ami az egészet elkente (smoth).

 

Namost a következő van és tessék figyelni de nagyon alaposan.

 

Az eredeti kópia, amit a Lowry Digital megkapott...elképzelhető, sőt nagyon valószínű...hogy nem tartalmazta a végső összemosó fázisát a penge effektnek és ezt kontrasztosították és ezért látszik úgy mintha változtatott lenne a penge.

 

Nos aki kétkedik a mondandóban, az a 2004-es DVD extra lemezén megnézheti a kardok születését, továbbá a rotoscope fázisait és láss csodát, meg fogod kapni a 2004-es DVD sokkal szebb kardját, már abban a régi dokumentum felvételbe integrálva. Ennyi.

 

És most következzen a jelenet elemzése.

 

Oby és Vader kendó stílusban harcol ami gyors szemből jövő csapások formályában realizálódik. Az alkotók a REVISITED verzióban a mozgást felgyorsították, így kaptunk egy fürge Obyt. Megváltoztatták a kéztartást?Vader többé már nem kieresztett kardal jön (előugró penge technikai limitációja) hanem szépen kinyitja a pengéjét és Oby is hasonlóan cselekszik. (megszüntették a zavaró frame ugrást a zárt és nyitott penge állapot között)

 

És a szekvencia új zenei betétet kapott!!!!!! Nem is akármilyet! (Régen nem volt zene alatta)

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-14_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-15_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-17_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-19_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter:

 

A Youtubre A. Sayche (Adywan Stúdió) barátja rakta fel a jelenetet és csak úgy alá dobta a zenét, nem állította be. A filmeben az egész rendkívül pontos és helyenként le van halkítva...nagyon szép editálás lett.

 

A kardok színe stimmel a Youtubeos videón, valóban ilyen a DVD-n....csak ugye a minősége:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter:

 

A Youtubre A. Sayche (Adywan Stúdió) barátja rakta fel a jelenetet és csak úgy alá dobta a zenét, nem állította be. A filmeben az egész rendkívül pontos és helyenként le van halkítva...nagyon szép editálás lett.

 

A kardok színe stimmel a Youtubeos videón, valóban ilyen a DVD-n....csak ugye a minősége:D

Igen, a zenénél észrevettem némi furcsa taktus illetve képi össze nem illesztést, de már mag a téma is remek amit aláraktak. :) Igaz először erőltetettnek véltem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alderaan felrobbanása tényleg érdekes, bár mivel a robbanás baromi gyors, ezért nem illene ez a jelenet bele a filmbe.

Az alternatívok viszont nagyon poénosak :P

A TITAN A. E. - nél is egy lassabb folyamat előzte le a kataklizmát. :) De ez asszem végül is nem oszt, nem szoroz. :D Talán délután már látom a filmet :P Nem sok van hátra a töltésből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TITAN A. E. - nél is egy lassabb folyamat előzte le a kataklizmát. :) De ez asszem végül is nem oszt, nem szoroz. :D Talán délután már látom a filmet :P Nem sok van hátra a töltésből.

De ez nem a Titan A. E. hanem a Star Wars.

Én most nézem meg a filmet :P Már tűkön ülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.