Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A lelkesedésem a film végére valamelyest alább hagyott. Le kell szögeznem mindjárt az elején. Mint non-profit rajongói alkotás ez briliáns, példa értékű, és bizony a Lucasfilm példát vehetne róluk. Ennél fogva eszem ágában sincs becsmérelni a speciális effekteknek ama hátrányát, hogy bizony látszik, hogy 2D-s és nem 3D-s alkotások. Mert ezek még így is lenyűgözők, még ha tetten érhető is a turpisság. Természetesen mögöttük nem állt egy profin felszerelt stúdió, hogy az új jeleneteket 3D-s modellekkel alkossák meg, viszont így is remek munkát végeztek. Azt sem veszem rossz pontnak, hogy az új zenék totálisan a többi részből lett kiollózva, hiszen felteszem, egy komplett szimfonikus zenekar sem állt mögöttük, hogy újrahangszereljék az adott taktusokat. Ezek sajnos valószínűleg nem voltak benne a rendelkezésre álló eszközök még így is széles palettájában. Szóval, ezek elnézhetők, és szerintem el is kell nézni. Elvégre, akárhogy csűrjük-csavarjuk, ez akkor is egy rajongói alkotás, azok alapvető ? és az említett okokból kiküszöbölhetetlen ? hibáival. Na de, nézzük is, mit merre meddig.

Először is, ami tetszett. Az apró részletekre kiterjedő ráncfelvarrás egyszerűen hihetetlen. Bár a lézersugarak még mindig elég kelekótyán tudnak menni a jelenetek nagytöbbségében, azok formája, színe gyönyörű, és tökéletesen passzol a többi részhez. Végre nem csak piros csíkok, hanem élénkek, és a közepükben van az a narancssárgás ragyogás. Nagyon babák lettek, hát még az, hogy az embereket már el is találják. Példának okáért mikor a Tantive IV személyzetét támadják a rohamosztagosok, a lázadó katonák csak úgy ukmukfuk elesnek, sosem látni, hogy el is találták őket. Na, ezen gyökeresen változtattak, ebben a műben nem spontán ájulás, hanem kemény lézertalálat okozza a csatasorból való kidőlést. Ez az egész filmen végigvonul, ami nagyon jó.

A Tantive IV jelenetei nagyságukban nem változtak, de rengeteg apróság bekerült, mint néhány furán álló katona (egyik jelenetben így, másikban úgy) most már egységesen ?vigyázzállásba? vágta magát, vagy éppen C-3PO és R2-D2 már nem egy szürke alagútba, hanem a mentőkabin falai közé masíroznak be. S ha már kabin, mikor a két droid között ül a kamera, az ablakon túli csillagrombolót sokkal közelebbről figyelhetjük meg, így a dokkban parkoló Tantive IV is látható. Végül pedig, a két nap is látható, mikor a kabin belép a légkörbe. Igen, már nem csak pörög, hanem ténylegesen eléri a légkört.

A következő nagy dobás az volt, mikor a homokkúszót már nem csak egy fényjeleket adó kosznak látjuk, mikor C-3PO kiszúrja. Szóval most már látni, hogy az tényleg egy jármű, és nem szorulunk C szuperszemére (amúgy, ha jól vettem ki, a jelenethez a ?77-es verzió jawa homokkúszó jeleneteit használták fel, de erre nem vennék mérget).

A 2004-es DVD-re azt a látképet, melyben R2 a sziklák közt barangol, kissé módosították, méghozzá úgy, hogy az eget hasonló színűvé festették, mint amilyen az ep2-3-ban. Az Adywanos srácok ennél is tovább mentek, és a háttérben immár olyan fura formájú sziklákat látni, mint amik között Anakin száguldozott az ep1-2-ben. Ezt azért tartom remek ötletnek, mert ezzel tovább erősítették a kapcsolatot az előzményekkel.

Mindezidáig viszont nem okozott semmi sem túl nagy meglepetést. Ezek mind-mind apró hangulati elemeknek számítottak nálam, amik maximum annyit újítottak, hogy az ep4 trükktechnológiailag nem tért már el annyira az összes többi résztől. Viszont az első jelenet, mikor majdnem kiköptem a teámat, az Luke és Ben beszélgetése a Kenobi lakban. Ezt ugyanis totálisan átvágták. A hologramot rögvest az elején láthatjuk, és Luke csak eztán kérdezi meg, hogy Ben harcolt-e a klón háborúkban. Eztán jön Kenobi válasza, hogy igen, ő is Jedi volt, mint Luke apja. S az ifjú ekkor tiltakozik, hogy az apja teherhajó pilóta volt, nem Jedi (eredetileg ugye ezzel kezdődött a jelenet). Ezután jön az Erőről való diskurálás és végül Ben nagy bejelentése, hogy Luke-nak meg kell tanulnia az Erővel bánni, ha az Alderaanra akar menni. Az érzéseim vegyesek ezzel kapcsolatban. Abból a szempontból tetszik, hogy így sokkal logikusabb, folyamatosabb a beszélgetés. Másrészt, éppen a sodrás veszett ki belőle. Az eredeti vágásban az ember szép sorban veheti tudomásul a dolgokat. Luke nem tudja az apjáról az igazat, nem tudja, hogy Obi-Wan Jedi volt, nem tudni, mi az az Erő. Szép felvezetése ez mindannak, amit a hologramon hallunk. És a slusszpoén, mikor Ben hosszas hallgatás után előáll azzal, hogy Luke ismerje meg az Erőt és jöjjön vele az Alderaanra. Ez csak úgy önmagában is drámai, hát még az ep1-2-3 szellemében. Ez a drámaiság, ez a Benre jellemző spontánság kiveszett ezzel az új vágással. Tehát ez inkább tolta számomra negatív irányba a lécet.

Na eztán jött, ami tarkón vágott. Jó értelemben. A Halálcsillag belépője. Mikor csak az ep4 létezett, az állomásnak annyira nem volt nagy a jelentőssége, mint miután az ep2 és 3-ban oly szépen felvezették. Vagyis úgy szolván, két rész óta várjuk, mi is az a valami, amire Poggle azt mondta, hogy ha megtudnák a Jedik, végük lenne. Szóval ez után kicsit snassz a Halálcsillag belépője. Ezt az Adywannál is tudhatták, mert teljesen új jelenetet alkottak. Az állomás egy bolygó körül kering (mint az EU-ban), TIE vadászok és csillagrombolók őrzik (ez amúgy logikus is, hiszen a film szerint csak akkor lép működőképes állapotba, így furcsa is, hogy nem őrizte semmi). S mindezt az Imperial March taktusai teszik egésszé. Persze, azért nálam megtörte a hangulatot az, hogy ez a zene ebben a formában nem illik az ep4-be, illetve, hogy a rombolók és TIE vadászok szinte teljes egészében az ep5 jeleneteiből jöttek át. Mégis, ezek apróságok, amik a rajongói alkotás tényezőjéből fakadnak. Ha ezt egy profi háttérrel tudnák megalkotni, ahol az ep4 zenei világához alakítanák az Imperial Marchot, jól megkomponálnák a zene be- és kivezetését (a vágás miatt itt elég hirtelen), illetve új csillagromboló és TIE CG jeleneteket alkotnának hozzá, az egész jelenet egyszerűen zsigerbizsergetően gyönyörű lenne. Az elképzelés és a szándék miatt nálam ennek a verziónak ez a fénypontja.

Illetve még az ezt követő jelenet. A tisztikar megbeszélésén egyetlen apróságot változtattak. Zenét tettek alá. Először az Emperor?s Thron Room szól, majd az ep3 egyik számának egy része. Nagyszerű alaphangulatot teremt és Vadert még fenyegetőbbé teszi.

Ezután jött egy újabb dolog, ami nem tetszést váltott ki bennem. Megérkezés Mos Eisley-ba. A ?97-es SE változattal Lucas ezt hatalmas magasságokba emelte (egyik kedvenc jelenetem lett), és a 2004-es változatban az egyetlen apró szépséghibáját is kijavították (a megérkezés első jelenetét, ahol a sikló és az Oscar-szobor C-3PO elég gagyi volt). Sajnos, ezt a számomra igencsak szeretett jelenetet szépen szétnyirbálták, és bár minden szándékom az volt, hogy vállrándítással elintézem, nem tudom. Ez ugyanúgy hiba, mint az, hogy az Alien3 SE-ben kicserélték a kutyát egy ökörre (igaz, ez utóbbi sokkal nagyobb). Kevesebb lett a scurrierek száma, kivágták azt a jelenetet, amelyben a munkásdrodi lecsapja a Mark IV-es őrszemdroidot, eltávolították a ronto vs robogó jelenetet (amire egy ep3-as utalás is van), illetve a rontok számát alapból limitálták. Ez nagyon nem tetszett, sajnálom.

Szerencsére, felvidultam, mikor hőseink beléptek a Cantina bárba. Ugyanis a gumimaszkok végre mimikáztak, így sokkal kevésbé tűnnek maszknak. Nagyon jól néz ki, akárcsak az, hogy Evazan doki lecsapott karja immár nem vérzik, illetve az egyértelműek a jó doktor karja (mondjuk én úgy gondoltam, hogy Ponda Baba szabadult meg a végtagjától, de ez végül is nem oszt, nem szoroz, az viszont tény, hogy Evazan ránt fegyvert, nem Baba).

Na és akkor elértünk egy sok rajongó által sarkallatos pontra. Han vagy Greedo lő először, esetleg egyszerre sütötték el a pisztolyokat? Számomra 2004 óta tökéletesen megállja az is a helyét, hogy egyszerre lőttek. Így Han is visszakapta sajátos ?báját?, és mégsem tűnik annyira hidegvérű gyilkosnak. Elégedett lehetett a kecske, meg a káposzta is. Ennél fogva, nekem bár baromira tök mindegy, melyik jelenet van itt, mindkettő tetszik (na jó, a Han lő először felvetés ici-picit, de tényleg csak egy nagyon picit jobban bejön). Viszont, tagadhatatlan tény, hogy ez a jelenet sokkal kevésbé látványos ebben a formában. Nem látni semmilyen sugarat, csak snassz módon füstöl minden. 2004-ben röpködtek a sugarak, jobb a beállítás. Szóval, talán emiatt, ha választanom kéne, mégis az egyszerre lövést választanám. Plussz, itt éreztem először, hogy a tupírozással átestek kicsit a paci túlfelére. Greedo ugyanis pislog. Én a rodikra mindig is úgy gondoltam, hogy azok voltaképpen nagy bogarak (nem véletlen olyan a fejük, mint egy sáskáé), a bogarak viszont nekem ne pislogjanak. Valahogy ez nem illik a fajhoz. Ezt elhagyhatták volna.

Eztán jött egy újabb Halálcsillagos jelenet. A tájkép még mindig ugyanaz, a harcállás egy bolygó körül kering. Ami ebben a jelenetben nagyon bejött, az az, hogy láthatunk egy csillagrombolót hipertérbe ugrani. Ez azért jó, mert egyrészt mutatja, hogy az állomás már harcképes, nem kell őrizni, másrészt értelmet nyer, később miért nincs körülötte a flotta. Szóval megvolt a koncepció.

És akkor jön a legnagyobb negatívum: Jabba jelenetét teljes mértékben eltávolították. Megbocsáthatatlan bűn, mint a királynő megszületésének eltávolítása az Alien3-ból. Ezzel egyrészt kinyírtak egy kapcsot az ep1, 5 és 6 között, másrészt megnyirbálták Han történeti szálát, harmadrészt cool jelenet volt és Jabba a kedvenc idegenem az SW-ben, negyedrészt ezzel Boba Fett is eltűnt, ötödrészt, Benék sétája a járműárustól a Falcon dokkjáig baromi gyors és hirtelen (a vágás). Viszont mikor hőseink meglátják a Falcont, most már látható a parabola antenna a tetején.

A Tatooine-ról történő szökés viszont mindenért kárpótol. A Falcon manőverezik, a csillagrombolók sokkal intenzívebben lőnek. Az egész jelent új dinamikát kapott, sokkal jobb lett.

Hasonlóan újraalkották az Alderaan felrobbanását, mely már sokkal látványosabb (nem mintha eddig nem lett volna az), és sokkal zajosabb.

A 2004-es javítás egyik legnagyobb hibája Luke kardja volt, ami furcsa mód bezöldült a Falconon. Tán színvak volt az illető, aki csinálta, vagy nem tudom, de egy ilyen szarvashibát nem észrevenni? na ahhoz már tehetség kell. Minden esetre, a felújítási lázban égő kis csapat nem volt rest ezt is kijavítani. És szerintem újfent elrontani. Én legalábbis nem voltam megelégedve a jelenettel. Oké, kukacoskodás tudom, de hiába szép kék a penge, ha egyrészt számomra túl lassan nyílik és záródik, másrészt meg inkább tűnt már fénybaseball-ütőnek. Baromi vastag lett a penge, ami azért is furcsa, mert pl. a Ben vs Vader párbajban már mind az aktiválás sebessége, mind a penge vastagsága jó volt. Szóval, számomra ezt a jelenetet még ez a verzió sem tudta helyre rakni.

Ezután kilép a Falcon a hipertérből. Nagyszerű, ahogy enyhe kék fénnyel megvilágították a hajó pilótafülkéjét, illetve az, hogy ténylegesen látható az aszteroida mező, szinte végig. Viszont kicsit felhúztam a szemöldököm, mikor a TIE szó nélkül rájuk lőtt. Birodalom ide vagy oda, milyen eljárás ez? Még csak az sem lehet kifogás, hogy a Falcon tiltott légtérben repült, hiszen pár perccel azelőtt még egy elég népszerű bolygó állt ott.

Amin hatalmasat derültem, és amit jómagam nagyon logikus újításnak tartok, az az álruhák megszerzése. Ugye eredetileg nagyon jól kivehető, hogy miután a két rohamoszi felmegy a Falconba, valaki ott bizony elsüt egy lézerstukkert (a hang pedig Solo pisztolyához tartozik, nem egy E-11-eshez, amit a rohamosztag használ). Viszont később sehol sem látható a lövés nyoma a páncélokon (mókás is lett volna). Ebben a verzióban ezt úgy módosították, hogy nincs lövés, helyette Chewie ordibál, a katonák meg nagyot puffannak. Azaz, megtudták, milyen az, mikor egy wookiee veszít. :)

A Halálcsillagon való grasszálás nagyjából apróságokban módosult. A háttér monitorai kicsit színesebbek, néhány egyenruha beszürkült (ennek nem tudom, mi értelme volt), a lézerek itt is sokkal szebbek. Aztán a börtönblokkban, ahol a lift ajtaján már a robbanás előtt látni lehetett, melyik rész fog kirobbanni, kijavították, így ez már nem látszik. Szóval, ilyen apróságok. Ja, meg kikerült a koppanó hang, mikor a rohamosztagos beveri a fejét. Kár ezért a poénért, mivel maga a jelenet továbbra is ott van, szóval nem tudom, miért kellett.

Viszont, ami itt a legnagyobb változás az Obi-Wan és Vader eszmecseréjében lelhető fel. A párbaj valamivel hosszabb (nem nehéz tetten érni a trükköt, egyszerűen néhány snittet többször, többféle formában felhasználtak). Kicsit talán gyorsítottak is rajta. Nem rossz, azt mondom, talán ha feltúrnák a Lucasfilm archívumát, még találhatnának is fel nem használt jeleneteket, amik betoldásával tökélyre lehetne vinni ezt az intenzívebb párbajt. Mindezek mellé betoldották az ep3 főtémáját, a Battle of the Heroest. A témaválasztás remek, de szerintem abszolúte nem illik a jelenethez. Gyorsítás és bővítés ide vagy oda, a jelenetek nincsenek ritmusban a zenével, ami sokkal gyorsabb, intenzívebb. Szóval talán itt lenne a legjobb, ha egy zenekar a BotH-t újrakomponálná, kissé lassabbra. Szóval itt is az ötlet jó volt, de a kivitelezés ? a már sokat emlegetett technikai háttér meg nem léte miatt ? kissé necces. Megfelelő háttértámogatással ebből is ki lehetne hozni valami pofásat, ahogy azt az Adywanos srácok elképzelték. DE? az elképzelés csak odáig jó, hogy Ben meghal. A technikai megvalósítás szép, amint Ben arca benne van a csuklyában, ahogy Vader pengéje megégeti a szövetet, ahogy Ben kardja deaktiválódik? ez nagyon szép. De azt a belassítást nem kellett volna. Maga az elképzelés nem jön be. Az SW-ben a halálokban éppen az a szép, hogy gyorsak. Nincs hősies tökölés, hanem minden gyorsan lezajlik. Darth Mault hip-hop ketté vágta Obi-Wan, Qui-Gon sity-suty le lett szúrva, Jango ripsz-ropsz elvesztette a fejét, Windu cak-pak kirepült az ablakon, stb. Ennél fogva valahogy a jelenethez nem illik ez a belassítás, pláne annak szellemében nem, hogy Ben nem halt meg. Ezt egyrészt tudhatjuk az ep2-3-ból, másrészt eltűnése után fél perccel már vissza is szövegel. Szóval ez a lassítás nem illik a képbe.

Ellenben a TIE vadászok körmérkőzése a Falconnal annál inkább. A vadászok cikáznak, a Falcon össze-vissza forgolódik, a lézerágyúk folyamatosan ontják a zöld és vörös sugarakat, a robbanások gyönyörűek, a csillagok mozognak (ez mondjuk kicsit mindig is szúrta a szemem az ep4-ben, hogy a csillagok elég lassan, vagy egyáltalán nem mozogtak a kabinokból kifelé nézve). Szóval nagyon baba, nagyon hangulatos, nagyon látványos jelenetsor lett.

Az is jó, hogy miután Vader azt mondja, hogy ?Most kapcsoltak hiperűrsebességre.?, akkor a következő jelenetben a Falcont ténylegesen ott láthatjuk, mind kívülről, mind a pilótafülkéből kifelé kandikálva. Itt viszont annyi szépséghiba van ? és ezt ki lehetett volna küszöbölni -, hogy beültethettek volna valami kis bonusz zajt, mert hangilag bizony nem tűnik úgy, hogy egy más térben röpködnének.

S ha már a hipertérben vannak, mikor megérkeznek a Yavinra, onnan is lépnek ki. Apropó, Yavin, nagyjából kivették az összes farostlemez repülőt a hangárból, illetve a negatívban lévő jeleneteket visszafordították a megfelelő irányba. Tehát Solo végre nem balkezes. És VÉGRE nem amigás animációkat kell figyelni a monitorokon. Mind az eligazításon, mind a kontrolteremben, mind a Halálcsillag vezérlőjében, szóval minden jelentős helyen lecserélték az animációkat. Na nem nagyon, mert néhol pl. csak átszínezték, de mégis, remekül sikerült a modernizálás. Itt egy kis bonusz animáció, ott egy kis színezés, és máris nagyon hangulatos az egész. Mindezek mellett Leia-ék már egy ep2-3-as hologramos megjelenítéssel követhetik nyomon a csata alakulását, nem azon a sematikus ábrán.

Viszont, azért itt sem fenékig tejfel az élet, mert míg a 2004-es verzióban végre sikerült a POWER feliratot eltűntetni, az arab számokat richtig meghagyták mindenhol. És ezt ugyanúgy hagyták az Adywanos srácok is. Ellenben, a Halálcsillag vezérlőjében a monitor végre azt az időt mutatja, amit a hangszóróban bemondanak.

No, és akkor elérkeztünk a legnagyobb lélegzetvételű javításhoz. Egy apróság, ami nem tetszett, hogy a lázadó pilóták sisakján lévő kék jeleket bevörösítették. Különösebb értelmét nem látom, viszont így volt egy kis plusz változatosság. Oké, ez kukacoskodás volt. Ettől függetlenül a javítás ezekben a jelenetekben fantasztikusak. Luke felszállásánál pl. a hajója behúzza a talpait és elindul előre, a háta mögött az ablakon át már nem a nagy sötétséget, hanem azt látjuk, amint kihajt a hangárból a templom falain kívülre (itt jegyzem meg, az ablakon túl most már mindig az aktuális eseményeket látni, sosem éktelenkedik ott a nagy sötétség, helyette csillagok, lézernyalábok, a Yavin vörös sziluettje, űrhajók, a Halálcsillag felszíne látható, éppen attól függően, hol mászkál a vadászgép). A háttérben folyamatosan dúl a harc, tényleg jelen van a harminc lázadó vadászgép. De a TIE-okból sem néhány támad, hanem egész rajok. Több az 1-1 harc, a nagyobb összecsapások (igaz, ezek közül kettőt az ep6-ból emeltek ki ? köztük Wedge egyik legjobb manőverét is átültették ide -, emellett pedig a pilóták jeleneteit egyszerűen duplikálták? rajongói alkotásként elnézhető, bár én egyszerűen nem éltem volna ezzel a húzással. Viszont van nagyon sok új jelenet is, szóval nem minden ilyen apró csalás). Mindent összevetve, az ep4 végső ütközete, mely számomra a legjobb űrharc a hat film által felvonultatott repertoárból, de így még jobb lett.

Egészen a végig. Ez megint egy olyan szakasz, ahol a koncepció nem jött be. Bár az alkotók célja valószínűleg a hangulat fokozás, és a helyzet kiélezése volt, szerintem éppen ez nem sikerült. A Halálcsillag szó szerint az utolsó pillanatban robban fel, mert már a szuperlézer torkolatában járnak a sugarak, mikor robban. Mindezek mellett a képre rázsúfolták a két X-Szárnyút, a Falcont, az egy szem Y-Szárnyút, a Yavint és a Halálcsillagot (ami mellesleg éppen elsülni készül), mely az eredeti verzióval szemben, ahol teljesen ő uralta a képet, itt csak egy részelem. Egyszerűen eltompították a jelent élét. Túlságosan megosztotta a figyelmemet, nem engedte, hogy a lényegre koncentráljak. Ráadásul a robbanás újra egy snassz pukkanás, és kiveszett belőle az a hatás, ami miatt úgy éreztem, mintha a harcállás önmagát lőtte volna szét. Szóval a csata vége nagyon nem jött be.

Végül, mindenki nagy örömére Chewie is megkapja a medálját. Esedékes volt már :D

A legvégére még annyi negatívum azért befigyelt, hogy megvágták a cast zenéjét, és beleszőtték a The Throne Roomot. Mivel imádom az ep4 végefőcímét ? azt tartom a legjobbnak ? nagyon bántotta a fülem a váltás.

Összességében azt kell mondjam, mint rajongói alkotás nagyon jól sikerült. Ha a Lucasfilm ezeket venné alapul, vagyis inkább őket venné rá a dologra, és leülnének Lucassal, hogy megbeszéljék, mi az, amit tényleg meg kéne hagyni, és mi az, amit nem (Greedo pislogása, Ben kunyhójának újravágása, meg ilyenek szerintem nem kellenek, viszont Jabba és a teljes Mos Eisley-ba érkezés nagyon is), illetve megkapnák az ILM-et, vagy valami kisebb, de jó technikai bázissal és szakemberekkel rendelkező társaságot háttértámogatásnak, illetve az archívumból elővennének néhány fel nem használt jelenetet, össze tudnának hozni egy olyan felújítást, ami után mind a tíz újunkat megnyalnánk. Viszont, amíg ez nem következik be, ez nem több, mint egy rajongói elképzelés arról, szerintük milyennek kéne lennie az Ultimate Special Editonnak. Ami nem rossz, mert részemről az én elképzeléseimhez közel járnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is végeztem a megnézésével.

Nekem nagyon tetszik, így a változásokkal együtt. Én is sajnálom a Mos Eisley-s jelenetben kivágott droid lecsapását meg a Halálcsillagnál a fej beverésének a hangját. Viszont nekem a Jabba-s jelenet sosem tetszett, mert az Ep4-ben szerintem kisebb, mint az Ep6-ban, így ez a méretbeni különbség zavaró volt mindig is számomra.

A Cantinos jelenetek tényleg jobbak lettek, és a kunyhós jelenet is jobban bejön így nekem, bár furcsa egy kissé. A Greedo pislogása pedig nekem kimondottan tetszik. A Halálcsillag felrobbanása jelenetnél a robbanás maga jó, de a zsúfoltság nekem se tetszett. Az új színvilág és modernizáció remek ötlet volt. A végső ütközet viszont nekem annyira nem jön be. Túl hosszú, viszont az új űrhajók megjelenése tetszetős. Így már kissé reálisabb az ürcsata. A TIE-ok megjelenése, pedig csodálatos. A medállos jelenetnél jó, hogy Chewie is kap medállt, de jobb lett volna látni is.

 

Az extrái pedig nagyon jók. Nekem kimondottan nagyon tetszenek az alternatív jelenetek meg a Luke és Biggs beszélgetése extra. A filmbeli mi változott felirat, pedig nagyon érdekes, jobban bejön, mintha audiokommentárba lett volna.

Igaz még csak belenéztem, de a csak zenei aláfestéses filmnézés nekem tetszik, nem tudom ki hogy van vele.

 

Összességében, szerintem ha ez lett volna a 2004-es verzió, jobb fogadtatása lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel belátható időn belül én sem fogom látni, nagyon jó volt olvasni a lenti írásaitokat.

 

Dzséjt, a te kis "szűkszavú" beszámolód elég alaposra sikeredett :P Annyit mondanék ez alapján, hogy az általad jobbnak, valóban feljavítottnak minősített részek a leírásod alapján tényleg sokkal ütősebbek lehetnek, azok státusza pedig, amelyeket kritikával illettél, még eldöntendő részemről, és várok a véleményemmel addig, amíg én is láthatom, bár az még sokára lesz, sajnos :)

 

Egy jelenet változtatása, mi több megvágása, megkeverése azonban látatlanban is szíven ütött, és ez Ben és Luke beszélgetése Ben otthonában. Ez az egyik kedvenc jelenetem ebben a filmben, amely egy tökéletes jelenet volt úgy, ahogy volt - azt miért kellett megváltoztatni? Itt nem voltak halovány technikai megoldások, amelyeket javítani lehetett volna... Hogy most logikusabb lett? Ez kit érdekel? Az emberek, amikor beszélgetnek, az életben sem mindig logikus sorrendben mondják el a mondandójukat...

Szóval ennek a jelenetnek a "revisited" változata bizony hátránnyal indul majd nálam.

 

Ettől függetlenül (vagy épp ezért? :P ), a korábbinál is jobban várom, hogy láthassam - majd egyszer :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt észrevételeire:

 

A fénykard be-ki kapcsolásának gyorsasága és vastagságának különbsége nem tudható be annak, hogy míg a párbajnál két vérprofi kezeli a kardokat, addig Falconon még csak egy újonc. Vagyis EU-ból mintha úgy emlékeznék, a fénykardokon vannak ilyen fénykard pengehossuság szabályozók, és azzal kapcsolják be a kardokat, és lehet Luke még a csavarkapcsolóval nem báník olyan bátran? :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No percekkel ezelőtt végeztem ki a filmet. :D

 

Elolvastam Dzséjt véleményét és úgy nyolcvan százalékban egyet is értek vele, viszont nekem fel sem tűnt, hogy a kunyhós jelenetet megváltoztatták. :D Biztos ez a felírat hiányossága miatt volt így, én nem beszélni angol nomeg a figyelmem inkább a látványra összpontosult. :)

 

Először is. Lézerek. Sokkal jobbak mint a 2004-es változatban, viszont(!)....viszont egyáltalán nem olyan homogének mint pl a Baljós Árnyakban, amikor valóban az látszik, hogy ott a helyszínen sütik el a fegyvert. Érdemes a Palotabéli ostromot összevetni a Tantiv-os jelenettel, rögvest szembeötlő lesz a különbség. Nekem legalábbis igen.

Pluszban, néhányszor a film elején a csillagromboló a lövegtornyai helyet, valahonnan a hangárjának a közepéből lőtt. :S Kicsit furcsa volt.

 

Színek. Túlzott különbségeket nem vettem észre, olykor viszont erőltetettnek véltem Artu kék festését. De azt azért nagyon jó ötletnek tartottam, hogy amikor a Falcon a hipertérben haladt Yavin felé, akkor egy kék szűrőt ráhúztak a kamerára...ámbár pluszban azért némi színvilogást még elviseltem volna, hiszen odakint nem egységes volt az örvény, hanem hol fehérben, hol pedig kékben villódzott. :D

 

Hangok. Remek térhangzás, kellő dinamikával, de.....de viszont mintha az emberi hangokon nem túl sok változtatást eszközöltek volna. :S Nekem végül is sok panaszom nem volt az előzőre se, kicsit élő helyszínesen hangoztak a beszédek és nem valami stúdió által megerőszakolva.

 

Kép. Éles, tiszta de sajna valszeg a tömörítési arány ahogy felrakták a DVD5-ös verzióhoz, bizony észrevehető hibákat eszközölt. Néhol elégé remegett a kép, az élek pedig recések maradtak. Remélem előbb utóbb lesz valami elérhető DVD9-es változat amit a saját progival tudok majd tömöríteni. :D ( A rapidos nekem elérhetetlen)

 

Node akkor lépek is tovább oda ahol először görbült igazán a szám a füleim felé. :D

Ez pedig a Falcon kitörése Mos Eisleyból. :D Azaznyjátdejóvolt! :D Igaz, párszor tetten érhető volt, hogy más epizódokból ollóztak be jeleneteket, de ahogy azt összehozták, le a kalappal! :D

Menekülés a Halálcsillagról újfent fergeteges volt. Az űr telis tele lézersugarakkal, manőverekkel...a dinamika rögvest felszökött a magasba. Kapaszkodtam is ám a székem karfájába. :D

No de a kedvenc jelenetemet is érje szó...és frenetikus dicséret. Valahogy ilyen űrcsatát vártam igazán a film regényváltozata után. :D Valami eszméletlen macska-egér fogócska volt. Én azt hittem rögvest lehídalok és úgy is maradok. Kész voltam nagyon. :D

Személy szerint, nekem, tetszett a HCS felrobbanása. :P A végzetekig feszítették a húrt azzal, ahogy mutatták a HCS felszínén keletkező sugárnyalábokat. Aztán BUMMM! :D Engem nem zavart a zsúfoltság, jól lehetet látni mindent ennél a jelenetnél.

 

 

No egyenlőre ennyi, így nagy hirtelenjébe. Biztos lesznek még apróságok, de azokat majd folyamatosan írom le, megvárva mások észrevételeit is.

Egy szó mint száz, nagy grat az alkotóknak. :P Remek munka volt az apró negatívumokkal is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most nem olvasom el a kritikákat, mert nem akarom befolyásolni magam a film megtekintése előtt. :) A New Hope már itt van nálam, és holnap esete nézem, ahogy terveztem. Bevallom az első negyedórát megsasoltam, és abban remekül el voltak helyezve az újítások! No de holnap bővebben.

 

Fiam írását azért mégis elolvastam, és nagyon tetszett. :D Dzséjté viszont nagyon aprolékos, azt mindenképpen a film után ejtem meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most nem olvasom el a kritikákat, mert nem akarom befolyásolni magam a fil megtekintése előtt. :) A film már itt van nálam, holnap esete nézem, ahogy terveztem. Bevallom az első negyedórát megsasoltam, és abban remekül el voltak helyezve az újítások! No de holnap bővebben.

Mi van fater, beelőztelek? :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal jobbak mint a 2004-es változatban, viszont(!)....viszont egyáltalán nem olyan homogének mint pl a Baljós Árnyakban, amikor valóban az látszik, hogy ott a helyszínen sütik el a fegyvert.

Jaja, ezt én is éreztem. Szerintem ez főleg abból jön, hogy néha lehetetlen szögben röpködnek, és olyan, mintha tényleg csak a 2D-s filmre rárajzolták volna. Valahogy hiányzik a térbeli hatás (belőlem meg az, hogy megfogalmazzam ezt... :) ).

 

amikor a Falcon a hipertérben haladt Yavin felé, akkor egy kék szűrőt ráhúztak a kamerára...ámbár pluszban azért némi színvilogást még elviseltem volna, hiszen odakint nem egységes volt az örvény, hanem hol fehérben, hol pedig kékben villódzott

Ez bennem is felmerült. Bár még mindig több, mint az ez előtti verziókban, ahol sosem használtak még kék fényt sem :D

 

Hangok. Remek térhangzás, kellő dinamikával, de.....de viszont mintha az emberi hangokon nem túl sok változtatást eszközöltek volna.

Bezony, különösen akkor éreztem ezt, mikor a kanyonban beszélgetett Luke és Ben. Baromira hallani lehetett a szelet, amint ingerli a mikrofonokat, és Luke és Ben hangja nagyon hullámzott emiatt. Máshol is érezhető volt, főleg kültereken, de itt hallottam a leginkább.

 

Coce: szerintem a fénykard változékonyságához ennek nincs semmi köze, különösen azért, mert a filmekben erre utaló jel sincsen :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No egy-két jelenet melyben ismerős képkockák köszöntek vissza :) :

 

Falcon Mos Eisleyből való kitőrése közben, ugye szemből felbukkant egy romboló. Ezt én a Birodalom visszavágból tartom ismerősnek, akárcsak a Halálcsillag mellől hipertérbe ugró romboló jelenetét is.

Aztán jön az amit már alább is említettek, méghozzá a HCS feletti űrcsatából, de mellett ott van az egyik Y-szárnyú gyanúsan ismerős kitérő manővere is ami egyből szemet szúrt. :D

 

Valaki talált még ilyet? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Falcon Mos Eisleyből való kitőrése közben, ugye szemből felbukkant egy romboló. Ezt én a Birodalom visszavágból tartom ismerősnek, akárcsak a Halálcsillag mellől hipertérbe ugró romboló jelenetét is.

Aztán jön az amit már alább is említettek, méghozzá a HCS feletti űrcsatából, de mellett ott van az egyik Y-szárnyú gyanúsan ismerős kitérő manővere is ami egyből szemet szúrt. :)

 

Valaki talált még ilyet? :D

Én még kettőt találtam:

Wedge bevágása a Halálcsillag fölött néhány félig felépített torony közé -> ez a Jediből van, ahol Wedge ugyanezt csinálja, miközben az akna felé repülnek.

A Halálcsillag belépőjénél a TIE vadászok és a rombolók a Birodalomból vannak, mikor az Executor vonul, illetve mikor megközelítik a Hoth rendszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wedge berepülése nem egy az egyben lett átemelve! Nem csak átszínezték, hanem módosították Wedge gépének pályáját és persze beraktak egy új X-winget is. Csak a miheztartás véget!

 

Összehasonlító képek...amúgy mozgásban látszik, hogy a két jelenetben az X-wing repülése nem egyezik meg, illetve nem teljesen...bár ez mellékes.

 

MELLESLEG A 97 SE Jawa leesik a Ronot hátáról ugyanezt a megoldást használta, és az ugye nagyon hivatalos verzió. És ott meg a kocsmát használták háttérnek, jelentősen átalakítva.

Tehát nincs ezzel semmi baj.

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_EPISODE_VI-0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_EPISODE_VI-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_EPISODE_VI-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A jelenet folytatása meg valóságos csoda. Luke régi berepülése igazi nagygagyesztáni megoldás volt...most pedig kilő egy tornyot és kapunk új külső shotot.

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-24_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-26_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most pedig bemutatok egy jelenetet amit Dzséjt nem emelt ki...talán nem is figyelte.:D

 

Obi lekapcsolja a Falcont tartó erőmezőt. (vagy kikapcsolja a vonósugarat, fene se tudja hogy van logikailag:) Alulra betettek egy hidat amin átsétál két rohamosztagos, nagyon szép kompozit lett azt meg kell hagyni. De van itt még valami érdekesség!!!!

 

Miután a két rohamosztagos átsétál a hídon...az két irányba visszahúzódik. HOPPPÁÁÁRÉ:P

 

Én személy szerint mindig is látni akartam hogyan néz ki ez mozgásba.

(keresse meg a hídkapcsolót...éppen most lőttem szét Leia Luke)

 

Ajánlom aki teheti, most azonnal nézze meg ezt az aranyos kis javítást és gyermeki lelkesedéssel csodálkozzon rá. Akárcsak én.

 

120001767STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-27_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

742209287STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1210013975STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-29_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

378007963STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-30_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez egy olyan apró figyelmesség nekünk/felénk rajongóknak, egy olyan kedveskedés...ami Lucasi részről talán sosem fog megtörténni, mert ott a feljavítást mindig profitorientált érdekek szem előtt tartásával fogják végezni olyan emberek akik nem képesek rajongói szemmel gondolkodni.

Hát ezért olyan nagyszerű ez a Revisited.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wedge berepülése nem egy az egyben lett átemelve! Nem csak átszínezték, hanem módosították Wedge gépének pályáját és persze beraktak egy új X-winget is. Csak a miheztartás véget!

 

[...]

 

MELLESLEG A 97 SE Jawa leesik a Ronot hátáról ugyanezt a megoldást használta, és az ugye nagyon hivatalos verzió. És ott meg a kocsmát használták háttérnek, jelentősen átalakítva.

Tehát nincs ezzel semmi baj.

Jaja, tényleg azért más a röppája, a színek, meg ott a bónusz X-Wing, de mivel nekem ez egy kiskoromban a lego X-Szárnyúval sokszor eljátszott manőver, így bármilyen formában szemet szúrt volna. Meg alapból is szerintem az ep6-os űrcsata legkomplexebb pillanata, hiszen a makett X-Winget be kellett helyezniük a makett Halálcsillag felszínének tornyai közé, a gépnek jobbra-balra kellett lendülnie, miközbenn sebesen száguld, cikáznak a lézerek, és még egy A-Szárnyú is követi... szóval ez kicsit olyan, mintha az ep6-ba meg betennék azt, mikor Wedge szemből kilövi a TIE-t, majd átzúg a robbanáson. Túl jellegzetes jelenet. Bár lehet ezzel csak én vagyok így.

 

Azért abban a jelenetben kicsit több a módosítás, mivel effektíve a Ronto kitakarja a Cantinát, plusz a hátteret és az előteret is jótékonyan átalakították. Példának viszont jó az ep5 ama jelenete, amiben Vader visszatér Bespinről az Executorra. Na ott nem sok mindent cseréltek ki az ep6-hoz képest (ugye olyan szinten nem, hogy még Jerjerod is ott van), csak az SE-t készítőknek volt egy behozhatatlan előnyük, az archívumból felhoztak néhány fel nem használt kameraszöget :D

 

Most pedig bemutatok egy jelenetet amit Dzséjt nem emelt ki...talán nem is figyelte.icon4.gif

 

Obi lekapcsolja a Falcont tartó erőmezőt. (vagy kikapcsolja a vonósugarat, fene se tudja hogy van logikailag:) Alulra betettek egy hidat amin átsétál két rohamosztagos, nagyon szép kompozit lett azt meg kell hagyni. De van itt még valami érdekesség!!!!

Huh... tényleg!!! Bár a rohamosztagosokat nem láttam (későn néztem oda), de a híd visszahúzódását igen. Jó ötletnek találtam én is.

 

Meg amit még elfelejtettem megemlíteni, pedig a vesszőparipám a végső csatában, és ennek nagyon-nagyon örültem. Az árokban repüléskor végre látni, hogy az X és Y-Wingek között ott repülnek a TIE-ok, illetve a TIE-ok előtt az X és Y-Wingek. Ja, és Vader végre nem Luke gépe alá lő, mikor eltalálja R2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Elolvastam amit írtál és jó....csak gondoltam pár dologgal kiegészítem. De 97 százalékban egyetértek vele.

 

 

Most pedig vegyük górcső alá az eligazítást.

 

Mindenki tudja, hogy 1977-ben a kompjutergrafika még gyerekcipőben járt és mindezen tény ellenére ez a jelenet nagyon is a helyén volt egészen az új trilógia megjelenéséig. Igazából sosem tartalmazott semmi inkonzisztenciát, ami miatt javítani kellett volna rajta, de az idő vasfoga ellen néha kűzdeni kell még akkor is ha az "illető" neve Star Wars.

 

Nem is fűznék hozzá túl sok mondandót, mennyire jól sikerült lett ez az új betét.

Mennyire egységbe kovácsolta az új részekkel a kijelző látványvilágát...és a technikai kivitelezése is olyan, mintha az ILM alkotta volna és ezzel a kijelentéssel tényleg nem túlzok kicsit sem.

 

A terem megvilágítása is sötétebb lett és az eligazítás végeztével kivilágosodik.

 

Annyi érdekességet fűznék hozzá, hogy 77-ben vektorgrafikát használtak a kijelzők digitális látványának megvalósításához. Ezeket a munkákat egy külsős számítástechnikai cég válalta magára, aki az egész űrcsatát ugyan ezzel a technikai megoldással kívánta prezentálni. Ám amikor Lucas meglátta az első promó shotokat...elszörnyülködött és azonnal átpártolt a makettek oldalára.

 

Talán van köztetek néhány szerencsés aki rendelkezik ezekkel a promo shotokkal. Nekem volt szerencsém látni belőle képeket és megmondom az őszintét, rácsodálkoztam mert szerintem a kor technikai lehetőségeit messze meghaladóan lett kivitelezve. Aki látta az Útolsó Csillagharcos című filmet, az körülbelül képben is lehet mire is gondolok, hiszen ugyanaz a cég csinálta mindkét esetben a digitális shotokat.

 

Íme egy kép az 1977es Új Remény végső űrcsatájának CGI változatából!!!!!

01_xwing_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És az új kijelzők az ominózus jelenetben:

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-31_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-32_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-34_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-35_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-36_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-38_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-40_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-41_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Ody felhívta a figyelmemet MSN-en...hogy szerinte tévedtem, amikor megváltoztatott jelenetként állítottam be azt a képsor, amikor Vader rombolója elhagyja a Tatooine bolygó körüli pályát. Sajnos MSN-en nem volt alkalmam megcáfolni a kijelentését így most a 2004-es DVD-ből és a REVISITED verzióból ugyan abban a pillanat kimerevített képet tárom a tisztelt nagyérdemű elé.

(És persze Ody elé, hogy bizonyítsam...nem tévedtem, tényleg változott a jelenet)

 

Tatooine bolygó teljes matepaint képe át lett rajzolva egy új változattal. Számomra ennek a változtatásnak SEMMI ÉRTELME...de biztos vagyok benne, hogy a mélybúvár Star Wars FANok közül valaki valahol és valamikor szóvá tehette, hogy hoppáré az ott földrajzilag nem stimmel mert ott nem egy hegygerinc van hanem csak egy szurdok...tehát én valami ilyesmire gondolok, de tény hogy a jelenet ezen része új és nem értem mi volt a hiba a régiben.

 

Nem esküszöm, de lehet hogy valamit variáltak a rombolóval is.

 

íme a bizonyíték...elsősorban Odynak:D

 

Tessék figyelni a Tatooinet....totál más!!!! (de hogy minek???)

(Lehet hogy tükrözése volt esetleg a mentőkabinos jelenet egy részének..vagy nemtom)

 

2004 DVD

STAR_WARS_EPISODE_IV-0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Revisited DVD

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-43_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán van köztetek néhány szerencsés aki rendelkezik ezekkel a promo shotokkal. Nekem volt szerencsém látni belőle képeket és megmondom az őszintét, rácsodálkoztam mert szerintem a kor technikai lehetőségeit messze meghaladóan lett kivitelezve. Aki látta az Útolsó Csillagharcos című filmet, az körülbelül képben is lehet mire is gondolok, hiszen ugyanaz a cég csinálta mindkét esetben a digitális shotokat.

Ő... nem vagyok benne biztos, de én úgy tudtam, hogy a Digital Productions az ep6-hoz készítette el a CG X-Wingeket, és azokat látva maradt Lucas továbbra is a maketteknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán valami mozgóképes anyag jobban szemléltethetné, hogy milyen is lett volna a CG-s X-szárnyú.

 

Továbbá, nem tudom, hogy volt e már róla szó, de ahhoz képes, hogy a Revisitedbe -a HCS-s csatához- bekerültek ezek a 2D-s hátterek, piszok jók lettek, mert ha jól tudom az EP3-ban is ilyet alkalmaztak amikor éppen a Láthatatlan Kéz kilátójában voltak a karakterek és ment a háttérben a csata. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Igazad van...sajnos én sem voltam benne biztos.:D

 

Larry Cuba készítette az EPIV CGI effektjeit Electronic Visualization Laboratory keretein belül ráadásul az egyetemi számítógépes parkot használta fel.

 

Igazad van...csak megkeveredtem.

 

Tehát a történet immár javítva.

 

Larry Cuba tanár volt az illinoisi egyetem számítástechnikai tanszékén és ő egyedül készítette ezeket a kezdetleges számítógépes shotokat felhasználva az egyetemi számítástechnikai hátteret.

És a Jedi Viszzatér űrcsatáinak megvalósításakor merült fel, hogy a maketteket lecserélik a dzséjt álltal említett Digital productions cég (The Last Starfighter) CGI render shotjaira....ami nem nyerte meg Lucas tetszését. Lentebb amit belinkeltem kép, tehát valós...csak éppen a JEdihez készült.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Belegondolok Lucas milyen nagyot kaszált már megint, most épp azzal, hogy egy fillér ráköltés nélkül hozatta rendbe a filmjét.... :D )

Nem teljesen, bár nem tudjuk, hogy mi is áll egészen pontosan a háttérben. :P Pl, ha ezt hivatalosan üzleti forgalomba akarnák hozni az Adywanosok akkor tuti Lucasnak jár a jogdíj. :P

Annyiban talán most jól járt Lucas, hogy kapott egy-két ötletet, hogy merre és tovább a felújítással. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.