Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kolmilan: A youtubra csak egy workprint került fel!!! Nem a DVD változat!

Azért mondom, mivel én csak azt láttam :D

Egyébként te is feltölthetnél belőle :D (mivel nekem esélytelen,hogy valaha is lejöjjön :D )

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dedzsarik (remélem jól írtam:)) tábla figuráit hologrammosabbá tették és a felület visszatükrözi őket. Régen a felület semmit nem tükrözött vissza. (mozgásban nagyon szép)

 

EPIV_Revisited-36_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A hősök menekülése a Tatooineról. Új kompozit shot. Itt két romboló üldözi, miközben egy harmadik szemből próbálja elzárni az útját, ahogy Han is mondta. (1977 Han: Próbálják elzárni az utunkat-jelenet= nagy feketeség és semmi:) az új változatban a Falcon pörögve forogva manőverezik a romboló elött...még lövéseket is kap amitől megremeg mint a Birodalom ominózus jelenetében.

 

Annyi megjegyzést tennék hozzá, hogy ez az egyetlen jelenet amiben számomra zavaró hibát találtam. Mégpedig a szemből támadó romboló sötét kontrasztját. Nekem az túl Birodalom visszavág feelinges...ettől eltekintve a jelenet működik, főleg a két új romboló és Tatooine beállítása tetszik.

 

EPIV_Revisited-41_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-40_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-43_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

EPIV_Revisited-44_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem tudok videót linkelgetni...mert DVD változatom van nem Divx és megmondom az őszintét nincs túl nagy kedvem töb tíz megát feltöltögetni....sorry.

Elégedjetek meg egyenlőre ennyivel...megteszek minden tőlem telhetőt a promotálásáért.

 

És most következzen a számomra leg érdekesebb modosítás.

 

Vader és Obi párbaja kapott egy updatet. Változtattak Obi kéztartásán és felgyorsították a párbajt illetve kapott egy hangbetéte ami szerintem frankó de ki tudja más mit fog szólni hozzá. Biztos meg fogja osztani a rajongókat. A jelenet fontos javítása, hogy Vader végre nem a fellógatott köntöst kardozza le, hanem egy kompozitált Alec Guinnest. A kard belevág a köntösbe, kauterizálja, majd levágja Obi kezét ami még azelőtt eltűnik, hogy a földre hullana a kard. Apropó...a kard a leesés közben be is csukódik.

Szerintem impozáns javítás lett.

 

EPIV_Revisited-37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-38_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-39_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezek után megint csak azt tudom mondani, ilyet Lucas miért nem....??????

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekességnek elmegy, de annyi mindent változtatnak meg rajta hogy számomra nézhetetlen, és a 2004-es változatban nekem pont az a nagyon színes képvilág tetszett.Úgy néz néhol az új cgi mint valami flash animáció, túl steril.De természetesen kíváncsi vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash animációóó? Ez jóóó:D

 

De hogyhogy Lucasnak nem tellett ilyen flashanimációra?:D

(Csak zölden, meg rózsszínen ugráló fénykardra....? Költői kérdés...ne válaszoljatok rá)

 

Na azért ez a Revisited DVD messze nem Flash animáció.

 

EPIV_Revisited-45_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-46_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-47_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-48_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-50_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-52_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-53_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-54_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-57_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-58_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EPIV_Revisited-60_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadászgépek tucatjai mindkét oldalon - tényleg a korábbiaknál is igazibb űrcsata feeling! Impozáns a gépek ablakán átszűrődő új háttér, amely azokat sokkal valósághűbb környezetbe helyezi. A robbanások látványa lassan eléri, de lehet, hogy már el is érte egy II. világháborús film keltette valósághű élmény hatását. Technikailag lenyűgöző, amit műveltek ezzel a filmmel!

 

Viszont bennem is felmerül, hogy nem túlzás-e ez? :D

Lassan tényleg kezd olyan érzésem lenni, hogy ez már nem is az a film... Egy bizonyos bája biztos odalesz azzal, hogy már nem kell elképzelni sok mindent, úgy beleélnünk magunkat az akcióba, hogy a látványt sok helyen leginkább a szereplők párbeszéde alapján magunk képeztük le az agyunkban - most már a szemünk kézen kapja a szuper csodát. Ez persze nem feltétlenül baj, illetve még nem tudom, hogy baj-e. De az biztos, hogy már egészen más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az űrcsatás rész nem túlzás, tekintve, hogy a könyvben ugye több század vett részt a HCS elleni támadásban. A filmben eddig csupán az egyik X-szárnyú osztagot illetve az csapást vezető Y-szárnyúakat, az Arany osztagot láthattuk. Erre föl meg most végre csak úgy hemzsegnek a gépek. :D Persze túlzásba nem kell esni, biztos leszen ilyenek, de minden bizonnyal jó alapot fognak szolgálni a véleménynyilvánításoknak és az esetleges vitáknak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a régi részek technikai limitációja adta azt az 5 darab Tie vadászt meg az egy darab romboló modellt...ezen a Jedire valamennyire átugrottak.

 

Persze az áhított "valóságosabb" látásmód sosem fog realizálódni, de nem is kell...mert ez egy mese. Aki a valóságra vágyik és meg akarja tapasztalni a realitást, látogassa a Hadtörténeti múzeumot....vagy nézzen háborús dokumentumfilmeket.

 

A mese akkor is magával ragadott valamennyiünket amikor csak 5 Tie vadász támadt a felkelők gépeire. Felnőtt fejjel belegondolunk, hogy nadekérem hát ez baromság...miért nem ezer támadó gép van?..hát elég nagy az a fránya Halálalma, csak van rajta annyi vadászgép. És ha nagyon sokáig agyalunk rajta, tán elveszik a mögöttes mondanivalója a hősiességnek és a fantáziának ez a végtelen univerzuma.

 

Minden feljavítás azt a célt szolgálja, hogy a látásmódunkat több dimenzióban is kiterjessze.

Mi lett volna ha nem 5 TIE vadász támad? Mi lett volna ha nem csak egy romboló képviseli a birodalmat? Olyan sok kérdést tesznek fel a rajongók, hogy nincs az a feljavítás ami mindre konstruktív választ adhatna. Folyton újabb és újabb gondolat gyötri a rajongót, mert a Star Wars lényege, hogy mozdulatba hozza a fantáziádat. Kéri és könyörög hozzád, hogy agyalj rajta, merengj és gondold el?mi lenne ha ez nem úgy lenne hanem adott esetben így.

 

Ebből a nézőpontból ez a Revisited verzió a rajongók megfelelően széles és egységes kívánságának próbált eleget tenni. És mivel nonprofit alapon született meg, a minimum az, hogy tiszteljük érte az alkotókat?hogy idejüket és anyagi erejüket nem kímélve megajándékozták a rajongói társadalmat egy az új részekhez közelebbi változattal.

 

Nem minden effekt maradéktalanul tökéletes, mind ahogy az új részekben is találni kivetni valót. De a cél nem az hogy a változtatások vitára sarkalják a rajongókat, mégcsak nem is egyéni érdemek begyűjtése egy szépen megoldott feljavítás után.

 

A lényeg a szeretet, mely ebben az esetben szívből jött és nálam betalált ide a mellkasom közepibe?rajongóktól rajongóknak, ez az esszenciája a Revisited verziónak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a vélemény nagyon tetszett, Zééé! Az egész, de külön kiemelném az alábbit belőle:

Folyton újabb és újabb gondolat gyötri a rajongót, mert a Star Wars lényege, hogy mozdulatba hozza a fantáziádat. Kéri és könyörög hozzád, hogy agyalj rajta, merengj és gondold el?mi lenne ha ez nem úgy lenne hanem adott esetben így.

No comment :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem szimpatikus a Lucas-féle hozzáállás is, vagyishogy ugy nyult hozzá a régi részekhez hogy azért tiszteletben tartotta őket és megtartotta a hangulatukat. Nekem sosem jutott eszembe az űrcsatánál, hogy csak "öt gép" támadja a felkelőket, csak mert ennél nem mutat többet a kamera. A project mint érdekesség, persze ettől még nagyon is érdekes.

 

És jól látható, hogy van itt egy-két olyan húzás is, ami igencsak figyelemreméltó és egy esetleges újabb hivatalos felujitásnál reméljük a Lucasfilm is oda fog figyelni (pl. hologrammok, kijelzők)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam már látatlanban győzött és azt gondolom, hogy szégyellje magát a Lucasfilm, hogy egy olyan dvd-kiadást eszközölt annak idején.Az a kiadvány ehhez képest egy nulla még akkor is ha ebben nincs Jabba.

Ilyennek kell lennie.Msot már nincs technikai különbség a régi részek és az újak közöttt.

Ami nekem nagy szívfájdalmam volt, hogy a lézerlövedékeken nagyon látszott, hogy rajzolt(töredezett volt a stélük) a fénykardeffectek meg katasztrofálisak voltak.Egyszerüen nem lehetett elhinni, hogy az fénykard.A revisitedben viszont tökéletes mikor Obi-Wan aktiválja.Mintha mondjuk az Ep 2-ben lenne a jelenet.Szedem én is az NTSC verziót, hétvégén megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Őszintén köszönöm:D

 

Biztos, hogy az alkotókat érdekli az érdemi kritika, ha az éppen nem arról szól hogy a 2 éves munkájukat valaki egy mondatban lealázza....bár erre még nem találtam példát egyik külföldi fórumban sem. Bár az is igaz, hogy egy nagyon új jelenséggel van dolgunk. Biztos vagyok benne, hogy a megfelelő fórumokon, akár itt is akár máshol a neten érdemi viták fognak kibontakozni egyes változtatások milyenségével kapcsolatban. És ez természetesen jó.

 

A változtatást úgy lehet elfogadni, ha ez ember megérti a miértet. (És ez most nem mátrix)

Ha van mögötte miért, akkor van tartalom és volt értelme változtatást kieszközölni. Sok külföldi de akár hazai rajongó is agitált a 97SE változat ellen, mert nem vagy csak nagyon nehezen találta meg a miértre a választ amikor az új jeleneteket vizsgálta. Ráadásul, ha egy régi jelenet működik, és a helyén van, csak azért nem kell és nem is szabad változatni rajta, hogy az újdonság kedvéért jellegtelen CGI-vel pótoljuk a vélelmezett lyukakat.

 

Kétségtelen tény továbbá, hogy egy filmben elkélnek a látványelemek, amik nem hordoznak mélyebb tartalmat, pusztán felkeltik az érdeklődést és színesítik, választékosabbá teszik azt a nyelvet, amin keresztül az alkotás szólni kíván hozzánk.

 

És egy dolgot senki ne feledjen amikor megfogalmazza kritikai érveit.

Akármennyire is tetszetősre sikeredett a feljavítás...azt nem az ILM mint évtizedes hagyományokkal bíró effekt cég vitte véghez, milliós mögöttes tökével, hanem egy nonprofit stúdió rajongói. Ezt nem győzöm kihangsúlyozni részben azért, hogy védjem ?ezeket? az embereket a túlontúl erős kritikai megnyilvánulásoktól.

 

Tehát bárki aki ezt a verziót megtekinti, tegye úgy, hogy a vaskeretes szemüvegét ha csak ideiglenesen is, de lecseréli egy könnyebb, puhább változatra az élvezhetőség kedvéért.

És ha nem is nyeri el a tetszését maradéktalanul az alkotás, vigyázzon mit mond?mert a szó teremtő erő, az írott verziója meg mindig visszaüt!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt, mindenki tisztában van azzal, hogy kiknek az érdeme is ez az új változat. Én inkább a Lucasfilmet pocskondiázó szövegekre leszek kíváncsi. :D Az tuti, hogy ők több hideget kapnak mint ezek az Adywanos srácok. :D De az is tény, hogy ha valamilyen művedet nyilvánosság elé tárod akkor készülj fel hidegre, melegre egyaránt. :D

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok külföldi de akár hazai rajongó is agitált a 97SE változat ellen, mert nem vagy csak nagyon nehezen találta meg a miértre a választ amikor az új jeleneteket vizsgálta. Ráadásul, ha egy régi jelenet működik, és a helyén van, csak azért nem kell és nem is szabad változatni rajta, hogy az újdonság kedvéért jellegtelen CGI-vel pótoljuk a vélelmezett lyukakat.

Szerintem semmi baj nincs az SE -vel, és méginkább nincs a 2004 -es DVD -vel. Persze az látszik, hogy nem adtak bele apait anyait a trükkök teljeskörű felturbózásába, de azért azokat se kell bántani. És ahogy oldie nagyon jól leírta, miután kikerül egy munka a közönség elé, bizony el kell viselni a kritikát is. Nagyon várom már, hogy láthassam és leírhassam a bővebb véleményem róla.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy lentebb nézegettem ezeket az űrcsatás képeket, feltűnt még egy apró baki az arab számok megléte mellett. Méghozzá ha figyelmesen megnézitek a TIE vadászok ablakkeretét akkor még mindig mást mutatt a külső nézőpont mint a belső. Érdekes, hogy a Falconnál kiküszöbölték ezt a kis hibát, de a TIE-ok esetében megmaradt. :)

( A felső ablakkeretet tessék sasolni :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép, szép, csak éppen szerintem nem igazán volt joguk kivágni a filmből Jabbát vagy éppen Greedo és Han együtt lövését átalakítani. Azt mondom, hogy nagyszerű munkát végeztek ( a képek alapján ), amikor hozzáadtak, de könyörgöm, miért kellett belőle ELVENNI? A Jabba jelenet számomra az egyik legjobb jelenet az EPIV-ben. Ahogy Han átmegy a farkán (ahogy azt később megtudtam), az valami frenetikus. És Han - Greedo jelenet állandó nyaggatása... könyörgöm, Han nem egy hidegvérű gyilkos, és ráadásul egyszerre lőttek gyakorlatilag Greedoval... szóval fogalmam sincs, hogy amellett ,hogy remek munkával felturbozták a részt, miért kellett elvenni a DVD-hez képest. Számomra ez szomorú, és lehet ezért nem vesződök a letöltésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. A skacok a 2006 -os DVD kiadást turbózták fel, az pedig az első verziókat tartalmazta.

Az a 2004-es akart lenni, gondolom , Ody. :)

 

De való igaz, ilyen dolgokért kihagyni vétek lenne a film eme változatát megnézni. Nem hinném, hogy kimondottan nagy változás lenne a sztoriban emiatt, no meg most tényleg a látvány lesz a lényeg és nem a monológok meg a történetvezetés. :) Azokat már ismerjük, a látvány pedig eddig ismeretlen volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a 2004-es akart lenni, gondolom , Ody. :)

Nem. A 2006 -ost akartam írni, ami nálunk nem jelent meg. :)

 

Egyébként én elejétől a végéig meg fogom nézni a filmet, és engem az összhatás kell lenyűgözzön, nem csak a látványelemek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á!!! Tegnap annyira megtetszett a DVD5-s változat, hogy ma leszedtem a DVD9-et. Most jött le (szerencsére dinamikus IP-s netkapcsolatom van, de így is egész nap itt kellett lennem mellette). Most nézegetem a kimaradt jeleneteket.

Az Alderaan kibővített felrobbanása nekem nagyon tetszik, meg a Luke és Biggs beszélgetése is. Emellett a kiadás mellett simán elsülyedhet a 2004-es kiadás. Ez lenne a méltó DVD kiadás a Star Warsnak.

Az alternatív kezdete pedig nagyon jó. (extrák/rohamosztagos feje) Az alternatív HCS-ról szabadulós jelenet is jó lehet, de azt nem tudom hol lehet előhozni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. A 2006 -ost akartam írni, ami nálunk nem jelent meg. :)

 

Egyébként én elejétől a végéig meg fogom nézni a filmet, és engem az összhatás kell lenyűgözzön, nem csak a látványelemek. :)

Kapaszkodj meg Ody! Én figyelni fogok a hangeffektekre is :P:D Mert nekem az is fontos. :P

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.