Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Donát. A skacok a 2006 -os DVD kiadást turbózták fel, az pedig az első verziókat tartalmazta.

Értem, tehát nem vettek el belőle semmit, csak épp nem azt a verziót turbósították. Ezzel együtt én Dzséjttel egyetemben nagyon hiányolni fogom a kihagyott dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, tehát nem vettek el belőle semmit, csak épp nem azt a verziót turbósították. Ezzel együtt én Dzséjttel egyetemben nagyon hiányolni fogom a kihagyott dolgokat.

Ez csak egy fan verzió, semmi hivatalos nincs benne. Így kár sopánkozni. :) Oldie még neked se jött le? Lehet, hogy én leszek a második aki megnézi elejétől a végéig? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak egy fan verzió, semmi hivatalos nincs benne. Így kár sopánkozni. :) Oldie még neked se jött le? Lehet, hogy én leszek a második aki megnézi elejétől a végéig? :)

Hatvan százalékon áll a töltésem és átlagba még olyan 13 óra van amíg leér végig.

Amúgy most esett le, hogy miért is a 2006-os verziót említetted korábban. :) Nos, én azt a '77-esel aposztrofálom. :D De akkor világos, mert egyre gondoltunk, korábban ugyanis olvastam, hogy azt vették alapul. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredetieket turbozták, amik a 2006-os DVD-n vannak rajta? Ez tuti? Akkor az űrcsatánál vagy Mos Eisley-nál nincsenek is benne az ILM-es toldások? A youtube-os videóknál benne vannak, bár az egy korábbi változat állitolag.

Igen, ez furcsa, mert ha jól tudom az a munkásdroid ugye az SE-be került bele. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ne terjedjen a pletyka hogy nincs feljavított Mos Eyslei űrkikötő.:)

 

A Revisited verzióból a rajongók kérésére törölve lett az új Jabba. És amikor megállítja hőseinket az a pár rohamosztagos, ott az eredeti jelenet van visszaállítva.

 

DE ez az új verzió még így is 7 percel hosszabb mint a 2004-es.

 

Most nem akarom itt agyon fényezni a REVISITED verziót, tényleg ezek kikerültek belőle és Jabba egy külső menüből érhető csak el. De akinek van látása és persze akarása a látásra, az meg fogja érteni...hogy ez így bizony nagyon is frankó verzió lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nos ez a változat bár a 2004 es kópiát vette technikailag alapul, a célja mégis az eredeti 77-es változat alternatív feljavítását tűzte ki célul."

 

Ez a mondat pontosan azt jelenti amit írtam...hogy a 77-es változatban nem szerepelt Jabba...így ebben sem. De technikailag a 2004-es a legjobb így azt ujították fel és butították le néhány szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezt a korábbi mondatodat, hogy is kell értelmezni? :)

 

"Nos ez a változat bár a 2004 es kópiát vette technikailag alapul, a célja mégis az eredeti 77-es változat alternatív feljavítását tűzte ki célul."

Szerintem pont úgy, ahogy írva vagyon: a '77-es verzió alternatív feljavítása. Az alternatívba belefér, hogy az SE és a 2004-es elemek nagyja átkerült, de pár dolog kikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves rajongó barátaim...itt vannak a linkek, tessék megnézni őket:

 

part 1

 

part 2

 

Ha jól átnéztétek őket...az ÁTNÉZÉST követően felmerülő kérsdéseket szívesen megválaszolom.:)

 

(Megjegyzem a fenti linken található összehasonlító elemzés sem 100%-os...ezen kívül még számtalan jelenet van, ami vagy teljesen új...vagy némiképpen megváltozott)

 

(Az én DVD5-ös verzióm tartalmaz egy opciót melyet az extra menüből lehet elérni és minekután igénybe veszi az ember, a film feliratos megjegyzésekkel fog lejátszódni, amely megjegyzések igen ronda de hatásos sárga betükkel magyarázzák, mi hol változott meg...érdemes tehát így is megnézni)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nos ez a változat bár a 2004 es kópiát vette technikailag alapul, a célja mégis az eredeti 77-es változat alternatív feljavítását tűzte ki célul."

 

Ez a mondat pontosan azt jelenti amit írtam...hogy a 77-es változatban nem szerepelt Jabba...így ebben sem. De technikailag a 2004-es a legjobb így azt ujították fel és butították le néhány szempontból.

Oké, köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves rajongó barátaim...itt vannak a linkek, tessék megnézni őket:

 

part 1

 

part 2

 

Ha jól átnéztétek őket...az ÁTNÉZÉST követően felmerülő kérsdéseket szívesen megválaszolom.:)

Asszem ezek már valamilyen úton-módon be voltak linkelve illetve elérhetők voltak a megadott oldalakról. :) nagyon jó kis összeállítás amúgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Megjegyzem a lenti linken található összehasonlító elemzés sem 100%-os...ezen kívül még számtalan jelenet van, ami vagy teljesen új...vagy némiképpen megváltozott)

 

(Az én DVD5-ös verzióm tartalmaz egy opciót melyet az extra menüből lehet elérni és minekután igénybe veszi az ember, a film feliratos megjegyzésekkel fog lejátszódni, amely megjegyzések igen ronda de hatásos sárga betükkel magyarázzák, mi hol változott meg...érdemes tehát így is megnézni.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő jelenetről (A film elején Vader rombolója elhagyja a Tatooine körüli pályát) első, sőt második nézésre sem esett le, hogy ÚJ! (hiszen a régiben is pont így szerepelt....akkor meg minek)

 

Aztán a trivia track jótákony undormány sárga (FX-teljesen új vagy újra alkotott jelenet) felirata vitt rá a bővebb tanulmányozásra, melynek folyományaképpen rájöttem...ide bizony készítette egy a régivele teljesen megegyező képi világú jelenetet, amiben mégis a rombolotól kezdve Tatooine matepaintig minden új. Abból látszik ahogy a romboló ténylegesen elfordulva mozog....

 

Enjoy:

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Személyes véleményem, hogy ez a változtatás spec nem ad hozzá túl sok újat, hiszen ki nem szúrtam volna magamtól...de tényleg szebben mozog az új romboló.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Training sceen:

 

Ez a jelenet volt a régi trilógia legkevésbé sikerült technikai shot-ja és hogy miért, azt éppen ma beszéltem le Dzséjt mesterrel MSN-en.

 

Érdekesség a népnek:

 

A fénykard eredetileg egy fényvisszaverő pálca volt, ami a jelenet felvétele közben valóban erős fényt sugárzott vissza. Ám pár felvétel után teljesen használhatatlannak bizonyult, mivel a kard pengéje megvilágította a színészeket is.

 

Ezután egy úgynevezett rotoscope géppel, fehér vibráló pengét varázsoltak a pálcák helyére...aura nélkül. Ez még nem is akkora ujdonság. Azt viszont talán kevesen tudják, hogy az első trailerben látható ilyen fehér rotoscope penge nem befejezetlen effekt, hanem valóban így ment volna a moziban. Az útolsó pillanatban (Lucas hűen önmagához) megváltoztatták a tervet és rátették az ismert aurát.

 

A Falconon zajló jelenet az első rotoscope technikával leforgatott technikai shot volt, amire ráeröltették a kevésbé jól sikerült aurát...és az eredmény, hát lett amilyen lett.

 

Mindenki nagyon várta, hogy a 2004-es változatban ezt a hibát kijavítják, elvégre ma már egyszerű sufni tuning számítógépes effektelők és szinte bárki képes képszerkesztő programokkal fénykardot rajzolni....VAGY MÉGSE?

 

Mindenesetre a REVISITED ezt a hibát is pótolta és számomra ez a jelenet sokkal fontosabb mint Jabba....ezért írtam, hogy ez az editális bizonyos szempontból szignifikánsabb ujdonságokat tartalmaz. DE ez csak az én véleményem.

 

Na és akkor most pár képpel kedveskednék.

 

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-9_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És akkor még egy érdekesség erről a feljavított jelenetről.

 

Régen a fénykard ki és becsukási effektus hiányzott az EPIV-ből akár ezt a jelenetet vizsgáljuk, akár a Vader Obi párbajt. Ezt most kijavították plussz framek beszúrásával...és nem ugrik a kard egyik képről a másikar ahogy Luke keze sem...hanem szépen ki és becsukódik a penge.

 

Hát nem gyönyörű?:)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól átnéztétek őket...az ÁTNÉZÉST követően felmerülő kérsdéseket szívesen megválaszolom.:)

Én szó szerint csak néztem, egyszerűen nem bírom átbogarászni az írásokat :)

És köszi az anyagot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem hiszem, hogy sokan letöltenék a DVD9-et, így kirakom a 4 plusz dolgot ami fent van rajta.

Alderaan bővített pusztulása

 

(remélem nem baj, de ezt a hozzászólást fogom majd mindig frissíteni, szóval akit érdekel, néha-néha majd nézzen vissza)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mina! Feltudnád rakni valami értelmes helyre ezt a kis videót? Mellesleg igazán megcsűrhetné az anyukáját aki kitalálta ezt a macskás kódolást a rapidnál. :)

 

Köszi!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mina! Feltudnád rakni valami értelmes helyre ezt a kis videót? Mellesleg igazán megcsűrhetné az anyukáját aki kitalálta ezt a macskás kódolást a rapidnál.  :)

 

Köszi!

Én még pislogok... mi a t*köm ez a macskás baromság??? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.