Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos én nem értek a hanghoz...;). Azt se tudom mi a DTS, csak annyit tudok hogy van ez a hanghullámzás a helyszínen felvett hangok miatt és az új keverés jobban kihozta. Hogy most az 5.1 vagy DTS vagy mitomén....sajnos nem értek hozzá.

 

Szóljanak helyettem az okosak.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én nem értek a hanghoz...;). Azt se tudom mi a DTS, csak annyit tudok hogy van ez a hanghullámzás a helyszínen felvett hangok miatt és az új keverés jobban kihozta. Hogy most az 5.1 vagy DTS vagy mitomén....sajnos nem értek hozzá.

 

Szóljanak helyettem az okosak.:P

DTS=Digital Theather Sound

DD= Dolby Digital

SDDS=Sony Dynamic Digital Sound

 

Ez a három fajta alap mozihangzás létezik többcsatornás kivitelben. A DTS a legjobb minőség a tömörítési arányában, A Sony hangformátuma pedig plusz két csatornát használ a front részen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most tanultam valamit.

 

off:

 

Viszont időközben megnyitottam az oldalam ide helyezett topikját és akit érdekel látogassa meg és minél többször ha teheti. Úgy néz ki Ody jóvoltából ide költöztem végleg. ;)

 

Zééé kicsiny topikja

 

Örül a szívem hogy végre ilyenem is van. Köszönöm!!!!!

 

On.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem én is.Ilyennek kellett volna lennie a hivatalos dvd-kiadásnak is.De ha már elrontották, akkor a blue-ray kiadáshoz van munició(mert az is lesz ugye).

Állítom, hogy a hivatrúlos dvd ehhez képest egy rakás sz*rt nem.Nulla.Ez az igazi dvd-kiadás.Kutyát nem érdekli, hogy hivatalos vagy nem.Tökéletes munkát végeztek a fiúk.Eredményképpen pár nyomorultat kirúgnák az ILM-ből.

 

 

Kedves Zééé:Én veled ellentétben ezután egy nyomorult kiadásnak tekintem a 2004-es dvd-kiadást.Szégyelljék magukat.Kukába való.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez egy kicsit durva frenkie. Én továbbra is az eredetit fogom nézni.

 

Egyébként akinek mégegyszer alpári szavakat látok az írásában úgy, hogy legalább nem csillagozza ki, azt azonnal kitörlöm. Elegem volt a folytonos javítgatásokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez egy kicsit durva frenkie. Én továbbra is az eredetit fogom nézni.

 

Egyébként akinek mégegyszer alpári szavakat látok az írásában úgy, hogy legalább nem csillagozza ki, azt azonnal kitörlöm. Elegem volt a folytonos javítgatásokból.

Miért gondolod, hogy durva a véleményem?Ha így gondolod akkor elnézést kérek.Nem vol szándékomban, csak azért azt felháborítónak tartom, hogy egy srác jobban felújjít mint egy világhírű cég.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tálalás a durva. Ha azt írod, hogy "Kedves Saga! Én azt felháborítónak tartom, hogy egy srác jobban felújjít mint egy világhírű cég. " abban nincs semmi durvaság, és a moderátorunkat sem, kell utána porszívóval leszedni a plafonról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tálalás a durva. Ha azt írod, hogy "Kedves Saga! Én azt felháborítónak tartom, hogy egy srác jobban felújjít mint egy világhírű cég. " abban nincs semmi durvaság, és a moderátorunkat sem, kell utána porszívóval leszedni a plafonról.

Igen, valahogy így. ;)

 

Egyébként nekem ebben a fan munkában jó pár dolog nem tetszik mert amatőr a megvalósítás. Persze ezt az elvégzett munka elismerése mellett mondom, hisz ez egy rajongó eléképzelését tükrözi! De mégis ez az oka, hogy ezt így nem tudom teljes értékű kiadásnak tekinteni. Pl. nem értem, hogy amit nem tudott jobban megcsinálni mint az erdeti verzió, ahhoz minek kellett hozzányúlni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert szerintem azért annyire nem rossz az eredeti, és annyira nem jó ez a fan kiadás. De ezek ízlések és pofonok. ;)

Igazad van.Bocs.Az a probléma, hogy ezt láttam.Önmagában a 2004-es kiadás persze kiváló, de ezután nálam nagyon lent van.Ezt inkább a technikai részre értem mint a tartalmira.PL megcsinálták tökéletesre a fénykardokat.Személy szerint nekem Jabba nem hiányzik, a történet fonalához sokat nem tett hozzá.

Azt mondanám neked ,hogy a véleményem szubjektív.Elnézést ha valakit ezzel megbántottam,. de én mindíg azt írom le ami gondolok éppen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valahogy így. ;)

 

Egyébként nekem ebben a fan munkában jó pár dolog nem tetszik mert amatőr a megvalósítás. Persze ezt az elvégzett munka elismerése mellett mondom, hisz ez egy rajongó eléképzelését tükrözi! De mégis ez az oka, hogy ezt így nem tudom teljes értékű kiadásnak tekinteni. Pl. nem értem, hogy amit nem tudott jobban megcsinálni mint az erdeti verzió, ahhoz minek kellett hozzányúlni?

Mire gondolsz ezzel kapcsolatban?Mit csináltak jobban a 2004-es kiadás emberei mint a srác?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem bántottál meg csak furcsállom, hogy ennyire elveted az eredetit ezután. :) Pl. nem tetszik a Tatooine kanyon, mert azt a képet az EPII -ből vették, de ez csak egy példa. Dzséjt remekül leírta a problémáit, én is osztom a meglátásait. De volt még egy dolog, az a X-Wing -ek kijelzője, ami tök gagyi lett, pedig az eredetileg nagyon jó volt! Ezt minek keleltt kicsrélni? Vagy a Halálcsillag belépése. Teljesen filmidegen az egész jelenet számomra....

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Felteszem azokhoz a jelenetekhez azért nyúlt hozzá a srác, mert ez az ő verzióját tükrözi, és ő szerette volna másképpen látni azokat a jeleneteket, ezért belenyúlt, és saját szájíze szerint alakította.

Ezt én is tudom, de nekem ez így nem tetszik. :) Szóval én nem dobom ki a kukába a díszdobozos SW trilogy -t :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az a probléma, hogy mindannyiunknak más a tökéletes sw.Az én izlésem a srácéval vetekszik.A tied nem.Lehet, hogy a ha te csináltad volna más eredmény született volna.

Nem dobom el a dvd-met.Szó sincs róla.Fenntartom azt a véleményemet, hogy a maga nemében kiváló.Csak tudod láttam ezt a verziót.Egy bölcsebb ember azt mondaná, bárcsak soha nem láttam volna ehzt a verziót.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Star Wars egy igazán nagy gyümölcsöstál, bárki kivehet belőle almát körtét, ami éppen jólesik neki.

 

Az én ízlelőbimbóinak most a REVISITED esik jól.:) De a többi gyümölcsöt se dobom ki...meghagyom azoknak akik azt szeretik.

Így utólag a 2004-es DVD mintha megsavanyodott volna egy cseppet, de azért eszek abból is.

 

(Mellesleg az új Tatooin mattepaint R2 háta mögött...szóval az új tájkép valóban új, nem az EPII-ből van kilopva. Ezt csak úgy megjegyzem, tehát volt azzal is valakinek melója. Ettől még lehet utálni persze.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több dolog van amit "összelopkodott" a srác -ezt alább már felsoroltuk-, de mégis tökéletesen illeszkedik a filmbe. Nekem legalábbis semmi kivetnivalóm nincs ezen jelenetek ellen.

 

( Lucas pl meg visszafelé tekerte a "szalagot" kényelmi okokból a Jediben. :D:) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több dolog van amit "összelopkodott" a srác -ezt alább már felsoroltuk-, de mégis tökéletesen illeszkedik a filmbe. Nekem legalábbis semmi kivetnivalóm nincs ezen jelenetek ellen.

Hát, szerintem annyira tökéletesen azért nem. Főleg akkor zökkentett ki nagyon, amikor jellegzetes jeleneteket láttam viszont. Szép-szép a duplikálás, filmen belül nagyon sok rendező is él vele (Star Warsban, Aliensben, egyebekben is felfedezhető), de mikor egy másik filmből emelnek át egy jellegzetes jelenetet, az azért már nem olyan jó dolog (persze erre is volt példa a történelemben, lásd Transformers - Pearl Harbor esete, bár ott nem markáns pillanat lett átemelve... mondjuk a Pearl Harborban az egy masszív hiba volt, szóval amiatt emlékezetes lehetett). Persze, a srácnak nem volt más lehetősége, de éppen ezért marad ez számomra mindig is fan-munka.

 

Zééé: Ody-nak igaza van, az a kanyonos jelenet az ep2-ből van összeollózva.

11213160937.jpg

Szóval nem annyira új az az új, sokkal inkább remixe egy réginek :) Ettől persze még szép munka, én biztos nem tudnám megcsinálni, csak hát azért mégis copy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem is lényegtelen.Én sem vennék ilyeneket észre.Az összhatást nézem, nem azt, hogy 2 szikla ugyanaz mint egy másik filmben.

Itt nem két szikláról van szó, hanem az egész hatásról. Nekem már elsőre is totál EPII-es feelinget kölcsönzött ennek a jelenetnek, holott ez nem illik ide! Ez egy tipikus rajongói megoldás, és szerintem felesleges.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összhatást nézem

Én is, és az összhatás drasztikusan romlik számomra, ha nem oda illő feelinget kelt egy másik filmből vett kép :)

Mondjuk ennél a képnél nem vettem elsőre észre, hogy az ep2-ből lett átollózva, csak az volt szokatlan, hogy annyira összezsúfolta a sziklákat. Nekem olyan idegennek hatott, zsúfolt lett a kép. Amúgy szerintem jó ötlet lenne egy-két új sziklaformát elhelyezni itt, meg a többi sziklás jelenetben, hogy kicsit jobban összekösse az ep1-2-vel az ep4-et, de nem ennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdem én: A Tatuinnál nem mindegy milyen szikla van a háttérben???? Én azon lepődtem volna meg ha dzsungelhátteret rakott volna be a srác. Na az észrevehető lett volna.

Az ILM jóval nagyobb bakikat követett el, mint ez a gyerek. Röviden ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.