Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt:

 

A cenzúrát csak a kantina jelenetre értettem...az SE nél olló szót használtam, tehát hogy kivágták. (:)) Na jó...félretéve a kukacoskodást, persze nyilván nem a cenzúra miatt került ki az égésnyom, hanem mert ahogy te is írtad...amolyan kezdeti trükk volt amit a további részekben nem alkalmaztak..ezért azt a párat kiszedték.

 

De ez is része volt a 77-es verziónak...és ha más egyébként fontosabb kivágásért lehet sírni:D hát akkor ezért is had lehessen.

 

Másnak a Jabba....nekem a lövésnyom. Jaj de szép a jogállam. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crewmember 1977

 

Arról van szó, hogy a jelenet forgatása közben technikai probléma adódott és egy a forgatáson jelenlévő technikusnak a jelenet közben kellett operálnia valamit az elektronikával. Ezért a technikust szépen beöltöztették Jawa kosztümbe. Nem is lett volna ezzel semmi probléma, ha a jawákat amúgy nem törpe növésű színészek alakították volna...de bizony mind azok voltak, így híres technikusunk bár gugolva csúszott mászott a robotok között, mégis felismerhetővé vált.

 

A REVISITED DVD alkotói minő meglepetés ezt a hiányosságot is pótolták egy szépséges retusálással. Íme az összehasonlító képek.

 

(Megjegyzem jómagam sokáig 4:3-as formátumban néztem a filmeket, de sem akkor sem pedig azután nem szúrt szemet. Amikor viszont tudomást szereztem róla...nos azóta valahogy mindig sikerül oda fókuszálnom.)

 

2004 DVD

STAR_WARS_EPISODE_IV-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

REVISITED DVD

IVI_Wallpaper_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szex vajon miiiii...a vaporátor vajon miiiiiiiiiii

 

Na igen...amikor Star Wars nézés közben édesanyám felteszi a kérdést, (nade ezek a parasztok mit termelnek a homokban Zolika?) csak a kezemet tördelem, de épkézláb választ sosem tudok kicsikarni magamból.

Ez a filmfolyamnak azon rejtélye amit még az új részekben sem sikerült felfedni.

Persze tudom én hogy az EU-ban szó van homokexportálásról, meg bányászatról...de hogy szegény őstermelők mit őstermelnek.

 

Ha most félretesszük az EUt...ami ugyancsak nem magyaráz meg semmit ezzel kapcsolatban és csak a 6 filmre koncentrálunk, akkor arra a következtetésre jutunk, hogy ezek a földből kiálló izék meg a nagy szezonális termelés között valamilyen kapcsolat van.

 

A vaporátor az párologtató és a vízbül veszi ki a zoxigént...akarom mondani a levegőböl veszi ki a vizet. Namost az EPII óta már azt is tudjuk, hogy ezeken az oszlopokon gomba nő...amit időnként le vagy betakarítanak.

Nos ezzel a tatooinei őstemelés agrártudománya még nincs felfedve, de feltételezhető hogy ezzel a gombával valamit csinálnak...és ki tudja...talán ez maga a termelés...megeszik, eladják, teát főznek belőle, exportálják más bolygókra....vagy nemtom.

 

És akkor most az érdekesség.

 

Az ILM szakgárdája egy jelenet elejéig kibővített látképet kínált a nézőknek a 97SE és így a 2004 DVD verzióban is. Csak az a baj, hogy bizony ténylegesen csak EGY jelenet elejéig...ugyanis a következő jelenetben minden maradt a régiben....de nem úgy a REVISITEDBEN!!!!!

 

2004 DVD

STAR_WARS_EPISODE_IV-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

REVISITED DVD

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-49_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kabát (poncsóóó)

 

Mindannyian tudjuk, hogy Luke egy olyan aranyos kis mexikói "poncsóban" megy megkeresni az elkóborolt kis R2-est. Aztán jönnek a buckalakók, meg Obi...igen igen ismerjük mind a jelenetet.

 

Aztán hőseink ücsörögnek a kunyhóban, Luke kabátja hátul lóg valami fogason, C3PO kéri hogy had pihenjen, Obi mesél, kardot ad Lukenak...nadeközben valaki lenyúlta a kabátot. De ki? Talán egy besurranó színesfémtolvaj? Talán a forgatás közben valaki nagyon fázott a stúdióban? Talán Lucas a jelenet közben meggondolta magát, hogy az oda mégse kell mert Luke hogyis fázhatna a dögmeleg Tatooineon?

 

Örök kérdés hogy ki lopta el a kabátot és erre sem az EU sem pedig az új részek nem adnak választ.

 

Szerencsére az Adywanos srácok tudták mi a dolguk és visszalopták a kabátot, nehogymár az Owen bácsi ezért is leb**za szegény gyereket.

 

2004 DVD

STAR_WARS_EPISODE_IV-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

MIGHTY REVISITED DVD EDITION BY ADYWAN STUDIO FAN EDITION

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coolságok következnek:

 

A Jawák ugye abból élnek hogy lopnak...hát nincs ezen mit szégyelni. Elvégre senki nem kérte, hogy az emberek betelepítsék a Tatooine bolygót és ha már ez így megtörtént, legalább a benszülöttek élelmesebbik fajtája hát had profitáljon ebből.

 

Az van, hogy a Star Wars világában mindig lehullik valami az égből, nincs olyan bolygó ahol ne lenne valamilyen értékes roncs és ez alól kedvenc homokbolygónk sem kivétel. A Jawák minden cucca valahogy így jutott a birtokukba. Még a nagy homokkúszókat is csórták, amik a bányászat beszüntetése után maradtak gazdátlanul. És jaj annak aki a robotját szabadon engedi kószálni sivatagszerte, mert ezek a kis élelmes színesfémtolvajok azonnal begyűjtik, amint meglátják. És van pofájuk újra eladni...persze arra kényesen ügyelnek, hogy ne az eredeti tulajnak kínálják fel a portékát.

 

A robottárolós jelenetbe sikerült becsempészni egy újtrilógiás Battle Droid fejet...ami azért érdekes, hiszen az új Clone Wars mozifilm pont a Tatooine bolygóra helyezi egyik csatájának történéseit.

 

Szép kompozit, egyszerű összekötés az új részekkel, abszolúte odavaló és az új mozifilmel még baromi logikus is.

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-52_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyú jók ezek a leírások, Zééé!!!

 

Viszont miért beszéltek mindig Adywan-os srácokról, meg Adywan stúdióról? Az egész projektet egyetlen gyerek hozta össze, Adrian Sayce (Adywan), csupán egy-két új modellnél segített be neki az egyik haverja (pl Tie vadászok belépőjénél).

A stáblistán rögtön Lucas után tette a nevét, mint a Revisited készítője. Megérdemelten... :)

 

Jöhetne már az ep5 ilyen formában. Bár kicsit fura, hogy a legjobb 2004 -es újítást, Ian McDiarmidet cserélte le elsőként. No majd meglátjuk, hogy milyen lesz...

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tibur, kösz a kiegészítést. :D

 

Ha jól láttam akkor a Birodalom visszavágban pár lépegetővel több lesz. :D

Én a Jedi visszatér űrcsatás jeleneteit várom vissza kicsit modernebb formában. Ott bezony volt pár technikai baki a megvalósítással. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TESB-es új Palpi engem is érdekel. Hátha hasonló lesz a RotJ Palpijához mert a 2004-esben szerintem olyan mint a RotS-ben. Mintha húsz év alatt nem öregedett volna semmit se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

 

A cenzúrát csak a kantina jelenetre értettem...az SE nél olló szót használtam, tehát hogy kivágták. (:D) Na jó...félretéve a kukacoskodást, persze nyilván nem a cenzúra miatt került ki az égésnyom, hanem mert ahogy te is írtad...amolyan kezdeti trükk volt amit a további részekben nem alkalmaztak..ezért azt a párat kiszedték.

Sajnos sokan mások - az SE-re és a 2004-esre kígyóként sziszegők - valóban cenzúrázásként fogják fel ezt, elmondva Lucast mindenfélének, ezért gondoltam, hogy aktualizálva kifejtem a véleményem róla, ha már szóba került (háhta olvassa egy vipera, kobra vagy sikló, és felfogja) :)

 

Crewmember 1977

Mikor anno 2004-ben kiszúrtam, tök jót nevettem a colos-jawán. Itt viszont ki nem szúrtam volna, hogy hiányzik.

 

A szex vajon miiiii...a vaporátor vajon miiiiiiiiiii

Hogy mit termelnek? Vajon mi a legeladhatóbb egy két nappal megáldott sivatagbolygón? Hát a víz! Ezért párafarmerek/párakertészek. A párologtatókkal vonják ki a vizet a légkörből, és amikor ezeknek a kütyüknek a tartályában összegyűlik a sok víz, akkor azokat begyűktik és eladják a városokban. Egy kertészetben több száz ilyen párologtató is lehet, jónéhány négyzetkilométeren terülnek el, és mindegyik több literes tartállyal lett ellátva, szóval egy évad alatt sok-sok hektoliter összejöhet.

 

A robottárolós jelenetbe sikerült becsempészni egy újtrilógiás Battle Droid fejet...ami azért érdekes, hiszen az új Clone Wars mozifilm pont a Tatooine bolygóra helyezi egyik csatájának történéseit.

Ez hatalmas!!! Észre sem vettem, pedig olvastam, hogy ott valamit megváltoztattak. Eszem megáll!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra mind az SE mind pedig a 2004 es DVD egy csodálatos kiadvány.

DE objektív vagyok és nem engedem, hogy a rajongásom elhomályosítsa látásomat a nyilvánvaló hiányosságokra.

 

Kizárólag TECHNIKAI szempontból a 2004es DVD egy "tróger" munka. Mintha valaki vakolna is egy falat meg nem is...és a végen amikor felviszik rá a festéket, az egész egyenetlen.

Csodálatosan csillogó képet kaptunk, de a színskála néhol túl erősen lett beállítva és kapott az egész egy felesleges kék szűrőt ami eltorzította a színeket és csak jobban kihozta a kardok meglévő színhibáját. Ben Burt agyonfényezett és valóban tehetséges hangeditorunk pedig megkínált minket egy hullámzó hangsávval ami stereoból monora váltogat....és sorolhatnám mind az erényeket mind pedig a hibákat.

 

Rajongói szempontból a 2004es DVD egy csodálatos kiadvány, ami számos téren kielégítette az újdonságokra vágyó fanok (így az én) igényeimet is.

Megelégedéssel szemléletm számos feljavítást a 97SE kissé esetlen CGI effektjeihez képest. Megelégedéssel szemléltem a rendkívül csúnya 97es Jabba színvonalas feljavítását, örültem hogy végre új (régi) uralkodó került a Birodalom Visszavág ominózus jelenetébe...és mindmáig jó ötletnek tartom, hogy Anakin szellemét a 6 rész egységesebbé tétele érdekében kicserélték. Számos további apró javítással is nagyon meg voltam elégedve és mivel számomra a Star Wars egy örökké változó médium, ezért az újdonságokat mindig nyitott szemmel figyeltem és ebben a szellemben fogadom a REVISITED illetve az ezt követő kiadványok alternatíváit is.

 

De mindettől függetlenül technikai téren sokkal több lehetőség volt a 2004-es kiadásban amit sajnos az alkotók nem használtak ki. És ha már annyi pénzt feláldoztam én és rajongótársaim a Lucasfilm oltárán, ha már annyi szeretetenergiát adtam életemből ennek a filmfolyamnak és annyi sok tiszteletet magának az alkotónak, hát hád had legyen meg az az igényem, hogy az ezredik kiadásra már magasabb elvárásaim vannak mint voltak 97-ben...és ebből a tekintetből a 2004es DVD alul...míg egy FAN kiadvány FELÜL teljesített.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De annak mi értelme van hogy a filmek minden egyes mozzanatát megváltoztassák amiket már úgy megszoktunk és megszerettünk?Nem hiszem hogy nagyobb élmény megnézni úgy a régi trilógiát hogy most akkor minden kijelző 3d-s, betettek pár plusz hajót a csatákba, vagy megváltoztatták az eddig is tökéletes zenéket.Eddig én is nyitott voltam minden változtatásra, de most átestek a ló túloldalára.

Ezek már 25-30 éves filmek, nem kell monumentális űrcsatákat várni tőlük.Az még beléfért hogy az eddigi hivatalos újrakiadásokban feljavítottak néhány effektet(hogy azért ne legyen annyira ciki a látványvilág), de nem kell átszabni teljesen őket.Én szerettem az EpIV seprűnyél fénykardjait, és annak ropogós hangeffektjeit, vagy az odavetített robbanásokat.

De az olyan változtatások mint az Uralkodó kicserélése az ötödik részben a film javát szolgálják, mert baromi furán nézett ki az a csimpánz-fejű öregasszony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben Burt agyonfényezett és valóban tehetséges hangeditorunk pedig megkínált minket egy hullámzó hangsávval ami stereoból monora váltogat....

Ne haragudj de ez így nem igaz. Ben Burt -nek mi köze a hangsáv hullámzásához? Maximum azt lehetne felróni, hogy nem nyúltak hozzá. Knoll mondta azt az sw.hu -s chaten, hogy még ő csodálkozik azon, hogy egyáltalán ezt a hangot is sikerült előcsiholni az EPIV kópiájáról! Szóval ezek nem olyan egyszerű dolgok, mert ez a srác se tudott mit kezdeni a hangsávval.

 

Szóval jó ez a fan kiadvány, de azért ne fényezzük már annyira én azt mondom.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj de ez így nem igaz. Ben Burt -nek mi köze a hangsáv hullámzásához? Maximum azt lehetne felróni, hogy nem nyúltak hozzá. Knoll mondta azt az sw.hu -s chaten, hogy még ő csodálkozik azon, hogy egyáltalán ezt a hangot is sikerült előcsiholni az EPIV kópiájáról! Szóval ezek nem olyan egyszerű dolgok, mert ez a srác se tudott mit kezdeni a hangsávval.

Éppen most keresgéltem ezzel kapcsolatban, de szerintem Ben Burtt benne sem volt a DVD elkészítését végző csapatban. És valóban nem olyan tiszta a hang, hogy a különbség miatt Ben Burttot - már ha benne volt a team-ben - szidni kéne, bár tény, hogy valamivel tisztább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody. Nyugodtan lehet fényezni. Persze, hogy mindenkinek ez se felelhet meg, de ha picit belegondolunk, hogy kinek milyen háttere volt a felújításhoz....Nos....Adywan visz mindent. :)

Épp ez az, hogy én valami hasonlót szeretnék látni 'offical'. Mert azért akármilyen jó is Adywan változata, az mégiscsak fan munka ami látszik is rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, hogy én valami hasonlót szeretnék látni 'offical'. Mert azért akármilyen jó is Adywan változata, az mégiscsak fan munka ami látszik is rajta.

Melyik részére érted, hogy fan munka? A technikai megvalósításra vagy pedig a történetet érintő változtatásokra? Nem mindegy szerintem. :)

Kicsit hasonló a helyzet ( de tényleg csak picit) az AVPR esetében is. Ugye ott volt a forgalmazó által támogatott változat, illetve ott volt a DVD-s, ami immár a rendezők kedve szerint ( részben) készülhetett el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighteré a nap igazsága...ennyi.

 

"ha picit belegondolunk, hogy kinek milyen háttere volt a felújításhoz....Nos....Adywan visz mindent."

 

A 2004-es DVD audiot Ben Burt keverte. Zavaró hanghullámzás csak ezen a DVD változaton van, mert ugye itt kapott rendes DTS keverést a dolog...míg a 97SE csak videón jött ki. Sajnos az audió részéhez a dolognak kicsit sem konyítok...és nem is a magyar (hazai) visszajelzések alapján említettem, hogy ez sok embert zavart.

 

De pölö nagy külföldi forumokon igazi lincshangulat fejlődött...és válogatottan durva beszólások voltak ezzel kapcsolatban.

 

Na igen aki megteheti hogy THX hangrendszert vásárol és azon kibukik a hanghullámzás...részben megértem. :)

 

Az én két sztereo hangszorómmal nincs ilyen probléma.

 

Mégegyszer mondom, mielött meglincseltek....a 2004 es DVD egy csodálatos kiadvány...az extra lemez külön is megállná a helyét. És mondanám hogy megérte a 14 darab papír ezrest amit kiperkálta érte, de nem mondom mert lemaradt róla a SZINKRON. Ez persze a forgalmazó bűne. Összességében egy nagyon szép kiadvány volt és semmi panasz nem lenne ha megelőzte volna egyéb hivatalos DVD kiadás.

 

NADEMIVELHOGY!!!!!!! Ez volt az eslő official DVD és boritékolható volt a bazi nagy anyagi siker, ha kizárólag a technikai oldalát nézem...tele van zavaró hibával és midezek tükrében...hogy első, meg hogy trilógia DVD...meg jubilálunk meg mitomén...nos mindezek tükrében technokrata szemmel nézve...KRITIZÁLHATÓ!

 

Nem rossz, de ezerszer jobbnak kellett volna lennie.

 

És ahogy Oldi mondta...megvolt a bazi nagy technikai háttér. De most már nem akarom tovább ragozni.

 

És még annyit, hogy az Adywan REVISITED DVD technikailag kiválló.

Elismerem hogy talán nem kellett volna megvágni, kivágni..új zenét betenni...de az új effektek technikailag kivállóak. A kijelzőket akár az ILM is csinálhatta volna, annyira szépek. SZERINTEM!!!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik részére érted, hogy fan munka? A technikai megvalósításra vagy pedig a történetet érintő változtatásokra? Nem mindegy szerintem. :)

Kicsit hasonló a helyzet ( de tényleg csak picit) az AVPR esetében is. Ugye ott volt a forgalmazó által támogatott változat, illetve ott volt a DVD-s, ami immár a rendezők kedve szerint ( részben) készülhetett el.

Hehe, álmodik a nyomor, hogy az AVPR DVD verziója nem a stúdió igényei szerint vannak így. Pikulát, mikor a rendezők elérték a vágási szakaszt, máris megkapták az ukázt a FOX fejeseitől, hogy akciót és vért vagdossanak ki, mert kell a DVD-re. Ez messze nincs a rendezők kedve szerint vágva (ha úgy lenne, akkor eleve nem ártott volna úgy forgatni, és akkor a film végén predator hajót találnak, nem fegyvert; a Nemzeti Gárda több egysége harcolt volna, nem csak egy; a végső összecsapás Wolf és Chet között 10 perces lett volna, stb. Na az a rendezők kedve szerinti.)

 

Amúgy, szerintem, hogy technikai vagy történetbeli fan megvalósítás-e, szerintem mindkettő. Jabba szakasz eltűntetése, kunyhó szöveg újravágása, rontok és droidok eltakarítása, Han újra először lő (!!!), ezek mind fan ízlés kérdései, ellenben pl. a Jabba jelenet történeti csonkítás is egyben, szóval tuti nem történeti irányelvek vezérelték az ollót. És technikailag is látszik, mert azért akármennyire is gyönyörűek az új űrjelenetek, bizony látszik, hogy nem az ILM kapacitása mellett dolgoztak. Szóval minden tekintetben fan munka, viszont abban kimagasló, példaértékű, stb. De ennél szerintem sem több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal alapvetően az a baj, az ep.4 hangsávjával, hogy ellentétben a professzionális stúdió-filmekkel (mint pl. az ep.5 vagy ep.6-al) nem minden párbeszédet vettek fel utolag és voltak olyan jelenetek, amiket ott a helyszinen rögzitettek és ezeket keverték rá a végleges filmre. Emiatt olyan mintha a hang váltana egyet, mert tényleg igy is van: átvált a hangstúdiós felvételről az élőben felvettre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is láttam. Mivel nekem többnyire semmi technikai malőr nem szúrja a szemem, így nem vettem észre rajta, hogy fan munka, és nem ILM-es :D Meg aztán én soha nem is "látom" a technikai izéket, nem figyelem, egyszerűen nincs rá jó szemem, sem fülem :) Nekem tetszettek a módosítások, Jabba azért hiányzik onnan, Ben kunyhóját meg azért felesleges volt megváltoztatni. Ez egy igen érdekes verzió, mindenki nézze időnként azt, amire éppen kedve támad :D Igazán szép és elismerésre méltó, hogy valaki vette az időt és fáradtságot, no és a merszet (mert ehhez az is kellett), hogy belevágjon egy ilyen feltupírozásba, gratula neki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és voltak olyan jelenetek, amiket ott a helyszinen rögzitettek és ezeket keverték rá a végleges filmre. Emiatt olyan mintha a hang váltana egyet, mert tényleg igy is van: átvált a hangstúdiós felvételről az élőben felvettre.

Ez érdekes :) Egyébként ma mondta Oldie, hogy mikor a végén leszállnak a hangárban és Luke kiszáll az x-szárnyúból, Carrie-t mond Leia helyett, az hallatszik :D Az én rossz fülemnek aztán szinte bármi lehet, olyan nagy a zaj :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal alapvetően az a baj, az ep.4 hangsávjával, hogy ellentétben a professzionális stúdió-filmekkel (mint pl. az ep.5 vagy ep.6-al) nem minden párbeszédet vettek fel utolag és voltak olyan jelenetek, amiket ott a helyszinen rögzitettek és ezeket keverték rá a végleges filmre. Emiatt olyan mintha a hang váltana egyet, mert tényleg igy is van: átvált a hangstúdiós felvételről az élőben felvettre.

Bizony, ez így van.

Ugyanez tapasztalható az Alien3 SE verziójában, ahol az új jeleneteknél ugyanígy vált a hang, mert azokat anno már azelőtt kivágták - vagy fel sem használták - a filmből, hogy elkészítették volna az utószinkront. Emiatt van, hogy lehet hallani, hogy Ripley monológjába beleköhög valaki, vagy éppen valaki felrúg valamilyen fémet, ami csörög-csattog. Na pl. ilyen nincs az SW DVD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2004-es DVD audiot Ben Burt keverte. Zavaró hanghullámzás csak ezen a DVD változaton van, mert ugye itt kapott rendes DTS keverést a dolog...

De az nem az ő hibája ha csak azt nem rójuk fel neki, hogy nem nyúlt hozzá az EREDETI hangsávhoz. Mert azt hallod viszont a filmen, olyan formájában ahogy Bomarr is leírta. Ezen az Adywan verzión is ez van rajta, szóval nem értem a problémát. :)

 

Amúgy DTS keverés sose volt az SW filmeken, csak DD 5.1 EX.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok hülyeséget mondani, de talán csak a center csatornát keverték ki DTS-ben. Gondolom Zééé jobban utánanézett vagy valami. A film természetesen DD-EX-be lett kódolva.

 

 

Krande: Igen, a Revisitedben is megmaradt a Carrie felkiáltás. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.