Ugrás a kommentre

EPV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó kis csata, csak itt van egy kicsi ellentmondás :D Ha olyan erős az a páncél, mitől sikerült az elgáncsolás után felrobbantani a lépegetőt? :D Megrepedt a burkolat az összerogyástól?.....de a lézereket nem bírta ki addig, vagy mifene? :D

Kicsit túlzásnak vélem, hogy ennyire páncélozottak, mert ennyi erővel minden hajót eme anyaggal páncélozhattak volna be és akkor rögtön másképp alakult volna minden.....csak ugye ez egy mese. :oops:

 

Jó kis gépek amúgy ezek a hósiklók, révhajókból marha jó kis alakulatot hoztak létre belőlük, igaz sokat nem érnek vontatókábel nélkül. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a Gépesített Hadosztály lépegetőinek sose volt pajzsuk.

Csak abból következtetek, hogy amikor lőttek rájuk akkor pont olyan volt a találat, mintha egy pajzsot használó járművet találtak volna el.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak abból következtetek, hogy amikor lőttek rájuk akkor akkor pont olyan volt a találat, mintha egy pajzsot használó járművet találtak volna el.

De akkor Luke pajzs erősségét említette volna és nem a páncélét. Gondolom volt rálátása a birodalmi haditechnikára :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor Luke pajzs erősségét említette volna és nem a páncélét. Gondolom volt rálátása a birodalmi haditechnikára :oops:

Ugyan miből lett volna rálátása? :pfff: Egyébként jogos a felvetés Luke páncél emlegetése miatt. Akkor viszont az lehet, amit Te is írtál. Az integritás nagymértékben gyengült az összecsuklás után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan miből lett volna rálátása? :pfff: Egyébként jogos a felvetés Luke páncél emlegetése miatt. Akkor viszont az lehet, amit Te is írtál. Az integritás nagymértékben gyengült az összecsuklás után.

A hírszerzés minden hadseregben működik :oops:

 

Szóval tényleg maradt az integritás gyengülése, vagy Dzséjt mindjárt megcáfol mindenkit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Wedge lövésze inkább megérdemli a dicséretet szerintem. :oops: Sőt, az övé minden érdem.

Hát, ha Wedge nem repül olyan jól, akkor azt hiszen Janson semmit sem ér :pfff: Wedge vitte el a gépet anélkül, hogy bármelyiküket vagy mindkettejüket kilőtték volna (ugye Luke-nak is csak egyszer jött ez össze a három rárepülésből, Zevnek meg egyszer sem), meg is tudta annyira közelíteni a lábát a dögnek, hogy Janson tudjon rá célozni, és még le is lassított, majd análkül, hogy elszakadjon a kábel (aki játszott a Rogue Squadron című játékkal, az tudja, milyen könnyen elszakad a cérna :P ), még többször körbe is repülte a folyamatosan mozgó lépegetőt. Ez azért teljesítmény a részéről. De kétség kívül, Jansonnak is van érdeme, hiszen ő meg eltalálta. Szóval, mindkettő f*sza, de Wedge a legjobb akkor is :D

 

Várjuk szeretettel. :D Bár a Polis Massaval befalcolt. :D

Mér', minden, amit ott leírtam igaz, csak a listára nem lehet teljes mértékben érvényesíteni. :P

Amúgy, nincs pajzsa az AT-AT-oknak, Oldi jól mondta, legalábbis az EU szerint. Én mindig azzal magyaráztam, hogy van neki, mert ahogy írtad, a becsapódások úgy festenek, mintha pajzson "fröccsennének" szét a lövedékek. Luke meg akár nyelvbotlásból is mondhatta a páncélt, vagy Lucas nem egyeztette a dolgokat a trükkösök és Hamil között :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 15: The Tide Truns

Time: 0:28:17-0:30:11

 

Tartalom

 

?Nem hiszem, hogy fedezni tudunk egyszerre két transzportot.? ? Fejti ki véleményét Rieekan, ám Leia szerint nincs más választásuk, vállalniuk kell a kockázatot. A tábornok eztán kiadja a menekülő hajók sűrűbb indítására a parancsot, míg Leia parancsba adja a földi csapatok visszavonását.

Ezalatt Han és Chewbacca a Millennium Falcon javításával vannak elfoglalva. Bár Chewie a gyakorlottabb szerelő, ezúttal mégis Solo tudja, mit hová kell kötni. Míg ők rohamtempóban próbálják felszállásra bírni a viharvert hajót, addig néhány technikus R2-D2-t emelik be Luke X-Szárnyú vadászába. C-3PO természetesen nem engedi el búcsúzás nélkül a barátját, és arra kéri, hogy vigyázzon a gazdájukra, és magára is. R2 bíztatóan csipog, de a protokoll droidot nem sikerül lelkesítenie.

A csatatéren az AT-AT lépegetők megállíthatatlanul törnek előre. Sorra szedik le a nehezebb, ám a lépegetőkre még így is ártalmatlan lézerágyúkat, rombolják le a lövészárkokat. Ráadásul a nagy AT-AT-k mellett felbukkannak a kisebb támogató AT-ST-k is. A vezérlépegetőben Veers tábornok kiadja kommandósainak a parancsot: a katonák készüljenek a kiszállásra. Felkészülni a főgenerátor célbavételére.

Eközben Luke párba áll Zsivány 2-vel. Zev gépe ugyan sérült, de Luke-nak csak annyit mond, hogy nincs különösebb baj. A két gép együtt indul rohamra, hogy megszigonyozzanak egy újabb lépegetőt. Luke fedez, míg Zev támad. Alacsonyra húznak, ám a kiszemelt lépegetőnek társa akad és kereszttűzbe fogják a két siklót. Zev még kiadja az utasítást az emberének, hogy a szigonyt hármas pozícióra állítsa, ám mikor Luke figyelmezteti, hogy maradjanak alacsonyan, egy lézernyaláb eltrafálja a Zsivány 2 gépét, mely lángba borulva a földbe csapódik.

Luke sem jár jobban, bár gépe nem gyullad ki, egy lézer kiüti az elektronikát, így kényszerszállást kell végrehajtania. A parancsnok jelenti a sérülést Hobbie-nak, aki időközben mellé szegődött, majd körözni kezd Luke gépének roncsa felett. Az ifjú Skywalker a talajt érés után felpattintja a kabintetőt, majd mit sem törődve a roncs felé közeledő AT-AT hatalmas lábaival, még ellenőrzi, hogy Dak tényleg meghalt-e. Mivel másodpilótája valóban nem él, felkapja a szigonyvetőt, és egy jól irányzott hasassal kiugrik a roncsból, pont mikor a lépegető rátapos.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Izgalmas jelenetsorok ezek. Míg az előző fejezetet úgy hagytuk el, hogy a lázadók sikeresen elpusztították az egyik megállíthatatlannak hitt AT-AT-t, addig ebben a jelenetben már azon tanakodnak, hogy vállalják-e a kockázatot, ami két transzport egyidejű fedezésével jár. Természetesen az idő hiánya miatt nincs más választásuk. Ráadásul a csatatéren is kezd minden rosszra fordulni. A nehéz lövegeket sorra lövik ki a lépegetők, amik közül nem sikerül újabbat leszedni. Veers már készíti az embereit, és tökéletes rálátása nyílik a pajzsgenerátorokra. Mindezek tetejében kilövik a Zsivány osztag első két emberét, Zevet és Luke-ot is. Szegény Zev nem járt jól, ellenben Luke megúszta ?egyszerű? földbe csapódással (azért néha nagy mákja van ezeknek a Skywalkereknek, ahogy Anakin az ep1-ben, most Luke is simán felrobbanhatott volna lezuhanás helyett).

Ami viszont nagyon tetszik ebben a jelenetben, és jól jellemzi Luke viselkedését, hogy bár felé cammog egy bazinagy tappancsú fémszörny, ő mégis azzal van elfoglalva, hogy megnézze, a hosszú percekkel ezelőtt megsebesült embere vajon él-e még. Pedig csekély esély volt rá, arra pedig még inkább, hogy ha él, ki tudja húzni. És mégis, nem menti az irháját, hanem megnézi. Aztán persze már kapkodósra veszi a figurát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yesss! :) Már vártam ezt az elemzést.

 

Roppant dimanikus képsorok ezek, három fronton is láthatjuk a szereplőket, egyrészt a bunkerben, másrészt egy-egy birodalmi kikacsintással, harmadrészt pedig Luke-ék frontja. Ezek miatt a dinamikus képsorok miatt lesz mindenidők egyik legjobb csatája a hoth-i.

 

A végén mikor Luke matat, akkor szerintem nem a másodpilótáját ellenőrzi, hanem azt a bombát keresi meg, amivel később felrobbantja az AT-AT-t. Legalább is bennem így maradt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tombol a csata, nagyon jó! Szerintem itt világlik ki igazán, hogy az egész csatásdi csak arra megy ki, hogy a felszerelést kijuttassák a holdról. A kézi fegyverek kicsit komikusak a lépegetők ellen, hisz még a nagyobb ágyúk is hasztalanok velük szemben. Luke ebben a jelenetben igazi vezérként tűnik fel, aki parancsokat osztogat, és megpróbálja irányítani a támadást. Bár nem tudom mennyire volt logikus frontálisan támadni a lépegetőkre, de ehhez én nem értek. :D Nagyon szimpatikus ahogy a végsőkig küzd Dak életéért, sajnos hiába. :) Van egy apróság amit csak sok évvel az első megtekintés után vettem észre. Itt tűnik fel a csirke lépegető, ami az EPVI -ban kap nagyobb szerepet. Tök jó. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végignézve a fejezetet, újfent megcsodáltam, milyen jól sikerült a havas tájbéli jelenet fényképezése. :)

Közeledünk a csata vége felé, amelynek a célja a felkelők részéről nem a győzelem, hanem az időnyerés, ezért is van ez az esélytelen küzdelem a lépegetők ellen, amit józan ésszel más okból nem igen lenne szabad felvállalni. Én mindig nagyon sajnáltam az áldozatokat (és most már erről eszembe jut Oldie "önéletrajzi" írása is :D).

 

Luke egyébként kétszer fordul vissza a pilótafülkébe, először csak oldalról mutatják, ekkor valószínűleg a társa állaptát ellenőrzi (nekem eddig ez nem jutott ezsmbe, de nagyon szinpatikus megoldásnak, és teljes mértékben Luke-hoz illőnek tartom), másodszor viszont már láthatóan keresgél valamit - a bombát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han és Csubi keze alatt csak úgy ég a munka. Ezt ide, azt oda, amazt meg amoda. :D

3PO nagyon jó fej hogy Artuért is aggódik. A (nem is igazán) zord külső érző energiacellát takar. :lol:

Luke pedig igazi felelősségteljes vezető. Kár hogy nem bírta Dak-et kihúzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vezetőről jut eszembe. Most akkor ki a főnök? Reeiken vagy Luke?

Mivel Rieeken tábornok, Luke meg csak parancsnok, ami a Star Wars világában is alacsonyabb rang, így szerintem Rieeken. Bár ő valószínűleg csak bázisparancsnok, és az Echo bázis legnagyobb rangú tisztje Leia. Szóval ez a nyotószöveges "Luke Skywalker vezetésével" dolog sehogy sem akar összejönni. Bár ha módosítanák úgy, hogy "Skywalker vezetésével", az már igaz lenne, bitonyos szemszögből nézve :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.