Ugrás a kommentre

EPV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ilyen pechet! Tegnap akartam feltenni az új fejezetet (pont abban a percben, hogy kerek egy év legyen a különbség a legutóbbi és az új között... durva, de nekem fel sem tűnt, hogy már egy éve nem volt új fejezet :hmm: ). Erre 10:30-kor bedöglött a gépem. Szabotált az élet. De legalább már garantált, hogy amint lesz újra gépem, lesz új fejezet is (és mivel öt készen van, így az azutánira sem kell újabb egy évet várni :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 18: Leaving For Dagobah

Time: 0:34:27-0:35:20

 

Tartalom

 

- R2! Készülj a felszállásra! ? utasítja Luke droidját, aki mint egy sofőr, elővezette X-Szárnyúját az Echó bázis hangárjából ki a jégmezőre, ahol a Lázadók Szövetsége megmaradt embereit szedi fel. A háttérben egy GR-75-ös közepes transzport emelkedik fel a magasba két X-Szárnyú kíséretében, miközben Luke vadászgépéhez siet.

- Sok szerencsét, Luke! ? kiált oda neki a felszerelést pakoló Wedge. ? Találkozunk a randevú ponton.

Luke visszaint, majd felmászik X-szárnyúja pilótafülkéjébe, mely mögött R2 már türelmetlenül fütyürészik.

- Ne izgulj, R2. Megyünk már, megyünk ? csillapítja asztromechét, azzal lezárja a kabintetőt és a vadászgép felemelkedik. Pár perccel később már a csillagpettyes világűrt szelik, azonban útirányuk nem a randevúpont felé vezet. R2-nak fel is tűnik a navigációs eltérés és azonnal a hiba okáról kérdezi gazdáját. Luke azonnal felel:

- Semmi hiba, R2. Csupán új pályára állok. ? R2 újabb kérdést vet fel. ? Nem csatlakozunk a többiekhez ? feleli Luke.

R2 rövid füttyentés keretében rákérdez, hogy akkor mégis hová.

- A Dagobah-rendszerbe megyünk.

R2 következő fütyülése nem éppen a lelkesedéséről árulkodik, és újabb kérdésére Luke csak egy ?igent? mond. A droid azonban nem hagyja magát, hiszen a Dagobaj-rendszer nincs rajta a térképeken, így feltételezése szerint oly mód kell eljutni oda, amit droidként nem igazán kultivál. Luke nem hagyja szó nélkül R2 érdeklődését:

- Ahogy mondod. Egy ideig kézi irányítással megyünk ? mondja mosolyogva.

R2 csak pittyegve dörmög valamit, míg Luke igazít kicsit az űrhajójuk pályáján.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ebben a fejezetben nagyjából semmi nem történik, inkább csak egy átvezetés a hothi eseményekről az űreseményekre. Plusz R2 és Luke jót cseverészik. :) A legjobb R2 prüttyögése, el tudom képzelni, mit gondolhatott, mikor Luke más irányba indult, mint kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh. Tényleg nem történik semmi, és ez gyerekfejjel még nem is zavart annyira, sőt, vártam ezerrel, hogy ki is az a Yoda akihez igyekeznek. Node. Van itt egy kis gubanc :D Hiánycikk Hoth körül a birodalmi flotta jelenléte. :) Érdekes mód a Falconra rácuppantak, nomeg a transzportokra is, de hol maradnak a TIE vadászok akiknek fütyörészve kéne az X-, és más egyéb szárnyú gép után vetniük magukat. Szóval haditaktikailag bibis a jelenet. Minimum pár snitt erejéig be kellett volna mutatni, hogy Luke valahogy átevickél a birodalmi járörhajókon vagy valami. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miféle Birodalmi járőrhajók? Volt hat csillagromboló (Avenger, Accuser, Stalker, Devastator, Adjudicator, Tyrant) meg az Executor. Az ep1-ben látni, mennyi hajó kell egy teljes blokádhoz, és ez a hét hajó baromi távol van attól a számtól. Itt meg a négy csillagrombolóból egy ki lett lőve, három a Falcon után eredt, az Executor meg a fene tudja hol kujtorgott. Így a Hoth körül max két csillagromboló maradt, meg talán az Executor. A vadászokat meg ritkán küldték úgy hajók után, hogy a rombolók nem voltak a sarkukban, mivel a TIE közismerten rövidtávú gép. Szóval, ha az ep1-ben egy jacht át tudott csúszni egy több száz hajót számláló blokádok, na nehogy már egy egyszemélyes vadászgép nem tud átcsúszni három hajó alkotta valamin (már ha volt még ott három hajó, mert valószínűleg az Executor is távozott, és ki tudja, a maradék két csillagrombolót akár ki is lőhette még az ionágyú - ha az EU-nál maradunk, jól tudjuk az X-Wing Alliance-ból, hogy még legalább egy csillagrombolót kilőttek). Elég, ha csak a bolygó másik oldalán hagyja el a légkört.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TIE vadászok gyorsak továbbá nem hinném, hogy csupán védelmi feladatokat látnának el csak mert nincs hiperhajtóművük. Luke X-szárnyúja se fél perc alatt került ki a Hoth gravitációs teréből, ergó ha a készítő úgy akarta volna akkor már akkor rákapaszkodik minimum két TIE mikor Luke X-szárnyúja kidugja az orrát a Hoth légköréből. És nem azt írtam, hogy nem lehetetlen áttörni a blokádot ( ugye imho egy félreolvasás) hanem hogy még csak jelezve sincs, hogy a birodalmi flotta őrzi a menekülési útvonalakat. (pedig akkor még javában menekültek a transzporthajók is mikor Luke felszállt. Ott startol el egy mögötte éppen mielőtt ő felszállt volna :o ) A felderítőrendszerek meg szerintem magasan fejlettebbek mint az EP I idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom, hogy a birodalmiak nem a bolygót, hanem csak a bázist vették blokád alá. Luke simán találhatott olyan kisurranó pályát, amit nem ellenőrzött az a három hajó. De őszintén megmondva Luke TIE vadászok általi üldözésének nem sok értelmét látom. Csak egy felesleges látványelem lett volna, arról nem is beszélve, hogy akkor meg az lenen a bibi, hogy az üldözők miért nem tudnak lelőni hátulról egy teljesen védtelen X-WING -et? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TIE vadászok gyorsak továbbá nem hinném, hogy csupán védelmi feladatokat látnának el csak mert nincs hiperhajtóművük. Luke X-szárnyúja se fél perc alatt került ki a Hoth gravitációs teréből, ergó ha a készítő úgy akarta volna akkor már akkor rákapaszkodik minimum két TIE mikor Luke X-szárnyúja kidugja az orrát a Hoth légköréből. És nem azt írtam, hogy nem lehetetlen áttörni a blokádot ( ugye imho egy félreolvasás) hanem hogy még csak jelezve sincs, hogy a birodalmi flotta őrzi a menekülési útvonalakat. (pedig akkor még javában menekültek a transzporthajók is mikor Luke felszállt. Ott startol el egy mögötte éppen mielőtt ő felszállt volna :o ) A felderítőrendszerek meg szerintem magasan fejlettebbek mint az EP I idején.

Milyen menekülőútvonalat? Az űrben a szélrózsa minden irányába lehet menekülni, elég nehéz őrizni :D A bolygó gravitációs teréből meg mit számít, mikor jut ki? Ha akarnak, fénysebességre ugranak a felső légkörben, aztán csók. De őrizték, amúgy, egész szépen jelezték. Mikor kilőtték az útvonal mellől azt a rombolót, az neked nem elég jelzésértékű? :o Valószínűleg ezért sem állta senki útját a transzportoknak. Na meg, te Birodalmiként mivel törődnél? A menekülő transzportokkal, vagy egy kóbor X-Szárnyúval?

Két csillagromboló nem tud lefedni egy egész bolygót, ezt akárhogy csűröd, csavarod. Luke megjelenik a bolygó egyik végében, mit nincs az a TIE, ami utoléri a másik végéből. Amúgy sem gyorsabbak a TIE vadászok az X-szárnyúnál (mindkettő 100 MGLT-re képes).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye Dzséjt, hát nem olvastad a Csillagok háborúját? :P:o Hiperhajtóművet nem lehet beindítani se légkörben, de még csak erős bolygóközeli gravitációs mezőben sem. Ez a szabály! Tény és való, hogy nincs kifejtve a filmben, de mint törvényszerűség, az írásos formulákban él és virul. :o

 

 

Ody. Lőttek le teljesen védtelen vadászokat is. EP IV ugye. Sőt, szárnyemberestül, vezérgépestül is, igaz, ezt filmen csak Vader űzte magas fokon :o Másrészről nem kellett volna lelőni Luke-ot, csak olyan suta a jelenet, hogy míg a Falcont üldözik, addig a feltehetően még szökésben lévő Luke Skywalker parancsnokkal nem törődik senki se. Az meg elég meredek feltételezés, hogy egy parancsnok még mindig egy teherszállítón "lóg". :D

A birodalmiak helyében és érzékelők tucatjait szegeztem volna az Echo bázis köré, fölé, alá és minden onnan kitörő hajót vonónyaláb alá vontam volna, a felszíni ionágyút meg a pajzsgenerátor lerombolása után rögtön lebombáztam volna. :P Na így lett volna igazán izgalmas Luke felszállása. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye Dzséjt, hát nem olvastad a Csillagok háborúját? :P:o Hiperhajtóművet nem lehet beindítani se légkörben, de még csak erős bolygóközeli gravitációs mezőben sem. Ez a szabály! Tény és való, hogy nincs kifejtve a filmben, de mint törvényszerűség, az írásos formulákban él és virul. :o

 

 

Ody. Lőttek le teljesen védtelen vadászokat is. EP IV ugye. Sőt, szárnyemberestül, vezérgépestül is, igaz, ezt filmen csak Vader űzte magas fokon :o Másrészről nem kellett volna lelőni Luke-ot, csak olyan suta a jelenet, hogy míg a Falcont üldözik, addig a feltehetően még szökésben lévő Luke Skywalker parancsnokkal nem törődik senki se. Az meg elég meredek feltételezés, hogy egy parancsnok még mindig egy teherszállítón "lóg". :D

A birodalmiak helyében és érzékelők tucatjait szegeztem volna az Echo bázis köré, fölé, alá és minden onnan kitörő hajót vonónyaláb alá vontam volna, a felszíni ionágyút meg a pajzsgenerátor lerombolása után rögtön lebombáztam volna. :P Na így lett volna igazán izgalmas Luke felszállása. :o

az első tétel mintha megdőlni látszana. :o

 

Luke simán átmehetett a bolygó másik oldalára, úgy mint egy repülőgép itt a földön. :P Ott kilép a bolygó légköréből és simán elhúz. Három csillagrombolót meg tud szívatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke simán átmehetett a bolygó másik oldalára, úgy mint egy repülőgép itt a földön. :o Ott kilép a bolygó légköréből és simán elhúz. Három csillagrombolót meg tud szívatni.
Én ezt tudom, és biztos így van, csak suta a dolog, hogy ennek megjelenítésére nem forgattak filmszalagot :o Luke Skywalker ugyebár a Lázadok Szövetségének egyik prominens parancsnoki státuszában lévő személye aki már több mint valószínű, hogy miközben végigmenekült a lázadó branccsal a galaxison, jó párszor csúnyán odakoppintott az üldözői orrára. Erre föl mikor egy ilyen komoly helyzetben viszontlátjuk őt, még csak egy kóbor sugárnyaláb se cikázz el a pilótafülkéje mellett. :D Szóval a birodalomnak illő lett volna komolyan felkészülnie eme helyzetre. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt tudom, és biztos így van, csak suta a dolog, hogy ennek megjelenítésére nem forgattak filmszalagot :o
Jaj mán te, hát ennyi fantáziád legyen már. :o Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye Dzséjt, hát nem olvastad a Csillagok háborúját? :o :o Hiperhajtóművet nem lehet beindítani se légkörben, de még csak erős bolygóközeli gravitációs mezőben sem. Ez a szabály! Tény és való, hogy nincs kifejtve a filmben, de mint törvényszerűség, az írásos formulákban él és virul. :o

Él, kivétel pár képregényben, könyvben és a TCW-ben. De amúgy igen, nagyon is így van... azaz, lett volna, ha az EU készítői ebben is meg tudtak volna egyezni. Mivel a TCW eddig a legmagasabb canon szintű, így én neki hiszek (meg amúgy is, hülyeségnek tartom TCW-től függetlenül is ezt a szabályt, és amíg a filmekben nincs rá utalás... :P).

 

Dzséjttel és Odyval értek egyet. Különben a Birodalmiak nem tudták 100 %-ra, hogy ott van Skywalker. Elvileg a hoth-i bázis lehetett akár egy előretolt állás is.

Pláne! És az X-szárnyú sem volt reklámozva, hogy az Luke gépe. Nem volt kiírva az oldalára, gondolom rádión sem mondta egy automata üzenetközvetítő, hogy: "Ez itt Luke Skywalker, a Lázadók Szövetségének parancsnokának és a jelenleg még majdnem utolsó Jedi lovag személyes vadászgépe, kérem, hagyjon üzenetet vagy lőjön rá minden Birodalmi felségjelű gép, mert egyeseknek sutának tűnik a jelenet." :P:D Vagy honnan kellett volna tudni? Még a Bespinen lévő tiszt is csak azt mondta, hogy X-szárnyú osztályú gép közeleg, és Vader homályosította fel, hogy az lesz Skywalker, de neki beépített Erődekódere van, meg némi sütnivalója. Kívülről csak egy elkódorgott X-szárnyút láthattak a birodalmi radarnál ülők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ennél a jelenetnél mindig örültem, hogy Luke-ot nem üldözi senki, és ebbéli örömömben eszembe sem jutott azon gondolkozni, hogy mi lehet az oka. :D

 

Artu tényleg aranyos, értetlensége és rosszallása teljesen átjön, ahogy füttyög. :D Persze Anakin után nem is tudom, mit várt a fiától. :D Anakin sem az előre tervezett akcióiról és a központi parancsok teljesítéséről volt híres. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 19: The Empire In Pursuit

Time: 0:35:21-0:36:58

 

Tartalom

 

A Falcon teljes sebességgel hasítja az űrt, miközben a nyomában négy TIE vadász és egy birodalmi csillagromboló lohol tántoríthatatlanul, zöld lézernyalábokat hányva az apró teherhajóra.

A pilótafülkében Chewbacca hangosan felmordul, mire Han ingerülten leinti:

- Jól van na. Látom!

- Mit lát? ? kérdi Leia.

- Két csillagrombolót ? mutat ki az ablakon. ? Felénk jönnek.

Ekkor kitárul az ajtó és C-3PO toporzékolva betotyog rajta.

- Uram, uram! Ha szabadna?

- Csapd pofán vagy csapd le! ? mordul fel Han, de feleslegesen szólt közbe, mert C-3PO a becsapódó lézernyalábok hatására belezuhan a dühös Chewie ölébe. ? Ellenőrizd a pajzsot! ? utasítja Han másodpilótáját, aki kilöki öléből a tehetetlen aranydroidot, majd bőszen nyomkodni kezdi a konzolok kapcsolóit.

- Ez az! ? kurjant Han. ? Kimanőverezzük őket ? azzal meredek bukómanőverbe viszi a Falcont.

A hajó orra bukik és pörögve felgyorsít. A manővert egyedül a fürge TIE vadászok képesek követni, a lomha csillagrombolók még csak utána sem tudna fordulni. A három romboló vészesen közel sodródik egymáshoz. Az egyik hídján a kapitány parancsot kiált:

- Kitérő pályára!

Ám az utasítás késve érkezik, szirénák harsannak, fém súrlódik fémhez és a gravitációs kiegyenlítők képtelenek felvenni a harcot az ütközéssel. A tisztek felbuknak, miközben a három csillagromboló igyekszik kitérni egymás útjából.

A Falcon győztesen hagyja maga mögött hatalmas üldözőit. Legénysége mégsem örülhet, hiszen a négy TIE vadász még mindig bedühödött darazsak módjára üldözi őket.

- Készüljetek a fénysebességre ugrásra ? szól Han a műszerekkel babrálva.

- De uram? - akadékoskodik C-3PO, de mondókáját újra nem tudja elmondani néhány pajzsba csapódó lézernyaláb miatt.

- Közelednek ? állapítja meg Leia gúnyosan.

- Igen? Ezt nézze! ? azzal megragadja a hiperhajtómű szabályzó karját és lassan maga felé húzza. A hajó azonban nem gyorsul fénysebességre, sőt, a hajtóműből érkező nyekkenő-hörkölő hangok inkább arra utalnak, hogy az öreg Falcon éppen kileheli a lelkét. Han döbbenten tekintget szeretett hajója műszereire. Annyira sokkolja a térváltás elmaradása, hogy még Leia élcelődését sem hallja meg:

- Mit nézzek?

- Azt hiszem, baj lesz ? morogja maga elé Han, még mindig a műszerfallal szemezve, mintha csak ezzel életre kelthetné a hiperhajtóművet.

C-3PO alkalmasnak ítéli a pillanatot arra, hogy végre végigmondja mondókáját, amit már a Hoth-ról felszállva el szeretett volna mondani.

- Ha szabad megjegyeznem, már korábban észrevettem, hogy a hiperhajtómű meghibásodott. Lehetetlen átállni fénysebességre.

- Akkor baj van ? ugrik talpra Han és Chewie kíséretében kiviharzik a pilótafülkéből.

A Falcon irányítás nélkül maradva menekül a TIE vadászok elől.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Elkezdődött a nagy üldözés a Falcon, a TIE vadászok és a csillagrombolók között. Elég jól lejön a jelenetből, hogy a hajót csak elfogni akarják, nem szétlőni, hiszen négy TIE vadász és három csillagromboló valószínűleg reggelire megette volna azt az ócskavasat ilyen körülmények között.

Han és Leia élcelődései itt sem maradnak alább, bár Han ledöbbenése kicsit visszavesz. Szegény, mekkorát csalódhatott, mikor győzelemittas vigyora és visszavágása után a hajó úgy kezdett hörögni, mintha elvágták volna a torkát. :cry:

C-3PO sem semmi, hogy ennyi ideig magában tartotta azt az igen értékes információt, hogy a hiperhajtómű döglött. Bár igaz, ami igaz, Han folyton csöndre intette, de azért erősködhetett volna kicsit. Máskor lelőni sem lehet :(

És eme fejezetben van egy gyönyörű jelenet is, mikor a Falcon kimanőverezi a rombolókat, azok meg kis híján egymásnak rohannak. Valaki valamit nagyon elszámolhatott azokon a hidakon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már eleve a vágás is nagyszerű, ahogy a csendes űrutazásból berobban az üldözés. Itt minden tökéletes; a hang a zene és az akció. Nagyon dinamikus az egész, és magával is ragadja a nézőt. aztán az összes szereplő sziporkázik itt, oltári párbeszédek követik egymást. :cry: Han és Leia megunhatatlan. Egyébként én mindig azt hittem, hogy Leia vezeti a hajót addig, amíg Han az aknában ügyködik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű jelenet valóban, kicsit emlékeztet is a negyedik rész Tatoonie-i menekülésére. :cry:

Ezen az irányítás dolgon én is néha felhúzom a szemöldökömet, mert hiába látszik a botkormány, azt bizony nem sűrűn használják :D Csak úgy van előttük :D Jobb esetben is csak a kezüket nyugtatják rajta. De ugyanez a helyzet végülis a csillagrombolók esetében, mert ott valahogy sehol egy "kormánykerék" :P De még a hídon se látni olyan posztot mely ennek megfelelője lenne. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavágban az egyik legjobb szál a Falcon üldözése, ami ezzel az ütős kezdettel indul, így nagy kedvenc. :cry:

Volt egy idő még a Jedi visszatér bemutatása előtt, amikor mindkét meglévő filmet vetítették még moziban, és felváltva néztük meg a tesómmal, így sokszor nem tudtam eldönteni, melyiket is szeretem jobban. De ha eszembe jutott pl. ez a rész, akkor valahogy mindig az Ep5 felé billent a mérleg.

 

Thripió egyszerűen utánozhatatlanul szerencsétlen és fontoskodó, miközben nagyon szerethető, és talán itt a legjobban eltalált a karaktere a három film közül. :( Ez a jelenet is az egyik legjobb már csak miatta is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3PO-nak jót tesz, hogy külön van R2-tól, így a reflektor rá irányulhat, nem viszi el a kis guruló kuka :cry: Mondjuk később még az ep6 végén, mikor kinevezik istennek, még megkapja a maga showidejét, de legtöbbször ő inkább csak statisztál R2 mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3PO-nak jót tesz, hogy külön van R2-tól, így a reflektor rá irányulhat, nem viszi el a kis guruló kuka :cry: Mondjuk később még az ep6 végén, mikor kinevezik istennek, még megkapja a maga showidejét, de legtöbbször ő inkább csak statisztál R2 mellett.
Itt is igaz, hogy nem mindig az a jó fej, aki többet beszél. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Jó kis jelenet, de a kimanőverezős snittnél valahogy hiányérzetem van. Jön két csillagromboló balról, jön egy jobbról, de hogy a jobbról jövő hogyan fordult meg, azt nem látjuk. Az okát sem látjuk, csak mondják.

Dzséjt: nem is te lettél volna, ha nem vágod a Hoth körül sorakozó birodalmi haderőt név szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

The Empire Strikes Back

Chapter 20: Asteroid Field

Time: 0:36:59-0:38:56

 

Tartalom

 

A Falcon felhagyva a manőverezéssel könnyű célpontot nyújt a nyomában lihegő TIE vadászoknak. Gyomra mélyén Han a szerviz kamrákban tornászik, és onnan utasítja Chewie-t, mit kapcsoljon be.

– Horizontális segédhajtóműveket!

Chewie ügyködik valamit a fenti műszerfalon, míg Han átmászik egy másik panelhez és energia szabályzóért kiált. Ám mivel az sem oldja meg a hibát, hidrokulcsokat kér hű barátjától. Amint a wookiee leteszi a szerszámosládát a szerviz kamra peremére, Han feje kibukkan az üregből.

– Csak tudnám hogyan mászunk ki ebből a… – morogja, miközben kikap egy hidrokulcsot és visszabújik az üregbe. A következő pillanatba valami belecsapódik a Falconba, és a szerszámosláda Han nyakába borult. A kapitány szitkozódva mászik elő újra, mikor újabb találat éri a hajóját.

– Ez nem lézerlövedék volt. Valami eltalált minket – állapítja meg a robbanások zajából. A következő pillanatban Leia szólítja a hídra.

Han kimászik a szerviz kamrából, majd Chewie-vel a nyomában visszamegy a Millennium Falcon pilótafülkéjébe. Bár Leia közli vele, Han maga is látja, hogy a Falcon egy aszteroida mező peremére sodródott.

– Chewie! – ül le a pilótaülésbe. – Állj kettő-hét-egyre.

– Mit akar csinálni? – szakad ki Leiából döbbenten. – Csak nem akar belerepülni egy aszteroidamezőbe?

– Nem lesznek bolondok utánunk jönni.

A Falcon, nyomában négy TIE vadásszal, beveti magát a sziklák közé. Az öt űrhajó nagy sebességgel kerülgeti a kaotikusan röpködő aszteroidákat, melyek között vannak egészen kicsit és a csillagrombolók méretével vetélkedő is.

– Ha nekem hősködik, felesleges – jegyzi meg Leia riadtan meredve kifelé az ablakon.

– Uram! – ragadja meg az alkalmat C-3PO, hogy ő is kifejezze sosem szűnő aggodalmait. – Az aszteroidamezőben történő navigálás sikeres valószínűsége hozzávetőlegesen háromezer hatszázhuszonegy az egyhez.

– Mellőzd a számokat – utasítja rendre a droidot Han.

A Falcon kikerül pár jókora kiszámíthatatlanul pörgő-forgó aszteroida darabot, majd a mező sűrűjébe veti magát. A nyomában repülő TIE vadászok egyikét elsodorja egy méretes kődarab. A következő vadászgépet egy kisebb szikla képében éri a végzet, mely összezúzza az egyik napelemtábláját és a vadászgép pörögve elsodródik, majd felrobban.

A helyzet a Falcon belsejéből figyelve sem derűs. Még Han is meginog, mikor két nagyobb aszteroida pont előttük csapódik egymásba, majd ahogy pozdorjává zúzódnak, beterítik hajóját.

– Azt mondta, szeretné látni, ahogy egyszer tévedek. Itt az alkalom, édesem.

– Visszavonom! – vágja rá Leia kelletlenül. – Mindjárt elporladunk, ha még sokáig maradunk.

– Ez nem vitás – ért egyet Han tanakodó arcot vágva.

– Elporladunk? – hökken meg C-3PO.

– Közelebb megyek az egyik nagyhoz – jelenti ki Han olyan hangon, mintha az aznap esti sabacc-partiról akarna diskurálni.

– Közelebb?! – kérdi Leia és C-3PO egyszerre, és nem tudni, hangjukban a döbbenet vagy az ijedtség-e a több. Chewie válaszul rájuk mordul, valószínűleg megerősítve barátja kijelentését: közelebb.

A Falcon valóban közelebb repül egy cirkáló méretű sziklához, ám hamar bukófordulóba kezd és megközelíti egy holdméretű aszteroida felszínét. A nyomában maradt két TIE ide is úgy követi, mint vérszívók a prédájukat.

A kis teherhajó dacolva a pajzsára záporozó zöld lézernyalábokkal szinte hozzásimul a sziklás felszínhez, majd lebukik egy hatalmas kráterbe és beszáguld az onnan kivezető keskeny szurdokba. A vadászok is beröppennek, ám ahogy szűkül a szurdok, és a Falcon az élére fordul, a két vadász már nem fér el egymás mellett. A paneljeik összeakadnak, majd mintha rugóra léptek volna, szétröppennek, elporladva a szurdok falán.

A Falcon győzelemittasan röppen ki a kanyonból és kiröppen a kráterből.

– Oda, az jól fest – mutat ki Han az ablakon.

– Mi néz ki jól? – kérdi Leia, ahogy a Falcon rárepül egy újabb kráterre.

– Igen, ez jó lesz – dünnyögi válasz helyett a kapitány.

– Elnézést, hölgyem, de hová megyünk? – kérdezi C-3PO, de Leia nem tud neki felelni.

A Falcon felröppen a magasba, majd egy félkörívet leírva visszazuhan az aszteroida felszínére és eltűnik egy barlangban. A méretes járat mélye felé tartva Leia nem állja meg, hogy ne jegyezze meg: – Remélem, tudja, hogy mit csinál.

– Igen, én is – feleli Han.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Eljött hát az aszteroidás üldözési jelenet. A film egyik legjobb pillanata szerintem, amely már technikai szempontból is lenyűgöző, hiszen a ’70-es évek végén, ’80-as évek elején ezt összehozni korántsem lehetett egyszerű. Hangulatában és céljában is teljesen más, mint az ep2-es üldözés.

Hanról itt egyértelműen kiderül, hogy baromi jó pilóta. Van olyan jó, mint Anakin, Luke, Obi-Wan vagy éppen Jango. Sőt, talán kicsit jobb is, legalábbis Kenobinál és Fett-nél, hiszen ő nagyobb és rozogább hajóval röppent be a sziklák közé, mint azok ketten. Ellenben a TIE vadászok pilótái irtó bénák. Főleg az utolsó kettő. Hogy ők miért egymás mellett akartak elférni a keskeny szurdokban, azt nem értem, főleg, mivel egymás fölött repültek be. A másik kettőnek csak szimplán pechje volt, de ez a kettő simán kiérdemli a béna jelzőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.