Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Persze, amennyiben a kereső használatának ellehetetlenítése a cél. Momentán nem jut eszembe egy negyven betűből álló szó sem. :lol:

Egy vagy több megadott kulcsszó karaktere kevesebb mint: 40; vagy pedig olyan kulcsszót adtál meg ami nem engedélyezett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Arra gondoltam, hogy amíg ilyen nagy pangás van a nyáron, (se TCW, se Rebels, se EPVII.) addig rendezhetnénk ilyen vérfarkasos játékot a fórumon. Külföldi fórumokon nagyon népszerű, talán nektek is tetszene. Esetleg valaki tudja, hogy miről van szó? :) Persze Star Warsosíthatjuk is, hogy nem vérfarkast, hanem alakváltót (Clawdite-ot) keresünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gőzöm sincs mi ez. :D

Akkor felvázolom. :) Tekintsünk egy topikot egy falunak, aminek van X lakója. Minden esetben szükség van egy független játékvezetőre, aki vezényli a játékot. Fontos, hogy pártatlan legyen és ne segítse egyik oldalt sem. A játék elején a játékvezető kiosztja a szerepeket. Lehetőleg privát üzenetben, hogy minden játékos megtudja micsoda. Lehet falusi, vagy vérfarkas. A játék fő célja, hogy a falusiak kiszűrjék maguk közül a vérfarkas(oka)t, úgy, hogy a saját szerepükön kívül senkiről nem tudják, hogy micsoda. A játék természetéből adódóan különösebb játékos limit nincs, a játék hosszát is a vérfarkasok számának növelésével lehet szabályozni.

 

A játék menete: (Az SwSaga fórumjára optimalizálva.)

 

- Először is mindenekelőtt jelentkezni kell, hogy ki szeretne részt venni a vérfarkas játékban. Ezt a játékvezető összeírja magának.

- A játékvezető privát üzenetben elküldi az egyes résztvevőnek a szerepüket, ez lehet falusi, vagy vérfarkas.

- Kezdetét veszi az első nap. A játékosok a topikban elkezdenek beszélgetni és próbálnak rájönni, hogy ki a vérfarkas köztük. A falusiak meg akarják találni a vérfarkast, a vérfarkas pedig értelemszerűen mindent elkövet, hogy ne derítsék ki, hogy ő az.

- Hogy kiszűrjék maguk közül a vérfarkast, a játékosok a nap végén feláldoznak valakit maguk közül. Teszem azt pontban 18:00-kor mindenki benyújtja a végső szavazatát: "Végső Szavazat: XY" Aki a legtöbb szavazatot kapja, azt megölik és kiesik a játékból, a továbbiakban nem kommunikálhat a még játékban lévő játékosokkal, tehát nem írhat neki privát üzenetet, ami a játékkal kapcsolatos és nem szólhat hozzá a topikhoz. (Nem tudom lehet-e ilyen topikból való kitiltást csinálni egyes embereknek, de jópofa lenne.) A játékvezető ekkor felfedheti a játékosoknak, hogy a megölt játékos falusi, vagy vérfarkas volt-e.

- Ezután a vérfarkas(ok), teszem azt pontban 20:00-kor elküldik a játékvezetőnek, hogy kit akarnak megölni az éjjel. Hogy ha több vérfarkasról van szó, akkor a legtöbb szavazatot ért személy hal meg, ha mindenki másra szavaz, akkor véletlenszerűen választ ki egy nevet. (Tényleg véletlenszerűen, nem segíthet egyik oldalnak sem.) A kiválasztott játékos szintén kiesik a játékból.

- Ezzel véget ért egy nap. Utána mindezt megismétlik a következő napon mindaddig, amíg az összes vérfarkas meg nem hal. A falusiak értelemszerűen akkor nyernek, ha a vérfarkas meghal. A vérfarkas pedig akkor, (ha csak egy vérfarkas van) ha már csak egy falusi marad életben. (És páros számúan játszanak.)

 

Azt nem tudom, hogy érdemes-e engedélyezni a vérfarkasok közötti kommunikációt hogy egymást ne akarják megölni és hasonlók, de lehet, hogy logikus lenne. Szerintem a minimum játékos fő a 6, 5 falusi és 1 vérfarkas. És így csak két napig tartana ez a jó kis, pszichológiai, emberismereti játék. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen hangzik. ÉS ennek akkor nyitni kellene egy külön topikot igaz? Mehetne akár a játék szekcióban is. Gondolom annyi elég.

Persze, szerintem szükségtelen egy egész szekciót nyitni, mint pl. a kvízeknek. (Hacsak nem lesz annyira népszerű, hogy rendszeresen csináljuk.)

 

NorbiLordi, szerintem egy rancor baromira feltűnő lenne az emberek között. :D Azért gondoltam az alakváltókra, mert azokról sem tudod megmondani ránézésre, hogy nem emberek. :) Vagy akár lehetne az anzati is, de az már túl EU-s. :D

 

Persze az egésznek csak akkor kell topikot szentelni hogy ha elegen érdeklődnek az ötlet iránt. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kvíz -ben. A szerepjátékos az oldie maradványa.

Rendben, a kezdő hozzászólásban akkor össze is írom a szabályokat, kicsit pontosabban. :)

 

Szerk.: Azt írja, hogy nem indíthatok új témát.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.