Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szép eredmény. :) 225 000-nél már egyszer meg volt szellőztetve, emlékszem :D

Azóta megtanultam számolni. :lol:

 

Gratula! :clap:

 

A majdani forgalomnövekedést tekintve a 7. rész premierére meg is lehet a fél millió.

Biztos növekedni fog a hozzászólások száma, de szerintem ez elég vad ötlet. Nem lesz annyi. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos növekedni fog a hozzászólások száma, de szerintem ez elég vad ötlet. Nem lesz annyi. :)

Az érkező film(ek) miatt szerintem is gyorsabban fogunk a következő negyedmillió hsz végére érni, mint 7 év. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy azt a legtöbben már észrevették, Flóribá a mai naptól távozott a közösségünk életéből. Nem önként választotta ezt a döntést, hanem mi, moderátorok szavaztuk meg a kitiltását, méghozzá az én kezdeményezésemre (úgyhogy aki hiányolja, engem okolhat nyugodtan). Az ok pedig roppant egyszerű. Mint moderátor, úgy érzem, hogy a többség nyugalmát, lelki békéjét, kellemes időtöltését kell szem előtt tartanom, nem pedig egy ember vélt vagy valós álláspontját.

 

Mióta Flóri itt alkotott közöttünk, több emberrel veszett össze, mint a többiek összesen, legalább három különböző taggal volt nagyon komoly vitája, és minden második hozzászólása provokáló volt valamelyik másik tag számára. Flóri szerint nincs helye itt az egyéniségnek, a különbözőségnek. Ez nem igaz. Minden tag, aki itt van, egy külön egyéniség, és pont ezért olyan csodálatos hely ez: hiszen mi értelme lenne egy olyan fórumon véleményt cserélni, ahol mindenki ugyanolyan, ergo a véleményünk is egyezik mindenben? Semmi. A különbözőségeink miatt eshetnek meg olyan viták, minthogy Dzséjt és Bomarr máshogy látja Anakin és Padmé szerelmét, vagy hogy Riddick és Dzséjt máshogy ítélik meg a Prometheust, vagy hogy Frenkie isteníti Amerikát, míg más kevésbé kedveli.

 

A közös pont azonban ezen vitákban, és ez hiányzott Flóriból, hogy mindig egymást tisztelve, a másik nézőpontjával vitatkozva, de azt nem mindenáron porrá zúzva fejtettük és fejtük ki a véleményünket mind a mai napig, és tisztában vagyunk vele, hogy van egy vonal, a szubjektivitás vonala, amely ponton túl fölösleges a másik agymosására törekedni.

 

Flóri nem tudott, és többszöri felszólításra sem akart alkalmazkodni ehhez, sok esetben a másik álláspontjának mindenáron történő megdöntésére tett kísérletet, miközben sajátját sosem volt hajlandó felülvizsgálni, még akkor sem, ha többször több helyen bebizonyosodott, hogy amit állít, hülyeség, ráadásul sok esetben, sok felhasználóval folytatott eszmecseréjéből totálisan hiányzott a tisztelet.

 

2 dolgot szögezzünk itt és most le: 1) az alkalmazkodás sosem egyenlő a személyiségünk totális feladásával. Az alkalmazkodás a személyiségünk olyan jellegű csiszolását jelenti, amivel elősegítjük a beilleszkedésünket egy közösségbe. A tény, hogy Flóri egészen az utolsó napig nem volt képes felfogni a kettő közötti különbséget, jól érzékelteti az alapvető problémát.

 

2) Szép dolog a véleménykülönbség, de ez az oldal az SW szeretete miatt jött létre. Mind a hat rész szeretete miatt. Ez nem jelenti azt, hogy aki nem szereti mind a hat részt, azt kiutáljuk, de elvárható, hogy a Star Wars, mint közös nevező mindig ott legyen. Flóri nagyon sokszor nyilatkozott negatívan például a Baljós Árnyakról, ami nem volt túl tetszetős, ráadásul egy SW fórumon kimondottan provokációnak hat, ami megint csak visszavezet a feszültség problémájára - közvetve pedig a többség békéjének megbolygatására.

 

Summa summarum, a közösség többségének békességét szem előtt tartva úgy döntöttünk, hogy a további feszültségek megelőzése érdekében, a fórum és Flóri élete külön utakon folyik tovább. És nem azért, mert erős egyéniség volt, vagy máshogy gondolkodott, mint ahogy a többség, hanem azért, mert képtelen volt alkalmazkodni egy olyan közösséghez, ahol mindenki más képes volt erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát remekül leírta a lényeget, én csak pár gondolatot tennék hozzá.

 

Sajnos aki nem képes megérteni, hogy lehet valamiről úgy is beszélgetni, hogy nem a vitaszítás az elsődleges, azzal nem igazán lehet mit kezdeni. Persze aki ki lesz tiltva az valamilyen szinten sértetté válik, de azok a vádak nevetségesek amiket felhozott. Teljesen jól példázza, hogy még halvány fogalma sem volt a probléma gyökereiről. Ami a nagyobb baj, hogy ezt képtelen volt felismerni és ezért is lett kitiltva végső soron. Azt pedig ne feledjük el, hogy nem az az egyetlen fórum a világhálón, lehet keresni mást. Ő nyilván találni is fog, hisz a net tele van olyan helyekkel, ahol a stílusával sikert arathat. Én pedig nem fogok azért megsértődni, mert egy olyan helyet hoztunk létre közösen, ami nem az utálkozásra, és a folytonos vitapontok keresésére épül. Ahol nem az az elsődleges, hogy mikor és hogyan tudunk a másikba belekötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időzítést azért nem értem. Ha még pár hónapja következik be, rendben. Viszont az utóbbi időben Flóri nem sokat volt a fórumon és remélem, hogy nem a TCW-s epizódok véleményezései miatt került sor erre a drasztikus döntésre. De persze, ennek a jogosságát a moderátoroknak és az adminnak kell megítélni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időzítést azért nem értem. Ha még pár hónapja következik be, rendben. Viszont az utóbbi időben Flóri nem sokat volt a fórumon és remélem, hogy nem a TCW-s epizódok véleményezései miatt került sor erre a drasztikus döntésre. De persze, ennek a jogosságát a moderátoroknak és az adminnak kell megítélni.

Nem tudom, a többieknél mi, de nálam Lucas lezsidózása volt az utolsó csepp a pohárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, gondolom nem lepek meg sokakat azzal, ha azt mondom, hogy engem különösebben nem ráz meg FlóriBá távozása. Nem kedveltem túlzottan, főként a stílusa miatt, de egyszer átküldött nekem egy torrent fájlt ami a Django című film blu-ray ripjét tartalmazta, ráadásul égen-földön kerestem, így ezek után igyekeztem egy kicsit elnézőbb lenni vele szemben. Csak az utóbbi időben kezdtem újra megorrolni rá, nem véletlenül. A fórumokon kialakuló flame-warok gyújtópontja szinte 70%-a FlóriBá volt. A másik 20% Frenkie-é. (Ne vedd sértésnek, te is csak miatta kapsz ilyen ijesztően magas számot.)

Nem azzal volt a baj, hogy volt saját véleménye, hanem ahogy hangoztatta őket. A TCW topik mostanság úszkált a fröcsögéseiben. Más dolog úgy írni valamiről, hogy "nekem X dolog nem tetszett" minthogy "X szánalmas és sz*r." Utóbbi olyan, mintha objektív igazság lenne. És ez volt FlóriBá legnagyobb hibája. Amellett, hogy olyan tévedhetetlen volt, mint az egykori pápák, szubjektív benyomásait objektív igazságként igyekezett erőszakosan letuszkolni mások torkán, a többiek véleményét semmibe véve, megsemmisítve és nonszenszé nyilvánítva. Ha pedig valaki rávilágított arra, hogy ugyan már, Flóri, ezt azért mégsem kéne, akkor azonnal jött ez a nonszensz evolúció elmélete, hogy az erősek megvédik magukat, a gyengéket eltapossák, meg az ehhez hasonló marhaságok.

Flóri fenemód szeretett érvelni és vitatkozni, ez abban is megmutatkozott, hogy folyamatosan provokált. Amikor épp nem volt semmi feszültség, vagy vita, csak gondolt egyet és nekiállt beszólogatni Frenkie-nek, aztán még neki állt feljebb. Nincs azzal baj, ha valaki szeret érvelni, de nem kell mások sértegetésébe fajulnia mindennek. Az meg, hogy már szinte önmagával került sokszor ellentmondásba, bizonyítja, hogy ezt még gyakorolnia kell.

Neki, ahogy egykor Bennek is, megadatott a lehetőség, hogy beilleszkedjen és helyenként látszott rajta, hogy képes is rá, helyenként egész normális dolgokat írt, amiért tényleg piros pont. De időnként újra meg újra előjött ez a véleménydominancia komplexusa. Ő ezen nem volt hajlandó változtatni, ez is okozta a kitiltását. Az utolsó üzenete pedig a legnagyobb bizonyítéka annak, hogy semmit sem fogott fel abból, amit mondtunk neki. Ez az egész róla szólt, egyes egyedül, hogy ő leírhassa a véleményét, de az nem számított, hogy mit gondol róla a másik, vagy mit mond. Genyó lesz, amit most mondani fogok, de nem fog hiányozni. Ettől függetlenül kívánok neki hosszú és eredményes életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem bánom, hogy távozott. Anélkül, hogy a személyiségi okokat keresnénk, számomra az is elég indokként, hogy amióta itt volt, sok topikban fellángoltak az értelmetlen viták, amelyeket nyilván nem csak ő tüzelt, de nélküle ilyenek nem voltak jellemzőek (Bentől eltekintve) mostanában. Valamiért nem tudta átérezni hosszabb idő után sem, hogy miért is jó ide járni, és amit ő tudott hozzátenni az itteni élethez, az jobbára csak rombolt és nem épített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áttesszük s véleményemet más napra, mert ma computer javításon voltam és ilyen állapotban ne nyílvánítsunk véleményt. Meg lettem kinálva pár pálinkával..Úgyhogy máskor jön ez össze. Azért azt hozzá kell tenni hogy Flóri egy nyomorult lelki beteg volt és ezt természetesen majd kifejtem miért.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom hogy hiányozni fog mert nekem is párszor felcseszte az agyam az értelmet hozzászólásaival, de el kell ismerni hogy uncsibb lesz kicsit. :D :D Múltkor arra szavaztam, hogy menjen, de nekem mondjuk sosem volt vele olyan komoly összetűzésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy kis statisztika a tavalyi évről.

 

Összes hozzászólás: 38.232

 

Topikok látogatottsága:

 

Külvilág 83.434

Star Wars Expanded Universe 31.430

The Clone Wars - 5. évad 25.550

Episode VII 22.511

The Clone Wars - 4. évad 18.152

Star Wars hírportál 15.659

A fórumról 9.886

Star Wars Saga 8.269

Episode I - The Phantom Menace 3.539

Episode II - Attack of the Clones 1.927

Clone Wars - 1. évad 1.792

Clone Wars 1.734

Clone Wars - 2. évad 1.184

Episode IV - A New Hope 796

Episode III - Revenge of the Sith 729

Clone Wars - 3. évad 696

Star Wars Fan Art 535

Episode V - The Empire Strikes Back 251

Episode VI - Return of the Jedi 243

 

Összes: 228.317

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.