Ugrás a kommentre

TOP16 #7 Rey Skywalker vs. Luke Skywalker


Donát

Star Wars Winter Madness TOP16 7  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?

    • Rey Skywalker
    • Luke Skywalker

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Rey-t majd az új történetei lökhetik még feljebb, bár már így is borzasztó érdekes karakter! Luke a Mandiban még kapott egy adag pátoszt, aki így már lassan isteni magasságokba emelkedett. Ennek ellenére Rey  ezúttal megkapja tőlem a bizalmat! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey Skywalkerre tettem. Luke az OT-ben sosem állt közel hozzám. Csak a The Last Jediban szerettem meg, ott vált végre érdekes karakterré és érte el, hogy érdekeljen a sorsa, hogy többet akarjak látni belőle. Ennek az öreg Luke-nak a hatására tetszett a The Mandalorianben feltűnt "nagy harcos", ami egyértelműen azoknak a fanoknak készült, akik így képzelték el Luke-ot. Ám egyben remek kontrasztként is szolgált a TLJ-s öreg Luke-hoz. Majd jött a The Book of Boba Fett, amiben a mestert is láthattuk, aki bölcsességgel és türelemmel tekint a világra és a körülötte lévőkre. E kettő együtt pedig megmutatja, mi bújik abban az öreg Luke-ban ott, a craiti csata előtt, és felvezeti mindazt, ami a Craiten magán történik. A TLJ nélkül számomra a két sorozatbeli feltűnése is súlytalan lenne. És ez a fontos: a TLJ nélkül Luke nekem a mai napig érdektelen lenne.

Rey azonban az első feltűnése óta szimpatikus. Kedvessége és ártatlansága alapból feltűnővé teszi egy olyan nyers és durva környezetben, mint a Jakku. És mindezt úgy éri el, hogy percekig meg sem szólal. Közben megismerhetjük szerelői kvalifitását, ügyességét és elvágyódását. Ez utóbbi közös benne és Luke-ban, ugyanakkor számomra ez is érdekesebb Rey-ben. Luke-ot ugyan hajtja a kalandvány, de úgy érzem, részben a szigorú nagybácsi akarata elleni lázadás is ez. Rey-nél viszont tiszta, semmi más nincs jelen, csak az, hogy elmenjen, világot lásson. És míg Luke-ot a nagybátyja tartja vissza, addig Rey-t önmaga, az a - sajnos - híú remény, hogy a szülei visszatérnek hozzá. És ezt máris egy plusz, tragikus réteget helyez Rey jellemére. Persze a durva környezet megtanította az önvédelemre, és pilótának sem utolsó - bár míg Luke csont nélkül végig tud repülni a Halálcsillag árkában annak ellenére, hogy életében először ült vadászgépben, addig Rey számára a felszállás finoman szólva is zögykölődős, majd kétszer is meghúzza a Millennium Falcont első repülése során.

És Rey az ep7 további részeiben, majd az ep8-9-ben is végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet. Eltökéltsége, hibái, jósága és külső és belső küzdelmei miatt az egyik kedvenc karakteremmé és kedvenc Jedimmé vált. Az sem utolsó szempont, hogy Palpatine leszármazottja, és ezzel az örökséggel képes ennyire jó lenni. Mert Anakinban azért bőven volt jó, szóval nála valahogy nem meglepő, hogy a gyermekei is azok. De Darth Sidious született gonosztevő, így az, hogy egy tisztaszívű unokája született, érdekes kontrasztot mutat. Főleg, ha még azt is hozzátesszük, hogy Rey apja mesterségesen lett létrehozva, majd később életben tarta ama célból, hogy ennek a született gonosznak a túlélését biztosítsa. Ami szerintem szintén egy roppant érdekes adalék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey! Nem is kérdés!
Dzséjthez hasonlóan nálam is a TLJ dobott Luke megítélésen, korábban számomra teljesen szürke volt. Kedveltem persze, egy bizonyos fokig, de rajongani sosem tudtam érte. A karakter megítélése egyértelműen előrelépett nálam a Sequel filmjeink (különösen az említett TLJ-nek) hála, de Rey-t még így sem tudja szegény Luke megközelíteni ... nálam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, nekem Luke gyerekkori hősöm, a jó megtestesítője és nem hinném, hogy Rey valaha is meg fog ríkatni a jövőben egy esetleges cameojával, úgy mint Luke. :D

Én Reyt nagyon bírom az új trilógiában, de számomra össze se lehet hasonlítani Luke-kal, sem mint karakter, sem mint amilyen ívet leírt a története.

Őszintén szólva én már azon is csodálkozom, hogy Rey ennyi szavazatot kapott - de engem sokszor meglepett már egy-egy szavazás végeredménye. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey teljesen ott tart, ahol Luke az ep6 végén. Luke-ot igazán pedig az azutáni dolgok tették naggyá. Reynek még van hova fejlődnie, azt nem tudom, hogy valaha képes lesz-e olyan kultikus karakterré válni, mint Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Rey teljesen ott tart, ahol Luke az ep6 végén. Luke-ot igazán pedig az azutáni dolgok tették naggyá. Reynek még van hova fejlődnie, azt nem tudom, hogy valaha képes lesz-e olyan kultikus karakterré válni, mint Luke.

Igen, bár Rey roppant bájos és szerintem remekül képviseli a jót a történetben egyelőre túlságosan sok ponton rimel a sztorija Luke történetére. Főleg igy hogy kiderült hogy Palpatine a nagyapja, ami meglehetősen emlékeztet arra hogy Luke is a "gonosztól származott". És azért a Luke-nál lévő fordulat finoman szólva jobban működött.

Szóval épp azért is nagyon hiányzik az hogy Rey-ről többet megtudjunk és hogy elinduljon az ep.9 után a saját útján hogy kicsit jobban magára találjon a sztorija és ne csak egy "visszhangja" legyen Luke történetének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen, bár Rey roppant bájos és szerintem remekül képviseli a jót a történetben egyelőre túlságosan sok ponton rimel a sztorija Luke történetére. Főleg igy hogy kiderült hogy Palpatine a nagyapja, ami meglehetősen emlékeztet arra hogy Luke is a "gonosztól származott". És azért a Luke-nál lévő fordulat finoman szólva jobban működött.

Szóval épp azért is nagyon hiányzik az hogy Rey-ről többet megtudjunk és hogy elinduljon az ep.9 után a saját útján hogy kicsit jobban magára találjon a sztorija és ne csak egy "visszhangja" legyen Luke történetének.

Ez mind igaz. De Daisy Ridley olyan édes. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos végeredmény:

 

Luke Skywalker: 16

Rey Skywalker: 7

 

Rey 110 pontot gyűjtött eddig és marad 4 győzelme. Nem sikerült beállítani a legjobb eredményét idén. 

 

Luke menetel tovább. 11. győzelme volt a mostani. Már 223 pontja van a játékok történetében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.